Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 30. 9:21

Sziasztok Kislányok!

Paggy, hogy áll a telefonod? Most értem oda, ahol írod, hogy megjavult. Hála istennek!

Köszi a kutakodást! A hölgy több mindent is elmondott nekünk, de nem volt ennyire részletes. Most jutott
eszembe, hogy a templomot, a manapság a hírekben sokat szereplő (kinek negatív, kinek pozitív kontextusban)
I. Kirill pátriárka is meglátogatta, aki akkor még Szmolenszk és Kalinyingrád metropolitája volt.

Nálunk minden nap zavartalanul süt a nap, nincsenek felhők, nincs égzengés, nincs egy pici lehűlés se.
Tegnap este nyolckor még harminc fokot mutatott a hőmérő. Csak éjjel tudtam kinyitni az ablakokat.
Most majdnem 27 fok van a lakásban.

De jó, hogy együtt lehettél Lillával! Nem vizezted be a hajad? Úgy elviselhetőbb a hőség.

Kata, ha határeset a hús, jót tesz neki egy kis áztatás sós vízben, lehet felszeletelve is. Egyszer-kétszer
lecserélheted róla a vizet a biztonság kedvéért.

A csontritkulásról jut eszembe:
Tudom, hogy nem tudsz akkor és annyit mozogni amennyit akarsz, de most már többedszerre olvasom,
hogy a mozgás a legjobb ellenszere a csontritkulásnak. Legutóbb Béres Alexandrával hallottam egy beszélgetést,
ahol Endrei Judit megemlítette, hogy naponta öt kilométert szokott gyalogolni. Erre azt válaszolta BA, hogy
nagyon jól teszi, mert mozgással nemcsak megelőzhető, hanem vissza is fordítható a csontritkulás. Szóval
soha nem késő elkezdeni. Lehet, hogy a te esetedben érdemes lenne egy szobabiciklibe vagy elliptikus trénerbe
beruházni. Most néztem utána, még fekvő szobabicikli is van. Közben lehet sorozatozni is akár. :D

Igen, tiszta szívű, csupa szeretet lovagod van! :littlehearth: Nagyon remélem, hogy hatni fognak a kezelések!

Ha máskor nem eléggé édes dinnyét veszel, ne dobd ki, hanem turmixold össze más édes gyümölccsel, például
barackkal, mangóval, almával. Csak egyet-kettőt forgass rajta a turmixban, nem kell, hogy krémes legyen.
Az a legjobb, ha egy keveset kell rágni rajta.

Ildikó, végül melyik videó letöltési lehetőség mellett maradtál?

Vettél barackot? Mit készítettél belőle?

Ági, 12.-én éjfélre érnek Ferihegyre (ja, nem is ez a neve már!), tehát mire megérkeznek hozzám, már 13-a lesz. :))
23.-án mennek haza. Szenvedni fognak a melegtől, náluk tegnap is csak 15 fok volt. Késő délután kisütött a nap,
akkor meg hirtelen nagy meleg lett. Angliában ez a nagy kilengés a megszokott. Nekem meg ez a nagyon fura.

A szandi itthon is kapható, csak azért nem tettem be linket, mert Pesten kívül csak Szentendrén, Soroksáron és
Miskolcon van Mountex üzlet. Mondjuk online is megvásárolható, úgyhogy mégis beteszem.

https://www.mountex.hu/webshop/noi/noi-labbeli/noi-szandalok

Az enyémet azért kellett az Amazonról rendelni, mert nem volt már kapható az én méretemben. Az üzletben
rákerestek az összes többi bolt árukészletére, de egyikben sem volt. Nem értem, hogy most honnan lett mégis
rám való. Mindegy is, lehet kapni, és ez a lényeg!

Spoiler: mutasd
Ezt a szandit nem érdemes online vásárolni, mert nem könnyű felvenni. Jobb, ha először felpróbálja az ember.
Én a zöldet próbáltam a boltban, de csak harmadszorra sikerült magamra erőltetnem, addigra jöttem rá a technikára.
A fűzőjét ki kell akasztani abból a kis műanyag kampóból (erre sem jöttem rá elsőre, hogy a fűző az nem stabil benne,
hanem kioldható, és a boltban sem segítettek...), és a kis műanyag csiptetőt benyomva ki kell lazítani, majd
jól előre kell dugni benne a lábadat, amennyire csak lehet. Igen ám, de ekkor letaposod a hátulját,amit csak
harmadszorra sikerült kivarázsolnom a talpam alól. Ha ez sikerül, akkor azt fogod érezni, hogy megérte. A fűzőt
a lábadhoz igazítva megszorítod, és visszaakasztod a kis fülecskébe, hogy menet közben ne kalimpáljon. Ma már
könnyen, gyorsan fel tudom venni.


https://www.mountex.hu/webshop/noi/noi-labbeli/noi-szandalok/keen-clearwater-cnx-noi-turaszandal-brick-dustpheasant-375

Hurrá! Most látom, hogy tovább csökkentették az árát a zöldnek! És van is a méretemben. Ez is 23 900 volt,
amikor márciusban felpróbáltam. Ezzel a kettővel évekig elleszek.

https://www.mountex.hu/webshop/noi/noi-labbeli/noi-szandalok/keen-clearwater-cnx-leather-noi-turaszandal-mineral-blueyellow-395

Én elég jól bírom a meleget szerencsére, de az útvonalaimat úgy választom meg, hogy árnyas legyen, és az utcáknak
is azon az oldalán megyek, ami árnyékos. Időnként bemegyek egy üzletbe, hogy hűljek egy kicsit, majd folytatom
az utam. Teszek majd be képeket a jó árnyas utcákról. Így akadtam a múzeumra is.

Azért az nem semmi, hogy könyvben is láthatóak lesznek a festményeid! Gratulálok!

Amennyire tetszett nekem az ortodox múzeumban a piros fal az ikonokkal, annyira tetszik a fekete fal a Munkácsy
festményekkel. Ez is egyfajta művészet eltalálni, hogy milyen környezetet biztosítsanak a műalkotásoknak, hogy
azok a legjobb formájukat mutassák. Felemelő érzés lehetett az agyagkatonák közelében lenni. Nagyon kedves
Zoltántól, hogy vállalta, hogy ő is a fotón legyen.

A szoláriumot és a bútorokat tegyétek fel valamelyik online piactérre, Jófogás, stb. Bevallom, én még egyszer sem
voltam szolárimban. ;))
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 30. 9:22

Most látom, hogy a szandálok linkjei nem működnek, akkor képet teszek be.

Átmeneti lehet a hiba, mert a gépemen se működik.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 30. 9:36

Agi!Azt hagyom majd orokul a lanyomnak,hogy mindenkeppen alljon oda vallalhato ugyekert vagy ugyert, meg ha mondjuk 30%csalo,65%kozombos es csak 5% rendes ember van,mert az akinek viszont szuksege van ra vagy egy ugynek kell a tamogatas,annak ez az eletet mentheti meg vagy az ugy felkarolasaval elorebb viszi ezt a kozombos ,tobbnyire maga erdekeit nezo vilagot.Miert irom?Mert mar megint az ugy nevezett SZEP CSALADOK miatt meghalt egy neni a 8 lakasos tarsashazban a kozelunkben.Szep csalad csak magaval torodik, de nem veszi eszre vagy ciki neki eszrevenni a raszorulot.Ez a nene nem volt szornyu termeszetu.A hazban elneztek, hogy 1 hete nem jott ki a lakasbol.Egyedulallo neni volt.Bennem sajnos van egy rettenetes ellenerzes a SZEPCSALADOK irant.Tudom nem helyes,de a boromon tapasztaltam.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 30. 9:55

A masik ilyen remalmom a SZENT ANYASAG, marmint nem SZUZMARIA hanem aki mintha. G gloriaval a fejen szoptatna, meg a villamoson is muszaj neki,a gyerek is az o tulajdona.....a ferje pedig nem a tarsa, hanem az anyava valasanak a lehetosege.
Az elobbi hozzaszolasomat felindulasbol irtam, mert ismertem tavolabbrol a nenit es tegnap talalkoztam a hazukban levo egyik SZEP CSALAD egy tagjaval.Mmeselte a kutyastarsamnak, hogy milyen erdekes, nem is gondolta, hogy a neni ennyire maganyos.Igazan szolhatott volna, akkor o megbeszelte volna a ferjevel es hetente 1x, amikor mennek a bevasarlokpba, hozott volna neki par dolgot.Ott alltam es azt gondoltam FELRUGOM vagy FELPOFOZOM.Mi az,hogy szolhatott volna a neni???Nem neki kellett volna eszrevennie?ESETLEG ha nem csak a sajat tokeletesseguket elvezne, hanem ebbol a szuperbol masra is sugarozna.Na mindegy.EZ AZ EN bajom.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 30. 10:01

Agi!Lasd a bacsikadat!Mi lenne,ha nem vinnel kajat?
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. június 30. 10:58

Rita, Kata, most olvastam a kinai gyógyászatban, hogy a dinyne héjának milyen jó hatása van a szervezetre.
Nézegettem én is a dinnyéket tegnap, de annyi cuccom volt, hogy már nem mertem venni. Azt a sárgát szeretem, aminek zöld héja van. A régi fajta...
Rita, hát első pillantásra tényleg művészet felvenni ezeket a szandálokat. :-)
Az a jó , hogy az ember igaz, hogy kiad érte többet, de ezek a darabok tényleg sokáig elnyűhetőek.

Paggy, borzalom, ami a nénivel történt! Főleg egy társasházban!
Mellettünk a szomszéd néninek mig itt élt hányszor hoztam ezt - azt a piacról. A fia kevesebbet járt hozzá, és aki naponta főz elfogy azért idővel minden. Vagy egy dolog hiányzik.
Vagy a szembeszomszéd idős bácsinak már az emlékezője nagyon nem volt jó, hányszor szolt a szomszéd csaj a lányának, hogy megint kint van a bácsi pizsamában az utcán és járkál.
Pici odafigyelés kellene, ez nem nagy dolog. Azt látom én is, hogy borzalmasan közömbösek az emberek, vagy egoisták és az " én" mindenekelőtt.
Most hogy voltam a bácsikánál - maradt még leves, meg krumplis tarhonya azt vittem- hozta vissza a kicsit megviselt nem igazán jó hűtőtáskát, abba raktam neki a kaját, mert piszok meleg van és félek megromlik. Evett épp kanállal, gondolom más is vitt neki valamit. Tegnap egy tejfölös tésztát tetettem vele még bele az én kajám közé a hűtőtáskába. Ma még kapott egy idegen pasitól mig ott beszélgettem vele két barackot.
Van hogy jó napja van, van hogy semmi. Változó. De bitzos nagy segitség neki, mert a nyugdij egy jó része elmegy az átmeneti szállóra ahol az ottlétért fizetni kell.
Meg hát bagózik azért szerintem ezerrel. Bár nincs az az igazi cigiszaga sosem.
Vettem ma még meggyet, kis üveggel csinálok lekvárt, aztán majd még őszibarackot és elég is. Jön a paradicsom majd még. Na az egy mumus.
Még nem kellett ma a klimát bekapcsolni, bár itt nálunk 32 fok van már.
Ramos is kint rohangál.
Csokival hogy mentek, füvön? Nem égeti a beton a lábát? Mentek ebéd utánis vele sétálni?
A fiam képét leveszem, aki látta úgyis látta, mert pl. máshova nem engedi feltenni. Mondjuk most nem kérdeztem meg tőle. :-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 30. 13:41

Kedves vagy Agi, hogy Csokit szamon tartod.Hajnali 5kor setalunk nagyot , 3 kor az utca vegeig es este 8kor nagyot.Tenyleg vigyazni kell a toklasszal Ramosnal is.Egy nagyobb kutya, nagyobb felulet.Az arnyekos oldalon setalunk mi is.
Rettenet ,ami itt van.37fok.A ventilator megy, mi meg semmit sem tudunk napkozben csinalni.Nalunk nincs redony csak sotetito es szigetelt a haz.Gondolom masoknal meg rosszabb.Tuleles a nyar!!!!Nem elvezet, hanem tuleles.A telefonrol nem megy at a kep a szamitogepreigy nincsenek fotok.Huvos idot kivanok!Paggy:(( H
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 30. 16:32

Paggy, amíg tanítottam a saját diákjaimnak segítettem nagyon sokat ingyen, a saját szabadidőmben.
Ott maradtunk órák után és vagy zárkóztattam fel őket, hogy ne bukjanak meg, vagy készítettem fel
őket a továbbtanulásra. Az előző osztályomban volt két kislány, akik jó középiskolába nyertek felvételt.
Nekik fél évig tartottam angol és matek különórákat. De korábban, amikor jóval több értelmes diákunk
volt, minden gyereknek, aki angol tagozatra ment, fél évig tartottam felkészítőt, szintén ingyen.
A saját osztályomban a bukásra állóknak folyamatosan jönniük kellett korrepetálásra. Sokszor morogtak,
aztán meg örültek nagyon, hogy nem kell menniük pótvizsgára. A kollégáim mindig szóltak nekem is,
ha dolgozatot írt az osztályom valamelyik tárgyból, mert tudták, hogy akkor az egész osztályt ott tartom
és együtt tanulunk (nem mindenki maradt ott, volt, hogy csak három gyerekkel tanultunk). A verset is
együtt tanultuk, mert úgy könnyebben a fejükbe ment. Mindezt ingyen, csak azért, mert így esett jól.

Falun éltem, ott mindenkiről tudtunk mindent, azt is, hogy van-e segítsége vagy nincs. Mindig volt valaki,
arra nem volt szükség, hogy én segítsek valakinek, de a szomszédasszonyomnak, Margitkának fájt a lába,
emiatt sokszor én vásároltam be neki.

Itt a városban nagyon ritkán van olyan, hogy összefutok valakivel a lépcsőházban. Köszönünk és annyi.

Mióta nyugdíjas vagyok, csak a családom érdekel. Imádom, ha szükség van rám. Azért vártam annyira,
hogy szabad legyek, hogy gyakrabban láthassam a kinti gyerekeimet, és hogy segíthessek az unoka körül.
15 hónapja nem dolgozom, és ebből az időből 8 hónapot voltam Angliában. Ez nekem rengeteg energiát ad.
Én is nagyon szeretek adni magamból, csak a fókuszcsoportom más, mint a tiéd. De ez természetes. Én
például képtelen lennék beteg embereket istápolni, de milyen jó, hogy valakinek meg az a szíve vágya.

Ági, igen, fermentálni is szokták a dinnyehéjat 2%-os sóoldatban (1l víz+egy csapott evőkanál só).

Most már nálam is 27 fok van a lakásban. Megnéztem az időképet, holnap is ugyanez lesz, aztán a hétvégére
visszaesik a hőmérséklet, igaz, csak 31 fokra. :((

Amióta hazajöttem (napra pont egy hónapja), azóta csak pár órára volt nyári idő Angliában. Lilykéről
tegnap is pulcsis képek érkeztek. 15-16 fok volt egész nap. Ez se normális...

Spoiler: mutasd
Tegnapi képek. A játszótereken nincs homokozó, de a bölcsiben van, és tudjuk, hogy szeret homokozni,
hát vettek neki pár kilót. A lakópark füvére mentek ki játszani, tavaly itt pancsizott a kismedencéjében.

Kép

Megy a homokozás Noellel is. Ő a lányom barátnőjének a kisfia. Manchesterben laknak. Azon a hétvégén
látogattak el oda, amikor hazajöttem. Június eleje volt és szörnyű hideg.

Kép

Közös falatozás:

Kép

Csak egy egyszerű kézmosás lett volna evés után, de mosogatásba torkollt. :)) (A ruhája direkt van kifordítva.)

Kép

Nem kell kétszer megkérdezni, hogy kér-e gyümölcsöt:

Kép

Vacsora a parkban (hummusz, hajdinatortilla, sült füstölt tofu):

Kép

E két ruhácska mintájának története van. Lentebb leírom. Mindkettőt tavaly vették, ennek is jelentősége van.

Kép

Kép

Kép

Kép


2021-ben volt 160 éve, hogy Wiliam Morris, angol festőművész, iparművész, író, költő megalakította a
máig létező Morris & Co. nevű cégét. Az évforduló kapcsán a Next nevű brit multinacionális cég (ruházat,
cipők, háztartási cikkek a profilja) kollaborációba kezdett Morris & Co.-nel. Olyan kollekciót adtak ki,
amelynek a mintáját kizárólag a Morriss-szal terveztették és készíttették el.

William Morris arról vált híressé, hogy elkezdte kutatni, hogy miképpen hidalhatók át a művészeti ágak
és az alkalmazott művészetek közti szakadékok.

Azon kevés művész egyike, akik nevét rögtön azonosítják egy az egész világon mindenki által ismert stílussal.
Különleges ember volt, aki nem csak teoretizált hanem meg is valósította elgondolásait. E folyamat során a
minták mestere lett mind az ólomüvegezés mind a csempefestés, a tapéták, a szövés, a kárpitkészítés, a
finomnyomás, vagy a könyvkötés területén is. Újraélesztette a növényi festés hagyományát. A belső dekoráció
készítését és a díszítőművészeteket fejlődési folyamatukban változtatta meg. A textil történetének tudósa lett,
verseket és novellákat írt, lefordított északi családregényeket, tervezésből végezte felsőbb tanulmányait,
a középkori templomok karakterének megőrzéséért kampányolt, és szignifikánsan együttműködött a szociális
mozgalmakkal. Halálakor orvosa így búcsúzott: 10 ember számára elég eredményt ért el életében.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 30. 18:16

Sziasztok Lányok, eddig olvastalak, látom már hat óra van, akkor egy órája!Nagyon tetszett A link amit betettél, jól el is csavarogtam az oldalon! Pont a mi méreteinkben 1-1 db lábbeli volt, mind horror áron. a másik papucs volt talán 12.

Nehéz így vásárolni! Az a szandál amiben járok Top shopos, de nagyon szeretem. Volt egy kondis de azt már ki kellett dobni.
Samunál meg a balesetek miatt sem mindegy milyen belsejű, nem mintha mosógépbe raknám de csap alá vagyok kénytelen betenni. Ez van. Persze a bőr sem rajong az ilyen fürdetésért!

!- 5ig aludtam, így alaposan szétcsúszott a délutánunk. Most már csak 34 fok van, itt bent 31.
Tojásleves és smarni volt az ebéd, mert tegnap meg a maradék sült hússal csináltam egy tejfölös paradicsomos uborkás paprikás csicseribosós egyveleget..fehérborecettel. Így egy falat sem ment veszendőbe! s a maradék kenyér utolsó morzsái sem!

Ma vettem egy kicsi cipót. Ásványvizet teát és colát. Mire körbementünk mindenhol el is fogytak az italok!
Váratlanul el kellett menni a TB-be, majd onnan végig gyalog a Kodályon egész a gyógyszertárig!
Sikerült kikönyörögnöm a Samu Perdoxát. A gyógyszereket is kiváltottam ott hagytam vagy 2o ezer forintot. Drága a Stugeron
Csak 1o percet kellett várni és már jött a buszunk, így haza tudtunk vele jönni. + megálló is nagy segítség volt!
Samunak vettem zoknikat, meg alsókat az is kb 1o ezer volt. Dobálom ki a lukas és a nagyon kopott és szűk dolgokat!

Nincs értelme azon spórolni! A férfias alkat már nem kamasz. Így még a kedvenc pólók is sajnos már igencsak szűkösek.

Rólam nem is beszélve!

A segítségről, hát nekem meg arról kellene leszoknom! De általában én is segítek itt egy néninek a házban, jobb szereti ha én vásárolok neki, + a gyógyszertár!

A srégen családnak is. Ott is kölcsönösen segítünk egymásnak!
megyek vizet inni...pill
Samunak adtam a maradékot a smarniból... :D
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 30. 18:30

Sziasztok!Belolem ezt valtja ki,ha valakik csak kivulrol jo emberek, valojaban nem szeretnek korbenezni.Nem igaz, hogy nem lattak az idos nenit, csak az kellemetlen, megtori a harmoniat, ha par orat massal is kell foglalkozni , mint a sajat vilaganak fenyezesevel.Mindegy most mar.Kivancsi vagyok, hogy lesz eltemetve a neni?Es ki kiseri el ot az utolso utjan.A mi hazunkban volt egy szornyu szornyu otegasszony.Az ordog szerintem felszolt a pokolbol HOGY ODA NE HOZZAK,de el kellett temetni.A lanyaval elmentem, pedig sokszor szo szerint gonosz volt velem.Viszont, hatha a tulvilagon megbanja.Adtam neki 1 eselyt, mint ahogy nekem is adtak idegenek , igy tuleltem a gyerekkoromat a bantalmazo csaladban.Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 30. 19:32

Na közben meg felhívtam a szomszéd nénit, elbeszélgettünk erre ment 3/4 óra, mert mondtam hogy holnap megyek a gyógyszertárba!! Úgyhogy beletrafáltam, mert neki is kell hozni a gyógyszerét!

Majd be is kell még vásárolni...
A kiállítások mindkettő nagyon tetszett, a Munkácsy nagyon megdobogtatta a szívemet. Odáig vagyok a művészetéért!
Nagyon sajnálom ahogy végződött az élete.! Dallos könyvét az Aranyecsetről rongyosra olvastam.

Mellesleg róla meg Ida regénye jut eszembe, az akkor élethelyzetek, az akkori értékek, milyen könnyű volt eladósodni, valaminek a rabjává lenni.
Vagy Várnai Zseni könyvei... Mennyi mindent tudtak nyújtani az olvasási élmények.

Paggy, mindenkinek más az értékrendje, de mindenki eszi annak gyümölcsét amit vetett, azt aratja is.
Biztos vagyok benne, hogy a családi átok nem könnyen törik meg. Éppen ezért félelmetes, amikor egyesek médiumokhoz, halottlátókhoz folyamodik, mert olyan erőket szabadít be az életébe, amit ha elhinne hogy igaz, és nem csak vicc és humbug, ezerrel térne meg belőle.!

Az a családtag vagy rokon, aki ennyire semmibe veszi az idős, segítségre szorulót, az hatványozottan fogja a saját családtagjától ugyanazt visszakapni!

Tudom sokan azt mondják hogy ez karma, de ez a bibliai alapérték mérőzsinórja is!

Ági is, bár nem tudom tudja e, de a jövőnek is vet azzal, ahogy azzal a bácsival törődik.
Aki meg visszaél a másik által adott jóval vagy bármivel.. lelke rajta!
Csak mi ne adjuk fel a pozitív életigénlésünket.
Nem kell mindenben 1oo%-ban egyetértenünk, de azért azt hiszem mindegyikünk a maga területén amit tud azt hoz, hátha a példamutatás egyszercsak ragadós lesz!
Rita, majdnem lehagytam Lilyke csodálatos kis képeit, nagyon meghatódtam az aranyos kis ruhácskákban látva!
Remélem nagyon jól fogják érezni magukat itthon is!
A mosogatásban is milyen határozott mozdulatai vannak!!!! :flower1: :-bd :x :ymhug: :movingflower: :flower1:

Jó éjszakát mindenkinek!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 30. 22:15

A fenebe, irtam egy jo kis hozzaszolast es elszallt.A telefonon nem tudom, hogy kell elmenteni.Most lemaradtok a klassz szovegemrol. :))
A lenyeg, hogy miutan elolvastam Kata vasarlasi beszamolojat es megneztem Lilyka w.morrisos ruhajat, megenyhult a szivem, elmult belolem az utalat.Sajnos vagy nem sajnos , ha a temam elojon/ tema=amivel dolgod van/elborul az agyam es utalkozom.Ilyen vagyok-szamolnom kell vele:(( Mindenkinek van, amire jobban reagal.Nekem a fentiek./
Rita!Ez a Wilham Morris egy jofej lehetett!!! :-bdLilyke aranyos, kulonosen a ruhakban.Lanyok!Valamiert vacakol a gepen es igy a telefonon potyogok.Agi , Kata es Rita!Tartsatok meg joszokasotokat es segitsetek tovabbra is a raszorulokon!Borzalmas meleg van.Megyek tusolni.UdvPaggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 1. 7:47

Talan meg egy utolso dolog.Rita , irtad, hogy miota nyugdijas lettel , csak a csaladod erdekel.Jo Neked, hogy megteheted.Nem mindenkinek adatik meg.Akkor meginkabb halas koszonet, hogy fenntartod a forumot,ahol az emberek tudnak beszelgetni. ^:)^ 18 eves koromban volt lakasom ,autom es Parizsba mentunk nyaralni a csaladi ezustbol.Ez van, ez a sors. Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 1. 10:58

Szép napot mindenkinek, itt a kánikula tagadhatatlanul! Legalább a strandolók örülhetnek! Nekem ez már sok!
Elővettem a ventillátort ,fel is töltöttem vizzel most azzal hűtöm a szobát!
Az ebéd még nincs kitalálva! Megyek körülnézni a hűtőbe! előtte Samut letusolom! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 1. 11:10

Amikről lemaradtam és sajnálom.
Az igazi filmek mostanában a dokumentum-és dokumentumszerű alkotások.Valódi témákról forgatják.
https://www.magyarkurir.hu/hirek/az-ejs ... budapesten
A skandináv filmek mindig hordoznak egyfajta különleges miliőt, melyet nagyon lehet szeretni, akár drámáról, akár fekete komédiáról legyen szó


Eszembe juttatja,hogy Dorina,Biri és még többen,mindig ilyen valódi filmet fordítanak és MI tömegében nem vagyunk kíváncsiak rájuk.Csodálom,hogy még van kedvük fordítani.Miközben romantikus vígjátékokat több százan bámuljuk,nem fér bele 1-2 komolyabb film a nézendők közé.Miért?
Persze,persze,így idősödve,a zűrös világban szívesen elandalodunk a szép történeteken.Megfigyeltem magam.Nem nagyon volt kedvem megnézni a Koreai Kult.Kp-ban vetített Jun Dongdzsuról szóló feketefehér alkotást.Dorina és Biri kedvéért mentem el.A film kezdetén azért izgultam,hogy rám ne jöjjön a hasmenés,mert előtte Dorinával kávéztunk egy cukrászdában.Kb 20 perc eltelte után,már nem magammal foglalkoztam,hanem megfogott az a világ,amit ott láttam.Mire a villamosra szálltam ,teljesen a hatalmába kerített.Érdemes,fontos ilyen nem romantikus alkotásokat is nézni.A lányom példáját tudom írni.Nagy keservvel kezdte el a TÜSKEVÁRT olvasni.Felnőttként,mikor emlékeztünk azt első könyvélményünkre,azt mondta,az első a TÜSKEVÁR volt.Tehát Lányok!Nem okoskodom,csak a saját tapasztalatom,igen is kell néha tartalmas filmet nézni!Tervezem,hogy ősztől ismét járok a koreai filmklubba havonta 1x.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 1. 11:39

A másik Lányok!
https://bodogaleria.hu/rising-sun-nagy-boglarka/
A kiállítást meg tudod nézni online.Klikkelj rá a galériára!Forgatható a kép!!!+
Ez a kiállítóterem a híres FALK MIKSA utcában van.Ebben az utcában rengeteg kiállítóterem található.A kérdés:
Voltál már szemközt,négyszemközt egy festménnyel?Igaziból?Emlékeztek tavaly egyedül sétáltam a Nemzeti Galériában egy ilyen rekkenő hőséges napon.Higgyétek el,más,mint a számítógépen nézni.És még nem is kell,hogy a valamennyire kedvelt festőd képe legyen.Hat RÁD!!Megszólít.legföljebb nem tetszik,de hat RÁD.Ha nem állnál ellen és nem mondanád azt,hogy nem értek a festészethez,nem tudom mit ábrázol.FÚJJJJJFÚJJJ,mondod magadban-én már csak nem töltöm az időm ilyesmivel.--Ha egyszer legalább megpróbálnád,érdekes benyomást szereznél.akár régi,akár modern festő képét néznéd eredetiben.Nem rohanva,nem előítélettel,csak érdeklődve.Ahhoz nem kell érteni a festészethez,hogy megnézz egy képet.HAT RÁD VAGY NEM?Belefér,ha tüzetesen megnézted,hogy nem tetszik.De előbb nézd meg eredetiben!Ajánlok egy galérialátogatást,minden városban van!!!
Lányok!Itt borzalmas idő van.Sehol felüdülés.Várom az esőt.Paggy
https://index.hu/kultur/2022/06/30/nagy ... o-galeria/
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 1. 20:21

Sziasztok! LÁnyok! Rekkenő hőség túléve, és rohamosan csökken a hőmérséklet...már csak 3o fok van igaz kint is bent is...de ez a mai után már üdítően hűvösnek tűnik, s mintha jönne a vihar is.

Régebben szerettem múzeumba menni, de Samuval és az én szédelgésemmel semmi keresnivalóm egy ilyen helyen.
A Tüskevárt imádtam, minden évben újranézem, és olvasom, mert valami hihetetlen.
A Téli Berek -et is nagyon szeretem, szívfájdalom, hogy nem akkor rögtön csinálták meg, hanem évekkel később teljesen más
szereplőkkel. Pedig Matula bácsi helyettesíthetetlen!!!!
Persze a többiek is, Nancsi nénit is nagyon szerettem, meg persze a Gazdát, /Tenkes Kapitányt/ Zenthe Ferencet is!
Tutajos és Bütyök szerepei is remekül el lettek találva!!!
miközben irok akkora szélvihar lett hogy be kellett csukni az ablakot!
Jólesett ez a friss levegő, de ijesztő volt ahogy feltámadt!
Vigyázzatok magatokra, amennyire lehetséges... :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 1. 20:56

Mivel sok volt az időkiesés, ezért már nem küldte el amit írtam. Talán most.

Sziasztok Lányok!
Itt is nagyon nagyon meleg van, szinte nincs levegő. Mostanság éjjel is keveset aludtam. Olvasom ti is nehezen bírjátok. Ma vendégem volt, az unokatesóm jött a fodrászhoz, főztem, együtt ebédeltünk, /nagyon fontos/ . Reggel kicsit locsoltam, még volt a vízgyűjtőben, a muskátlikat minden nap kell, kis föld a cserépben kiszárad. A paradicsomok még élnek, egyik másikon szépen zöldell, Paggy egy sem pirosodik. Fű az van nő rendesen. Ma fejbevágott, hogy a legalább 20 éves nlc-s barátnőimtől elszakít, mert nem lehet tovább levelezni, de fent hagyja, hogy lehet visszafelé olvasni. Semmi értelme. Mondjuk nekünk van egy más találkahelyünk is.
Kiállítások, festmények: Voltam Békéscsabán a Munkácsy képeket megnézni, nagyon tetszett, még egyszer látni kellene. Sajnos fényképezni nem lehetett, ártalmas a képekre pl vaku, több kép kátránnyal van festve, azt is rongálja.
Ma Zegen is lesz egy kiállítás, de nem megyek, mert annyira meleg van, oda-visszautazni most nem szabad, akármennyire is közel van. Talán lesz még egy hűvösebb idő, majd akkor.
Szemben egy festménnyel? Nagyon jó dolog. Több kiállításon is voltam Pesten, akkor még eszembe sem jutott, hogy megpróbáljak festeni.
Sajnos itt félbeszakadt az írás.
Elküldöm, hátha el sem megy, mert sok volt az időkiesés.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 1. 21:03

Rita, még annyit a mai irományhoz, a többit majd holnap, hogy a filmsorozat felét elküldte Kata, a többit letöltöttem. A youtubossal nem foglalkoztam tovább, mert a fordító is elállt az onnan való letöltéstől. Nem is tudom miért akarta onnan fordítani, valami könnyebbséget okozott volna? Valamit kell csinálni a gépemmel, mert mindent le akar tiltani az Avast, virusosként kezeli.Köszönöm itt is, hogy vesződtél vele.

Paggy írtam az imélcímedre, így ott van az én címem is.
Jó éjt lányok, még mindig nagyon meleg van, vihar még nincs.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 1. 21:37

:flower1:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 1. 22:10

Elküldtem Paggy.
:littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 2. 6:02

Ildiko!Megjott. :flower1:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 2. 9:03

sziasztok Lányok, éjszaka túlélve, most még 2o fok van csak, de folyik rólam a víz. Olyan szél van, hogy csak pislogok! :-o
Gondolkodtam mi az a időkiesés..de aztán rájöttem...biztos valami miatt fel kellett állni a géptől.
Én ilyenkor, ha biztos hogy nem rögtön tudok fogok tudni írni tovább vagy váratlan át kell menjek a szomszédba vagy telefon, akkor elküldöm ahogy van és visszajövet meg folytatom ott ahol abbahagytam. Jobb oldalt van egy piciri ablak arra katt és már lehet is folytatni.
Vagy félreértettem volna?
Mennem kell majd a városba, gyógyszertárba is a néninek! Bár őszintén igencsak kétesélyes az indulás, mert ekkora szél ha nem csillapodik tuti nem viszem ki a Samut, miközben meg izzad velem együtt mint a ló! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 2. 13:08

Sziasztok!Emlékeztek erre a számra és a filmre???? :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream: :flower1:

Vidám nosztalgiázást kívánok!Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 2. 13:19

Jó,egy kis varázslatosat is...


Ennek az az apropója ,hogy újranéztem a SECRET LOVE AFFAIR c.sorozatot.Nagyon,nagyon,nagyon szeretem.Láttátok?Ezt mar a multkor emlitettem.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég