Van képem hozzá

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. január 21. 19:04

Ildikó, nagyon szépek a virágaid, köszönöm szépen a köszöntést! :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. január 21. 19:23

Ma megtudtam az akupunktúra kezelés alatt, hallgatva a függöny másik oldalán lévő bácsi beszélgetését az orvossal, hogy moxa kezelést nem lehet alkalmazni magas vérnyomás esetén, mint ahogy nála tette egy orvos.
..............................
Ja és majd elfelejtettem: Az orvos azt modnta most a bácsinak, hogy ne tévézzen éjszaka, hanem aludjon. az éjszaka arra való.
Hát eszembe jutottunk, úgyhogy legyenszives mindenki tizkor aludni!!! :-)
Én is azt teszem, bár egyenlőre csak vizszintbe az ágyba, meg a telefont felhúzva, hogy a kinai bogyóim ne felejtsem el bevenni kilenckor. :-)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. január 21. 21:22

Sziasztok LÁnyok és Elthan!
eltelt ez a nap is, éppen végeztem Samunak az olvasással és egy kicsit visszajöttem!
Én is megyek vissza és fekszem le, elég volt a mai ücsörgésből!
Szép álmokat mindenkinek! A szél nem enyhül, viszont felhősödik meglátjuk mire ébredünk reggel!
Ilyen szeles télies napon mindig a Téli berek jut eszembe.. :D :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 22. 8:10

Jó reggelt!Kelj fel Jancsi vagyok.Már semmi bajom, kint vagyunk a havas kutyafuttatón.Szép, hideg reggel van.Piacnap.JÓ napot Mindenkinek!Paggy
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 22. 8:11

Kata!Tegnap hallottam, hogy a Tüskevart előadják szinházban.El sem tudom képzelni hogyan.
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 22. 9:35

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 22. 9:53

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 22. 10:09

Kedves Ági!Tegnap elmaradtam a rendes köszöntéssel.Most virág helyett egy különleges tortát küldök pótlásként!!!Fogyaszd egészséggel!Remélem tavasszal lesz alkalmam megmutatni a helyet is,ahol készítik.
Kép
Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 22. 10:24

https://qubit.hu/2022/01/20/magyarorsza ... -a-qubiten
Kép
Részlet a cikkből:
A 2021-es Az év embere díjat az első és eddig egyetlen professzionális magyar hangyaneveldét üzemeltető Bakos Ádám érdemelte ki a Qubit szerkesztőségétől. A közgazdász végzettségű hangyafarmer az elmúlt öt évben a hobbihangyatartók mellett már egyetemi kutatóműhelyeknek is szállít formikáriumokban nevelt bolyokat.
...
A hangyák evolúciós sikerének kulcsa az alkalmazkodás, Bakos szerint ezért is tarthatók jól mesterséges körülmények között. Az átlátszó formikáriumokban azért érzik jól magukat, mert „eleve nem úgy látnak mint mi, elsősorban nem a fény, hanem a szagok alapján érzékelik a világot, illetve a rezgéseken keresztül”. Bakos szerint mivel érzékelik a legkisebb környezeti változást is, tökéletesen tisztában vannak vele, hogy hol van például a formikárium bejárata és kijárata.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 22. 10:33

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 22. 10:46

https://qubit.hu/2022/01/19/kovesd-vegi ... lyovizeink
Az amerikai adattudós, Sam Learner önszorgalomból kezdte el begyűjteni az elérhető adatokat az amerikai vizekről, és először az Egyesült Államok területére fejlesztett le egy térképalapú programot, amelyben egy tetszőleges helyre ledobott esőcsepp útját lehet végigkövetni, patakokon, folyókon és folyamokon, hegyeken és országhatárokon keresztül, míg végül valamelyik tengerben vagy óceánban köt ki.

Most elkészült a River Runner globális változata is, amit Learner az Internet of Water nevű, vízadatokkal dolgozó szervezet segítségével fejlesztett. „Van valami izgalmas abban, hogy elindulsz valahonnan, és végül egy olyan ország mélyén kötsz ki, amiről még nem is hallottál, és közben a tájat is látod” – mondta a Fast Companynek Learner a madártávlatból történtő utazást kínáló projekt varázsáról.
https://river-runner-global.samlearner.com/
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. január 22. 10:47

Sziasztok!

Örömmel látom Paggy, hogy a régi vagy :-) Köszönöm a sok képet meg olvasnivalót. Ebédet kell csinálnom, aztán nézegetem.
Most értem haza. Hóesés Szegeden. Estem is a biciklivel szépen, mert a fékem megcsinálását hiába kértem. Ez úgy zajlik, mint Rita madáretetője :-)
Na de szerencsém volt, térdem megúszta és a csuklóm is, bár az utóbbi azért fáj kicsit.
Volt itthon két szeletelt felvágottas tálca, azt vittem munka után a szeretet ládához. Itthon vettem észre, hogy úgy csomagolták, hogy két réteg felső rész között az alsó félig volt, és kicsit nyitva a közepe. Nem látszott, már csak itthon. Kidobni nem akartam, mert semmi baja.
Egy lerozzant bácsika állt a ládától kicsit messzebb, gondoltam oda vár, megkérdeztem és igazam is lett. Mondta, hogy ma még semmi nem volt a ládában. Odaadtam a két felvágottast, meg adtam neki pénzt kenyérre. Mondta, hogy nyolcvan éves és nagyon szegény.
Borzalom, komolyan, csak az ember nem tudja megváltani a világot....
Megyek főzni, mert nem lesz ebéd, ha igy haladok.
Szép napot mindenkinek.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. január 22. 10:49

Sziasztok LÁnyok és Elthan!
Itt eső utáni napos idő van és éppen most emelkedett+3.

Köszönöm a videót! A blust én is szeretem, valamikor az Ifjúsági házban csak azért bejártunk ilyet hallgatni!
Küldök én is egy videót.

mennem kell, majd jövök :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 22. 10:50

ÁGI!MIÉRT KELL HAVAS ÚTON BICIKLIZNI?????????Bocsánat,de ez nem vagánykodás??????Ennyi bajjal,betegséggel,még kell valami????? :-??
Ági!Nagyszerű vagy,hogy segítettél a bácsinak. :flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. január 22. 10:56

Csak még egy mondat ...ha kint vagyok és ilyesmit látok én is segítek! Egy dolgot nem vagyok hajlandó csinálni, cigaretta alkohol nálam kizárt!
volt hogy valakinek a gyógyszerbe segítettem be..és a többi... szóval ha az ember éppen jókor van jó helyen és van lehetősége segíteni minden körülmények között megteszem.

Alapítványokat rendszeresen segítek, ahogy a mentősöknek is ritkán kihagyok egy egy hónapot...

Jó hogy nem történt komolyabb baj Ági, remélem ezen okulva villámgyorsan megcsinálják a biciklit./ Ha ott lennék csomót kötnék a bajszára/!

Tegnapról maradt babfőzelék, pont elég a Samunak! Addig meg veszek elő csirkemellet! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. január 22. 10:59

Paggy, biciklivel tudok doglozni menni, meg piacra, meg vásárolni, mert nem tudok cipekedni. Úgy szoktam hazajönni, mint a málhás szamár. Járdán buiciklizek, nem az úttesten. A férjem reggel alszik, nagyon körülményes hogy egyeztessem vele keljen időben, jöjjön értem, menjünk vásárolni, csak morog ilyenkor, igy jobban járok, ha elintézem magam. Mivel nem fogott a fék a jobb oldali a szokott használatban lévő, igy letettem a lábam és megcsősztam.
De megúsztam :-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 22. 11:36

Kata!Koszonom a jo kis videokat.Nem tudtok kicsit setalni?Hogy van Samu?
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. január 22. 12:04

jó vagyunk köszönöm szépen, éppen túl az ebéden is. Nem szeretek ilyen szélben sétálni...nálam csak a Samu utálja jobban a szelet. :(
Ilyentájt meg le szoktunk dőlni egy kicsit, csak most végez a mosógép azt meg kell várjam, hogy felteregessek! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. január 22. 17:24

Paggy, köszönöm szépen a tortát! :-) :littlehearth:
Nézem a dombon micsoda élet folyik a havas tájon. Jó nézni, hogy a szülők még emlékeznek arra milyen szánkózni és viszik a gyerekeket.
Nálunk a fiamék nagy lovak már, de ha van akkora hó ők is mennek. :-)
Elnéztem a kutyafuttatótokat is. Hát nálunk egy elkeritett rész van kinevezve annak. Nálatok meg ott vannak az érdekesebbnél érdekesebb részek, ahol le lehet őket mozgatni szellemileg is.
Néztem a kisvakondos videót és egyszerűen nem jutott eszembe, hogy gyerekként melyik varriációt néztük. Biztos nem az eredetit szerintem, meg arra sem emlékszem,hogy szinkronos lett volna, vagy alámondásos?
Az egyik cikkben irják, hogy több mint húsz év múlva jön vissza az űrszonda és hozza a kőzetmintákat. Te jó ég, hol van az még?

Kata, ez a citrommagos videó felkeltette a fantáziám a tespedésből. Régen az egyik idős bácsika vendégem, mikor már nem tudott átjönni a szomszédból átjártam hozzá és adott nekem egy kis citromfát. Nem tudtam lelket belelehelni hosszú távon, de most úúgy kipróbálnám hátha nekem is termne rata évszázadok múlva citrom. :-)

Hesu a mesékről jutott eszembe, hogy anno. a fiamnál kicsinek jött be a cartoo network csatorna. Mire rájöttem, hogy mitől sir fel éjszaka..., hát a sok agyament mesétől. Amikor én láttam persze mindig normálisnak mondható volt benne. Na ezután tiltólistás is lett. A régi mesék milyen jók voltak..., Mazsola és TÁdé, Runcájsz, a Népmesék - bár én nem s zerettem őket-, Lolka és Bolka, Fenyő és Páfrány- vagy valami hasonló, Barbapapáék, Kisvakond, Frakk, Vizipók csodapók, Kockásfülő nyúl, Mekkmester.... Hirtelen ennyi jutott eszembe.
De nagyon szerettük a Gumimacikat is, meg a kis dinó történeteit. :-)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. január 22. 17:30

Ramos vacsorázik
1kg 30 dkg hús és csontos és belsőség pici

Kép

házi tojás sárgája

Kép

apto plus izületvédő majorannás májassal mert csak azzal eszi meg

Kép

Sikerült lekapni a vadászt a fán. Szerencsére nem vitt el madarat az etetőről. Egy karvaly. Most be tudtam azonositani. Nagyon szép madár, Narancsos rész van a mellkasán.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 22. 18:56

LÁNYOK!!!! :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: !Biri lefordította a 2021-es Koreai Filmfesztivál egyik jó filmjét.Megnézésre ajánlom és köszönöm szépen BIRI. :flower1: ^:)^
https://birikorea.blogspot.com/2022/01/ ... -fish.html
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 22. 19:00

Ágika!Ő a japán földművesem!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 22. 19:01


A 2. rész,amikor már nődögélnek.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 22. 20:59

Ez nagyon érdekes
https://welovebudapest.com/toplista/sho ... mPhkGNIkgE
Kiválasztottam belőle: https://odon-fon.hu/?fbclid=IwAR3ydlPWq ... YLVOTJiwHA
Ódon-fon

2600 Vác, Naszály út 18.


GALÉRIA
CÍMKÉK
Európa egyik legnagyobb, bérbeadóként is működő régiségkereskedését találjuk Vácott, a régi vasöntöde épületében. A vállalkozás mögött álló Parádi Zsolt harminc éve foglalkozik antik tárgyakkal, az ő régi alkotások iránti szenvedélye rejlik a mintegy 5000 négyzetméter alapterületű bemutatóhely mögött. Az eladásra kínált darabok között éppúgy megtaláljuk a rusztikus, népi tárgykultúra elemeit, mint a polgári világból ismerős órákat, szekrényeket, festményeket vagy a loft, indusztriális stílusú és retró darabokat. A prop house bérbeadásra szánt kollekciójának különlegesen izgalmas része az egyedülálló középkori kínálat. De mivel a Fóti Filmraktár anyaga is az Ódon-fon tulajdonába került, világháborús kellékeket, komplett szatócsboltot, kalapüzletet, fodrászszalont, szabászatot, az 1900–1980 közötti időszakból származó teljes irodaberendezéseket és teljes kórházi, illetve patikai együtteseket is bérelhetünk itt. Az Ódon-fon bútorai láthatók például a Szabó Magda regénye alapján készült, Az ajtó című filmben, a netflixes The Witcherben és a Shadow and Bone-ban, illetve a Channing Tatum főszereplésével készült A sasban, a Szárnyas fejvadász 2049-ben és a National Geographic Picasso sorozatában is, amelynek címszerepét Antonio Banderas játszotta.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. január 22. 21:50

Paggy, totál kiment az agyamból a japán földművesed. :-) Igy viszont már biztos fogok rá emlékezni! :-) Köszönöm! :-)
Jajj, nagyon érdekes amit betettél a váci régiségkereskedőről. Ami meglepett, hogy bérelhetőek nála tárgyak. Hú, egy sofa nagyon tetszett 200 valamennyiért. Még nézelődök majd, mert nagyon sok minden van ott!!

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég