Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 14. 21:30

Ági!Visszajöttem.Nagyon szép!!!!!!!!!!Nagyon-nagyon-nagyon ügyes vagy!!!!! :-bd Kíváncsi leszek rá kifestve. :littlehearth:
Ma kicsit kiábrándult vagyok/vajon miért nekem kell normál méretű ketrecet vennem /nem a pénz miatt írom/Néznek rám mint egy bolondra,hogy miért nem elég egy 20x20x20-as madárkalitka soha ki nem engedve,-PERSZE MARADJON EGYEDÜL,mert akkor énekel a pinty nekem.-És megint lett szomszéd kutya hátulra,ahol nem lát ki,de jó drága és sétálni vinni a hidegben???-cvalamint az utcában vett németjuhásznak nem lehet kedvesen szólni,mert a csaj kikiabált.-Ha a férjem állna ott,azt is becézgetnéd?-Közben mindenki hallhatja az ugatását/engem nem zavar,meg nem is ugat sokat,de senki ne szóljon hozzá az utcából:-A MI KUTYÁNK,SENKINEK SEMMI KÖZE HOZZÁ.ROSSZAK AZ EMBEREK!!!!--ERRE ÉN NAGYON GONOSZAT MONDTAM,MERT TELE VOLT A-----
-jÓ,MAJD HA ÉG A HÁZATOK,VAGY MENTŐ KELL,AKKOR SE LEGYÜNK AZ ISMERŐSÖTÖK.-"Óriási bűnt "követett el egy néni 15 percig bazsajgott a kerítésen át a kutyával,ő meg csóválta a farkát.-Ezentúl nem megyek arra,mert rájuk sem bírok nézni.Persze ne simogassák,de a kutya úgy is megismer és átugat a másik oldalra és a kutyáimmal összedugják az orrukat a kerítés kis lyukán.Ma sok volt az állatokból és a barátságtalan emberekből.Viszont olyan erős illat van itt.Azért hozok képet Ági,majd holnap megnézed.
Anyukádnak szurkolok.Anyu borzasztó türelmetlen volt a kórházban.Mi is ilyenek leszünk!?Pihenj jól!Hozom a képet:Szia:Paggy
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 14. 21:41

Kép
Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. január 14. 23:31

:)) te jó ég Paggy! Micsoda gyönyörű virág kavalkádod van.Elképzelve hozzá az illat rengeteget..hát én tuti beleszédülnék.
A kalitka dolog is kétélű madár sem való szerintem mindenkinek.ahogy nekem sem. Ezért maradok annál ami tartás nélkül élvezhető..pl Rita gyönyörűséges madárképei és videói.
Ma hozták volna a csomagokat de nem vettem át egyiket sem..
Ági, de jó hogy megint kezdődött a festés. Már így naturban nagyon tetszik amit rajzoltál az új ecseteddel.Anyudnak sok türelmet, békességes tűrést kívánok, neked meg jó humorérzéket, hogy nyugodtan teljenek a nem szokányos napok is.

A sütiből csa egy falást kaptam, hogy legyen valami elképzelésem az ízről.
Amúgy fantasztikusan finom.Biztos hogy nagyon jó alapanyaggal dolgoznak. Samu most megérdemelte, eg eg is igértem. Pusim mindenkinek majd holnap ha megadatik jövök.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. január 15. 6:30

Sziasztok Kislányok! Ma délután fogok tudni jönni.

Amikor aktívan fordítottam, nem sok másra hagytam magamnak időt, lekötött a feliratok
fénysebességgel való gyártása. Ez volt a fő örömforrásom, a szabadidőm kilencven százalékát
erre fordítottam. De mióta nem érdekel a fordítás, hirtelen annyi minden tolakodott a helyére,
hogy most meg ezek kötik le az energiáimat. Olyan vehemenciával vetem magam bele az új
"szórakozásaimba", hogy szinte megszűnik a külvilág, és csak az érdekel, ami épp aktuálisan
izgatja a fantáziám. Nem is tudom, hogy azért nem akaródzik fordítani, mert más dolgok
kezdtek érdekelni, vagy azért kezdtek más dolgok is érdekelni, mert nem akaródzott fordítani.
Mindegy is, tegnaptól újabb (gyerekkorból visszamaradt) hóbortom lett, amire már tényleg csak
lopkodom az időt, de annyira szeretem, hogy muszáj csinálnom. Ha kész az első "alkotásom"
meg is mutatom nektek.

Most csak ennyit, megyek megcsinálom a reggeli kásámat, ami már rég nem csak zabkása, de
erről is írok majd.

Szép napot mindannyiunknak!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 15. 8:57

Szép napot!Csak egy kukkantás.Kávé mellett ezt néztem.VIGYÁZAT!!!Tepertős pogácsa!!!De keresek majd síma sajtosat,de jobb az anyukámfajta krumplis.Arról majd csinálok videót.Ezt viszont érdemes nézni.Megyek,mert nyávog a macska-engedjem be.Sziasztok!Paggy :-h :flower1:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. január 15. 10:07

Attól független hogy nem szereti az epém a tepertős pogácsát, nagyon élveztem a videót, köszönöm szépen Paggy! :x :ymhug: :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. január 15. 18:52

Paggy! Örülök, hogy tetszett a videó! Én is olyan szívesen nézegetem ezeket a madárkákat. Most még nem,
de februárban már énekelni is fognak a cinegék. Az számomra mindig a tavasz közeledtét jelenti.

De szép az a csokitorta! Szívesen megkóstolnám! Gyönyörű virágokat kaptál.

Az egyik képet megfordítottam. Most látom, hogy Ági is megtette. Nem baj, inkább kétszer, mint egyszer se. :))

Az egyik videó privát, így nem tudtam megnézni, a többi kivégezve. Most minden képed nagyon jó lett. Nagy
munka volt összekeresgélni, összeválogatni a kiállításhoz a tudnivalókat. Köszönet érte.

Megnéztem még egyszer egyesével is a virágokat, hát nagyon szépek! A liliomot és a jácintot ki fogod ültetni
tavasszal?

Ági! Na, végre festészet! Elolvastam, nem volt annyira szörnyű az a cikk kívülállóként. A régi társaság megy
tovább tanfolyamról tanfolyamra, vagy közben változik a csoport összetétele? Mennyit kell a tanfolyamért
fizetni? Ezekről azt hiszem még nem esett szó.

Úgy fogod azt az ecsetet (a többiek is), mint a sorozatokban! :)

Én is be vagyok oltva táncmozgás ellen. Nem bírom megjegyezni a lépéseket. Születésemtől fogva nem tudok
tájékozódni. Megértelek. Nem tudom elképzelni, hogy idegen helyen egymagam bolyongjak. Ha továbbképzésekre
kell mennem, már egy héttel előtte szorongok, hogy ha majd vécére kell menjek, visszataláljak az én termemhez.
Ilyen szinten vagyok.

Nagyon rossz volt olvasni édesanyád kálváriáját. Remélem, megoldódott azóta a helyzete! Most olvasom, hogy igen.
Hála a jóistennek.

Már most nagyon szépek azok a bazsarózsák! Hová fogsz innen fejlődni?!

Köszi a tanulmányt! Én is elkezdetem olvasni. A 25. oldalig jutottam tegnap. Ma folytatom. Élvezem nagyon.
A családomon kívül itt beszélek legtöbbet a vegánságomról, meg a fermentálásról, mert amikor kiderült a kollégáim
előtt, hogy egy ideje már nem eszek állati eredetű dolgokat, ahelyett, hogy elfogadták volna, és csendben
legyintettek volna, hogy "na, ez már megint kitalált valamit", ehelyett támadásba lendültek. Csak azt fújták, hogy
meg fogok betegedni, hagyjam abba ezt a hülyeséget, szükségünk van a húsra, a tojásra, a tejre. Volt aki csak
annyit mondott - ennek örültem a legjobban - hogy ő bizony nem tudna lemondani a húsról. Azóta sem beszéltem
erről senkinek, amíg karácsony tájékán megint valahogy szóba került, hogy vegán vagyok. Erre többen értetlenkedve
kérdezték, hogy "még mindig?" Mintha abban reménykedtek volna, hogy idővel kinövöm ezt az egészet. Azóta se
akarok meggyőzni senkit a magam hitéről. Mindenki egye azt, amit jónak lát, én is így teszek. A fermentálást meg
sem említem, se a csíráztatást, ami a következő tanulnivalóm lesz.

Még a szünetben készítettem: vöröslencse és édesburgonya curry csicseriborsó golyócskákkal

Kép

Kata! Szerintem a szobabicikli is nagyon jó, de még jobbnak tartom az elliptikus trénert. A futógép mellett
ilyenem is van. Nem használom, mert jobban szeretek gyalogolni, meg tornázni. A futógépet nem bírtam sajnos.
Nagyon megfájdult rajta a külső talpélem. Azt hittem, hogy az edzőcipő a hibás, ezért vettem jó drága futócipőt,
akkor már a talpboltozatom is megfájdult, pedig nincs se bokasüllyedésem, se lúdtalpam. Ekkor utánaolvastam,
hogy mi lehet a baj, és kiderült, hogy nagyon sok embernek nem jó a futógép. Sokáig kellett pihentetnem a
lábam, amíg elmúlt a fájdalom, ekkor szoktam rá (tavaly februárban) a gyaloglásra. Azóta is megyek minden nap
másfél órát, hétvégén meg tornázom 50 percet.
Ez a mai teljesítményem. Ebben az egész napi mozgásom benne van, nemcsak a másfél órai. Eszerint, 6,2 km-t
gyalogoltam ma.

Spoiler: mutasd
Kép


Nagyon szép és jól lefotózott képeket tettél ki! A padthait azóta meg akarom kóstolni, amióta a Kiss Me-t fordítottam.
Ott Taliw (Aom) apjának egy padthai kifőzdéje volt. Folyt a nyálam, amikor elkezdte csinálni. Keresek majd egy
vegán receptet.

Samuka nagyon szereti az édességet, ugye? Csúszik befele a csokis süti. Mondjuk nekem is csúszna. :D

A hátad mögött a új ülőgarnitúra van? Szeretitek? Bevált?
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. január 15. 22:57

Lányok, eddig festettem, már nem látok, érdemben használhatatlan vagyok, de ezt most muszáj betennem.
Mindjárt jobb kedvem lett, ahogy olvastam. Francba, a szalag lemaradt a mai vacsiadás közben. =))

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 16. 10:30

Sziasztok kedves Lányok!Délután ráérek,most csak jöttem, mint tegnap a pogácsával,de délután rá fogok érni.Átfutottam,amit írtatok,majd nyugiban szeretném megnézni
Ami komolyabban érint az az ,hogy írtátok BE VAGYTOK OLTVA TÁNC ELLEN.
Megértem,ÁM Nem tesz TITEKET JÓKEDVŰVÉ,ha látjátok milyen jópofa dolgok vannak?Régen leszóltam magamban azt öreglányok igyekezetét,hogy /mert én ezt hittem!!/fiatalok maradjanak.Most azt gondolom,ha egész életedben szeretted a zenét és vagy szerettél-szerettél volna táncolni,de nem adódott úgy,vagy nincs hozzá partnek ,és egyébként is mozogni kell,AKKOR HAJRÁ!!!!E GYSZERŰ,OTTHON IS GYAKOROLHATÓ,vidám dolog.Ezt mutattam Nektek.Szuper a GYALOGLÁS,a calenetic,a jóga,a futás.........ÉS JÓ,ha elmész fényképezni a városba,faluba,s közben sétálsz és örömködsz. \:D/ \:D/ \:D/
Ennyi szöveg után,s miután felvettem a postástól a nyugdíjat,megyünk a szomszédasszonnyal gyalog /5 megálló/vásárolni.Este jövök nézegetni.Most hoztam teknős kádbarakó képet.Nincs salátalevél, megyek venni.Szép napot!Paggy :-h :movingflower:
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 16. 10:37

Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. január 16. 13:24

sziasztok! Rendesen borult a napom de nem érdekel, sokáig fenn voltam de Samu meg lekörözött reggel, mert én legalább felébredtem 1o-kor de ő meg délig aludt. Nem tudom mi lehetett a levegőben, még most is kótyagos vagyok az álmosságtól. Megnéztem, olvastam mindent amit írtatok. Köszönöm Rita, hogy írtál a tapasztalataidról, így már értem én is, hogy miért van bennem annyi fék, de úgy tudat alatt, nem tudatosan. Jót nevettem az eltévedéseden, izgalmadon, én a mai napig sem tudok pl. eligazodni a felújított kórházunkon, kivéve a régi szárnyrészeket...úgyhogy ezek szerint kvittek vagyunk tévedésileg! :))
Samut kell kérdeznem ilyenkor merről jöttünk :)) :)) :))
Édes a teknőc, remek kép lett.! !
Paggy, táncolni egy két dolgot én is szerettem, de mióta voltak a szédüléseim és eséseim óvatos vagyok minden mozdulattal. Néha még így itt ültömbe is fordul bennem egyet a világ aztán ahogy jön úgy el is megy..csak most egy kicsit a fejfájás akar meggyötörni mellette.
De ma délután 3 felé már majd kimegyünk egy kicsit, meg tejet is kell hoznom, húznom haza...mert igencsak elfogyott az a 3 karton.
:-h :x :ymhug: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 16. 19:38

HŰŰŰŰŰŰŰŰŰ Lányok!Rólam írták :)) a háztartási könyvet!!!Pedig még csak abban az évben születtem meg és előre tudták milyen leszek 60 éves koromra, =)) =)) =)) Nagyszerű-nagyszerű!!!Tényleg így várom este 7-kor a majdnem 70 éves párom 12 óra munka után.NO ,AZÉRT SZALAGOT NEM KÖTÖK A HAJAMBA.Kb 1/2 órát teljesen ilyen vagyok,s mikor kipihegte magát átmegyek normálba.Nagy dolog,ha valaki ennyi idősen is dolgozik,de ahhoz hogy érdek nélkül viszonyleg kedves tudjak lenni,azonkívül hogy tisztelem a szorgalmát,anyagilag nem teljesen függök töle.De jókat röhögünk az odaadó feleség mivoltomon,mert nem várja el,de szerintem azért jól esik.Képzeljétek, reggel 4 óra 15-kor indul munkába és este 7-re ér haza ,ha nappalos és másnap reggel ismét,sőt van úgy hogy 3x egy héten.Ugyanez este du.4.15-től reggel 7ig.Tehát persze,hogy meleg étellel várom,ha nem vagyok beteg vagy nem kell Lillára vigyáznom és főleg én is NYUGDÍJAS VAGYOk.--Most jön a komoly rész.Egy dolgozó nő,hogy tudná ezt megtenni,ÉS MENNYIRE FÉRFIKÖZPONTÚ GONDOLKODÁS!!!!!BRRRRR
Kata!Végül kimozdultatok samukával?
Megértem,hogy ha szédül az ember,akkor nem akar keringeni ,táncikázni.MÉGIS KIÁLLOK A SENIOR ZUMBA mellet.Aki bírja csinálja.Voltam az új jógán.Nem annyira komoly ,mint amire jártam,de megteszi !!!Találtunk egy nagyon olcsó zumbát.Majd meglátjuk,majd írok róla,ha járok.
Kata!A lényeg a mozgás,bármilyen. \:D/
Rita!Kíváncsivá tettél,vagy már el is árultad magad :) ,a csíráztatás a másik új dolog az életedben?Igazad van,váltani kell,ha már nem okoz örömet.Olyan gyönyörűek az ételfotók,hogy megéri csinálni.
Most nekem is elegem lett a városnézésekből,a kiállítás-mutogatásokból .Most majd fotózgatok,meg jógázok,meg esetleg táncikázok.Át kell állnom egy kevésbé "közéletre".Nagyon jók voltak az elmúlt évek,mert sok helyen jártam,sokat láttam.Remélem közelebb került hozzátok is Budapest,legalább is az általam látogatott része!Azt azért sajnálom,hogy Szilvinek nem volt módja megnézni . :ymdaydream:
Lányok!Megyek mosogatni és főzni holnapra.Hoztam egy képet a deres GELLÉRT-HEGYRŐL/délelőtti/Szép estét!Üdv.Paggy :movingflower:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 16. 19:59

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. január 17. 11:08

sziasztok! itt ködös hideg reggel, pontosabban dél van. Nagyon bealudtunk, még jó hogy a barátnőm keresett telefonon, mert talán még most is aludnánk.
Majd délután mozdulunk ki, és nem is annyira a vásárlás miatt, hanem csak úgy...majd meglátom. ;) .
szép lett a deres gellérthegyi felvétel. :-h :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 18. 8:13

Jó reggelt!Itt jóleső hideg van.Szombat reggel révén még csendes minden.Mindjárt megyek az itteni piacra. ~o) :movingflower: :o) Paggy
Avatar
Yagamilight
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2018. december 27. 10:49

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Yagamilight » 2020. január 18. 10:54

Sziasztok!

Sok mindenről lemaradtam. Lesz mit behoznom ahogy látom.
Teknős, virágok..csoda szépek...
:D

Yagamilight
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 18. 13:37

Sziasztok!Most tettem be sülni a fenti recept szerint begyúrt/hajtogatott/töpörtyűs pogácsát.Fél adagot csináltam.Majd mutatom,ha készen lesz!Hozzá a nászasszonyom 2-féle céklasalátáját és igény szerint, főtt tojás adok.Az állatoknak is kevertem az ételükbe főtt céklát,mindenki mindent befalt,igaz,hogy egy kiskanál olajat is tettem rá.A kép,a többit később:

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 18. 14:24

Elkészült:
Kép
:-h :movingflower: Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. január 19. 9:15

Ági, nagyon durva az a cikk, amit betettél! És ez már az '50-es évek közepe! Anyukámék '61-ben házasodtak
össze, de gyerekként még a csíráját sem láttam annak, hogy anyukám ilyen szervilisen viselkedett volna.
Nálunk például sokszor apukám főzött, mert szerette csinálni, míg anyukám inkább pakolászni, takarítani
szeretett, a főzést igyekezett megúszni, pedig nagyon ízesen főzött, sütött.

Paggy, én még tánciskolába is jártam, de már ott is gondot okozott a lépéskombinációk megjegyzése. De nem
ezért nem az én világom a tánc. A mulatságokat sem kedveltem, az iskolai bálokba se mentem el. Mivel a
bál bevétele az iskola alapítványát gyarapította, ezért a belépőt mindig kifizettem, de nem mentem el, mert
nem éreztem rá késztetést.

Próbáltam zumbázni, de túl sok testrész mozog egyszerre, amit nem vagyok képes összehangolni. Mindig azt
figyelem, hogy mit kell csinálnom a lábammal, a karommal... és mire megpróbálom leutánozni, addigra már
rég máshol tartanak. Mindig lemaradok, és ez nagyon idegesít. Vezetésnél jött elő először az a fogyatékosságom,
hogy nem tudok egyszerre a lábamra, a kezemre és az útra is figyelni. Nem is éreztem magam soha biztonságban,
ha vezetnem kellett. Le is tettem róla.

A csíráztatás még később jön. Írtam már, hogy minden újdonság bevezetése között minimum fél-egy évet
akarok tartani, hogy egyszerre csak egy sokk érje a szervezetemet, még akkor is, ha ez pozitív sokk. Áprilisban
kezdtem el vegán módon táplálkozni, és hét hónap múlva decemberben kezdtem el fermentálni (amit azóta is
csinálok, de mivel a bevált dolgokat ismételgetem - savanyúkáposzta, cékla variációk - nem írtam róla, de fogok)
A csíráztatás őszi projekt lesz szerintem. Külön hsz.-ben írok az új hobbimról.

Nálunk sokáig volt minden fehér az ipari hótól, de tegnap sokat sütött a nap, el is olvadt a nagyja.

Nagyon guszták lettek a pogik. Az én családom kedvence a Lajos Mari féle tepertős pogácsa volt. A többszöri
hajtogatás miatt hosszan készült, de valójában, alig volt vele munka, mert még dagasztani sem kellett, mégis
légies pogácsák készültek a tésztájából.

https://www.lajosmari.hu/recept/351/leveles-tepertos-pogacsa

Mik voltak a céklasalátában? Imádom a céklát.

Kata, a gyerekeim szoktak nevetni rajtam, hogy még ismerős helyen is, például Miskolcon, nagyon gyakran
megtörténik, hogy amikor kijövünk egy üzletből, én arra indulok el, amerről jöttünk. És egyáltalán nem veszem
észre, hogy a másik irányba kellett volna fordulnom. :)) :))

Menjetek csak sétálni, amikor csak tudtok. Ha keveset tudtok menni, az sem baj, csak rendszeresen mozgassátok
meg magatokat. Ha csak két naponta van rá lehetőség, az is jóval-jóval több a semminél.
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: MinGi » 2020. január 19. 9:18

Barátnőm sétálni volt , hozott nektek pát képet.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. január 19. 9:41

Mivel nagyon imádom a sütőben sült zöldségeket, és még maradt pár rózsa karfiolom, pár lilahagymával
a szokásos szójaszósz+balzsamecet+édes csiliszósz+kevés olaj+kakukkfű keverékével megtapicskoltam
őket, és sütőben megsütöttem. Előtte a karfiolt a kuktában rácsra téve félig megpároltam a megtisztogatott
leveleivel együtt. Fermentált sült kápiával és káposztával összekevert vörös bab lett a köret. Nagyon
finom volt!! A babhoz nagyszerűen illett a savanyú íz!

A lányom kérdezte, hogy nem puffasztott-e együtt a karfiol és a bab. A válasz: nem. Aki áttér növényi
alapú táplálkozásra, annak pár hét alatt hozzászokik a szervezete, és semmilyen galibát nem okoz. Ráadásul
a fermentált ételek fogyasztása még jobban segít ezen a dolgon.

Itt látható, hogy a karfiol levelét is megsütöttem (a levélnyél látszik leginkább). Nagyon fincsi egyébként:

Spoiler: mutasd
Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. január 19. 10:27

Az újabb hóbortom, a színezés, valójában nem is olyan új. Valamikor nagyon sokat színezgettem, még a pöttyös és
a csíkos könyveim illusztrációit is sorra színessé varázsoltam. Átjártunk Szlovákiába minőségi írószerekért. Egyetlen
luxusként, nekem már akkor fémdobozos Koh-I-Nor színes ceruza készletem, és pasztellkrétám volt, amikor itthon
még nem lehetett kapni. Koh-I-Nor Gioconda olajkrétát használtam zsírkrétaként, amivel szintén csodálatosan lehetett
színezni, és nem akart elkopni. :D
Most egy 48 színű ceruzakészletet használok. A legdrágábbat vettem meg, amit akkor az üzletben kapni lehetett, mert
szép képeket akarok készíteni. Majdnem 5 ezer forint volt, de ha Szlovákiában járunk, fogok venni egy Koh-I-Nort is.

Megkerestem az enyémet, és menten el is ájultam. Ha online rendeltem volna, akkor a futárköltséggel együtt is egy
ezressel kevesebbet fizettem volna érte. Na, ezért rendelnek mindent online a gyerekeim.

https://www.wts.hu/upload/maped-48-darabos-db-haromszog-alaku-szines-ceruza-keszlet-color-peps

Kb. négy, de lehet, hogy öt éve vettem magamnak egy felnőtt színezőkönyvet az Aldiban. Titkos kert a címe. Lapjaira
szedtem, és hozzáláttam a kifestésükhöz. A felső már készen van, az alsót ma fogom befejezni. Lassan haladok, mert
csak este fél nyolc felé jutok oda, hogy színezni tudjak, de ennyinek is nagyon örülök. Imádom csinálni.

Amikor a lányomnak megmutattam az elsőt, meglepetésemre azt mondta, hogy ez a kép neki is megvan. Még amikor
Skóciában éltek, vett magának egy színezőt, a címe, Secret Garden, vagyis Titkos kert. Tőlem függetlenül, ugyanazt
a színezőt vette meg Skóciában, mint amit én itt Magyarországon az Aldiban. Egészen hihetetlen! :-o

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 19. 11:35

Kedves Rita és Lányok!Teljesen kívül esik a megszokott tevékenységből pld.64 évesen a zumba .Mindegy mit csinál az ember,csak MERJEN ÚJAT KEZDENI,még 60 felett is , ne tartson tőle. NEM A "JÓ KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT ÉLŐ" NYANYA mondja,hanem egy ilyen ember mint én.A barátnőm szintén nehezen tájékozódik ,néha idegesít/ :littlehearth: amikor elkerüljük egymást ,a már 1000 éve ismert helyre nem ér oda,mert más irányban indult,de azért ,azonnal elfelejtem,ha megérkezik.Egyébként ő sokkal jobb nálam egy csomó dologban,csak ha időre kell mennünk valahová,inkább érte megyek.Tehát Rita,Te hegyet mászol.FANTASZTIKUS!!!!És a Lányok fordítanak,még ha programot használnak fel hozzá,akkor is szuper!!!És Ági kínai festést tanul!Hát nem GYÖNYÖRŰ???? \:D/ \:D/ \:D/
Kedves MINGI!öRÜLÖK A KÉPEKNEK ÉS KÖSZÖNÖM,HOGY FELRAKTAD. :littlehearth: mILYEN ÉLET VAN TÉLEN eSZTERGOMBAN?eGYÁLTALÁN,MENNYIRE NYÜZSGŐ VÁROS ESZTERGOM?Gondolom, nyáron igen,de télen mit lehet csinálni annak,aki a városbe látogat,
Kedves MinGi!Január végén-február elején meg kell venni a hagymákat.A többiről majd írok levélben.
Lányok!Nyulak a konyhában,ebéd tegnapról .
Ja igen!Nagyon-nagyon finom a nászasszonyom 2 céklasalátája.Egyébként és nem szeretem annyira a hidegkonyhát,sőt,a céklát csak a szokásos módon,salátának szeretem,DE EZ ISTENI!!Nemsokára leírom,mert tegnap óta minden nélkül falom!!!!!/jÓ AZÉRT 5 DB TÖPÖRTYŰS POGÁCSÁT melegen!!!!!!!! :(( :(( :(( FELFALTAM,SŐT MÉGTÖBBET BŰNÖZTEM,KETTEN A PÁROMMAL MEGITTUNK HOZZÁ 1-1- POHÁR FORRALT BORT.mOST MEGYEK,MAJD DÉLUTÁN JÖVÖK ÉS LEÍROM.sZÉP NAPOT!Paggy :movingflower:
Rita szép a színezésed!!A lányom is gyakran készít így képeket.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 19. 12:11

Egy kis kreatívitás a NLC-ről:
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. január 19. 12:25

Annyi szépet hoztatok lányok, hogy alig győzöm a sok olvasni és néznivalót. MinGi, köszönet a barátnődnek is a nagyon szép életteli képekért! tényleg én is elmozdulhatnék már valamerre, de eddig mindig csak ezt vagy azt kellett csinálni...most meg a barátnőm rám parancsolt, hogy sehova ne mozduljak, nehogy Samuval elessünk..vajon mi lehet a városban? Mert ő ilyet ritkán mond. :-o
Rita, a sült dolgaid valami fantasztikusak, én is nehezen tudnék ellenállni nekik az biztos. És a rajzos kifestő is milyen érdekes. Szép a színezésed. Nekem valamennyire ment a rajz, de festéssel mindig elszúrtam. Bezzeg a bátyám anno még dicséretet is kapott külön, a tanártól. Be is volt anno keretezve..nem is tudom hol van az a kép...
Paggy, nagyon guszta az a pogácsa, azért egyet kettőt biztosan megennék belőle, de nekem a tejfölös a kedvencem. És mindig dupla mennyiséget kellett csinálnom mert apu is imádta, s sajnos mindketten annyira mohók voltunk, hogy szegény pogácsának csak a maradéknak volt esélye kihűlni rendesen :)) .
Másnapra ritkán maradt!
Ági, hogy van anyukád? még a héten majd biztosan kell menni kontrollra..és édesapád, sikerül tartani a diétát?
Na megyek, ma tojásleves lesz az első amit csinálok, a második fogásnak később állok neki, mert még mindig nem döntöttem el hogy mi legyen a csirkemellből... ;) Hát majd kialakul. szép vasárnap délutánt mindenkinek! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég