Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 30. 13:22

Sziasztok Kislányok! Két örömhírem is van, igaz, inkább csak saját magam számára. Az öcséméknél is
megszületett az első unoka, Natika (Natasa/Natasha). Az öcsémék az USA-ban élnek a három gyermekükkel.
Bori a legnagyobb, neki született kislánya. A férje amerikai, ők is olyan nevet kerestek, amelyben nincs
ékezet, és mindkét országban ismert, így se a kiejtéssel, se a leírásával nem lesz gond.

A másik örömhírem, hogy szombattól nyugdíjas vagyok. Március 11.-től a szabadságomat, április 28.-tól
a négy hónap felmentési időmet töltöttem, augusztus 28.-tól pedig nyugdíjas vagyok.

Van még egy jó hírem, aminek leginkább a pénztárcám örül. Egy szeptember 26.-i járatra 4000 forintért
sikerült jegyet vennem! Időnként vannak ilyen olcsó jegyek, de nem mindig akkor, amikor épp kellene.
Ekkor már a lányom szabadságon lesz, mert elkezdődik Lilyke három hetes beszoktatása, így nyugodtan
hazajöhetek.

Ja, még egy jó hír! A magyar kormány augusztus 7.-vel eltörölte a karanténkötelezettséget. Szóval nem kell
10 napot otthon ülnöm, ha hazaérkeztem, még úgy se, hogy nem vagyok beoltva. Egy kis üröm az örömben,
hogy már nem fogadják el az ingyenes, a brit egészségügyi hivatal hivatalos negatív teszt eredményét,
hanem a jó drága, ámde szintén hivatalos tesztet kell megrendelnem, ugyanazt, amit idejövetelemkor is
kellett, ami 81 ezer forint. Ennek már nem örül annyira a pénztárcám... :(

Ma, bank holiday van, vagyis munkaszüneti nap, ezért vagyok még mindig Kristófnál. Írtam korábban,
hogy nyolc bank holiday van Angliában: január 1., Nagypéntek, Húsvét hétfő, május első hétfője, május utolsó
hétfője, augusztus utolsó hétfője és december 25.-26, tehát legközelebb karácsonykor lesz munkaszüneti
nap.

Jó sokat írtatok a héten! Mindent elolvastam, de nem fogok tudni mindre reagálni, mert nagyon hosszú lenne,
és még képeket is szeretnék feltenni.

Ui.: politikában nem szólalok meg...utálom! Van véleményem, megtartom magamnak. Nem szeretném, ha
valakit csak egy kicsit is befolyásolna a megítélésemben, hogy melyik oldalra szavazok. Mondjuk az se biztos,
hogy elmegyek szavazni.

LMBTQ kérdés: nem mondom el mit gondolok, mert sokaknál kiverném a biztosítékot. Csak annyit írok,
hogy aki tőlem elfogadóbb, az hazudik vagy festi magát. Nem ítélkezem, mert én is azt szeretem, ha olyannak
és úgy fogadnak el, amilyen vagyok. Nagyon szeretném, ha minden embernek egyenlő lehetősége lenne boldogan
élni.

Kata, drámaiak a 23.-i felhőképeid. Remélem, Samuka már jobban van. Mostanában mindig elkapja valami.
Nagyon sajnálom.

Túl jószívű és lágyszívű vagy, és ezt könnyen észreveszik azok, akiknek erre van szemük. Csak annyit segíts,
amennyit megengedhetsz magadnak.

Pont a napokban mondta a lányom, hogy az egyik lengyel boltban úgy csapták be, hogy a pénztárgépben
már benne volt egy tétel (5 font, kb. 2000 forint), amikor az ő dolgait kezdték el beütni. Ő is mindig összeadja
nagyjából, hogy mennyiért vásárolt, úgyhogy azonnal feltűnt neki, hogy 10 font helyett, 15 lett a végösszeg.
Elmesélte valakinek, és akkor derült ki, hogy régi szokásuk ez. Nagyon kell figyelni. Én, ha lehetőség van rá,
önkiszolgáló kasszához megyek.

Hű, azok a napsárga felhők! Napkelte vagy napnyugta? Jó morcosak a következő felhőid. A héten mindenfélét
sikerült elcsípned. Nagyon tetszenek.

Ildikó, várom, hogy megfesd az átlátszó fóliás képet. A videó után már van egy kis fogalmam a technikáról.
Nekem is lesz akrilfestékem... Lassan csöpögtetek információkat a leendő hobbimról, de ha belevágok, ti
lesztek az elsők, akiknek mutogatom majd a "műveimet". Ez nem fenyegetés.... :))

Paggy, milyenek most a párod mindennapjai? Mivel foglalja le magát?

Olvasom a kalandos játékletöltéseteket. Én is tudok hasonlókat produkálni, de szerencsére a fiatalok minden
ilyenhez értenek, Lilla is jó segítség lesz, számíthattok rá máskor is.

Igen, mi is észrevettük, hogy Lilyke változott, és egy ideje megint nagyon sokat eszik, úgyhogy várjuk, hogy mi
fog történni, vajon mire gyűjti az energiát. Az én tippem, hogy hirtelen nyúlni fog.

Itt még szépek a zöldségek a leértékeléskor. A lányomék ma is vettek két dobozzal.

Milyen jól áll a töknek és a levesnek az a rusztikus háttér! Nagyon szép fotó! Újságba való. És az a tökerdő!
Lesz ott még jócskán termés. A fagyokig van idő.

Most értem oda az olvasásban, hogy valamelyik írásodat törölni szeretnéd. Melyiket? Amiket eddig olvastam,
abban semmi olyan nem volt, hogy törölni kéne.

Hát igen, új életformára kell váltani. Biztos, hogy még fura, meg idegesítő is néha a másik jelenléte olyankor,
amikor egyébként magad voltál, és csinálhattad azt, amit évek alatt megszoktál. Biztos, hogy így van. Lehet,
hogy néha kicsinek tűnik majd a lakás kettőtöknek, de aztán csak kialakul egy új rendszer, ami mindkettőtöknek
jó. Drukkolok!

Ági, szorgoskodsz, mint mindig. 50 üveg paradicsomlé! Atya ég! Nagyon jó hír, hogy kezdesz jobban lenni!
A kenyérke megint a bográcsban készült? :D

Ilyen jó nagy (kisszobányi) kamrám van nekem is a falusi házban, de amióta nem főzök be annyi is elég, ami
a miskolci lakásban van.

Ez az albérlő nem az, aki korábban lakott itt a lánnyal? Vagy most egy fiú jön mellé? Emlékszem, hogy volt valami
gubanc, hogy a szülők nem tudtak a kapcsolatukról, de most elveszítettem a fonalat.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 30. 13:23

Jövök a képekkel is, csak előtte több szakaszban feltöltöm őket, majd elmentem piszkozatba,
és utána egyszerre engedem ki őket. Így nem keresztezzük egymást, ha valamelyikőtök írni
szeretne.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. augusztus 30. 14:09

Szia Rita!
Mi kerül ennyibe a tesztnél???
EZ piszok sok!!
Ezt amikor hazaérsz akkor kell csináltatni, vagy mikor leszállsz a repülőről már ott rögtön? Ott is van rá lehetőség, azt irták nemrég.

Az albérlő srác - a lány barátja- maradt, ő iráni. Két hét múlva jön vissza Magyarországra. Ő keresett maga mellé mást, mert egyedül sok neki az összeg. Az új srác Szír. Ő jött meg most vasárnap és ő kérdezte a számomra fura kérdéseket. Amúgy könyvelő gyakornok egy M.o.-on levő amerikai cégnél.

Nagyon figyelni kell a boltokban, meg itt nálunk a piacon. Vasárnap ki kellett mennem a piacra, mert amit vinni akartam gyümölcsöt a lakásba, nem tetszett. Szombaton a megszokott bácsikánál akinél a legfinomabb barack van 700 Ft. volt az ár, vasárnap meg 1500-ért vettem. A guta majd megütött. Ezután még kerestem muskotyálos szőlőt, mert az sem tetszett ami otthon volt. Egy nénikénél találtam is, finom édes, tömött fürtöket. Mivel nem kellett sok, kb. öt fürt, mérettem volna le, de a nénike elkezdi kipakolni fizetés előtt a zacsiból, hogy hát ez elég kevés, átteszi egy mocskos, koszosba, mert hogy ez majd jó lesz másnak. Köpni nyelni nem tudtam, de a szemem szikrákat szórt, mondtam neki, majd én átteszem a barackjaim tetejére. Komolyan mondom, az eszem megáll néha. Persze ritkán fut bele az ember az ilyenbe, de dühitő.

Azt hittem, hogy valamikor októberben fogsz visszajönni!
Gratulálok a nyugdijas léthez!!! :-)

Paggy, gyógyulgass!
Nagyon jó ötlet ez a mosogatás és főzés megosztás.
Fel fogod találni magad, nem féltelek én. :-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 30. 15:34

Kata felhői!!!!!!!!! :-bd :-bd :-bd :-bd HÁNYFÉLE KÉK és HÁNYFÉLE GOMOLYGÁS? :flower1:
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. augusztus 30. 16:52

Sziasztok Lányok! Hurrá! Bejelentkezett Rita is!
Mennyi sok sok jó hír, na ettől is tovább feldobódott a napom. Aztán meg Paggy, mesterműve a felhőkkel.! Köszönöm szépen, nagyon ügyes vagy!
Gratulálok az unoka érkezésének is. S neked is gratulálok az igazi nyugdíjas évekhez ! Kívánom, hogy nagyon sokáig adattassék meg hogy élvezni tudd! :x :littlehearth:

Ági, tényleg már annyiszor megjártam, hogy ugye sietek, és simán még kártyával is átvágják az embert, hogy nem jó aztán kétszer lehúzzák erre is többször volt példa! Huh de dühítő! S ugye nem vagyok egy nagy fejszámolós, pláne papírátnézős, ha tehetném mindent elégetnék a szoba közepén, annyira gyűlölöm őket. Ennél csak a patkányt, az egeret, és a csótányt és büdösbogarak mindenféle változatát utálom.

Egek, most jövök rá csapongok én is össze vissza, de most már mindegy, el akarom hozni a szelid felhőket is, de ha látnátok hányszor ütök mellé a betüknek.. grr.
közben a facéra már ki is raktam, megyek és hozom át ide...

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Nekem most irány a konyha, legyen mindenkinek szép délutánja és estéje! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 30. 17:34

Lilyke:

Feladatta magára az új edzőcipőjét, ami még nem volt a lábán, mert egyelőre a fél számmal kisebb is jó még rá.
Aztán kivett egy popsitörlőt, és elkezdte vele törölgetni, ahogy mi is szoktuk. Olyat szoktunk venni, ami csak tiszta
vízzel van benedvesítve. Mivel a pelenka mellett ez is mindig van nálunk a hátizsákban, kéztörlésre is ezt használjuk,
ha nem otthon vagyunk.

Spoiler: mutasd
Kép


Megyünk ki: kistáska, kardigán, nylon szatyor nem hiányozhat. =))

Spoiler: mutasd
Kép

Kép


Mikor megyünk haza a parkból vagy a játszótérről, néha nem akar gyalogolni, de a kocsiba se akar beülni, csakis
ölben ülve tudja magát elképzelni. Ha kettesben vagyunk, csak egy darabig tudom cipelni, mert fél kézzel a kocsit
is tolnom kell. Ilyenkor ha leteszem, kezdené a sírást, és bár arról hallani se akar, hogy beültessem a kocsiba, ám
így állva jól elvan, aztán ha beleun, magától szépen leül. Szerencsére nem sokszor akar ölben lenni, de ha igen,
akkor ilyen macerás a dolog.

Spoiler: mutasd
Kép


Közelről látszik a táskában a piros nylon szatyor... =))

Spoiler: mutasd
Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 30. 17:35

Láttatok már ilyen alakú szőlőszemeket? Az aljuk olyan, mint a galagonyáé. Furcsák, de nagyon ízletesek.

Kép

Kép

Spoiler: mutasd
Kép


Cserepes áfonya a Lidlben.

Kép

Biztosan otthon is van ilyen, de nekem itt akadt meg a szemem rajta. Ez egy olyan keményfa tuskó, amelyet
a bevágások közepén elhelyezett akármit meggyújtva (egy kanóc áll ki belőle, könnyű meggyújtani) hosszú
órákig szolgál világításként és melegítőeszközként is kerti buliknál. A leírás szerint függőlegesen ég el a fa.
Hihetetlen, de igaz, hogy itt egy darab szúnyog sincs. Légy, darázs, méh, kullancs van, szúnyog nincs.

Kép

Mikor kijöttem áprilisban, még csak nagyon gyér járatszámmal működtek a légitársaságok. Nem is értettem,
hogy idekint mi ez a sok repülőgép, amely különböző magasságokban és hangzavarral karcolja össze az égboltot.
Aztán megtudtam, hogy katonai repülők azok. Gondoltam gyakorlatoznak, csak fura volt, hogy máskor soha nem
láttam ennyire becsíkozva az eget, és soha nem hallottam ennyi repülőzajt, pedig egy köpésnyire van a liverpooli
és a manchesteri repülőtér is. Azóta tudom, hogy Afganisztán miatt volt és jelenleg is van ennyi katonai repülő
odafent.
A vastagabb csíkok is repülőktől származnak, csak már oszlóban vannak.

Kép

Lilykének vettünk a Nextben pulcsikákat. A nyakában lévő írás melengette a szívemet. A mai fogyasztás orientált
világban egyre többet hallani arról, hogy változtassunk a vásárlási szokásainkon, elégedjünk meg kevesebb ruhával,
vásároljunk turkálókban, ne dobjuk ki, hanem adjuk tovább megunt ruhadarabjainkon... stb. A ruhagyártóknak
persze nem ez az érdekük, ezért örülök, hogy a Next ezt a három szót beleírta ebbe a kis pulcsiba: "Tarts meg,
szeress, adj tovább"

Kép

A héten is többször láttuk Színátmenetes Barna Cicát. :D

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 30. 17:36

A plázában van egy Kenji nevű japán termékeket árusító üzlet, ahová ritkán megyünk be szétnézni, de most
beugrottunk. Zsuzsi is és én is vettünk egy hengeres szusi készítő formát. Még nem próbáltuk ki. Pont erről
nincs fotóm, de lesz.

Tűzálló fakanáltartó, tányérfogó, rizsformázók, háromszögletű szusiforma, teafűtartó, "szívószál puzzle"(úgy
teszed össze a darabokat, hogy neked jó legyen, hogy ahogy a kép mutatja, akár két pohárból is szipókázhass
egyszerre... Nooormááliis?), szumó tojástartó.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Az első kép még a Kenjiben való vásárlás előtt készült, a másik kettő utána. Vajon miből lehet észrevenni? ;) :D
Aki találkozott vele, nem tudta szó nélkül vagy legalább egy mosoly nélkül megállni. Mit tesz egy új szatyor!

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép


Most az anyja pólója volt soron. Hátul hajgumival fogtam össze, hogy ne gabalyodjon bele. :))

Spoiler: mutasd
Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 30. 17:38

Készül a reggeli. Hummuszos pirítós lesz. A pirítós azért jobb a piciknek, mert nem fullasztja őket a puha kenyérbél.
Lilyke már nagy, de minden sokkal ízesebb ropogós kenyérrel. Ő is kiveszi a részét az előkészületekben, ő teszi ki a
kenyereket a sütőlemezre - és ahogy látható, mindig leveszi a sápot is. =)) A háttérben már beöltözve evősruhába,
textilpelussal a kezében látható, az majd megy a nyakába.

Kép

Mindig magunk készítjük a hummuszt: főtt csicseri, tahini (szezámkrém, csak szezámmagból készül), citromlé, és
kevés só. TÉNÉ

Kép

Persze a paradicsom nem fogyott, de estére hajdina wrap lesz, abban majd megeszi. :D

Spoiler: mutasd
Kép


Ági kérdezte korábban, hogy mit iszik Lilyke. Már csak egy deci szójatejet kap este, a többi palackos víz. Mást még
nem ivott.

Lilyke egyik nagy kedvence a céklás szószos tészta, amihez megpárolom a céklát, a krumplit és a karfiolt. A megpuhult
zöldségeket inaktív sörélesztőpehellyel, pici sóval, és egy kevés szójajoghurttal összeturmixoljuk és kész is a szósz.
Most hajdinatésztával fogyasztotta. TÉNÉ

Kép

Kép

Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 30. 17:44

Kuktában készült indiai ízesítésű vöröslencse, édeskrumli, karfiol, brokkoli és zöldbab "főzelék". Pici só, őrölt curry,
őrölt római kömény, kurkuma és bors került még bele. Most már Lilyke is kapja a kurkumát, ami erős gyulladáscsökkentő.
Bors is kell mellé az ételbe, mert az segíti a beépülését a szervezetbe. Főtt kölest kapott mellé. Itt még szépen néz
ki, a fotózás után belenyomkodtam egy kicsit a krumplinyomóval. Imádja ezt is. TÉNÉ

Kép

Spoiler: mutasd
Kép


Újabb indiai ízvilág. Nem egymás utáni napon volt, de mindegy is, mert nagyon szeretjük. Forró serpenyőben olaj nélkül
megpirítottam a hagymát. Mikor karamellizálódni kezd, rászórom a curryt és a kurkumát, meg a borsot, pirítom még együtt
őket, majd egy kortynyi vizet beleöntök a serpenyőbe, hogy a finom pörzsanyag felváljon az edény aljáról. Ezután beledobom
a brokkolit, az édeskrumplit és a cukkinit (bár nem látszik, de ez volt a legtöbb mennyiségre), majd egy adag főtt feketebabot
is beleöntök. Megsózom a zöldségeket, és a saját levükben párolom tovább őket. Mikor elkészült, szójajoghurtot keverek
bele. Nem kell liszt a sűrítéshez, a bab keményítőtartalma elintézi. A feketebab kicsit színez az ételen. Hajdinával tálaltuk.
A fotózás után ezt is megnyomkodtam krumplinyomóval. TÉNÉ

Mivel minden nap eszünk hüvelyest, a lányom egyszerre megfőz egy nagyobb adagot, és azt mindenbe beletesszük. Legtöbbször
feketelencse, feketebab, vagy barna lencse van lefőzve. A kuktában gyorsan elkészül, és nincs gond vele.

Kép

Kép

Kép

Kép

Spoiler: mutasd
Kép


Mikor vágtam fel a cukkinit kért belőle egy darabot. Nem volt ellenére, de hamar visszaadta.

Spoiler: mutasd
Kép


Megint elkészítettem a múltkori rakottast. Most is hamar elfogyott, pedig nagyobb adagot csináltam. TÉNÉ

Kép

Kép



Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 30. 17:46

Elég sok spoiler van a hozzászólásokban. Nézzetek alá! Lilykét rejti mind. :D
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. augusztus 30. 18:31

Köszönöm Rita, jövök majd megnézni.. :flower1: :littlehearth:
Egy kis vidámság...így még nem jártam..
Kép
Kép
:)) :D :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. augusztus 30. 18:41

Csak nem bírtam a kíváncsisággal! Tündér aranyos Lilyke, már annyira magabiztosan mozog tesz vesz..hihetetlen mennyit ügyesedik hétről hétre! :flower1: :flower1: :flower1:
A sok sok beszámoló és nagyon sok finomságot köszönöm, de ki kell jegyzetelnem, mert elfelejtem az összetevőket.!
Köszönöm hogy láthattam, és sok sok élményt még! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 30. 18:57

Ági, igen, úgy volt, hogy október elején jövök vissza, csak túl csábos volt ez a jegyár. De ahogy mondtam,
már a lányom szabin lesz akkor, úgyhogy nem feltétlen fontos itt lennem már. Nyugodt szívvel jöhetek
haza pár nappal a terv előtt. Április 16.-án utaztam ide, ami azt jelenti, hogy október 16. előtt vissza is
kell mennem, mert max. fél évig lehet hozzátartozóként itt lennem. A biztonság kedvéért legalább egy
héttel, tíz nappal terveztem hazajönni. Három hét lesz belőle.

Idefelé is ez a drága teszt kellett, de ezt még meg tudtam érteni, a britek szeretnének minél több pénzt
lehúzni a beutazóktól. De hogy a magyar kormánynak miért nem jó az ingyenes, neki nincs haszna a drága
tesztből. Tavaly még jó volt a hivatalos ingyenes. Idefelé több, mint 100 ezer forintba került a tesztelésem,
plusz a repülőjegy. Az angolok kértek egy hivatalos angol nyelvű eredményt, és már a repülőtéren tudnom
kellett igazolni, hogy Angliában már meg van rendelve a drága tesztem. Az otthoni 21 ezer forint volt, a
drága meg kb. 82 ezerbe került.

Anglia már más megítélés alá kerül a brexit óta. Nem olvastunk olyat, hogy a reptéren is teszteltethetek.

Ja, azt nem írtam, hogy idefelé otthon is kellett csináltatnom egy hivatalosat angol nyelvű eredménnyel,
ezt Anglia kérte, meg a karantén ideje alatt is kellett két tesztet csináltatnom a második és a nyolcadik
napon, ez volt a drágább. Most hazafelé csak itt kell csináltatnom, egy hivatalos drágát, a hazatérésem előtti
harmadik napon azt hiszem.

Kata, az újabb fotókon olyan, mintha külön festékkel festették volna meg a felhőket. Nagyon klasszak!

A szakadt palacsinták a legjobbak! Lelkiismeret-furdalás nélkül lehet megenni őket. Mégsem adhatod oda
másnak! Hogy nézne az ki? :))
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. augusztus 30. 22:03

Rita! Irgalmatlan drága a tesztelés! Nagyon , irreálisan drágának tartom. Más lehetőség? :(( x_x .
Azért izgulok ám, hogy megint minden flottul menjen visszafelé is! S hogy az időjárás is melléd álljon.!
Ma még nem néztem ill. olvastam híreket, de lehet nem is kellene foglalkozni vele alvás előtt.
Le kellene szoknom erről. Samuel kapott a névnapjára egy csodaszép Bibliai mesekönyvet. Ez most egy kicsit más feldolgozás, de nagyon élvezem mert az eredeti igehelyekkel együtt és kiemeléssel mellette a mese hangulatával, s nagyon kedves rajzokkal.!Két oldal egy történet! Öröm olvasni. Már alszik. i-) .
Életemben ritkán csinálom cukorral a palacsintát de most azt tettem édesítő helyett.. hát majdnem a hajam téptem ki, de mindegy, a szakadttal is jóllaktam, Samu meg megkapta a szépeket. Tiszta anyja, nem tudja mennyi az elég a palacsintából.. :)) :)) :)) :)) . Abban én is verhetetlen voltam, azért ma már a 6-10 es verziónál már megállok.
Na persze, azért nem mindegy hogy üres, vagy hogy mivel van töltve. ~o) :ymhug: :x i-) :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. augusztus 31. 20:21

Sziasztok Lányok!
Nem látom sehol, hogy válaszoltam volna Paggy szép montázsára. Magamban nyugtáztam ezek szerint. Nagyon köszönöm az én virágaimét is, de mind szép. Kata felhői talán a legszebbek.Gyönyörű tökök lettek, és még a szomszédok is kaptak. Nagyon kedves vagy, biztos meglepődtek.Soha nem hallottam még erről a mesekönyvről. Biztos nagyon vidám. Láblógatás közben lehet olvasgatni, miben változik most az életed?

Szóval készülsz haza Rita, nem is tudom miért örülök neki annyira, olyan mintha éppen találkozhatnék veled. Talán többet írtál onnét messziről, mint itthonról. De nagyon várlak. A teszt nagyon drága. A fene a dolgukat. /most finom akartam lenni/.Ez a drága teszt miben különbözik az előbbiektől? Honnan veszik hozzá az anyagot? Vérből? Még a jövődet is kiolvassák belőle. Már odébb olvastam, és látom a szőlőt, én ettem ilyet, és nagyon szerettem. A rakottas nagyon jól néz ki. Te főzöl a családnak. Gondolom mennyire örülnek.

Ági, jó sok paradicsomot főztél. Mekkora méretűek az üvegek? Issza valaki, vagy főzöl vele.
A gyógytea biztos használni fog. Én csak kamillát /teát/ szoktam inni reggel, de nem minden nap.

Kata, hogy van Sámuel? Visszatért-e az erőnléte? Azt hiszem én semmit sehova nem írok alá, mert megbánnám, és már nem lehet visszacsinálni. Hogy hova szeretnék tartozni, hát saját magamhoz. Ne szakítson szét senki sem, mert akkor minden testrészem különműködne. Komolyan írom.

Rita köszönöm neked is sok fotót. Nincsenek szavak Lilike ügyességére, észjárására, nagyon okos, és semmit sem felejt mit kell vinni, ha tudja hova mentek. Hogy jutott eszedbe a festés? Mivel akarsz festeni? Milyen festékkel. Most olvasom, hogy aril. Törlöm a kérdést. A fóliás festés nem úgy van ahogy képzeled. Azzal csak a festéket irányítanám különböző helyekre, és ha kicsit szilárdul levenném. Ha odaérsz az anyaggal majd megbeszéljük. Most máshol tanulok, magamtól nagyon nehéz. Így is vannak elhallgatott dolgok az oktatók részéről.

Képzeljétek, nemrég Lidl-ben voltam, nagyon kivánatos volt két magos kifli gondoltam veszek belőle. Elhagyva a kocsimat, amiben a hátizsákom is benne volt, zacskóba tettem a kifliket, huss bele a kocsiba, és tolnám, de rám szól egy nő, hogy ne tessék eltolni. Nézek rá, miért akkor látom nem az enyém, annyira meglepődtem, bocsánat-bocsánat, és azonnal ott hagytam, és mentem az enyémért. Pénztár, pakolok, hol a fenébe van a két kiflim, nézem a számlát nincs benne, lesek a pultra, hátha ott maradt. Sehol sincs akkor jöttem rá bent maradt a másik bev.kocsiban, na a nő is jól meglepődik, ha lesz két finom kiflije. Persze biztos nem eszi meg, mert megfogtam már, én sem enném meg, de ki kellett fizetnie. Sajnálom,
Készítettem pár fotót.
Kép
Tavasszal még azt gondoltam, hogy egy db barack sem marad meg.
Kép
ez egy nagy fajta paradicsom, a legnagyobbat már megettem.
Kép
Itt portyázik negró, a kerítésen kívül szeret lenni, ott vannak különösen érdekes illatok.

Kép
azt hiszem napvirág
Kép
Egy Apukám által készített szőlőprés egy része felül.
Kép
és alul. Kövek a Boga völgyéből, és innen-onnan.
Kép
4 kg szilvából ennyi lekvár lett. Sütőben készült.
Kép
Kép
templomkerti virág, elcsodálkoztam érdekes lila színében.
Kép
Ezt tanulom most, akvarell, de nem realista, igazán nehéz nekem.
Kép

Szép estét.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 1. 9:05

Sziasztok LÁnyok, szia Ildikó! De jó hogy bekukkantottál, és írtál sok mindenről. :flower1:
Gyönyörüek a képek, hatalmas a paradicsom! Néha még én is elcsodálkozom, hogy hogy tudnak ekkora növények a helyükön maradni ekkora súly mellett. Ez a fajta most inkább főzésre, vagy befőzésre való? Elment a nyár, és még csak valamikor tavasszal voltam a csarnokban.
Szomszéd hozott pár szem szilvát. Nagyon finom. Az idén ettünk egyszer barackot, dinnyét négyszer. Bár a két utóbbi ez a újfajta kisméretű görögdinnye volt, hát nagy csalódás volt. az első még csak csak elment, de a második...aish.

szép nagy a kerted, látom maradt hely egy kis zöldfelületre is! Negró is biztosan örül neki. :D
Nagyon szép a kép is, olyan párás hangulata van. :flower1:

Samuel végre már sokkal jobban van, most tartunk a 2x50 mg-nál. Azóta nem volt rosszullét, csak nem minden nap van terhelés alatt, magyarul nem mozdulunk ki, tegnap délután én aludtam 2 órát.

Én is várom már Rita hazaérkezését, bár nagyon élveztem élvezem a beszámolókat, meg Lílyke képeit! :flower1: :littlehearth:
Hihetetlen hogy máris szeptember elseje van, sok családban egy kicsit a fellélegzés, másrészt a gondok újabb halmaza!
Az biztos, hogy vegyes lesz a felállás! MInden téren. Engem annyira nem érint, csak ugye ahogy átjön valaki, vagy beszélgetünk, már ha kimozdulok az utcán óhatatlanul hall itt ott dolgokat az ember.!

Hogy ma még mit csinálunk, rejtély, de nem tudom semerre se elhatározni magam.
A korai reggelin már túl is vagyunk, de már jött is hogy hamarosan mondja hogy éhes. Legfeljebb korábban tízóraizunk aztán majd meglátjuk.

Legyen mindenkinek szép napja. Itt egy nagyon szép szeptemberi reggelre ébredtünk! :ymhug: :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. szeptember 1. 18:06

Paggy, drága! Gyógyuljál!
Ildikó! Nagyon tetszettek a fényképeid, az akvarell meg mintha megszólított volna engem, igazán, nagyon szép.
Most, hogy elkezdtem írni, eszembe jutott egy régebbi történet. Hárman beszélgettük, illetve az egyik munkatársam véleményt formált valaki megnyilvánulásáról, nem igazán pozitívat. Aztán rám nézett és azt mondta - Megfigyeltem, te vagy jót mondasz valakiről, vagy semmit. Mondtam, igen, jól látod. Ez a tulajdonságom, jó avagy rossz, nem igazán változott.
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. szeptember 1. 18:20

Kép
A kép nagyanyámtól került hozzám "kincs"-ként. Valamilyen vándor rajzoló készítette, sokáig azt hittem, hogy anyámat ábrázolja kisgyerekként, persze nem. A kép felirata "Egy ínyenc" pontosabban "egy gourmand", mi is használjuk így a kifejezést, még nem honosodott meg a teljes magyaros átirat. Most ahogy ránéztem a feliratra, látom, hogy az ínyenc hímnemű, tehát a kép egy kisfiút ábrázol a készítő felirata szerint. Szóval, már csak ezért sem lehetett az anyám, de azért a képet nagyon kedvelem.

Befejeztem egy sok munkával járó feliratot, így most megint elhelyezek egy kis szösszenetet, a gyerekszáj mindig nagyon kedves tud lenni.
Spoiler: mutasd
Lackfi – Muskétások
– Gyerekek, ki tudja, kik voltak a muskétások? – kérdezi a tanító néni.
– Úgy hívták régen a négereket, amikor még nem volt szabad négernek hívni őket – mondja Karcsika.
– Nem is, mert az egy virág, anyukám csomó piros muskétást ültet az ablakba minden tavasszal – mondja Vivien.
- Hát ti tiszta hülyék vagytok, – mondja Norbi –, a nagypapám borász, és a legédesebb bort, amibe még én is belenyalhattam egyszer, na, azt hívják muskétásnak.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 1. 20:37

Jót derültem dorina emlék szösszenetén, de azért sírnivaló nem , hogy a mai gyerekek nem tudják hogy mi az hogy muskétás. Nekem azonnal Dumas 4 muskétása jut eszembe.!
Gyönyörű az a gyerekrajz, fantasztikus, hogy egy egyszerű rajzzal is mi minden kifejezhető! Látható a gyerek öröme, ahogy az almát készül kóstolni!.
Dorina, általában az ember igyekszik korrekt lenni, bár mondjuk nem a személyt, hanem a cselekedet kell legtöbbször megitélni. Látom ezt Samunál is, ha ritkán valami olyat tesz amit nem kell és keményebben szólok rá vagy mondok valamit, mindjárt mondja hogy anya szeretlek, mire én én is de amit csináltál azt nem .
Nagyon nagy harc volt annak idején a konnektor iránti kíváncsisága. Azt a kis bigyót is ki tudta venni belőle. Egyszer látta valakitől, hogy a csavarhúzóval ott nyúlkál. s az is a pakliban volt, hogy nekem is kellett a konnektor, és odament a ceruzával aztán a csavarhúzóval. Párszor elhúztam onnan és mondtam hogy nem aztán rácsaptam a kezére majd a fenekére, és nem tudom honnan vettem, de nagyon határozottan rávágtam a kezére azzal együtt hogy kimondtam hogy TABU!!! Ez annyira belé ivódott, hogy ha valamire azt mondom hogy tabu, nem csinálja. nem nyúl hozzá! S ha ismerősnél vagyunk, mindig mondom hogy legyen szíves becsukni a táskát, mert azt hiszi hogy azért van ott hogy játsszon
vele. De ha azt mondom ez tabu abba sem nyúl bele. Ugyanígy a papírok..ha azt mondom hogy az dolgozó papir békén hagyja.
Igaz, néha beszélget ugye az ember másokkal, és hallani dolgokat hogy mások miket csinálnak, és nem éppen finom jelzőkkel. S ilyenkor én is szoktam mondani hogy ilyent nem mondunk a másikra. Pláne ha olyan dologról van szó, amiben nem vétkes. Ha az, akkor meg megkell mondani az illetőnek hogy ebben a dologban ez és ez van.

Politikában meg semmi sem fehér vagy fekete, de jobb utánajárni a dolgoknak, vagy olyanokat meghallgatni, akik közel vannak valamilyen formában a tűzhöz.

Nem tudnak az emberek mit kezdeni magukkal. De a gyerekekkel sem. és egymással sem. annyira rohan az idő, hogy nincs rá lehetőség, mert bele sem gondolnak pl. abba, hogy nem a gyereknek kellene a szülő vágyálmait beteljesíteni.
Nem sok lehetőséget hagynak a gyerekeknek gyerekeknek maradni. s kérdezem, mire, kinek jó ez?

Valahol olvastam .. hogy egy baktériumot a marson élőlénynek tekintenek, de az emberi szív alatt élő magzatot nem.
Itt kezdődött el az emberiség pusztulása!
Na nem is tudom mért jutottam ilyen eszmefuttatáshoz, de most megyek, a képeket most nem hozom, mert este van, s még fürdés stb. MÁr egy óra késésben vagyunk! Jó éjszakát mindenkinek+ :ymhug: :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. szeptember 1. 20:58

Dorina köszönöm a válaszod.
A kép nagyon tetszik, nagyon kifejező, látni az örömöt, és biztos ízlik az alma. Papírra van festve, vagy vászonra?
Igen néha jó, ha az ember megtartja a véleményét. De ha olyan a téma, akkor nem szabad tévhitben tartani az illetőt, ha nem mondunk semmit, az is rosszul eshet. Lehet, hogy butaság, de mindig azt gondolom, hogy valahogy mégis meg kell mondani amit mi gondolunk, mert ha nem, akkor valahogy nem tartjuk érdemesnek a másik személyt arra, hogy elmondjuk, hogy mi másképp látjuk, és talán nincs igaza. Lehet, hogy egy megerősítésre vár az illető. Én szeretem ha megmondják, de ne legyen durva.

Kata a nagy paradicsomot szeretem a legjobban, csak pár tő van belőle, és nem főzöm be. Nagyon finom ízes. Na majd csinálok egy kis tálat, amibe beteszem az összes létezőt, ami nálam van. Most éppen érik egy nagy is. Bár nehezen érnek be, mert hideg van éjszaka.

Egy kis gyűjtemény, van ami nagyon vékony papíron van, és most lelakkoztam, ezért raktam össze. Kisméretek.
Kép

Szép estét.
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. szeptember 1. 21:35

Ildikó! Papíron készült grafitrajz a kép.
Nem arra céloztam, hogy nem szoktam megmondani a véleményemet. Egyébiránt túlfejlett az igazságérzetem, és nagyon utálom, ha olyasmiről mondanak negatív véleményt, amit nem ismernek eléggé, valamint azt is, ha valaki azt gondolja, nála van a bölcsek köve. Továbbá utálom a pletykálkodást is. Többek között ezért van, amikor hallgatok.
Ezen felül nem megyek bele olyan vitákba, amikor azt érzem, a másik mellébeszél, nem a témával foglalkozik. Annak sem látom értelmét, ha csak úgy elbeszélünk egymás mellett.
Amúgy van egy mondása Woody Allennek: Soha ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Lehet ezt a másik lenézésének is tartani, de azért van benne igazság.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. szeptember 1. 22:10

Igen Dorina, mindig a helyzet hozza az álláspontot. Bent kell lenni a beszélgetésben az elejétől. Kívülről nehéz megmondani mi a helyes. Én csak a magamét mondtam, ahogy én láttam bizonyos helyzetekben.
Üdv. Megyek aludni.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7222
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. szeptember 2. 9:17

Sziasztok, jó reggelt! Nagyon vártam hogy végre egy normális reggelre ébredjünk, süt a nap és 15km-es csak a szél, igaz a széllökések még közepesek, de a tegnapi nap után ez már egy üdítő jelenség. :flower1:

Ildikó gyönyörűek a kis képek, mindig megcsodáltam, amikor a facen is találkozom velük. Lehet mások úgy gondolják hogy a kiskép festése nem olyan nagy munka, de szerintem amit belead az ember, mire kifejezi vele amiért lefesti, egyáltalán nem kisebb munka, sőt, esetenként talán nehezebb is, hiszen kisebb felületen kell azt elmesélni, ami az embert ihlette, mint a nagyon, aminél tud még jobban terjeszkedni, hozzátenni. Bár lehet hogy nem jól gondolom, de ezt érzem így élem meg a képeidet, és persze a többiekét is.
Véletlenül a kurzort a dátumra tettem, s teljesen ledöbbentem hogy csütörtök van, azt hittem hogy kedd vagy max szerda
Teljesen összefolynak a napjaink.

Én is úgy gondolom Ildikó mint te, a véleménycserét. Éppen ezért fájó, mindegy melyik oldal, amikor normális észérvek helyett csak a másik sározása megy. Valahol megértem az indulatokat, de Karácsony, Gyurcsány meg a sleppje,. minden képzeletet felülmúl. Nem összképben gondolkodnak, hanem mondhatni sehogy se.

49 tanácsadó?!?!? Atyaég, annyi megyénk még nekünk sincs, ő egyre ennyi? De hagyjuk is szerintem. Valahogy örülök, hogy nem ott lakom. Pedig sok minden szólna mellette. DE így nem.

Akkor ezt még Samuel 6 éves korában legkésőbb kellett volna meglépnem. De már nincs miért.

Csemete megjelent, vár valamire, de olyan aranyos, ahogy megvárja míg írok. Ott hagyta a mesét a másik szobában!
Néha még őt is kiakasztja milyen ostoba műsorok vannak. Szerencsémre. Így legalább idejön, és több mindent hallgat velem együtt. A filmekre többször nem vevő, s nagyon meg kell válogatnom hogy ilyenkor melyiket nézem.

Ági! Jut eszembe, a KKK-ban a tanárotok mit szól a kinti északi dolgokhoz?
Remélem mindenki jól van, és nagyon szép nyárutót kívánok mindenkinek! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. szeptember 2. 12:57

Sziasztok!Telefonrol kuldom meg benaskodom.Nem vesztem el,majd jovok.Nagyon szepek a kepek amiket felraktatok.Mindenkinek koszonom.Udv:Paggy

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég