Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. február 26. 19:05

sziasztok Lányok és Elthan! Most végeztem a rántotthússal, és a vacsorával.

bár mondhatnám estebédnek is. Köszönöm a minibeszámolót, és a képeket is.
Itt ma majdnem nyárias volt az idő, de azért a szél erőssége enyhített a melegen, 18 fok volt kint.
Irtózatosan elfáradtam, gondolom a hirtelen meleg rátett egy lapáttal, na meg nem aludtunk, ugyanis délben indultunk el hazulról.
Ha holnap is ilyen szép idő lesz lemegyünk majd egy körre, de nem vásárolni, csak úgy!
végre már láttam gyönyörű kinyilt virágokat, csak most oda vissza tele volt a kezem és nem volt időm leblokkolni mert éppen jöttek a buszok is.
Megyek még vissza a konyhába, nehogy az utolsó két szelet leégjen
Mindenkinek szép estét kívánok! :x :D :ymhug: x_x :-bd :movingflower: :flower1: i-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 29. 11:55

Sziasztok!

Kata, itt is annyira szép idő van, nem is tudom, hogy örüljek-e neki vagy sem. Hiszen ez azt jelenti, hogy nagyon
érezteti hatását a felmelegedés. Most "csak" +18 fok van februárban, de mi lesz nyáron. :( :-o

Az viszont nagyon jó, hogy van kedvetek sétára indulni.

Jövő héten lesz a Kocsonya Fesztivál. Kilátogatok majd, de biztos, hogy csalódás lesz az árusoknak. A hét harmadik
szombatján megtartott termelői napokon is egyre többet panaszkodnak a vásározók, hogy sok a néző, kevés a vásárló,
ahogy az üzletekben is.

Nem csináltam sok fotót, amikor kint voltam. Az első héten kilencre vittem Lilykét az óvodába, de fél egykor már
haza is hoztam. A második héten egész nap együtt voltunk, csak rá figyeltem, a harmadik héten ugyanaz történt,
mint az elsőn. Nem sok időm maradt mászkálni, de egyáltalán nem bánom, itthon bepótolom.

Mára csak ennyi, holnap folytatom a képkirakást. Össze kell szednem őket.

Ebben a katolikus templomban jártam tavaly, de szerintem nem tettem ki a fotókat. Kívülről és belülről is teljesen
más, mint egy itthoni katolikus templom. Igyekszem megkeresni a képeket, mert érdekes.

Kép

A kereső segítségével azt már megtaláltam, hogy 2022. decemberében a templom kertjében lévő sírokról és az ott
látható érdekességekről tettem ki fotókat. Erre emlékeztem is.

Spoiler: mutasd
A Szent Albán katolikus templom udvarán érdekes sírköveket vagy urnatartókat láttam. Azt már megfigyeltem
itt, hogy ahány temetőben járok, mindig találok olyan érdekességet, amit máshol nem láttam. Érdekes még a
sok festett kő, és az apró mütyürök sokasága.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Tavaly nyílt egy Jysk a városban. Olyan érdekes volt látni ezt az ágytakarót a kirakatban. Nekem is pont ilyen
van, csak én a miskolci Jyskben vettem. Ugyanilyen érdekes a kinti Decathlonban viszontlátni a dzsekimet vagy
a gyalogló cipőmet. :D

Kép

Kint napkeltét és napnyugtát is tudok fotózni, ha időben észreveszem. Holnap hozok még belőlük.

Kép

Lilyke és a fürtjei. Az üvegházba csak az aranyhalakért és egy kis felmelegedésért mentünk be.

Kép

Virágzó rododendronok, sáfrányok:

Kép

Kép

Írtam, hogy a Miskolc nagyságú városban csak két virágüzletet láttam eddig. Na, itt a harmadik:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. február 29. 13:12

Sziasztok Lányok és Elthan!
Köszönöm Rita a képeket, és a mini beszámolót!
Jövök majd.. A Desire ostját nem lehet letölteni, azt hiszem az volt még külön lefordítva, vagy rosszul emlékszem?
Most ledőlünk egy kicsit, nem sokat aludtunk az éjszaka! :x :D :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. február 29. 15:44

Sziasztok Lányok!Sok mindennel foglalkozom,el vagyok illetve ,be vagyok havazva.Örülök,hogy megvagytok ,Ritának üdvözlet itthon.Kicsit eltűntem,majd jövök. :flower1: Paggy
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. február 29. 21:48

Kedves Lányok, már annyiszor leírtam a levelet. Nincs kedvem ujra csinálni. crome-ról mozillába menni, elveszett a megírt cucc.
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. február 29. 21:54

Kép


Kép
a fa levelei, v. termése 10 és 20 filléres.

Kép
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. február 29. 21:57

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. február 29. 21:59

Néha nem is tudom hol vagyok. crome v. mozilla, mert egyik sem szeret igazán.
Mindkét helyről kidobál.
Jó éjt.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. március 1. 10:13

Sziasztok LÁnyok és Elthan! Kicsit fáj a fejem, de Ildikó képei egy kicsit jobb kedvre derítettek, azok a csipkedarabok eszembe juttatták anyukám gyönyörű kézimunkáit! A többi kép is gyönyörű, arról meg Kovács Margit munkái jutnak eszembe.

Itt eléggé be van borulva és igencsak hűvös van, amúgy nem lenne rossz idő!

Meglátom mi lesz a kimenetellel, pillanatnyilag nekem nincs kedvem kimozdulni! :x :ymhug: :D :flower1: :littlehearth:

https://synoshi.com/synoshi/product?pro ... 8529824305
vett ilyet valaki?
én vettem egy másik fajtát, ahhoz több tartozék van, de gyengébb mint gondoltam, mégis nagy segítség! :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. március 3. 7:51

Sziasztok!

Fordítok, és szokás szerint túlságosan belemerülök. Még nem fordítottam olyan thai történelmi sorozatot,
amiben egykor élt valós szereplők és megtörtént események vannak. Szenvedek a millió címmel és ranggal,
de már kezdek kiigazodni köztük. Szóval sok munkát ad, de mivel még senki nem fordított magyarra ilyen
jellegű thai sorozatot, nincs előttem példa, magam töröm magam előtt az utat. A második fordítása már
gyerekjáték lesz. :D

Kata, a Summer's Desire OST-ját én is a yt-ról szedtem le. Most néztem meg, még mindig fent vannak a dalok.
Írd be a keresőbe, és kidobja mindet. Fogalmam sincs, hogy hová tűnt a Megáról. :-o

Igazad van, tényleg emlékeztet némelyik szobor Kovács Margitéira.

Nálunk tegnapelőtt csoda idő volt, tegnap meg esett, és savanyúskodott, ma meg már süt a nap. Pont jó
az idő a régiségvásárhoz. 10-kor találkozunk Szilveszterrel, az itthoni fiammal, és együtt fogunk bámészkodni.

Én nincs ilyen súrológépem. Egy flakonban mindig van összekeverve ecet, citromsav és víz, azzal bármit
bepermetezek, tisztává varázsolja, súrolnom se kell annyira erős a hatásuk együtt. Ma reggel permeteztem
be a vízforralóm alját és oldalát, és kb. három perc várakozás után, csak ki kellett öblítenem vízzel, és lehozott
minden vízkövet. Nem kellett belenyúlnom szivaccsal se.

Leszedtem az új képeidet, azonnal kiteszem őket.

Paggy, köszönöm az üdvözlést. Várunk vissza! %%- :littlehearth:

Ildikó, de jó, hogy feltetted a képeket! Ezek fém tárgyak vagy csak annak látszanak? Az esernyőt tartó
szobrocskának a keze keltette fel bennem a gyanút, hogy talán csak a festés miatt van fémhatása. Mindegy
is, mert nem ez a lényeg, csak megkérdeztem. Bájosak, a legjobban a három falra akasztható légies lányka
tetszett, és a csipke ékszerek.

Milyen különleges színe van a világosabb lila ibolyának! Szép kis csokorka! :movingflower: :movingflower:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. március 3. 8:11

Kata fotói:

Új palacsintasütő, guszta palacsintákkal! Mindet be tudtam volna falni egyszerre!
Az íriszkupac címlapra való. Az aranyeső és az ibolya nálunk is nyílik mindenütt, de hóvirágot már nem látok.

Kép

Kép Kép

Kép Kép

Kép Kép

Kép Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. március 3. 8:11

Holnap én is hozok fotókat. Szép vasárnapot mindannyiunknak!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 3. 12:16

Sziasztok,sziasztok!Picit lazábban jövök,mint régen, de jövök.
Lányok!Most ,ma nem olvasok vissza,mert iszonyú zűrös napjaim vannak.Viszont,ha lemegy az agyonzsúfolt jövő hetem,hétvégén jövök.
Egy számomra szomorú hírt kaptam az elmúlt héten:meghalt a volt kolléganőm szeretett lánya Gyúró Mónika /szintén neves úszónő/a híres Verrasztó úszóvilágbajnok gyerekek anyukája.Nagyon nagyon szeretve volt,iszonyúan túlhajtotta magát.Maximalista volt.Mégis a Pfiser vakcina után 2 hónappal agydaganatot diagnosztizáltak nála.Nem tudom van-e köze az oltáshoz,vagy csak felgyorsította a folyamatot?Szörnyű fájdalom a szülőknek. ^:)^
A nyulakat kell vigyem foghúzásra,a bátyámnak kiállítása nyílik,koreai filmklub,pszichológus ,furulyaóra és megyek a Virág Judit Galériába egy különleges kiállításra.PERSZE AZ ITTHONI DOLGOK MELLETT.Az azt követő hét üres,csak furulyaórám lesz,ekkor jövök.Szép napot és jó pihenést!Üdv:Paggy
https://viragjuditgaleria.hu/hu/kiallit ... 1059923743
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. március 3. 17:59

Beléptem.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. március 3. 19:21

Chrome belépés 2
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. március 5. 4:14

Szia Rita, köszönöm az imélt.
Már többször próbálkoztam meg ís írhatom amit akarok, csak kiléptet mikor elküldöm.
Ha ez most elmegy, akkor esetleg ujra regisztráljak nálad, vagy változtassam meg a jelszót?
Most írok, mert egész napos áramszünet lesz. Ezt most mozilláról írom, de ezelőtt sem sikerült a küldés.
Üdv. Szép napot.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. március 5. 8:11

Sziasztok!

Jajjj, Paggy! Olvastam a szomorú hírt. Mindig megráz, ha valaki ilyen fiatalon kell, hogy meghaljon. Én is egyre többet
hallok a vakcinák mellékhatásairól, de szerintem igazán csak 15-20 év elteltével fogjuk látni nagyjából, hogy mennyit
ártottak. Átérzem a családja fájdalmát.

Istenem, miért kell kihúzni a nyulak fogát? Nagyon sok kulturális élményben lesz részed a héten. Biztosan élvezed majd
minden percét. Írtad, hogy elment a kedved attól, hogy kitedd a kiállítások képeit, mégis arra biztatlak, hogy nekem/
nekünk is mutasd meg. Én szerettem nézegetni őket, és olvasni a tudnivalókat. Sokat fejlődtem általad. Főleg a Renoir
kiállítás hagyott bennem mély nyomot. Először tapasztaltam, hogy szinte minden kiállított kép nagyon tetszik.

Ildikó, sajnálom, hogy nem nem tapasztalsz javulást a fórummal kapcsolatban. De ahhoz képest, hogy legutóbb már írni
se tudtál, ahhoz képest, jobb lett, és ennek azért nagyon örülök. Az nagyon elszomorítana, hogy ha nem találkozhatnánk
itt a fórumban.
Én még csak most írok először hsz.-t a hétvége óta, kíváncsi leszek, hogy ki fog-e léptetni a rendszer, vagy el tudom
elsőre küldeni. Mondjuk ezelőtt is volt olyan, hogy elsőre elment a hsz., szóval kell még írnom párat, hogy észleljem
a javulást, vagy a nemjavulást.

Még annyit kérdeznék, hogy ki volt az alkotója azoknak a szobroknak, faliképeknek, amiket kitettél a múltkor.

Na, el is küldöm, mert már nagyon kíváncsi vagyok.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. március 5. 8:15

Elsőre elment!!! Mivel hosszan írtam, mert közben főztem is, ezért elküldéskor kiírta, hogy érvénytelen az űrlap
vagy valami ilyesmit, de ezt már megszoktam, mert legtöbbször tényleg időben elnyújtva írok. Ilyenkor azt kell
csinálni, hogy egy újabb lapon meg kell nyitni a fórumot, és újra elküldeni.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. március 5. 8:22

Ezt a hsz.-t viszont két perc alatt írtam, és mégis kiírta, hogy az űrlap érvénytelen,
úgyhogy már írtam is Kristófnak, hogy nézzen utána. Egyébként kiléptetés nélkül sikerült elküldeni.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. március 5. 11:39

Na, már zavarmentesen lehet hsz.-t írni.

Hurrá!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. március 5. 11:39

Még egy próba.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. március 5. 19:38

Szuper! sikerült!
Sziasztok LÁnyok és Elthan! :x :D :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. március 5. 19:39

harmadszorra... előtte azt írta hogy érvénytelen a szövegem... =)) =)) =)) =)) =))
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. március 5. 19:42

Nagyon örülök hogy végre ez is rendbe jött! Mennem kell, ránk esteledett! Mindenkinek kellemes estét és jó éjszakát! i-) :x :-bd :flower1: :littlehearth: :ymhug:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. március 5. 19:43

Hosszabb klikknyomással megy át :x

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég