Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 11. 8:42

Sziasztok Kislányok!

Mindenkinek, aki beteg, rosszul érzi magát, mielőbbi gyógyulást, javulást kívánok! Jó lenne egy varázspálca,
amivel képes lennék eltüntetni az összes betegséget, azonnal suhintanék vele felétek. :x


Kata, a kenyérke ismét szuper lett!

Remélem most már mindketten jól vagytok.

Kérdésedre válaszolva:

Angliában olcsóbb az élet, mint itt, a fizetésekhez viszonyítva. Ez látszik is a fogyasztáson, és hogy nem törődnek
annyit az energiapazarlással, mint itthon. A lányomék is kinőtték a lakásukat a sok feleslegesen megvásárolt dolog
miatt, ezeknek a szelektálása, és különféle jótékonysági szervezetekhez való eljuttatása volt a legfontosabb dolog,
amikor kimentem. Megvártak vele, mert így két ember mindig válogathatott, egy meg vigyázott Lilykére. Ezzel járt
egy általános, egész lakásra kiterjedő nagytakarítás is. Már eddig is jóval kevesebbet vásároltak, mint korábban,
mára aztán teljesen visszafogták magukat. Nem kell millió ruha, meg használati tárgy. Minek? Száz ruhából és húszból
is azt a tízet hordjuk, amiben a legjobban érezzük magunkat. Húsz bögréből is mindig azt a hármat használjuk, ami
a kezünk ügyébe akad, ha a szekrényt kinyitjuk. Na, most van bőven helyük, átlátható minden, és sokkal nagyobb
is a rend a lakásban.

A lakásbérlés nem olcsó, és a magán bölcsődék se, és vannak drágább boltok is, amibe csak a nagyon jól keresők
teszik be a lábukat. Az iskola teljes mértékben ingyenes, de annyira, hogy a ceruzát és a tollat is kapják a gyerekek.
A tömegközlekedés kicsit drágább, mint itthon.

A szupermarketeknek van egy rangsora, ami szerint ki-ki válogat, hogy hol akar vásárolni. Drága sógornőm szerint
Amerikában ugyanez van.

Az Aldiba és a Lidl-be szinte csak a kivándorlók járnak. Az angolok a saját üzleteiket támogatják, nem nagyon mennek
német boltba, még akkor se, ha megéri. Az igaz, hogy a zöldségválaszték nem olyan minőségű ezekben az üzletekben,
mint az otthon, viszont ezek a legolcsóbbak. A lányomék szeretik, mert jó minőségű gyerekruhákat, mesekönyveket,
játékokat lehet kapni, és a gyümölcs és a zöldség is olcsó.

Alacsonyabb árfekvésű angol szupermarket az ASDA, és az Iceland. Ez utóbbiban fagyasztott élelmiszereket árusítanak
leginkább.

Közép árfekvésű angol üzletláncok a Tesco, Sainbury's és a Morrison. Van, aki csakis ezekben az üzletekben vásárol,
lejjebb nem adja.

Magasabb árfekvésű angol üzletláncok a Waitrose és a Marks & Spencer élelmiszer részlege. Olyan is van, aki csak
ezekben vásárol.

A lányomék lakásához legközelebb egy Sainsbury's üzlet van, de innen már csak pár lépés egy Lidl, és onnan meg egy
ASDA. Ők ezekbe szoktak járni. Tudják, hogy mit hol érdemesebb megvenni, és célzottan odamennek. Kicsit messzebb
van egy Aldi is, ott is szoktak vásárolni. Közép-európai embereket nem érdekli, hol áll az angolok rangsorában az Aldi
vagy a Lidl. Otthon megszokták, megszerették ezeket, szívesen vásárolnak bennük.

Már tavaly és az idén is csináltam fotókat üzletek témában. Össze fogom szedni őket, és kiteszem. Nagyon tanulságosak
és megmosolyogtatóak.

Általánosan azt mondhatom, hogy ha nem a drágább üzletekbe megy az ember, akkor átszámítva ugyanannyiért,
kicsit többért, de néha kicsit kevesebbért (főleg akciók alkalmával) lehet megvásárolni a kajákat, ruhákat, bútorokat,
használati tárgyakat. Amit nem szabad elfelejteni, hogy a kinti átlagfizetés jóval több, mint itthon.

Ildikó, szépségesek az orchideáid!

Jól teszed, hogy a mozgást is beiktatod. Azt elfelejtettem írni a múltkor, hogy apósomnak két infarktusa volt, és mégis
azt javasolta az orvos, hogy naponta minimum egy kilométert tegyen meg. Szóval a mozgás, séta formájában is nagyon
hasznos. Az sem baj, ha nem volt kedvedre való a kiállítás és a "mester" beszéde, jártál egyet, ez a lényeg.

Paggy, kellemes nyaralást kívánok! Biztosan jól esett kicsit kimozdulni az otthoni mókuskerékből.

Ági, ez a láb problémád annyira rémisztő. Ilyet még nem is hallottam. Bárcsak tudnék valami okosat mondani!
Írok egy hosszabb hsz.-t a magam gyógyulástörténetéről. Honnan hová jutottam a negyvenes éveim eleje-közepétől a
mai napig, hátha tartalmaz valami tanulságot számodra is. Vagy estére vagy holnap reggelre fogom tudni kitenni.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 11. 9:25

Drága Rita, köszönöm hogy gyorsan válaszoltál! Úgy látszik Angliában sem fenékig tejfel azért az élet, a józanság ott sem árt!
Postán elküldeni itthonra drága mulatság lett volna a felesleges holmikat? Csak mert itthon is van unoka, vagy rosszul emlékszem?
Esetleg később nem lesz kistestvér? Nem éri meg tartogatni, illetve mint nálunk egyszerűen nincs hely.

Remélem nem vitt el semmit ez a vihar arra felétek sem! Hú Pécsről is micsoda képek voltak feltéve!
Egyébként mindjárt eszembe is jutott a németországi nagy özönvízek, szerencsére itthon azért annál szelídebb volt!

Megyek is, felhívom a pesti barátnőmet, hogy jól vannak e és minden rendben
Mi meg fokozatosan javulunk, ég várok egy icipicit, aztán lehet megyünk egy minikört bevásárolni! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 11. 17:41

Sziasztok!Csak bekukkantottam.Bocsanat most meg nem olvasok es nezek.1-2 hetig leszek "tavol".De orommel fogom majd nezegetni,amit betettetek es olvadni Rita uti elmenyeit.Kulonosen kivancsi vagyok ,hogy mennyit valtozott Liltke,Samu jol van-e,mert a vernyomasaval volt aggaszto allapotban,Ildiko stabilizalodott a szived?Agi nem szabad. ROSSZUL LENNEDhanem nagyon igyekezz vidam dolgokkal foglalkozva atesni a valtozo koron.Lanyok ,Fiuk!Eva :flower1: !Meggyogyitani nem tudjuk egymast,de aggodni,figyelni ES FOLEG ,es elsosorban ravenni,hogy egy jobb pillanatban massal is foglalkozni,mint a betegseg.Ez utobbi nem bagatellizalja a fajdalmat,a betegseget,hanem felhivja a figyelmet az egeszseges teszunkre.Termeszetesen tudom,hogy eletveszelyben nem szamit,viszont 1 perccel az eletveszely elmulta utan igenis!!!Szoval gyerunk,gyerunk gyogyulni!Az en kornyezetemben is elfasultak az emberek, mindig mastol varjak a megvaltast.Sokszor belefaradok masokat vigasztalni,mert azt nem lehet vigasztalni,aki csak es csak es csak szomorkodni szeret.Lanyok ,tegnap megneztem azElviszlek magammal cimu you tube video sorozat legutobbi adasat L.Ritok Nora volt D Toth Kriszta utitarsa.teljesen lehetetlen helyzetben probalja Toldon a cigany kozosseget fejleszteni/Igazgyongy alapitvany Told/kihallottam a hangjabol hogy bar sok mindent sot rengeteg mindent megtett es sok az eredmeny mrgis egy eletet aldozva is nem jut nagyon elore.Lanyok!Azt tapasztalom,hogy mindenki csak sajat magat tidja megvaltani DE egymasnak nemileg tamaszt nyujtani lehet.Viszont nem ugy hogy a masik soha nem akar semmit.Szoval es tettel Lanyok,Fiuk gyogyuljatok es alkossatok barmit:egy jo kajat,egy szep festmenyt,kerteszkedjetek,hallgassatok zenet,fotozzatok szep felhoket mint Kata satobbi satobbiMegyek keszulni holnapra,mert a lanyom holnap lesz 39 eves.Klassz ajandekot kap tolem.Majd kesobb megirom.Ja es egy hulye vagyok, mert kicsit felhizlaltam Csokit.Kapok a fejemre a lanyomtol! :(( Most megyek,sziasztok.Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 11. 17:57

Nem az ugyeletes optimista beszekt belolem az elobbiekbenTudom mennyire ijeszto a betegseg.Csak muszaj muszaj jobban lennunk! :) Ja Kepzeljetek a parom elhasalt a biciklivel,majdnem elutotte egy auto,en meg Csokinak rugtam egy fenyotobozt es belerugtam a betonba.Jo nagy balfekek vagyunk.Mar minden oke.Sziasztok.:)) S
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. június 11. 18:13

Sziasztok Lányok!
Bekukkantottam én is, most csak kukkantottam, mert pihenem a hetet.
Eladtuk az üzletet. Vasárnap jött az ingatlanos megnézni, csütörtökön szólt, hogy megveszik, ha adjuk. Adtuk.
Paggy, fogadom a tanácsod.
Olvasom Katát, Samut, mindenkit. Egyenlőre csak átfutottam rajta, normálisan is jövök majd.
Ritára is kiváncsi vagyok milyen az élet itthon.
Ma mondta egy vendégem, hogy van online ingyenes rendelés Pesten bőrgyógyászaton és működik.

https://semmelweis.hu/hirek/2020/04/06/ ... egyetemen/

Na itt valaki láncfűrészel.

Leirok gyors egy történetet a bácsikámmal és megyek a konyhába, mert káosz van.

A lábam miatt sokkal kevesebbet voltam felé. Izgatott is mi van vele. A párom vitt el elmúlt héten vasárnap is, ahogy mentünk az ingatlanossal találkozni. Mondtamneki kevesebbet jövök most, mert a szivem, meg a lábam.
MOndta, hogy nagyon vigyázzak magamra, nem is kell, hogy vigyek neki bármit, csak menjek arra, hogy lássa jól vagyok-e. Komolyan meghatódtam.
Ma megint vittem neki biciklivel ebédet reggel, köszönte,mint mindig és mondta, hogy jöjjek csak bármikor, hogy lásson. Ezek pici dolgok, de feltöltik az embert. Beszélgettünk kicsit és aztán mentem az üzletbe dolgozni.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. június 11. 18:21

Tudvalevő, hogy Ramos nagyon fél a vihartól, dörgéstől.
Tegnapi kép,mikor megint elkezdődött valami odafent.

Kép

Utolsó óra anyaga megfestve:

Kép

Annyira szépek voltak élőben:

Kép

A pénz kézhezkapásakor ez már csak múlt lesz:

Spoiler: mutasd
Kép


Kata, megcsináltam a lábasos kenyérkéd.
Hát nagyon jó lett!!!! Francba, a telefonon van, most meg nincs nálam, de feltöltöm. a családnak is nagoyn izlett. Pünköskor paprikáskrumplit csináltam és ahhoz a fiam tumkolni szokta a sűrű levét kenyérrel. Boltival, mert az enyém túl tömör neki. Hát gyorsan kellett valamit alkotnom, igy sikerült egy nagyon finom kenyeret sütni és mégpedig gyorsan!
Köszönöm!!!

Ramoska pancsol:
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 11. 18:50

Lányok ölellek benneteket ezerrel. Azért levegőt hagyok nektek! :)) :)) :)) :ymhug: .
De jó hogy Paggy, is ha csak egy villanásra bekukkantott! Remélem sikerül a szülinapi meglepetés!
itt kívánok a lányodnak Boldog Születésnapot!
Kép
A párodnak és neked is gyógyulást, jó hogy az esést megúszta ennyivel...te meg a labda helyett a betonba rúgást!
Volt már ilyenben részem, sőt itthon a porszívóval elbotlás, hát szinte fekete lett a nagylábujjam! De ez is már a múlt!

Mi szépen javulunk, minden nap jobb, jövő héten már biztosan megyünk a belvárosba! :-bd \:D/ :D

Ági, gratulálok hogy sikerült eladni a fodrászatot, tudom az egyik szemed sír a másik nevet, de mégis azt hiszem már nem hiányzott neked ez a fajta teher.! Van az a pont, amikor le kell tenni dolgokat!
Utólag teszem be, pontosabban írok, mert kifelejtettem a festészetet! Csodaszép lett az a kép! Gratulálok!
Ilyen színpompára nem számítottam.
Minek van egyébként a kertben olyan bugavirágzata?

A pároddal és Ramossal való közös fotón egész meghatódtam, mert még így nem tettél ki képet, de Ramos helyezkedése mindent elmond a készülő zenebonából. Remélem nem vitt el semmit sem nálatok a vihar!

gyógyuljatok mindnyájan, s próbáljátok meg élvezni a pillanatnyi örömködni valót is, ahogy mi is tesszük.
Örülök, hogy sikerült a kenyérke, és ekkora örömöt szereztem vele! A sikerélmény meg nem maradt el.
Egyébként ha egy egy hajtogatás közben több idő is eltelik véletlen nem megy a kenyér rovására sőt!

Mennem kell, mert elfilmeztem az időt, és nem indítottam el a mosógépet! :x :ymhug: :D :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. június 11. 21:39

Ágikám, nagyon szép a festmény, nagyon jól mutat rajta ez a sötétvörös szín. Biztos meg fognak dicsérni a jó munkádért.
Gratulálok a fodrászat eladásához, de ilyenkor az ember csak egy részt boldog, mert bizonyos mértékben mégis elvesztett valamit. Biztos használni fog az egészségednek, hogy ide már nem lesz gondod.
Ramos nagyon aranyos, és nem utolsó sorban ti ketten is.
Örültem Paggy jelentkezésének is. Bár az esést kihagyhattátok volna. Boldog szülinapot a lányodnak. :flower1:
Szép estét mindenkinek és jó egészséget.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 12. 15:24

Kata, nálunk nem volt égszakadás földindulás. Fújt a szél, de az se viharosan, az eső meg csak esett, mégcsak
nem is zuhogott. Egy-két távolabbi dörgést hallottam, mást nem. De láttam a hírfolyamomban, hogy máshol
milyen károk keletkeztek.

Örülök nagyon, hogy gyógyulgattok! Jó lesz kicsit kimenni.

Lilykének annyi ruhája van és volt, hogy azt nem lehetett tartogatni. Az alig hordottakat kollégáknak szokták
továbbadni, a gyakrabban hordottak mentek a jótékonysági szervezetekhez. Olyan ruhája nem is volt Lilykének,
amit lyukasra, kopottra, hordott volna. A futárral való hazaküldés nagyon drága lett volna, és most már vámot
is kell fizetni az Áfa mellett.

Mondom, hogy túlzásba vásárolnak odakint. A fiam is ezt tette, de ő már leszokott róla, most a lányomék
nyomták be a féket. Az a baj, hogy a gyerekeknek a legtöbb holmit kettesével, hármasával, négyesével, ötösével
összecsomagolva lehet csak megvenni. És ez nemcsak a bodynál van így, hanem a pizsamánál, a nadrágoknál,
a pulcsiknál is. Van, hogy egyesével is lehet kapni ruhácskát, vagy nadrágot, pulcsit, de a három összecsomagolt
is annyiba kerül. Jól ki van ez találva. Büntetnek, ha egyet veszel. Az meg a másik, hogy annyira nem kerülnek
a ruhák sokba a fizetésekhez képest, hogy ha valami megtetszik, nehéz rá nemet mondani. Észre se veszed,
és máris megvettél egy csomó felesleges holmit.

Spoiler: mutasd
Lilyke szekrénye a szelektálás után (a szennyesben lévő, és az épp száradó ruhák hiányoznak). Jól látszik, mennyi
üres vállfa maradt:

Kép

Kép

Kép


Paggy, pihenj sokat! Egyetértek a betegségfelfogásoddal.

Én is láttam az Elviszlek magammal-t, mindig megnézem, nagyon szeretem.

Isten éltesse a lányodat!

Jaj, ez az elesés! Úgy kellett, mint púp a hátatokra! Még jó, hogy nem lett nagyobb baja a párodnak. Én az
ágyba rúgtam bele egyszer, el is tört a lábujjam.

Ági! Lezárult egy fejezet az életedben. Ez olyan, mintha nyugdíjba mentél volna.

Látod, a bácsikádnak semmije sincs, mégis menyi erőt tudott adni.

Ramos szerint: Mindenütt jó, de legjobb apukám és anyukám között...ja, meg a medencében. :D

Nagyszerűen sikerült a festményed! Én is azt mondom, amit Ildikó, hogy biztosan nagy dicséretet fogsz kapni érte.

Ildikó! Remélem, te is szépen javulgatsz! Az eső használt a kertnek? Vagy nálatok is özönvíz volt? Kikelt
minden, amit elültettél?
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 12. 16:32

Kata, ági képén cserszömörcét látni. Épp most virágzik, én is lefotóztam egyet pénteken:

Kép

Paggy kérdezte Lilykét. Nagyon szépen fejlődik, napról napra többet beszél. A bölcsiben nagyobb csoportba
került. Nem tetszett neki a váltás, de már megszokta. Szombaton a gyönyörű hajkoronájából vágatni kellett,
mert kényelmesebb neki a rövidebb haj. Ha fújt a szél, márpedig ott gyakran fúj, a szájába és a szemébe
fújta a haját. Nagyon zavarta.

Spoiler: mutasd
Ha nem esik az eső, akkor parkokba járnak Lilykével. Nagyon szereti a kacsákat etetni. Rendeltek az Amazonról
kacsakaját, és azt adják a vízimadaraknak. Tudjátok írtam, hogy a kenyérhez voltak szokva szerencsétlenek,
a salátát, vagy más zöldfélét nem ették. Ezt azonban nagyon szeretik.

Ezt a parkot szereti a legjobban, mert jó közel tud menni a vízhez.

Kép

Kép

Kép

Kép

Hazajövet a fodrásztól:

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. június 13. 13:46

Sziasztok.

Búskomor idő van néha, aztán egyszer csak minden fényességes lesz, süt a nap ezerrel.
Köszönöm szépen Rita,próbálom belőni a gyógyszereket. Ha kis hatóanyagút veszek be nem használ. a nagyobb sok,mert 24 órásnak kellene lennie, de félidőben jól lehúzza a vérnyomásom, később este meg már magasabb, akkor azért fáj a fejem. Most azt találtam ki, hogy félbevágom az erősebbet és beveszem, a többit nem variálom, a másik felét pedig este, és akkor lefekvéskor és keléskor is rendben volt. Az orvos is ezt csinálja, akkor tegyem ezt, vagy azt.
Na majd meglátjuk. Nemsokára jön a telihold, vagy újhold, sohasem tudom melyik /felváltva vannak/ akkor majd meglátjuk mit bírok ki, mert mindig megzavar. Közben iszom a vizet, nem töménytelenül, hanem amikor talán kell.

Lilykéről: nagyon jó, hogy el lehet vinni ilyen helyre, közel parthoz is - bár a bottal való pancsikolásnál kicsit féltem, hogy belecsúszik. A hajacskája nagyon jó, igen jól áll neki. Az összecsomagolt ruhákból azért 5 sok, bár nem tudom más-más-e a szabása mindnek, vagy tök egyforma.
Gyönyörű ez a cserszömörce fa. Azt hiszem még nem láttam élőben ilyet.
Utolsó impasztó képem, bár a technikát majd alkalmazok, már kitaláltam hol, nem az egész képen, csak helyenként.
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 13. 20:35

Sziasztok Lányok! Milyen sok szép képet és élményt kaptunk!
Elfilmeztem a késő délutánt, már be kellett volna adni az esti gyógyszert! pill és jövök

Rita, nagyon aranyos Lilyke, és napról napra egyre komolyabb, ugyanakkor játékosabb! Olyan jó látni azokat a pillanatképeket a vízparton a kacsákkal! Nem is hallottam még a kacsáknak való eledelről. :-?? de a lényeg, hogy ezek szerint van.

Samunak is gyakorlatilag az egész ruhatárát ki kell cserélnem, mert most már egész férfias körméretei kezdenek lenni. Plusz a pajzsmirigy is besegít neki.
Ma nagyon finomra sikeredett a gulyásleves, két napra főztem, de megettük kétszerre! Nem baj, legalább nem kiöntésre került a sor.
Ma bevásároltunk a tescoban 16 ezret sikerült otthagynom. DE vettem mindent amit elképzeltem, egyedül az oliva olaj maradt ki. Újra megvettem mindent amit a múltkor vettem, csak a gombát nem vettem meg most, mert oda kellett adja a szomszédba, hogy ne menjenek veszendőbe! Már késő volt ahhoz hogy pl. lefagyasszam.

Holnap addig nem tudunk sehova menni, amíg nem volt vízóra leolvasás!

Évi GrünwaldHumorral töltődj

Fantasztikus a magyar nyelv, szegény külföldi aki magyarul szeretne megtanulni :
Magyarul tanuló külföldi kérdezi hazánkfiát:
- Mondd barátom, mi a különbség a jár és a megy között?
Mondjuk, jár az utcán vagy megy az utcán?
- Semmi az égvilágon.
- Jó. Mert nem akarok zöldséget beszélni.
Tegnapelőtt láttam egy hastáncos nőt,
akinek egész zeneszám alatt folyton ment a hasa.
- Talán járt a hasa?
- Szóval mégis van különbség?
- Hát,....árnyalatnyi.
- És a pénz, amiért megdolgozunk, az jár vagy megy?
- Az ... az jár. Többnyire. Nálam megy.
- Értem.
És mi a különbség a tenni, meg a rakni között?
- Semmi az égvilágon.
- Jó. Mert nem akarok zöldséget beszélni...
Tegnap találkoztam egy ismerősömmel,
aki nem a feleségével sétált a teszedőparton.
- Hol?
- A teszedőparton.
- Talán rakodóparton?
- Most mondtad, hogy tenni és rakni: mindegy.
Na, szóval az illető nagyon zavarba jött, és úgy rakott, mintha nem venne észre.
- Úgy tett.
- Hát a ti nyelvetekben egy nagy tevés kivétel van.
- Egy nagy rakás.
- Elég az hozzá, hogy az illetőt otthagytam a rakás színhelyén.
- A... a.. tett színhelyén.
- Miért, van valami különbség?
- Árnyalatnyi.
- S mi a különbség a húzni meg a vonni között?
- Semmi az égvilágon.
- Jó, mert nem akar...
- Tudom, nem akarsz zöldséget beszélni.
- Úgy van, honnan tudod?
- Kitaláltam.
- Szóval a huzaton, amivel Bécsből jöttem, nagy volt a vonat.
- Talán a vonaton volt nagy a huzat?
- Hát akkor az lesz a legjobb, ha most lehúzom a tanulságot.
- Levonom.
- Ide figyelj! Én rögtön bevonok neked egyet!
- Behúzok.
- Nahát, ez hallatlan! Ki ismeri itt ki magát? Mondd csak, azt, amibe a párnát csomagoljuk, az vonat?
- Az huzat.
- És amivel hegedülnek, az húzó?
- Az vonó.
- Nahát, és elvonják vele a nótánkat.
- Nem, elhúzzák.
- Légyszíves adj egy Seduxent.
- Parancsolj.
- Köszönöm szépen. Na, megpróbálok erőt venni magamon, kezdhetjük a második járatot.
- Menetet. Járata a villamosnak van.
- És arra járatjeggyel kell fölszállni?
- Nem, menetjeggyel.
- Mert ha nem, akkor ugye rosszul megy az ember?
- Nem, akkor rosszul jár.
- És a kísértet mit csinál? Visszamegy?
- Nem. Vissza az megy, akit küldenek. A kísértet visszajár.
- De csak az apró kísértet?
- Hogy-hogy csak az apró?
- Mert én tanultam, hogy az apró visszajár.
- Remélem, több kérdésed nincs?
- De igen van, tudniillik meg akarom inni veled a békepohár.
- És mit kell ehhez kérdezni?
- Hogy mi a különbség a dugni, meg a rejteni között?
- Semmi az égvilágon!
- Akkor, kérlek, add ide a rejtővonót!
- Micsodát?
- A rejtővonót.
- Ja, a dugóhúzót!
- Tessék.
- Köszönöm!
/Tímár György/
ezt nem lehetett kihagyni, így idemásolom!
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 13. 21:42

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
ennyi fért a képes mesetárba! Jó éjszakát mindenkinek! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. június 14. 8:25

Sziasztok.
Tegnap hatalmas felhőszakadás, záporeső, jeges eső volt nálunk. Borsónyi jegek potyogtak, sokáig megmaradtak.
Talán nem csinált nagy kárt, inkább az eső volt a tettes, mert megtördelt, lehajlított növényeket. Vészes volt, folyt az udvaron a víz, kifele a kapun. A kerti cipőmet kint hagytam, azt hittem azt is elvitte, de meghagyta nekem későbbre. A rózsák is meghajoltak a rettenetes erő miatt, ma már kicsit visszaálltak.

Piacra készülök, nem tudom elindulok-e vagy sem, még van fél órám, hogy eldöntsem.

Szépek a felhőfotók most is, de a cserszömörce mindent visz. azt hiszem elviszem, talán próbálkozik vele az ecsetem és én.
Szép napot nektek.
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 14. 11:34

Huh Ildikó, gondoltam rád miközben éppen olvasom, hogy már nincs vízhiány nálatok, sőt!
A rózsád szemmel láthatóan nagyon jól érzi magát! Kár hogy nem jön át az illata! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Ennyi jég talán nem tett kárt, de gondolom a levegőt jól lehűtötte, ..Sikerült az asszisztensnőt elérni, úgyhogy amíg sül a kenyér gyorsan eszünk és robogunk a rendelőbe onnan meg a gyámügyre!
sziasztok lÁnyok mindenkinek szép napot! Mennem kell gyorsan tenni a dolgaimat, majd jelentkezem! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 14. 16:27

Ildikó, szomorúan olvasom, hogy milyen szörnyű idő volt felétek. Látszik a fotón, hogy megviselte a virágokat.
Viszont nem lyukasak a leveleik, hátha a konyhakerti növények se sérültek nagyon.
Nálunk tegnap is, és ma is nagyon meleg van. Süt a nap, csak néha takarja el egy-egy felhő, de azok se esőfelhők.

Marha jó, hogy a betegnek magának kell kikísérleteznie, hogy hogyan és milyen mennyiségben adagolja a
gyógyszerét. :(

Beteszek neked pár képet, hogy lásd, milyenek az összecsomagolt gyerekruhafélék. Ezeket együtt lehet kapni.
Nem a tetszetősségre mentem. Az első találatokat tettem be.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Ahol Lilyke pancsikol, ott nagyon sekély a tavacska, bár szerintem sehol nem éri el a térdmagasságot a vize.

Az időjárás megihletett. Nagyon szépet festettél megint. A piros kabát mindjárt lejön a képről. Afremovot
juttatja eszembe.

Kata, muszáj volt rákeresni, hogy hol kapható kifejezetten a kacsáknak szánt kaja, mert a kenyeret vitték
a kicsiknek, szörnyű volt látni. Az Amazonon volt a legolcsóbb, és ingyen kiszállítják.

Megértelek benneteket. A gulyásleves esetén én se tudtam mértéket tartani. :))

Igen, Samu férfiasodik, az a képeken is jól látható.

Jól szórakoztam a kis nyelvészkedős sztorin, amit betettél. Annyira klassz a nyelvünk!

Újabb jól sikerült cipócska! Guszta nagyon!

Nálunk is ugyanilyen felhők látszanak a gyönyörű kék égbolton.

Remélem, minden ügyet sikeresen elintéztetek!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 14. 17:29

Sziasztok Lányok! Full fáradtan, de 3/4 részt mindent elintéztem. Jártányi erőm is alig van. Erre mire jövök haza, a ruhahalom bedőlve a kisszoba közepébe! :(( :)) :(( :)) .
Klasszikus most vagy soha helyzet! De csak felmarkoltam és rádobtam az ágyra mert először palacsintát kellett süssek.
Most készül a karfiol leves. Ha látnátok hányszor ütöm el a betüket...grrrr
Pedig bekötött szemmel is hibátlanul kellene írjak. Ez is olyan mint a zongora!
Holnap még vissza kell mennünk a Szabolcskába, az otthongodozási miatt, ugyanis felülvizsgálják :)) :)) :)) .Mindenkiét! :((
szegényeket Sajnálom de tényleg, meg a dokikat, hogy új köröket kell csinálni!
Pedig bent van minden a gépben. De ez van! A pandémia miatt alakult így.
Hozom a mai kenyeret!

Egyébként nagyon szépek a kis badyk, és a ruhák! Samunál is mindig minimum5-6 darabokat kellett venni, mert szegénykém kicsinek rengeteget bukott!

Kép
Kép
[img]https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/287887739_5493698920675004_2482694285597813809_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=PIjVneyMXVgAX-JAhxM&_nc_ht=scontent-vie1-[img]1.xx&oh=00_AT82IIBumNoZDIUwEEjfevzQ3jzor69I8837H_9YKfu8hA&oe=62AD5D25[/img]
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=62ACB173[/img]
:x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:

Kép
Kép

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 16. 6:18

Szep reggelt! :) :flower1:
Mindent elolvastam es megneztem. :-bd :-bd :-bd :flower1: Koszonom.Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 16. 6:26

:littlehearth: Jovo szombaton az egesz orszagban Muzeumok Ejszakaja.
muzej.hu
Szegeden, Miskolcon, Gyorben ,Zalaegerszegen is. :)
Nezd meg mit kinal a kornyeked valami ujat, erdekeset ezen az ejszakan!.Nyisd meg a linket!Fontos ,hogy ha csak virtualisan is, benne legyel a kulturalis verkeringesben!!!!Rengeteg dolgot meg lehet nezni online is.
Ha csak magadra figyelsz,elobb utobb unatkozni fogsz! :))
Jovo het vasarnap jovok.Addig is irjatok ,tegyetek fel kepet.!Nagyon elveztem mindent itt.Klasszak a fotok. :-bd Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 16. 7:03

Sziasztok Lányok! Tegnap mindent sikerrel megoldottunk, igencsak fáradtak lettünk, s még egy éjszakai alvás sem segített most rajtam.
Megyek is megnézni mit kell a legsürgősebben helyrehozni itthon! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 16. 7:26

Sziasztok!

Paggy, köszi a linket, már korábban elküldted, meg is néztem, de őszintén szólva nem akaródzik este kimozdulni
már, főleg nem egyedül. Viszont tervezem, hogy "normális" időben elmegyek a Herman Ottó Múzeumba. Úgyis
gyakran gyalogolok arra. Nem illő dolog ilyet hangosan kimondani, de nem szeretek múzeumokba járni.

Várunk vissza. :)

Kata, akkor lement egy nagy teher rólad. Pihenjetek, aztán ha nincs túl meleg, és kedvetek is van, sétáljatok egyet.

Egy szakadt levél, és ami mögötte van:

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 16. 8:12

Tegnap ballagáson voltam. A volt osztályomén. Hetedikesek voltak, amikor tavaly márciusban nyugdíjba
mentem. Már akkor megígértem nekik, hogy ha itthon leszek, elmegyek a ballagásukra.
Miután kiörömködtük magunkat, alaposan szemrevételeztem őket. Nem sokat változtak, viszont sokat
nőttek. Szépek voltak az ünneplő ruhájukban, és látszott rajtuk, hogy tudatában is vannak ennek. Az ő
életükben az óvodai és az ált. iskolai ballagás a legnagyobb dolog. Ilyenkor minden család kitesz magáért.

Spoiler: mutasd
Nem vettem észre, hogy a táskám ki van nyitva. :))

Kép


Kép

Kép


Spoiler: mutasd
19-ből 17-en végeztek. Egy virágcsokorba tűzhető figurát, és egy tábla csokit - amihez ajándék tasakot is
vettem - kaptak tőlem ajándékba.

Kép

Kép

Angliában vettem ezt a nadrágszoknyát (első látásra szerelem volt), és ezt a combközépig érő A vonalú felsőt.
Ekkor volt rajtam először, erre az alkalomra tartogattam.

Kép

Új telefont kaptam, amivel nagyon klassz makrofotókat is lehet készíteni. Beteszek egy párat.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 16. 8:44

Néhány Lilyke:

Tudjátok, hogy a takarítás és a takarítóeszközök az egyik szenvedélye. Az üzletekben mindig sokáig állunk a seprűk,
kefék, felmosók környékén, mert mindent alaposan megnéz, megfogdos, kipróbál.
Egy kávézóban ültünk épp, amikor kivett a hátizsákból egy papírzsebkendőt, és nekiállt takarítani. Nemcsak az
asztalokat, a foteleket is letörölte, megigazgatta. Aki látta, annak mosolyt csalt az arcára.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 16. 20:30

Húúú RITA azok a makró képek! Csodásak! Még a lélegzetem is elakadt egy pillanatra, ezt kerestem a telefonom képességében!
amit persze nem találtam.
Megindító volt látni a volt kis tanítványaiddal, s Látszott a gyerekeken is hogy mennyire meg vannak illetődve, s milyen komolyan is veszik ezt! De jó érzés! :flower1: :littlehearth: :x :ymhug:
Szerintem csodálatos teljesítmény még így utólag is hogy gyakorlatilag az egész osztály sikerrel vette az utolsó évet! :-bd :movingflower:

Lilyke takarítási és bevásárlási beszámolóját is köszönöm, tünemény ez a kislány! :movingflower: :flower1: :flower1: :littlehearth:
Nagyon csinos voltál az új kellekcióban, ilyen nadrágszoknyát keresek én is magamnak, amit sikerült úgy megvennem, hogy majd adhatom a barátnőmnek mert pont annyira feszül rajtam, amennyire feszélyez már az ilyen. Pedig a kedvenc kékem is ráadásul. :((

Mai délelőtti kenyerem!
Kép
Kép
Kép
A kesztyűt megérte megvenni, ebben tényleg nem ég meg a kezed, egy kicsit nehéz volt felvenni de már idomult a kézhez!
Majd ha akciós lesz vagy ajándék újra beszerzem!!!!! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 16. 22:23


Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég