Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 20. 21:36

Na és itt!!!!!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 20. 21:41


Ezt 5x néztem meg. :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 20. 22:07

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. július 21. 8:51



Remélem nyitható. Kedvencem.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 21. 20:49

sziasztok! Mivel késő este léptembe, csak beköszönök, Ildikó nagyon szép a két két, olyan mintha évszázados utcákon sétálna az ember. Ma kimozdultunk igaz csak vásárlásra, ami nem lett jó ruha kicseréltük, már ki is van mosva minden.
Pagy, holnap hallgatom meg a videókat, mert amit feltettél mindegyik kedvenc Zorba meg különösen. Imádtam anno görög táncra járni! Na azután volt ám csak az embernek izomláza :)) :)) :)) .
Mennem kell egy két dologgal le vagyok maradva...telefon és filmezés okán!
Ma nem aludtunk! Jó éjszakát mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Istenem hogy jut eszébe valakinek ilyenkor rántotthúst sütni.... :-o :((
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 22. 10:08

Szia Ildikó és Kata!Köszönöm a videót Ildikó.Meghallgattam.Jól hangzik franciául is.
Kata!Ma kellemesnek ígérkezik az idő,nem sétáltok egyet?Hogy vagytok?Bár roppant egészségtelen,de maratoni sorozatnézés közben én is elkövettem az a hibát,hogy éjszaka kisütöttem a páromnak a reggeli rántotthúst.NAGYON FINOM VOLT AZ A PÁR FRISS FALATKA úgy éjjel 2 körül!!! =)) =)) =)) =))
Lányok!Ma 5 kisgyerekkel találkozom a játszótéren.A tanítványaim hozzák el az újdonsült gyerkőceiket.A nagyobbakat már ismerem.Valamint a nyulakkal kell orvoshoz mennem,mert nem akarnak enni.Szóval-szóval tömény napom lesz.
Kedves hallgatag Fórumtársaim,Ti is nagyon elfoglaltak vagytok.mint ahogy ILDIKÓ IS írta..LEHET,HOGY ÉN VAGYOK EGYEDÜL ILYEN TÜCSÖK TERMÉSZET,TI PEDIG A SZORGOS HANGYÁK a meséből? :)) :)) :)) Na ,lehet,hogy felül kéne vizsgálnom az életmódomat,mert télen hoppon maradok. :)) :littlehearth: :flower1:
Most megyek babázni,már túl vagyok a kertészkedés egy részén.Egyébként ne hogy azt higgyétek,hogy fitt vagyok,csak minden reggel gatyába rázom magam.Süt a nap!!!! :-h :flower1: Paggy %%- @};-
Ja és nő a tököm,mármint az udvari. :)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 22. 10:10

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 22. 10:20

Sziasztok! Jó "babázást"! Biztosan élvezetes lesz az apróságokkal találkozni, valamint persze a volt tanítványokkal! :-bd
tündéri az a kicsi tök, remélem több is lesz! :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Mi is hamarosan kimozdulunk...Szép napot mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 22. 14:27



Na ilyenre jártam :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 22. 14:56

Kata!HÚÚÚÚ,20.44-nél kezdődő szám,de klassssssszzzzzzz!!!A többi is!!! :-bd :-bd :-bd :-bd Paggy %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 22. 21:17

örülök, hogy örömöt szerezhettem vele... :)) :)) :)) :D \:D/
Jó éjszakát mindenkinek! :D i-) :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. július 23. 22:17

Kitáncoltam magam a görög tánczenében.
Most pár kép, amit fényképeztem a kertből.

kertrészlet előtérben pár paprika, a háttérben paradicsom. Nehezen akart megindulni,mint már írtam. Sajnos a barackfák betegek, sok barackot elhullajtottak. Fügefán szépen van füge, de most nem találom a képet.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Képscreen capture
Kép
Kép
Kép
Jó éjszakát.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 24. 12:58

sziasztok Lányok! De jó hogy mindenkinek tetszik a görög tánc! Van benn valami vérpezsdítő, de mégis pihentető!
Na persze volt olyan is aminél még én sem bírtam az iramot. :)) :)) :)) ˘
Tegnap én is csináltam egy két képet, de még nem tettem fel a facéra sem, de majd talán a nap folyamán.
Ildikó, csodás a kerted, most tört rám a látványtól a hiányérzet... :) :D
Na megyek indítom a mosógépet, s közben lepihenünk...későn tízóraiztunk, így nem érzem magam éhesnek!
Majd később főzök..de az is lehet, hogy majd kimozdulunk itthonról. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. július 24. 15:46

Köszönöm, hogy megnéztétek. A kert nem éppen csodás, de meg vagyok elégedve, mert nagyon alulról indultunk. A növények bizony nagyon el voltak veszve. Most is locsolni kell. Van egy vízgyűjtó, onnan veszem a vizet, és szivattyúval kinyomva a kertbe. Nagyon kellene még a bogyósoknak, de majd talán estig gyűlik annyi, hogy kaphatnak.
Itt nagyon meleg van, kimozdulás még az udvarra sem tanácsos,be is jöttem gyorsan.
Talán majd estefele.
Vigyázzatok magatokra.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 24. 18:46

Azt hiszem ebben a pár napban megint kapunk hideget meleget... megint nem tudtunk mi sem kimozdulni, még szerencse, hogy tegnap bevásároltam! szép estét mindenkinek és kellemes vasárnapot! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 24. 22:12

Sziasztok! Ildikó,jó érzés valódi kertet látni.Szépek a virágok és végül is ,hiába panaszkodsz,növekszik a paradicsom.Itt annyi eső esett,hogy szívesen küldenék Neked locsolásra.Sajnos a melegre megint készülnünk kell.Ezeken a napokon alig él az ember.Nem emlékszem,hogy írtad volna,van légkonditok?Vagy csak ventilátorral hűtöd magad?A hortenzia bírja a napot?Vagy félárnyékban tartod?Köszönöm a kertfotókat.Ildikó!Szép nagy tágas szobád van,esetleg kis hangulatosban élsz?És kedvenc tárgyad a festményeken kívül a lakásban, egy kedvenc sarok?Azért írom,mert most ilyen témájú fotókat fogok csinálni.Szeretem a jóhangulatú képeket és el tudom képzelni,hogy egy zalai házban,egy barátságos szobában,milyen amikor besüt a nap,rávetül a fotelra vagy megvilágítja - átvilágítja az asztalon lévő poharat,a benne lévő víz fényfoltot hagy a terítőn.Talán egy vázában virág is van valahol, szép csészében iszod a reggeli-délutáni nem túl erős kávét.Ilyesmit képzelek NÁLAD.jÓL GONDOLOM? :flower1: :littlehearth: :flower1: :) Üdv:P %%- @};- aggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 24. 22:16

Kedves Lányok!Holnap villámlátogatást teszek Vácon a nagyszüleimnél, a temetőben-2 éve nem voltam a járvány miatt.Szép estét MINDENKINEK!Paggy %%- @};-
Kép
Süti a nap a tökkertemet.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 24. 22:25

HUHU,ki kell futnom,le ne égjen az egybensült fasírtom.Mindjárt.
Kép
Elkészült finom.
lKép[/
A baracklekvár is.
[url=https://postimg.cc/MMqcPTmT]Kép

Sziasztok
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 25. 8:59

szép napot mindenkinek! Kicsit még kába vagyok, mindjárt megyek melegíteni kávét, tegnapról maradt, és hozom a heti képeket is!
Paggy, csodaszépek lesznek a tökök! :-bd \:D/ :flower1: :littlehearth:

3 évvel ezelőtti kép
Kép
hazafelé a sétából
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
csúcs!
Kép
ennyi az elmúlt napokról! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 25. 11:51

Sziasztok Kislányok!

Újra hétvégente jelentkezem, mert a múlt hétvégén a gyerekekével együtt az én szabadságom is lejárt.

Kata, láttam, hogy milyen áradások voltak Európában és Kínában, de itt legalább két hete egy kevés eső
se esett. Kánikula van, amit az angolok nagyon rosszul viselnek. 29-31 fok van, de jóval többnek érződik.
Nekem a lakásban uralkodó meleg esik rosszul leginkább. Szerencsére két napja mérséklődött a meleg,
kellemes nyári idő lett.
Nem tudom, hogy ti olvastatok-e olyasmiről, hogy Angliában üresek a boltok polcai, élelmiszerhiány van?
A volt férjem olvasott ilyesmit, és kérdezte, hogy igaz-e. Nagyon meglepett minket, mert ilyesmiről szó
sincs. Ugyanolyan a boltok ellátása, mint bármikor ezelőtt. Fogalmam sincs, honnan vették ezt az őrültséget.

Sajnos az egyik hozzászólásodból eltűntek a képek. Ildikó virágos hsz.-a alattiból. Még egy hsz.-t találtam,
ahonnan eltűntek a képek. :( Most olvasom Paggy hozzászólását, hogy barack színű felhőket kellett volna
látnom. De sajnálom!

Na végre! Az utolsó fotóidat meg tudom nézni. Milyen érdekes felhőképződmények járnak felétek mostanában!
Nagyon jó képek! Az alulról fotózott, és a lecsüngő bimbós muskátli fotók tetszettek a legjobban. Látom, a te
telefonod is megbolondul a piros színtől. De jó, hogy voltatok kint!

Ildikó, nagyon szépek a virágaid. Emlékszem a korábban kitett virágfotóidra is. Hétfőn nagyon érdekes levelű
muskátlit fotóztam Walesben, majd teszek ki róla képet.

Nagyon tetszik a sarkantyúka-kosár-fa kompozíció. Igazi falusi feeling. És a művészi könyvjelző is nagyon
szép.

Most olvasom, hogy beteg voltál. Vigyázz nagyon magadra! Nem lehet, hogy valami romlott ételt ettél? Ebben
a melegben előfordulhat. Már kezdődő romlás is tud nagyobb bajt okozni. Nagyon remélem, hogy már jobban
vagy!

Október környékén fogok hazamenni. Én is nagyon örülök, hogy sikerült kijönnöm. Annak idején megírtam,
hogy az enyém volt az utolsó előtti járat, amit indított a Ryanair, utána júniusig nem indultak repülők Angliába.

A tájkép és a romos fal is nagyon tetszik! megy ez neked tanfolyam nélkül is! :D

De jó volt látni a kertedet! Valamikor de szerettem én is kertészkedni. Bármilyen nehezen is indultak be a
növények, most szépek és egészségeseknek tűnnek.

De nagyon szép a kövirózsás csendélet! Itt is csodás színben nyílnak a hortenziák.

Paggy! A jerusalema tánckihívásról még semmit sem tudtam, amikor megismertem ezt a dél-afrikai számot.
Úgy történt, hogy a covid miatt nem tarthattunk iskolai szintű karácsonyi összejövetelt a suliban, de a saját
osztályában mindenki ünnepelhetett, bulizhatott. Akkor az én lányaim erre a számra, ezt a táncot ropták.
Ők nem mondták, én meg nem tudtam, hogy ez egy kihívás.
A videóid közül nosztalgiából a Miskolci Egyetemen készültet néztem meg. Ott végeztem az angol szakot, meg
mégiscsak Miskolc, ugye...

Mi bajuk volt a nyusziknak? Remélem, már jobban vannak és esznek szépen.

Cukik a tökeid... mármint az udvariak... ;) :D Ügyes volt a méhecske... ;) :D Szépen szétfolytak. A legjobb
árnyékolók.

Kíváncsian várom az új tematikájú fotóidat! A konyhában készülteket is nagyon szerettem, de nagyon újszerűek
voltak az ablakban készült fényképek is, amiket még évekkel ezelőtt készítettél.

Pagy, Kata, én gimis koromban ismerkedtem meg a görög körtánccal. Minden évben két hétre elvittek bennünket
mezőgazdasági munkára, és a táborhelyen esténként az egyik tanárunk tanítgatta nekünk a lépéseket. Nagyon
élveztük. Az egyik variációra még ma is emlékszem.

Mindjárt jövök a heti fotókkal.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. július 25. 12:55

Drága Ritám várom a képeket, közben megírom, nem emlékszem,hogy romlott ételt ettem volna. Ami ne tetszik nem eszem meg, inkább talán valami laktózosat, vagy annyira rejtett volt a romlott kaja, hogy nem vettem volna észre.

Paggy nincs légkondi nálunk, én még a ventilátort sem bírom, így az is csak mellém fújhatja a levegőt, de azt sem kellett bekapcsolni. Árnyékolás van, reggel és egész éjszaka szellőztetés, napközben pedig mint a vakond, lehúzva. Kinti forróságot nem bírom.
Virágok nem lehetnek a kinti ablakban,mert elégnek, földön vannak sorban délután a szomszéd ház árnyékában.
Késő délutáni nap süt be a szobámba, akkor nagyon szépek a fények. Délelőtt viszont a nappaliba, oda szabad virágokat tenni, mert ott a legszebb, ott érzik jól magukat . Igen virág is van az asztalon, majd keresek fényképet róla. A hortenziák reggeltől délután kb 2-ig, -3-ig árnyékban vannak. Utána aztán kapják az égető napsugarakat. Öntözést igényelnek. A paradicsomot és a többi növényt, és a virágokat élesztős vízzel locsolom. Nagyon hasznos, nagyon szeretik a növények.

Rita!A festés talán megy tanfolyam nélkül is.Így szabad vagyok, nem kell a kötelezőket csinálnom,már nagyon megkötötte a kezeimet. Nem olvastam sehol sem, hogy Angliában üresek a boltok. Ne haragudj, kapkodok ide-oda, mert nincs jegyzetem, és csak emlékezetből válaszolok.

Kép
Kép
Kép
Most hirtelen többet nem találtam, pedig van, mert unokatesómnak a messengeren mindig szoktam virágot küldeni. Azt hiszem csak a messengerben maradt.
Szép napot mindenkinek.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 25. 14:22

Köszönöm lányok! Olyan szép képeket és beszámolót küldtetek. gyors kérdés mert kimegy a fejemből, Ildikó mi az az élesztős víz, hogy csinálod, milyen arány és a többi...
Kész virágkarnevál van nálad, nálam még a páfrány is ki akar pusztulni...
Rita, megnézem majd vissza tudom e hozni majd a rózsaszín felhőket...Rita, remélem a visszajöveletnél sem lesz semmi probléma! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 25. 15:01

Hétfőn elmentünk Walesbe, Llandudnoba. Már többször hoztam innen fotókat. A lányomék a walesi határ
közelében laknak, gyakran elugranak ide kikapcsolódni, sétálgatni, szemet gyönyörködtetni, és élvezni a
tengerillatot. Délelőtt még apály volt, de délutánra elfoglalta a víz a teljes medrét.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 25. 15:03

Késő délután a Great Orme-n (a fentebb látható sziklás domb) vacsoráztunk. Ez volt a kilátás.

Kép

Kép

Hatalmas fejű bársonyvirágok voltak ebben a kompozícióban. Törpében még nem láttam ekkora nagy
fejűeket.


Kép

Egy kis odafigyelés, és egy egyszerű deszkapad is nagyon kényelmes tud lenni. Kettévágták, és egy kissé
megbillentették az elülső ülőlapot. Tényleg nagyon jólesett ülni rajta.


Kép

A kirakat üvegén lévő cédula szerint, eben a vendéglőben kutyafagyit is lehet kapni. Utána néztem a
neten. A márka honlapja szerint sajnos cukrot is tartalmaz a kutyafagyi. De miért????


Kép

https://www.marshfield-icecream.co.uk/scoops-for-dogs/

És az érdekes levelű muskátlik:

Kép

Kép

A könyvesboltokban többségében angol nyelvű kiadványok voltak, de mindenütt volt egy polc a velsziül
íródott könyveknek is.


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 25. 15:03

Már hoztam képet régebben egy kakival foglalkozó mesekönyvről. Most itt van egy kakis memóriakártya, kirakó,
és bingó játék is. Kinek jut ilyesmi eszébe??? Ezt épp Walesben fotóztam, de itt Angliában is megtehettem volna,
ugyanezeket itt is lehet kapni. Sőt, valamelyik nap egy még idétlenebbet fotóztunk le itt a városban. Arról szól
a mese, hogy egy családban ki, milyen szagút szellent. Versbe van szedve. Noooormáááliiis??? Az apuka például
kávészagút. A képek felhajthatók, ahol meg lehet szagolni az eredményt, az apukánál kávészagot lehet érezni.
Az anyuka eperszagút, a kutya, mivel megette a nagyi pitéjét, almaszagút eregetett. Ezzel még nincs vége, csak
a többi családtagot nem fotóztuk le. Nem nooormááliis!

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég