Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 21. 20:47

Sziasztok Kislányok! A megérkezésem óta igen csak felgyorsultak az események. Azt hittük, hogy
lassabban fog menni a barátkozás, ehelyett, az altatáson kívül, ami nagyon anyafüggő dolog, mindenből
ki tudom venni a részem, és ki is veszem, hogy jövő hét pénteken nyugodtan tudjon menni a lányom
dolgozni. Az altatást még nem próbáltuk, de szerintem egy-két nap múlva abba is belevághatunk.
Tegnap volt egy nagy próba: másfél órára elment a lányom, kettesben maradtunk Lilykével. Nagyon jól
sikerült! Nem titkoltuk előle, hogy elmegy Zsuzsi, látta készülődni, kimenni az ajtón, el is búcsúzott
tőle, integettünk is neki az ablakon, aztán mentünk játszani.

Eddig jutottam reggel az írásban, most, este 6-kor, otthoni idő szerint este 7-kor folytatom.

Ma délelőtt oltást kapott Lilyke. Egyet a jobb, egyet a bal lábába, egyet pedig a bal karjába. Mondták,
hogy láz és kiütések is felléphetnek, a láz be is jött. Öt órától folyamatosan sír szegényke.

Napközben nem tudok laptop közelébe kerülni, este meg ahogy lehajtom a fejem már alszom is. Reggel
meg csak fél-egy órával kelek hamarabb, mint Lilyke, úgyhogy nem sok esélyem van bejelentkezni.

Most egyelőre ez a helyzet, de biztosan lesz ez még másképp is.

Közben a karantén második napján megcsináltam az első tesztet. Negatív lett, de a karantén folytatódik.

Kép

Megint magamnak kellett elvégeznem, mint tavaly, és ez annyira nagyon jó! Nem turkált idegen bennem.

Kata, te jutottál eszembe, amikor megláttam a lányomék fogkrémjét. Ez a faszéntől fekete.

Kép

Kata, az utazásnál a papírok körül ment a kekeckedés. Volt, akit nem engedtek fel a repülőgépre, mert
nem volt angolra lefordítva a teszt eredménye, volt, akit azért, mert nem volt megrendelve a karantén
alatti két tesztje. A sok papírellenőrzés hosszadalmas volt, ezért majdnem egy órát várakoztattak bennünket,
de aztán végre csak felszállt a repülőgép.

Ne aggódj, ha végre tudtok rendszeresen sétálni, sok kilótól fogsz megszabadulni.

Paggy, neked is nagyon jól megy a felhőfotózás!

Ildikó, a lányod kenyere olyan, mint a nagykönyvben! Örülök, hogy legalább rajtatok keresztül látok
tavaszi virágokat. Még sosem voltam tavasszal Angliában. Alig várom, hogy láthassam, itt milyen fajtákat
ültetnek.

A kis lila virágot fürtös gyöngyikeként ismerem.

Olvasom, hogy otthon nincs valami nagy meleg. Itt nagyon szép idő van. Minden nap süt a nap, kellemes meleg
van, még eső se esett. Alig várom, hogy kimozdulhassak itthonról.

Cukkinis-sárgarépás-krumlis tócsni (csicseriliszt, petrezselyem és fokhagyma van még benne) Pici olajat
használtam a sütéshez, úgyhogy emiatt nem TÉNÉ

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 21. 20:49

Sziasztok,jól elkéstem,de rengeteg dolog jött közbe.De viszont most itt vagyok.Először felrakok mindent és utána elolvasom és megnézem,amit írtatok.
Kicsit hosszúra fog nyúlni.Úgy tervezem,hogy kb szerdánként jövök képekkel és vasárnap meg elsősorban nézelődök.Gondolom Rita is akkorra tesz fel képeket meg gondolom Ti is hoztok egy csomót .
Tehát , hozom a "cuccokat" :)) .
Most látom Rita,hogy itt vagy,akkor elsősorban nézelődök és olvasok.
Gyorsan elolvastam és megnéztem mindent.
Rita!Hát ez az ismerkedés nagyon gyorsan ment.Most kezdődik egy más élet.Unokás élet.Csupa felhőtlen öröm.Idő az végtelen,bele lehet felejtkezni,nem kell állandóan nevelni és sietni.Hú,de jó!!!!Mi Lillával a plüssökkel játszottunk.Öltöztettük,orvoshoz vittük,vendégséget csináltunk,ahol néhány plüss,főleg az enyémek ,illetlenül viselkedett.Ezt főleg azért játszottam,mert lilla túl szófogadó kislány volt és féltem,hogy bűnnek tartja a rosszalkodást,ezért az plüsseim voltak mindig a renitensek.nagy sokára merte megengedni a sajátjainak a csínytevéseket.majd boltosoztunk,később óvodai csoportokat csináltunk a plüssökből.Azután memoriztunk kezdetben 12 darab saját gyártásúval,majd egyre többel.Neki mindig sokkal jobban ment.A legvégén már 600 db-os PUZZLET egyedül kirakott.
Ami nagyon szuper volt az a BABY CLASSIC az interneten.2-3 perces rajzfilmek a klasszikus darabokra.Nem számítóztunk csak ezt meg még később a PEPPA MALACOT .Hát azt úgy imádtam a végén.először FÚJJJJJJ,mert nem láttam meg benne a nagyon emberit és olyan igazit.PEPPA PIG néven fut angolul.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 21. 21:15


Most nem találom ,de nagyon klassz volt,nem ilyen hosszú.Majd megkeresem.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 21. 21:28

Kedves Ildikó!Milyen bátor vagy,hogy ki askarod tenni a palántákat.Nálunk csak május 15 után lehet,mert félek,hogy megfagynak.És annyit vacakoltam velük.Ildikó!gyönyörűek a fotók.Szép a kenyér,klassz a pitypangszörp.Hogy készül?????A virágokból??Írd le légyszíves!És nagyon-nagyon kedvesek a virágaid.a piros tulipánkák és a kis bátor,kalandvágyó zöldségeskerti sárga. :-bd TEHÁT ILDIKÓ ILYEN JÓ FOTÓKAT TUDSZ CSINÁLNI,akkor HAJRÁ!!!a sok szép festmény mellé igazi jó tájfotós is lehetsz nekünk.Hol láthatnánk zalai kertet,ha nem nálad??Egy szép reggeli napsütés,ahogy a konyhában megérinti a csészéket?Ildikó!Bevallom,imádom a szép teás és kávéscsészét és benne a gyönyörű színű teát,ugyanígy egy csendéletet az asztalról....
Köszönöm szépen a képeket.a kenyérbe beleharapnék,főleg hogy nekem nem lehet. :(( :(( :((
Kata!Tudom mit érzel a súlyod miatt.DETTÓ ÉN IS!!!De muszáj lefogyni kicsit ,mert nem fogunk bírni járni ÉS AKKOR MI LESZ???valamivel NEKED is be kell csapnod magad,amit szeretsz,de nem hízlal.Mi van az oltás utóhatásával?Néhányan azt mesélik,hogy alig bírtak valamit csinálni a 2. oltás után.Napokig tartott.Kata!Várom a felhőképeid.Olyan szép,igaziakat,olyan jól elkapott különlegességeket. \:D/ \:D/ \:D/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 21. 21:37

Kedves Lányok!Hát először elmesélem,hogy majdnem beoltottak,de lemondtam,mert vacakul vagyok még.Nem részletezem.Mindenesetre jól leszúrt mindenki,még a lányom is,mert nem értik meg,hogy mi ez a betegség,ami nekem van.De mindenki le van ejtve,mert én érzem.csak amikor a körzeti orvos azt mondja,hogy ne mondjam meg hogy mi a bajom,mert nem anafilaxias sokkom van,akkor nem veszem komolyan őt.Biztosan rendes ember,de nem az én emberem.Könnyezik a szemem,ráz a hideg,nem tudok leszállni a WC-ről,és akkor menjek oltatni.Majd megpróbálok még szigorúbban diétázni.
Lányok a kocsikulcs kimosás összesen 28000ft-omba került.Riasztó ki-és beszerelés.De készen van.Kittyvel állatorvosnál voltunk.Most a foghúzás előtt szurikat kap,mert annyira nagyok a nyirokcsomói.Megint verekedett félelmében.PÁNIKAGRESSZÍV.Holnap is megyünk szurira.Kész idegeskedés,mert néha alig tudom megfogni.Na ennyi rossz után jöjjenek a jók és a képek!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 21. 21:59

Először:
Hallgattam a Klub Rádiót /most éppen tavaly októberről írok /és egy magyar nő beszélt benne ,aki egyedül visz embereket Afrikába.Társasutazásokat szervez ,indít,vezet."002-ben "szerelemből" ment Afrikába és azóta megalapított egy utazási irodát.
Itt a rádióadás.Szilasi Ildikónak hívják a hölgyet.
https://www.klubradio.hu/archivum/otos- ... 1000-13150
Itt a blogja:
http://www.utazzafrikaba.hu/blog.html?a ... chive=2020
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 21. 22:06

Jöttem hazafelé a piacról és a villamosmegállóban nézelődtem.
Kép
Kép
Kép
Mi a csuda?Kis boltocska,előtte színes ruhák?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 21. 22:12

Hú,ez az ,amiről a rádióban hallottam!!
Kép
És ő Szilasi Ildikó.Megkértem ,hogy hagy csináljak képet róla.Nagyon kedves volt.
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 21. 22:21

Lefényképeztem néhány utat a katalógusból/2020-as,mert sajnos most nem lehet utazni/
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 21. 22:28

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 21. 22:31

És mivel jól elhúztam az időt,már csak néhány fotót teszek fel.
Fruzsika a lépcsőházban.

Kép
Mindjárt esik.

Kép
Itt viszont szépen süt a nap.
Kép
Új találmányom a kókuszos teasüti.
Kép
Végül,napfürdőzik a palánták egy része.
Kép
íszép álmokat Lányok!Paggy %%- @};- :-h
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 22. 8:36

Sziasztok Lányok! Végre napsütésre keltünk, igaz nekem olyan fejfájásom van most, hogy alig látok, és a tarkóm majd beszakad! Erős hidegfronti hatás..hogy a kánya csípje meg, de utálom! Na mindegy ! odáig eljutottam, hogy megnéztelek és olvastalak benneteket! Paggy, az a kérdés, hogy szedhetsz e Aspirint. mert azt jó ha tudsz napi 1-et bevenni az oltás előtti két három nappal. Nekem patikus is ajánlotta! Igazából a 2. oltás utáni hatás volt erősebb, de nem volt elviselhetetlen és olyan 48 órán belül el is múlt, még az a fene nagy álmosság is hogy kétóránként kellett lefeküdjek!
S én is nagyon féltem a mellékhatásoktól, mert én meg az allergia mellett a peniciliérzékenység is talonban volt . A Szputnyikot kaptam. A hasmenés most ideg alapon is lehet meg minden más is, mert ilyenkor az emberben összetorlódik minden.
Úgyhogy amint lehet oltasd be magad, mert hidd el annyira sosem leszel jól, hogy semmi probléma ne legyen. Csak ne a lángolási időszakban. Amúgy mit kaptál volna, mert nem írtad!

Fruzsika aranyos a folyosón, ahogy a kiültetni kívánt palánták is nagyon szépek! Jók lettek nagyon beszámolós cikkek..
Afrikába nem mennék, ha fizetnének se!
Finom lehetett a kókuszos teasütemény! :-bd :flower1: :littlehearth:

Rita, milyen jó hogy bevethetted magad végre az unokázásba! Már pár nap le is telt a karanténból. De olyankor nem is mentek még együtt sétálni ugye? Mert azt ott szigorúan veszik!
Érezzétek jól magatokat, és kellemes időtöltést kívánok mindenkinek! :x ;;) :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. április 22. 15:05

Lányok itt dörög az ég, és esik az eső, amúgy már az este éreztem és eléggé rosszul éreztem magam.
Sziasztok,még nem is köszöntem.
tegnap ruhástól ledőltem, és úgy is maradtam, reggeli öltözködés vetkőzésből állt. Délután már lefürödtem, minden tiszta volt rajtam.
Paggy sajnos hasonlóan érzem magam, mint te - mármint az oltással kapcsolatban. Én mindenből nagyon minimálisat szedek /gyógyszerek/ kivétel a vérnyomásra ható szerek. Ezért is nagyon tartok tőle, hogy na és a penicillin érzékenység és gyógyszerek Szóval nem tudom mennyire lenne jó nekem. Biztos nagyon rosszul lennék, és nem tudnám elviselni. Így kivárok még egy ideig. Vigyázok ahogy tudok, bár én találkozom a családtagjaimmal, hisz egy cs.házban lakunk.
Most le kell kapcsolódnom, mert nagyon dörög, majd folytatom.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. április 22. 19:34

Itt elállt az eső, de úgy esett, mintha dézsából öntötték volna. Kutya menedéket keresett nálam, szépen lefeküdt, nem csapkodott a farkával, mert ugye itt vannak kipakolva a festős cuccok. Ritkán rakom el.

A palánták kiültetéséről: Elég baj, hogy ezen kell gondolkodnom, hogyan is tegyem, két ablak van, ahova pakolhatnék, de csak az egyikbe tudok. A paradicsom még nem olyan, azt lehet hagyni bentre, de a cukkini eléggé felnyurgult, amit követ az uborka ami nagyon szépen kikelt. Kiültettem belőle, és csináltam pet palackokból védőt, amivel letakarom éjszakára, és a hideg napokra. Hogy mi lesz belőle nem tudni, de így sem maradhat, mert tönkre megy. Ez most az idén nem jött be. Túl korai volt a vetés, vagy hamar kikelt.

Örülök Rita, hogy minden rendben van, és már ott is lehet hagyni Lilykét veled, és nem sír a szülők után.
Én is nagyon sokat szoktam játszani Bencével, csak az első velem hagyott nap után volt gond, az epegörcsöm miatt. /az volt a nyugdíjas első napom is/. Aztán később kicsit nagyobb lett, 4-5 éves, akkor a lábam tört el, de a homokozás nem maradhatott el. Hát megtettük ezt is. Gyakoroltunk mindenféle játékot, szumózás, ami az udvaron történt, különböző testhelyzetek felvételével. Aki látott biztos azt hitte megbolondultunk. De jó volt.

Pitypangszörp, vagy immunerősítő: 3oo db virágra ír, egy liter vizet, felöntjük vele a virágot. /kicsit le szoktam szedni a zöldjéből, a szárát teljesen lecsípem, biztos jó lenne, ha a virága lenne csak,de nem ártalmas a zöld sem, így sajnos marad rajta. Ha akarod megmosod, ha akarod nem, szedés után ki kell önteni valahova, hogy ha van benne bogár kimásszon/. Bugyogásig forrni és lekapcsolni, másnap reggel ki kell venni a virágokat, kicsit kinyomni, és feltenni a maradt levet 1 kg cukorral. Citromot szoktam belefacsarni, és kicsit főzni. Leszűrni, hűtőben tartom,mert nem teszek bele tartósítót. A csendélet az asztalon egy négytagú család ilyenje és olyanja :-o Mindenki kirak valamit.

Paggy a tegnapi nap engem is nagyon megviselt és én sem tudnék időpontot választani, - nem is bízom annyira abban a vakcinában - . Ha mégis oltani kell az a kényszer lesz. Utálok fejet hajtani ahhoz, amit nem szeretnék. /bocs. saját vélemény/.

Csak úgy írom, Afrikába mennék, bár az utazás megint nem a kedvenc időtöltésem. Aladdin kéne nekem a csodaszőnyegével, és hipp-hopp ott lenni. Motorozni szerettem valamikor a férjemmel akkor a szabad levegőn voltunk,nem volt hányingerem. Az autó első ülését is bírtam egy darabig.
Ilyen tartatlan vagyok. Szép estét mindenkinek.
Gyönyörűek a fotók, baba, étel, épületek, felhők. Én csak a telefonommal fotózok.

Magnólia
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 22. 20:20

Sziasztok! Látom mindenkit megviselt ez a két három nap, én a 2. fájdalomcsillapító után kezdtem embernek érezni magam, ez olyan 5 óra tájban! Ilyenkor a legrosszabb ha elaludni sem tudok. de valamennyit azért sikerült szunyókálnom.

Az oltástól nem tartottam annyira, mint attól, hogy elkések vele! Mert még az oltás minimális mellékhatása is jobb mint megbetegedni! Több ismerősöm egészségügyis és a polgármesterünk is Kardiológus főorvos! Tehát amit ő mond az nekem sokat nyom a latban. + a gyülekezet orvosteamja!

Sajnos több testvérünket elveszítettünk az idén olyan fiatalokat akik a gyerekeim lehetnének vagy a hugom, öcsém.

Szörnyű hogy az angol varians mit művel a szó szoros értelmében. Nekem az is + nagyon rossz hogy ennyire kitolódik Samu oltása is, eléggé dühös is vagyok miatta! Mert bár nem 1oo% a védettség, de a súlyos szövődménytől megvéd! Sajnos sokan túl lazák, azt hiszik amint megkapták az oltást, már nem lehetnek betegek, pedig pont azután kell az első két hétben nagyon vigyázni, mert a szervezet éppen munkában van! Tehát fogékonyabb is!

Úgyhogy bátorítalak benneteket az oltásra! Gyönyörű a festményed Ildikó, s talán lassan tényleg ki lehet tenni a palántákat, de azokat is ha lehet kikötve, mert az idén olyan erős szelek vannak , hogy olyan hogy szellő lassan ki is veszik a szótárunkból. Egyik ismerősnél megint volt jég! Hogy hogy utálom ezt a jeget!!!
Nyugodalmas jó éjszakát nektek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 22. 22:30

Kedves Lányok!Csak bekukkantottam köszönni .Mindent elolvastam és megnéztem a gyönyörűséges magnóliát.Köszönöm szépen.Lányok!Bővebben a hétvégén,mert most direkt nagyon szigorú időbeosztással élek,hogy meggyógyuljak.Csak pár mondat és már itt sem vagyok vasárnapig.Olyan kedvesen íszívetmelengetően írtok,hogy még jobb kedvem lett.Vasárnap olvasok és nézelődök.Addig is üdv és Legyetek "NE NAGYON ROSSZAK",de azért egy kicsit igen,mert unalmas mindig jónak lenni. :))Paggy %%- @};-
Lilla unokám ma kerületi szavalóversenyen vett részt.izgulok érte. :littlehearth: :-bd
EZT MOST TALÁLTAM:
https://www.rakuten.ne.jp/gold/sanpo-bi ... gIRjvD_BwE
Azért teszek be 1 képet ,a növénynevelő lámpa alatt terpeszkedő, sütőtök-palántáimról.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 23. 9:11

sziasztok ! Szép reggelt mindenkinek! kicsit elaludtam, de nem különösebben probléma, biztos az erős szél is hozzájárult. De legalább már nem viharos. Valamint süt a nap, most még, ugyanis egész napra felhőset igér. Jó lenne ha nem lenne igaz
A tegnapi csúnya idő szerte az országban sokaknak adott okot az elkeseredésre! Csak abban reménykedem, hogy a természet kiheveri, és újult erővel lesz minden.

szép napot és kellemes hétvégét!

A magnólia festményben megint elgyönyörködtem....
A palánták pedig csodaszépek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 25. 8:09

Szép napot kedves Lányok!Kellemes idő van,felhőkön átszűrődő napsütés.Most mondják a rádióban,hogy változóan felhős idő,többórás napsütéssel,néhol zápor -16-19 fok.
Nézzünk csak ki!
Kép
Sajnos picit abba kell hagyjam az írást,mert Fruzsi kutyám felébredt és le kell vinnem.Remélem ma találkozunk :)) Ritával!
Visszaértünk,SŐT...

Nagy séta kicsi kutyával.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 25. 10:09

Kép
Kép
Kép
Kép
Mindjárt hazaérünk.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 25. 10:18

Itthon vagyunk.Jössz?
Kép
Amíg ideérsz,hempergőzök egy kicsit.
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 25. 10:28

Most pedig gyorsan irány a konyha!
Nézzük az aludttejet!Lehet-e már túrót készíteni belőle?
Kép
Igen.Gyorsan felforralom.

Kép
Átszűröm.
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 25. 10:38

Készül a túrós ropogós .
Kép
A tésztába teszek még darált tökmagot.
Kép
Kép
Majd ,ha elkészült,megmutatom.
Most nézelődök itt,majd kisütöm a túróst és ebédet főzök ,ezután ismét visszajövök,hátha jártatok erre.Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 25. 11:00

Kedves Kata!Sajnálom,hogy mindig úgy meggyötörnek a frontok.A lányom és a párom is szenved.Mit tudsz ilyenkor csinálni Samukával,Elvan egymaga?
Mivel játszik napközben?Nincs valami kirakós játék,amivel le tudná kötni magát?Kockák,tudod,aminek minden oldalán más kép van?Esetleg építeni műanyagkockákból vagy kisebb dobozokból tornyot?Főztél vagy sütöttél valami finomat?Már lehet kapni balkonparadicsom palántákat.
Modernát kaptam volna szurinak.
Spoiler: mutasd
Még mindig ráz picit a hideg,de most már a jövő hét végén ismét bejelentkezem,mert a lányom megfenyegetett,hogy nem láthatom az unokámat,ha nem.Egyébként már Lilla szemében is félelem van.Még maszkban sem mer közelebb jönni/nem 2 m,hanem 3 m-re lközelít meg/.Persze nem is akarnám,csak olyan rossz érzés,hogy potenciális fertőzőként néz rám.MEGÉRTEM,csak 1 év alatt 2x voltam hozzá közel és most már akármi lesz,még ha be is oltatom magam 10 éves lett :littlehearth: :)) a barátnőkre koncentrál.PERSZE,PERSZE :x de a csuda vigye el ezt a járványt!!Nem tudtam kihasználni az időt vele!! :(( :(( :((
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 25. 11:09

Kedves Ildikó!
Ne gondolkodj TE se,oltasd be MAGAD!!!!!!Mondom én a NAGYOKOS!!! :)) =))

Reménykedni kell,hogy nem fagy meg a palánta,ha kiülteted.Kíváncsi vagyok a szép növényeidre.Láttam a sok szép tulipánt a múltkor,úgy hogy biztosan sikerülni fog még a paradicsom és uborka is.A flakonok,a kis üvegházak sokat segítenek.Egyébként szereted a kerted?Hogy állnak a gyümölcsfák?Itt a rádióban ijesztgetnek minket,hogy se barack,se szőlő nem lesz.Igaznak tűnik?
Gyönyörű magnóliaképet festettél.Nem tudom ismered -e CSAPODY VERA növényhatározóját?Ott láttam ilyen gyönyörű,élethű virágokat.Köszönöm szépen a képet.Szép napot kívánok!Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 25. 11:12

https://www.ujno.sk/teljes-szivvel-botanika
Részlet a cikkből:
Ha fogtunk már valaha növényhatározót a kezünkbe, akkor nagy a valószínűsége, hogy Csapody Vera illusztrációit csodálhattuk benne

A türelem rózsát terem

Kitanulta az összes akkor ismert technikát: a nagy botanikus előd, Kitaibel Pál rézmetszeteitől kezdve a művészi akvarellen át a gyors, hatékony, de nem kevésbé magas művészi színvonalú tusrajzig. Később sem volt megállás: csapatával kemény fizikai erőnlétet igénylő botanikai gyűjtőtúrákat tett a Kárpát-medencétől kezdve a Magas-Tátrán át egészen az Al-Dunáig. Átgondolt módszerével a gyűjtött növényeket azonnal, a leszedés után ábrázolta akvarelljein – hogy anatómiailag minél pontosabb képest festhessen róluk. Legnépszerűbb és talán legismertebb alkotásai közé tartozik a Kis növényhatározó és az Erdők-mezők virágai, amelyekben gyógynövénytől gyomnövényig mindent lerajzolt, ami csak a lába elé penderült.
Elképesztő türelemmel rendelkezett: több mint 15 éven keresztül csíráztatta különböző fajok magjait, hogy minél pontosabb rajzokat készíthessen a növekedésükről. Munkája gyümölcse, ez a botanikailag egyedülálló csírahatározó 1968-ban német nyelven került megjelentetésre. Gondoljunk csak bele, mi mennyire mérgesek tudunk lenni, ha egy hónap után még kicsik a palántáink – pedig hol van az a 15 évtől!

„Növényrajzoló vagyok, tehát nem művész, s nem is tudós, hanem a természetnek egy alázatos másolója. Az én munkám a megfigyelés és a valósághoz hű visszaadás.”
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 7 vendég