Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 12. 23:14

Szedem a gyógyszert és még fáj a nyakam,de bizakodom,hogy mielőbb mehetek oltatni.Bár inkább ,bizakodom,hogy túl leszünk ezen a borzasztó járványon!Lányok!Most nagyon fáradt lettem.Sziasztok.Paggy %%- @};-
Ja ,mivel ez fertőző,csak kutyát sétáltatok iszionyúan beöltözve.Ruhán keresztül nem fertőz!!!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 13. 7:19

Sziasztok! Jó reggelt! Hát szépségről most nemigen beszélhetünk, itt volt egy kis eső és minden vizes és az ég palaszürke.
Köszönet a szép képekért. Örülök, hogy már javuló tendencia van nálad Paggy, aztán ahogy jött úgy el is megy majd.

Most néztem meg a radarképeket, ha nem tévedek, akkor most pont Zalában és Pesten áll a bál időjárásilag!
Paggy, nekem :x :ymhug: mindig az jut eszembe, hogy mindegy hogy hova mentünk Zsolttal anno, Zala Pécs vagy Miskolc, mindig nagy fejfájást okozott, mert annyira más légtér mind itt Győr! Mégis hatalmas élmény volt kiszabadulni ebből a milliőből.

Zala egyébként számomra egy csodálatos vidék, de időjárásilag mintha egy kicsit rájárna a rúd, gondolok itt különösen a Balaton sarokrészére. Nálunk a Bakony ilyen szeles, úgyhogy mikor azon gondolkodtam, hogy merre költözzek el ha elmegyek innen, mindig vagy vihar, vagy földrengés de mindig valami történt, hogy meggondoljam magam.

Az is biztos, hogy nem mernék már pl ide Sashegyre sem kiköltözni, most már félnék a rengeteg villanyvezetéktől. És az egyedülléttől.

Egész biztosan a bezártság hozza ki ezeket a gondolatokat belőlem is. Pedig tegnap még mozdulni is alig tudtam, annyira éreztem az esőt hogy jön. Ma már semmi gond szerencsére!
Na idő van megyek csemetémnek reggelit csinálni! Vigyázzatok magatokra! /amennyire rajtunk áll!/ :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 13. 13:03

~o) Halihó Lányok!Nagyon felvillanyozott,hogy találtam valami újabb izgalmas dolgot,ami a nyár folyamán ,-az oltásom következtében ,remélem,kialakuló védettségemre támaszkodva, meg tudok tenni itt Budán.És NEKTEK is megmutatom.DIREKT vagyok titokzatos,mert szerintem jó dolog lesz és egyáltalán nem veszélyes/tehát kevés esélyt adva a vírusnak/Na csak beharangoztam.Mindenek előtt azonban várok Kata kimozdulási fotóira,Ágika hátha megszán és csinál majd néhány képet SZEGEDRŐL,természetesen csak az oltása után!!!,Ildikó szép festményeket és klassz fotókat hoz,végre jelentkezik VIDÉKI ÉVA,Krisztiről semmi hír,pedig direkt miatta mentem el tavaly a Szépművészeti Múzeumba,Dorina erkélyén milyen virágocskák nőnek???? és Rita élménybeszámolói is érkeznek/REMÉLHETŐLEG!!!
Most teszek be néhány képet a palántácskáimról.A paradicsomok/2/ elfoglalták a helyüket a nagy cserépben,a tök készülődik a kiültetésre,már pirosodik az eper,a dáliák 3/4 része az előkertbe került,a margarétákat is kiültettem....
Bocsánat Lányok!Picit később teszem fel a képeket,mert elfelejtettem,hogy a paprikás csirkéhez készülő nokedli,vize forr.Gyorsan megcsinálom.Kapros nokedli lesz.Fincsi,de nem nekem fincsi,mert én diétázom!!!Szóval hamarosan jövök vissza !!Üdv:Paggy %%- @};-
Ideteszek egy vágyott kávéscsészét.Le kellett mondanom 2 hónapra róla.Ja még leírom,hogy a dietetikus rámszólt,hogy ne kényeztessem magam,pár korty kávéval sem,mert nem fogok meggyógyulni. ~o) A CSUDÁBA!!!!De most olyan beteg voltam.-vagyok,hogy lemondtam a 3 kortyról is!!! :(( :(( :(( :-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 13. 13:39

Visszajöttem.Megjött a nyugdíj ,kész az ebéd.Pillanatnyilag nem esik.Ilyen-féle képeket hoztam.
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 13. 13:49

Képupload png
Kép
Napozó teknős.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 13. 13:55

Az eperpalántákat vettem.Clery-fajta.állítólag ez a legillatosabb.
Kép
Paradicsomok és dália/mindkettő saját nevelés/.

Kép
Az előkert felülről.Még sok dolog hiányzik.Pld.4 nap múlva kerülnek oda a körömvirág-palántáim.

Kép
Most kezdenek nyílni a Holland íriszek.Ajánlom MINDENKINEK,akinek még nem volt.Gyönyörűek,kecsesek,sajnos nem sokáig nyílnak,de a levelük is díszít.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 13. 14:06

https://www.sweetgarden.hu/holland_iris ... dica_mixed)_
ÉS!!!!!!!!! :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty:
Nemsokára virágoznak az EGYNAPOS CSODÁK,a SÁSLILIOMOK.EZT NÉZZÉTEK MEG!!!Szóval ,1 virág reggel kinyílik,este összecsukódik és másnapra lehull,de ott van a másik.1 tövön sok bimbó van.Egymás után nyílnak.nagyon-nagyon-nagyon gyönyörűek!!!
https://viragwebshop.hu/evelo-virag/sas ... yokeru-307
Sziasztok,megyek a dolgomra.megjött a párom,tálalok. :-h :-h :-h :-h Paggy %%- @};-
Nekem ilyen dupla van.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 13. 16:15

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 13. 19:16

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 13. 20:36

szia Paggy, kimozdulás nem volt ..de megvan az időpont a Samukám oltására végre! 18-án!
í Kora reggel! mondjuk az érdekes lesz...de felhívtam őket, és mondtam hogy nem 1oo%-, hogy odaérek de igyekszünk!
Az már tuti hogy taxival megyünk!

Gratulálok a gyönyörű virágokhoz, a majdnem érés fázisban levő eperhez, és a finom ebédhez!
Tekmőcke is aranyos, ahogy nyújtózkodva élvezi a napozást ..
Mennem kell, annyira hallgattam Derek Princet a youtubon, hogy most látom fél 9 és este van. Csak most kezd sötétedni!
Samunak egy mini vacsora, és esti gyógyszer, mert kaja nélkül nem adom be.!

szép álmokat mindenkinek!
Ja és nem tudom írtam e de elkészült a Tésztás koreai sorozat teljes fordítása! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 14. 15:49

Sziasztok!Ma meg akartam forgatni a jobb oldali komposztálóban a komposztot és ahogy levettem egy villányi földet, 1000-nyi hangya szorgoskodott alatta.Cipeltek ezt-azt ide-oda.Felbolydultak a merényletemre.Gyorsan utánaolvastam mit tegyek,hogy ne bántsam őket ,de azért majd muszáj lesz átrámolnom a földet.
Találtam egy nagyon-nagyon jó tudásanyagot,aminek a linkjét mellékelem.5 percbe telik elolvasni,de azért kiszedek belőle néhány sort kedvcsinálóként.
https://zoobudapest.com/uploads/article ... 016_hu.pdf
A hangyák életmódjukat tekintve rendkívüli változatosságot mutatnak:
-
Spoiler: mutasd
A mézgyűjtő hangyák az összegyűjtött mézharmatot néhány élő dolgozóba tömik, akiknek a
potroha ettől hatalmasra nő, így képtelenek mozogni. A fészek belsejében az éléskamra
mennyezetén függnek egymás mellett a „mézesbödönök”. Türelmesen várják, míg a potrohukban tárolt mézet ki kell adniuk magukból a közösség számára, ez általában akkor történik meg,
mikor nincs hozzáférésük elegendő táplálékhoz.
- A levélvágó hangyák a saját fészkeikben kialakított kertészetben nevelik a számukra táplálékul
szolgáló gombákat. A fészek munkásai időről időre ellepik a növényzetet, az apró darabokra vágott leveleket a fészekbe szállítják, majd ezeket pépszerű anyaggá dolgozzák fel, amelyen a
gombatenyészetet nevelik. A gombák nagyon érzékenyek a levegő páratartalmára és a
hőmérsékletére, illetve sok széndioxidot termelnek, emiatt a levélvágó hangyák a mai építészetet meghaladó, önműködő szellőzőrendszert fejlesztettek ki a hatalmas, több milliós kolóniáik
számára. (Videó: hangyafészek feltárása:
.
E fészkekben nagyon sokféle méretű, különféle feladatokat ellátó dolgozó van jelen. Van, aki
csak leveleket nyír, van aki csak hordja azokat, van aki védi az útvonalakat, van aki gondozza a
„gombakertet”, van aki a lárvákat gondozza és van aki csak a „szeméttelepen” tartózkodhat és
onnan nem viheti be a fertőzést a fészek többi részére
- A rabszolgatartó hangyák időszakonként hadjáratokat indítanak más békésebb fajok ellen, céljuk pedig az, hogy idegen segítőket szerezzenek maguknak. Ezek a hangyafajok sok esetben alkalmatlanokká váltak arra, hogy külső segítség nélkül családot alapítsanak. A királynőik is a rabszolga fajok fészkeibe nyomulva megölik az ottani királynő(ke)t (melyek a párosodás után
hónapokig éhezve nevelték ki a saját tartalékaikból az első dolgozókat). Egyik képviselőjük a hazánkban is honos amazonhangya. E faj dolgozói sarló alakú állkapcsukkal sem fészket építeni,
sem élelmet gyűjteni nem tudnak, de még az ivadékaik gondozását is másra bízzák. Önálló
táplálkozásra is képtelenek, rabszolgáik etetik őket.
- A kapushangyák általában kemény fába rágják fészkeiket, melyeknek csak egyetlen kijárata
van. Ez a nyílás kör alakú s ebbe a nyílásba illik bele pontosan a nagyobb termetű munkás feje.
A fészekbe visszaérkező dolgozó csápjával megérinti a „kapuőr” hangya fejét, ami csápjával
meggyőződik arról, hogy a fészektársa tért vissza, és csak ezt követően engedi be.
- A vándorhangyák Afrikában és Dél-Amerikában hatalmas kolóniákat alkotnak, melyek
rendszeresen új helyre költöznek. Oszlopokban haladva szinte elözönlik a vidéket, s mindent
elpusztítanak, majd feldarabolnak, és a fészkükbe cipelnek ami az útjukat keresztezi.
- A levélszövő hangyák egymásba kapaszkodva összehúzzák a leveleket a fák koronájában,
majd a társaik a lárvákat megragadva, azok (a más hangyáknál bábgubó szövésre használt)
selymével „összevarrják” a leveleket egy gömbbé, így készítve maguknak fészket a fák tetején.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 14. 18:16

Sziasztok! szinte utolsónak jövök most ide, de a képek azt hiszem majd mindent elmondanak! Csak fordítva , mert már nem akarom az éppen megleltet elvinni...
De jót derültem a hangyamizérián!

Amúgy begyűjtve az egész állatkert... :)) :)) :))
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
amikor már végre itthon voltunk...

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Pangásos szívelégtelenség miatt legalábbis ezt a diagnózist kaptuk..
Recept Furon és Kaldyum 600
Na ennyi a mai kalandunk... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. május 14. 18:21

Jobbulást Samunak, és neked is. Jól elfáradtatok. A furon vízhajtó, nekem is van. Eléggé megviselik az ember szervezetét a bevétel utáni események. Bár nálam nehezen jön el.
A másikat is kell szednem ha a furont beveszem. Gondolom Samunak nem kell minden nap furont szednie. Nekem sem kell. Bár több napig érzem a gyengítő hatását.
Volt egy kis eső nálunk. Felhők is rendesen. Most süt a nap.
Pihenjetek. :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 14. 20:57

ÚRISTEn,ÚRISTEN KATA!Mi történt?Már jól vagytok?Látom Samuka alszik.Gondolom nagyon megijedtél.Volt mellettetek valaki?Tud segíteni ilyenkor valaki?Gondolom MINDENKI nevében írom VELETEK VAGYUNK.Írjál,ha nyugtalan vagy!!!Többször benézek-ünk.JOBBULÁST KÍVÁNOK KATA!! %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- :littlehearth: :flower1: %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 14. 21:26

sziasztok! Jó éjszakát mindenkinek! Étvágy megmaradt, hatalmasat aludt, s már elvonult aludni.!
Ildikó, csak megkérdezném, hogy a délit beadtam neki, akkor holnap reggel a reggelit aztán a délit..s nem kell minden nap, azt mondták, de ezt tulajdonképpen vízhajtó?

Szerintem se nem láttam se nem hallottam olyan fáradt voltam .mert csak itthon vettem észre mi van a zárón amit adtak!
Na mindegy majd a dokinak írok azért egy sms-t. is ..Meg meg kell kérdezzem hogy akkor most mi lesz az oltással
Igaz az 5 napot mindenképp meg kell várni, akkor jön ki a nagyteszt! Remélem negatív lesz!

Hát nem volt könnyű Paggy, mert senki nem volt aki segített volna, csak a mentősök mikor már ideértek ..addigra már sikerült a wcről is leszállni és rendbetenni! Szerencsére a nagy a megfelelő helyre ment a kicsit meg megúszta a szónyegpadló is. csak a pizsama nem. Megyek hőt ellenőrizni, aztán én is vizszintbe helyezem magam. s majd holnap folytatom a fejtágításomat!
Mindenkinek nyugodt éjszakát kívánok! A gyüliben is van imacsoport, felvették a Samu betegségét is témának! Úgyhogy szellemileg sem vagyok szerencsére egyedül, és nagyon jólesik a sok jókívánság és bátorítás részetekről is. :flower1: :littlehearth: :flower1: :littlehearth: :flower1: :littlehearth: :x :ymhug: i-)
De ennek a pangásos szívelégtelenségnek nem sikerült utánanéznem! Na majd holnap :x
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. május 14. 22:22

Kata, légy szives kérdezz rá, mert vízhajtót nem szoktunk szedni minden nap.Főleg nem napi 3x. Nálam a boka és a lábszár feldagadása és persze mindenfelé pl. has mell lehet víz. A caldiumot én is szedtem minden nap, de nem kellett volna, abból csak napi egyet szabad bevenni. Egy hete derült ki, hogy csak akkor kell bekapni belőle egy szemet, ha vízhajtóztam. Régebben volt vízhajtó a vérnyomáscsökkentőmben, akkor mindennapos volt a caldium.
Hívd fel a vizsgáló orvost, hogyan csináld.
Én napokra elgyengülök egy 20 mg furontól.
De talán a kiváltott orvosságon rajta van mennyit kell bevenni belőle, vagy olvasd át ujra a kapott zárójelentést.
Remélem minden rendben lesz.
Én csak a magam tapasztalatát írtam ide furon ügyben, kérdezz rá holnap reggel az eü intézetben.
Jó éjszakát,
Már 3x átolvastam, hogy ne írjak marhaságot. Mindenképpen kérdezz rá.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 15. 8:04

Sziasztok,jó reggelt!Szépen süt a nap,kávé helyett gyógytea és pár perc nézelődés a NET-en.Remélem Katáék jól vagytok!Ma kellemesnek tűnő idő lesz.Már kimozdulok 1/2 órára-megyek a szombati piacra-beöltözve.Hoztam egy linket.Miről szól?Kis dolog,mégis változást hoz....
https://www.retikul.hu/kencefice/rovid- ... talakulas/
Nálam bevált.A félhosszú és a rövid között változik a frizurám.Most sajnos,félve írom le,szeretett fodrászom és kozmetikusom/szemöldökigazítás/nem oltatta be magát,így bármennyire szükségem lenne rá,nem megyek.Azt gondolom,hogy magánvéleményem lehet az,hogy nem akarok oltást,de mások miatt ,ha ettől függne a megélhetésem,megtenném.Írom ezt úgy ,hogy még nem vagyok beoltva.A lányom azt mondta,ha nem oltatom be magam,nem találkozhatok az unokámmal nyáron.Ez hatott+a környezetemben sokan megbetegedtek.Sajnos a párom rettenetesen fafej és hajthatatlan.Ő ellenáll.Értem én ,hogy állandó ellentmondásban vannak a virológusok,de mégis...
Tehát Lányok!Mi újság???........
Most készülődök,hogy mire Fruzsi magához tér,mehessünk sétálni.
Ismét besüt a nap a szobámba.Szép napot lányok!Paggy :!! %%- @};-
A végére egy rövidke történelmi kvíz-nekem 4/5 lett az eredménye.
https://femina.hu/kapcsolat/kiralyok-felesegei-kviz/
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 15. 8:56

https://www.retikul.hu/probafulke/karcs ... egjelenes/
Itt tartok a cikkel.
Ildikó mindenképp megfogadom a tanácsod. Amúgy most fél óránként megy pisilni.
Paggy, mennyit javult a te állapotod? Egyébként egyetértek a meglátásoddal... ;)

Szép napot mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 16. 8:54

Sziasztok!KIHALTUNK????? :)) :)) :)) :))
Kata!Nekem nem nagyon tetszenek a karcsúsító ötletek cikkben látható ruhák,sőt még ez sem:
https://www.retikul.hu/pluszminusz/alma ... ltozkodes/
Keresek valami nekem szépet.
Miközben keresgélek ezt találtam:/érdekes hosszú cikk,egérrel lefelé görgetve még érdekesebb !/

https://greenfo.hu/hir/milyen-ruhaval-o ... a-bolygot/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 16. 9:05

Találtam !!!
https://www.flancos.hu/?gclid=CjwKCAjwh ... igQAvD_BwE
Itt egy interjú a fenti WEBÁRUHÁZ alapítójával:

https://egy.hu/stilus/nem-csupan-ruhaka ... val-107719
Részlet az interjúból:
A természetes anyagok használata, az egyszerű vonalvezetésű, időtálló darabok beszerzése és a minimalista ruhatár kialakítása az elmúlt években egyre inkább előtérbe került. A Flancos nevű hazai márka éppen ezekre az igényekre válaszol kényelmes, stílusos ruháikkal. A fast fashion által uralt világban való érvényesülésről, a természetes anyagok felfutásáról és jövő kihívásairól a márka egyik alapítójával, Kalász Mariann-nal beszélgettünk. Interjú.
Szép napot!Itt esik-szemerkél-néha kisüt-újra szemerkél-hűvöskés,DE JÓKEDVŰ IDŐ VAN.Miért?
Mert tegnap elültettem a palántáimat,még az eső előtt és a 4 macskám itt alszik az ágyon, a kutya a dobozában,finom a gyógytea,kedvesek a szomszédok,a tanítványo küldött egy 2,5 órás hanganyagot, egy portrét...sorolhatnám,aminek örülhetek amellett,hogy járvány van még mindig,picit még fáj a nyakam és még néhány herpeszke van rajta,de nem baj!!! Remélem jól vagytok és van ami jókedvre derít TITEKET is.Üdv.Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 16. 9:21

Ez a tegnap sütött töpörtyűs pogácsám/csak hogy valami finomat is feltegyek/
Kép
Egy kis esti napsütés a fák tetején/az erkélyemről fényképezve/
Kép
A kertecském felülről.

Kép
Végül az erkélykertem kis részlete.
Kép
:-h :flower1:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 16. 9:32

Sziasztok! Jókat derültem a képeken.. :)) Csak az utolsók tetszettek, az egyberuhák-
Hozom a felhőarzenálomat.. tegnapiak!
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 16. 9:37

Paggy, csodaszép a kis tündér minikerted, az epret meg mindjárt eheted is! Guszta lett nagyon pogácsa is!
Nagyon jól elkaptad a napsütést a fa tetején! Ilyen apróság is milyen sokat számít a sok felhős nap után.
Itt most is felhős de az a fajta amire nem szeretek kinézni mert bántja a szemem.
Mindjárt jön a barátnőm férje, hoz egy karton tejet! megyek leszedem a száraz ruhát és mindjárt végez a mosógép és teregetek is. Jövök majd! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 16. 11:45

Sziasztok Kislányok!
Gyorsan elkezdek olvasni, nehogy úgy járjak, mint a múlt hétvégén, hogy csak válaszolni, meg pár képet
betenni volt időm. Bármennyire is szeretnék többször jönni nem tudok. Amíg Lilyke le nem fekszik nem
kapcsolom be a laptopomat, és a telefont se nézegetem. Nem szeretném, ha valami is elvonná róla a
figyelmemet, és baj történne. Már mindenhová fel tud mászni, és egy pillanat alatt le is tud esni. Isten
ments, hogy valami baja essék azért, mert én nem bírom ki netezés nélkül. Egyébként kibírom, nagyon
is könnyen. Este, amikor bevonulok a szobámba, pár perc alatt olyan álmosság jön rám, hogy sokszor
egy 20 perces yt videót se tudok végignézni. Ahogy leteszem a fejem, már alszok is. :))

Paggy, Ildikónak igaza van, az övsömör nem fertőz, és abban is egyetértek vele, hogy valamire figyelmeztet.
Ugyanis a betegséget okozó vírus, ami bárányhimlős korunk óta van velünk, csak egy legyengült testben
aktivizálja magát. A legyengülést nem feltétlenül csak betegség okozhatja, lehet lelki eredetű is, stressz,
aggódás, félelem, gyász... stb. is kiválthatja.
Mondod, hogy most érsz rá betegeskedni. Ebben van igazság. A pedagógus kollégák is mindig arról panaszkodtak,
hogy ahogy elkezdődött a várva várt őszi/téli/nyári szünet, rögtön előjött valami bajuk.

Erről jut eszembe, hogy még nem is írtam, hogy amikor az idén újra bezárták a sulit, az utolsó tanítási nap,
egyben az én nyugdíjas búcsúztatóm napja is volt. Bár még dolgoztam ezután online három napot, de a kollégákkal
akkor találkoztunk utoljára. Na, ezen a pénteken, az egyik kolléganőm, akivel nagyon kedveltük egymást,
hirtelen megpuszilt, és megölelt. Máskor mindenki adott volna egy puszit, de ebben a vírusos időben már
leszoktunk róla. Na, ez a kolléganőm két nap múlva elkezdett gyanús tüneteket produkálni, majd kiderült,
hogy covidos. A férje, aki szintén kollégám volt, és nem adott ugyan puszit, csak megölelt, újabb két nap
múlva szintén tünetelni kezdett. Nagy szerencsém volt, hogy nem kaptam el tőlük. Nem is értem.

Lilyke még kicsi, 13 hónapos, de azért már nagyon sok mindent megért angolul és magyarul is. Reggel fél
nyolctól háromig vagyok vele, és addig nagyon sokat beszélek hozzá.
Az ablakban az autókat, a bicikliseket, a kutyusokat, cicákat, madarakat (leginkább a nagyobb galambokat),
a postást, a szemetes autót, és az embereket szoktuk nézni. Minden héten jönnek különféle karbantartók,
és az is nagyon érdekes néznivaló. Itt nem lehet kinyitni nagyra az ablakokat, egy szolgáltató szokta lemosni
kívülről, vagy van egy másik, aki a nagyon szennyes kukákat mossa ki belülről, egy harmadik karbantartja a
sövényeket, fákat, és a füvet. Szóval van mit nézni. Ha beülünk az ablakba, már mutogatja is az ismerős dolgokat,
én pedig mondom a nevüket.
A déli és az esti altatáskor is énekelni szoktunk neki, még kicsi a meséhez.

Hű, de ügyes a lányod! Micsoda torta! Biztosan fincsi is volt. Lilla már tényleg nagylány lett. Isten éltesse
még egyszer!

Milyen szépen illeszkedik a leveles függöny a növényekhez! Ezt vetted annak idején a turiban? Vagy az egy
másik volt? Látszik a növényeiden a sok törődés, gondoskodás. De jó lehet szemezgetni az eperből! A kertecskéd
már így is formás, hátha még belekerülnek a körömvirágok.

A szürkés-márványos fotódon sokat gondolkodtam, mi lehet. Talán a nokedli felforrt vize?

A napozó teknőcke nagyon aranyos a kinyújtott hátsó lábával.

Örömmel olvasom, hogy jobban vagy már! Innentől már nem sok van hátra a teljes gyógyulásig.

Ildikó, sajnos a saját orgonámat nem láthattam, de ha neked csak ennyi virágot hozott, akkor lehet, hogy
nekem is. Basszus! Mikor ide kiérkeztem, itt épp virított, de a karantén miatt ezt se láthattam, és ami a
nagyobbik baj, hogy meg se szagolhattam, pedig mennyire imádom az illatát. Még nem volt orgonamentes
évem! :(

Az afremovos képed csak úgy harsog a színektől, nagyon tetszik! Igazi vízparti naplemente.

Gyönyörűek a tavaszi virágok! Most, hogy látom őket jövök rá, hogy mennyire hiányoznak a vadvirágok. Itt
a városban csak ültetett virágokkal találkozom, mondjuk ennek is nagyon örülök.

A hazafelé utadon fotózott dimbek-dombok a saját kis falumra emlékeztetnek. De jó a szememnek!

Kata, írod, hogy mikor melyik sorozatból hányadik rész készült el, és hogy éjfélig nézed majd, én meg nem
érzek semmit, mintha nem is lettem volna nyakig benne ebben a világban. Annyira furcsa! Annyira intenzíven
csináltam a fordítást, hogy teljesen kiégtem. Mára már semmi nem maradt a rajongásból, de ez csak a filmekre
és a sorozatokra vonatkozik, Kínába továbbra is nagyon szívesen elmennék.

Annyira jó felhőképeket csináltál! Milyen haragosak! Jól feltornyozták magukat. :)) A te megdöntött fotóid mindig
nagyon tetszenek, de ha én csinálok egyet, az csak ritkán jön be, úgyhogy maradok a tieidnél.

A fehér virágú fának nagyon szeretném tudni a nevét. Hasonló - vagy ugyanez - virágzik épp itt is. Olyan szépek,
és formásak.

De jó, hogy Samuka oltását is megkezdik! Ennyire kedveli a plüss állatokat? Biztosan a puhaságuk miatt szereti
magához ölelni őket.

Hűűű, most olvasom, hogy mi történt Samukával! Jó ég! Szerencse, hogy időben orvosok kezébe került! Remélem,
hamar elfelejtitek ezt a nagyon rossz kalandot! Nagyon gyors gyógyulást kívánok!

Az utolsó felhőképekhez érkeztem és megállapítom, hogy felétek is olyan jó kis duci-fodros felhők járnak, mint
mifelénk. A naplementés fotók nagyon tetszenek!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 16. 12:16

Mossák kívülről az ablakot:

Kép


Spoiler: mutasd
Mindjárt ülünk a párkányra (a katicás hátizsákot azóta is minden nap fel kell rá tenni):

Kép

Nézelődünk:

Kép

Így játszom, amíg nagyika befejezi a főzést:

Kép

Ebédelek:

Kép

A kis pelenkaszállító:

Kép

Játszótéren nagyival (is):

Kép

Kép


Nem tudom, hogy otthon hogy van, mert én mindig viszem magammal a kis szatyorkáimat amikor vásárolni
megyek, de itt csak egyszer kell megvenni a bevásárló szatyrokat, ha elszakadnak, vissza kell vinni a boltba,
és kicserélik. Nagyszerű ötlet!
Ez egy lidl-ös szatyi, de más nagy boltban is ez a szokás.

Kép

A nyers vegánok csak úgy tudják megenni a gabonákat, ha pár napig csíráztatják őket. Ekkor a szemek megpuhulnak
és könnyen rághatóvá válnak. Ha ezeket a csíráztatott gabonákat ledarálják, majd formázás után aszalóba teszik,
és 40-44 fokon megaszalják (ezen a hőfokon még épp nem károsodnak az enzimek és a vitaminok), kenyérke lesz belőle.
A nyers vegánság még kevésbé elterjedt Mo.-on, mint a vegánság (kb. ott tart, ahol a TÉNÉ), de itt Angliában már lehet
csiráztatott rozsból kenyeret kapni. Semmi más nincs benne, csak a rozs. Nem akartam hinni a szememnek. Nagyon pici,
de 40 dekát nyom. Színtiszta csíráztatott rozs. Vettünk egyet, de még nem bontottuk fel.

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég