Van képem hozzá

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 16. 21:11

Lányok, kiütött az öregkor, jövök majd.
Aput holnap viszsük haza délelőtt.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 17. 7:02

Ez nagyon jó hír, Ági! Nagyon örülök! :) :) :littlehearth: :littlehearth:

Tegnap találkoztam Karakteres Szürke Cicával. Ezer éve nem láttam, azt hittem, hogy nem él már.
Nem tudom a pontos korát, de idős már. Sajnos csak a telefon volt nálam.

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7223
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 17. 7:25

sziaszotok Lányok, szép reggelt mindenkinek, itt volt egy kis eső, de máris meleg van. :ymblushing:
Ágikám örülök, hogy apukád máris elhagyhatja a kórházat, ezek szerint gyorsan gyógyul..hála Istennek és az orvosoknak is.. :ympray:
Jaj Rita, hogy én mennyit gondoltam erre a cicára! szinte a falud jelképe...és a jelek szerint neked is örült!mert a nyávogás üdvözlés is egyben! :D
Hát nem tudom az enyémek mikor kerülnek elő, igen elpártoltak tőlünk, ami nem csoda, hiszen nem jártam ki etetni...
Sűrű lesz a délelőtt, majd jövök... :) :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7223
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 17. 17:58

Sziasztok Lányok... Na nagyjából túléltük...becsapott az időjárás..nem mertünk tovább bent maradni a városban, rohanva bevásároltunk stb. Most próbáltam ki apu telóját, sikerrel vagy sem..hát majd meglátjuk...persze levél még mindig semmi...na mindegy egyszer csak megjön ez a csereutalvány..de hogy még a levélre is heteket kell várni..azt mondták 3o nap...mire én akkor meg már minek..ha addigra megjön a csereutalvány?! :( :-q Még hogy digitálisan gyorsabb... =)) talán a csiga... =))
Anyagi merénylet magam ellen...felhívtak a Vidanettől, és új csomagot ajánlottak, pluszban a másik szobában is tudom ugyanazt nézni vagy hallgatni mint itt..és mivel a apu tv-e kártyát is igényel, a boksz átkerül másik szobában itt meg HD-s minőségben élvezhetem majd a dolgokat!
+ emeltem kedvezménnyel a Neten is..22o-asra! jó lesz nagyon! 12oo Ft-al lesz drágább csak 11 hónapig.
Na! jöjjenek a képek
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Most ennyi fért a mai napba! Ja menü..tojásleves...túrós tészta...fotó nincs, mert elfogyott mire észbe kaptam :)) :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 17. 21:39

S ziaszto!

Kicsit kótyagos vagyok még, de ha ma nem irok megint lemaradok, mint a déli busz.

Szilvia, de jó, hogy meg tudtad javitani a képeket. Szalonna, vagy paradicsom: Az utóbbira szavazok. :-) gyönyörűséges, ahogy ott fejlődik a védett helyen.
Gombócka meg t ud valamit! :-) A plüsseid meg még mindig nagyon helyesek. :-)
Miért kapsz infúziós kezelést? Anyukád rendben? Apukád?
Gratulálok a telefon váltáshoz! :-) He-he, a tárhely sajnos nagyon gyorsan megtelik. Nekem is a múltkor már az órán nem fért rá az utolsó öt perc. Most művészkedek, hogy a 32 GB-ból hogy varázsoljak elő szabad kapacitást, mert a gépemre sem fér már.

Paggy, dehogy haragszom! Tudod, ragaszkodunk a fajtához, ez van. Most semmiféleképpen nem akartam tenyésztőtől, ráadásul kölyköt sem, mert elég idősek vagyunk ahhoz már. Ha meg egy mentett kutyának akit választok az van megirva, hogy bármi fajtabaja legyen, hát igy jártam. Csak reménykedni tudok, hogy nem ig y lesz. Nagyon üres a ház, nem tudom hogy lenne a jobb. Kutyával, vagy anélkül. A múltkor takaritottam és az urnát arrébb kellett tennem a nappaliban. Azon kaptam magam, hogy azt modnom, Ödönke kicsit arrébb raklak. Lehet, nem vagyok normális...
Nagyon szép lett a kerités és a ház. A zöldesités meg van már beszélve?
Ez a paradicsom amit vettél, tényleg egy régi fajta. _Az én őszibarackos bácsikám árul ilyet, későn érő fajta.Valami ökör van a nevében, már nem emlékszem.

Rita, olyan jó t mosolyogtam a kőszáli kecske kifejezésen. Elkezdtem rögtön gondolkodni, hogy a bánatba lehet ott ilyen fajta, mikor olvasom tovább mit irtál :-) Hú, hát nem is csodálom amiért minden porcikádat, izmodat érezted a lábadban, talpadban. Sajnos nálam ez a bokatörés után kivitelezhetetlen lenne. Vagy felmegyek és ott maradok, vagy fel se megyek, mert nem kockáztatok. Biztos az utóbbit választanám, bár amilyen őrült vagyok a végén csak megpróbálkoznék vele. :-)
Lényeg, nagyon ügyes vagy! Megnéztema ködös videót is.
Karakteres cica de jó, hogy előkerült! Micsoda képet vág a második képen! :-)

Gabóci, nagyon szépek vagytok a képeken!!
A videót nézve nem is tudtam,hogy ilyen előadások léteznek. Nagyon jó, hogy bevállalsz mindent és mész, ha lehetőséged van rá!
A tükrös megoldás is nagyon tetszett!

Kata, gyönyörűek ezek a belga juhászok. Én már csak igy hivom őket. :-) Arthurunk szerelme is az volt, Demi. Nagy szinész volt a drága, sajnos hamarabb elment, mint Arthurunk. Daganata volt szegénynek.
Az egyik képeden a fák mögött a sárga házak látszanak. Amikor először néztem, teljesen úgy adta magát, mintha naplemente lett volna. :-)
Mestere vagy a ferde beállitásoknak!
változatlanul drukkolok a tanyával és mással kapcsolatban is Neked! Össze fog az jönni, mert össze kell jönnie!

Na, be is fejezem, mert olyan szinten verem félre a billentyűket, hogy állandóan javitanom kell.

Jajj, még az elfelejtettem! Rita, a gyermekem munkahelyén az egyik csaj vegán étkezik. Mindenkinek a szülinapját tortával ünneplik. Nem akart kapni, igy be sem ment aznap, de kicselezték.
Hát azt az élménybezsámolót, amit a fiam tartott róla! :-)
Tudni kell, hogy Zoltán nem eszi meg a gyümölcsöt. Ebben meg annyi málna volt, hogy ömlött ki felvágás után. A krém finom volt benne, de a tészta, na arról aztán olyan beszámolót kaptam, hogy vigyorogtam ezerrel. :-)
Mondta is az ünnepelt, hogy ez eddig a legvállalhatóbb volt amivel köszöntötték. A többség véleménye azért az volt, hogy maradnak a jól megszokott édességnél. :-)
Zoltánnak má relőre mondtam, hogy ne olyan sütit képzeljen el, amit eddig ettek, igy nagy meglepetés nem érte.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 18. 6:10

Még tegnap elkezdtem ezt a hozzászólást és a képek kirakását, de el kellett mentenem piszkozatba,
mert nem maradt időm befejezni. Most gyorsan kiteszem.
(Visszajöttem, még most sem sikerült mindet felpakolnom, este hozom a többit, vagy hajnalban, mint
most. Értekezletünk lesz, nem tudom, mikor végzünk, de jövök.)

Amikor két éve a Lomnici csúcson jártunk, de nem láttunk semmit, mert egész nap ködfelhő
takarta a csúcsot és a kilátást is, lefelé jövet, a kabinból láttuk, hogy a gerincen van kitaposott
út, és ráadásul még köd sincs ott. Ahogy leérkeztünk, megnéztük, hogy hogy lehet oda felmenni.
Szerencsére oda is ment felvonó (itt télen sípályák vannak), úgyhogy mentünk is fel szétnézni.
Ezt láttuk a kabinból. A világosszürke csík az út.

Kép

Azóta tavaly is felmentünk a gerincre, de akkor a köd miatt az orrunkig se láttunk. És most végre
ismét jó időnk volt, kiélvezhettük a látványt, amit a nagy hegyoldalak és a csúcsok nyújtottak.
Most jóval több időnk volt felfedező utakat tenni. És ahogy írtam korábban, egyre bátrabbak is
lettünk. 2000 méter magasságban voltunk.

Kis minicsúcsokat döntögettünk. Azért is volt értelme felmászni még magasabbra, hogy még szebb
látványban gyönyörködhessünk. Most ilyen kisebb-nagyobb csúcsok következnek. Amelyiket meg
tudtam "hódítani", arra általában négykézláb másztam fel, visszafelé meg új jöttem le, mint a rák,
hátrafelé. :)) :)) (a következő képeken idegenek láthatóak)

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 18. 6:11

Amikor megláttam ezt a hölgyet ezen a sziklán fotózgatni, tudtam, hogy oda én is el fogok tudni menni.
A fiam felderítette a terepet, aztán én következtem.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 18. 6:12

Az ösvények, amiken járkáltunk. Volt, ahol szélesebb volt, de volt, de a legtöbb részen ilyen kis keskenyek.
Hihetetlen, de ezt is meg lehet szokni. Néha a Himalájában a karavánúton éreztem magam. :)) :))
A harmadik képen az ösvény alatt és felett hófogók voltak. Írtam korábban, hogy itt sípályák is vannak.
A negyedik fotón egy széles "sugárutat" láttok. :)) :))

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 18. 6:14

Még egy videót beteszek. A yt sokat rontott a minőségén sajnos. Ez volt az első csúcsom, amire
felkapaszkodtam. :D :D Órákat tudtam volna ott eltölteni. A hegycsúcsok látványa mélységes
nyugalommal töltött el. És persze jó magasan voltam, ami nálam külön boldogságfaktor. :))

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7223
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 18. 16:24

Sziasztok..először Ritának beteszek egy cikket..most jelent meg..meg hátha mást is érint!
https://infostart.hu/tudositoink/2019/0 ... exitugyben
Megnéztem a videót és a képeket, hát fantasztikusan nagy bevállalós vagy...én még rákformában sem biztos hogy lejöttem volna, hacsak nem a fenekemen szánkózva... :)) :)) :)) az biztos hogy az ilyen terepet nem nekem találták ki! :D Marad így a neten való gyönyörködés! :D :-bd

Ágikám tégy a szíved szerint, ezeket a dolgokat mindenki maga tudja a legjobban eldönteni, de azért jó ha az embernek minden irányból van infója..apuddal már hazaértetek? Jót vigyorogtam a meglepetés tortán.. :D ;) .

Na éppen végzett is a mosógép, megyek is teregetni aztán uzsonna...
Legyen szép estétek, talán még benézek...puszim mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:

Ja csak szólok, hogy ha valaki nem tudná..javában folyik a Jang bori fordítása...
https://itemensub.blogspot.com/
már a 9. rész is kint van..innentől már felnőttek... ;)
és egy új szerelem sorozatilag...
https://magicofasianseries.blog.hu/2019 ... #c37618958
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 18. 16:35

Sziasztok!

Rita, fantasztikus vagy! ezt az élményt meghagyom másnak, pedig a kilátás miatt de jó is volna feljutni olyan magasságba!
A bokám biztos bemondaná az unalmast, igy még Kata rákjárásában sem tudnék lejönni szerintem.

Nagyon szép idő van ma is. Nemsokára indulok a kinai órára. Hááát, kiváncsi leszek ma mi lesz a téma.
A múltkor a családról beszélt a tanár másfél órát angolul. Kb. harmadát értettem, de volt aki utána pontositott, igy a nagyja átjött. Néztünk egy történelmi film részletet is, hogy hogy szerezték a nomád világban a férfiak a feleséget különböző törzsekből, vagyis egymás közül.
Lovon üldözték a fehérnépet és akit elkaptak, az volt a kiválasztott. Na volt ott minden....
A mostani Kinában pl. a gyerekek nick nevet kapnak kiskorukban. Hogy miért? Ne kérdezzétek. Megvan a házasulandó lányok korhatára is. Erre megkérdezték a tanárunkat hány éves. :-) Szegény magyarázkodott, miért nem ment még férjhez. BOrzalmas drágák a lakások árai az is kiderült.
Nyelvjárásokról beszélt még... Ennyi hirtelen ami eszembe jutott rohanva hajat mosni.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7223
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 18. 16:38

Ágikám kellemes órát..és jó időt hazafelé! :x
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 18. 19:02

Kata! Én is örültem, amikor megláttam K. Szürke Cicát. Tényleg azt hittem, hogy már nem él. Régen
szinte minden nap a kerítésükön vagy a kerítés előtt üldögélt és napozott.

Jók lettek a képek nagyon! Azt nézem, hogy milyen sötét felhők voltak nálatok. Igaz írtad, hogy esett
egy kevés eső. Nálunk ma is egész nap sütött a nap, de azért jóval hidegebb volt, mint előző nap.
Megfigyeltem, hogy a ferde fotók mindig kifogástalanul sikerülnek. Ennek a stílusnak tényleg te vagy
a nagymestere. :D :D

A kinti gyerekeimnek már megvan a letelepedési engedélyük. A cikkel ellentétben, nagyon egyszerűen,
mobilról tíz perc alatt kész volt a kérelem benyújtása. Minden lépés meg volt adva, meg hogy milyen
applikációt kell letölteni az útlevél megfelelő oldalának beszkenneléséhez. Könnyű és gyors volt minden.
Pár nap múlva meg is jött az engedélyük.

Ági! Én is nagyon vigyáztam magamra. Egyedül élek, nem eshet bajom. Idegesítő is volt, hogy a köveken
nem lehetett olyan sebességgel közlekedni, amilyenhez hozzá vagyok szokva, és az is, hogy mindig a lábam
elé kellett figyelnem, és csak akkor láttam valamit, ha megálltam. Rendes körülmények között az ember
soha nem lefele néz menet közben, hanem előre, itt meg csak lógattam a fejem. Ezért azt csináltuk, hogy
ha felmásztunk valahová, akkor ott egy kicsit megültünk, és élveztük a látvány, csak utána mentünk
újabb hódításokat tenni. :))

Még két éve a lányom ki volt akadva, amikor fel akartam mászni valahová. Jajgatott, hogy le fogok esni.
Úgy fényképeztem, hogy fogták hátulról a ruhámat, a nagy aggódásban. Most a fiam is elkezdte volna,
az óbégatást, de nem érdekelt. Mondtam neki, hogy jöjjön ő is, menjen előttem és inkább segítsen, ha
nagyot kell lépni. És komolyan úgy van, hogy megszokja az ember a magasságot, és egyre bátrabbá válik.
Legközelebb olyan helyekre is megpróbálok felmenni, ahová most még nem mertem, csak egy erős fiú
újra legyen velem. =)) =))

A legtöbb vegán süti sütés nélkül készül, és kell hozzá egy jó erős aprítógép, ami nekem nincs, de már
nem is ruházok be rá itthon. Angliában volt olyan hely, ahol lehetett vegán sütiket kapni, de nem akartam
a scone mellett bűnözni, ezért soha nem vettem. Győzött a scone, nem cseréltem le. :)) De izgat a dolog.

Érezd jól magad és tanulj sok-sok érdekességet a mai órán is!

Minden évben a szomszédasszonyomtól kapom a télre szánt virágot. Délután még a bokron voltak ezek a
hortenziák, de itt fognak kiszáradni a szobámban.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 18. 19:15

Már csak pár kép maradt hátra:

Még lent a faluban készítettem ezt a képet. Egy kávézó udvarának egyik szegletét úgy rendezték be,
mintha egy szobában ülnél, melynek az ablakából a hegyet bámulhatod. Jópofa volt. Mondjuk, ha nem
oda ültél le, akkor is a hegyet láttad. =))

Kép

Kép

Visszafelé megálltunk a Kő-pataki-tónál. Az 1670 km magasságban van. Még négykor is ragyogó idő volt.
Volt, aki a strandon érezte magát:

Kép

Kép

Visszanézve: a Lomnici-csúcs, a Magas-Tátra legmagasabb csúcsa.

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. szeptember 18. 20:41

Sziasztok! Gyorsan írok, mielőtt megint nagyon összegyűlnek a bejegyzések.

Köszi Szilvia a képeket. A paradicsom bokorból ítélve, nem sok szalonnát sütöttetek az idén. Gombóckád is tele van állandóan harci sérüléssel, van mit gyógyítgasson. Te jól vagy? (utalok itt az infúzió kúrára)

Rita! Nagyon jók a tátrai képek. Én csak az alacsony tátrában voltam, és már csak az interneten megyek magasabbra.
De jó, hogy karakteres szürke cica előkerült. Szép mindkettőn de az a második kép az igazi róla.
Tetszik a hortenziád a vázában. Emlékszem a korábbi években készült képre is.

Ági! Nem tudom átfutottam rajta, vagy nem írtad, hogy Apukádat szerencsésen haza vittétek?

Paggy! Ismételten megcsodáltam, milyen szép lett a házatok.
Nagyon szeretem a padlizsánkrémet (Erdélyben vinettának mondják), amikor szalonnát sütünk mindig beledobunk a parázsba néhány padlizsánt is, hogy jó füstös íze legyen.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7223
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 18. 20:45

Köszönöm a gyönyörű beszámolót...és jó hogy a gyerekeknek sikerült! :ymblushing: :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Szép álmokat mindenkinek! i-) :-bd :flower1:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7223
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 19. 9:56

Sziasztok szép napot, ma nem jöttem korán, mindössze 3 órát aludtam ...
Kép
egy pillanat szülte kép, a következő percben már ott sem volt :D
:x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 12:51

Sziasztok!Ma délután jövök nézelődni , hoztam képeket és videót is.Holnaptól 3 napig mienk Lilla/mármint a nászasszonyommal "osztozunk" rajta. :))
Ma a terknősökkel kalandoztam a Keleti pályaudvar felé ,ott van ugyanis az Állatorvosi Egyetem.A felső szarúrészt/mint nekünk a felső ajkunk/kellett picit lefaragni,mert túlnőtt és akadályozta őket az evésben.Bejelentkeztem , mára kaptunk időpontot.Kihasználtam az alkalmat és fényképeztem útközben.A délutáni kutyaséta után jövök.Holnap pedig ,visszamegyünk Lillával és a párommal a Moszkva tér/most Széll Kálmán tér közelében lévő Millenáris parkba,ahol az aranyhalas videót csináltam.A párom gyűjtött egy csomó 50ft-ost ,ha még vannak ott halak,etetni fogjuk őket.Most megyek lábat lógatni. :-h :flower1:
KATA,de helyesek vagytok!!!!!!!!!!! :-bd :littlehearth: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 17:07

Kedves Lányok!Megjöttem.Először beteszem amit hoztam,majd nyugodtan nézelődök.
Meg kell,hogy írjam,hogy nem is tudtam mi mindent találok,amikor a Keleti pályaudvar/ha szemben állok a pályaudvar főbejáratával ,akkor a balra eső területről van szó/ és a Betlen Gábor tér köztin területet fényképezek.Leírhatatlan sok információ van a történetéről,de ami a lényeg pár mondatban összefoglalom és teszek be róla linket,valamint fényképeket és videót.
Tehát:
Ez a terület /VII.kerület/ régebben Terézváros néven szerepelt és egészen a Nagykörút vonaláig tartott,majd az 1800-as évek végén ,az itt lévő kerteket ,káposztaföldeket a lakosság létszámának hirtelen növekedése miatt,felszámolták és óriási bérházépítkezésbe kezdtek.Szerintem saját korukban nagyon szép házak készültek.A terület annyira benépesedett és kitolódott,a Ligetig,így a polgárok kérvvényezték a saját névvel való ellátását.Erzsébet királyné után-Erzsébetváros lett.



1896 és 1898 között a Damjanich utca – Aréna út (ma: Dózsa György út) – Csömöri út (ma: Thököly út) – Rottenbiller utca által bezárt területen szabályos úthálózatú, zömmel háromemeletes, körfolyosós bérkaszárnyákból álló városrész épült fel. Ezt megelőzően konyhakertek, káposztaföldek voltak csak ott. Az amerikai tempójúnak tetsző, gyors építés Chicagóra emlékeztette a lakosokat. Ezért már az építkezés során „Csikágónak” kezdte a környéket nevezni a népnyelv. Téves, de nem teljesen alaptalan az a vélekedés, hogy a név a bűnözésre is utal. „Mérnökök jelölték ki a káposztaföldek és kusza konyhakertek közt a majdani utcák nyomvonalát. A teremtés lázában épült az új negyed, olyan sebesen nőtt ki a földből, hogy messzi kerületekből is a csodájára jártak. Amint a kívülállók számára is derengeni kezdett az egymást derékszögben metsző utcák könnyedén átlátható világa, az és(z)szerűség és a korszerűség tiszta képlete, a negyed megkapta egyesek szerint gúny-, mások szerint becenevét. Csikágó. Mert a képeslapok Chicagót, a tengerentúli prérimetropoliszt hirdették a modern városiasság netovábbjának. Csikágó, mert egyedül Chicagóban harapódzik ilyen sebességgel a ráció rácsszerkezete, és zabálja fel a környező üres síkságot. A keresztelő idején a bűnről még szó sem esett. Az új pesti negyed mintha versenyt futott volna az ismeretlen amerikai nagybácsival; két év alatt lett a semmiből.” - Békés Pál: Csikágó, gangregény
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 17:26

lassú lett a gépem :(( :(( :((
mA REGGEL INDULTAM A TEKNŐSÖKKEL A 4-ES METRÓVAL A kELETI PU-NÁL SZÁLLTAM KI:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 17:28

Át az aluljárón:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 17:29

Fel a lépcsőn.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 17:31

Felérve a Betlen Gábor utcában találjuk magunkat:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 17:34

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 19. 17:37

Kép
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég