Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 3. 11:45

Sziasztok!Lilyke tündérkének boldog születésnapot! :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty:
Nektek pedig kellemes húsvétot!Paggy %%- @};-
A húsvéti kép holnap jön mézeskalács formájában. :)) Szép napot kívánok!
Három kis nyúl ül a réten,
mesebeli faluszélen.
Előttük egy halom tojás,
Húsvét táján ez így szokás.
Boldog Húsvétot Kívánok!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 3. 11:52

A múltkoriban kitettem egy képet, amin egy világító drót karácsonyfa húsvéti dekorációként
szerepelt. A lányom újabb bizonyítékot hozott arról, hogy ez nem volt véletlen. Lehet, hogy
itthon is kapható a húsvéti fényfüzér, és függő dísz, aminek a karácsonyiakéval megegyező
akasztója van. Most madártoll van bennük, karácsonykor biztosan hópihe lesz. :))

Kép

Kép

Újabb húsvéti csokitojások és a végén egy vegán húsvéti hörcsög =)) Angliából.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 3. 12:51

Két hét múlva pénteken reggel utazom, úgyhogy addig pakolgatok ki fotókat, amíg tudok. Odakint
két hét karantén vár rám, Lilykéről meg nem rakhatok ki sok képet, mert a lányom nem lelkesedik
érte, és ezt meg kell értenem.

Szóval igyekszem minden nap valami érdekességet hozni.

A Deszka templom a Petőfi térre néz. Ettől a tértől egy kőpöckölésnyire van a Hősök tere, ahol most
épp nagy renoválások és építkezések folynak, ezért nem is tudtam szép képeket hozni onnan. Egyet
leszedtem a netről, hogy mégis, hogy kell elképzelni.

Kép

Szemben Miskolc legjelentősebb temploma a Nagyboldogasszony-templom vagy minorita templom látható,
amely 1729 és 1760 között épült barokk stílusban. Az 1843. évi nagy miskolci tűzvész során súlyos károkat
szenvedett a templom, leégett a tető, beszakadt a boltozat, még a harangok is megolvadtak, viszont a
berendezés nagy része megmenekült a tűztől. Nem tudom, milyen karmikus kapcsolata van a városnak
a tűzzel, de a fából készült kilátója is leégett az 50-es években.
Bal oldalán áll a volt minorita rendház, a mai Kelemen Didák Fiúkollégium, jobb oldalán a Földes Ferenc Gimnázium.

Most ilyen állapotok uralkodnak:

Kép

Így látszik a két torony a Deszkatemplomtól. Mondom, hogy kőpöckölésnyire van.

Kép

A téren két nagy faszerkezetű valamit ácsolnak. Nem tudom, mi lesz belőlük, de valahogy annyira nem
odaillőnek látom őket. Na, mindegy!

Kép

A tér jobb oldalán a Főposta van:

Kép

Baloldalán a Magyar Államkincstár és a Berzeviczy szakgimnázium:

Kép

A minorita templommal szemben áll Miskolc egyetlen megmaradt zsinagógája, amely Borsod megye egyetlen
működő és egyben legnagyobb zsinagógája. 1856 és 1863 között épült Ludwig Förster tervei alapján, neoromán
moreszk stílusban.

Kép

Erre a zsinagógára néz a fentebb említett, a tér baloldalán álló Berzeviczy szakgimnázium bejárata. E mellett
a bejárat mellett látható ez a tábla. Nagyon szép gondolatok, ritkán olvasni ilyet. Sajnos a krókuszokon nem
látom a törődést.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 3. 13:09

Paggy, Lilyke nevében is köszönöm szépen!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 3. 14:25

Sziasztok! Ismét egy nagy alvás után, 11 ig bírtam fent lenni aztán lefeküdtem és most ébredtem egy fél órája, gyorsan fel is tettem az ebédet, most azt várom hogy megfőjön! Azt hittem Samu is alszik egyet, de szerintem neki már sikerült átbillennie az időátálláson. :ymblushing:
Tényleg kár belém a kávé!
Rita, nagyon élvezem a személyes beszámolót Miskolcról, mert a nászút óta nem voltam arra és akkor nagy hó volt.
Meghatott, a zsidósággal kapcsolatos megemlékezés! Hát igen, szégyen hogy a krókuszokkal senki nem törődött. :(

Nagyon tetszik a környezet! S látni, hogy milyen sok mindent felújítottak, és újítanak!
várom amíg van lehetőséged még Miskolcról képeket hozni.

Az angliai nyuszitojásokon és a lámpán jó derültem, köszönöm Zsuzsinak is, hogy mindig küld valami vidám meglepetést! A hörcsögök meg :)) :)) :))
Legyen további szép hétvégétek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 3. 14:52

Kedves Lányok!Mindig rájövök,hogy milyen jó ez a fórum.Este jövök nézelődni.Azt hiszem elfáradtam.Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 3. 20:15

Sziasztok!Sikerült ideérnem.Mielőtt elkezdek nézelődni felteszek 3 képet.
A holnapi skype-os mézeskalácsozás mintái.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 3. 20:24

2x küldtem el véletlenül az utánalévőt.Megyek nézelődni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 3. 20:28

Nem tudtam ellenállni a boltban.Nemrég néztem meg mégegyszer az ENCOUNTER c.sorozatot.Ott az első rész Kubában játszódik,ahol a főhősnő bonyodalomba keveredik,mert meg szeretné nézni a napnyugtát .Ez a fotó és mindjárt mutatom,az újságban lévő a sorozatra emlékeztetőt
Kép
Az újságot jól ismerem , elég jó cikkek vannak benne.Ebben a számban legalább 3 is figyelemre méltó./
Barcelona arcai és színei- a képek csodásak....A mókusokról egy nagyon részletes és Magellánról szinté tartalmas.
[
Spoiler: mutasd
url=https://postimg.cc/94KFgGDY]Kép[/url]
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 3. 20:39

Szép képeket hoztál kedves Paggy, a kreativitást meghagyom neked! :D
Mindenesetre szemgyönyörködtető! :movingflower:
Az Encuenter nagy kedvencem nekem is! :D :flower1: :littlehearth:
szép Húsvéti Ünnepet! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 3. 21:29

Megnéztem és elolvastam mindent.meghatott.Annyira megörültem,hogy végre láthatok Miskolcból egy részt és azt is szeretem,hogy írtál hozzá tudnivalókat.Így olyan mintha virtuális utazáson vennék részt.Köszönöm Rita.De mi lehet az a 2 zöld felálványozott?Nem kérdfdezted meg valakitől?Csak tudják,akik ott laknak.Érdekes a református templom-gerendavázas.Bent azért vannak freskók a falakon? Élmény volt DRÁVAIVíányiban /anyukámmal voltunk évekkel ezelőtt /a fakazettás református templom
https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/ut ... tta-alatt/
Köszönöm a kutyás képeket is.Azért milyen jó,hogy Magyarországon nagyobb szabadsága van a kutyáknak.Természetesen a normális gazdás-szocializált kutyáknak!!!!!Most hallgattam egy műsort Hollandiában még a mezőn is pórázzal mehet a kutya-ugatás nincs-fegyelem van.Járműre nem szállhatnak vele még szájkosárral sem.Itt nálatok is jó dolga lehet a kutyáknak.Ja és még azt is mondták,hogy ott /Hollandiában/nincs kutyák és gazdák közös "bandázása,meg hancúrozás-mindenki egyedül sétáltat.Azt mondta a hölgy,aki itt kutyatréner volt,hogy a 2 rendszert kéne összegyúrni,de azért a magyar jobb,ha normálisan megtanították a kutyát.A lányomék ma voltak először a 2 kutyával kirándulni.A goldennek már van engedelmességi vizsgája ,a border pedig még csak kutyaoviba jár.Vicces a kis görény a képen.Először nem is tudtam mit látok. :)) Irigyellek a dinnye-mangó kombinációért.A bundáskenyeret gluténmentes/seízű/ lapból megcsináltam-finom lett.Nekem nem tetszik a tojásos fényfűzér.Köszönöm a képeket.
KEDVES KATA!HÁT OLYAN SZÉPEK A VIRÁGZÓ FA KÖZELI KÉPEI \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ ,hogy ha megengeded,kicserélem a régebbit erre.Tudod feltettem a régit képernyővédőként.Szép húsvétot,finom ételeket , jókedvet+egészséget MINDENKINEK!Üdv:Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 3. 21:52

Itt a 2 "kiránduló".

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 4. 8:52

SZÉP REGGELT ezzel a jópofa cikkel!

https://femina.hu/terasz/kakas-tyuk-kepek/
Képnotebook keypad
Részlet a cikk képei közül.
KI A DOMINÁNS A "kapcsolatban"?
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 4. 8:59

Kata, nekem is érdekes lesz megtapasztalni, hogy milyen Miskolc télen, nagy hóban. Most az az
érdekes helyzet állt elő, hogy kapok egy kicsit a tavaszi Miskolcból, aztán majd az ősziből, meg a
téliből. Hogy milyen a nyári Miskolc, arról ki tudja mikor fogok tudósítani. =))

Én is szeretem, amikor Zsuzsi küld valami angliai érdekességet. Sajnos ott sokkal erőszakosabban
és nagyobb tételben tolják az emberek arcába az egészségtelen ételeket, de azt is meg kell hagyni,
hogy a (szerintem) egészségesebb ételekhez is könnyebben és olcsóbban lehet hozzájutni. Ott nem
olyan körülményes vegánnak lenni, mint itthon. Ha hazajöttem Angliából, csak online fogok vásárolni.
Olcsóbb, és minden elérhető, ami nekem a konyhában kell. A boltok még egy ilyen nagy városban
sem követik a vegán trendeket, és ha van is valami számomra hasznos, marha drága.

Paggy, mindig mondom, hogy itt ebben a fórumban nem kell szabadkozni semmiért. Csak tedd ki, amit
szeretnél, aztán mindenki azt nézi meg belőle, ami őt érdekli. Bevallom, nem szeretem a történelmet,
ezért a hosszú történelmi leírásokat nem szoktam elolvasni, de ami a te gondolatod, meg a te videód,
azt mindig elolvasom, meg megnézem. A nem saját videókból ritkán csemegézek, de más meg pont
azokat szereti, szóval nem haszontalanságok.

Te is sokszor vagy virtuális nagymama, mint ahogy én is, de már egész jól megszoktam, Lilyke meg már
ebbe született bele. Amikor bejelentkezem, mindig nagy mosollyal fogad, amikor elbúcsúzunk, akkor
meg integetünk egymásnak. Pár napja kezdte el, hogy mutogatja nekem az új dolgait. tegnap, amikor
bejelentkeztem, a szokásos nagy mosoly után azonnal rámutatott az új gyerekrácsra, amit előtte
szereltek fel a nappali ajtajára. De pár napja ép így megmutatta az új nadrágját is. Aztán szokása,
hogy eteti a szüleit. Ez akkor szokott bekövetkezni, amikor már jól lakott, de még van étel a tányérján.
Vesz egy falatot, és hol az egyik, hol a másik szülőjének teszi a szájába. Néhány napja, nekem is akar
adni, nyújtja a telefon felé is a teli markát. Annyira édes!

Kíváncsi leszek a húsvéti mézesekre. Most, hogy leírtam jut eszembe, hogy itt is a karácsony és a húsvét
összefonódásának lehetünk tanúi. Úgy látszik, ez egy új trend.

Nem tudom, mi épül a Hősök terén, majd utána kérdezek. Nem volt kiírva, pedig kerestem. A Deszkatemplom
zárva van a vírus miatt, de én is kiváncsi vagyok rá, hogy hogy néz ki belül. Azt olvastam, hogy belül is
mindene fából van.

Egy fotó a netről. Nagyon szép!

Kép

De cuki a két kutyuska! Mintha mosolyognának.

A Miskolci Nemzeti Színház előadásai is nézhetőek online. Az április 17. műsoruk teljes bevételét Horváth
Renátó táncművész kezeléseire ajánlják fel, aki 2019 decemberében, egy gerincvelő gyulladás következtében
szinte egyik pillanatról a másikra nyaktól lefelé lebénult. Egy éppen végzett fiatalemberről van szó. Iszonyat!

https://minap.hu/cikk/segitsunk-ujra-labra-allni-fiatal-tancosnak

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 4. 9:29

A múltkor írtam a hamis bundás kenyérről, aminek a bundája csicseri liszt és víz 1:1 arányú
keverékéből áll, és ízesítésnek fekete sót, és fokhagymaport szoktam beletenni. Ebben a
masszában sütöttem a múltkor a karfiolt is (nyamiii), és most kipróbáltam natúr tofuval is.
Jelentem, nagyon bejött ez is!

Kép

A kupac tetején lévő sötétebb szeletke kicsit más volt, mint a többi. Nem az én ötletem,
de elérkezettnek láttam az időt, hogy kipróbáljam, a "tenger gyümölcsei ízvilágú" tofut.
Mindig van itthon algalap (Tesco), amit a szusihoz szoktam felhasználni. Na, ebbe a lapba
csomagoltam be bundázás előtt egy szeletet (nem volt bátorságom többet, mert nagyon drága
az algalap :)), majd ezt is nagy tételben fogom venni online, mert a jódtartalma miatt
érdemes minden nap megenni egyet). Visszatérve, alig várom, hogy a halimádó itthoni fiammal
megkóstoltassam. Nagyon jól hozta a tenger ízét. Fincsi volt mindkét verzió. Csíkokra szeletelve
wrapban ettem meg őket.

Főt krumpliból és teljes kiőrlésű tönkölylisztból, kevés sóval lepényeket sütöttem (olaj nélkül).
Ez a liszt nem úgy működik, mint a fehérliszt, a vele készült tészta "sérülékenyebb", emiatt
nem is lehet olyan szépre nyújtani. Megkentem humusszal, majd tettem rá salátát, maradék
gombát...

Kép

...erre halmoztam a bundás tofucsíkokat...

Kép

...megcsorgattam medvehagymás szójajoghurttal (volt még benne fokhagymapor és pici só is)...

Kép

...és jól megettem. Egy darab bőven elég egy étkezésre.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 4. 9:50

Sziasztok! Szép reggelt, és még jobb napot is mára!Jó nagyot aludtunk, de már túl is vagyunk a reggelin.
Barátnőm is felugrott egy kávéra, s hozott nekünk csokinyuszit, majd, ha nem felejtem el hozom. Egyenlőre biztonságban
eldugva, de egy pirinyó csokitojást azért kapott belőle! :D

Nagyon aranyosak a kutyusok, egyébként tényleg mosolyognak. A kutyák is tudnak vidámak és depressziósak lenni, de az utóbbiról persze szó sincs. :D

A linkeket meg megnézem majd, a deszkatemplomot meg újra megnézem, mert a belseje is csodaszép! :littlehearth: :flower1: :littlehearth: .

Samunak nagyon ízlett a húsvéti reggeli, dupla adagot evett tojásból és sonkából is, sőt a tormát is! :-bd :movingflower:
úgyhogy nagyon örültem neki, s így nem kell most hamarosan ebédelni. bár csak melegíteni kell.

az ételek csodaszépek, s még jóllakva is elindítja a fantáziámat, meg a pavlovi reflexeket :))
Lilyke meg milyen édes kis jószívű kislány lesz! :D :movingflower: :littlehearth:
Mivel nekem ezek az élmények kimaradnak, ráhagyatkozom a ti unokáitokra! Nagyon élvezem Lilla képeit is. :movingflower:

Vigyázzatok egymásra, maradjatok egészségesek!
ui: Rita, annak a legénykének, remélem nem végleges az állapota! :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 4. 20:30

Sziasztok!Elkészült az ígért skype-os mézeskalácssütés eredménye.
Kép
ÉS a skype másik oldalán/Lillus :littlehearth: és a lányom :littlehearth: /
Képhow to screenshot on windows
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. április 4. 20:36

Sziasztok Lányok!

Itt aztán vannak finomságok, gyönyörű fotók, szép ez a fatemplom. Itt Zalában is van egy, azt hiszem református, egyszer láttam, már sok-sok éve, de még mindig látom azt a szép kék szint ami uralta az egész templomot. Remélem már kicsit helyreállították, és nem hagyták ledőlni.

Egy kastélyunk van nem messze tőlem, új képem azt hiszem nincs róla, vagy mégis, mostanában nem sokat fotóztam, hisz nem is jártam sehol sem. Oltásom sincs, nem is tudom lesz-e, még gondolkodóban vagyok, annyiféle bajom van, gyógyszer is csak felét szoktam megenni, mert elég volt, bár mostanában a vérnyomásom nem tűri el a fél szemeket, egész kell.

Ma olyan összevissza ebéd volt nálunk, ketten voltunk lányommal, ettünk amit kívántunk.Holnap leszünk páran 6-an vagy 7-en. Ma megfőztem egy részét. Süti: bocimobil és diós nápolyi, túrós golyó,és más apróságok.
Hozok pár képet, ha a net megengedi, hogy feltegyem.
Medvehagyma a kertben.
Kép

Kép

Kép

Kép

Képhow to screenshot on windows 7

Képscreen shot download

pillangófestés
Képprint screen windows 7

Afrikai nő festés
Kép

Most aztán ideraktam egy csomót.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. április 4. 20:37

Paggy nagyon szépek a mézeseid. Micsoda színek? Nagyon ügyes vagy.
@};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 4. 20:50

Kedves Ildikó!Mindjárt megnézek mindent amit felraktál,csak le kell vinni a kutyát pisiltetni.Addig is köszönöm,látom mennyi minden van. \:D/ \:D/ \:D/ \:D/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 4. 22:49

Gyorsan visszajöttem megnézni a képeket.Egyébként megnéztétek a tyúk-kakas képeket?Odáig vagyok értük,annyira tetszik.Mintha emberpárok álltak volna modellt.
Kedves Kata!remélem jól telt a mai nap és talán ki is tudtatok kicsit menni a levegőre!Örülök,hogy a barátnőddel meg tudod osztani az örömödet-bánatodat és segít . :-bd :-bd :-bd Vajon mi volt nálatok ma a finom ebéd?Azt írtad valamit meg fogsz melegíteni.Holnap húsvét hétfő.Bár most bezárva vagyunk,de azért én sétálgatok./Majd mindjárt leírom a mai TITKOS KIRÁNDULÁSOMAT.Szóval Kata,tudom nem biztos hogy részed lesz egy kis locsolásban,kitalálok valamit NEKED holnapra,hogy NE MARADJ KI BELŐLE. :)) :)) :)) A párom vett a kínainál egy rózsaszín löttyös kölnit.Azt mondta 1000 ft volt,ez már biztosan valami "jófajta cucc" =)) =)) =)) Igaz előtte vett nekem húsvétra egy parfümöt,amit évek óta használok /ZÖLD TEA 6500ft volt,3/4 évig elég nekem/de nem tűnt fel neki az árkülönbség. :)) Egyébként aranyos pasi :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :)) Szóval holnap ezzel fog locsolni 1,5m-ről a lányomékat.TÁVLOCSOLÁS LESZ.Szép álmokat Kata,holnap találkozunk! :)
Rita!Nagyon jól néznek ki a kaják.Sajnos ma rossz a bélállapotom,mert a nászasszonyom szeretettel,de rámeröltetett 1 tányér isteni finom borcsot.Meleg volt és fűszeres.Hiába tiltakoztam,hogy nem ehetek,muszáj volt.Ha tudom,nem megyek fel hozzá,de a "szükség" nagy úr.Majd mindjárt elmesélem.Köszönöm a válaszodat Rita Miskolccal kapcsolatban./fatemplom/Várom majd a sétafotóidat!
Kedves Ildikó!Olyan szépek és egészségesek a virágaid.Az ott rózsaszínű ibolya????Pont ma mesélt róla a párom és én nem hittem neki.Aranyos kutyuskás nagyon elmereng.Jól van????Nem viseli meg a meleg-hideg váltakozása?Ugye epilepsziás?Jól emlékszem?Mert ha igen,akkor az biztosan ijesztő lehet egy rohamnál.Ildikó!Házi feladat volt a lepke és az afrikai nő festése?Nagyon jók.Köszönöm szépen hogy betetted.Hogy állsz a tanfolyammal?Meddig tart?Tényleg a barátaid mit szólnak a hobbydhoz?Olvasom,hogy mennyiféle süteményt készítettél.Ildikó szuper vagy!!Nem fáradsz el ennyi munka után?Hiába a vidéki nők sokkal strammabbak!!!! :-bd :-bd :-bd Majd hozhatnál néhány sütifotót is és persze a képeidet mindig.Köszönöm szépen a fotókat.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 4. 23:08

Lányok!Ma titkos útra kellett menjek.Titkos,mert nem szeretném elmondani a lányomnak :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: ,ugyanis nagyon félt.Nem szórakozásból mentem el,hanem aggodalomból.Tudjátok a meghalt barátnőm másik lányának
Spoiler: mutasd
/Verának
most van
Spoiler: mutasd
a 40.
szülinapja.A két lány szülinapja közeli időpontban van.Így mivel ez egy nagyon jelentős nap,nem akartam,hogy ünneplés nélkül maradjon.Felkerekedtem hát és elsétáltam a Gellérthegyhez.Direkt nem írom hogy felmentem,mert ahol laknak az ugyan a Gellérthegyen van,de nem legfelül.Gyalog kb 4 km és persze vissza.Namármost újabban nem sétálgatok a járvány súlyosabbá válása miatt,így elszoktam az egyszerre 8km sétától.Visszafelé már támolyogtam és
Spoiler: mutasd
hát pisinem is kellett
ezért bebocsátást kértem a nászasszonyomhoz,aki félúton lakik.Ja és a lányokkal a nyitott gangon beszélgettünk 2m-re egymástól, maszkban.Megelégedéssel tölt el,hogy sikerült.Visszafelé készítettem néhány fotót.Amit látni fogtok ,az a BACH-csomópont. Nagy kereszteződés Budán.Ide érkezik mindenki ,aki autóval jön az M7 és az M1-ről, illetve a Buda környéki településekről.Nem nagy szám a látnivaló,de azért megmutatom.Meg főleg azért is ,mert nemrég még erre volt a Koreai Kult.Kp.,ami most már a Margit-hídnál van.Kis időbe telik míg összeválogatom a képeket.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 4. 23:16

IEbben az utcában laknak a lányok.
Kép
A környékükön van néhány nagyerkélyes/ezt szeretem!!!/ház.Biztosan horribilis árú lakásokkal.
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 4. 23:24

Majd kikanyarodok a Hegyalja útra,ami az Erzsébet híd felől vezeti a forgalmat a Bach-csomóponton át az M7-M1 autópályára vagy a XI.kerület-illetve a XII. kerület felé.
Kép
Itt van ahogy kikanyarodtam-innen jönnek a híd felől
Kép
Erre visz az út a csomópont hoz .
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 4. 23:31

Jobbra a hatalmas építkezés.Most nem emlékszem pontosan,hogy a testnevelési egyetem része lesz vagy MI IS??? Majd utánanézek.
Kép
Az út közepén indul egy kanyargós,hatalmas felüljáró,ami elvezeti az autókat a pályák felé,alatta pedig a kerületek egymás közötti útjai találkoznak. I.a XII. és a XI. kerület.A Bach csomópontban.Ahonnan jövök az az I. ker.-szemben lesz a XII. és balra,ahová én megyek az a XI:ker.
Kép
Megállok a felüljáró alatt.Mindjárt mutatom az utakat is.

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég