Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. augusztus 5. 9:19

Majdnem két órán keresztül olvastam és reagáltam, és már megint nem jut idő a képeimre, meg arra,
hogy kibontsak egy témát. Most mennem kell, utána meg befejezem a főzést.

Séta közben készítettem ezt a fotót egy húsbolt előtt. Mi az a csirke kabát? Ti tudjátok? Le vagyok maradva.

Kép

Először azt hittem, hogy a csirkebőrre utalnak viccesen, de nem. Egy bentebb lévő táblán a csirkebőrt
nevén nevezték, és jóval olcsóbb is.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 5. 9:33

Hello, hello!A partfogoltjaim covidosak lettek- nem sulyos!!Igy ma megint szabad lettem.Viszont akkor haladok a hazi munkaval.
Ja es Lanyok, csak kedvet szeretnek csinalni a konyvhoz, magamnak is =)), ezert olvasok fel belole.Es nem 10 fejezetet, mint ahogy irtam, hanem addig, amig belelendulunk a cselekmenybe.Most reggelizunk es zsupsz, indul a porszivo/utalom :(( .Sziasztok.Rita nagyon varom a mosotapasztalatokat.Amit lehet atveszek Toled.Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 5. 20:15

Sziasztok!
Kedves Rita!Örülök,hogy a fordítás mellett,azért benéztél.Sajnálom,hogy nem jutott idő a képeidre.Tényleg túl sok volt a betett anyag.

///Majdnem két órán keresztül olvastam és reagáltam, és már megint nem jut idő a képeimre, meg arra,
hogy kibontsak egy témát. Most mennem kell, utána meg befejezem a főzést.///
Az olvasásról pedig annyit:
Lehet,nem kéne széllel szemben pisilni.Az olvasás elmélyülés,már leszoktunk róla.Magamról pedig azt gondolom,ha nem olvasok,ha nem gondolok végig semmit sem,csak felszínesen mindent,akkor elbutulok.Már ezen az úton haladok,ezért kényszerítenem kell magam az olvasásra.Azt gondoltam,más is így van vele. :) :))
Fogalmam sincs mit jelenthet a "csirke kabát"
Ezt találtam:
Baromfi tyúk csirke nyereg kötény tollvédő szárnyak hátvédő kabát
1 rendelés
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 5. 20:30

Hát akkor Lányok!Mégiscsak leteszek a hangoskönyvről,mert tényleg túl sok dolog került fel,pedig jót mulattam rajta,ahogy megpróbáltuk kitalálni,hogy kell kimondani a francia szavakat.A google hangos szótár és a barátnőm telefonon való bemondásával,picit talán /?????///jobb .Kedves Lányok!Ne habozzatok olvasni,bármennyire is sok időt vesz igénybe!Jót tesz a gondolkodásnak!Rita a fordítással edzi az agyát,nekem muszáj olvasni. :))
Sziasztok,sziasztok.Szép estét!Paggy
Remélem holnap már esik! :) :) :) :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 5. 20:47

https://sokszinuvidek.24.hu/kertunk-por ... uj-orulet/
Hihetetlen: csirkepelenka az új őrület Sokszínű Vidék
2018. 08. 24. 09:36
Az már nyilvánvalóvá, hogy házi kedvencünkért mindent megteszünk, de az már bizarr egy kicsit, ami tyúkok körül kezd kialakulni.
És ez?????BORZALOM!!!!!!!!!!!!
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. augusztus 5. 21:00

Paggy, nagyon félreértettél!

Ha pár napig nem olvasok itt a fórumban, mindig órákig tart mindent elolvasnom, és az olvasottak alapján
a bennem felmerülő gondolataimat leírnom. Ez máskor is így van, nem csak most. Erre értettem, amit írtam,
nem arra, hogy milyen sok olvasnivalót tettél be.

Amikor beírtam a csirkekabát szót a keresőbe, nekem is ezek a képek jöttek be, de nem hiszem, hogy ilyen
kabátkákat árulnának a húsboltban. Vagy mégis? Ha még egyszer meglátom ezt a táblát, meg fogom kérdezni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 5. 21:05

Rita!Tudom,nem kell magyarázkodnod. :) :flower1: Csak azért írtam,mert amikor ilyen meleg van,hogy meg sem tudok mozdulni,mindig el kell foglaljam az agyam,hogy bele ne gárgyuljak.Ilyenkor születnek az ötleteim. :)) Pld.a hangoskönyv.Kipróbáltam,szerintem jó ötlet. :)ÉLVEZETES!!!!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 6. 10:13

Spoiler: mutasd
https://www.youtube.com/watch?v=1e6jjY6LGdU

Részlet:
A világot 3 közvetítő irányítja:
A KERESKEDELEM
A PÉNZ
AZ MÉDIA
A hadsereg fontos,de nem a legfontosabb.A legdöntőbb az információ.NEM ÖSSZEESKÜVÉS ELMÉLETEKET GYÁRTVA ELMONDHATÓ:
A mai komplex,8 milliárd embert behálózó, rendszerből származó információ összefésülése,megértése, birtoklása egy MÁS SZINT, MINT AMIT A KÖZNAPI EMBER MEGÉRTHET.Lehetne ezt jóra,harmóniára használni,ÁM...míg eaz ember leginkább a békére,szeretetre vágyik,mégis egész életében egyebet sem tesz,mint szétveri az összes lehetőségét az előbbi létrehozásának.Ez az emberi létezés egyik legmélyebb ellentmondása.
Jó volt.Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 6. 14:09

Jót nevettem a csirkepelenkán... de utánagondolva, igenis van olyan hogy egy kiscsibe felnőve az embert az anyjának tartja, főleg ha kikelés után őt látja meg először valami véletlen folytán. S ki tudja, nem kényszerülünk e majd mi is ilyen paneltyúkra, potólván a tojásokat! :)) :))
Laci mikor elveszítette a látását, anno nem győztem hordani neki a hangoskönyvet a könyvtárból!
Most mennem kell, borotválkozás stb....Samu most igényli, hogy foglalkozzak vele :-h :-h :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 7. 19:04

Szia Kata! :flower1:
:ymdaydream: :-?? :-h
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. augusztus 7. 23:26

Sziasztok.
Egy csodálatos kisfilm Dél-Koreáról, egy 13 éves fiú szemével.


Jó éjszakát mindenkinek.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 8. 6:24

Szép reggelt mindenkinek! Éjjel volt egy pici eső, de már nem is látszik.
Ildikó köszönöm a videót, majd a délelőtt folyamán megnézem, mert most még Samu alszik, ilyenkor csenden csak böngészek a neten, már nem akarok visszaaludni..! :x
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 8. 14:22

Köszönöm szépen Ildikó és EZER KÖSZÖNET CSONKA ZÉTÉNYNEK,hogy elkészítette és megosztotta ^:)^ ^:)^ ^:)^ :) ,valamint a Makói Művészeti Műhelynek a segítségért.Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 8. 15:18

Most ébredtünk fel, úgyhogy vihar ide vihar oda csak az elején hallottam.
Most is esik az eső, és kellemesre lehült a levegő.
Végre hozzájutottam a videó megtekintéséhez, s szerintem még felnőttektől sem láttam még ennyire jó összeállítást mint amit ő osztott meg a munkájával.
Néha nem bírtam megállni mosolygás nélkül, mert a képeket látva annyi minden felszínre tör az emberben.
A zenei kép is sokban hozzájárult ahhoz, hogy elfogultság nélkül tudjuk nézni élvezni és értékelni a látottakat!

Köszönöm ezt a remek videót fiatal kis alkotónknak ! Azt hiszem egy remek alkotói vénával megáldott fiatal munkájával szembesülhettünk! :-bd :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. augusztus 9. 21:54

Jó estét, de akár lehetne jó éjszakát is.
Most töltöttem le Rita fordítását, még nem néztem bele, vagyis csak az első képkockákba.
Itt nagyon meleg lett délutánra.
Különösebb újság nincs, minden száraz, a barackfák nagyon szomorkodnak.
Tegnap megfőztem vagy inkább sütöttem,a paradicsomos mártásszerű valamit, ami nagyon finom lett, tésztára, vagy más ételekbe is nagyon jó lesz.
A fügével kellene valamit csinálni. Próbálkoztam aszalvánnyal, pár nap alatt kőkemény lett a meleg naptól. Szóval másképp kell csinálni. Nincs aszalóm, de nem is lesz, ilyen energiaárak mellett nem is lehet.
Kicsit kútba esett a favásárlásunk. Sajnálatos esemény, hogy a szállító, és fatulajdonost nagy baleset érte, felborult a traktorral és eszméletlen állapotban fekszik. Nagyon drukkolok érte, hogy visszanyerje egészségét. bár nem tudok részleteket csak ennyit. De éppen elég.
Paggy kész a csomag végre. Holnap reggel feladom, ha minden igaz lesz. Tudod bármi történhet, DE NE LEGYEN!
Szépséges estét, és jó éjszakát kívánok. Én nem vagyok álmos, mert mostanában délutánonként alszom egy órát. /mióta kórházban voltam kell ez nekem./ Néha sajnálom magamtól, aztán ha felébredek, már elhagyom az ágyat, mindig utáltam fekverészni.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 10. 7:15

Borzasztóak ezek az állandó balesetek! Remélem helyre tud állni az egészsége, bár az is hosszú folyamat lesz. :-o :((
Ismeretlenül is megrendítő.

Kedves Lányok és Ildikó, valahogy meg kell oldani a fa gondokat. Borinak is olyan cserépkályhája van ami csak fával fűthető.
Pedig van egy két alternatív más mód is, de most meg nem jut eszembe a hivatalos neve.

A recept nem rossz, csak kérdés, ha kiöntesz belőle használatra, akkor vissza kell a tetejére önteni az olívaolajat..másként hogyan is állna el. vagy annyira kicsi üvegbe van téve, ami kb egy főzet? Más szárított fűszer mehet rá vagy azoknak frisseknek kellene lenni.. pl. mint a bazsalikom? :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. augusztus 10. 15:54

Kata, igen valahogy meg kell oldani a fa gondokat. A fiatalember nem tudom mikor lesz munkaképes, vagy mikor nyeri vissza az emlékezetét. Nagyon kedves fiatalember, vele volt lebeszélve a szállítás, és az ár.

A sült paradicsomhoz tettem szárított fűszereket, most éppen sül a második tepsivel.
Előtte fügét sütöttem, csak úgy a fejemben megszületett egy sült füge/hehe és beraktam ecetes tepsibe. Semmi cukor, semmi fűszer, csak úgy. Isteni finom lett, nem szoktam ezt a szót használni, de ez való igaz. Nem tudtam a továbbiakat, hogyan is legen, így a fagyasztóban végezte 3 részre osztva. 4o dk lett egy-egy rész. Cukrozni nem szerettem volna, majd meglátjuk hogy viselkedik fagyasztva.
A következőt majd üvegbe fogom rakni, csak vennem kell kisebb üvegeket, addig még járok boltba... remélem.

Paggy feladtam a csomagot reggel. A magvak borítékban vannak. Remélem nem fog elveszni, de máskor nem fogok itt levelet feladni, mert a postás kisasszonyok csak pénzfelvételt és csomagküldést intéznek. ez is posta, de egy bolt is igazán, postán belül van. Gondolom péntekig odaér. Majd jelezd, mert már nekem veszett el küldött anyagom. Soha nem találtam meg.
Rita, itt is köszönöm a sorozatot, még nem kezdtem el nézni.
További szép napot.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. augusztus 10. 15:59

Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 10. 20:35

Sziasztok LÁnyok ! Ildikó szuperül néz ki a gasztro kreálmányod! Az ember legszívesebben nekiülne enni :)) :)) :-bd :flower1: :littlehearth:
Jó éjszakát mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. augusztus 11. 8:12

Jó reggelt. Ébresztő!!!!!!!!!!!!! Egyik kedvenc

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 11. 8:45

Hozom hamarosan a képeket..
Ma reggel..
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Tegnap
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 11. 11:59

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 11. 12:21

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. augusztus 11. 15:29

Kata szépek a felhők, Samuka fogyott.
A kenyér csodálatos.
Nemrég végeztem a romok eltakarításával,mert megint fügéztem és paradicsomoztam.
Jöttem, hogy nézek egy rész filmet, aztán elaludtam és közben fáztam. Ki kellett menni, melegedni egy kicsit.
Ma festeni akartam. Ez lett belőle.
Ketten tartjuk a frontot itt.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 11. 17:51

Sziasztok Kata es Ildiko!Engem ne varjatok.6 ev utan erdektelensegbe fulladt a forum.Jo egesseget kivanok! Paggy

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég