Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. július 29. 14:49

Na, elolvastam mindent! Több órába telt válaszolnom, de kész vagyok. Most nem teszek be fotókat, mert
szeretnék egy kicsit fordítani. Holnap viszont hozok pár képet, és olvasok, ha írtok. Nem szeretek nagyon
lemaradni.

Paggy! Aúúú, az a videó a darazsakkal! Azt hittem, hogy édes gyümölcsök nyalogatásával, szívogatásával
táplálkoznak. Félelmetes volt, ahogy az egyik kitépte az egyik ugrólábat.

Nagyon aranyos az árnyékban rágcsáló Csoki! Teknőcke meg megy levegőzni. Tudom, hogy a drótháló miatta
le az erkély aljára szerelve.

Az én Dundim is sokszor feküdt így kinyúlva. Imádom!

Spoiler: mutasd
Kép


Nagyon jól néz ki a zöldséges rántotta. El tudom képzelni az ízét.

Nekem nagyon tetszik a kis léghűtőd! Ez biztosan nem fogyaszt sokat. Hoppá! Most olvasom, hogy sz@r. Kár!

Látom a kis videón, hogy ki van égve nálatok is a fű. Itt a városban kitett virágokat a Színva patak vizével
locsolják. Kiírták előre, hogy a lakosság ne háborogjon feleslegesen, ha látja a locsolókocsikat.

Érdemes volt hajnalban kimenni Csokival, így tudtál napfelkeltét is fotózni, videózni. Irigy vagyok!

Ezért barnulnak meg a tavirózsa levelei:

https://gobertpartners.com/why-do-water-lily-leaves-turn-brown

Lilla milyen boldog a Harry Potter vendéglőben! Nagy élmény lehetett neki. Utólag is gratulálok neki a
felvételijéhez.

Még nem tudom, mikor megyek ki legközelebb, talán januárban. Ha nem lesz covid szigorítás, lehet, hogy
még októberben hazarepülnek pár napra.

Nem volt olyan étel, amit csak itthon lehetne enni, de a sütemények, és a fagyi itthon sokkal finomabbak,
mint Angliában. Szóval többször voltunk jó cukrászdában, és a Frei kávézó még az, amit imádnak, és soha
nem hagynak ki, ha itthon vannak. Ott is többször voltunk.

Angliában is ki lehet fogni nagyon finom nektarint, barackot, szőlőt (mondjuk a fekete szőlő mindig nagyon
finom), és dinnyét is a pakisztáni boltban. A magyar és a szlovák boltban mindig van TV paprika, a lengyel
boltban pedig gyönyörűek az almák. Szóval ott is jól össze lehet szedni finom gyümölcsöket.

Ó, de guszta a te kenyered is!

Én az idén színházba járó leszek, ez már biztos.

Ildikó, ahogy járkálok el a kertes házak mellett, én is meglepve látom, hogy a paradicsom növénykéken
alig vannak piros vagy pirosodó termések, viszont tele vannak zölddel.

Olvastam egy nagyon klassz nyers tökfőzelék receptet, amit ki akarok majd próbálni egy kis változtatással.
Az itt látható receptek mind nyersek és TÉNÉ-be illeszthetőek.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02uDAXSAMf21xnP4b3vBXepgzPgk1Q9AX66xUrFjCPyTYM4CMQAvg98T6UofmmCk8cl&id=105337988910140

Mit sütöttél a távoli rokon leánykának?

Nekem is az tűnt fel, ami Paggynak, hogy a fotóidon szép zöld a fű. Nálunk is minden ki van égve. Itt már
hónapok óta alig esett pár csepp eső. Mindig csak a vihar széléből kapunk egy keveset.

A paradicsomos-köves-fás falusi csendélet nagyon tetszik! A virágzó szurokfűről (oregánó) Margitka, a volt
szomszédasszonyom jutott eszembe. Mindig átmentem hozzá, ha olaszos fűszerekre volt szükségem. Volt még
nála kakukkfű és rozmaring is.

Mennyi virág lesz a szellőrózsán!

Az a köves-fás-téglás-kövirózsás csendélet már egyszer lenyűgözött!

Nárayban azt csodálom, hogy mennyiféle dologhoz van tehetsége. Kedvelem őt. Szerintem én is láttam az
összes videóját.

De utálom az egereket! Ki lehet kergetni velük a világból!

Nagyon kíváncsi leszek az absztrakt képeidre! Ez az én világom, bár itt se vagyok mindenevő.

Ági, megértelek, én se vagyok egy gyűjtögetős fajta, és ahogy öregszem, egyre könnyebben válok meg felesleges
dolgoktól. Szerintem az egy jó indok, ha egy évig nem használok valamit, arra nincs is szükségem, így annak
mennie kell a lakásból. Persze nem mindig megy azonnal, de ha selejtezek, akkor mindenféleképpen megszabadulok
tőle.

Minden szempontból jobb lesz otthon dolgoznod szerintem. Jól döntöttél.

Jaj, de gyönyörű a lótuszos festményed! Nagyon tetszik a színe és a formája is. A sziklás se rossz, de így, hogy
egymás mellett látom őket, a lótusz elhalványítja a másik fényét. :-o

Ramos gyönyörű, mint mindig. Valóban jobb a békesség a szomszéddal, mert úgy el tudnak fajulni a dolgok,
hogy lehetetlenné válik az egymás mellett élés, az meg kinek jó? Nem hiszem, hogy odáig merészkednének, hogy
bántsák Ramost.

Tudom, hogy kicsit félsz a Lótusz Napoktól, de önző módon én várom nagyon. Mindig nagyon szerettem a fotóidat
és az élménybeszámolódat. Számomra ez egy különleges nap. Csak általad jutok el ilyen rendezvényre.

Kata, el tudom képzelni mit érezhettél, amikor Samuka elkeveredett az üzletben. Szerencsére happy end
lett a vége, ahogy a bérletes kalandnak is. Olyan jó érzés jót cselekedni valakivel.

Használjátok egészséggel az új paplant és párnát!

Ha nem muszáj, ne használj plusz sikért a kenyérkédben. A sikér az 100%-ban glutén, és bár nem vagytok
rá érzékenyek, nem szerencsés túl sok glutént enni. Bőven elég, ami a lisztben, tésztában, pékáruban van.

Kevert mákos! Nálam is kedvenc volt!

Samunak nagyon jól áll a kislibazöld anorák, de ezt már írtam egyszer. Imádom ezt a színt!

Már megint eltűnt a kenyérről a fotó, de Ildikó reakciójából tudom, hogy jól sikerült ez is. :( :D

Ahogy írtam, Lilyke nagyon felszabadult volt itthon. Sokat fejlődött például a beszéde, és magyarul is több
szót mondott, mint angolul. Jót tett neki, hogy kiszakadt a hétköznapokból, és hogy sok rokon forgolódott
körülötte, játszott vele, beszélt hozzá.

Mit jelent az, hogy "álomhatárral ébredek"? Az új gyógyszer kapcsán írod.

Te vagy a felhőkirálynő! Úgy érzem bármikor nézel ki az ablakon, mindig különlegesekkel találkozol. Ezek is
klasszak!
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 29. 22:26

Szép estét, de már írhatom jó éjszakát.
Még fent vagyok, nyitva az ajtó, mert nagyon meleg lett idebent.
Rita, a paradicsom éjszaka érik, akkor pedig nagyon lehűl a levegő. De azért az a nagy piros már megérett. Még nem szedtem ki a magját.
délután szomszédasszonnyal beszélgettem, - nem váltottuk meg a világot - csak olyan hétköznapi beszélgetés volt. Egy éve halt meg a férje, és most érte el, ami engem tizenakárhány évig kínozott. Majd túl lesz rajta, én már azt hittem, hogy könnyebb neki. Ő nagyon vallásos, ők valahogy jobban elviselik- gondoltam.A férje írta meg a település történeteit, ők tanították a gyermekeket citerázni, /Bence is járt, kottáról ma is tud citerázni. Már régen vette elő a citerát.

A süti mi volt a távoli rokonkának, egy édes 16 évis kislánynak. Nagyon udvarias leányzó, nem csak tetteti, hanem az is. Egy egyszerű kevert süti volt, nagyon gyorsan kész van, és habkönnyű. Mivel nagy tepsiben sütöttem, így friss baracklekvárral töltve került a tányérra.
Ma míg trécseltem a szomszéddal, lealapoztam a farostot, majd holnap meglátjuk hogyan tudom elrontani, vagy nem.
Lányok rengeteg darazsat fogtam, amik a fügét szerették volna, de jobban izgatta őket az édes cukros víz.
A nyers tökfőzeléket valahogy nem kívánom, most erről a hideg uborkaleves jutott eszembe. Nem ettem még, csak uborka mártást, az nagyon finom, de főzni kell.
Nem volt egér Ritám, sehol semmi nyoma, és az ajtó alatti gumi mállott szét, azt gondolták egér rágta meg. Erre ment rá a figyelmetlenségem miatt a szép függönyöm.
Örülök, hogy Lilyke ilyen figyelmes okos kislány, hogy már magyar szavakat is tud.
Van egy ismerősöm, ahol az anya magyar az apa német, mindkét nyelvet tud, mert a szülők mindkét nyelven beszélnek vele, igaz az apa csak németül beszél. Régebben a nagymamával is szokott beszélgetni magyarul, ahol megbeszélték a szavak jelentését. /ált.iskolás koráról van szó./

Szép álmokat.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 29. 23:22

Rádkontrázok kedves Ildikó.Szép álmokat!Csak még azt szeretném tudatni ,hogy miattad meghallgattam újra az összes Náray riportot.Igen szórakoztató volt!!!!Köszönöm,hogy felhívtad rá a figyelmem.Paggy
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. július 30. 4:05

Sziasztok Lánykák!

Elolvastam a hiányzóim, mert felébredtem fél háromkor. Holnap lótusz napok. Feszült vagyok, mert vihart, dörgést mond. A kijutás is veszélyben, lehet ha dörög taxizni kell, ami egy vagyon oda.
A fiam Tirolba ment a haverokkal hétvégére, igy csak a kicsi kocsi van itthon, azzal meg Ramost vinni ilyenkor életveszély. Hogy hogy lesz a mai nap , mert mondja az esőt az kérdéses.
Irom ami eszembejut, újra kell olvasnom majd mindent....
Náray személyiségét szeretem. Van aki nyálasnak, afektálósnak tartja, mint Alföldit, de én kedvelem. Hallgatom majd a videókat, mert érdekel.
A Tündérkert videóját elkezdtem, mert kiváncsi voltam rá. Érdkeelt a kor, a történés. Kétszer fogtam neki, de a hang miatt egyszerűen nem ment. Hogy a bánatba lehet igy olvasni?? Ilyen fahanggal, érzelemmentesen, hangsúlyalanul és közönnyel?
Paggy, nagyon finom éde s paradicsomot vettem egy bácsikától. Teszem majd a magját félre Neked!
Rita által megint megnéztem Csoki kinyúlt képét. :-) Nálunk a német juhászok nem csináltak ilyet sosem. :-)
Rita, a gombás lecsós recpeted majd meg fogom csinálni. Mostanában egyszerűen nem kivánom a zöldséget. Sőt ami ebédre volt azt sem tudom megenni már még egyszer.
Örülök, hogy Lilyke egyre több magyar szót mond. Nem keveri az angol és magyar szavakat a beszédben? Lehet hülyeséget kérdezek most....
Nálunk is szárad a fű ki ezerrel. Nem locsolok sűrűn. A telek végében a tó már tavaly is alacsony vizállású volt a mi oldalunkon.

Paggy, olvasom Lilla felvételijét. Kiváncsi leszek hogy veszi majd az akadályokat, mennyire lesz leterhelt. Ügyes kislány, de nagyon sok a feladat nekik. A Harry Potter hely az most meglepett , átsuhantam volna felette? Valószinű.
Fényképezni akartam könyveket itthon, de az is elmaradt a készülődés miatt.

Kata, nekem is változatlanul tetszik Samu és a kislibazöld esőkabátja. Egyszer betettem az enyémet, az is ilyen szinű. Pekingbe utazáshoz vettem anno. Most a fiam vitte el Tirolba, ahova hétvégére mentek a haverjaival. Úgyhogy én kerestem itthon másikat, szerencsére az ő kék adidasa rám jön. Még megy is a ruhámhoz. :-)
Szépek a felhők!, mint mindig! Paggy miket meg nem látsz bennük! :-)

Ildikó! A sok pihenés az javit a közérzeteden? Muszáj, mert fáradékony lettél? Jobb a katéterezés után?
Én nem merek belevágni- Megvannak változatlanul nálam a dupla ütések, de félek. Megy a klima ebben a melegben, igy jobban érzem magam.
Most a Lótusz napok nem hiányoznak. Izgalom a fiam miatt is, hogy elindult.
Néztem a képeid, nagyon tetszenek újra kell néznem mert akkor megvolt a gondolat, mára meg elfelejtetttem mit akartam irni.
Olyan mindenmindegy állapotban vagyok. Lassitok, ezzel együtt meg nem jutok a dolgaim végére.

A szomszéd utálja Ramost, ez már egyértelmű. Ahogy Ramos meghallja hogy kint van , azonnal ugatja. Megyek oda, rászólok, de nem tehetem mindig. Műltkor nem látta, hogy kint vagyok, mert a tuják gátolják benne, Rmaos meg lesekedett át a tujáknál , a farkát csóválta, az látszott, mert nem ment a keritésig. Rászólt,hogy mész innen. Egyik este fél kilenckor meg a feleségének mondta, hogy még ne m alszik ez a rohadt dög. Na mivel ott voltam mellette, szóltam is neki, hogy Ramos gyere ide.
Hát ennyi a viszonyról. Azonnal ugrani fogok és a fajtamentőknek szólni, ha bármi lesz. Nem érdekel....

Fekszem vissza, mert aludni kellene....
Csak ne legyen eső és dörgés, vagy csak dörgés ne legyen, mert az eső nagyon kell.
Vigyázzatok magatokra. Mondja a lehűlést, de akkor is.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 30. 5:37

Jó reggelt. Én sem tudok aludni.
Ági mit csinálsz a Lótusz napon? Van valami feladatod? Mintha úgy olvastam volna, hogy festetek a mesterrel. Megnéztem a műsort közben. Engem is nagyon érdekel/ne az esemény, ha arra fele laknék szívesen elmennék. Persze most ez az őrületes meleg mindentől visszatart. Ez az indiai kultúra nagyon tetszik és az összes velejárók is. Érezd nagyon jól magad, legyél sikeres.

Most nálunk kellemes az idő, Megvolt az 5 órai harangszó, nem szoktam hallani, de ma ébren voltam. Minden ablak nyitva, így alszunk. Szomszédom szerint nagyon merész vagyok, nála minden lehúzva.
Nem volt katéterezés Ágikám. Attól tartanék, de amilyen rosszul voltam akkor, kénytelen lettem volna engedni. Férjemnek csinálták, nem volt kellemes, de voltak akik észre sem vették hogy csinálták.
Áramütés volt, elektromos kiütés, vagy minek is mondják. Talán jó lesz a gyógyszerezés is, amire beállítottam magam. Muszáj pihennem legalább egy órát napközben. Igen nehezen csinálom meg, mert a fekverészés holtidő. Az egy óra is szét van szabdalva, hacsak el nem alszom.
Nálunk a szomszéd szereti a kutyánkat, meg szokta simogatni, a másik szomszédasszony is, de csak messziről. Nem kintalvós kutya, így éjszaka nem ugat, ha csak ki nem kell mennie.
Jönnek a felhők látom északról, arra néz az ablakom /pontosabban É-Ny.
Paggy nem akartalak rászedni a Náray videók nézésére, de nagyon sokoldalú, nem mindennapi ember. Csoki nagyon aranyos a kutyák között.
Megpróbálok visszafeküdni, hátha még alszom egyet.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 30. 12:25

Hozok egy viccet, ma kaptam. Itt ilyen komolytalanságok nem szoktak megjelenni, nem is fogom folytatni, mert annyira én sem szeretem a vicceket, hogy oldalszám olvassam.
Mielőtt legközelebb egy pletykát tovább adnál, gondolj az alábbi kis történetre.



Az ókori Görögországban Szókratész (469 - 399 Kr.e.) széles körben ismert volt bölcsességéről.Egy nap egyik ismerőse rohant hozzá izgatottan s mondta:

-Socrates, tudod mit hallottam Diogenesről?

-Na várjál csak - mondta Socrates -, mielőtt bármit is mondanál, át kell menned a hármas szűrőpróbán

- Hármas szűrő? - kérdi az ismerős.- Igen - folytatta Socrates -, mielőtt elmondod a Diogenészről hallottakat, szűrjük le, amit mondani akarsz.

Az első szűrő az Igazság:

-Teljesen biztos vagy abban, hogy amit hallottál, az a tiszta igazság?

- Nem - mondja az ember -, tulajdonképpen csak most hallottam!

- Rendben van, szóval nem tudod, hogy a hír igaz-e vagy sem. Lássuk hát a második szűrőt.

A Minőséget:- Amit hoztál, az valami jó hír?

- Nem, sőt éppen ellenkezőleg...

- Szóval akkor te valami rosszat akarsz mondani Diogenesről, amiről azt sem tudod, hogy igaz-e vagy sem?

Az ember vállat vont és egy kicsit már röstellte magát. Socrates folytatta:

- Még mindig van esélyed arra, hogy a próbát kiálld:

Harmadik szűrő a Hasznosság.

- Hát, amit Diogenesről hallottál, abból van nekem valami hasznom?

-Háát...nem hiszem...

- Nos, ha így áll a dolog, hogy a híred nem is biztos, hogy igaz, nem is jó és nem is hasznos, akkor miért kellene akárkinek is elmondani?

Az ember kissé zavarodottan és szégyenérzettel odébbállt.

Ez a kis történet példázza, hogy miért volt Socrates nagy filozófus és miért volt nagy megbecsülésben része akkor is és azóta is....

Ja, és azt is, hogy miért nem tudta meg soha, hogy a felesége megcsalta Diogenész-szel.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 30. 20:22

Sziasztok! Az utolsó oldalt tudtam most visszaolvasni így most gyorsan írok, aztán majd pótolom.. de teszem be a képeket
ma én is nagyon fáradt voltam még a filmezés sem üdített fel s a kenyérsütéssel is kb egy órája végeztem, s ha már forró volt a sütő villámgyorsan csináltam egy kevert túróst megint... :D Olyan illat van.. :littlehearth:

nem néztem vissza melyik kenyér tünhetett el, de gyanítom amikor nem a főoldalról hanem a másikról küldöm a képeket akkor tünnek el.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
[img][img]https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/296921699_5623002467744648_2253636653750904217_n.jpg?stp=cp1_dst-jpg&_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=EBLOyvoJ_NQAX9-GHER&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=00_AT8uhChEkZEdeXPBJT3YwSXIYuqComD9l14C8imaLsHHwA&oe=62EA289D[/img][/img]
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép


megyünk enni, gyógyszer stb. Mindenkinek kellemes estét és jó pihenést! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. július 31. 8:54

Ildikó, ezek a kevert sütik, amiket Kata is sokszor szokott sütni, nálam is nagyon népszerűek voltak valamikor.

Csak azért csodálkoztam az egéren, mert nyáron nem szokott bekívánkozni a házakba, inkább ősszel fordult
elő, hogy a hideg elől besurrant egy-egy. Annyira nem bírom elviselni őket - na meg nem is a lakásban a helyük -
hogy csak a szúnyoghálós ablakokon keresztül szellőztettem, és a bejárati ajtót mindig zártam, mert ott nem
volt szúnyogháló. Nem is tudtak bejönni többet.

Lilyke még nem tudja, hogy két nyelven szólnak hozzá, nem tudja, melyik a magyar szó, melyik az angol. Attól
függ melyik verziót mondja ki először, hogy melyiket hallja többször, vagy melyik a könnyebb kiejtésű. Az angol
szavak ilyen szempontból előnyben vannak. De amíg itt voltak, sokkal több magyar szót hallott, mint angolt, és
ez meg is látszott rajta.

Margitka szomszédasszonyom egyik lánya Hollandiába ment férjhez, ott született a két gyereke is. Minden nyáron
egy hónapot voltak Margitkánál a gyerekek a nyári szünetben. Náluk is ugyanez volt a helyzet. Amikor megérkeztek
sokkal erősebb akcentussal beszélték a magyar nyelvet, mint amikor egy hónap után hazamentek. A ragokat is jobban
használták, és gyorsabban is beszéltek, nem kellett a szavakon gondolkodniuk. Ilyesmi lesz Lilykénél is.

Tetszett a kis szösszeneted, a három próba miatt is, és a végén lévő csattanó miatt is.

Ági, nagyon remélem, hogy minden probléma nélkül kijutsz a Lótusz Napokra. Azt kívánom, hogy ne legyen
hőség, és vihar se zavarjon meg benneteket. Úgy látom az Időképen, hogy egész normális idő lesz ma felétek.
Érezd nagyon jól magad (és csinálj sok képet)! :D

Az itthoni fiamék tegnap hajnalban indultak volna Riminibe, amikor jött a hír, hogy kólibaktérium miatt strandokat
zártak le ott is, és a környéken is. Úgyhogy újratervezték gyorsan az útjukat, és a szállást, és ma hajnalban
indultak végül nyaralni. A szálláson buktak pénzt, mert előre le volt foglalva, de nem sokáig sopánkodtak rajta.
Már nagyon várták, hogy egy hetet pihenhessenek.

Mindenki más. Én is nagyon figyelek rá, hogy mit kíván a szervezetem. Ma például megint csinálok egy jó adag
párolt lilakáposztát, mert folyamatosan kívánom. A napi tucatnak ettől függetlenül meg kell lennie, de ez
nem gond számomra, mert már annyira megszoktam az évek alatt, hogy zöldséggel, gabonával és hüvelyessel
verem el az éhségemet, hogy kívánja is a szervezetem nagyon.

Lilyke eddig nem keverte a szavakat, mert nem beszélt mondatokban, de amióta igen, azóta néha vegyesen
használja az angol és a magyar szavakat. Például húzta fel a zokniját, és ezt mondta "up húz socks" vagyis
"fel húz zokni". :D Vagy egyformán gyakran használja a "csücsülj le" és a "sit down" kifejezéseket.

Emlékszem a te kislibazöld kabátkádra is. Nagyon tetszett.

Persze, ha a szomszéd bántaná Ramost, azonnal cselekedni kéne, de szerintem nem fogja. Szóban kiéli a titkos
vágyait. Ennyi elég neki azt hiszem.

Kata, látom Samuka nagyon szereti a sok párnát maga körül. :)

Nagyon szépen feljött a kevert túrósod, a kenyér meg újra tökéletes lett. Biztosan fincsi volt mindkettő.

Jaj, de szép az a fotód, amelyiken a napsugarak a templom tetejére vetülnek!

Samuka szereti a tömegközlekedést, igaz? Legalábbis ez jön le a képekről.

Nálunk tegnap szinte egész nap lehetett érezni, hogy valami készülődik. Meleg volt nagyon, de a szél erősen fújt,
ami nagyon kellemessé tette a kintlétet. Aztán délután elkezdett hangoskodni az ég, de a morajlások csak nem
jöttek közelebb. Egy nagyon kevés eső esett ugyan, de megint elmaradt a várva várt bőséges csapadék.

A piacon alig vannak kistermelő nénik a nekik kijelölt helyen. Azt mondják, hogy minden kiégett. Nálunk nagyon
nagy szárazság van. Amióta május végén hazajöttem Angliából, még nem esett kiadós eső.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 31. 8:58

Sziaszok!Csak kedden jovok, am nem tudom megall, hogy par bovitett mondatot ne irjak.Kave mellett atolvastam amit irtatok.Samu CSUCS!!!!Tudom, hogy egy ferfiember mar nem kutyaval alszik, de o SAMU Kata felnott gyerek angyalkaja.Szoval Samu CSUCS a kutyajaval.Aranyos. :) :))
Ildiki!Tetszett a tortenet.Igaz is.Belegondoltam, hanyszor pletykaltam.Tenyleg, tenyleg megfontolando, legalabbis nekem nagyon!!!
Rita!Varom a kepei.Szep napot !Kedden jovok egy jo dologgal.Nagyon orulok, mert megint talaltam valamit.Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 31. 9:10

Agi!Drukkolok! %%- %%- %%-
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 31. 9:41

Sziasztok.
Ma semmit sem főzök, ki mit talál alapon lesz az ebédem. Nem is kívánok semmit sem, folyamatosan eszem a fügét, ez mindig lecsendesíti azt az érzést, hogy ebédet kell főzni. Csak kimegyek a bokorhoz és egy jó érettet leszakítok.
Festeni szeretnék, már hurcolkodok kifelé, mert folyatós lesz, és azt itt bent nem akarom csinálni. Még át kell néznem a videót, hogy ne rontsam el. az alapozás kész, festék és ecsetválogatás lesz.
Paggy várom a jó dolgot. Ma szedtem magot, a héten majd elcsomagolom, és talán fel is tudom adni.
Egyelőre nem tudom milyen kiállítást szeretnék látni, mostanában sokat láttam a neten.
Ági hajrá, majd kikapcsolódsz és nem lesz semmi baj. Belefeledkezve a festésbe, már csak arra koncentrálsz. Ezért rajzoltam valamikor olyan sokat, mégha nem is volt annyira jólsikerült darab. A festés is erre való, közben azért szeretném, ha valamit fejlődnék. Nagyon bízom az absztraktban, hogy ez bejön nekem.
Itt kellemes idő van, kicsit fúj a szél , mit szél? Szellő van. A nap azért igyekszik. Délelőtt kell megoldanom a festést.
Szép napot.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 31. 14:47

Sziasztok.
Az első absztrakt.
Kép
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2022. július 31. 19:56

Elhoztam egy 28-i élményem pár morzsáját, csütörtökön a Margitszigeten adott koncertet dugig telt ház előtt Dés. Egy-két a Youtube-on megjelent szám linkjét megosztom azzal, aki szeretné meghallgatni.
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2022. július 31. 19:57

Tovább is van:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2022. július 31. 19:58

Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2022. július 31. 19:59

És végül a ráadás szám, aminél a közönség már felállva tapsolt.



Mindenkinek szép estét!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 1. 9:13

Sziasztok Lányok!
Köszönöm a sok sok olvasni meghallgatni valót.
Elég vegyesre sikeredett a hétvégénk nekünk is, azzal együtt hogy itthon maradtunk. A tegnapi erős szélben még
boltba sem mertem kimenni vele. De sebaj, minden van itthon, csak sok mindent már felhasználtam és igencsak össze kellett kapjam magam hogy azért rendesen együnk. Nagyon kellemes idő van és igérkezik szerencsére, most 2o fok van, még egy kicsit ejtőzünk aztán lehet bemegyünk a városba, holnap már nem lesz ilyen szép idő!.
Ildikó, a képed így nagyobban még jobban tetszik, sokkal jobban kihozza a részleteket is! Gratulálok!

Dorina köszönöm a szösszeneteket. Samunak jobban tetszik mint nekem. Itt kellett rádöbbennem mennyit is romlott hallásilag a szövegértésem.

Ági, nem tudom végül is megúsztátok e valamennyire a viharos helyzetet. Tegnap nem néztem híradót de a neten ha megmondok milyenek voltak kint onlinen megnézem.
Paggy, várom a meglepetést.

A gyerekek nyelvértési és beszélési képessége nagyban függ a szülőktől, odafigyelnek e hogy ne vesszen el ez a gyönyörű nyelv az angol stb nyelv oltárán.

Legyen szép napotok! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 1. 18:39

mai adag..
Kép
Kép
ez a kedvetlen kép mert visszahívtam..túl messzire ment előre! :))
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 1. 20:02

Sziasztok!Nem vagyunk otthon , igy csak benezek.Dorina koszonom a koncertvideokat.2 szamot szeretek belole,azokat meghallgattam.Jol erezted MAGAD?
A heten mi is eljarunk otthonrol.Ma elutaztam 3 kisgyerekkel a Balatonra/3 a mama+ Csoki/.Minden nap este erek haza..Talan meg ejjel beteszem a holnapra igertet.
Aginak biztos sikerult az unnep.Kata koszo om a kepeket.Ildiko vigyazz Magadra, mert visszajon a meleg!Hat sziasztok: Paggy
Hazaértünk,de olyan álmos vagyok,hogy leragad a szemem.
Hogy ne "izguljatok",azt megírom,hogy Normandiába utazunk online!!!Szóval Lányok,elkukkantunk :)) :)) :)) Normandiába.Hogy miért??,Vajon valaki kitalálja?Összefüggésben áll azzal a filmmel,amit meg akarok nézni. :) :) :) :) 10 pontos kérdés!!!Szép álmokat!Holnap talán előbb jövök és talán az is kiderül,hogy sikerült Áginak a vasárnap.Remélem nem volt rosszul!Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 1. 22:03

A francia régiók hihetetlenül sokszínűek: kultúra és kulturális örökség, hagyományok és gasztronómia, tenger és hegy, város és vidék. Ha Franciaországban tanulsz, érdemes kihasználni a lehetőséget és felfedezni ezt a rendkívül színes országot.

Spoiler: mutasd
ÚJ-AQUITANIA: SZŐLŐÜLTETVÉNYEK ÉS ÓCEÁN
Új-Aquitania 250 km hosszan elterülő partszakasza, történelmi városrészei, kastélyai és szőlőültetvényei téged is elkápráztatnak majd. Szörfözhetsz Biarritz-ben, hajókázhatsz Poitou-ban vagy felfedezheted a bordeaux-i borokat. Új-Aquitania számos lehetőséggel várja az oda látogatókat.



ÉSZAK-KELET-FRANCIAORSZÁG: EURÓPA SZÍVÉBEN
TAz I. világháborúban számos nagy csata zajlott Észak-Kelet-Franciaországban, mint például a verduni csata. Érdemes meglátogatni Strasbourgot, az európai fővárost, vagy éppen a szőlőültetvényeket Champagne-ban vagy Elzászban, és akkor még nem is beszéltünk a Vogézek hegyláncról. Ne várj tovább, fedezd fel Észak-Kelet-Franciaországot!



AUVERGNE RHÔNE-ALPES: HEGYEK MINDENFELÉ
Auvergne Rhône-Alpes régió tele van vulkános területekkel és hófödte hegycsúcsokkal: itt van az Évian-forrás, csak úgy, mint a Mont-Blanc lankái. A téli sportok és a termálvizes fürdők rajongói egyaránt megtalálják itt a számításukat. Auvergne-Rhône-Alpes régióban vár rád Lyon és az Annecy-tó is.



FELSŐ-FRANCIAORSZÁG, AVAGY AZ ÉSZAKI TERÜLETEK
Felső-Franciaország régió tele van katedrálisokkal, tornyokkal és citadellákkal, sík területei pedig bányász múltjáról tanúskodnak. A karneválok és a lille-i bolhapiac alkalmával meg lehet kóstolni Franciaország legjobb sült hasábburgonyáit, utána pedig érdemes kirándulni az Opálparton. Felső-Franciaországbanmindez vár rád!



KORZIKA: MEGŐRZÖTT ÉKSZERDOBOZ
Korzika számos ékességggel várja az oda látogatókat: magasan elhelyezkedő falvak, kirándulóutak, strandok és paradicsomi tengerpart várja a látogatókat. A szépség szigetének kincseire mindenki rácsodálkozik: Calvi, a Bonifaciói-szoros, vagy éppen a corte-i citadella felkeresése csodás programot tartogat. Gyere és fedezd fel Korzikát!



NORMANDIA: ÉDES ÉLET
Normandiába a kellemes éghajlat, a gyönyörű táj, az ott legelésző tehenek és a harangtornyok miatt érdemes ellátogatni. Megcsodálhatjuk a fécampi sziklaszirteket, a lélegzetelállító Mont-Saint-Michelt, elmehetünk a normandiai partaszállás helyszínére és járhatunk Hódító Vilmos nyomdokain. Fedezd fel Normandiát!



BOURGOGNE FRANCHE-COMTÉ: ÉLETMŰVÉSZET
Bourgogne Franche-Comté régió a szőlőültetvényeiről híres. Innen származnak az ízletes francia csigák is. A régiót átszelő számos csatornán keresztül bejárhatjuk a gyönyörű területeket és számos ínyencséget kóstolhatunk meg Dijonban vagy Châlons-sur-Saône-ban, aztán pedig gyönyörködhetünk a Jura hegyvonulatairól elénk táruló káprázatos látványban. Fedezd fel Bourgogne Franche Comtét!



ÎLE-DE-FRANCE: FŐVÁROSI RÉGIÓ
Île-de-France régió Franciaország kulturális és politikai központja. Számos műemlék található itt, megszámlálhatatlan a kulturális program és végtelen lehetőségek kínálkoznak a kikapcsolódásra. Île-de-France régióban a párizsi estéktől kezdve a hatalmas várost körülvevő erdőkben tett sétákon át sok felfedeznivaló várja az oda látogatókat.



CENTRE-VAL-DE-LOIRE RÉGIÓ: A MINDENT KÖRÜLVEVŐ VÍZ
A Centre-Val-de-Loire régió a francia reneszánsz bölcsője, mint ahogyan arról a Loire folyó mentén magasodó kastélyok is tanúskodnak. A Loire mentét nagyon kedvelik a biciklis turisták: kerékpárral lehet a leginkább felfedezni a Centre Val de Loire régiót.



LOIRE MENTE: MAGA A FRISS LEVEGŐ
A Loire mente a hosszú partszakaszokkal, az esőben úszó szigetekkel és a végeláthatatlan dűnékkel ideális úticél, ha szeretnénk egy kis óceáni levegőt szívni. Nantes-ban dinamikus a kulturális élet. Fedezd fel a Loire mentét: a Le mans-i katedrálist és a lápos Guérande-ot!



BRETAGNE: REJTÉLYEK FÖLDJE
A karakteres, saját hagyományaival büszkélkedő Bretagne régióban a tengerészek történetei találkoznak a kelta legendákkal. Sétálhatunk az ingoványos területeken, vagy éppen megkóstolhatjuk a tenger gyümölcseit egy morbihani halászkikötőben. Fedezd fel Bretagne-t: a bresti kikötőt és Rennes nyüzsgő utcáit!



OCCITANIE: AZ ÉLET NAPOS OLDALA
A Pireneusok lábánál, a Földközi-tenger partján található Occitanie ezernyi táj és jobbnál jobb program színhelye. A helyi lakosok szeretik megélni az életet és megkóstolni a kitűnő helyi gasztronómiai termékeket, például a híres libamájat. Fedezd fel Occitanie-t: a rózsaszín Toulouse-t vagy éppen a katalán Perpignant!



PROVENCE-ALPES-CÔTE D’AZUR: A FÖLDKÖZI-TENGER LEGJAVA
A Francia Riviéra tengerpartjától kezdve a mercantouri hegyeken át, a PACA néven is emlegetett régióban minden van: provence-i levedulamezők, kikötők és öblök. Sétálj Marseille utcáin, tanuld meg a helyi éneklő akcentust, majd látogass el az Estérel-hegységbe, vagy ugorj át Olaszországba! Fedezd fel Provence-Alpes-Côte-d'Azur régiót!



TENGERNTÚLI JELENLÉT: FRANCIAORSZÁG MINDENHOL
Álomszerű tájak, fantasztikus életérzés és örömteli pillanatok az „öreg hölgynek” is nevezett La Soufrière vulkánnál. Fedezd fel Guadeloupe-ot!



Martinique a szigetet domináló Mont Pelée lábánál csodálatos egyvelegét adja a Karib-térség kreol hagyományainak. Fedezd fel Martinique-ot!

Francia Guyana Franciaország egyetlen olyan tengeren túli megyéje, amely nem sziget. A természet itt mindenhol jelen van: az amazonasi esőerdő úgy burjánzik az óceánnál, mint az azt körülvevő folyók. Fedezd fel Francia Guyanát!



Garantáltan új élmények várnak rád az Indiai-óceán ezen trópusi, vulkáni szigetén, ahol csodásan keveredik a tamil, az indiai, a kínai, a malgas, a kreol és a francia kultúra. Fedezd fel Réunion szigetet!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 1. 22:12

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 1. 22:22

szia Paggy, akkor nagyon szép álmokat!
Köszönöm a betett videót, ilyenkor már nem hallgatok csak olvasok a neten, még a film is nagyon halk, úgyis olvasni kell.
De holnap meghallgatom! Remélem Samunak is tetszeni fog a zene!
Franciaországba 1o ökörrel sem tudnának elvontatni! Régen szívesen mentem volna de a mai politikai gazdasági stb helyzet miatt kihagyom!
Marad az online meg az olvasmányos barangolás, na meg a regényeken keresztül. Nekem ez is elég!
Jó éjszakát mindenkinek! :x :ymhug: :-q :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 1. 22:35

Neked is Kata!Aludj jól!
A csudába,már majdnem felébredtem!!!
Szóval Lányok,ha ettől a képtől nem ájultok el,akkor semmitől!!!
Kép
Nézd meg nyugisan!Vajon ki festhette és mi a címe????No Lányok,tudjátok?
Majd fény derül rá holnap! :-h
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. augusztus 1. 23:07

Paggi, vigyázok, bár ma sokat dolgoztam.
Korzikai videót már láttam, vagyis inkább fotókat, valami gyönyörű volt.
Szóval a Balcsin vagy. Milyen a víz?
A fenti kép festője talán Monet.
Na majd holnap meglátjuk, "nyerek-e egy hangszórót".
Jó éjszakát, ma sokáig fent maradtam. Bence belevágott a lábába flex-szel. Sürgősségi, összevarrták. Állítólag szerencsés volt a vágással, és az érelszorítással. Remélem szépen fog gyógyulni.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. augusztus 1. 23:11

A cím Tavirózsák.
Egy hasonló képet festettem még akkor, amikor fogalmam sem volt róla hogy kell festeni. Sokáig fent volt a falon. Igaz nem is tavirózsa volt, hanem liliom.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég