Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 15. 0:16

Sziasztok!Csak halkan ,csendesen osonok ide,mert gondolom már alszotok . Magam részéről fontosnak találom,hogy még ebben az igen késői órában is megosszak VELETEK egy lehetőséget.Lehetőséget, mégpedig arra,hogy bepillanthassatok,nem fővárosi lakóként,és bocsánat,akire ez nem igaz azaz FŐVÁROSI,a mi közös FŐVÁROSUNK IGAZI BUGYRÁBA.Ma reggel végighallgattam az egy órás műsort a KLUBRÁDIÓBAN,mely csak címében szól Karácsony Gergely főpolgármesteri /2 éve tölti be a tisztséget/munkájának elemzéséről.Helyette inkább,viszonylag átfogó képet ad az elmúlt 2 évben megvalósult,megkezdett és meg nem kezdett építkezésekről,felveti a városi problémákat,elemzi a helyzetet,amiben a főváros zöld-baloldali vezetése van, szemben és nem szemben az Orbán Viktor által vezetett kormánnyal.NEM POLITIKAI CSATÁROZÁSOKAT mutat be,hanem elég tárgyilagosan szól.Kitér az eredményekre és a negatívumokra.Ajánlom ezt az 1 órát azoknak,akik érdeklődnek BUDAPEST főváros,a mi közös városunk, életlehetőségei iránt!Üdv.Paggy %%- @};-
https://www.klubradio.hu/archivum/regge ... ivan-20523
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. október 15. 8:56

Kedves Rita! Először is köszönöm a sok finomságot amit megosztottál. ezután már bátran fogok bulgúrozni! s mivel van spenót mirelit labdacsom, megpróbálom azt is megcsinálni, és egymással fogyasztani..a kérdés Samu lesz, hogy nem hagyja e majd ott az ételt.! Jó volt hallani Lylike felől, hát hiába ehhez az új élethelyzethez is hozzá kellett nőni.
Szegénykém, még nem alakult ki benne 100%-a, hogy anya biztosan megy érte! De majd egyszercsak megszokja és még élvezni is fogja az ottani élethelyzeteket.! Jó hogy ennyire hallgatnak a szülő kérésére, és édesség helyett gyümölcsöt kap. :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Remekek a festéses dolgok is, az utolsónál az jutott eszembe, mintha átlátszó vízen keresztül néznénk a valaminek, mondjuk egy csobogó aljába! A karácsonyi hangulatú fotók meg megint csak csodaszépre sikeredett! :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Paggy, ilyen adásokat már csak akkor hallgatok, ha már vizszintben vagyok és már olvasni sem akarok.
Az a jó a linkekben, hogy nincs az, hogy hogyha most rögtön nem hallgatod, akkor annak lőttek!
Így az ember részben a hangulatához, részben az idejéhez is tud alkalmazkodni! Mert bár tudnék az utcán is menet rádiót hallgatni, de mióta nem jár Samu reggelente sehova, azóta leszoktam róla! Mikor vele vagyok nem hallgatok semmit fülhallgatótól!

Mindenkinek szép időt mára, itt eléggé be van borulva, de nem mondott esőt! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 15. 15:24

Sziasztok!Kedvenc Japánba szakadt földművesem küldött egy kis zöldséges videót:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. október 15. 16:20

Huh Paggy, azon még végig nézni is szédület. Rengeteg munka van benne, de az eredmény szemet gyönyörködtető!
Már régen nem jártam feléje! :D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 16. 14:55

Sziaszto!Hulla faradtan tronolok a kertben a hintan.Lanyok!A parom 2 honap alatt oreg ember lett.17 a cukra es nem hajlando orvoshoz menni.Nem lehet ra semmuvel sem hatni.Olyan mint a strucc,ha nem latja Nincs a dolog.Egesz nap olvas,sokat fekszij es ugy nez ki mint egy nyurga kamaszfiu.Hat ez van.Ez a rossz dologDe jo is van!!!Kicsit tobbet lathatom Lillat es....majd ha felmegzek beteszek egy kepet....Ja a telefonrol irok...Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 16. 14:56

Sziaszto!Hulla faradtan tronolok a kertben a hintan.Lanyok!A parom 2 honap alatt oreg ember lett.17 a cukra es nem hajlando orvoshoz menni.Nem lehet ra semmuvel sem hatni.Olyan mint a strucc,ha nem latja Nincs a dolog.Egesz nap olvas,sokat fekszij es ugy nez ki mint egy nyurga kamaszfiu.Hat ez van.Ez a rossz dologDe jo is van!!!Kicsit tobbet lathatom Lillat es....majd ha felmegzek beteszek egy kepet....Ja a telefonrol irok...Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. október 16. 15:21

Paggy, legalább egy rutinellenőrzésre muszáj lenne rávenni! :-o :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 16. 15:34

Kedves Kata!Hát már azért is mérges ,ha szóbahozom,hogy minden reggel és este mérjük meg a cukrát.Mindig is öntörvényű volt,csak megvariálva,furmányosan tudok eredményt elérni eü.dolgokban.Vagy pedig a legkisebb fájdalomnál is 5 fájdalomcsillapítót vesz be.Egyébként,mondtam is neki,hogy vallja be őszintén,már nagyon várta,hogy újra gyerek lehessen,ne kelljen semmiért se felelősséget vállalni.NAGYON FELELŐSSÉGTELJES VOLT A MUNKÁJÁBAN. :-?? :-?? :-??
Magunkról ennyit.Most jöjjön néhány új dolog,valamint elolvasom,hogy mit írtatok! :-bd :flower1: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 16. 15:50

:flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 16. 16:12

:flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 16. 16:14

Itt egy nyanya,aki a tükörben fényképezkedik az unokája tanulószobájában. =)) =)) =))
Spoiler: mutasd
Kép

Levendula cica leskelődik a szomszéd kertjéből.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 16. 16:22

Egy műsor a Klubrádióból/nem politikai!!!/ami azért érdekes,mert nagyon bírtam ezt a "CSAJT".Ki ő????
Király Júlia a NEMZETI BANK volt elnökhelyettese.Az gondoltam róla,hogy egy "komoly nő",s ebben a műsorban végre megismerhettem a másik oldalát.MAJDNEM egyidősek vagyunk.2 évvel fiatalabb nálam!!! :(( :))

Király Júlia (Budapest, 1957. június 15. –) magyar közgazdász, a közgazdaság-tudományok kandidátusa, habilitált egyetemi tanár, 2007–2013 között a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke. Sokáig a Nemzetközi Bankárképző Központ vezérigazgatójaként volt ismert.

Bölcsész végzettségű családból származik. Édesapja Király István irodalomtörténész, Ady-kutató, az ELTE tanszékvezetője. Édesanyja Landler Mária. Nővére Király Katalin a Tanárképző Főiskola oktatója volt.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 16. 16:36

Végül egy gyönyörű videó.Sírtam a meghatódottságtól.Hogyan reagálnak az állatok,akik újra találkoznak a rég nem látott gazdájukkal?Képzeljétek a TEVE IS!!!Nézzétek meg!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 16. 16:57

Rita!Szépek a képek,amiken dolgoztál.Részleteket vettem ki belőlük.1/Naplemente az őszi erdőben.
Kép
Itt a szarvas feje:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 16. 17:01

2/Titkos találkozó
Csak az alakok árnyékai látszanak.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 16. 17:02

Végül -3/Szép lány hortenziával.
[url=https://postimg.cc/s15fZgS0]Kép
A barna körvonal a fejformája,szeme szája ,orra van./a kép jobb oldalán/
Bal oldalon, a nagy aranysárga virág ,a hortenzia.
Rita!Köszönöm és gratulálok az új hobbidhoz!Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 16. 17:10

Kata! A függőségről:nekem csak nagyon lassan,szisztematikusan sikerült leszoknom.Ma már csak heti 3 filmet nézek,azaz 3 órát.A többi rádió+élet .A mozgás,fényképezés,valami szellemi tevékenység sokat segít+az rengeteg háztartási munka.Muszáj rávenni magát az embernek,a szellemi dolgokra,mert tényleg ELBUTUL.Magamon érzem,hogy már fogalmazni sem tudok.!!!! :(( :(( :((
Ágika!Jó tanulást!!!MAJD!!!!!!!!!Várunk vissza.Üdv Mindenkinek.Most én is elfoglalt leszek a párommal!!!!!! :(( :)) :flower1: Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 16. 20:11

Lányok!10 éves az ÁZSIA ÉKKÖVEI.Aki szeretne gratulálni és megköszönni a lehetőséget,most megteheti egy rövid KÖSZÖNŐ KOMMENTBEN.Paggy %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. október 16. 20:27

sziasztok! Mennyi nézni, hallgatni való! Lilla milyen aranyos kiskamasz, nagyon ügyesen játszik! Nálam csak a kártya és a mahjong, de az végeérhetetlenül. Még szerencse hogy általában mindig van valami dolga az embernek, így nyugodtan félbeszakítom! Tegnap és ma pedig már sikerült újságot is olvasnom.
Milyen sok mindent észrevettél Rita képein, remek. Volt amit még én sem láttam meg, de ahogy rámutattál, hát tényleg!
Ezért is jó, ha az ember több szemszögből vizsgál meg egy dolgot.
Ma reszteltmáj volt a uzsonna - vacsora, mert délre lettem kész a tejberízzsel el is és olyan finom lett, hogy sikerült túlenni magam.
Azért néha csak sikerül ezt is megcsinálnom, aztán nézek mint Jani a moziban, hogy hogy dolgozzam le!
Lévén szombat, nem akartam semmi komolyabb munkálkodást művelni!

Cickó képe is nagyon aranyos a tuják között. Nagyon megható volt az állatok meghatottsága és rajongása a volt gazdik után! Volt olyan is a Katrina hurrikán után a megmentett állatoknak is keresték a gazdájukat. Volt aki két év elteltével került elő!
Mindenkinek nagyon szép estét, és kellemes vasárnapot! Igyekszem jönni majd. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 17. 11:08

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. október 18. 6:44

Sziasztok Kislányok!

Kata, a bulgurnak nincs jellegzetes íze, nem hiszem, hogy szólni fog érte Samu. Arra mindenféleképpen
jó lesz, hogy néha ki tudd vele váltani a fehér rizst.

Hű, de szerettem a májat én is. Volt olyan öt-hat év, amikor minden héten csináltam májat valamilyen
formában annyira kívántam. Szerencsére a családom is nagyon szerette, így csak néha sokalltak be,
ilyenkor ők kaptak mást. A tejberizst is imádtuk. Vaníliás pudingport, reszelt narancshéjat, és a végén,
amikor készen lett, egy darabka vajat dobtam bele, így még selymesebb lett, és a teteje sem bőröződött
be.

Paggy, ha a párodnak így jó, ahogy most van, akkor hagyni kell. Nem fogod tudni meggyőzni. Akkor fog
majd észbe kapni, ha erősebb jelei lesznek a betegségének, nagyobb fájdalom például. Ne bosszankodj
még őmiatta is.

Olyan aranyos volt Lilla, amikor kijavított a videóban, hogy ő még csak 10 éves, nem 11. Ebben a korban
inkább idősíteni szokták magukat a gyerekek, nem fiatalítani. :D Azért az feltűnt, hogy egy bájos,
ártatlannak tűnő lovaglós játékban is már ott van a fogyasztóvá nevelés. Vajon ki talál ki olyasmit, hogy
sellőfület is lehessen vásárolni? :))

Én is szoktam nézni a Világtalálkozót. A legutolsó epizódot nézve sokszor eszembe jutottál. Fodor Zsóka
gyerekkora hasonló lehetett a tiédhez.

Mi mindent beleláttál a képkezdeményeimbe! De tényleg van benne igazság. Egy ilyen "alkotás" másfél-
két órát vesz igénybe, és annyira koncentrálok, hogy egész komolyan belefáradok agyilag. Gondoljátok
el, amikor ott állok egy két órája készülő, de a végén elrontott darab előtt... Pár mozdulattal el lehet
rontani egy egész jónak ígérkező példányt. Nagyon sokat kell még tanulnom és gyakorolnom. És még
egyszer mondom, ezek nem végeredmények még, csak számomra már elfogadható résztermékek. ;)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. október 18. 6:48

Két újabb alkotásom. Szerintem látszik rajtuk a fejlődésem.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. október 18. 7:14

Egy fotóegyveleg következik, amit kis színeseknek is nevezhetnék. Nem mondanak el történetet, nincs
előzményük se utózmányuk, jártamban-keltemben "lövöm" őket.

Hazafelé a piacról. Egy villanyoszlopnak köszönhető a mellettem lévő minta. :D

Kép

Megtaláltam azt az üzletet, ahol szerelem lakatot csináltathatok, ha szükség lesz rá. =)) A Búza tér
mellett van, szóval nincs is messze.

Kép

Nagyon örültem, amikor a Sparban észrevettem, a saját márkás tk. tönkölybúzalisztjüket. Eddig
a Tescoban vettem a legolcsóbban, ha jól emlékszem 650 ft körül, most már innen fogom beszerezni.

Kép

A napokban nyílt a sétálóutca egyik kapualjában ez a vegán bisztró. Kutyusokat is szívesen látnak.

Kép

Kép

Az állólámpa nemcsak az erkélyajtóban, hanem a szekrény ajtaján is visszatükröződik. Akinek éles a szeme
pár doboz akrilfestéket is észrevehet. Este az állólámpa alsó, állítható részével szoktam megvilágítani az
asztalt, ahol ügyködöm.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. október 18. 7:21

Hozok még fotókat, de előtte elszaladok a piacra, veszek szilvát és szőlőt. Most ezeket, és körtét
eszem, amíg lehet őket kapni.

Addig is pár Lilyke:

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. október 18. 10:01

Sziasztok! Szép reggelt, bár lassan már délelőtt van. Jó nagy fejfájással ébredve, algopirinnal kellett kelnem. Még jó hogy nem néztem meg a vérnyomásom, majdnem 16o volt akkor mikor már hatott a gyógyszer. Az lett gyanús, hogy szinte a homlokom közepéig vöröslött a homlokom, nem csak a szemöldök vonala! Na mindegy, vettem be gyógyszereket, ma lazsálok, túrós tészta lesz az ebéd, és tojásleves! Azok pikk-pakk megvannak! :D ;)

Csemetém is már egy órája kukorékol, úgyhogy ahhoz képest hogy fél egyig majdnem fenn voltam, korán ébredtünk.
A reggelin már túl vagyunk, s majd mindenképpen sétálunk egyet, s majd meglátom.
Rita, úgy megörültem a beszámolódnak. Lilyke milyen kis házias, látom ki nem hagyná hogy segíthessen! S határozottan látszik rajta a bölcsöde pozitív hatása is, milyen magabiztosan és határozottan áll a mászókán! :flower1: :littlehearth:

Irtad a két lisztet, melyiket mire használod inkább? Én a napokban teljeskiörlésű lisztből csináltam kenyeret, de nem lett nagy durranás, szerintem ma fogom kidobni! Pedig tettem hozzá normál lisztet és rozst is, lehet azt nem kellett volna, így túl tömör és sötét lett pedig az arány az 50- 3o- 10 lett kb. legközelebb fordítottan csinálom. Addig próbálkozom amíg nem sikerül. Az az igazság, hogy a DM-ben vett szárított kovásszal csináltam. Na igen, s nem pihentettem 6 órán keresztül, nem volt türelmem addig várni.

Amúgy a recept szerint jártam el.
Ágiét is újra kell nézzem hogy mik az arányok..

A képeid is nagyon klasszak, a szerelemlakaton jót mosolyogtam én is... hát ebből már kimaradok-dunk szerintem..de sose lehet tudni!

A leves már kész is, végül is rizsleves lesz, de éppen csak két evőkanálnyit tettem bele, alap a kömény, pirospaprika , fokhagyma, kurkuma, petrezselyem, só, pici ecet. na és persze a rántásalap.. Úgyhogy ez olyan amilyen..de finom lesz.

Még mindig 151 nem akaródzik neki lemenni így még nem jártam, hogy masszívan tartja magát ehhez az értékhez, ilyenkorra már le szokott menni 145-re. Fel sem merem hívni a háziorvost! De amúgy már jobban vagyok, egy kicsit vissza akart jönni a fejfájás, de aztán az is tompult. Utálom mikor így vagyok!

Na megyek egy kicsit belenézni az új sorimba, hátha segít kikapcsolódni.. Mindenkinek szép napot és hetet, remélem minél tovább így marad.
Rita, majd várom az árkörképet is gyümölcsökből... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég