Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 24. 10:26

Mielőtt felteszem a képeket,szeretném elmondani,hogy nem feltétlenül lesz merev az ember idős korára.Fontos lenne,hogy a vidámságunk és a vállalkozókedvünk ,ha nem túl nagyok a betegségeink és nyavalyáink,megmaradjon.Példa volt rá a sajnos már elhunyt Éva nénim,akinek 1/2 évig a "társalkodónője" voltam.88 évesen is kipróbált egy csomó új ételt,amit a tv francia adásában látott.SŐT,AMI A LEGSZEBB és LEGMEGHATÓBB,hogy halála előtt 5 nappal,megkért segítsek megsütni neki 5-6 kedvenc teasüteményét,amivel a karácsonyi asztalra téve családjának kedveskedett.RENGETEGET TANULTAM TŐLE MINDEN SZEMPONTBÓL/tartás,jókedély,érdeklődés a világ dolgai iránt,vállalkozókedv/ :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :flower1:
Tehát Lányok!Biztos Ti is tudtok rengeteg finomságot.Tennék még hozzá párat én is.
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 24. 10:31

Kép
Sajnos az újságot nem tudom 1 kézzel kiegyenesíteni'
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 24. 10:50

[
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 24. 11:01

NA,HURRÁ!VALAMIT ELÁLLÍTOTTAM A GÉPEN :) :) :)
Kép
Kép
Kép
Visszamegyek az előzőekhez és újrafényképezem,hogy rendesen látszódjanak.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 24. 11:18

Kata!
Az ismerősöm kapott szputnyikot és most Pfizert kér rá,de még nem kapta meg.Azt kérdem én is, mitől fáj a hasad?Nem biztos,hogy akkor most azonnal oltatnod kell MAGAD!!! [-x :) :flower1:
Az avokádókrém jól néz ki,nekem túl zsíros.A barátnőm szereti.
Rita!
Ha a szórólapok és üres péksüteményes zacskók Lilyke gyengéi,nekem meg ŐŐŐŐŐ a pucér talpacskáival az új ruhájában,a zsebredugott" vagány vagyok képpel"!ARANYOS!!!!!Szerintem ő nemcsak most vagány és érdeklődő,de mindig is az lesz.Már írtam,hiogy az anyóstársam is kos/persze néha nem a legjobb fajta :)) :)) :)) /ettől még a kosok VAGÁNY NÉPEK!!!Mindig kiállnak MÁSOK és SAJÁT!!!!!!!!! igazukért.Bátrak,néha vakmerőek,értelmesek.Viszont csak ne vitatkozz velük,mert csak nekik lehet igazuk.Ha nincs igazuk,akkor is előbb utóbb bebizonyítják,hogy mégis ők látják jól.Engem néha idegesít,máskor szórakoztat ,de sokszor tényleg igazuk is van.FALTÖRŐ KOS,ha az a többség számára kamatoztatja tudását az jó,ha csak a maga számára akkor "enyhén" önző lesz.Van középút!!! :x :x :x
Rita!Nagyon örülök,hogy sétálgatsz és fotózol.Megértem,mert nálam is így van,hogy nem akarod az emberek ellenszenvét-tiltakozását kivívni a fényképezéssel.Mindeesetre ,azért várom mindig a miskolci és környéki,a szobai,az ablakból készített képeket.Nagyon szuperek a madárfotóid!!!Köszönöm szépen.
Na most már megyek,mert jó sok időt eltöltöttem itt."FUTOK" sétáln. :)) :)) :)) Sziasztok,szép napot!Paggy %%- @};-
Lányok!Nem tudom írtam-e,de a tanítványom,akinek 3 gyereke van/2 éves,7 éves és 9 éves/szólt ,hogy nincs-e kedvem segíteni neki,ha már úgy is ráérek.Lányok!Volt úgy/régen/, 2 család 6 gyerekének voltam a pótnagyija.Ma már kevesebb is elég.Ha beoltatom magam a 3. oltással-megyek.Már a kapumon dörömbölnek,hogy menjek :)
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. november 24. 15:47

Kedves Lányok,
Befejeztem az ásást. Nem írhatom, hogy elvégeztem, mert még maradt, megvár tavasszal, ha minden igaz lesz. Reggel rendesen fagyos volt a föld, de még most is,mert kellett a ládámba egy kis föld, és alig tudtam felszedni. Csináltam egy kis ablakdíszt. Rita, nagyon szépek az ételfotóid. Azért dicsérem a színét, mert az ízét nem tudom, de következtettem, hogy az is nagyon jó. Kár hogy nincs egy kis kóstoló valahol. Képeket még nem nagyon néztem, mert most jöttem be, és csak idehuppantam, fázott már a lábam is, kezem is. most lett kész a "mű".

Miért sietsz annyira Kata, nem szabad ilyen állapotban menni, még nagyobb bajod lehet. Kicsit kúráld ki magad, vagy nézesd meg mi ez a hasfájás. Nekem annyiféle ez-az van, ha mennék az időpont soha nem volna jó. Egyik testrészem kicsit rendbejön, a másik akkor valamiért rosszabb. Szóval váltás van mindig. Fél évet is lehet várni, ne félj.
Paggy látom gyermekpásztor leszel. Biztos nagyon tetszik majd a pót-unokáknak. Milyen jó barátnőd lehetett, annyira jó, mikor az ember ilyen kedves hölgytől tanulhat. Majd átnézem a sütiket, bár az idén nem lesz nagy sütés. Minden évben megfogadjuk, hogy most aztán NEM lesz sok süti.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 25. 12:36

Halihó!Hoztam egy kis néznivalót.NEM NAPI POLITIKA,hanem szerintem mindannyiunkat érdeklő/VAGY NEM!!! :)) /kérdést feszeget.Picit szabadszájú!!!!

Részlet az ajánlóból:
A magyar közbeszédet jelenleg két egymással versengő paradigma tartja fogságában: az egyik szerint Nyugat a civilizáció, míg a Kelet a barbarizmus szinonimája, amelyek között hol jó, hol rossz irányba ingázik a magyar kompország, a másik szerint a dekadens Nyugat feladta identitását, és megadta magát a menekültek barbár hordáinak. A két paradigma egy tőről fakad: a civilizáltságot és a fejlettséget mindkettő egy skálaként képzeli el, amelyen bizonyos népek feljebb állnak - a fejletlenebbeknek az a dolguk, hogy felzárkózzanak.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 25. 12:49

Kedves Ildikó!Nagyon aranyos a karácsonyi dísz!!!! :flower1: Osztom a véleményed,kéne kóstoló Rita ételeiből.De nem baj,nemsokára itt lesz az ÍZES TV vagy you tube csatorna.!!! :))
Ildikó!Gondolom jóminőségű ásód lehet,mert a most kapható műanyagszerűvel,nem biztos ,hogy mélyre lehet hatolni.Bár csak "úgy vélem",mert még nem próbáltam.Lehet,tévedek.Mindenesetre biztosan értesz a kertedhez és jövőre majd kivirul .Kísérletezőkedvű vagy?Szoktál újfajta növényt ültetni?Mi a választék a,a repertoá :)) :)) -ahogy az unokám mondta kicsinek.Sokszor vigyáztam rá este,elalvás előtt énekeltem -Lilla a nagyinak hatalmas a repertoárja,melyiket szeretnéd?-----A repertoát,nagyi. :)) :)) --Szóval milyen növények lesznek a kertedben? :flower1:
A pótnagyiság jó dolog,de azért jó lett volna,ha a SORS több sajátot adott volna.! :-bd :) :littlehearth: :flower1:
Ma gondoltam RÁD,mert sütöttem 8 szem gesztenyét-finom volt.Aki nem dunántúli vajon mennyi sültgesztenyét eszik egy évben???
Lányok!Hajnalban megfőztem a töltött paprikát.Összesen 3 kanállal ettem belőle a hisztamin miatt.Tudtam volna 33-mal ennyi,annyira finom lett.A páromnak kitettem egy tányérra.Lefotóztam.
Kép
Kép
Most pedig ,megyek tovább takarítani.Sziasztok.Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 25. 13:06

Ha már REPERTOÁR,akkor még beteszem az egyik kedvenc színházam néhány repertoár darabját, illetve csak ajánlóit.

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 25. 13:10

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 25. 13:11

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. november 25. 18:58

Jajjjj ez a töltött paprika, de szeretem. Biztos nagyon finom.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. november 25. 21:55

Juj Paggy, összefut a nyál a számban, hogy a sok finomság láttán. Talán majd a mogyorósat ki is próbálom.
Milyen finom lett a töltött paprika, ill paradicsomos. Ilyesmit én sem ehetnék de inkább beveszem a gyógyszert!
Amióta az Esomeprzolt szedem még az allergiagyógyszert is hetente ha egyszer be kell vegyem, a gyomorsav meg elveszett útközben végre :)) :)) :)) :)) .
Én nem sietek az oltással, annyira még nem vagyok jól, mintha lenne valami alapja a késlekedésnek! Viszont lenne pénzért de féláron is 18 mindenféle..olyan is amin még soha nem voltam. vbvizsgálat.
De lehet ezt is elodázom.
Ildikó, nagyon aranyos lett az ablakdíszed.
vissza kell menjek majd egy oldalt mert lehet lemaradtam. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Jut eszembe, frankfurti leves és palacsinta volt, de sikerült túlennem magam, annyira ízlett! Egy picit mérges is vagyok ilyenkor magamra!
Szoky féle változatot csináltam meg most belőle! Olyan tartalmas lett hogy hihetetlen. pedig csak két picurka krumplim volt hozzá, nem annyi amennyit írt, de szerintem így még finomabb lett! :-bd
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. november 25. 22:11

Na! Behoztam a lemaradást az előző oldallal! Annyira cuki a kis Lylike , hogy valami csúcs! Az a beállás, hogy gyertek már....igen aranyos. Nagyon szépséges kis ruhát kapott, és a kis csizma is milyen kis fess a lábán! Csuszásmentes a talpa?

Jót vigyorogtam a kedvencek karácsonyán, de hogy mekkora üzletet lehet vele lebonyolítani hihetetlen!

Megint mennyi finomság és érdekes kalandok! Egyszer én is lefényképeztem egy solymot itt a fán, de mióta egyik másik ütődött szomszéd nem tudja rögziteni a ruhát ha kiteszi száradni...a fán fennakadva elriaszt minden nagyobb madarat. Csak a galambok nem törődnek vele.

A repertoárok tetszenek de legjobban az egyes és a 3-as.
Lejátszom majd holnap Samunak, ha már ráérünk. Ma hajvágás volt legénykémnek és nagyon jól sikerült a munkálkodásom. Majd ha lesz kép hozom.
A káposztás tészta legkésőbb holnapután lesz kész! De akkor túrósat is csinálok, mert ki akarom próbálni milyen ha én csinálom. Biztosan jobb lesz mint a bolti, de azért mégis...

Mennem kell, mert majd eldőlök ma a fáradtságtól, úgylátszik egy kicsit megviselnek ezek a minuszok. De ha beáll akkor már semmi bajom. Csak megérek fenn maradni, napközben. na nézem az órát, még jó hogy álmos vagyok..
Tegnap csak fél tízig bírtam fenn maradni, aztán reggel fél 8-ig bealudtam!
Jó éjszakát! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. november 26. 11:23

Sziaszotk Lánykák!
most csak gyors magamról, aztán robogás a konyhába ebédet főzni, mert mindjárt dél.
Aztán festés, mert nagyon le vagyok maradva, ebben a kurzusban még semmit nem festettem. Nincs rá időm, a szemem is bevérzik általában estére.
Még egy óra és utána talán, ha a virus is engedi ismét találkozó bemutatni mit csináltunk. Ma jön két ecset és talán tudok is velük dolgozni.
Mióta megszünt a kinai lelőhely az ebay-n a magyar állam szankciói miatt, igy a jó dolgokhoz nem tudom hogy fogunk hozzájutni.
Nézem a madaraim az ablakból, beindult az eleségszerzés náluk. Ritának olyan szép madaras képei vannak, amit én nem tudok felülüberelni a szúnyogháló miatt.
Már jött zöldike is, az őszapót jó volna a kis gombócot kifogni, bár elég keveset vagyok a gép előtt.
Paggy, isteni jól néz ki a töltött paprikád, imádom.
Ildikónál olvastam a csontkovácsot. A gesztenyére nem irtatok semmit, hogy azt lehet megenni, ami a normál gesztenyefáról leesik??
Sose ettem még gesztenyét. :-)
Kata, gyógyulj, várjuk Samu fényképét! :-)
Rita, Lilyke képeit mindig várom, annyira édes!!
Lányok, megyek, mert ha leülök a gép elé vagy én is úgy járok, mint Paggy, te, vgy ha itt ragadok, akkor csúsznak a dolgaim.
Hiába tudom, hogy az embernek arra van ideje amit szeretne, lehet én akarok túl sokat.
vigyázzatok magatokra, itt nagyon rossz tapasztalatok vannak a virussal kapcsolatban.Ha az embernek a köreiben van jó pár súlyos eset, az elszomoritó.
Mára esőt igér, falevelekkel is meggyúlt a bajom, de legalább már mire ideért tiszta minden, kukába is elfért, el is lett vive nagyon sok a hulladéktelepre.
Szép napot mindenkinek.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. november 26. 11:28

hát leirtam a megint nem küdlte el sztoryt, persze hogy nem másoltam, mert rohannom kellene főzni és még mindig a gép előtt vagyok, igy megint nem küldte el, de ezt nem tudtam visszahozni, csak az előző hozzászólásom. Igy újrairtam, most másolom, de ha kimásolom, akkor nem is kell beillesztenem, mert magától átmegy. Komoylan nem értem, szeritnem engem nem szeret a rendszer. Crome-ot hazsnálok...
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 26. 19:46

Sziasztok!Benéztem és már megyek is.Örülök,hogy mindenki többé-kevésbé jól van .Üdv:Paggy %%- @};-
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. november 26. 19:59

Kedves Ági, egyszer menj el a piacra és ott biztos lehet kapni gesztenyét.
Sütve és főzve finom.
Sütéshez be kell vagdosni, hogy valahol bele lehessen "kapaszkodni" - én késsel szoktam - úgy lehet kibontani a héjából. Nem tudom hol laksz, az utcán is szoktak árulni sült gesztenyét.
Sütés előtt bevagdosom...... van egy palacsinta sütőm, amiben csak azt sütök - olyan régi fajta - kis vizet bele, hogy a gőz átjárja, ja és előtte megmosom - fedőt rá, és közben megrázogatom. Azért jó így csinálni, mert igy nem ég oda, végén fedő nélkül sütni, hogy a víz elpárologjon. /kb talán fél dl vizet szoktam tenni/. És kibontani a héjából és már lehet enni. Vadgesztenyét ne egyél, bár készül belőle gyógyszer, de az más.
A főttet nem annyira szeretem. Feltétlenül kóstold meg.

A festéshez sok idő kell. Tegnap és ma délután egy régi 5o* 4o-es akril festményt javítok, amit már kb 3 éve festettem. Egy téli kép, ami annyira rosszul sikerült. A tanodában csináltam, de mindenkié valami borzalom lett. Még nincs kész, de soha nem is lesz százas.
Két képet megterveztem, de mást nem csináltam vele.
Nálunk esett a hó, esővel együtt, én fáztam tőle, a Nap nem sütött ki egész nap.
Ma filmsorozatot is néztem /Mine/ hát elég beteg társaság. Hogy mik vannak? Hogy lehet ennyi mindent kitalálni.
Szép estét mindenkinek.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 27. 8:27

Ildiko! -Bocsanat,ha telefonrol irok , nincs ekezet.-Mindenkeppen fenykepezd le a havas kertedet!Nem szoktal a hidegben forraltboros teat inni vagy fahejas - mezes teat?Szeretnem latni a javitott festmenyedet!Esetleg egy fotot a sultgesztenyerol- olyan inycsiklandozost,hogy. mindenki!!!! kedvet kapjon a. kiprobalasraLanyok!Holnap hozom a legutobbi setank beszamolojat.Terjefelmes lesz :)) Szep napot!! Agika,Azert en nem erem be ennyivel Toled!Hol vannak a szep fotoid es amivel kinlodsz most a festeszetben, nem lathatjuk?Persze , tudom , a Mesternem szivesen mutatja a felkesz alkotast.:littlehearth: :)) nRita!Milyen volt a vezetett seta? Most megyek, sziasztok.Paggy %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. november 27. 9:23

Kedves LÁnyok szép hétvégét mindenkinek! Életre kell galvanizálnom magam... :ymblushing: :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy, anyum annak idején van vagy 5o éve, kuktában csinálta meg a gesztenyét, de egyébként mindent úgy ahogy írtad!
Ha ki bírok mozdulni veszek én is egy pár szemet kipróbálásra! :x
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. november 27. 9:34

Sziasztok Kislányok! Itt nálunk tegnap épp nem volt hideg, ezért eső esett hó helyett. Nem volt nagy eső,
esernyő se kellett, elég volt a kapucnit a fejemre húzni gyaloglás közben. De azért érezhetően jön a tél.
Vége a napos időszaknak is. Két napja a sűrű felhők mögül próbál kikandikálni a napocska, de nem túl
gyakran sikerül neki. Na, ezt az időszakot már nem szeretem. Ebben már semmi szépség nincs számomra.

Mire a végére értem a hsz.-nak kisütött a napocska is! Azonnal kedvem lett egy utolsó őszi ablakpucoláshoz.
Ennek márciusig ki kell tartania. ;)

Paggy, jaj, te szegény! Nem írtad, hogy a serpenyőt meg tudtad-e menteni. Még jó, hogy csak a hagyma
ment kárba!

Nem tudok segíteni a gomba kérdésben. Én csak fehér és barna csiperkét szoktam vásárolni. Régebben
néha vettem laskagombát is, de a csiperkék azt is legyőzték.

Én nagyon szeretem a lecsós gombát. Pár paprikából, paradicsomból és hagymából készre főzök lecsót.
Majd sóval és reszelt fokhagymával készre párolok gombát. A két ételt összekeverem és rizzsel vagy
tésztával fogyasztom. A lecsós gombára tehetsz tojást vagy tejfölt is. De csak a gombapörköltre magára is
tehetsz tejfölt, vagy üthetsz tojást.

Én is beteszek egy TÉNÉ zserbót hátha valaki kedvet kap hozzá. Nagyon szeretem ezt a fiatal párt. Okosak,
agilisak, kreatívak, és igazi közösségépítők. Ebben a videóban csak Viki szerepel.



Én is azt érzem a kos Lilykével kapcsolatban, amit leírtál. Már most nagyon határozott, ha a saját ötletei
megvalósításáról van szó, és kiváló érdekérvényesítő. Nagyon résen kell lennie a lányoméknak. Én már
látom, hogy nem lesz könnyű alany a konoksága, önfejűsége miatt, de mint mindennek, ennek is két
oldala van. Jó, is, hogy ilyen, és nem is. Ez van. :D

Jó, és igazán hasznos elfoglaltság vár rád a jövőben. De jó lesz, bébiszitteres történeteket olvasni! A két éves
közel van korban Lilykéhez (dec. 2-án lesz 20 hónapos), jó lesz látni, mi vár ránk a jövőben. :D

De sok töltött paprikát csináltam én is! Mindenki imádta.

Nem jutottam el a tematikus sétára. Már kabátban voltam, nyitottam az ajtót, amikor az itthoni fiam
hívott, hogy egész éjjel görcsölt a hasa, szerinte elrontotta valamivel. Ezek után inkább hozzájuk vettem
az irányt.

Ildikó
, nagyon aranyos lett az ablakdíszed! Én az idén egy világító fácskát vettem magamnak. Kicsi ezüst
gömböket fogok majd később ráaggatni. Ez lesz a jelképes karácsonyfám. Beteszek majd egy fotót róla.

Még a hagymához akartam írni a múltkor, hogy én mindig duggattam is hagymát, és magról is ültettem.
A dughagymából kelteket csak zöldhagymaként ettük, hiszen azok később felvirágoztak volna. A magról
ültetetteket hagytam kifejlődni. Csak az egyeseléskor/egyeléskor kihúzgált egyedeket ettük újhagymaként.

Lefotózgattam a mostani rétegelős próbálkozásaimat Faleveleket is felhasználtam közben. Kicsit később
felteszem őket.

Megmutathatnád egy szerinted elrontott képedet, és elmagyarázhatnád, hogy mi a hibája! Kíváncsi vagyok,
mi mit vennénk észre az egészből.

Kata, én pont fordítva vagyok bekötve. A hideg beköszönte felfrissít egy kicsit, de csak azé a hidegé, ami
nem jár köddel. A napsütéses tiszta hideg idő, még ha csikorgó fagy is van, javítja a ködös taknyos idő
által megtépázott életkedvemet. :D

A Lilyke ezüstös csizmájáról csak annyit tudok, hogy egy lengyel ismerősüktől kapták. Az ő lánya nagyon
gyorsan kinőtte, szóval újszerű állapotban adta oda a lányoméknak. Van új csizmája is Lilykének, vízhatlan.
Az jó lesz majd az esős időszakra, mert hó nem szokott náluk esni. Ott például az autósok nem használnak
téli gumit se. Majd megkérem a lányomat, hogy fotózza le, meg az új Nike cipőcskéjét is. Ami egyszer beválik,
abból mindig vesznek nagyobbat is, mint a jó kis rózsaszín cipőből.

Ági, próbáld az ecsetet megnézni a német Amazonon is. Az a jó, hogy angolul is lehet írni a keresőbe.
Én ezt írtam be: "paint brushes for chinese painting" - ecsetek a kínai festészethez

Ez jött ki. Hátha hasznos lesz számodra:

https://www.amazon.de/s?k=paint+brushes+for+chinese+painting&__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&ref=nb_sb_noss

Sétám során rábukkantam egy eMag üzletre (az eMagon találtam azt az etetőt, amit annyira szerettem volna
megvenni). Bementem, de nem tudtak az üzletben sem segíteni. Azóta voltam az Obiban, több kertészeti
boltban, az Auchanban található hatalmas kertészeti részlegen, de sehol nem láttam olyat, ami nekem
jó lenne. Nem baj, egyszer csak sikerül valamit összehoznom, addig nézegetem őket itt a szemben lévő
fenyőn. Csak ne repülnének el olyan gyorsan!

Én is csak kétszer ettem szelíd gesztenyét. Gyerekkoromban az utcán sütötték, és újságpapírból hajtogatott
tölcsérbe szedték bele. Már akkor is drága volt.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. november 27. 10:27

Ötezerért vettem ezt a kis fácskát. A pici gömböcskék hófehérek, és fehéren is világítanak, jól fog állni
neki az ezüst díszítés. Csak pici gömböcskéket gondoltam rá, de lehet, hogy csak így marad.

Kép

Szín-forma rétegekkel és levelekkel való kísérletezgetéseim vállalható eredményei, amikor nem toltam
túl a dolgokat. Csak kísérletek, nem végtermékek. Nagyon sokat kell még tanulnom és gyakorolnom.
Ezeket a lapokat, illetve darabjait majd kollázsokhoz szeretném felhasználni. Hamarosan neki is állok
egynek, csak kristályosodjon ki a fejemben a koncepció, hogy milyet is szeretnék. Mert ha egyszer
összevagdalom a lapokat, már nem lehet visszacsinálni. Papírkeretet tettem a lapokra, hogy az munka
szélek ne vonják el a figyelmeteket.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. november 27. 10:49

A kellemes ősz előcsalogatta a bőrlevél rózsaszínű virágjait, egyébként februárban szokott
virítani.

Kép

Ezek szerint nemcsak Angliában, itthon is vissza lehet vinni az elhasználódott tescos szatyrokat.
Kint minden nagyobb szupermarketben ez a módi, lehet, hogy itthon is, csak én nem tudok róla.
Utána fogok nézni, habár én viszem magammal a szatyraimat a vásárláshoz.

Kép

Az OBI-ban láttam ezeket a kertbe helyezhető állatkákat. Mind honos nálunk (a barna medve csak volt),
kivéve a pandát. Azt lehet, hogy az itt élő kínaiaknak készítették. :D

Kép

Kép

Gondolkodtam, hogy miért kell nálunk ez az angolos dizájn, aztán rájöttem. A Tesco angol cég.

Kép

Egyszerűbb, nagyszerűbb, színpompás mikulásvirágok.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

De el tudnám verni a kezét annak, aki becsillámporozza a növényeket! Van ezüst és arany csillámos is,
nehogy ezen múljon a karácsonyi dekoráció harmóniája. :(

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. november 27. 15:21

Sziasztok! Nemrég ébredtem az ebéd utáni alvásból másfél óra így egy kicsit még szinte kótyagosan de már ideültem, mintha tudtam volna, hogy sok szép dolog vár rám!Nagyon tetszett a TN videó is.
Rita, nagyon szépek a képek, de legjobban az első és az utolsó tetszett, talán az egyszerű szinkivitel miatt! Egyébként nagyon érdekes mód ahogy készíted, én a napokban láttam egy másik módszert, ott meg szivaccsal vittek fel mindenféle figurát úgyhogy közben egymásra is festettek , Csak ámultam milyen fantasztikus dolgokat tudtak kihozni belőle!

Örömmel olvason Lylike dolgait is, hát izgalmas lesz az arany középutat úgy nagyjából tartani, mert az tény, hogy nehéz eltalálni, miben legyen meg amit ő akar és miben ami a szülei akarata. De majd kiforrja magát ez a dolog is. Talán egy dolgot érdemes megtanítani mint tabu! Nem dugunk semmit a konektorba és nem rohanunk le a járdáról.
Nálunk a Samunak azt mondom valamire hogy dolgozó papír, nagy ívben kerüli. Ugyanígy a telefonnal is, ha azt mondom hogy dolgozótelefonálok akkor átmegy a másik szobába . Amint végeztem megyek is át hozzá hogy kész.
Nem mintha dolgoznék, csak ha hivatalos telefon, mert éppen a dokim hiv vissza valami miatt, értelemszerű hogy nem érek rá vele foglalkozni.
S hogy ezt meg tudtam tanítani neki, ezekben nagyon aranyos, türelmes, és kedves. De azért ha visszajön csak beleszól, hogy anya szeretlek! ilyenkor meg persze olvadok.. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: hátha sokáig el akarnak rabolni a telefonon! :)) :)) :)) :))

Kaptam a szomszédból beiglit, a diósat most ettük meg. a frankfurti levest meg már 3. napja ettük mire elfogyott!
Már elővettem a csirkemellet holnapra, és a céklasalátának való megfőzve, csak a levet kell még majd elkészíteni.

Leírok ide egy telefonszámot, hogyha azon hívnának benneteket mindenféle banki akármiért adathalászok!!!!!
+36 1 16366388 teljesen ártalmatlan és ismeretlen számnak tünnek...országos ismertető van róluk, az OTP-n keresztül, nagy trükkjük, hogy pillanat átirányítjuk a hívót egy másik számra!....Már sok milliót leszedtek így.!

ez a zacskóvisszaváltás új nekem, de ez csak és kizárólag Tescora értendő?
Jó lenne ha a sok hasadtat is visszavennék.

Nagyon tetszik a fenyőjelképes megjelenítése, én ha tehetném gyökereset vennék, hogy aztán ki lehessen ültetni!
De az enyémnek is utána kell járjak hogy most mi az ami hiányzik!
Jó lenne ha az idei karácsonyunk egy kicsit színesebb lenne...
Nagyon szépek a mikulásvirágok is!Én majd még cikláment és jázmint szeretnék cserepesként beszerezni!

Megyek most egy kicsit filmezni, jó párral le vagyok maradva, csak a feliratokat szereztem be.! További szép délutánt mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 27. 19:13

:flower1:
Rita!Nagyon szépek a leveles nyomatok. :-bd :-bd :-bd.Nagyon jó lenne hatalmas textilre mintának!Faliszőnyeg,esetleg tapéta?????Még selyemkárpitnak is elképzelem.Jópofák az állatkák.A MIKULÁSVIRÁGGAL az a gond,hogy nemcsak ,hogy a melegben és a túllocsolástól tönkre megy,hanem kivilágosodik,ha véletlenül túléli a karácsonyt .És még nem is rendes földbe rakják,úgy hogy feléli a tápot és VÉGE.Viszont rendkívül mutatósak.Sajnos nem növényként kezelik,hanem dísztárgyként,ezért fújják le csillámporral!! :(( :(( :((
Kata!Köszönöm,hogy megírtad a pénzlehúzós telefonszámot,majd figyelni fogok.--Ó ,már megjelent a bejgli???Finom volt??Te mindig szoktál sütni.Idén is így lesz?Ettél már gesztenyéset?Van aki csinál ilyent is.
Ma sütöttem gesztenyét,nagyon finom.Milyen rendes Samutól,hogy egy kicsit hagy egyedül lenni.Nehéz lehet,ha nem tudja az ember rendesen kifejezni,hogy mit akar.Talán csak tényleg nem tudja megfogalmazni,ami a fejében van.Mindegy ,az angyalkák eligazgatják a dolgait,rájuk hagyatkozhat és a földi angyalkára ,RÁD. :flower1: :)
Mit találtál ki karácsonyi vacsorára?Vagy mindig ugyanazt csinálod?A gyülekezetben nincs MIKULÁS vagy Karácsonyi ünnepség?Esetleg küldenek valamit?
Bár hideg van,de azért próbáljatok meg egy kicsit kimenni a szabadba!Gondolom Győrben is felállítanak karácsonyfát a főtéren???
Vigyázzatok MAGATOKRA!Jó éjszakát!Paggy %%- @};-

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég