Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 4. 17:41

Kata fotói:

Nagggyon gusztusosak ezek a bejglik! Karácsonyi előkóstolás? Úgy látom mákosak.

Kép

Kép

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. november 4. 18:19

Megint be kellett lépni.
Jó estét.
Kedves Lányok, írtam kb egy órája, vagy több egy kicsivel. Sajnos úgy kivágott a rendszer mint.......
Nem tudtam menteni sem.
Rita nagyon tetszenek a képeid, fotóid. Fantázia az kellett hozzá hogy állítsák össze. A kis harangot figyeltem, megszólalt.
Jó utat kívánok. Biztos szép karácsonyotok lesz, és a költözéshez is gratulálok.
A pogácsára a válasz: Éva már ismerte ezt a pogit sokszor sütöm, nagyon örült neki, mindjárt evett is egyet.

Dorina, köszönöm a fordítást, majd megyek érte.
Kata jó étvágyat a bejglihez. Biztos finom lesz.
Nálunk eleredt az eső, még délután hűvösebb lett a levegő.

Vasárnap voltam festeni. Nagyon nem sikerült a dolog. A férfi tartotta a bemutatást a választott mediterrán képhez. Nagyon kezdetleges volt, jól el is szúrtam. Most itthon próbálok rájönni mi a hiba vele. Persze a választás volt a legnagyobb hiba, a hölgy sokkal jobba, ő egy folyatásos technikát mutatott, amire én nem fizettem elő. Elég húzós volt az ára, nem szándékoztam annyit költeni.
Szép estét mindenkinek, a távollévőknek is. :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. november 5. 7:29

Sziasztok Lányok! Szép Reggelt Mindenkinek!
Rita remélem minden gond nélkül hazaértél lányodékhoz, Lilike hatalmas örömére! :-bd :movingflower: :littlehearth:

Nagyon tetszettek az OBI-s képek, még a videó is emelt rajta! Elmegyek majd Samuval a Győribe, hogy vajon itt is állítottak e ki olyan aranyos szetteket.
Igen élethűen lett megcsinálva, még a tökös és avokádós is tetszett. Győrben ismét van óriáskerék!

A bejgli nem mostani, de mindig emlékeztetem magam, hogy a sajátot semmi nem überelheti!
Megyek csinálni a reggelit! Legyen mindenkinek kellemes hétvégéje!

Ildikó, remélem sikerülni fog a titok meglelése, úgy látszik nagyon sok függ mind az előadótól , mind a technikától, mind a lehetőségektől! Úgyhogy hajrá!!! Mivel nagyon ügyes vagy, biztosan sikerülni fog! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 5. 14:33

Sziasztok!

Na ma már nálunk is esik. Szép csendesen, az az igazi áztató eső. Mindenem össze van pakolva, csak a
laptop van még elől, de azt csak az utolsó pillanatban rakom majd el. Ötkor jön a fiam értem.

A gyerekek hétfőn és kedden is szabin lesznek, és Lilyke is otthon lesz, de be fogok jelentkezni. Szerdától
viszont ha nem is minden nap, de két naponta nagyon szeretnék fotókat betenni, meg írni erről-arról.

Ildikó, sajnálom, hogy nem sikerült a festményed. Tuti, hogy nekünk így is tetszene, de te már "vájt"
szemű vagy, jobban meglátod az apróbb tökéletlenségeket. Egyszer már tettél ki egy előtte és utána
képet egy festményről, az nagyon jó volt. Leírtad, hogy hol javítottál rajta, és miért, így mi is azonnal
láttuk, hogy tényleg szükség volt a javításra. Ha lesz kedved, csinálhatnál még ilyet máskor is.

Köszönöm szépen a te jókívánságodat is! Amióta kint vannak a gyerekek (10 és 9 éve) nem karácsonyoztunk
együtt, és hát most már Lilyke is ott van. Nagyon jó lesz!

Kata, még itthon ülök (tűkön), de éjjel fél egy felé (ottani idő szerint) már magamhoz ölelhetem Lilykét.

Anyukám mindig nagyon finom tölteléket készített a mákos bejglibe. Mézet, baracklekvárt, citromot
és citromhéjat is tett bele. Nagyon szerettük.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 6. 7:21

Sziasztok Kislányok!

Megérkeztem. Lilyke végig aludt az úton, amikor értem jöttek, meg hazafelé is, ezért reggeli meglepetés
leszek számára. Itt most negyed hét van (otthon negyed nyolc), egymagam kávézom egyelőre, a többiek
még alszanak.

Szép napot mindenkinek! :x
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. november 6. 8:11

Kedves Rita, köszönöm hogy bejelentkeztél! Kellemes időtöltést kint, és szeretettel üdvözlöm a kedves családot! :x :ymhug: :D :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. november 7. 21:05

Kedves Rita, örülök, hogy megérkeztél. Volt m öröm biztos minden részről.
Hogy bírod a repülést? Én még óriáskeréktől is mindenféle bajt megértem. Még jó, hogy nem hánytam.
A festményt még nem tudtam helyrehozni az én ízlésekre. Már többmindent változtattam rajta. Nem tetszik. Maga a kép is egy hülye beosztás, egy épület egy részét festeni, nem szerencsés. Most még az ajtón variálok, hátha a kék szín menne hozzá, mint az ablak kerethez. Utálom a zöldeket,de innen nagyon hiányzik valami.Lehet, hogy nem fogjátok látni.
Tegnap és ma festettem monokróm képeket. Most azokat nagyon szeretem.
Ahol most tanonc vagyok, ott egy olajfestmény van. Monokróm festmény, én ezt áttettem akvarellbe. Ne gondoltam, hogy ilyen gyorsan megy. Az egyik kék színnel, a másik barna árnyalatival készült. Ha fel tudom tenni, hozom .
Nézek egy sorozatot hát jól megetet, nem bírom abba hagyni. bár még 5 rész fordítás hiányzik belőle. Nagyon várom, hogy rendeződjön a szereplők állapota. Vagyis a szerepet játszók szerepei pozitív irányba kerüljenek.

Nem tudom hogy lehet Paggy, nekem kedves személy, de nektek is, pár sor erejéig biztos ráérne.
Ági is nagyon eltűnt. Remélem nem beteg. Most hogy telihold lesz, én sem vagyok éppen a topon.
Bízzunk benne mindenki jól van/lesz.
Szép estét.
Kép
A másikat most éppen nem találom.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. november 7. 21:10

Kép

Ezt már úgy szedtem le a Fb-ról. Ilyekor már minden másoláskor veszít valamit a kép.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. november 8. 9:28

Sziasztok LÁnyok! Szép napot mindenkinek! :ymhug:
Nincs semmi baj Ildikó szerencsére, csak nagyon magával ragadott pár sorozat bennünket, s alig bírjuk mi is letenni.
A képeid így bekeretezve teljesen másként hatnak mint "natúrban, " de legalább így jobban van rálátásom hogy hogyan lehet elképzelni milyen keretjelleg illik hozzá!
Én meg sütök főzök, nem mindig fényképezem le .. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 9. 14:50

Sziasztok Kislányok!

Kata, Ildikó! Köszönöm a kedves szavaitokat!


Kata, holnap megnézem a fb-on, hogy tettél-e ki friss képeket, és áthozom ide neked.

Ildikó, nem félek a repüléstől, sőt nagyon élveztem, amíg az ablakhoz vettem jegyet. Ma is szívesen nézegetnék
kifelé/lefelé/felfelé, de már jobban szeretek a másik szélén ülni, hogy érkezéskor hamarabb kijussak a repülőből.
Ma már úgy veszem a jegyet, hogy a leghátsó sorba, a folyosó felőli legelső szék legyen az enyém. Így mindig elsőként
szállok le. Nem jó érzés bezsúfolva lenni órák hosszáig.

Hű, de tetszenek ezek a monokróm festmények! Ha választani kéne, a felsőt választanám, a kéknek kicsit komorabb
a hangulata. Meg a felső képen nagyon tetszik a házacska, az öregecske kerítés, és a kaszálásra érett növényzet a
földúttal. A keretek csodásan passzolnak a festményekhez. Olyat még nem is láttam, ami a kék képet keretezi.

Az elkóborolt báránykák (én is sokszor voltam ilyen) mindig jelentkeznek, ha alkalmas az idő. Most is így lesz szerintem.

Én is elkezdtem fordítani a háttérben egy sorozatot még otthon, de most közbe jön ez a két hónap, hogy nem fordítok,
meg januárban hazalátogatnak az öcsémék is, és házeladás-vásárlás-költözés előtt is állok, úgyhogy egy jó darabig nem
jelentkezem vele. Ez a négy rész, amivel elkészültem sokáig nem fog gyarapodni. 45 részes egyébként. =))

Még nem fotóztam sokat.

A budapesti repülőtéren mindenütt piros karácsonyfák voltak.

Kép

Mentünk megnézni az új házat (az eladók még mindig nem találtak megfelelőt maguknak). Háznézés után játszóterezés:

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép


Az egyik parkban virított a rozmaring:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. november 9. 15:51

Sziasztok Lányok! Szia Rita, a képeket még csak most tettem ki..hátha nem voltak még kint.
aranyos Lilyke az ősz színei között, látszik hogy nagyon élvezi a helyzetet. :D :littlehearth: :ymhug:

Köszönöm a reptéri beszámolót is, igen érdekes a piros fenyő, elég erős impulzusa van, de tetszik.
Ma sétáltunk mi is egy kicsit, igaz közben mentünk azért két buszmegállót is. A lakhatási szerződést írtam alá,
Újabb 3 évre megkaptuk! Egy gonddal és izgalommal kevesebb.

Érezzétek jól magatokat kint együtt, remélem az időjárás nem lesz olyan szélsőséges mint amiket a net mutat mostanában.
Szeretettel üdvözlök mindenkit.
UI. Nem tudom melyik sorozatot karoltad fel megnézésre, de addig is nosztalgiázom a másik ezelőttivel itt az oldaladon. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 10. 15:48

Szia Kata! Nagyon örülök, hogy újabb gond ment le a válladról és annak is, hogy sétáltatok egy kellemeset Samukával.

Itt nincs rossz idő, annak ellenére, hogy csak nagyon ritkán süt ki a nap. Általában egybefüggő felhőréteg van az égen,
de csak ritkán és elszórtan esik belőle eső. Reggel 13 fok volt, most meg 15 van.

Ági tette be ennek a sorozatnak a linkjét egyszer, amikor fordítani valót kerestem. Akkor meg is néztem belőle vagy 20
részt. Nagyon tetszett. Igazán különleges sorozat, és a századelőn játszódik, amit én annyira szeretek.

https://mydramalist.com/44443-the-little-nyonya

Kata fotói:

A számomra legszebb képedet teszem előre. Hihetetlen a színvilága! Persze nagyon szépek az őszi fakoronák, a szélfútta
felhőfecnik is, Samukáról már nem is beszélve.

Szebbet komponálni se lehetne:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. november 10. 17:34

Köszönöm Rita, ma mégsem mozdultunk ki, /nekem nem volt kedvem/ viszont főztem meg most sütöm az almás kevert piskótát

Nagyon örülök, hogy ennyire tetszik az első kép, jobb lett mint gondoltam. :D A varjasak nem lettek túl jók, gondolom én is ludas vagyok benne...
Sámuel meg enyhén szólva is nincs a helyzet magaslatán. Azt hitte visszafordulunk, mert tudta hogy a Pennybe készültünk,
de csak egy fotó erejéig szoltam rá :)) :)) :)) .

Most csak emlékezetből csinálom a süteményt, mert az alma éppen készült bedobni az unalmast, így mentve a menthetőt, meg hogy az édesség iránti vágyunknak gólt lőjek így jött az ötlet.

Köszönöm a linket, majd belenézek abba is! Most egy kicsit visszafogok a filmes tempóból, mert rendet is akarok csinálni a papírok között, meg egyebek, hogy ne év végén kelljen kapkodnom.! Nálunk is olyasféle időjárás van mint felétek, úgyhogy öröm ha éppen kisüt a nap.
Remélem holnap már jobb lesz, még a kevesebb hőfok sem rossz, ha nincs szél, csak pici szellő!

Jó éjszakát majd mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. november 10. 18:35

Sziasztok.

Kata,nekem is nagyon tetszik a két első fotó, főleg az első. Aztán jöhet a többi. Látom Samun, hogy valami nem tetszik neki, szóval megvan az ok.
Ma olyan voltam,mint a mérgezett egér össze-vissza futkostam, több félébe belefogtam. Kenyérsütés, 2 mosás, kicsi rámolás, muskátlik behordása, lemosások, levelek vagdalása. Ujra eljátszottam a diótörőt. De csak a törésik jutottam. Kutyaséta az erdő alá. nem sokáig voltunk kint, mert csepergett az eső.
Tegnap a gázműveknél voltam látogatáson, vagy reklamáción, ki tudja. Kellemes hölgyet fogtam ki, a méregdrága számla ellenére még nevettünk is egyet. Jaj olyan régen nevettem egy jót.
Nem tudtam, hogy október 1-től egy újabb drágulást kellett megérnünk, igy jól megnyomta az amúgy sem éppen kis költséget. /pedig a TV bemondta,mondta ő. Nagyot néztem. / Én nem nézek TV-t. /most meg ő nézett nagyot. Létezik ilyen öregasszony, aki nem lóg a TV-n./ Lehet, hogy 2 éve sem nézem, amúgy a neten nem jött velem szembe. Igaz már annyira utálom a híreket.
Utána OTP csináltattam egy mobil bankos akármit. Nekünk csekkjeink vannak, és azzal a postára mászkálás. Össze szoktam gyűjteni, és ha nem vagyok j áróképtelen akkor nincs is gond, vagy éppen remek állapotban vagyok, szívesen megyek. Tegnap remek állapotban voltam /na a 100-as nincs meg sohasem/ haha. :D Szóval itthonról fizetek vele. Szerződést nem kötök.
Itt is annyira segítőkészek voltak, nagyon örültem.
Ma festettem egyet, napraforgókapacitásom - imádatom még nem ért véget. Egy fokkal jobb, mint az ezelőttiek. Máshoz nem volt kedvem.
Rita ha nem esik, akkor lehet sétálni Lilykévewl, Persze esőben is lehet, de én akkor nem szeretem, főleg egyedül.
Majd belenézek a fordítandóba. Most éppen semmit sem nézek. Még 5 rész van vissza elkezdettből. Annyira tetszett, hogy csak hajtottam. Igaz 3-at is néztem egyidőben. Egyet befejeztem, a másik a vikin van, a 3.-at még nem fordították le. Na majd csak meglesz. Reménykedek egybe hozza az 5 részt.
Na .... leírtam mindent, amit akartam.
Szép estét, jó éjszakát, elmegyek kicsit kényeztetem magam a tús alatt.
Majd jövök.
Kata fotóját jó lenne megfesteni. Majd lehetséges Kata?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. november 10. 20:10

Sziasztok Lányok!Látom nagyon pörög a fórum/Nem úgy mint az én időmben,amikor azt írtátok micsoda dolog,hogy hetente többször is jöjjön valaki,hiszen van jobb dolga is. :)) Hát így változnak az idők. :-bd :-bd :-bd .Szépek a képek Ildikó,Katának a fotói Samuval és távolból is örülök,hogy Rita végre láthatja az unokáját.Jó egészséget kívánok,szép időtöltést és intenzív fórumozást!Mert hát csak jó "beszélgetni" a kedves ismerősökkel!!! :flower1: Üdv:Paggy
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. november 10. 21:27

Jó estét Paggy!

Örülök, hogy jöttél. Mi az hogy a te időd. Miért most is a te időd is van. Hogy mikor jössz a te dolgod. Én nem szoktam válogatni, akkor jövök, mikor tudok, amikor van mondanivalóm. Ha nincs akkor nincs. akkor is kívánhatok szép napot nektek.
De hát te elhatároztad, hogy most így csinálod, tudom a fogadalmad, betartod. Ez nem élet-halál kérdés, nem kell betartanod. Csak szépen, szabadon, ahogy jól esik.
Eddig festőleckét néztem, először meg szoktam nézni csak úgy, most kedvemre valót találtam a megvettek között.
Ja és kérdezném, sikerült bekeretezni a festeményeket? Megmutatod, ha megvan?
Mi van a komposztálóddal, és a virágaiddal, a hagymásokkal, Csokival, és nem utolsó sorban veled?
Remélem Ági Ramosa is jól van, és nem zaklatja a szomszéd kutyapecér.
Gyönyörűszép nyugodalmas jó éjszakát nekünk.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. november 11. 12:52

Sziasztok Lányok! De örülök, hogy már kicsit többen jelentkeztünk be! ;) :D
Én is megyek a dolgomra, félben vagyok egy kenyérsütési művelettel. Az ebéden túl vagyunk.!
Negró meg mint mindig, igen fotogénre sikeredett! örülök neki nagyon!
A legtöbb minden nálam is bankosan van megoldva, csak pl. a mentősök támogatása, meg egy két alapítványé megy csekken keresztül.

Ildikó, teljesen szabad kezet adok mindenre ami megihlet és szeretnéd lefesteni. !!!
Nagy öröm nekem is, inspirációval ihlettelek meg. Régieket is felhasználhatsz, ha fent van , lehet nem is a fórumon, mert tudod azért Rita teszegeti fel nekem, mert újabban állandóan eltüntek a képek innen. Ki érti? én nem az biztos.

Úgyhogy csak tessék, nyugodtan.
Legyen mindenkinek szép napja! Itt gyönyörű napsütés van.! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. november 11. 13:48

Kedves Ildiko!A bekeretezett kep fotojat gmailben elkuldtem neked.Jol vagyok, elfoglalt.Gyerekekre vigyazok, korreoetalom oket.A komposztalas nagyban megy, terveim vannak vele.Mindenkinek megmutatom, hogy hatha kedvet kapnak.Csoki tunderi, sok oromet ad.Unokaugy valtozatlan.Ildiko!Azt hiszem valamennyire igazam van a regebbi forumozassal kapcsolatban, ha megnezed ki hanyszor szolt hozza.De mindegy, nem eroszak semmi sem.Valaszthato minden es mint latom jol megvan mindenki .Negronak tavoli simogatas.Neked es a tobbiek udvozlet egy aktiv, izgaga notol, aki megprobalta kozeliteni a videk aranyos embereit a fovaros rohano vilagaval, de kudarcot vallott.A gyorsasag neha nem fugg ossze a minoseggel :flower1: .Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 11. 14:31

Sziasztok!

Kata, ez után a hozzászólás után kiteszem az almás süti képeit is. Nagyon ínycsiklandóak!
Ahogy olvasom, holnap kenyeres képeket fogok kitenni. :D

Ezzel a sorozattal nagyon sokára fogok elkészülni. Ahogy írtam, négy rész van készen, és jelenleg nem tudom,
hogy mikor fogom tudni folytatni. Emiatt majd csak akkor kezdem el kitenni a részeket, ha biztosan tudom, hogy
a befejezésig megállás nélkül tudom folytatni a feliratok elkészítését. Utálnám, ha megvárakoztatnám a nézőket.
Tudjátok, hogy tőlem ez nagyon távol áll.

Ildikó, jót röhögtem azon a mondatodon, hogy "Ujra eljátszottam a diótörőt. De csak a törésig jutottam." Ez azt
jelenti, hogy sokat feltörtél, de a belét nem szedted még ki?

Nem merek belegondolni, hogy mennyivel több a gázszámlátok, mint mondjuk tavaly ilyenkor. Nekem nevetségesen
kevés a fizetnivalóm, de az egy pici lakás, meg hónapokig nem is vagyok otthon.

A sokszori hosszú távollétek miatt levonja az otp a nyugdíjamból a számlákat. Nekem ez a legkényelmesebb megoldás.
Nincs vele gondom, és nem kell izgulnom, ha itt vagyok a gyerekeknél.

Arra nem emlékszem, hogy hány napraforgós képet tettél fel ide, de arra igen, hogy egyet biztosan láttam, ami nagyon
tetszett. Teszek egy próbát, hogy megtalálom-e. Megtaláltam! Azt írtam be a fórum keresőjébe, hogy Ildikó napraforgó.
Ezt írtam hozzá: "A napraforgós kép is nagyon tetszik! Olyan jól áll neki a zöld-kék háttér." Ezt most is meg tudom erősíteni.

Kép

Valamelyik nap írtam a monokróm festményeidről is, nem tudom, hogy olvastad-e. Negrónak is nagyon jól áll a zöld
háttér. :D

Paggy, azt írom le elsőként, hogy örömmel tölt el, hogy jöttél és írtál. Én csak arra emlékszem, hogy mindig azt írtam,
hogy mindenki akkor jön a fórumba, amikor kedve, ideje, hangulata van hozzá. Ezt erőltetni tényleg nem lehet. Azt is
sokszor leírtam, hogy mindenki kénye-kedve szerint pakolhatja a fotóit, vagy bármit, amiben kedvét leli. Azt is írtam,
hogy ha senkit nem érdekelne, amit írok, vagy senki nem nézné a fotóimat, akkor is leírnám, akkor is kitenném, ha másért
nem, hát azért, mert itt biztosan megmarad. Szóval én ilyenekre emlékszem, arra nem, hogy valaki is ezt írta volna:
"micsoda dolog,hogy hetente többször is jöjjön valaki,hiszen van jobb dolga is". Sajnálom, hogy ez így alakult közöttünk.
Nagyon sajnálom.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 11. 14:33

Most látom, hogy amíg írtam, te is írtál, Paggy. Olyan érzésem van, mintha elbeszélnénk egymás mellett. Nem mindig,
de éppen elégszer ahhoz, hogy félreértés kerekedjen belőle. Most is csak azt tudom írni, hogy nagyon sajnálom. :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 11. 14:37

Kata fotói:

Nyami! Azt elfelejtettem írni, hogy Samun tényleg látszik, hogy nincs ínyére, ahogy séta közben alakulnak
a dolgok. Ilyen morcosnak talán még nem is láttam. :D

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. november 11. 14:38

Mindegy. :flower1: :) Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 11. 15:31

Séta közben egy olyan üzlet mellett mentem el, amelyben vőlegényeknek árulnak - azt hiszem ott is készítik -
öltönyöket. Megtetszett ez a kis fiókos polcocskából átalakított nyakkendőtartó. Tudjátok, hogy minden ilyen
kis hétköznapi lükeséget szeretek lefotózni és megosztani. Az üzlet másik kirakatában is megragadta valami a
figyelmemet. Itt úgynevezett "food bank" is működik. Nem tudom pontosan, hogy van ez magyarul. Ételbanknak,
vagy élelmiszer banknak fordítanám. Szóval élelmiszert gyűjtenek a rászorulók részére. Az egyik papírra az is
ki van írva, hogy nagyon hálásak az állateledelért is. A harmadik papíron pedig az van, hogy maga az üzlet 200
adag élelmiszert adományoz karácsonykor a rászoruló családoknak. Szeretem az ilyet!
Az egyik kép sarkában én is ott vagyok. Csak most vettem észre. :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Pár napja fotóztam ezt a nagy felhőbálnát. Az egyik fele az én szobámból van fotózva, a másik a nappali ablakán
keresztül.

Kép

Kép

Tegnap mentem az Aldiba. Nem akartam semmit venni, csak meg akartam nézni, hogy van-e valami jó dolog Lilykének.
Az Aldiban és a Lidlben nagyon cuki fajátékokat lehet kapni időnként. Az Aldi mellett egy másik üzletlánc épülete
látható. Ebben nem árulnak mást, csak fagyasztott dolgokat.

Kép

Már megszoktam, de nem ment könnyen, hogy itt nem az út másik oldalán kell néznem a közlekedési lámpát, ha
át akarok menni az úton, hanem magam mellett. Városon belül nincsenek zebrák, ha át akarsz menni az úton,
jelezned kell. A gyalogosok lámpája magától nem vált zöldre. Ha épp nem jön autó, de még piros a lámpa át lehet
menni. Ez szabályos, nem büntetnek érte. Ezt a két fajta lámpát szoktam látni.

Kép

Kép

Tavaly mennyit ügyeskedtem, hogy az itteni banyatankot lefotózzam. Suttyomban kellett csinálnom, nehogy rám szóljon
valamelyik néni, hogy miért fotózom. Ezt nyugodtan fényképezhettem. Ki volt téve egy szeméttároló mellé. Szóval itt
nem húzzák, hanem tolják a banyatankot.

Kép

Ennek a két kisfiúnak egy szemetesben elhelyezett időzített bomba okozta a halálát 1993-ban. A robbantásért az IRA,
az Ír Köztársasági Hadsereg volt a felelős. Nem testvérek, csak egymás mellé montázsozták a képeiket.

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. november 11. 18:03

Köszönöm a képeket.
Jaj Rita most én nevettem egyet. Látom a férfiruháknák /vőlegény/ már ki is van állítva egy szarv, /én annak nézem/ előre meg lehet venni és fel is lehet tenni, ha úgy alakul.
Aztán tűzoltó készülékeket látok, ha ég a szerelem oltani kell.

Komolyabb téma:
Tetszettek a ruhák, a nyakkendők is, érdekes a virágos. V.mikor nekem is volt egy kockás nyakkendőm, talán meg is van. szorult korban én varrtam a hozzávaló ruhácskát. Kis rakás volt benne, akkor még hordhattam ilyet. Zöldkockás volt, olyan halvány kockák, jó kis anyag volt,akkor még működött a Zegi Zakó gyár. Ott lehetett venni maradék anyagokat.
Láttalak.

Még ma is várat magára a dió tisztítás, ma csavarogtam. Régi munkatársammal találkoztam, sütiztünk egyet, elkísért a buszhoz. Közben bementünk egy főutcai boltba, szörnyülködtünk egyet az árakon. Azért vannak különbségek bolt és bolt árai között.
Én vettem egy rozslisztet és egy kg cukrot. Előtte már vásároltam a Lidl-ben hisz azért mentem A v.munkatársam csak később jelentkezett, hogy találkozzunk, ha ráérek. Ráértem.
Itthon sütöttem zöldségeket, azért írok mindenféle "zöldséget" össze, mert ettem belőle, és almát is sütöttem.
Na indulok odébb, keresek valami nézhető sorozatot a gyűjteményemből, sok van, 200 biztos van,vagy több. Nemrég szanáltam belőle, mert mégsem érdekel mind.
Szép estét.
Ja és a szabályzatot nem olvastam. Bocsánat, de nem is tudtam, hogy van, vagy hol van. Majd szóltok, ha valami nem jó.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. november 11. 19:02

Sziasztok Lányok, mielőtt lefekszem benézek. :D
Rita milyen jó kis képeket hoztál, bájosak aranyosak, ahogy a bálnafelhőd is, egyből a Extraordinary Attorney Woo-t juttattad eszembe, imádtam minden percét.
Aranyos vagy a kirakatban. Jót derültem Ildikó kommentjén is. :))
Viszont a két kisfiú emlékkén összeszorult a szívem. Szegények, s szegény szülők.

93 nov. 2o.án házasodtunk össze. Hiányzik változatlanul.

Ha nem említed a kenyeret, el is felejtem feltenni. de már megkezdtük, de nem baj, így is szép lesz a lényeg hogy finom lett.
Viszont hagytam magunkat elcsábulni egy falat szalonnával. Igyekeztem a lehető legvékonyabbra szeletelni magunknak is, s lilahagymával. Nagyon finom volt, de a hagyma még mindig csípi a nyelvem, de oda se neki!
Csak megint elfelejtettem hogy ilyesmit nekem már nem szabad estefelé enni, mert nem győzök majd vizet inni és p...járni
éjjel. öngól. De nem bánom, most jólesett.

Ildikó nekem is nagyon tetszik a napraforgód! :D :littlehearth:
De jó hogy egy kicsit ki tudtál kapcsolódni a mindennapokból. Egy kis jó beszélgetés is sokat jelent egy kis kávézás mellett.. :D
Legyen mindenkinek szép estéje! :x :ymhug: i-) :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég