Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. október 13. 21:23

Sziasztok!Nagyon érdekes,élvezetes előadások...közülük egy:


Üdv:Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 14. 15:52

Sziasztok!

Kata, felmentem a facebookodra, hogy lássam tettél-e ki újabb fotókat. Leszedtem onnan őket, és kiteszem ide úgy,
hogy ne tűnjenek el. Nem szeretném, ha "Kata-képek" nélkül maradnánk. :D

A zúzát mi is nagyon szerettük. Általában tarhonyát kértek a gyerekek mellé. Azok a kenyerek! És rizskoch! Azt is nagyon
gyakran készítettem csokiöntettel.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Még nem voltam pedikűrösnél, így nem gondolkodtam rajta, mennybe kerülhet egy egyszeri lábápolás. Elsőre soknak tűnt, de
másodjára már nem is annyira.

Nálunk is annyira szép őszi idő van, ennek köszönhetően még mindig nem kell fűtenem. :D

Ildikó, sajnos nem látom a képeidet. Tegnap óta valami van az internetemmel. Egyes oldalak nem töltenek be, mások lassan,
de bejönnek, és van, ami gyorsan betölt. A Digi szerint az ő részükről minden rendben van. Egy szerelőhöz elvittem a laptopomat,
aki ingyen megnézte, hogy esetleg nálam van-e a baj forrása. Szerencsére nálam is minden rendben van. Azt javasolta, hogy
vegyek egy routert, és azt is kössem be a rendszerbe, akkor jobb lesz a netem. Azt mondta, gyakran van ilyen probléma társas
házaknál, ha sokan neteznek egyszerre. Van jó erős routerem, de még a házamban van becsomagolva valamelyik zsákban, meg
kell keresnem majd. Mivel a postimage oldal pont nem jön be nekem, ezért nem látom a képeidet. Megtennéd, hogy elküldöd őket
az emailcímemre? Olyan kíváncsi vagyok rájuk.

Ezt látom most a hozzászólásodból :(( :

Spoiler: mutasd
Kép

Igen, így van, nem lehet mindent alaposan megnézni a vásárban. Az a legjobb, ha valaki tudja előre, hogy mit akar venni, és csak
ott áll meg, ahol ilyet lát. Gondolom, milyen kellemes perceket töltenél a festmények között.

Én is örülök a méhecskés képemnek. Hiányzik a természetben való nézelődés és fényképezés. Én is a telefonommal fotózok.
A fényképezőgépem itthon van, sose viszem magammal.

Néha vacakol a szerver, azért van gondod az oldalak tekerésével.

Amit ipari épületnek gondoltál a templom mellett, az a pláza, mellette balra a parkolóháza. Jobbra a bordós-barnás cserepes
házak lakóépületek. Jobbra fent a sok ablakos fehér épület a Vodafone székház.

Kép

Paggy, köszi!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 14. 16:03

jövök majd fotókkal is.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. október 14. 16:39

sziasztok LÁnyok! Rita, köszönöm!!!!!!!!! Nyugodtam hozz képeket tőlem talán így nem fognak eltünni nem értem miért csinálja, pedig jobbnál jobbak voltak a napokban is.
Itt is gyönyörű idő van, csak annyira jóllaktunk ma hogy kidőltem. Na meg persze Samunak a télapós verseskönyvéből olvasva is elálmosodtam. Hogy ő is aludt e nem tudom, de az biztos hogy ahogy megébredtem ő már fenn volt.

Nálam is kellemes az idő a szobánkban, szerencsére sarkig nyitva van..a napsütésnek köszönhetően.
Jut eszembe, hogy van e nálad a gázfűtés miatt külön érzékelő vészhelyzetre? Én abban a buta tudatban voltam hogy csak a szénfűtés veszélyes ilyen szempontból.. Hát esett le az álam hogy van még más is, nem csak a pince metán mennyisége még.

Már utálom a híreket, a sok eszement vonat gépkocsi karambolok miatt. Sajnálom a mozdonyvezetőt!
Nem is emberek hanem szörnyetegek vezetnek az utakon.

Be akartam menni a belvárosba, de most már nincs kedvem, mert mire beérnénk már lassan több minden zárna, hacsak nem a Árkád-Pláza vonalban gondolkodom.
Nincs itthon szőlő s szinte elvonási tünetet okoz :)) :(( :)) . De már megettünk egy heti adagot és még nincs vasárnap.

Na megyek kicsit szörfözni a netre, aztán elindítom a mosógépet is. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. október 14. 23:07

Szép estét mindenkinek, gondolom már alszotok nagyban.
Bejelentkezek, mert legalább ezt tegyem meg. Elindultam vizsgálatokra az évi szokásos labor, kiegészitve a pajzsmirigy T3,T4,-el ami most jött meg és rendben van. A labor meg majd valamikor.
A térdem is elinditottam, a szivem várat magára, meg a csodára :-)
Úgyhogy eltünésem oka ez, néha a micsodám is tele és nincs kedvem semmihez.
Festeni sem festettem a Lótusz napok óta, most kezdtem ahhoz is. A lassitás eredméyne, hogy mint pl. most is, este 11, mire géphez jutok hulla fáradtan.
Ildikó, gyönyörű a kenyered! Szépek a képek, amiket feltöltöttetek, meg Paggy Nagy fala is megnézésre vár.
Holnap temetőbe megyünk haza, meg anyuhoz és Gabóci Békéscsabájára a múzeumba, hátha kapunk a rizspapirra nehezéket az agyaghadsereg tábornokai közül.
Rita, nemsokára mész Lilykéhez!!
Kata és Ildikó, na meg persze Paggy, rátok is kiváncsi vagyok, de ma már nem olvasok vissza, mert nagyon fáradt vagyok.
Jajj, még annyit Rita! Vettem bio rizstejet, merthogy egyszerre lett a párommal a gyomrunkkal valami. Én a töpörtő zabálásra gondolok. Ez nálam két száraz darabot jelent. Úgyhogy totál diéta. A párom na ő meg nem enné a teljes kiörlésű dolgokat, meg a napi kakaója is az őrületbe kerget, amiről szépen most letiltottam. Úgyhogy rizstejjel issza a sima kakaót, nem a cukrozottat, mert még méz sincs. :-)
Ma már éhen akart veszni. :-)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. október 15. 8:06

Sziasztok Lányok! Ági jobbulást nálatok, ha minden igaz max két nap alatt lefut az egész. Bent van a levegőben ez a vírus, Meg ez a váratlan de gyönyörű vénasszonyok nyara olyan jó sikerül, hogy már most 1o fok van, még egy kicsit kivárok aztán indulunk.
Csak szőlőt akarok beszerezni.
A tegnapi rízskochból még éppen van egy adag mindkettőnknek, de délután már csinálhatom a következőt az almás joghurtos kevert lesz.. erről jut eszembe tojás is kell.

Veszek új vízforralót is, mert nagyon melegszik az alja, néha meg szivárog is, nem is tudom hogy csinálja, de már nem bízom benne, mert sokára és hangosan melegíti fel a vizet. Én meg nagyon sokat használom!
fő a biztonság!

Remélem mindenki jól van, és tudja élvezni ezt a jó kis időt!Szép hétvégét mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 17. 8:50

Sziasztok Kislányok!

Ma délután tényleg jövök majd képekkel is.

Kata, ha esetleg van olyan képed, amit nem tennél ki fb-ra, küldd el emailben.

Nincs semmilyen külön érzékelő a gázfűtés miatt, szerintem konvektoroknál nem is kell. De úgyis minden
fűtési szezon előtt átnézetjük a készülékeket.

A szőlő nálam is megy, meg a körte, és az alma is. Szilvából már teleettem magam, azt már nem kívánom.

Épp tegnap vízkőtelenítettem az én vízforralómat. Ahogy írtam korábban, egy evőkanálnyi citromsavat tettem
a tartályba, majd teleengedtem hideg vízzel. Elkevertem a vizet a citromsavval és állni hagytam. Kb. 15 perc
múlva kiöntöttem a vizet és kétszer átöblítettem a vízforralót. Semmilyen dologgal nem nyúltam bele, sikálás
nélkül is nyomtalanul eltűnt a vízkő.

Ági, de jó, hogy jók lettek a pajzsmirigy eredményeid! Egy gonddal kevesebb.

Már három hét sincs hátra, hogy magamhoz ölelhessem Lilykét és a gyermekeimet! Nagyon várom már. Minden
nap, amikor élőzünk, elmondom neki, hogy nemsokára megyek hozzá repülővel, és az ajándékait is meg szoktam
mutogatni. Nagyon élvezi. Legutóbb egy kis szobacipőcskét vettem neki a Kikben. Szükség lesz rá, mert ők is
lejjebb veszik majd otthon a fűtést, pedig eddig sem volt túl meleg. Egyébként Angliában nincsenek úgy túlfűtve
a lakások, meg az üzletek, mint itthon. A vejem anyukájánál és a testvéreinél 16-17 fok van télen a lakásban.
Az ottani ajánlás szerint 16 fokban a legjobb altatni a kisbabákat is. A legvastagabb babahálózsákok 12 fokra
vannak méretezve.

Spoiler: mutasd
A térdem, vállam, könyököm, bokám magától rendbe jött amikor elhagytam az állati eredetű dolgokat, meg
a fehérliszt és cukor fogyasztását. Lement rólam egy csomó súlyfelesleg, már ez is nagy könnyebbség volt az
ízületeimnek. Magától jött rendbe a vérnyomásom is, a gyakori gyomorégések is, a bőrproblémák is. Gyakran
volt hasmenésem, ha tejfölös vagy tejes ételeket ettem (puding, tejberizs) vagy a napi második kávétól például.
Ezek is nyomtalanul elmúltak. Ma már soha nincs hasmenésem, nem ég a gyomrom... soha nem vagyok beteg.
Jó, hogy elkezdtétek a tejet elhagyni. Ez az első számú állati eredetű dolog, ami nagyon sok problémáért
felelős, meg a feldolgozott húskészítmények. Azt javasolják azoknak, akik nem tudnak a tejtermékekről
lemondani, hogy csak kefirt vagy joghurtot egyenek, mert ezekben vannak élő baktériumok a fermentálás
következtében. Ezek a bacik elkezdik lebontani a tejben lévő, nem embernek való alkotórészeket, így kevesebb
egészségügyi problémát okoznak.
Nem is szabad egyik napról a másikra átállni a sok rostra, mert az átmeneti felfúvódás sokaknak elveszi a kedvét.
De fokozatosan lehet, ezt észre se venné.
Tudom, hogy nagy híve vagy a méznek, de sajnos a rostok hiánya miatt az is úgy hasznosul, mint a finomított
cukor. Egyszer kipróbálhatnád a saját készítésű datolyapasztát. A párod kakaójába egy icipici is elég lenne belőle.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. október 17. 19:29

Jó estét. Most értem ide lányok.
Szép idő volt ma is, az éjjel úgy fájt a lábam, hogy ma délelőtt és az éjszaka is borogattam, szóval kimerített a fájdalom.
Most talán kicsit jobb.
Rita, megnéztem a fotókat, amiket hiányoltál. Nálam látszik. Nem is tudom betegyem-e ujra.
A mi vízforralónk is zenél, vagyis hangos, szoktuk vizkőteleníteni./haha/ Még nem vettünk helyette, igaz a vizet nem engedi át az alján.

Fél kg-os kenyerem, dagasztás nélküli, egyelőre csak fehér lisztből.
Képnearest chase bank
Reggeli fények, a házak kipárolgása, vagy minek nevezzem.
Képboa atms near me
Őszi színek:
Kép
Kép
Képwww woodforest com login woodforest online banking
Érdekes fotó, mintha szív lenne az avaron.
Képfrost bank locations san antonio
Kép
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. október 17. 19:38

Ági, valahogy kimaradt, örülök a jó eredményednek.
Szerdán megyek én is laborba, remélem nem lesz rosszabb semmi az előzőnél. A szedett gyógyszerek, vagyis a tünetkezeléshez használatos szereknek nem lesz nagyon rossz hatása.
Délután rászedtem magam a muskátlik összeültetésére, kicsit csökkentettem a cserepek számát télre. Nincs helyem, nincs hova tegyem őket.
Paggy ugye nem dolgozod agyon magad. Mész, jársz-e valahova Csokival. Hogy van a férjed, a többi állatkád. Mi van az Unokával, az iskolába járással? Kíséred-e, vagy megoldódott másképp.
Rita hamarosan itt az idő a repüléshez. Drága Lilykéd biztos nagyon várja a találkozást. Az ételfotók egy magazinba valók. Annyira szépek.
Éva örülök, hogy valami előrelépés van a kiütések terén.
Kata, annyi mindent csinálsz. Nagyon ügyes vagy.
Jó éjszakát, először is szép estét.
Majd hozok képeket, voltam egy kisebb túrán. :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. október 17. 19:51

sziasztok Lányok! szép estét mindenkinek! Köszönöm a gyönyörű képeket! Ma is csináltam egy kettőt!
Elmentünk az Aldiba meg a MÖMÁba de nem tudtam venni vizforralót, mert mindegyiknek több volt a hátránya mint az előnye. 2o ezret meg nem adok érte.
Sajnos az enyém hajlamos már ereszteni, s felmelegszik kellemetlenül fent a füle. Úgyhogy érik a dolog a cserére.
Holnap elmegyünk a városba egyenesen és ott nézem meg.
Elmegyünk először az Árkádba! Már régen voltam. voltunk...

Ildikó nagyon aranyos a kenyered, én majd meg akarom próbálni az éjszakai kelesztésüt is, hogy azzal milyen lesz ..ahhoz csak egy mokkáskanál száraz élesztő kell a többi változatlan, csak annyi hogy a hűtőben fog megkelni!

Ma volt egy kisebb balesetem, de szerencsére nem sérültem meg, csak jó ideig ott maradtam a földön mire szakaszosan feltápászkodtam. Oldalt akartam felvenni egy elgurult szőlőszemet s mire észbekaptam már borultunk is. Még jó hogy Samu nem látott belőle semmit.
Azért nem volt egy lányálom ...

Rita, milyen gyorsan telik itthon is az idő, tip top és már repülhetsz is. Mennyi időt leszel kint?

Én most kivételesen vettem egy literes céklalét bio és két deci / nap.
Találtam egy izgalmas receptet, azt akarom holnap megcsinálni.. majd hozom a leírását is.

Ja és én úgy tudom hogy nem árt az érzékelő a gáznál sem. Mindenesetre inkább legyen eggyel több valami mint hiány miatt probléma! Na látom tényleg fáradt vagyok.. csapongok jobbra balra..
Mennem is kell gyógyszerek stb.
Ja és képzeljétek kaptam olyan matricát 2oooért amit a billentyűzetre tehetsz, ha már nagyon elkoptak a betük. Úgy megörültem neki! Van ami már teljesen lekopott :)) :(( .

Rita, nyugodtan hozz a képeimből ami tetszik, annyira sajnálom hogy sok eltünt..
Jó éjszakát mindenkinek.. egy két képet kiteszek még a facéra aztán zárom is a gépet...Jó éjszakát mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth: i-)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. október 17. 19:53

Ildikó, egymásra írtunk, remélem minden jó lesz nálad is. Örülök, hogy elvoltál egy kis túrán is, majd jövök megnézni a képeket! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 18. 14:24

Sziasztok!

Ildikó, köszi, hogy újra betetted a fotóidat. Szerencsére már látom. Megoldódott az internet gondom, igaz, kétszer
kellett nekifutnom a Diginél. :(

A te kenyérkéden is látszik mennyire finom lehet. Nagyon tetszik a napfényszív, de a legcsodálatosabb a rézvirágról
készült fotó lett, mondjuk a lila őszirózsa se kutya.

Nagyon sajnállak a lábad miatt! Emlékszem, már évek óta gondod van vele. Ha jó rá a borogatás, akkor használd
gyakran. Én úgy tudom, hogy érdemes egy-egy evőkanál sót és ecetet is tenni a borogatásra szánt vízbe. Ez növeli
a hatékonyságot.

Holnapra jó laboreredményeket kívánok!

Kata, én ötezerért vettem az egy literes vízforralómat tavaly az Auchanban, de az Intersparban is láttam 4500-ért,
meg a Tescoban is.

Ezennel a "Kenyér nagykövet" címet adományozom neked. :D

Jaj, nagyon vigyázz magadra! Neked nem eshet bajod. Szerencsére szerencsésen végződött a kalandod a szőlőszemmel. :)

Két hónapot fogok kint tölteni. November 5-én utazom és január 7-én jövök haza.

Nem is hallottam még betűmatricáról. Jó ötlet.

Mindjárt hozom a képeket a fb-ról.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 18. 14:33

Kata képei következnek a fb-ról:

Az első háromhoz azt írta, "Egy pici szépség". Az utolsó kettőhöz pedig azt, "Kel a kenyér, itt a tegnapi kiszemeltem,
remélem jó lesz."

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kata, ez nem az a teljes kiőrlésű kenyér, amit én ajánlottam? Ahhoz is kevés élesztő kellett, és egy egész éjszakán át
a hűtőben kell keleszteni. Kíváncsi vagyok, milyen étel készül az utolsó képen.

Gyönyörű a vadszőlő és a borostyán keveredéséből keletkezett színkavalkád!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 18. 15:30

Még nyáron fotóztam a nagy melegben. Kalap és kulacs kutyáknak.

Kép

No comment... (Attila kiráj)

Kép

Légy az ablakon.

Kép

Bakszakáll virága.

Kép

Egy kreatív bolt kirakata. Náluk nincs ősz, azonnal a télre ugrottak.

Kép

Újra felbukkant a mókuska (kanapén ülve, ablakon keresztül fotózva :D ).

Kép

Csak hogy ma se maradjunk sárga virág nélkül. Most méhecske nélkül.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 18. 15:37

Őszi, színpompás gúnyában:

Háromféle fa együtt:

Kép

Szintén hárman:

Kép

Ketten:

Kép

Egyedül:

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. október 19. 9:52

Sziasztok Lányok! Rita, köszönöm a képeket, amiket kitettél.
Közben kint vannak az újabbak a tegnapiból, úgyhogy a történet folytatódik azzal, hogy ez a keverék egy karfiol, édesburgonya,
cukkini, lilahagyma bors, só tejföl tojás keverékről szól, ja a kaport majdnem kihagytam , meg a chilit, és az édesköményt, mert az akadt még hirtelen a kezembe.
Az egész lényege hogy vagy lereszeled a hozzávalókat, vagy ha van aprítód én az utóbbival csináltam pikk pakk megvan az egész. Majd látod a képen hogy addig kell sütni amig szép piros nem lesz.
Annyi, hogy igazából reszelt sajttal kellett volna csinálnom, de mivel nekem a kenhető sajthurkám volt azzal dúsítottam ráadásul kettőt. DE annyira finom lett, hogy én a rákenhető feltétet nem is csináltam meg és hosszában össze lehetett volna tekerni, de fölöslegesnek tartottam, annyira finomra sikeredett.
Egyébként ötlet gyanánt legközelebb egy árnyalattal kisebb sütőbe teszem be, amúgy 18o fok fél óra, kinek milyen a sütője, az enyém mostanában kicsit lassabban süt.
A kenyér pedig még mindig a megszokott, de már majdnem olyan mint amit ki szeretnék hozni belőle.
Legközelebb megint a csatos sütőedénybe teszem be.

A teljesen teljesőrlésűt majd 23. ára vasárnapra ütemeztem be. Addigra elfogy ez a mostani.
Meg a Tang zongos technikás tolódik mindig, de ha zsemlét csinálok most feltétlen azzal csinálom meg, hogy lássam a különbséget a kettő külleme, íze, valamint eltarthatóságában.

Rita! Az a mókuska annyira bájos, olyan szívmelengető hogy nagyon.
A fás képek is varázslatosak. A tegnapi tós képeim a visszatükröződéssel nekem is tetszenek.

Ja jut eszembe sikerült nagyon jó vízforralót vennem, ha felavattam lefényképezem! S megúsztam 5 alatt! Bár nagyon csábított a másik 12-ért, és 6o % villanymegtakarításáért, de most még így is sokalltam volna ennyit adni érte. Ez pedig az üzlet sajátmárkás készüléke, ezért ilyen olcsó! ki is tettem már a facéra. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 19. 14:11

Kata fotói a fb-ról:

Kata, máris hozom a képeket a fb-ról. Nagyon érdekes ez a sokzöldséges étel. Akkor ennek az alján tészta van?
Csak mert írod, hogy fel is lehetett volna tekerni. A kenyérre azért is kérdeztem rá, mert barnább a színe, mint
a fehérlisztből készülteknek. De szeretném, ha nem csalódj a teljes őrlésűben se!
Hű, a te vízforralód majdnem két literes. Nagyon szép színe van! Nem volt drága. Igazad van, nekem is nagyon
tetszenek a vízben visszatükröződő színes fák. Lehet, hogy Ildikót meg is ihletik. ;) :)
Micsoda fotóalanyaid voltak! Mintha egy szociofotót látnék. Úgy látom, örülnek neki, hogy lefényképezted őket.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 19. 14:12

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 19. 14:12

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. október 19. 22:03

Köszönöm Rita a kitett képeket.. Sajnos cserélni kellett másikra, így megvettem a kisebb de jóval többet tudónál..
:( csak az ára a duplája volt... :( :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Aranyos házaspár ők a házmesterek nálunk.
A zöldséges alapnak a szerepe a tészta helyettesítése! Tökéletesen megfelel erre a szerepre. A maradék sajtkrémrudat is így fogom feldolgozni! :D :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 21. 15:15

Kata képei a fb-ról:

Megint nagyon szép és finom kenyeret sütöttél! A színén látom, hogy ebben már van teljes kiőrlésű liszt is.
Örülök, hogy jól szuperál az új vízforralód!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 21. 15:45

Újra elkészítettem a narancsos-kakukkfüves-datolyapasztás zöldségeket. Zöldséges-gombás árpatörettel
fogyasztottam.

Az árpa teljes értékű, nem fosztják meg a korpától és a csírától, emiatt nem emeli meg a vércukorszintet,
ezért cukorbetegek, fogyókúrázók, inzulinrezisztenciában szenvedők is bátran fogyaszthatják.
A töreteket azért szeretem jobban, mert negyed annyi idő alatt készülnek el, mint az egész szemű társaik.


Kép

Kép

Kelkáposzta főzelék hajdinával, vesebabbal:

A hajdina álgabona, és mivel teljes érték, ugyanaz igaz rá, mint fentebb az árpára, ráadásul gluténmentes is.

Kép

Párolt zöldségek mogyorószósszal és zöldséges rizzsel:

Párolt zöldségek: édeskrumpli, cékla, brokkoli, gomba

Mogyorószósz: mogyoróvaj, facsart narancslé, fokhagymapor, szójaszósz

Kép

Néhány szép napkelte.

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. október 21. 16:09

Köszönöm újfent kedves Rita a képeket. Az ételfotóid meg csodásak, és most már felirom hogy mihez mit teszel, sőt azt is hogy a hajdina töret miért is előnyösebb. Amúgy hihetetlen milyen árak vannak, de most azt csinálom hogy igyekszem legalább a napi 1 kg vagy ha több helyre eljutunk 2-3 kg lisztet megvenni, de már társítom a teljeskiőrlésüvel, így nem kötnek bele hogy csak egyet vihetek. Ma is rendeltem a tescon keresztül, újfent 11.e Ft. de már mindegy , mert megint a hitelkeretem fogy.
tegnap 12 a CBA-ban..igaz a kedvenc babkonzervemből megint sikerült vennem egy kartonnal.!!!
Most már majd bátrabban nyúlok hozzá- eddig vésztartalékoltam .

A mosódarát még mindig nem tudtam megvenni, mert nem jutottunk be. Viszont megjött amit vártam Proleptin is.!

Közben megfőtt a tészta, a gombapaprikás is, úgyhogy be fogunk megint kajálni... :)) :)) :)) de persze a felét meghagyom holnapra!

Még nem tudom hogy végül is kimozdulunk e bár ilyen későn még csak tegnap mozdultunk ki s nem voltam elragadtatva, hogy majdnem sötétedett mire hazaértünk... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

ui.: elfelejtettem megemlíteni a napkeltés képeket hogy nagyon szépek s milyen érdekes hogy szinte mindegyik csikozást játszik.. nálunk ma egész nap teljesen be volt borulva, most kezd egy kis napfény lenni, de már igen lemenőben van a nap.

De már nagyon várom hogy visszatérjen a normális időzóna, bár még lesz azt hiszem ezen a téren változás, de jó lenne ha már végleg ez maradna! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Még egy fontos dolog...tegnap azt hittem nem jól látok, vettem is egy üveggel, Almaszósz darabokkal! nincs 2oo Ft.!!! CBA
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. október 22. 15:29

Sziasztok.
Gyönyörűek a fotók, mindkét részről. A szépséges felhők, nagyon tetszenek. Néha én is fényképezek, de mindig elcsúfítják a fennlévő villanydrótok. Ma fáradságos nap volt, a kapu előtt lévő téli tüzelőt kellett behordani, mert a szűk bejáraton nem fért be a jármű. Így onnan talicskajárat és helyrepakolás volt a munka, mert jöttek a felhők, és egy újabb áztatás nem lett volna jó.
Sütöttem egy tepsi fügét, minden nap szedem, mert különben a madarak megcsipkedik. Azt meg nincs gusztusom megsütni, és ki tudja mit hozdoznak magukban. Kutyaséta is megvolt már. Már oly régen festettem, már nagyon hiányzik.
Ágikám te hogy vagy ezzel a témával.
Rita nemsokára indulsz.
Paggy gondoltam rád gesztenyeszedés közben, hogy még te sosem láttál és ettél.

Kirándulásom egy forráshoz, ami nemrég lett kész nálunk. Nagyon kellemes volt. FB-on fent van, ott idézetekkel együtt. Nem szeretem csak úgy feldobni, olyan pucér akkor az egész. Így benne vannak a gondolataim is, persze az idézet nem az enyém, /azért vannak kivételek is/ ami egyezik az idézettel.
Na majdnem elveszett az egész írás.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. október 22. 15:41

Figyelmeztető tábla.

Kép

odavezető út
Kép
Kép
Kép
Képhow much i love you poem for her
Kép
Kép
Kép
Kép
Képpoems for your bff
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég