Van képem hozzá

Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. június 6. 14:33

Ezek azok az emberek, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy százmilliárdok mennek hitelből soha meg nem térülő beruházásokra, most is egy újabbra készülnek a "Fudan Egyetem" tervezett létrehozásával, arról nem is beszélve, hogy hová megy a pénz a beruházások kapcsán. Ennek a kárvallottjai pedig a gyerekeink és unokáink lesznek.
De nem akarok elmerülni ebben, vannak emberek, akikben nincs együttérzés.
2019-ben magam is ott voltam azok között, akik az "Áriráng"-gal emlékeztek meg az áldozatokról.
https://index.hu/belfold/2019/06/03/kor ... git_hidon/
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 6. 16:00

Pár fotó Walton Hall and Gardensből. Korábban Paggynál írtam róla, de ide is bemásolom.

A város határában van egy több hektáros park, egy kétszáz éves épülettel, oda gyakran elmegyünk. Nagyon
szeretjük, mert gyönyörű hely, fantasztikus aurával. Valamikor magánbirtok volt, aztán örökös híján a
városnak adományozták. Hozok majd képeket róla. Van jó nagy játszótere, elkülönítve korosztályonként,
van egy kis állatkertje is, kalandparkja, viszonylag nagy, 18 lyukú golfpályája, üvegháza, sövényekkel
elkülönülő különféle stílusú kertjei, egy tava mesterséges vízeséssel, és rengeteg ős-, és újonnan ültetett
fa, bokor. Az épületben esküvőket és rendezvényeket szoktak tartani, de a külső helyszínek is kibérelhetőek.
Az egyik nagy füves részen színházi előadásokat és filmvetítéseket tartanak. Van egy biciklimúzeum, és
az egyik épületen láttam kiírva, hogy ott festészetet lehet tanulni. Szóval mindent megtesznek azért,
hogy a családok reggeltől estig jól érezzék magukat. Ami meglepett, hogy erre a rengeteg emberre, aki nap,
mint nap megfordul ott, csak egy kávézó van, ahol ételt is lehet venni, és összesen két kocsi árul fagyit.

A főépület, és a melléképületek. A főépületben szoktak esküvőket, zenei és egyéb rendezvényeket tartani,
a melléképületekben alakították ki a kávézót, és éttermet, egy kis galériát, festőiskolát, bicikli múzeumot,
illemhelyeket.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 6. 16:00

A fentebbi képeken nem látni a nagy kiterjedésű fás-bokros gyepes területeket, ahová a város
apraja-nagyja kijár pihenni, napozni, piknikezni, sütögetni (nyílt tűzön nem lehet, csak olyan
kisebb kör alakú fedeles faszenes grillsütőt lehet használni), kulturálódni, szórakozni, játszani.

Lilyke nagyon élvezi a nagy teret. Nekiindul és csak megy-megy-megy, elesik egy fűbuckában,
feláll, és megint csak megy-megy-megy. Mikor kijárta magát, megnézett minden virágot, fát,
fűszálat, madarat, akkor megyünk a játszótérre, ahol a hinta az első, aztán jöhet a többi játék
óvatos kipróbálása (de nem ül fel még semmire a hintán kívül). Az utolsó három játékból izgalmas
hangokat lehetett kicsalni.
Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 6. 16:00

A piros virágú gesztenyefa. Itthon is fotóztam már ilyet, tettem is ki belőle valamikor.

Kép

Kép

A második felhő azért érdekes, mert olyan, mintha két szeme volna, és épp most szállna ki
egy palackból:


Kép

Kép

Nagyon sok gyümölcsöt és zöldséget eszünk. Egy ilyen vásárlás már volt a héten, és még nincs is minden
kipakolva a szatyorból.

Spoiler: mutasd
Kép


Lilyke itt épp babkrémes pirítóst reggelizik (én is). Már egyszer írtam, hogy a babkrém íze és színe
nagyon hasonlít a kenőmájasra, amit nagyon szerettünk annak idején. Vörös vesebab, sörélesztőpehely,
tahini (szezámkrém), só és majoránna van benne. Mivel Lilyke is kapott belőle, kevesebb sót tettem bele.

A sötét színű kenyér a lengyel boltból van. Teljes kiőrlésű rozsból készült.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép


Avokádóval is nagyon szeretjük. A paradicsom nem fogy annyira, mint a gyümölcsök. Főve, párolva
szereti inkább a zöldségeket egyelőre.

Spoiler: mutasd
Kép


Szőlő és eper uzsonnára:

Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. június 6. 16:25

Ó drága lányok mennyit írtatok. Most csak győzzem megjegyezni mire is akarok válaszolni. Mikor bezárom, elküldöm, akkor majd megtudom.
Kata: kávézacc nagyon kevés van itthon, és béres csepp sincs. Javasolták még a tojáshéjat. De hát ezek nem védenek a záporesőtől, amiben tudjátok, hogy van "erő". Lehet, hogy a mostani sárgulás elmúlásában segítene. De legtöbben a forróság, és a hirtelen lezúduló eső a hibás. Na majd lesz valahogy. Igazán nem szeretem a bolti paradicsomot, semmi ízét nem érzek.

Rita örülök, hogy tetszett az esernyő, nagyon gyorsan megcsináltam, az akvarelleseknek is tetszett, valaki engedélyt kért tőlem, hogy lefesthesse, /hát persze, hogy megcsinálhatja/. de a másik is tetszett. Három kép van keretben: az elefánt, a téli hegy, és a hattyú. Ehhez voltak jók a keretek. Elég nehéz keretezni, mert paszpartút kell csinálnom hozzá, méregetnem kellett, igen pepecs munka. De jó lett. Most nem emlékszem Rita be kellett oltatnod magad, vagy elég volt a teszt?
Most akkor kell venned ruhát Angliában, vagy átvészeled azzal amid van.
Szóval azért ott is nehéz gyermekcipőt venni. Nálunk is Bea mindig ügyelt arra, hogy Bencének megfelelő cipője legyen.
Nagyon szép programjaitok vannak.

Mindenféle fotóval meg vagyok elégedve nagyon szépek.
A kis hagymavirágom, most kezd kékülni, ma nem fényképeztem, mert eleredt az eső, az előbb elállt, és most mentünk ki a kutyával. Egyedül nem megy el. Kb egykorúak vagyunk,ha átszámolom a kutyaéveket.

Paggy téged hagytalak utoljára, mert mélységesen fel vagyok háborodva. Egy ilyen ember mit keres egy ilyen helyen, mint ő /kisbetűvel/. Még kérdezni is mer. Ez az ember semmit sem ért. Bizony engem is kihúzott a bajból jópár film, egy részét nagyon köszönöm Ritának, mert ő aztán sokat segített nekem. Annyi jó sorozatot nem nagyon láttam sehol sem. Ha nem lett volna süllyedhettem volna az én rossz lelkivilágomba.
Most is előfordul, hogy valaki csíkszeműzik, de hát felesleges a vita. Nagyon sajnálom, hogy nem mentették meg a balesetet szenvedetteket, bár, hogy szándékos volt-e, vagy nem ki tudja. Nem számít a nemzet, ha bajban van, veszélyben az élete kötelességünk segíteni.

Most olvastam, hogy júl-1től, ha nem tetszik "valakinek" a beírt dolog és "veszélyesnek" találják, attól függetlenül, hogy igaz vagy sem, kitilthatják a netről több hónapra. Már túl hosszúnak találom a tiltólistát, mást sem olvasok, mint az "oltakozást". Igyekszem kikerülni, és a pártok vitáját is. Meg van a saját véleményem róla. Bocsának.....de kicsit tovább léptem.

Megyek tananyagot festeni, nagyon le vagyok maradva. Vasárnapig van befizetésem, és most egy kicsit kilépek belőle, mert úgy érzem, szeretnék saját fejem után menni, azért kellett az esernyős is.
Hű de hosszút írtam, csak pár szót akartam.
Szép délutánt, és estét kívánok.
Parkban, ahol a gesztenyefák "laknak". /vannak új felvételek, de még a telefonban vannak. Festenem kell, amig világos van.
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. június 6. 16:29

Megnéztem Rita a szép képeket. Hogy megy ez a kisleány. Szépek a növények, a fák, a virágok.
A mi gesztenyevirágunk nem ennyire piros, inkább olyan "cirmos".
Hangtálak ugye amik sorba vannak rakva, szeretem a hangjukat, egyszer voltam ilyen koncerten.
Jaj de boldog lehetsz, hogy a mindennapokban is részt vehetsz. Mi lesz,ha haza jössz, akkor Lilyke kivel lesz?
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 6. 16:54

Közben én is végigolvastalak benneteket! Paggy, komolyan mondom hogy a nevemben is mentél, mert ezt nem lehet elfelejteni, ahogy a koreai balesetet sem, ahol szintén nagyos sok diák halt meg majdnem egy osztály, mert a kapitány a kabinba parancsolta a gyerekeket a korlát helyett! Volt aki azért halt meg mert a testvérére adta a mentőmellényt! :((
amíg még éltek a mobilon tartották a kapcsolatot a családdal, ...... aztán csend lett .........................................

ehhez is mennyi fájdalom és könny tapad! Persze a kapitány volt az első aki elhagyta a süllyedő hajót, amikor megjött a helikopter!

Éppen a napokban meg Kínában volt földrengés és földcsuszamlás..tisztára mintha a a mi hősünk lett volna valóságba átültetve!-
szóval szerintem szép volt a megemlékezés ha Pesten vagyok biztosan teszek én is kitérőt! :flower1: @};-

Vérnyomása Samunak megint a béka feneke alatt van, nem is merek vele ilyenkor kimenni. De délben mindketten nagyot aludtunk, 2-2-órát mindketten! Most jó kedve van, itt van mögöttem és vigyorászik! :D :D :D :littlehearth: \:D/

Rita! Annyira jó beszámolót képeket élethelyzetet hoztál, hogy nagyon. Lilyke ahogy szinte elolvasd a gyönyörűségtől ahogy ízlik neki a kifli. S milyen bájos ahogy gyönyörködik a virágokban! S az ő szemszögéből milyen hatalmas lehet ott a füves rész!
Csodálatos, hogy vannak ilyen helyek, nagy területek, ahova be lehet menni!
akartam kérdezni... kullancsok nincsenek?---

Azt a felhőt tényleg elkaptad :)) mint egy dzsint! :))

Kicsit nehezen, de talán már tényleg nyáriasodik minden lassan. De jó hogy Angliában is jó időt fogsz ki végre!
Milyen jó ötletet adtál az új cipő megpuhításának. Én csak a ragtapasz és vizeszokni combót ismertem...

Lányok! vigyázzatok a befizetésekkel, amikor olyan jön hogy lemaradás! Mindenképp személyesen nézzetek utána, mert már azt is hamisítják ahogy a csomagküldést is! Valami elképesztő hogy mik mennek. Ahogy az ismeretlen

fájlokat sem szabad megnyitni, ha nem ír a küldő hozzá valami személyest!

Ildikó remélem minden sikerül amit betervezel festésileg is! Jó munkálkodást, és szép vasárnap délutánt kívánok mindenkinek! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :x
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 6. 17:02

Szép vasárnapot mindenkinek!
Hú, hát ha valaki lemarad megint az olvasással, utána tényleg kimegy a fejéből kinek és mit akart irni.
Na akkor szép sorjában, lehet megszakitva, mert közben a bandát etetni, meg csinálni a félbehagyott dolgom is kell...

Kata, visszatérve a telefonodra, nagyon szépek a virágos képeid is. Az az első vörös levelű fás kép amin az erezet látszik a napfény hatására nagyon tetszik. Utána meg majdnem ugyanez, csak elmosódott szinű levelekkel. Nagyon szépek. A sárga virág sárga szine is.

Paggy! A festményről, amit betettél, hogy mit gondolna egy kinai. Hát ez jó kérdés. Sokszor beszélt a tanár úr már nekünk a f4estészet esztétikájáról. Persze festészet közben. Namármost én vagy festek, vagy figyelek. :-)
Nehéz téma ez, talán ő tudna csak válaszolni. A lényeg viszont: a kinai festészetben a régiekben elsősorban,d e a mai moderneknél is jellemzően nem emelik ki az emberi alakot. Igy hogy ők mit látnak az emberábrázolásban, az számomra rejtély. Elsősorban biztos, hogy megragad bennük az emberi test ilyetén ábrázolása. Az ő szemléletükben a kevesebb több, tehát sejteti azt amit ki akar fejezni. Nem szépen megfestve, rajzolva, hanem megszakitott vonalakkal. Náluk elsősorban a természet az első amit megfestenek. Hegyek- folyók. Ezek a dominánsak, ha ember van a képen, az pici. Nézd meg a csónakos, hegyes képem, amin az ember alig látszik.
Mivel itt az általad betett festméynen az ember dominál, lehet, hogy valami misztikumot visz bele, ha nem ismeri a kép cimét, tartalmát. De akkor is ott vannak hátul a hegyek, ami neki fontosabb....
Aztán jönnek a s zinek. Ilyen harsány szineket nem használnak. Hogy ők ezt hogy látják, megint kérdéses. Biztos hogy erre is van egy megfogalmazásuk, frász se tudja.
Úgyhogy most nem hiszem, hogy okosabb lettél velem. :-) Ez egy külön tudomány.
Mi ugye csak másolunk. Ugyanezt teszik a művészeti egyetem hallgatói is sok-sok éven keresztül. Régi mesterek műveit aprólékosan, ugyanúgy lemásolva. Ha ez megy, akkor talán át tudja érezni mit akart kifejezni a mester a művével. Minden kornak megvan a maga jelentése olyan s zinten, hogy akkor abban az időben mi volt a fontos. Pl. a virág-madár festészet sem volt a kezdetektől.
Most pl. a tájképfestészetnél amit festettünk az elején, hogy ismerkedjünk a sziklák karcositásával, elrendezésével, az is megosztó volt. Természetes, hgoy nem tetszik mindenkinek, mert mi nem ehhez az egyszerűséghez és elnaggyázott - csúnya szóval irom- ábrázolási módhoz vagyunk szokva.

Ildikónak van igaza, hogy mindenki másként lát egy festendő képet, főleg, ha másol. Ez nálunk az órákon régen, mikor még a többiek is becsületesen dolgoztak és hozták amit csináltak, akkor látszott igazán. Ugyanazt a képet mindenki másként festette le.
Tanár úr pl. azt is megmondja a képek láttán ki milyen lelkivilágú és mit tart fontosnak maga körül. Rémisztő volt. Szerencsére rám nem került a sor, mert más kérdést tettek fel neki közben. =))
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 6. 17:16

Paggy, ahogy Kata is irta, ugyanaz a véleméynem és örülök, hogy elmentél virággal a Dunához. Láttuk az emlékművet a nevekkel.
Nekem is könynes lett a szemem, mig olvastam őket.
Agyamentek mindig is voltak és lesznek is. Csak azt nem értem komolyan, hogy mi a bánatot keresett az illető ott, aki nem birta magában tartani a véleményét. Nem tudom más népek milyenek, de a magyar kárörvendőssége és rosszindulatúsága az néha hihetetlen.
Dorinának is meghallgattam a betett videóját. Nagyon szeretem ezt a népdalt. Milyen más, mikor a gyönyörű koreai táj van háttérben éneklésekor, meg most, amikor a katasztrófa miatt éneklik az emberek. Szomorú ez nagyon, de sajnos megváltoztathatatlan. Borzalom azoknak a családtagoknak akik h alottja nem is került elő.

Ritát újra kell olvasnom mielőtt irok :-)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 6. 17:29

Rita, emlékszem erre az épületre régebbről.
Nem lehet, hgoy azért van csak minimálisra szoritva az étkezési vásárlások lehetősége, hogy ne rontsák az összképet?
Lilyke mindig mosolyt csal az arcomra. Ahogy ott áll az árvácskákat nézve, vagy majszolva a banánt, olyan aranyos! :-)
Nézem a kis haját. Hát ne legyen igazam, de van esély rá, ha le lesznek vágatva a fürjei akkor marad egyenesen neki a későbbiekben.
Mennyivel könynebb manapság a vásárlás, mint réges régen, mikor még nem volt webáruház. Ma ha az ember nem talál itthon valamit, megveszi külföldről és fizeti mikor meghozzák.
Rita, lehet kapni a cipőbe bőrpuhitó sprayt is. Aztán azzal lehet tovább kalapálni. Próbáltam, azért irom. :-)
Mennyi mindent tudtak régen, nem?
Hányszor jártok vásárolni? Hetente? Gondolom gyümölcsöt nem lehet tovább tartani minőségromlás nélkül.
Az eper magja nem okoz nála semmit? Láttam a szőlőből mintha hiányozna azért kérdeztem.
Lilyke csak vizet iszik?

Kérdezted, csak elfelejtettem a múltkor irni, hogy a nagy fa a szomszádunkban hárs. Ha a tuják mellettit kérdezted.
Ha a szembeszomszéd szép kerek fáit, azt nem tudom mi fán terem. :-)
Kint kell maszkot hordani beltéren pl. ha vásároltok?
Olyan jó már anélkül biciklizni, érezni a hárs és bodza illatát a levegőben. Élvezkedek is ezerrel, mikor olyan fa mellett tekerek el.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 6. 17:48

Na és jöjjön miért nem voltam megint egy ideig.
Egy olyan képet kaptunk a festészeten, amit tanár úr is két órán festett.
Még a hajam is felállt, ha arra gondoltam, hogy a bánatba fogom én ezt megfesteni.
Itt a kép, amiről dolgozni kellett.

Kép

És az én képem:

Kép

Rajtam kivül még a salgótarjáni hozzánk csatlakozó festőnő festette meg. Etikátlan lenne feltenni a képét, de látnátok, amit Ildikó is irt, hogy mennyire másként látja az ember. Szinekben, néha formákban. Nekem nagyon tetszett az övé, utána el sem tudtam kis ideig képzelni, hogy fogom én ezt megcsinálni.
Négy napig készült, bizonyos részei külön-külön. Sokszor felállva és megnézve hogy érvényesül a kép.
Itt fontos volt, hogy a térbeni kifejezés érvényesüljön, a szinek és a formák mellett.
Tanár úr azt irta rá, hogy ötös fölötti az értékelés. :-) Nagyon örültem neki.
Feltöltöttem a facebookon található kinai festős oldalra is. Kiváncsian várom hogy fognak rá reagálni.

Mai kalácska. A húsvéti foszlós, most tettem egy kis részébe vörösáfonyát, amiben nincs cukor és a tartósitás sem káros anyaggal történik, mint általában teszik azt. Nem is fáj a gyomrom utána. Mondjuk majd kétszer olyan ára van....
Kép

Kép

wrapp készités, vagyis evés. :-) Ilyen foszlós, vagy inkább lyukas a belseje a vékony tésztának.
Kép

Rita cukkinis pörköltös valamijét csináltam meg. A nevét csak igy tudom körülirni.
Na és az evés vele. :-) A képen nem látszik, de kis tölcsért csinálok belőle és úgy mártogatom :-)

Kép

A végére pedig egy általunk nagyon s zeretett új leves. Igy nem jártam még, hogy ne tudjam megforditani...
Na de csak beteszem igy is.
A virslit karikára vágva meg szoktam piritani kacsazsiron, utána benne a kolbászt és végül a hagymát. Igy teszem bele a lepárolt zöldséghez. Levesem mindig van eltéve húsleves a fagyóba, azt engedem fel vizzel.
Csipetkét magam gyártom, bár a recept tarhonyával irja.
A kertbe meg s zedem hozzá a kakukkfüvet, azt reszelem át sajtreszelőn.
Mi nagyon szeretjük. A fiam ezt még vacsorára is megeszi.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 6. 18:44

ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ és ÁÁÁÁÁÁÁÁ!!! :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream: Mennyi minden!!!!Mennyi minden jó!!!
Kedves eddig nem kommentelő Lányok!Meg ne ijedjetek,hogy ennyire aktívak vagyunk!!Mindenkit szeretettel fogadunk,nem kell kreatívkodni a fórumozáshoz.Örülök,saját vélemény,hogy sokfélék vagyunk Nekem pld. ,Paggynek, óriási dolog HA VALAKI 1 NAP ALATT KI TUD TAKARÍTANI 1,5 szobás lakást,vagy legalább a felét annak én ^:)^ ^:)^ ^:)^
Most pedig ,hogy tetézzem gyorsan felteszem a városnézés többi részletét,s azután kijegyzetelem,amire válaszolni szeretnék.ÁTOLVASTAM,de csak átfutottam,amit írtatok .AZÉRT ÍRTAM AZ ELEJÉN,hogy ÓÓÓ+ÁÁÁÁ.
Most tehát feltöltöm,majd éjszakába nyúlóan megcsodálom MINDENKI FOTÓJÁT,de Kata sem marad ki SAMUKA ALACSONY VÉRNYOMÁSÁVAL!!!!!! :ympray: :ympray: :ympray: :-?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 6. 18:46

Ja és közben 3/4 órára abbahagyom vacsoráztatás ürügyén./Sikerült főznöm,felmosnom.A teknősök holnap reggelre maradnak.
Folytatás délelőttről:
Na jó,most villamosozzunk haza!/2-es villamos/
Kép
-Kedves UTASAINK!A Lánchíd feljáratánál bombát találtak,így a 2-es villamos csak a Kossuth térig közlekedik.
[Kép
Kép
Jó,akkor szálljunk le és menjünk gyalog a Deák térre a villamoshoz,ami hazavisz.Közben SOK SOK SZÉPET LÁTTAM,Csak pár képet és egy videót hozok,mert a többit egy más alkalommal más témában.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 6. 19:04

A tér egyik szögletéből indulunk a Szabadságtér felé.Megjött a párom...kis türelmet....
Kép
Kép
Kép
Kép
NA KIT ÁBRÁZOL A SZOBOR?
Spoiler: mutasd
Kép

A megfejtés.Felismeritek?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 6. 19:37

Itt vagyunk a Szabadság téren .
Kép
https://welovebudapest.com/hely/szabadsag-ter
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 6. 19:40

És most jöjjön a végén vicces videó!Mindjárt...

Megyek kutyát sétáltatni.Majd jövök vissza olvasni
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 6. 20:04

De JÓ!!! Ági is befutott közben! Most vagyunk túl a vacsorán, tejbedara fahéjas cukorral...éppen csak meghintve, és citromlével meglocsolva!Nagyon finom kellemesen savanykás lett! A főztödből szívesen ettem volna annyira guszta!
biztos hogy megcsinálom, ahogy a húsvéti kuglófot is! HOlnap kapok kész kovászt! az egyik eladó hölgy itt a kisboltban otthon saját maga csinálja mert a cukorbetegsége miatt a kovászolt készítményeket eheti! Hát izgatott vagyok rendesen!

Csodás a képed, látni mennyi munka van benne, és mennyi átélés is! szinte érezni a hegyről jövő hűvös levegőt. :flower1: :littlehearth:

Paggy, nagyon szépek a kapualjak, szinte biztos vagyok benne, hogy átlagembernek nincs ideje gyönyörködni benne!

Köszönöm a körsétát is! Én ma lazsáltam juszt is, ami ritkán fordul elő. de legalább holnap nagyobb kedvem lesz nekiállni a szükséges dolgaimnak!

egy hét múlva vasárnap már mi is el tudunk menni az Istentiszteletnek legalább az elejére, és találkozni több tesóval. Már előre örvendez a szívem! De jó lesz! Samut nem tudom betenni a gyerekvigyázóba, mert megijeszti a kisebb gyerekeket a kényszeres mozgásával. Mindegy ezt már megszoktam! Ha már a dicséretig ott tudok maradni, mármint annak a végéig,
megérte elmenni. Utána olyan jó lesz hazasétálni! Szombaton megcsinálom a köretet, meg bepanírozom a húst hogy már csak sütni kelljen és már ebédelhetünk is!

Látom közben meg is jött a videó, gyorsan meg is nézem... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 6. 20:10

Paggy, remek lett a videó, én is nagyon szeretem a szökőkutat! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 6. 21:03

Paggy, annyira jók a képek amiket feltettél!
Az az erkélyalj is milyen csodás. Nem is néz fel az ember normál esetben, hogy láthassa.
Amikor a videót néztem, kint voltunk a hintaágyon mindannyian. Suhogott a szökőkútban a viz, és nem hiszed el, elkezdett fújni kicsit a szél. Olyan érzés volt, mintha a vizet érezné az ember. Különleges volt.
Most hallottam tőled a bomba dolgot. Én aki nem néz tv-t, legalább igy értesül. Persze a párom rögtön mondta, hogy tényleg igy volt. :-)

Kata, örülök a kovász kapásodnak. Nagyon bizom benne, hogy egyszercsak hipp-hopp és Samuka vérnyomása rendeződik!!
Remélem el tudtok menni a közösségbe kicsit kikapcsolódni. Nagy melegeket mondanak mostanában.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 6. 21:44

Kezdem a nézelődést.
Kata!Ez gyönyörű!Téli táj robottal fotózva a nagy OROSZORSZÁGBAN.A fákat súlyos hó fedi....
Kép
Repülővel Grönland felett.Lenézek-látom az apró szigeteket...
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 6. 22:01

Ágika!Jesszusom!7kg borsó kifejtve,30kg hús feldarabolva!!!És a kezed-a csuklód még működik????Mennyivel strapabíróbbak a nem pesti nők!!És szorgalmasabbak!!!Lehet,hogy csak rám igaz a mondat??? =)) =)) =))
A nászasszonyommal "jókat" beszélgettünk.
Spoiler: mutasd
Néha piszkálódó hangulatában van és mindent csak ő tud jól csinálni . :(( Máskor meg kedves és vidám.Nehéz nekem a kiszámíthatatlansága.Biztos én meg neki vagyok túl szabálytalan.

A kutyák sokat vannak bent és kimennek futkosni.Féltik őket a lányomék,el ne lopják.Szereti egymást a 2 kutya és semmit nem rágnak el bent.Viszont kint juhhé,megy a rohanga!!!!
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. június 6. 22:13

Ági, nagyon szép a festmény, sokat dolgoztál vele. Nem csodálom, hogy ilyen jó lett az eredmény.
Előre nem jó megnézni más kész dolgát, mert akkor az én agyam már nem dolgozik azon, hogy hogyan tudjam megcsinálni.
Előre át kell gondolnom, hol kell kihagyni a fehéret, tehát még véletlenül se fessem be, melyik a legvilágosabb szín, amit felvihetek,h ol vannak a legsötétebb foltok.... aztán még Isten tudja mit kell nézni.
De egyszer nagyon szeretnék egy ilyet festeni mint a tiéd.
Paggy most fogom megnézni a vicces videót.
Megpróbáltam megfordítani a leves recit. Remélem jó lesz, de előtte le kellett töltenem. Gombát nem szoktam enni, mert egyszer rosszul lettem tőle, azóta hanyagolom.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 6. 22:14

Kedves Rita!igazán jó olvasni Lilykéről.nekem is tetszik a rózsaszín cipője.ÍLátszik,hogy masszív,de nem kemény,el lehet benne szaladgálni.A kék szandit is láthatnánk?Ne nevess ki,szeretem a jó cipőket nézegetni.Gyönyörű a park és rendkívül aranyos,vagány benne a állandóan menő Lilyke.ÉN IS,ÉN IS így szeretnék nekimenni a világnak!Ilyen elszántan,boldogan,gátlás nélkül!!ARANYOS!!! :flower1: :littlehearth: :flower1: A zenélő könyvek:igen-igen Lilla is szerette.Tegyél már be légyszíves egy olyan videót,ahol szól a zene a könyvből!Gondolom dalocskák.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 6. 22:15

Kedves Ildikó!Még csak ott tartok,hogy vettél palántákat és elültetted.Mindjárt olvasom tovább.
Sajnálom,hogy sárgulnak a palánták.Talán,ha már nem fog ennyit esni,akkor...Nálunk rengeteg a csiga és a levéltetű.A hangyák rabszolgaként "tartják" őket.megfejik a kiszívott váladékukat.Ildikó!Precíz ember vagy?Mennyi méricskélés kell a keretezéshez.Sajnos nekem mindig pár mm-rel elcsúszik minden.Ha megcsinálod,viszont szép lesz,hiszen olyan jó képeket festesz!!! :ymparty: Az jutott az eszembe,hogy sok mindennel van így.Nem elég a lényeg,a körítés is kell.Tartalom és forma egysége.Vagy az áruknál a marketing.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. június 6. 22:28

Paggy köszönöm a videót, csodás helyeken jársz. A felhők is nagyon szépek.
Kata remélem minden rendben lesz vasárnapra.
Nemrég volt egy utam a temetőbe. Hazafele fényképeztem. Nemrég tettem meg énis azt amit a cica már jó korán. Persze nem ilyen cicamosdás volt.

Kép

Közben nagyon szép volt a nap utolsó sugara a vetésen, nem bírtam ki hogy ne kattintsak egyet.
Kép
Most tényleg jó éjszakát.
Aludjatok jól.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég