Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 9. 20:05

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 9. 20:11

A máskor zsúfolt Gellért Szálló környezete kihalt:
Kép
Kép
Ezt a képet direkt így csináltam.ILYEN A HELYZET:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 9. 20:15

EZT MA DÉLUTÁN HALLOTTAM A RÁDIÓBAN:
https://termalonline.hu/wellness-hirek/ ... -hotelstol
Megyek tovább,hazafele:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 9. 20:24

A Pagony könyvesbolt a Bartók Béla út elején.:
Kép
Egy érdekesség:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 9. 20:31

Újabb érdekességek:

Na,kicsoda Ő????Tudjátok?
Kép
http://www.rubicon.hu/magyar/oldalak/al ... ngol_beteg
Részlet a cikkből:
Több mint egy évtized telt el azóta, hogy az Amerikai Filmakadémia 9 Oscar-díjjal jutalmazta Az angol beteg című filmet. A film főhőse a magyar sivatagkutató, Almásy László, akinek életművére évtizedeken át a feledés fátyla borult szülőföldjén. Még a lexikonokból is kifelejtették a szerkesztők, mintha el akarták volna törölni teljesítményeit. Az Oscar-díjas film révén azonban a Föld egyik legismertebb magyarjává vált, neve a legnagyobb példányszámú újságok oldalára került. A film ezernyi izgalmas kérdést vet fel. Ki volt ez a rejtélyes ember, aki hazájától távol, a Líbiai-sivatag kopár homokvilágában kereste a boldogságot? Mit tett, hogyan szervezte expedícióit a kietlen kőbirodalomba? Hogyan vált felfedezővé? Milyen eredményeket ért el? Milyen titkos küldetést teljesített a második világháború idején az afrikai hadszíntéren? Miért lett Rommel katonája? Milyen célokat tűzött ki maga elé? Hol és hogyan halt meg?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 9. 20:38

Ismét tovább:
Kép
A csodás,sokszor bemutatott Hadik Kávéház:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 9. 20:43

Oldalában a SZATYOR BÁR:
Kép
Itt is voltunk már:
http://www.szatyorbar.com/szatyor
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7227
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 9. 20:44

sziasztok! Köszönet a remek sétáért, gondolatban én is ott voltam. Nagyon meglepődtem a kihaltságon.nem gondoltam volna hogy ennyire betartják Pesten. Itt ugyanez a helyzet. Hát lehet mégis el kellett volna menni balesetire, mindenesetre majd kiderül hova leszek vezényelve, most már kezd kékülni jobban a jobb térd mint a bal, de a duzzadtság a kezemen is megmaradt, de már nem piros.
Ez van..
sütésben pont azokat készíti majd Ildikó is amik abszolút kedvencek! Majd nyitom az ablakot ha elkészültél egy - két adagért! :)) :)) :)) .
szalalkális lesz a tésztája?
Mondjuk most a kezem nem fog díjazni semmi nyújtandó dolgokat, de addig még sok víz lefolyik a Dunán és biztosan sokat fog javulni! :D ;) . Mi már nagyon régóta csak ketten karácsonyozunk! Senki nem ér rá az még a jobbik eset, ha legalább felhívnak..tavaly még azt se! Nem is gondolok rá mert túl fájdalmas! Aki meg hív, még nem dolgoztam fel a kérdéseket, szándékait, úgyhogy nem veszem fel már régóta. Tehát nem az van hogy nem hallom, az egy dolog, mert kiírja, és bármikor felhívhatnám de a facen is letiltottam. ahogy a mobilját is. Erről ennyit. Csak a vonalas van de csak a biztonság kedvéért!
Nincs kedvem vitatkozni vele!
Úgyis mindenki azt várja, hogy mit fog utánunk örökölni! Addig meg hogy mit lehet kizsarolni tőlem. Tele a hócipőm és juszt se!! Inkább megesszük!

Ne haragudjatok, ez kikivánkozott belőlem. Nem vagyok haragtartó ember, de a lelki nyugalmamat, és Sámuelét is meg kell őrizzem. Mert ha felveszem vele a kapcsolatot előbb utóbb ugyis mindig odakanyarodik a helyzet. pl. vegyek neki kocsit mert az apu megigérte!

Megyek gyönyörködni a képekhez, és kellemes dolgokkal most éppen prédikációt hallgatok, megyek is oda, mert így most kétfelé figyelek! puszim majd jövök! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 9. 20:47

Végig mindenhol KIRAKATKIÁLLÍTÁSOK VANNAK.Itt is.Sajnos nagyon tükröződik,pedig jópofa képek:
Kép[/urlTele van a Bartók Béla út ,ÚRI NEVÉN BARTÓK BOULEVARD,érdekes,híres emberek emléktábláival:

[url=https://postimg.cc/H8tKjQZy]Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. december 9. 20:54

Szép estét mindenkinek!
Hú, hát hányszor akartam jönni és irni, hogy totál el vagyok veszve, egyszerűen annyi dolgom van itthon, hogy megőszülök.

Kata, vigyázz nagyon magadra, túl sok mostnában az esésed! Remélem megnyugtató választ fogtok kapni a dokinál. Amit Paggy leirt, az sajnos mind okozhatja a szédülést.Szerencsére nem tört semmi a múltkorinál és van aki segitsen.
Én a múltkor majd megvesztem sütiért. Kerestem égen földön kiszállitót, de nem találtam. Na ma összejött a facebookon, úgyhogy ha nincs kedvem sütni, akkor megoldott, ha éppen erre fájna a fogam. Na mondjuk egy évben egyszer :-)
A lakásnál a felső szomszéd nyugiban van. Az albérlőimre meg nem jellemző a bulizás folyamatosan, de ez a felső csaj ez komolyan egy ... nem is mondom milyen, mert megint megemeli a vérnyomásom. Bezzeg a közös költséget nem fizette ebben az évben egész szeptemberig. Arra nincs esze.

Paggy, amikor szavazni kellett én a magyar kolibrire szavaztam. Igy is hivják az a repülő egyedet. Az egyik ismerősöm mesélte nem is olyan rég, hogy nála kolibri is van az udvaron, mire kiderült,hogy az mi is akar lenni. :-)
Az ajándékod meg kitaláltam, nem kellett a spoilert megnézni előtte, mert a kis égők elárulták. :-) Nagyon szuper ahogy felraktátok. Eddig még csak azt a kifejezést hallottam, hogy : de szeretnék nálad kutya lenni. Ez él a virágokra is az esetedben :-)
Gratulálok a furulyához és a bevállalós énedhez! Szeretnék én ilyen lenni majd, bár sokkal magamnak valóbb vagyok azt hiszem.
Állatkák hogy vannak?
Kihalt minden nálatok is. Itt felénk csak este van ccsend és nyugalom.
Néztem a furulyás tanulásos videókat. Nagyon aranyosak! :-)
a Szent Erfém férfikórust nagyon szeretem.

Nagyon fáradt vagyok, nemrég ért véget az online óra a tanár úrral. Bőnusz órákat kapunk. Most kalligráfiáról tartott előadást, jövő hét szerdán festészetről fog, utána meg ha minden igaz pecsétkészitésről.
Leszivta ez a két és fél óra az összes erőm.
Hetente egyszer megyek be dolgozni. Alig vannak. Mondjuk nem unatkozok itthon az is biztos. Nemrég a falevelekkel vivtam harcot, mert ugye jött a nagy szél, aztán a vakondtúrásokat kellett elhordani a tuják alá. Két nagy talicska föld. Komolyan, ezek a kis dögök nálunk buliznak. Mire a 100 tuja aljáról kikapirgáltam a lehullott tujalevelet, a derekam is alig éreztem. Lett is megint tele minden nagy zsák amit elvitt a párom.
Ramossal is voltunk dokinál, mert a lábfején felül a lábujja tövében felhasitotta a bőrt, de úgy,hogy kilátszott a csont. Mindezt másnap vettem észre, mert nem engedte. Lefogni művészet. Épp ma beszéltük, hogy remélhetőleg nagyon egészséges lesz, mert hogy őt kezelni, hát nem lesz egyszerű. Még jó, hogy a mágnesre ráfekszik.
A dokinál végig rinyált. Zuhogó esőbe mentünk át Makóra. Ott van a környék legjobb orvosa. Kijött egy hatalmas német juhász a rendelőből, nagyon ingatag lábakon járt, valószinűleg bódithatták, a mienk meg meg akarta enni. Sose hallottam még ilyen mély torokhangon ugatni.
Kapott szurit, antibiotikum vasárnapig, meg fújnom kell azzal a kék sprayvel, amit műtétnél használnak fertőtlenitésre. Ödönről még maradt, igy rögtön azzal kezeltem.
Ma mentem volna fodrászkellékeshez anyagot venni, hát azt hittem nem jól látok. Vásárlási idősáv van ott is. Hát azért most szentségeltem magamban. Nem igaz, hogy szerencéstlen eladók nem fognak megfázni. Tiszteletükre legyen mondva, kiszolgáltak mindenkit. De kérdem én, pont egy nyugdijjas fog ide jönni 9-11-ig? Na de ha ez van, hát ez van.
Aztán mentem a madárkáimnak venni a terményboltba magokat. Belépek, három bácsika traccspartizik. Gyorsan megkérdeztem van-e idősáv? :-)
Jót mosolyogtak, hogy náluk nincs. Menjek csak nyugodtan, aztán alig tudtam megszabadulni tőlük. :))
Van a postának egy szolgáltatása: az ember beküld egy képet ők meg elküldik képeslapként az általad irt szöveggel. Úgy szeretnék képet késziteni rólunk Ramossal együtt és elküldeni anyuéknak karácsonyra. Ehhez viszont össznépi hajvágás kellene a fiúknak, azt hiszem ebből sem lesz semmi.
Fenyőfát is néztem ma. Azt a nagyon hosszú levelűt szoktuk, mert tényleg nem hullik. A kutyák miatt meg ez volt a legjobb.
Töredéke, talán ötöde van a nagy piacon ahol a legnagyobb árusitó hely volt régen. Egy helyen votl ez a fajta. Lehet nem is lesz fánk?
A csúcs meg amiért most is fogom a fejem a következő történet volt.:
Tavaly az egyik vendégem ötletétől vezérelve rendeltünk halászlevet az egyik étteremből, amiért el kellett menni. nem sűrűn járunk étterembe, mert ugye minden nap főzök és a fiúk szerint az a jó, amit anya csinál. Persze, anya meg meggebed már néha. Na a léyneg, most is felhitam őket, sokadik napra fel is vették. Azt mondták,hogy a felkinált ételeken felül is rendelhetek másodikat, megoldják. Leadtam a három halászlevet, csülköt piritott káposztával, serpenyős burgonyával és örültem, mint majom a farkának, hogy csak beiglit kell sütnöm aznap és végre nyugodt karácsonyom lesz. Szól a vendégem, aki ajánlotta őket tavaly, hogy láttam-e a facebookon, bezártak. Nézzek rá, mert gyanús, hogy nem lesz elvitel sem Szenteste. Hát most szóljatok hozzá! Az egy dolog, hogy bezárnak a kiirás után két nappal, amikor jelezték,hogy lehet rendelni karácsonyi menűt. De hogy a felirt telefonszámon nem tudnak értesitést adni erről, ez már számomra felfoghatatlan. Fogom a fejem és nem értem. Ha ez a vendégem nem szól, mert neki kijelez az oldaluk, akkor odamegyünk 24.-én és bakfitty. Ebéd nélkül maradunk. Telefont már nem vették fel.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 9. 20:57

Már csak 3 képet teszek fel és utána elolvasom,amit írtatok.NAGYON ÖRÜLÖK NEKI!!!!!! :flower1:
Jó drága táskák tükröződve:
Kép
Mindjárt a Móricz Zsigmond körtéren vagyunk:
Kép
Megérkeztünk a GOMBÁHOZ.
Folyt.köv.máskor...
Most megyek olvasni.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. december 9. 21:03

Ildikó! Nagyon tetszenek a képeslapjaid! Ugye jól értem, hogy Te festetted őket?
Mi most kezdtük a tájképfestészetet, ez a szivem csücske. Egyenlőre elméletet tanultunk, aztán most a fákat, sziklákat, januártól folytatás következik online órákkal. Jobb, mint a semmi. Legalább nem esünk ki a ritmusból.
Nagyon megkivántam a kocsonyát. Régen csináltam én is. A párom meg szokta pörkölni, de kapargatni utálom, mert nagyon sokáig tart, viszont nagyon finomra sikeredik mindig. Anyuék otthon fehér szinűt csináltak, sose szerettem. A párom anyukája zöldségekkel, nagyon sok fokhagymával főzte, a végén leszedte forrón a zsirt róla, bele a piros paprika, felrorralta és még tört bele fokhagymát. Hú, de finom. :-)

A bibis lábú Ramos

Kép

Végre a tengelicek az ablakban

Kép

A mai órán a potya tanuló. Jót horkolt :-)

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. december 9. 21:16

Paggy, oylan jó, hogy olyan dolgokra figyelsz, és meg is osztod, ami felett lehet elsuhannánk. Főleg mivel nem is ott élünk.
A Szatyor bárra is emlékszem :-)
Elkezdett az eső esni, ahogy a kukát kihúztam. Jön a hideg megint.
Ma volt egy pasas leolvasnia vizórát. Mondja, hogy a maszktól a refluxa erősödött. Mondtam neki, cserélje sűrűn, mig dolgozik, mert napi egyet használ. Ilyen időben totál bevizesedik egy óra sem kell hozzá. Nem egészséges azt a nedves levegőt visszaszipákolni.
Nagyon fáradt vagyok estefelé már, megint majd lecsukódik a szemem. Igy, hogy nem megyek naponta dolgozni, kicsit később kelek, hétkor.
Ó, a francba, Ramos levese, megint rohanok megfőzni. Hogy lehetek ilyen ....-e, komolyan?
Még annyit Katának, hogy nagyon sajnálom,hogy ilyen rokonaid vannak.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 9. 22:01

Kedves Lányok!Kedves Kata!Amennyire lehet,ne szomorkodj,mert elveszi az erődet!!!!Egy dolog azonban ijesztő lehet a kékség a térdeden.DE A ,,,JUJJ,NEM JUT AZ ESZEMBE A KENŐCS NEVE,ami nekem 3 -4 nap alatt eltüntette........Szerintem Te is használtad már!!-FEKETE NADÁLYTŐ ,azt hiszem.És ,ha nincs eltörve,ma már tudnak olyan csili-vili rögzítőt adni,ami jobb mint a gipsz.Most ,hogy öregszünk,fontos a pozitív gondolkodás.EZ MOST NEM SZÖVEG!!!Ha rám,tör a szomorúság,akkor azt mondom magamnak,EZ VAN.Sok évet elvesztegettem a szomorúság átélése miatt.Tudom Nálad más a helyzet,mert a TOPON KELL MARADJÁL!!Segít a gyülekezeted?A jó szomszéd sokszor többet ér mint egy rokon.[ A szomszédaim szeretik,hála a MAGASSÁGOSNAK ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ,az állatokat. :flower1: :littlehearth: :flower1: VIGYÁZZ MAGADRA KATA!CSAK A JÓ DOLGOKRA KONCENTRÁLJ!!! :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ :flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. december 9. 22:03

Nildikó! Nagyon tetszenek a képeslapjaid.Irigylem (nem irigykedek), akik rajzolással-festéssel teszik szebbé a napjaikat. Valaha magam is jól rajzoltam-festettem, de ez abbamaradt, másfelé terelt a pályám. Mostanság meg a nyelvekbe habarodtam bele, ez is jó időtöltés.
Ennek kapcsán jutott eszembe f.ági is, akinek szintén tetszenek a képei, utoljára a kalligráfiáit csodáltam meg, de valahogy elfelejtettem ezt megemlíteni. Ági! a kínai karakterek jelentését is megtanuljátok, vagy csak szépen megfestitek őket? Amit feltettél, abból talán az elsőt képes lennék magam is papírra vetni (ez a kapu jele volt), pár kínai szóképet felismerek, de lefesteni, vagy írni nem tudnám. Van egy kedves történetem a "kelet" kínai jelével kapcsolatban, ha van akit érdekel, elmesélhetem.
Paggy! Nagyon szépek a Pest és Buda képeid, van olyan barátom, aki szerint a Szabadság-híd (születésekor Ferenc József híd) a legszebb budapesti híd. Szerintem is az egyik legszebb.
Kata! Nagyon remélem, hogy hamarosan rendbe jössz. Sok intelmet kaptál a szédüléssel kapcsolatban, és igaz, hogy annak oka kell legyen, különösen, ha többször előfordul.
Mindenkinek egészséget, és minél kevesebb fáradtságot az adventre!
Két idős német ismerősömtől jött a következő adventi jó kívánság e-mailben:
5 perc igazi advent:
- Kapcsold ki a mobilt,
- Főzz teát,
- Gyújts gyertyát,
- Rakd fel a lábad,
- Olvass verset,
- Fogyaszd el a teát süteménnyel.
(Ismeretlen szerző)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 9. 22:21

Ágika!Hú,nem semmi,hogy Te is ennyi mindent csinálsz!Nyugdíjasként soha nem fogsz ráérni! :)) LEGALÁBB TUDSZ MAJD FESTENI.ez egy lehetőség!!!!VALAKIRŐL HALLOTTAM,HOGY A HOSSZÚ betegsége alatt megtanult kínaiul ÉS MOST KÍNAI TOLMÁCS LETT!!!!! :ymparty:
aMIT A VENDÉGLŐRŐL ÍRTÁL,AZ NEKEM IS NAGY PROBLÉMÁM.NEM VÁLLAL, AZ EMBEREK EGY RÉSZE, FELELŐSSÉGET A KIMONDOTT SZAVAIÉRT.Csak addig kellesz,amíg nyereséget hozol neki,1 perccel azután,átmenet nélkül ,lefütyül.A VILÁG CSAK ÉRTE VAN-gondolja. :(( Mást nem tudok csinálni,csak elkerülöm az ilyeneket,ha tudom.De,még jó hogy szólt a vendéged!.Ramos egy menő pasi,már csak a napszemüveg hiányzik róla a mágneságyon fekve.Szép kutya!! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :-bd .Ági!Néha szeretnék olyan rendezett,nem kreatív,teljesen ,nyugodt,takarítgatós,pedáns nő lenni.Most jön egy csúnya mondat:
Nem tanultam meg.Állandóan tovább kellett mennem,hogy túléljem./lelkileg/Sokkal több időbe telik nekem a másnak pikk-pakk dolog,viszont a helyzet átlátása,a pillanat megragadása, az nagyon megy.EZT gyakoroltam.Így Ági,minden viszonylagos,örülj,hogy rendezett vagy és nyugiban /viszonylag/ élsz! :littlehearth: :flower1: Várom a sok jó képet és reménykedem ,hogy egyszer lesz egy pecséted és akkor ........ :)) Jó éjszakát!Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 9. 22:24

Kedves Dorina!Köszönöm a jókívánságot! :flower1:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. december 10. 11:49

Sziasztok. Itt tegnap délutántól esik az eső. Nagyon utálom.

Ági, ti aztán mindent tanultok, ez egy egész tanfolyam? Havi díja van? elméletet soha nem tanultam a festéshez, még színkeverést sem. Így néha nehézségeim támadnak a színekkel kapcsolatban. /nem is beszélve arról, hogy szürke hályogom volt, megműtöttek, és ezen kívül glaukómám. A járvány miatt nem jutottam be a szemészetre egy éve. Van szemcseppem, de gyorsan fárad a szemem, mindig tolták az időpontot, legutóbbi januárban lesz/.
Mostanában sokat festettem, és az ázsiai filmnézős szenvedélyem is még rátesz egy lapáttal.
Dorina, én festettem a képeslapokat már fel is adtam őket, még nem jött visszajelzés, hogy megkapták-e.Tavaly feladott majdnem 3 hétig kóválygott valahol a postán. A nyelvtudás nagyon nagy kincs.
Paggy nagyon megtetszett az egyik fotód, elmentettem, szeretném a lámpát lerajzolni, vagy festeni, nagyon tetszett az összes fotó. Táskát én is vennék, bár régebben soha nem kellett férjem mindig a legdivatosabból készített nekem./ Ő az égiekhez költözött./ Így azért már vettem párat.

Kata a fekete nadálytős kence nagyon jó, én is szoktam használni, jó lenne, ha valakit megbízhatnál a vásárlásával. Talán akad ilyen szomszéd.

Sajnálom szegény Ramost, mi kis labradorunk gyógyszerszedő lett, már többször elérte az epilepszia, mostanság rendben van.
Legyen szép napotok. :littlehearth:


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7227
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 10. 12:42

Sziasztok! Köszönet a sok sok olvasni és néznivalóért! :D :flower1: :littlehearth:
Köszönet a sok jó tanácsért is. Kencézem magam, mert egy idő múlva igencsak érzem mind az ülést, mind az írást, mármint itt a pötyögést! Használok többféle, krémet, de majd csak akkor esek nagyon neki, ha látta a doki, mert nehogy annyira felszívódjon, hogy azt mondja ez már semmi. Bár a sokadik esés nyomai eléggé meglátszanak.
Na mindegy. Havas eső esik, néha csak eső, olyan nem szeretem idő van. Ha ma se hozzák a beutalót, kénytelen leszek taxival orvoshoz menni érte!
Dorina, nyugodtan hozz olvasnivalót, nem kérdés hogy érdekel e. Mindenkinek más az érdeklődési köre, és ez nagyon jó, mert mindig tanulunk egymástól! :-bd :flower1: :littlehearth:

Ági! Azért milyen emberek vannak tényleg, bevállalnak valamit aztán meg kuss. Ja és megy a pofa szöveg, hogy a karantén miatt nem megy az üzlet.! Hihetetlen! A lakbér tekintetében pedig ne legyél elnéző juszt se! Mi van ha holnap felszívódik?/ne legyen igazam, csak előrelátó/ /ami nálam sem működik tökéletesen persze/ :))

Na megyek kicsit lepihenni, Kicsit kimelegedtem az ebédtől, többet ettem a túróból a kelleténél! :))

Paggy, mindig elcsodálkozom az Üres Pesten, de a dolog előnye, most , hogy igazi szépségében látunk mindent, s nem csak gyalogosok feje felett és és autók között!
Mindenkinek kellemes, nyugodt készülődést. Szerintem inkább egy kicsit magunknak fogunk karácsonyozni, de remélem jövőre a nagy többségnek megadatik a nagycsaládi összejövetel.!
:x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. december 10. 19:02

Sziasztok!
ÚÚÚgy szeretném már ha karácsony lenne és nem kellene sehova menni, nyugi lenne és csend, semmittevés.
Bocsánat, kicsit bolondokháza volt ma is.

Dorina, szivesen meghallgatnám, vagyis olvasnám a "kelet" irásjegyének történetét. :-)
Amikor másoljuk a kapott jegyzeteinkből az irásjegyeket, a tanár úr mindig mesél róla. - csak tudjuk megjegyezni, annyi információt kapunk.
Sokkal többet kellene vele foglalkoznom, de nekem a festészet jobban megy, jobban szeretem csinálni. Az irásjegyek szimetriája, esztétikája is biztos szebb lenne az én esetemben, ha tanulnám is a nyelvet. Azonban ez már tényleg nem fér bele a napba.

Ildikó, olvasom a szürke és zöldhályog történeted. Hát sajnálom, komolyan! Nálam az utóbbival riogatnak a határeset szemnyomás miatt. Elfárad az enyém is a festsézettől, volt, hogy be is vérzett. Nem tudom meddig tudom majd csinálni, ma már ha másolok - mert ugye mi még azt tesszük-, akkor az ujjam ott van, mert könnyebben megtalálom hol tartottam.
Anyukámék kutyusa is epilepsziás volt. Ez egy rettegett betegség szegényeknél. Remélhetőleg a gyógyszer jó nála és sokáig tart a mostani jó állapota.
A tanfolyam nálunk hat alkalmas egy téma. Ezért hatezret fizetünk, plusz most bevezették, hogy az eszközökre, ami a rizspapirt, tust és festéket takar háromezret kell még adni. A tájkép amit most kezdtünk indult az elmélettel, vettük a fákat és sziklákat. Ez fért bele a hat alkalomba. A fák egy része és a sziklák még hátra vannak nálam, nem volt időm normális, hogy nekiálljak.

Kata, remélem az orvoshoz minél hamarabb bejuttok. Ird majd meg mit intéztetek!
Irtál már a "vérszivó" rokonaidról, jobb is igy, ha egyedül vagytok, nem idegesitenek és borzolják a lelkiállapotod. Van épp elég amire figyelned kell ezeken kivül is.
A fekete nadálytő tényleg jó. Bármikor beütöm magam, azonnal kékülök, szépen elmullasztja és gyorsan. A naturlandot szoktam venni.
Az albérlőimről csak annyit, hogy nekem semmi gondom nincs velük. A falak annyira áthallatszódnak, hogy a lépcsőházban pl. simán lehet hallani mit beszélgetnek bent a lakásban. Ezek után mit vár az ember? Négy éves a ház.... Másnak is akadt már gondja ezzel a nemfizetős felettünk lakó tulajdosnos csajjal. Volt olyan albérlője másnak, hogy a rendőrséget hivta ki rájuk. Azok mosolyogtak - mint kiderült , és jogosan-, felvették a jegyzőkönyvet és elmentek. A mellettem levő tulajt is állandóan bombázza az e-mailjeivel, hogy nem tud aludni a lakóitól. Helyette fizetné normálisan a fizetnivalókat.

Paggy, az állatszeretetről: Nálunk mindenki szereti itthon az állatokat, de mindenki másként. Bár annak ellenére, hogy amikor Ramost elhoztuk a kikötés az volt, nem jöhet a lakásba, hát azt hiszem ez kicsit megdőlni látszik. :-) A páromnak vannak néha bolond órájai, talán egy évbe egyszer, akkor a fiam rendberakja a gondolkodóját és ezzel el is rendeződött a dolog. Ödön betegsége kezdetén közölte, hogy el kell altatni. Erre mondta a fiam, hogy ha valaki ember öreg és beteg az se bútordarab, hogy megváljunk tőle. Most meg Ramosnál, hogy vigyük vissza, mert ugat. Na a fiam jól kiosztotta az apját. Birom ilyenkor nagyon és büszke is vagyok rá. Én sokkal drasztikusabb vagyok, jól kinyitom a számat elmondva a véleményem. Mondjuk mindkét esetben elmondtam ami a szivemet nyomta, nem úszta meg :-)
Volt rá példa, de lehet ezt akkor irtam is, hogy munkába menet szakadó esőbe tőlünk nem messze egy nagy kutya lánccal lógott a keritésen lefelé az utcán és a kerités alsó peremén tudott megkapaszkodni a lábával, mert megfulladt volna. A szomszédjuk tartotta és várta , hogy a szó szerint kegyetlen gazda hazaérjen, aki a házban eltartást kötött a tulaj nénivel. Megálltam, bár tudtam elf ogok késni, hivtam a vendéget, hogy bocs, kutyamentés van, de sietek. Ébresztettem a férjem, hogy rohanjon szerszámokkal, emrt a kutyát meg kell menteni. Nem kapott röhögő görcsöt azt hiszem, de mire odaért láttam rajta, hogy megviselte amit lát. Addigra már minden tiszta vér volt. Akció nagy nehezen siekrült, a szomszéd átvitte magához, még a rendőrök is kint voltak, kutya el lett véve. Sokáig emlegettük.

Ma kétszer kellett elindulnom reggel, hogy még utolsó pillanatban tudjak vásárolni kilencig. Szerencsére sikerült. Nem nagyon akarok már karácsony előtt mászkálni, csak a piacra, mert a tej, meg Ramos kajája miatt muszáj.
Ma sikerült a karácsonyfát is megvenni. Végre kicsit vettünk - bár ez is másfél méter-, nem kaptunk a hosszú levelűt itt tőlünk nem messze, mert csúnyák voltak, igy sikerült a párom rábeszélni a normandra. Kisebb, de legalább szép, árban meg annyi, mint a másik volt tavaly.
Holnap megyek be dolgozni, szombaton meg a piacra, mert hozzák a házi csirkét felpucolva, meg akinél a kacsát vettem nénike a házi tojást. Olyan szép sárga lett a tészta belőle! Csak az a baj, hogy nem tud sokat egyszerre. Csináltam csigát tiz tojásból, meg eperlevelet szintén ennyiből. Apunak is kellene eperlevél, mert azt szereti most, de nem tudom mikor tudnánk hazamenni, most meg nem nagyon akarnánk bemenni, mert sose lehet tudni mit vinnénk haza.
Még mindig nem jött üzenet az étteremből, hogy nem lesz karácsonyi ebédünk. Kiváncsi leszek majd a másikra mit produkálnak.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7227
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 10. 20:00

Ági! Emlékszem arra a mentésre hát vérfagyasztó még utólag is. Ja jut eszembe, utólagosan valami hangszigetelő festékkel vagy bármivel nem lehet enyhíteni a zajokon?
A készítője tuti kihagyott nagyon fontos dolgokat! Azért meg már nem lehet reklamálni?
várom én is a hétfőt. Ma akkorát aludtam, de már megint kezdek álmos lenni ami nem baj, azon aggódtam pont hogy fél éjszaka fent leszek, de a jelek szerint nem.
A szemünkre nagyon kellene vigyáznunk, jobban mint ahogy csináljuk. Nem véletlen a kínaiak sokat szemtornáznak, és a a messzeségbe néznek Nincsenek is agyon terhelve, nincs olyan sok szemüveges mint nálunk
több ismerősöm van akik átestek a szemműtéteken, s hála Istennek sikeres volt mindegyik
Viszont szem vitamin és a szemcsepp kötelező ahogy a napszeműveg is 11 után 3-ig. utána már nem, mert kell a napfény a szemnek is. Pont ott rontják el sokan, hogy állandóan hordják nyáron . Pedig nem szabad
Mindenesetre nem kell a napba bámulni, csak mellé! azt se huzamosan
Örülök, hogy a favásárlással már megvagytok! Én még vacilállok hogy merre hogyan tovább.
Szép estét mindenkinek! :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Ági jut eszembe, a diktafon nem segítene a tanulásban? :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. december 10. 20:34

Ági, akkor egy-egy alkalom a 6-ból egyenként 6ooo ft, +3000 Ft.
Én a 3 órás foglalkozásért 8ooo Ft-ot fizettem ebben benne volt a farost amire festettünk, a festék, ecsethasználat, valamint a tanítás, előfestés volt a tanár részéről. Most már drágább, de én ebben a virusos időben nem voltam.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. december 10. 20:47

Ildikó! Kis hiba történt az irásomban, meg az emlékezőkémben is a jelek szerint. Hat alkalom kerül 10.000 Ft-ba, + a 3000 megy még hozzá az eszközökre. Most volt még két elmaradt óránk, azt oldotta meg a Konfuciusz Intézet és a tanár úr online oktatás formájában. Megy ez addig, amig nem áll vissza a rend. Működik, de sokkal több festéses anyagot kell bemutatni, mert jobban halad a tanár úr, mivel csak beszél többségében. Jó, nem teljesen igaz ez igy, mert festi is amit majd meg kell csinálnunk, de nagyon jól haladunk most igy. Nem is tudom mikor tudom majd bemutatni az erre létrehozott csoportban amit alkottam. Ihlet is kell hozzá, Te is tudod, mert ha az ember nincs ráhangolódva nem is úgy fog sikerülni.

Kata, a falakat szigetelni lehetne a lakáson belül, de nem őrültem meg, hgoy a négyzetmétert csökkentsem ezzel. Pedig akkor igértek fűt és fát, mint ahogy lenni szokott. Még jó, hogy a belső munkálatokat nem a kviitelező emberei csinálták, hanem a sajátjaink.
Azt hiszem a múltkor kérdeztem már, hogy nálatok nincs olyan, hogy kiszállitás nagy üzletekből? Itt Szegeden a piacon is van olyan aki iylet csinál, gyógyzsertárban is működik, meg a Tescoból, Aushanból is hoznak házhoz. Tudom, vannak szomszédok akik segitenek.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7227
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 11. 9:10

Sziasztok! Ági van itt is minden, de egyenlőre marad így...
Spoiler: mutasd
Minimum ezzel tartoznak! és nem 5 percenként küldöm őket valahova, hanem heti max kétszer..
;)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 11. 12:33


A bal felső kis képre kattintva megnézheted,hogy került ide.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 27 vendég