Van képem hozzá

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 2. 15:04

Elfelejtettem a mentést,másolást, így most itt a nagy semmi.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 2. 20:05

Szia Ildikó!Kérlek ne add fel!Írjál,akkor pár fontos gondolatot!Engem érdekel,hogy mit akartál írni.
:flower1: Nem szövegelek.Ildikó!Gyakran benézek ide és mindig mindent elolvasok.Lehet,hogy nem reagálok rá,de mindent elolvasok.
Lányok!Biztos hatalmas baráti körötök van,rettenetesen és mindenekfelett leköt a családotok,MERT UGYE EBBEN AZ ÉLETKORBAN,AMIBEN VAGYUNK,NÉLKÜLÜNK NEM FOLYHAT AZ ÉLET :flower1: :littlehearth: :)) :) !!!,vagy iszonyú elfoglaltak vagyunk mindig mindnyájan.Igen -igen,lehetne többet takarítanom,sokszor nagy kupi van körülöttem Ám nagyobb kedvvel csinálom azt,amit utálok,ha jóemberekkel tudok "beszélgetni".Azt írtátok nekem,hogy máshol vannak a hangsúlyaim ,mint NEKTEK.Most gonoszul kedvem lenne bebizonyítani,hogy pár év múlva mennyire megváltozik minden.Kirepül a gyerek,felnő az unoka és HOPP ,ott állsz IGAZ beszélgetőpartnerek nélkül.Esetleg eltávoznak a barátaid és bármennyire erős vagy ,magányos leszel.Nem hisztek nekem,nem baj.Pofátlanul nagyképű és felfuvalkodott szövegem lesz.Ebben a dologban úgy érzem,jó a meglátásom.Sok idős emberrel volt,van kapcsolatom és már én is igencsak idősödöm.Tehát,ha nem fontos ,hogy reagáljál,nem fontos hogy fenntartsd a kapocsolatot,akkor biztosítsd be magad a családodban,hogy mindig legyen kivel beszélgess,hogy meghallgassák a szorongásaidat,hogy jókedvre derítsenek,ahol bármilyen idős vagy mindenféle gondolatodat elmondhass!Hogy felnőtt ,kompetens ember maradhass nagyon idős korodban is!Kívánom Nektek Lányok és Fiúk,hogy találjatok egy ilyen helyet,vagy ha nincs szükségetek rá akkor,jól meglegyetek magatokban tartósan! :littlehearth: Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 2. 20:26

Es az is lehet, hogy nincs igazam. :))
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 2. 20:36

Tökéletesen igazad van Paggy. Én már így élek.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. július 2. 21:06

Szép estét mindenkinek!
Azt hiszem ma stipi-stopiztam a wc-t. Már barátkozom négy tabletta után a széntablettával is.
Vgy a pizza mellé rendelt tzatziki szósz volt a bűnös - amit félrenéztek és nem tekercseket hoztak más szósszal, hanem pizzát tzatzikivel-, vagy a nagyon finom zöld héjű, belül sárga belű dinnye. Elfelejtettem, hogy allergiás vagyok rá. :))
Tehát most senyvedek. =))
Brrrr.
Úgyhogy lányok rövid és velős leszek most. :-)
Hirtelen már azt sem tudom milyen nap van.
Volt egy kis dörgés dél felé, pont a TEscoban voltam, tekertem is haza, de már akkor redőnyök lehúzva, Ramos bent a gazdinál.
Ma vettem észre, hogy a házivajat is felemelte a srác. 550 10 dkg.
Ramos vadászik a feketerigó fiókákra. Kettő minuszban vagyunk két napra nézve. Ma megigértem neki, hogy agyonütöm, ha levadássza a fészekből a következőt is.
Fekete macsek reggel a teraszon..., bátor lélek....
Tücskök ciripeltek most ahogy vittem ki a szemetet a tuján.
Lakást nézünk...., nem sok sikerrel.
Albérlő iráni srácot intézem, megy haza három hónapra.
Főzök, kenyeret sütök. Lehűtve a lakás, igy nem nagyon érzékeljük a kinti meleget.
Bácsikának mint kiderült elsején volt a szülinapja. Vettem neki a kaja mellé egy dinnyét és visszavittem neki.
Lányok, csak irta m és irtam, erre futja az erőm, robogás wc-re aztán fürdés és fekvés. Ujjé.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 2. 21:47

Azt hiszem Paggy véleményéhez és az enyémhez is passzol. Egy vers, mostanában sokat olvasok a neten, ami "csak szembejön velem" mind. Ez éppen most. Hátha nektek is tetszik.
Pocsai Piroska - NE SIESS!
Ne siess,
Az idő úgyis rohan,
Ami neked jutott,
Azt éld meg boldogan!
.
Ne siess,
Sétálj az ég alatt,
Csodáld színe kékjét,
Míg az idő halad!
Ne siess,
Lásd meg a csodát:
Zöldellő fákon a mohát,
Évgyűrűibe rejtett korát,
Virágszirmon a szorgos méhet,
Amint gyűjtögeti neked a mézet,
Halld meg a madarak énekét,
Amint fiókáinak zengi életét.
Nyisd ki füled a tücsökzenére,
Szíved a napsugár melegére,
Sétálj a park bársonyos gyepére,
Halld meg, mit mesél a szél,
Lágyan susogva hozzád beszél!
.
Ne siess,
Hamar leég a gyertya lángja,
Jusson időd barátra, családra!
Ha kínálsz feléjük egy teát,
Legyen a tányéron keksz és marmelád.
Feléd nyújtja kezét gyermeked?
Öleld meg, mondd, hogy szereted,
Ha tett is olyat, mivel megbántott,
Éleszd magadban újra a lángot,
Zárd palackba a vélt haragot, s
Adj szívedből egy újabb darabot!
.
Lassíts,
Az idő úgyis rohan,
Ezt elfelejtik sokan!
Szelektálj, mi fontos, mi az, mi nem:
Nem kell megfelelned úton-útfélen,
Mert ha átrepül feletted az őrangyalod,
Másként festeni a múltat hiába akarod,
Az ecsetet a kezed leejti, s itt hagyod.

Szép, pihentető éjszakát. :littlehearth:
Majd holnap lesz fotó, ma festettem is, még reggel meg kell néznem milyen, akkor látom meg igazán, ha alszom rá egyet.
Ági mielőbbi gyógyulást.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 2. 21:52

Ildikó ,Ági! :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: A versre ,a bácsikára,a leendő festményre,a kenyérsütésre,Ramosra most nem,mert eszi a feketerigókat :-q :( ,emelem limonádés poharamat,amit jól lehűtöttem és van benne néhány friss mentalevél.Szép álmokat!Paggy
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. július 2. 22:42

Ildikó, nagyon tetszik a vers!
Kiváncsian várom a festményed.
Nekem nincs kedvem a mostanihoz, de nagyon be kellene fejezni. Halogatom... Oka is megvan, de lassan készülni kellene a Lótusz napokra is.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 3. 10:40

Szép napot Lányok, most vettem ki a sütőből a kenyeret! El is olvastalak benneteket, és meghallgattam a zenéket is, bár Chopint most félbehagytam, egyrészt indulunk majd, s másrészt ez nem kedvencem tőle, de lehet hogy csak a hangulatom nem olyan hozzá!

Ági, ilyen vészhelyzetre van allergia gyógyszered? gyorsabban helyre jönnél. Egyik nap így jártam én is a dinnyével, gyorsan vettem is be, s a biztonság kedvéért irattam is fel, úgy olcsóbb.

Ramos egyeduralkodó a kertben, s semmit nem tűr meg maga mellett. Sajnálom én is a rigókat! Macska bajszát Ramos.. :-q

Ildikó csodás a vers, én is szívesen olvasom az ilyeneket!
Most voltam a festők oldalán, egy két kép erejéig benéztem..gyönyörű alkotások vannak megint a tieiddel együtt is. :flower1: :littlehearth:

Fel kell hívjam a nénit, hogy elmenjek e neki gyógyszerért, mert tegnap nem jött össze, ebédet főztünk, aztán nagyon elfáradtam. Mire mentem volna meg elaludtam . Pedig késő délutánra már jobb idő lett mint egész nap ami volt.
De már nem volt lelkierőm sem kedvem kimozdulni. Csak a szemetet vittem le, s onnan tudtam, hogy most lehetne menni csatangolni.

azért ilyen dolgokon is észreveszi az ember, hogy már nem a fiatalabb kategória! Még 5 évvel ezelőtt talán elindultam volna ma már nem !
Mennem kell, vigyázzatok magatokra! Ági gyors gyógyulást! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 3. 11:42

Sziasxtok!Varok a buszra, eljottem boohairto nyakorvert.Elvileg meg 1 honpig jo lett volna, de vakarodczik.Mar a meleg elott elkezdte, cdak most lett penzem.8000ft/ db. A macskaknak 6000 a csepp 4 honapra.Mindketto kullancs ellen is jo.Kata!Ahogy varok a tuzmelegben a buszra. , edzembe jutott, hogy nem tudnatok olyan beutaloszeruvel elmenni par napraviz melle?Vagy irtad mar, hogy Samu fel a viztol?Onnan jutott az eszembe, hogy bar hozza kellett nyulnom a vastartalek penzemhez Fruzsi miatt, vedzek egy ntugdijas, 10 alkalmas uszodaberketet.Ez nekem a nyar..Nem latom, hogy mit irok , mert tuz a nsp .Hoseg van,de nem 37 hanem kb 34 fok.Jon a busz.Sziasztok.Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. július 3. 17:12

Kata, én is csak a gyaloglás miatt veszek arra való szandált, különben nem adnék ki érte ennyi pénzt.
Megvenném a kínaiban, ahogy eddig is.

Az a "tejfölös paradicsomos uborkás paprikás csicseriborsós egyveleg" nagyon jól hangzik! A héten nekem
is volt két kalandom a csicseriborsóval, majd hozok róla fotókat. Úgyis régen tettem már be kajás képeket.

20 ezer a gyógyszerekért! Basszus!

Tegnap három percig esegetett az eső úgy, hogy közben sütött a nap. Valahol nagyon távol morajlott az
ég, ott vihar lehetett, de nekünk csak ennyi jutott.

Az is jó megoldás a hsz.-od későbbi folytatására, amit te írtál.

Paggy, az, hogy csak a családom érdekel, nem jelenti azt, hogy másra ne tudnék figyelni. Ez csak annyit
jelent, hogy most szabadon valósíthatom meg azt, amire mindig is vágytam.

Spoiler: mutasd
Már 10-12 éves koromban megfogalmazódott bennem, hogy arra vágyok a legjobban, hogy jó feleség és
jó anya legyek. Nem tudom, honnan jött ez az agyamba, de ott volt, erre határozottan emlékszem.

Jó feleség nem lehettem, mert nem a nekem megfelelő emberhez mentem hozzá ( az együttjáráskor és
az esküvőkor ez még nem volt nyilvánvaló), de elég jó anya voltam, abban biztos vagyok. Ha nem építkeztünk
volna, és nem lett volna kölcsönünk, biztos, hogy éltem volna a főállású anyaság lehetőségével. Nem
tudom, hogy most is van-e ez még, de akkor a három és több gyerekes anyák a legkisebb gyerekük 8 éves
koráig otthon maradhattak, úgy, hogy a gyestől több pénzt kaptak. Imádtam vezetni a háztartást, rendben
tartani a családomat, sütni, főzni nekik, és nézni, hogy jó étvággyal esznek, befőzni mindent, ami megtermett
a kertben, együtt tanulni velük, amikor még alsósok voltak. Nagyon szerettem tanítani, főleg régebben,
de akkor voltam a legboldogabb, ha otthon voltam a családom körében. Most már tudom, hogy jól jártam
vele, hogy nem lettem főállású anya, mert azok az évek nem számítottak volna bele a 40 évbe, szóval még
dolgoznom kéne pár évig.

Szétszóródott a családom, de nyugdíjasként gyakrabban láthatom őket, és jelenleg ez tesz a legboldogabbá.
Most az sem izgat, hogy mi lesz, ha megnő Lilyke (meg a többi, akik ezután születnek majd). Elég lesz akkor
gondolkodni rajta, ha odaértünk.


A tartalmas filmről írottakról jut eszembe, hogy én most egy tartalmas könyvbe fogok belekezdeni. Imádom
Szabados Ági (nem tudtam, hogy hiradós az RTL-en, mert hogy nem nézek tévét, én youtuberként ismertem
meg) yt csatornáját, ahol mindig elmegy egy ismertebb emberhez, aki megmutatja a könyvespolcát, és két
három kedvenc könyvét is bemutatja, illetve mesélnek a könyvekhez fűződő emlékeikről, történeteikről.
Vannak olyan videók is, ahol egy-egy könyvet tárgyal(nak) ki.

https://www.youtube.com/channel/UCHEvqtNkkAEED7U5fgsMfpg/videos

Úgy gondoltam, belevágok újra a könyvolvasásba. Mivel többen is említették Szerb Antal Utas és holdvilág
című regényét legnagyobb kedvencükként, elhatároztam, hogy megveszem a könyvet, és elkezdem olvasni.
Elmentem az antikváriumba, pont volt egy darab, meg is vettem. 800 ft volt. Lehet, hogy még ma belekezdek,
de holnap mindenféleképpen.

Kép

Ildikó, ha én is szoktam nagyon sokáig írni egy hozzászólást, és nem engedi a rendszer elküldeni, de szerencsére
az nem veszik el. Ilyenkor kimásolom, új hozzászólást kezdek, és oda bemásolom az írottakat, majd elküldöm.

Nagyon szívesen! Bármi kell a yt-ról, leszedem neked, és felteszem megára, ha a vírusirtód nem engedi.
Jó, hogy elállt attól a videótól a fordító. Élvezhetetlen három felirat egymáson.

Véletlenül vettem észre, hogy itt Miskolcon is van Piktor tanoda. :D

Ismét kíváncsian várjuk a képedet!

Ági!
Hűűű, lehet, hogy enyhe ételmérgezésed volt. Remélem mára már jobban vagy!

A mi Dundink, a fagyal sövényben, és a tujákban hangoskodó verebekre vadászott. Mindig annyira féltem,
hogy megsérti a szemét, amikor nekifutásból belefúrta a fejét a sövénybe. :((

A Lótusz napokat én is várom! olyan jó képeket szoktál feltenni róla.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 3. 17:28

Kedves Rita!Jo dolog,ha valaki mar kis gyerekkent tudja, hogy mi akar lenni..Sot es plane , ha az ilyen fontos ,alap a tarsadalom altal is elismert feladatra vagyik. :flower1:
Peldaul orvos, gyogyito,tanar, nevelo...anyukam, aki konyvelo volt es nagyneha a humorerzeke is eljott, azt mondta: Felveteliztem a Kozgazra es par pont hijan ,halisten, nem vettek fel , mert alapvetoen lusta vagyok.Nem lett volna kedvem, annyit tanulni Konyvelo lett es azt jol csinalta.Van jonehany ember , aki olyan elhivatott, hogy mar gyerekkent is tudja, masok meg lassan talalnak ra a sajat utraBennem mindig motoszkal a kisordog- soha semmiben nem voltam tokeketes.Kituno sem voltam 1x 4,8 , de tobbszor es altalaban 4,6.Viszont tisztelem az elhivatottakat.Ha nem lennenek ki Lenne KARIKO KATALIN helyett? :littlehearth: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. július 3. 17:30

A tegnapi és a mai csicseriborsós ételeim.

A cukkinimackó masszáját felturbóztam villával összenyomott csicseriborsóval, a többi maradt ugyanaz.
A reszelő sajtreszelő részén lereszelt krumpli+cukkini+répa+fokhagyma, só, bors, petrezselyemzöld, csicseri liszt.
Ez a verzió marad. Pici olajon kisütöttem a jól ellapított mackók mindkét oldalát.

Csak ez az egy kép készült róla:

Kép

Ma felhasználtam a maradék csicseriborsókat is.

Sós vízben együtt főztem ki teljes kiőrlésű spagetti tésztát, brokkolit, zöldbabot, borsót, és a tegnapról maradt
cukkinidarabot. Leszűrtem a kész zöldséges tésztát, rászórtam a csicserit, és pár darab apróra vágott aszalt
paradicsomot, majd ráborítottam fél üveg vegán bolognai szószt, amit a DM-ben vásároltam. Korábban már írtam
nektek, hogy az olaj kivételével belefér a ténébe. Már másodszor vettem, nagyon finom.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. július 3. 17:52

A múltkor gombát, zöldbabot, borsót, répát és egy csomag újhagymát (a végén tettem bele, fél percig
főtt kb. a tésztavízben) főztem össze a tésztával. Miután ráöntöttem a szószt, még kockára vágott tofut
is kevertem bele.

Kép

Lilahagymás-petrezselymes újkrumpli, babfasírttal, almás, lilahagymás lilakáposztával:

Kép

Sült zöldségek, sült édeskáposzta, sült lilakáposzta, gombás-cukkinis-répás árpabulgur, lencse, tofu:

Kép

A sült édeskáposztát most próbáltam ki először. A karikára vágott káposztákat ugyanazzal a keverékkel
kentem meg, amivel a sült zöldségeket szoktam: pici olaj, balzsamecet, szójaszósz. Az itteni sütőm nem
jó, kicsit odakapódott egy-egy darabka, de összességében nagyon finom volt! Legközelebb le fogom
takarni alufóliával a tepsit, és csak a végén takarom ki, hogy normálisan piruljon meg. Nagyon kellett
volna a légkeverés...

Kép

Kép

Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 3. 17:55

Hu,de jol neznek ki!A cukkinis spagetti és a sült zöldségek finom lehet.
Igen vissza kell térni az olvasásra.De lehet?De lehet?
Ez foglalkoztat engem is.Igazán megérdemlem-mondom magamnak-hogy elmélyülhessek a gondolataimban.A párom lazán megteszi.Heti 2x megy a könyvtárba,elég lenne neki napi 10 perc "közösségi élet" a konyhában.Megijeszt,mert következtetéseket vonok le a világra vonatkozólag.Ahogy megy az idő,egyre inkább csak a saját kellemes buborékjában szeret élni.
Mit tegyünk?Ez a világtendencia?Túl sok az inger.A számítógép a mákony? :-?? Paggy
Dorinától kaptam az ajánlást a HVG podcastjához
https://hvg.hu/pszichologiamagazin/2022 ... gy_magatol
Ha tisztában vagyunk az életkorunkkal összefüggő változásokkal, könnyebben tudunk megbirkózni velük – vallja Dr. Belső Nóra pszichiáter Epres Panni Lelked rajta! című podcastjának hetedik adásában.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 3. 22:35

Itt a 32 perces hanganyag:
https://dcs.megaphone.fm/BETO4784289776 ... 219a71b824
Ez pedig Biri új ,4 részes, enyhén erotikus,kosztümös sorozatának linkje:

https://birikorea.blogspot.com/2022/07/the-servant.html
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 3. 23:11

Jó estét. Jó későn írok.
Képek holnap, ismeritek a halál meséjét? Ki lett írva az ajtófélfára, hogy holnap, így nem tudtam elvinni a ház lakóját,mivel mindig rámutatott az írásra. Valami van a gépemmel, az a sok avastos tiltás, nem normális. Ma letöltött film sem indult el, csak homályban volt. Unoka megnézte, a kevéske ideje mellett, de több időt igényel, így hagytuk. Csak azért idegeskedtem, mert hátha semmit sem lehet vele kezdeni mert hibás, és nekem vissza kell tölteni. Írjon már egy angol levelet, hogy vegyék vissza tőlem. De szerinte géphiba. 2 hét mulva ér rá, szerintem lesz az 3 is.
Ment az idő.
Ma csak festegettem, próbadarabokat, és akvarellel. Még az ezelőtt készülteken is javítgattam, vagy rontottam. Nem tudom. Szóval nem hoztam.
Paggy nálunk a kutya hordott nyakörvet, ami bolhára, és kullancsra is jó. 8-9 hónapig használta állandóan, és allergiás köhögése lett tőle. Ezt én állapítottam meg, mert az állatorvos semmi baját nem talált. Így egy hét után levettem róla, és csak akkor kapja meg, ha olyan helyre megy, ahol kell. Majd figyeld Csokit. Úgy krákogott szegény mint egy nagyon öreg ember. /hallottam valamikor/.
Szóval most a letöltések nehézségbe ütköztek, semmi más baj nincs, mint izgat az újdonság, de rengeteg letöltöttem van. Egyszer talán majd megszámolom. /nézetlen és kedves elmentettek, pl. aWinter sonáta többek között
Fáj a szemem a sok lesésben itt a gépnél.

Jaj lányok, nem azért ment tönkre a hsz-em,mert ne tudom hogyan kell megtartani, hanem elfelejtettem másolni. Csak rányomtam szépen, aztán passz, valahogy kijelentkezhettem. De hát Kata is nemrég írta, hogy többször be kellett jelentkeznie.

Rita azok a csodálatosan szép színű ételek. Holnap főznöm kell valami finomságot, valahonnan, talán tőled merítek hozzá kis ötletet.
Kata, ha így járok laktazánt szoktam bevenni, igaz akkor másnap pont az ellenkezője lesz. Milyen festős oldalon j ártál?

Rita, Piktor tanoda körbejárja az egész országot, azt hiszem most festőtábor van. Majd talán valamikor lefestem a több éve befizetett pénzemet, /nem kértem vissza/ mert nem tudtam elmenni. Most Kinvához sem fizettem elő, és Lamihoz sem.
Holnap érkezik 5 kg barack, a piacosból, szintén 5 kg 4 üveggel lett, igaz lett belőle ivólé, v. szörp.
Megyek aludni, mert valahogy elfáradtam. Mindenkinek jobbulást kívánok, és jó éjszakát.
baradk átalakulása
Kép
zefirvirág

Kép
virágok, és az uborka
Le kellett szedni, mert a nap megégette volna őket.
Kép

Kúpvirág
Kép

Talán 3 hete fotó a paradicsomról. Most sem pirosodik még. Jégverés után volt, látszik is rajt. De még megvannak.
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 4. 7:55

sziasztok Lányok, szép reggelt! Enyhe fejfájással ébredtem, most hogy írok jut eszembe, nem ittam meg még a reggeli tejes kávémat.
Rita, nekem nagyon kellene egy ilyen szandál, nem csak kintre, idebentre is papucs helyett, hogy jobban tartsa a lábam.
elfelejtettem megkérdezni, hogy pontos e a méret, vagy inkább vegyen az ember egy számmal nagyobbat?

A ételkreációid nagyon finomak és gusztusosak! A youtbon találtam én is egy két ilyesmit, ami a krumpiberének a testvére :D
felturbózva!

Paggy, nem lehet Samuval sehova tömegbe menni, azonnal húz hogy menjünk haza.
Elég ha a Baross úton megszólal valami. Talán még egy bácsi tangóharmonikáját viseli el. Jó lenne ha összefutnék vele. :-bd :littlehearth: A szinházunk zenekarában játszott!

Ildikó, a ti facecsoportodba szoktam benézni! Csak nem tudok minden nap mindenhol jelen lenni, meg az élő videókat is nézni, erre kevés a napi 24 óra! x_x :))
Nem tudom vajon én érzem e úgy hogy mintha gyorsabban telnének a nappalok.
gyönyörűek a képek amiket felraktál, s szerintem próbáld meg egy kicsit szalmával takarni a töveket. sokat számít.
Én meg elrontottam megint az ültetést, mert megint a tőzeges föld került felülre! Néha az eszem eldobom magamtól.

Paggy, Én is mindig vettem a kutyáknak nyakörvet, de azzal együtt pl. néha fürösztöttem is bolhírtó samponnal. Eső után viszont szigorúan mindig levettem! Egyébként tényleg borzasztó drága lett az állattartás.

Szerb Antal könyve nekem sincs meg egész biztosan apunak megvolt, de lehet odaadtam Bori lányának.
Megyek, kezdődik a napi rutin.
Samunak ha nagyon nem tetszik a környezet, akkor ahogy beléptünk úgy fordulhatunk is vissza!
Azért meg nem fogok egy heti kaja pénzt kiadni! Egyenlőre tudjak csak végre leülni egy vízpartra! Mindegy hol és melyik, de még eddig ez sem jött össze. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 4. 15:54

vasárnapi kenyerem...
Kép
Kép
Kép
:x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 4. 17:58

Kata vasárnapi kenyered pont olyan szép, mint a hétköznapi.
A feltett idézet nagyon igaz és szép.
Itt komorkodott kicsit az idő, aztán meggondolta magát ujra süt a nap.
Lépek valamerre, már aludtam is egyet, főztem, ettem, mostam egyet, láttam Bencét, és már el is ment.
Szedtem málnát, még semmitsem csináltam vele, csak van.
Telefonáltam 3 emberrel, kimentem, mert jöttek a tűzoltók, nem tudom hol volt tűz, nem tudtam meg.
Ez történt velem ma.
Hortenzia
Kép
simire várva, és arra, hogy kinőjön a szőr a vizsgálat helyén.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 4. 18:56

Kata!Koszonom szepen a betett intelmet.Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 4. 19:18

Látom mindenkinek mozgalmas napja volt! Huh már esteledik, itt is kisütött a nap újra, pedig azt hittem mindjárt esik.
A fejemnek nem tetszik, de ez van.
Mi történt Negroval? Szegénykém...remélem a simi nem maradt el :littlehearth:
Szép a virág is. Olyan természetközeli minden a virágos képektől. Mostanában valamivel mindig tele volt a kezem,
így nemigen volt kedvem képeket csinálni menet közben sem.

vettem egy aranyos szilikon fakanalat, meg még egy két apróságot, amit úgy éreztem még éppen elkel. De a massziv nagyon klassz vágódeszkának sikerült ellenállnom. Bár bánom hogy nem vettem meg, de ha még lesz belőle az aldiban akkor majd megveszem . Nem volt drága, és nagyon tetszett a formája és a színerezete is. /Talán túlságosan is./ De mivel mindenképp pólót is akartam magamnak ami persze nem jött össze, így nem engedtem a csábításnak!/

Holnapra gombapörkölt lesz ebédre, ha minden igaz itthon leszünk, időjárás függő, mert szakadó esőben egyébként sem mennénk sehova!

Paggy, nekem is nagyon tetszett, ahogy az egyik csoportban szembejött velem ez a kis táblázatos szösszenet, és annyira megtetszett, hogy gondoltam ide is hozom.!
Remélem nem szedik le fejem érte, hiszen ébresztő gondolatok vannak benne.
Az ember meg mindig tanul valami igazságot!
Most mennem kell megint, mivel óra szerint este van, s Samu is éhes meg az esti gyógyszerek, stb...
Jó éjszakát mindenkinek, most ugrott fel a neten, hogy eső várható! :x :D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

ui.: Meg is nézem gyorsan a mobilom, hogy fel van e töltve.! :xmég egy ui.: Ildikó, ha simán csak bekevered egy kis joghurttal és mézzel isteni laktató csemegéd lesz... :x
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 4. 21:35

Sziasztok!Holnap este jovok De.10re megyej.Gerinc MRI-re, Nyitott ,mert nem birom a bezartsagot.Kicsit dragabb, de muszaj.Egy ponton faj a gerincem es mindket karom zsibbad.A lenyeg , hogy holnap jovok.Atfutottam a kepeket.Udito a sok szep szines kep, a hozzaszolasok
Fenykepeim MAJD valamikor lesznek, ugyanis most elusztam anyagilag./MRI, csontsuruseg meres, allatorvos oltasok, buzmirigy stb...stb...Tehat a telefon az utolso cucc :))
Itt meg orult hoseg van.Kezdenek jonni a felhok.Szep almokat!Paggy
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 4. 21:39

Igen,megkapta a simit, esti búcsút is kap. Ma legalább jól vacsizott, mostanában nagyon keveset evett. Kilátszanak a bordái.
Azt hiszem a röntgenhez lett leborotválva a drág.
Ti tudjátok hogy a kutyák tudnak "beszélni"?
Ő mindenre képes, ha valamit akar azt mindenképpen tudtomra adja. Igazándiból nem az én kutyám, de én vagyok a gyámja a karbantartója. Orvoshoz nem én viszem, csak anyagilag besegítek a kezelésébe. Szoktam hozzá beszélni és úgy figyel, nem kell hangos szó, mindent megért. Na most vége van a "dicsekvésnek".
Kata jártál a Fb. oldalamon? Ott minden van, ami nekem tetszik, van olyan ami nem nyilvános, de az az én "titkom".
A festmények még nem lettek átnézve. Azért nincs itt. Nem nagy szám egyik sem kis akvarell és nem volt különösebb előzmény sem,csak úgy. Majd ideér.
Holnap gyógyszertári pénzköltés lesz. Imádom a költészetet, de nem pénzben. Mondjuk egy lottó ötös után jobban szeretném. ;;)
Megyek nézek egy rész sorozatot. Az Igazságszolgáltatásból, eddig a Vikin néztem.
Jó éjszakát :movingflower:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. július 4. 21:41

Sziasztok!

Rita, nagyon jól néznek ki az ételeid! Mint mindig.! Mentem és teszem a többi közé.
Még egy hét és itt lesznek Lilykéék.
Kata, akkor ki tudtatok menni vásárolni?
Hozzátok hamarabb ér a lehülés, mint hozzánk. Lábad hogy van? Samu hogy birja a meleget?
Ildikó, nagyon szép képeket hoztál. Engem is érdkeel milyen vizsgálaton volt Negro. Málnából lekvár, vgy szörp készül?
Hát nálam a barackból nem lett ennyi súlyra, mint nálad. Mondjuk én cukrot nem teszek bele és addig főzöm, hogy a nedvesség nagy része kimenjen belőle, lehet azért. Fejreállitás-vákum és megy a száraz dunsztba. Most jut eszembe a meggy még mindig abban van :-)
Jó pihenést mindenkinek, hátha lehül kicsit jobban éjszakára a levegő.
Közben olvasom Negrot. Hát aki kutyás, meg állatai vannak és normálisan tartja őket az tudja, hogy beszélnek. :-)

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég