Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 26. 4:28

Le kellett vinni a kutyát,kiment az álom a szememből,.Felteszem a maradékot és hajnalban fekszem le.Mire jó a nyugdíjas kor???Lustálkodhatsz!! :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 26. 4:31

Kép
Tér napfénnyel.
Edzett üveg ,homokfúvás.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 26. 4:35

Ez szintén két koreai írásjel átértelmezve.A belső a gyermek/ arany színnel/ a másik a sötétség írásjele.

Kép
Mivel nagyon meleg volt,ilyen legyezővel legyeztük magunkat/vissza kellett adni :)) :((
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 26. 4:42

A hangtál.

Lányok a hangtálnál/Dorina,Cinke,Biri/
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 26. 4:50

:flower1:
I
ÉJJEL A CSILLAGOKAT SZÁMOLOM

Fenn, évszakok országútján
az õsz vonul.
Megszámolhatnám
a csillagokat...
De hogyan tudnám:
ahogy fel-felvillannak,
rettentõen sokan vannak,
meg hát mindjárt hajnallik is,
bár éjszaka lesz holnap is,
és csak huszonéves vagyok.
Minden csillag emlék:
egy a szerelemé,
egy a magányé,
harmadik a vágyé,
negyedik a versé,
s egy csillag te vagy, anyám.

Anyám, minden csillag fényes szó:
az egykori osztálytársak neve,
Pej, Csing, Jü: kínai lányok neve,
akik azóta már anyák, szegény
szomszédaink neve, galamb, kutya,
szamár, nyúl, tarka pille,
költõk neve: Francis Jammes és
Rainer Maria Rilke.

Távol vannak, mint a csillagvilág,
anyám, te is Mandzsúriában.
Én, vágyakkal verten
belevésem nevem
a csillagos domb földjébe,
aztán rögökkel eltemetem.
Csak az éjt virrasztó kabóca
szégyen-nevem siratója.

Ha elvonul a tél,
s a csillagok meghozzák márciust,
miként pázsit takar
dúsan temetõben sírokat,
büszkén díszíti a tavasz majd
a nevem elfedõ hantokat.

Koreaiból fordította: Osváth Gábor
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 26. 5:00

Közös kép.
Kép
Lányok!Volt még jópár alkotás,de én csak ennyit hoztam.Szép reggelt,megyek aludni!Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 26. 5:02

Délfelé jövök olvasni.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 26. 7:09

sziasztok LÁnyok, szép reggelt. Samu visszaaludt, ilyenkor nekem marad az olvasgatás.
Nem baj, legalább bepótoltam minden írott dolgot itt az oldalon. Igazán eseménydús nap volt a hátatok mögött.
Paggy, nagyon örülök, hogy össze tudtatok találkozni, remek a csoportkép is! Amihez hangok kellenek azok most kicsit csúsznak.
gyönyörűek a képek és a kiállítási darabok.

Jövök majd én is.. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :littlehearth:
Tegnapelőtti éjszaka!
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 26. 12:02

Kata !Nagyon szépek.Most végre megérkeztem.Mindent megnézek és elolvasok. :littlehearth:Kata!Megnéztem a kenyérvideót,nagyon klassz.Jövő héten kipróbálom.Olyan gyönyörűek az utóbbi éjjeli égboltszínek,hogy majd ha kialudtam magam,csinálok valamit belőlük.Mit mondott a hölgy,aki Samu miatt jött?Esetleg nem ajánlott segítséget?
Ildikó!Nem mutattad meg a naplementés festményed!!Várom. :)
Rita!Húúú Alaszka!!Micsoda sötétkék hegyek,tenger,fehér nagy hajó!!!!HŰHA!!! :-bd :-bd :-bd :-bd
Rita!Sokszor leszólom itt a szeretett párom,mert mindig morgolódik,de arany szíve van.Ma pld.hajnal 5-kor feküdtem le és mire felkeltem 1/2 11kor már megsétáltatta Csokit és hozott a kínaitól egy csomó finom,számomra nem tilos kacsahúsit.Jó,jó,picit morgott,amikor kértem,kóstolja meg a puha részét,de ellenáll minden neki szokatlannak. :)) :) :((
Itt olyan meleg van,hogy csak ide-oda dőlünk.-Most mindjárt visszafekszem az ágyba.Csoki mióta hazajöttek a sétából,az ágy alatt alszik.megy a ventilátor,mégis.A madaraknak tettem ki tálat a kerti csap mellé,hogy ihassanak.

Katas!Drukkolok a paradicsomodnak.Minél finomabb termést kívánok!
Riat!megkóstoltad a fiad kiskerti paradicsomát,Adtak belőle,Ebből a kincsből? :)) Kíváncsi leszek,hogy merre sétálgatsz.nagyon felcsigáztál az ikonosztázzal!!!
Ágika megint nem ad hírt magáról,remélem nincs baja!!!! :-?? !Ildikónak sem!!Ugye? :)
Megyek vissza az ágyamba ,de egy jó pohár limonádét felhajtok előtte.Sziasztok.Paggy
Ja ,még beteszek a kertemről 3 fotót.Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 26. 13:36

Még valami,CSAK 18 éven felülieknek!!!! [-x
https://divany.hu/vilagom/szex-torok-hodoltsag/
......SZEX A TÖRÖK HÓDOLTSÁG KORÁBAN: A JANICSÁROK FIATAL FIÚKAT HURCOLTAK EL, ÉS EZ MÉG NEM MINDEN
A mohamedán hódítók szexuális szokásai éles ellentétben álltak az Európát a kereszténység bástyájaként védelmező Magyarországon megszokott és elvárt erkölccsel. Egy korabeli szemtanú, Hans Dernschwam beszámolója alapján idézzük fel a 16. századi Konstantinápolyban uralkodó viszonyokat......
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 26. 13:43

MÁS!!
obors.hu/receptek/citromos-korianderes-repasalata-recept/?utm_source=divany&utm_medium=referral&utm_campaign=blogketrec
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. június 26. 21:37

Kép
Ezek kicsi képek, fehér keretben, a belépőnk kicsi oda tettem fel. Látom kicsit csálén áll, majd megigazítom.
Kép

Jó estét.
Kata köszönöm a segítséget. A feltett linken lévő kenyeret sütöd? Mi ilyen hosszú paradicsomot, a földbe hajlítva tesszük. De nagyon szép, egészségesnek látszik. Most az enyémnek adtam keserűsót és hamut.

Paggy rengeteget festettem már, küldhetek valamit, de kellene a címed, nem tudom hogyan tudnám megkapni. Nem tudom kivel vagy itt olyan kapcsolatban aki megadhatja nekem az imélcímedet és akkor tárgyalhatunk. /Rita, és Kata ismeri, és én is az övékét/. Ne mondj le róla, nagyon szívesen adok.
Rita saját magam elhatározásából visszaálltam a kisebb dózisú gyógyszeremre. Ugyanaz, amit most kaptam, a 3 közül, és most ebben a melegben kitágulnak az erek és nem volt olyan magas a vérnyomásom, így nagyon zavart az erős gyógyszer. Orvosnak még nem mondtam. Tetszik a fiad ötlete, ez nem magas ágyás, hanem alacsony, de szépek benne a növények.
Iliász és Odüsszeia, kötelező olvasmány volt, bár én szerettem, de már felmondani nem tudnám. Szantorini festése mindig álmom, hogy megvalósul-e nem tudom. Ma festettem egy tájképet a/5 méret, valahogy olyan rosszul fényképeztem le, nem tudom elküldeni. A napnyugtás képet is nagyon világosban kell fényképezni, akkor adja le rendesen a színeket.
Tetszenek a fordítós fotók, egy kakukktojás van benne, te vagy Paggy, de emeled a színvonalat, nagyon kedves arcod van. Mindhárom nevét ismerem.
Tegnap éjjel kimentem és számtalan csillag volt az égen. Üzentem nektek, megkaptátok? Gyönyörű volt az égbolt. Emlékeim feltámadtak az ilyen szépségen, mikor még fiatal voltam. Némelyik élesen él bennem.
A videókat nem néztem meg, azzal adós vagyok.

Tegnap ébren voltam sokáig, úgy emlékeztem van egy yutubos videóletöltő és azt kerestem, hogy le tudjak valamit tölteni. Égen földön nem találtam, amit ma kaptam Katától azzal sem mentem semmire. Biztos rosszul csinálom. Már ma 1 órát mutatott az óra, és még akkor sem sikerült semmit összehoznom.
Nem tudom még mit akartam, vagy akartam-e valamit.Nagyon meleg volt ma, az udvar hűvös, de éppen itt bent volt dolgom.
Érik a málna /pár bokor van csak, a ribizli is /az sem sok, a fekete szedren rengeteg van, de hogy beérik-e nem tudni. Pár uborka is termett, kovászos lett belőle. Az elvetett kapor helyett virágmag kelt, egy csomót kihúztam már, mikor felismertem.
Na ilyen kertész vagyok én.
Szép estét nektek. Van valami jó tippetek mit nézzek? Igazán pihentető, szerelmes filmsorozatot szeretnék.
Keresem Ágit, Dorinát, az egyszem fiút, és Évát.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 27. 1:59

Kedves Ildikó!
Felébredtem,mert nyitva felejtettem a rádiómat és felhangosodott.]Köszönöm szépen,hogy beraktad a naplementés festményt.A kis képek is tetszenek.
Nagy a meleg,van légkondid?Ildikó!A fényképen látható három másik ember,nekem, a jótündérek kategóriába esik.Mint ,ahogy Rita is.Miért?Mert rengeteg időt áldoznak arra,hogy mások is élvezhessék a koreai,kínai sorozatokat.Ez igazán jócselekedet .És ugye emlékszünk rá,hogy HAMUPIPŐKÉNEK is megjelent a TÜNDÉRKERESZTANYJA és csodás ruhát,hintót ,szolgákat varázsolt köré,így tudott elmenni a bálba.Mi is kaptunk ilyen csodás dolgokat,elmehetünk a mesék világába,átélhetünk szerelmeket,szakításokat,izgulhatunk és meghatódhatunk.
Most jókedvem lett, megpróbálom megkeresni azt a részt,ahol megjelenik a TÜNDÉRKERESZTANYA.
ANNYIRA SZERETEM EZT A KIS DALT :) :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 27. 2:33

Ildikó!A többiek biztosan tudnak segíteni a sorozatválasztásban.Nekem van néhány ,amit sokszor megnézek,mert vidám.Az igazi nagy érzelmeket kiváltókat csak ritkán,mert megráznak.Tegnap néztem egy ilyent a SECRET LOVE AFFAIR-t.Most is nagyon tetszett.Yo Ah In nem szép férfi,viszont nagyszerű színész.Ha vicceset akarsz I DO I DO.Kim Sun Ah és a férfiszínész is nagyon aranyosak.Vagy szintén Kim Sun Ah-hal és Hyun Binnel a My Name Kim Samsoon.Régi sorozat,de még mindig imádom és nem szomorú.Ezek koreaiak.Pár sorozatot,amiket írtam, a rossz napjaimra tartogatok,mert mindig jókedvre derítenek.Itt is ,Rita honlapján,találsz .
Ildikó!Itt az I Do I Do sorozat tartalma:
Hwang Ji An sikeres 30-as éveiben járó karrierista nő és egy cipőbirodalom igazgatója. Egy nap összeütközik Park Tae Kanggal, aki cipő másolatok eladásából próbál megélni. Egy közös iszogatós este után, reggel egy ágyban találják magukat. Mégis csak akkor lesz igazi káosz, mikor kiderül, hogy Ji An terhes..
Spoiler: mutasd
Nekem megvan a felirata.Köszönet a fordítóknak. ^:)^ ^:)^ ^:)^
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 27. 3:20

Kata!Holnap hozom a pixizzel a fotóidból összerakott képeket. képeket
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 27. 9:07

Paggy, köszönöm az összeállítást a kiállításról. A videókon látható performanszok, a falon a képek, a szobrok
mind nagyon tetszettek, de a verseket egyáltalán nem éreztem magaménak. Gondolom, hogy eredetiben, egy
ázsiainak befogadhatóbbak ezek a művek, mint nekünk, akik európaiként, fordításban olvassuk.

Jó volt látni kis csapatotokat! Kedves volt tőletek a közös fotó.

De, megkóstoltam az első termést! Két darab koktélparadicsomból az egyik az enyém lett. Nagyon fincsi volt,
eszembe is jutottak a sajátjaim. Én a körte alakú narancssárga koktélparadicsomot szerettem a legjobban.
Késő őszig hozta a termést. A lehulló darabokból a magok a földbe jutottak, amik aztán tavasszal kihajtottak.

Sásliliom! Már az én kertemben is virítanak. Pár dolgot el kéne hoznom, haza kéne ugornom a hétvégén.

Mindenfelé mászkálok a városban. Hogy ne legyen unalmas, minden nap másfelé indulok el, aztán hogy hol
kötök ki, az útközben derül ki. Ezt a múzeumos utcát az árnyassága miatt választottam. Jól tettem.

A salátareceptet nem tudtam megnézni, mert a link nem működik. "A kiszolgáló nem található", ezt írja ki.

Lehet, hogy más is fordította az I Di, I Do-t, de az biztos, hogy én is. Itt a linkje. Sajnos online még nem nézhető.
Fel fogom tölteni.

https://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=11&t=22

Kata, az újabb felhőket látva eszembe jutott, hogy a múltkori színes égboltos fotóidat el is felejtettem megdicsérni.
Az éjszakai képek is nagyon tetszenek. A fák között előbukkanó városi fényekre először azt hittem, hogy napkeltét
látok. Ilyen narancsos színeket szoktam én is látni a fák között kora reggel.

Ildikó, milyen jól összeillik a hattyús és a pipacsos kép! Micsoda színvilága és hangulata van a lentebbi csónakos
festményednek!!! Senki sem mondaná meg róla, hogy egy 21. századi amatőr festő műve, annyira régiesnek tűnik.

Jól teszed, ha a gyógyszert magadhoz igazítod, te érzed, hogy milyen hatást vált ki nálad.

Én ezt magaságyásnak ismerem. Utána néztem az alacsonyágyásnak, de csak egy találat jött ki, az is úgy nézett
ki, mint a magaságyások... :D

Én ezt a videóletöltőt ajánlom, de ha nem sikerül vele leszedned a videót, küldd el a linkjét, és megnézem, én
melyikkel tudom letölteni, és megírom neked.

https://www.keepvid.to/1

Én csak azokat a szerelmes sorozatokat ismerem, amiket én fordítottam. Most fejeztem be a Fall In Love-ot, amit
harmadszor néztem meg, pedig nem régen fordítottam. A nagyon háborús részeket kihagytam persze. :))
Amit imádok a Memory Lost, és a Love Me If You Dare. Nem nyugalmas a történet, de a szerelmi szálat nagyon
szeretem bennük.
A Paggy által említett I Do, I Do-t én fordítottam (lehet, hogy más is), tényleg nagyon klassz sorozat. Fentebb
belinkeltem.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 27. 9:08

Nincs időm képeket betenni, mert el akarom érni az ingyenes Auchan buszjáratot. De szeretném még
ma felpakolni az ortodox múzeumos és templomos fotókat.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. június 27. 9:19

Köszönöm Lányok, mindent olvastam, később válaszolok.
Nagyon sok sorozatot láttam, az említetteket is. Ritától talán mindent. Egy ideig Biritől is mindent. Van legalább 300 letöltve, külső vinyókon is.
De mindig az újak, talán a kedvenc szereplők miatt, kiütik a régieket. A hátralévő időben, nem hiszem, hogy megnézem amit letöltögettem.
Alacsony ágyás nincs, én csak azért írtam, mert ehhez le kell hajolni.
szép napot, termett egy kis uborka és el szeretném tenni.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 27. 9:22

Sziasztok Lányok indulunk a nagyrendelőbe! Paggy, előre is köszönöm! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 27. 11:58

Sziasztok!Kata,meg fogsz lepődni!!!!
Kép
Ez a Te egyik képed részlete átalakítva.mindjárt mutatom.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 27. 12:09

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 27. 12:12

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 27. 12:26

Kedves Lányok!Csak dőlök ide meg oda a nagy melegben ÉS EKÖZBEN RÁÖNTÖTTEM A SZÁMÍTÓGÉP MELLÉ TETT POHARAMBÓL A VIZET A TELEFONOMRA!!!!!!!!!! :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( A TELEFONOMRA!!!!! :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( Ilyen egy balféket, mint én!!!!Most a képeket ,amit csináltam ,nem lehet a gépre tenni.Belement a víz az átjátszó kábelembe is.SZUPER VAGYOK UGYE????Úgy hogy most lőttek a fényképezésnek,egy darabig.A fene egye meg a figyelmetlenségem!"Útban volt a bal kezem".,mert bal kézről volt a pohár.Na megyek iszom egy kávét és adok ebédet a páromnak.Hideg kaja van.Nincs kedvünk meleget enni.Sziasztok. :-h :-h :-h :-h Paggy
Kata !Szebbet szerettem volna,de nem működik a telefonon a képszerkesztőm és a fotózás sem. :(( :(( :((
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 27. 13:58

Lányok!Véget ért egy fontos mondanivalóval bíró sorozat.Köszönet a készítőknek és a FORDÍTÓNAK ^:)^ ^:)^ ^:)^ :flower1: a Bloody Heartról van szó.
Mi ez a fontos mondanivaló????
Minden uralkodónak,miniszterelnöknek,kormánynak SZÜKSÉGE KELL ,HOGY LEGYEN ERŐS,ÉRTELMES,OKOS EMBEREKBŐL ÁLLÓ ELLENZÉKRE,mert az segíti abban,hogy felhívja a figyelmet a hibákra.A hibáink ismerete alkalmat ad a szembenézésre,korrigálásra.OKOS,értelmes,hitelers ellenzék kell és akkor HA NEM BUTA,PÖFFESZKEDŐ,ZSARNOKOSKODÓ az uralkodó ,meg tudja erősíteni a hatalmát.A nép pedig viszonylagos nyugalomban élhet,hiszen féken tartják egymást.Ez a sorozat nem könnyű vagy nem nagyon élvezetes,de elgondolkodtató.Ajánlom a figyelmetekbe!Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 27. 16:07

Miskolci Szentháromság Görögkeleti Ortodox Templom és Egyházi Múzeum

A XVII-XVIII. században a Balkánról a Magyar Királyság területére nagyobb számban érkeztek ortodox hitű
(görög, makedovlah, arnaut stb.) családok – a török birodalom alattvalói –, akik az ország jelentősebb,
élénk gazdasági tevékenységet folytató városaiban telepedtek le és kezdtek új életet.

1777-ben a miskolci görög kompánia kérvényt nyújt be a Karlócai Metropóliához templomépítési engedély
ügyében. A templom tervezési és felépítési munkálatai 1776-ig vezetnek vissza. Eredetileg egy hatalmas,
kupolás templomot akartak építeni, de a túlságosan grandiózus terv visszatetszést keltett mind a nagyrészt
protestáns városvezetésben, mind azokban, akik a kor konzervatívabb építészeti stílusához voltak szokva.
Az épület végül copf stílusban épült 1785-1806 között.

A templom mellé iskola (ebben kapott helyet a múzeum), ispotály és parókia is épült. A templomkert temetőként
is szolgált, a legrégebbi síremlékek 300 évesek.

A képen jobbra a múzeum bejárata látható:

Kép

A templomban található Közép-Európa legnagyobb ikonosztáza, amely 16 méter magas, és 87 jelenetet mutat
be Jézus életéből. Az ikonosztáz Jankovits Miklós egri fafaragó műhelyében készült. Az ikonok - négy ikon
kivételével - Anton Kuchelmeister bécsi festő művei.

Kép

Kép

Kép

Kép

A templom legértékesebb kegytárgya a II. Katalin cárnő által ajándékozott csodatévő Ahtirkai Istenanya-ikon
másolata, ezüst fogadalmi ajándékokkal.


Kép

Nagyon érdekesek voltak ezek a copf stílusú, álló-ülő alkalmatosságok, az úgynevezett sthasidionok. Nagyon
keskeny az ülőfelülete, és nagyon magasan is van. Azt mondta a kísérő hölgy, hogy nem is nagyon ülnek rájuk,
hanem inkább állnak a karfákat a hónuk alá téve, vagy aki magasabb, az könyököl rajtuk. Kipróbáltam egyet,
nagyon kényelmes volt így állni. Az én fotóm nem nagyon adja vissza, milyen magasan is van az ülőke, ezért
rákerestem a neten, de csak ezt az egy képet találtam (spoiler). Jobb oldalt a három öltönyös férfi mutatja,
hogy használják a sthasidiont. A spoilert a középen álló személy miatt használom. Sose lehet tudni... :))

Kép

Spoiler: mutasd
Kép


A püspök sthasidionja:

Kép

A szószék:

Kép


A nők helye hátul, a karzat alatti részen volt (ma már nem így van). Nekik más ülőalkalmatosságuk volt, mint
a férfiaknak.


Kép

Kép

Kép

Pár sír az 1700-as évekből:

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég