Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 11. 21:15

Lányok!Jo ejt!:))Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 11. 21:27

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 11. 21:32

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. március 11. 21:46

Jó estét.
Paggy, olvastam a csodálatos esetedet a műtőbe menet. Igen kell egy ilyen ember, akiben bízhatunk, és a látványa feldob bennünket és hirtelen minden rendben van. Az én epeműtétem volt ilyen. Kiszámoltam, hogy mikor lenne a legalkalmasabb a műtét. Holdállás, születési dátum mikor miben,milyen jegyben jár a hold stb. megvolt egy hónap 21 napja. Beszéltem a műtétet végző orvossal és azonnal jóvá hagyta. Én olyan boldog voltam, mintha nem is műtétre mennék, hanem egy kirándulásra. Hazamenet után egy hétre már kerítést festettem, és jól voltam. Az első lábműtét is ilyen volt, /porcleválás a térdben/ a második lábtörés mindenféle csavarok meg izék, orvosban bízva, - nagyon kedves aranyos volt - 6 hét gipsz aztán gyógyulni utána. A 3. csavarok kiszedése előtt pánik, egy órát várni mire bekerülök, mert rossz volt az eredmény, elbocsájtás "mindig fájni fog a lába" .
DE találkoztam egy angyallal a szürkehályog műtétnél, hatása .... nagyon kellemes, és mennyire feldobja az embert.

Nagy szerencséd volt az átirányítással. Kár, hogy nem beszéltetek mikor találkoztatok.
Minden nap hálát adok annak, aki éppen akkor úgy érzem segített engem egész nap. Most éppen átköltöztem, a másik fekvő alkalmatosságra, más helyre, és úgy érzem, az energiaáramlás más, nincs vizér. Bemértem. De ez nem első eset, már máskor is éreztem. Jól aludtam, de a hely mégis szokatlan.
Mindig teszek magamért valamit, most kiváncsian várom mi lesz a vérnyomásommal, de még nem akarok nyilatkozni.
Bár a jövő hétre megint cudar időt jósolnak.

Hogy Győrben micsoda szél volt mikor ott jártunk, nem szeretném minden nap, még a felhők látványa sem kárpótol érte. A gyönyörű munkád Paggy amit csináltál Kata fotójából, igazán jó lenne egy szuper falfestménynek.

Rita, édes Lilykéd nagyon ügyes, szépek a színek, de valami kis játék, talán egy labda jó lenne.
Még egy .... elbizonytalanított, hogy a keresztesviráguakat a fokhagymát ne egyem a vérhigító szedése miatt.
Jobbulást minden betegnek, egészségesnek vidámságot, várom a meglepi szülinapot is.
Most vetettem virágmagvakat cserépbe, a fahéj illatú növénykét is elvetettem, majd folyamatosan fogok vetni, jó helyet találtam, ahol tarthatom és nem kell a lakásban rakosgatni.
Ágikám kiváncsi vagyok a festményedre, biztos nagyon szép.
Mindenkire gondolok.
Jó éjszakát, most mentek el fiamék, ezért nem nagyon voltam egész nap,kicsit ünnepeltünk.
Kép
valamikor én csináltam, de nem tudom hogyan, a telefonomban kell majd kutakodni.
Képi will love for you
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 12. 7:15

Jo reggelt!Nem sirankozaskent irom, de leirom:Ha el vagyok keseredve,az allataim korem gyulnek es vigasztalnak.Egesz ejjel nem aludtam, mert tegnap csokoladet ettem.Beverzett a szemem.Szoval tegnap sajnaltam magam nagyon, fegyelmezettlen voltam es rosszul lettem.Ma reggelre olyan vacakul ebredtem ,hogy alig tudtam felulni az agyban.Az allataim korem gyultek.Neha sajnalom magam, azutan meg sutty felkelek
Semennyire nem vagyok depresszos, csak ez is az is nehez.
De Lanyok, sut a nsp.Megyek kutyat setaltatni.Szep napot! :-bd Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 12. 7:42

Deleljott jovok, hozok fenykepeket.
Addig vacakoltam itt msgammal amig Csoki szegeny bepisilt soha nem csinalt ilyent..Hideg van Lanyok.
Reggel:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 12. 11:14

Turkált paplanhuzatok:
Kép
Kép
Sajnos,itt nem jön ki a színe,nem ilyen fakó narancssárga,hanem élénk.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 12. 11:21

Reggel/2 Útban a futtatrhoz:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 12. 11:26

Tegnapi séta:
Mindig ellátogatunk a kavicslelő -helyünkre
Kép
A "SZEGÉNY EMBER ARANYÁT" tartalmazó követ is itt találtuk Csokival:
Kép
Kép
Kép
Még az új cipőmet is sikerült "lekapnom" :))
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 12. 11:40

Megnéztük a nagy sajnálatunkra bezárt TRANZIT ART CAFÉ is.A máskor vidám,barátságos hely,ahol minden rendű,rangú értelmes ember megfordult,ahová nyáron gyerekekkel,kutyával ki lehetett ülni,ahol esténként zenészek adták egymásnak az ajtót,ahol kiállítások voltak,ahol ebédidőben összegyűltek a kisgyerekes mamák és együtt ebédeltek és ebéd után pár percre még egy kávét is ihattak hazamenetel előtt,mert addig a gyereksarokban a srácok játszhattak,abébik is---szóval ezt bezárták a magas rezsi miatt.Remélem, a nagy felzúdulás eredményeként ,megnyitják újra!!
Kép
Kép
Kép
Itt voltak nyáron a székek,asztalok,függőágyak.
Kép
Bekukucskáltam:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 12. 11:57

Most egy vagonnyi kép jön a Tranzitról,hogy higgyetek nekem,mennyire jó volt.ÁM NEM OLCSÓ!!De azért kellemes!!
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 12. 12:06

:ymdaydream
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 12. 12:24

https://nlc.hu/otthon/20220928/veszelyb ... ykialtasa/
Részlet:



NLC.HU OTTHON SEGÍTSÉGET KÉR A KÖZKEDVELT ÚJBUDAI KÖZÖSSÉGI TÉR

Veszélyben a Tranzit: egy szeretett bisztró és kultúrtér segélykiáltása
„A Tranzit kávézó 18 éve színhelye vidámságnak, melegségnek, előadásoknak, kiállításoknak, adománygyűjtéseknek, koncerteknek és különböző eseményeknek. (...) Barátságok, szerelmek szövődtek itt, házasságok köttettek, családok és mély kapcsolatok alakultak a szemünk láttára. Ez a hely most veszélybe került.”
A Kosztolányi Dezső tér ikonikus épületében, az egykori távolságibusz-pályaudvar várótermében nyílt 18 évvel ezelőtt a Tranzit Art Café. Az Egri Orsolya által vezetett kávézó azóta a XI. kerület egyik kedvelt közösségi terévé, kulturális helyszínévé és nem utolsósorban vendéglátóhelyévé vált. Napi ebédmenüjük a környék egyik kedvence, kitartottak a pandémia alatt is....
A felhívás 2022.szeptemberi.Azóta zárva van...
Most megyek takarítani,de előbb ebédelünk.Sziasztok. :-h Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 12. 13:02

Megis megkerdeztem Julikat a spanyol helyett a gorog ettermet valasztotta szulinapi ajandekkent
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. március 12. 16:41

Sziasztok!

Kata, mindjárt hozom a fotókat a diós piskótáról. Az ilyen egyszerű sütiket mindig nagyon szerettem. Ma végre itt is
klassz idő van. Süt a nap és tavaszias meleg van.

Paggy, grillezett fűszeres zöldségeket valamilyen vegán öntettel megkóstolnék az egyik görög étteremben. Ha dolgozik
Ági, akkor gyógyul a sérülése szerencsére. Nagyon kíváncsi leszek a meglepetésetekre! Már két meglepivel is adós vagy
nekünk. :D

A fővárosban sok olyan dolog van, amivel a vidék nem rendelkezik. Ilyen például ez az ugráló terem is, amit betettél.
Keresgéltem, de még megyeszékhelyen sincs hasonló - csak nyitott, ketrecszerű, amibe egyszerre pár gyerek mehet be -
míg Bp-en három is van. Lilyke szerencséjére itt a városban van ez, amelyből a fotókat hoztam. Itt csak ugrálni lehet,
az emeleten meg felfújt akármiken lehet játszani. Tavaly bezárták egy időre, azt hittük, hogy végleges, de szerencsére
újra nyitották.

Spoiler: mutasd
Lilyke visszafogott, társaságban kifejezetten visszahúzódó, csendes gyerek. Születésétől fogva ilyen. Nagyon szeret
csendben szemlélődni, figyelni, ki, mit csinál, de ez csak az otthonán kívüli helyszínekre vonatkozik. Itthon teljesen más.
Be nem áll a szája, aktív, mivel a lányomék se néznek tévét, ezért semmi nem vonja el a figyelmét a játéktól. Színes
és nagy a fantáziája. Nagyon szereti a meséskönyveket, a diafilmeket, és ami nagyon nagy öröm számunkra, egy ideje
elkezdett énekelni (rengeteg dalt énekelünk neki a lányommal), és gyönyörű tiszta a hangja, hamis hangok nélkül énekel.

Még mindig szeretjük nézni csütörtök reggelenként a szemeteskocsit.

Kép


Ennyire rosszul tudsz lenni a csokitól? Ezt nem gondoltam volna. Már a múltkor is írtam, hogy az állataid nagyban hozzájárulnak
ahhoz, hogy jól legyél, még ha épp rosszul is vagy. Nélkülük biztos, hogy rosszabb lenne a helyzet.

A turikban nagyon jó minőségű ágyneműket lehet kifogni. Nekem is van egy pár, meg párnahuzat is. Nem egyeznek a minták,
de ez a legkevesebb. Mindkét paplanodat elfogadnám, nagyon jó a színük.

Nem tudtam kitalálni, hogy melyik ásvány lehet a szegény ember aranya. Segíts a megfejtésben!

Csoki nagyon cuki a jó meleg kabátkájában. Az új edzőcipőd pille könnyűnek, puhának, és nagyon kényelmesnek tűnik.

A Tranzit kávézó nagyon klassz hely lehetett kívül is és belül is. Nekem nagyon bejönnek az ilyen vagány, formabontó dolgok.
Nem tudom elképzelni, hogy hogyan lehetne megmenteni. A kezdeti a nagy lelkesedés idővel mindig le szokott lohadni, és
ezzel együtt az adományok is elapadnak.

Ildikó, ha vérhígítót szedsz, akkor vedd semmisnek az én bárminemű étkezési javaslatomat, nehogy többet ártsak neked,
mint használjak.

Milyen növényke fahéjillatú? Még nem is hallottam ilyenről.

Szülinapot ünnepeltetek? Akkor megint van mit kipihenni egy jó sorozattal vagy filmmel. :D

A házamban Margitka férje, Feri mérte ki az ágyam helyét. Én is oda tettem volna egyébként, ahová ő javasolta.

Hogy azok a fotók milyen izgalmasak! El se tudom képzelni, hogy csináltad!


Paggy, Ildikó, én is azt tapasztaltam, hogy a hit (valamiben) nagyon fontos, azt hiszem, a legfontosabb. Megnyugtatja az
embert, erőt ad, bátrabban tekint a jövőbe, aki bízni tud.

Kata fotói:

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. március 12. 19:55

Sziasztok.
Micsoda finomságot sütöttél Kata. Én ma semmit, pedig kellett volna.
Rita, abszolút ne aggódj, hogy a keresztesvirágúakat nem ehetem, nem tiltott el tőle senki, csak most akadtam rá, világért ilyet az orvosok nem közölnek. Szerintem ha néha megeszem semmi sem lesz belőle. Minden nap meg úgy sem eszem ilyet. Mostanság nem vigyáztam, mert eluralkodott az aggodalom a magas vérnyomás miatt.

Jaj Paggy de sajnálom, semmi csoki, na hát, de talán nem ebből áll az életed. A cica olyan kis puhácska, olyan szép a szőre. A virágok az állatok, jaj nem is tudom, talán pályát tévesztettél.
Lehet, hogy a régi telefonommal csináltam azokat a képeket. Még fényképezés előtt ki lehetett választani, melyik legyen színes. Valahogy így sikerült.
Jó kis hely volt amit most bezártak, nem jártam ilyen berendezésű helyen. De, mégis, talán mikor Erdélyben jártam ott az utcán voltak fotelek, és különböző ülőalkalmatosságok, ott sütiztünk és kávéztunk.
A mesés Boga völgye a netes csapattal. Sajnos a fotók nem profik. Elveszett a fényképezőgép is, de visszamentem és megtaláltam.
Kép
Találkoztam Arannyal
Képrussian image hosting
Fekete sas
Képupload images

Most már nagyon néznék valami jó sorozatot. Nem tudom mi legyen az. Sok van a raktáramban, csak választani kellene.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. március 13. 7:45

Ildikó, több orvost is követek (sajnos angolul beszélnek), akik egy-egy egészségügyi területre specializálódtak, és étellel
gyógyítanak (lehet, hogy gyógyszereket is bevetnek, de erről nincs szó a videóikban). Mindegyiküknél az első helyen
vannak a keresztes virágúak a zöld levelesek mellett. A fodroskelnek, a kelkáposztának, a kelbimbónak, a pok choinak,
a brokkolinak (ezek mind keresztesvirágúak) a legnagyobb a tápanyagsűrűségük. Én minden nap eszem keresztesvirágút,
és zöldleveleseket is smoothie formájában, de én nem szedek semmilyen gyógyszert.

Az én telefonomban is vannak lehetőségek, hogy milyenre színezze a képeket, de egyik lehetőségben sem ilyen erős a
kontraszt a szürke és a piros közt. Nagyon tetszik.

Eddig háromszor jártam Erdélyben - fiatal felnőttként utoljára - és mindig lenyűgözött.

Mióta itt vagyok, már másodszor csinálok hamis túrógombócot kölesből. Lilyke imádja. A tányérján kettő van éppen, de
még kettőt megevett utána. Hogy hová fért? Ezek a gombócok jó nagyok.
Az első képen áfonyás szójajoghurttal, a másodikon epres-feketeszőlős szójajoghurttal vannak leöntve, vagy fordítva, már
nem emlékszem. A gyümölcsös joghurt nem bolti, mi készítjük mixerben natúr szójajoghurtból. A gyümölcsön kívül semmit
nem adunk hozzá.

Egy bögre alaposan megmosott kölest háromszoros vízzel megfőzök a kuktában. Mikor kész, elkeverek benne három-négy
evőkanál szójajoghurtot, egy biocitrom reszelt héját és egy félnek a levét. Gyakran kevergetve langyosra hűtöm (hűlés
közben szilárdul), majd vizes kézzel gombócokat formálok belőle. Én otthon mindig meghempergetem darált mákban,
vagy dióban, de épp nem volt ilyesmi itthon, ezért csupaszon ettük, de ez semmit nem vont le az értékéből.

Kép

Kép

Kép

Készül a kelbimbós bulgur. Szombaton volt ez az ebéd, de tegnap újat főztem közkívánatra. :))

fél kiló félbe-negyedekbe vágott kelbimbó
jó nagy fej hagyma,
három duci gerezd fokhagyma
darált paprika (itt most Édes Anna)
paradicsom püré
őrölt kömény, fekete bors, só
víz

Mikor félpuha a kelbimbó (gyorsan puhul), hozzáöntök háromnegyed bögre alaposan megmosott bulgurt, teszek még hozzá
vizet és egy kevés sót. Ha újra felfőtt az étel, takarékra veszem, és fedő alatt lassú tűzön hagyom addig párolódni, amíg a
bulgur meg nem puhul. Közben lehet hozzá önteni vizet, ha szükséges. A végén nem baj, ha marad alatta egy kevés nedvesség,
az állás során magába fogja szívni a bulgur.

Ilyen gyönyörű kelbimbókat vettünk. Ez fél kiló.

Kép

Kép

Kép

Készül az enyhén indiai ízvilágú "tejfölös" borsós gomba. Krumplipürével ettük. Írtam már, hogy Lilyke miatt mindenbe
belerejtjük a zöldségeket. A krumplival együtt főtt egy jó darab cukkini, és pár rózsa karfiol is. Növényi tejjel, egy kevés
margarinnal, és jó sok sörélesztőpehellyel pürésítettük.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. március 13. 8:05

sziasztok Lányok és Elhtan !
Újra olvastam mindent, s persze kigyönyörködtem magam a csodaszép képekben! Nagyon örültem a szép emlékeknek és képeknek! Fantasztikus volt a fekete fehér kombináció is!

Paggy, remélem nem lesz végleges bezárása a Tranzitnak, főleg most hogy már jön a jó idő és egyre többen fognak majd nem csak elmenni a környéken hanem fogyasztani is.

A keresztesviráguakkal nekem is vigyáznom kell, de mivel nem fogyasztom nyakra főre így egy egy alkalommal elmegy.
De ha éppen nincs szerencsém akkor olyan vagyok mint akit csalánnal végigvertek a hátán. Ilyenkor jön a gyógyszerem.
De így vagyok a dióval is, csak mivel már nagyon régen ettem diósat, így most nem lett semmi bajom.

Paggy, nekem is nagyon tetszik a cipő a lábadon. Csoki és az állatkák aranyosak. A követ én sem tudtam megfejteni.

Mennem kell, jövök majd.
Rita, köszönöm a képeket! :x :ymhug: :D :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. március 13. 8:59

Sziasztok.
Másodszor aludtam el ujra. Így most keltem, nemrég.
Ide jöttem először. Az ételek nagyon szépek, hasznosak. Lehet, hogy orvosfüggő ez a K betüs diéta. Majd kiderítem.

Én is utána néztem a szegény ember aranyának.
Egy Mátyás királyról szóló mesében találtam meg. Nem tudom erről van-e szó? Deresre húzás az ára, ez volna?
Majd Paggy megmondja mire gondolt. Magamtól nem tudtam kitalálni, így rákerestem.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 13. 10:16

Tevedtem," Bolondok aranya " a Pirit
https://www.sumidamagazin.com/2021/10/1 ... a-a-pirit/
Sziasztok!Ma egesz de a radioban a fenntarthato etkezesrol beszeltek.Novenyi etkezes - lasd Rita
Ujra megkaptam ajandekba- szeretetbol a hisztaminintolerancia dietas szakacskonyvet nekem idegenek a receptek.Majd du.beteszek nehanyat.
Holnap
megnezem hogyan lovagol Lilla.Holnap este jovok olvasni.Szep napot!Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. március 13. 15:57

Pirit! Hogy ez nekem nem jutott eszembe! Én is keresgéltem, mint Ildikó, de nekem is egy népmese jött ki első találatnak. :D
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 13. 16:58

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 13. 17:02

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 13. 17:07

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. március 13. 17:34

Ezek meg elfogadhatok nekem, de van nehany szornyu
A hisztaminos kacat baranyt marhat ehet.Kacsat eazem.hogy olcaobb legyen kacsaszivbol leves.Szornyu kimondani allatsziv.Nem is irok errol tobbet, mert allatszereto vagyok.Tudom , hogy a novenyi etkezesbol meg lehet oldani de en rosszul vagyok nehany zoldsegtol.
Viszont Rita rengeteget tanultam toled.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég