Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 16. 13:08

Pár felhőcske a lányomtól, a fiamtól és a városból:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 16. 14:39

Harmadszorra sikerült olyan fogkefét venni Lilykének, ami nagyon jól bevált, és ő maga is tudja
használni. Nem örül a fogmosásnak, nagyon nehezen nyitja ki a száját, és utálja az egészet, de
ezzel a lent és fent is szőrös kefével nagyon gyorsan túl lehet esni az egészen. Utána megkapja,
és nagyon szívesen rágcsálja a rágófogai helyével. Ja, Katának mondom, hogy közben kijött a
jobb alsó egyik rágófoga (még nem teljesen van kint, kb. a fele), szóval kilenc foga van Lilykének.

A kefe teljes egésze szilikonból van, kemény, de mégis rugalmas, nem lehet megsérteni az ínyét,
miközben "birkózunk" vele. Ő meg nagyon szereti rágcsálni. Közben tisztul az ínye. Mindenmentes
(fluorid sincs benne), természetes anyagokat tartalmazó babafogkrém van hozzá, amiből csak
rettentő pici, még csak késhegynyinek se mondható mennyiséget szoktunk rátenni. Épp csak maszatolunk
rá egy keveset.

Nem a fogkefe nagy, a fogkrém tubusa kicsi.

Kép

Kép

Ahogy jön a meleg, jelenik meg a boltok előtt a kutyusoknak szánt víz.

Kép

Elkészült ez a sütőben sült finomság. Vékonyra vágott édes és nem édes krumpli, lilahagyma, kaliforniai
paprika, kimagozott paradicsom, megforgatva egy pici olajban, kurkumában, római köményben. Lilyke is
kapott belőle, ezért csak nagyon kevés só került rá.

Kép

Ami még sült a sütőben, az egy mindent bele rakkottas, amiben tényleg minden volt.
A töltelék: sok hagymából, paprikából, paradicsomból, fokhagymából jó sűrű szaftot készítettünk (olaj nélkül)
ment bele zöldbab, répa, lencse, gomba mikor megfőttek, főtt rizzsel kevertük össze. Már ez nagyon fincsi volt!
Egy tepsibe öntöttük, párolt brokkolit és karfiolt tettünk rá, majd meglocsoltuk szója joghurttal, és sütőbe
toltuk. Lilyke ebből is kapott, imádta. Neki egy kicsit össze van nyomkodva, hogy könnyebben tudja enni a
kezével.

Spoiler: mutasd
Kép


Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 16. 14:57

Drága Rita! Köszönöm a sok sok bájos , érdekes aranyos beszámolókat! Lilyke rengeteget nőtt, és egyre biztosabb a mozgása! A csúzda a hinta mellett biztosan az egyik legkedvesebb szórakozása lesz! :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Az ételek is fantasztikusak!
Bár nemrég ettük meg a délutáni desszertet, most puncsízű pudingot csináltam mazsolával és kicsi rumaromával és törött keksszel tálaltam nagyon finom és laktató lett.
De az ételeid láttán megint tudnék enni! Annyira guszták a zöldséges combóid! ~o) :-bd
Szuperül néz ki a fogkefe is, milyen jó ötlet, na ilyent kellene behozatni árulni! :-bd
A felhőképek is fantasztikusak. Tegnap szerencsém volt nagyon gyorsan jött egyik a másik után, mire térültem jöttem mentem már kaphattam is fel a telefonomat! Most is hasonló idő van! Reggel volt eső, azóta semmi csak a nagy szél
Amit meg nem igen szeretek, pláne ha már 2o felett van, mert pillanatok alatt csinál széllökéseket 4o-5o eket.

Nem tudom melyik fára gondoltál, ami itt van az ablak alatt az kőris, de régebben összekevertem hársfával, de majdnem ugyanolyan jó illata van és intenzív. Sajnos a hideg ész és az esők hazavágták, már nem tudnék róla szép képet hozni.

Kis fogtündérnek is csodaszép vasárnapot, sőt vasárnapok sorozatát kívánom. Gondolom már az altatás is simán megy!
Mégegyszer köszönöm a bájos képeket, és a beszámolót! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 17. 19:11

nnnnnnnnnnnnnnnna! csak nekiduráltam magam... :D :)) ;)
Teljes kiőrlésü liszt és fehér liszt 1:2 arányban nem dagasztottam, csak kikevertem állt egy kicsit, de nem 3 órát csak bő másfelet talán mert már későn álltam neki!
Kép
Kép
hozom majd felvágva is... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

felvágva!
Kép
Kép
;) :D :-bd :x i-) :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. május 17. 21:22

Gyönyörű lett Kata.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 18. 11:20

Köszi Ildikó s legalább nem dolgoztam hiába!
Ki fogok próbálni egy zsemlét is.de ma megyünk a háziorvoshoz a papírért. Remélem csillapul addigra a szél, mert itt elég viharos. Különben mehetünk taxival!

Sógornőm nagy meglepetést okozott, mert felhívott és kérdezte mi van a Samuval én meg elmondtam.
Szerzett egy magán kardiológust, aki megnézi jövő hét kedden du. 6 kor
most a vérnyomása 84/49 p:60
Most legyen okos az ember.. :-?? x_x :x :flower1:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. május 18. 15:33

Sziasztok.
Itt nagyon változó az időjárás.
Ma piacon jártam, már Isten tudja mikor voltam. Vettem, pár db csipőspaprika palántát, korai paradicsomot, és zellert. Még nem raktam el, ezután fogom. Jönnek a felhők, és délután még lehet eső, most akkor kirakjam, vagy NE? Ez itt a kérdés.

Rita, annyira szép képeket hoztál Lilykéről, és amúgy is. A fogkeféje nagyon jól néz ki. Nem láttam még ilyet. Pedig a családban van kisgyerek, vesznek is neki mindenféle hasznosat, de ilyenje nincs. Az élelmezése igazán nagyon jó, és gusztusos nagyon a tepsis vegyes zöldség.
Ha majd nőnek kicsit a palánták készítek felvételt. A pünkösdi, illetve bazsarózsa most bimbós. A hagymavirág nagyon magasra nőtt. Félek,hogy egyszer csak leszakítja a szél, bár van mellette támasz, de már azt is túlnőtte.
Nagyon sok a csiga, tegnap próbáltam őket ritkítani, de nehéz meglátni, mert még nagyon kicsik és földszínnel rendelkeznek.
Paggy és Ági Dorina hogy vagytok. Évát már régen láttam.

Kata a vízhajtó leviszi a vérnyomást, az enyémet is le szokta vinni, na nem ennyire azért.
Most nagyon jó sorozatot nézek, hát azt az ármánykodást ami ott van? Igaz nemis kell kitalálni, mert az életben is működik.
/cím: Behid The White Tower/
További szép napot elindulok a kertbe, mert már bujkál a nap, és ennek nem lesz jó vége.
hagymavirág /ez még nem az enyém/
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 18. 15:59

Sziasztok!
Ildikó már 3 nap eltelt a vizhatózás óta, de minimum kettő. Most végre legalább a laborpapír nálunk van, holnap mehetünk a laborba! amúgy mire hazaértünk megint lezuhant 88/62 p 86 ra és remeg. Annyira be akart menni a városba, de ahogy állni kellett annyira remegett, hogy majd összecsuklott én meg ijedtemben persze le gyorsan a buszról át az úttesten és a másik busszal meg hazajöttünk!

Most itt van a hátam mögött, most ettük meg az ebéd másik felét! Úgyhogy most egy kicsit lazíthatok!
gyönyörű az a virághagyma. Éppen nézem az időjárás képeket, hát nem semmi károk lettek !! Milyen ijesztő lehetett átélni a tornádót! Úgy látszik ma már nálunk is hozzá kell készülni az ilyen katasztrófákhoz!

Itt most gyönyörű idő lenne, harmadannyi széllel. de ez most elég viharos! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 19. 10:02

Kép
Kép
tegnapi képek .. :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 21. 15:06

Kedves Lányok!Mindent megnéztem és elolvastam.És nagyon köszönöm.NAGYON:NAGYON TETSZIK az összes fotó.Tényleg,tényleg örülök,hogy ilyen sok szép minden van a fórumon.Köszönöm szépen.Most nem tudok jönni jövő hét végéig,mert intenzíven /intenzív csenddel!!!/gyógyítom magam,hogy jövő héten be tudjanak oltani.Azért jöttem,hogy megírjam .Tehát Lányok!Hurrá és HAJRÁ a képek ,írások mind-mind rólunk szólnak !!Mégegyszer köszönöm Katának az ellenfényben készült nagyszerű fotót, Ildikónak a szép díszhagymát,Ritának a beszámolót a TÜNDÉRKE LILYKÉT a fogkeféjével és bájos-aranyos-vicces hátizsákos képével.Sziasztok,majd jövök.már gyógyulok!!!Paggy %%- @};-
És kaptam az ÉGIEKTŐL EGY AJÁNDÉKOT az első ,igazi dupla 3 részes frézia kinyílt.Mutatom.
Kép
Kép
Kép
Kép
Fantasztikus illatfelhőt áraszt!!!! :-h :flower1:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 21. 17:09

Csodálatosan néz ki a dupla frézia! Gyógyulgass Drága Paggy nyugodtan, örülök hogy egy pillanatra bekukkantottál!
Kellemes és áldott Pünkösdi Ünnepeket! Készül az új kenyerem is! :D ;) :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 21. 19:23

El is készült!
Kép
Kép
kicsit csálé lett :))
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 21. 20:11

Kép
Kép
Kép
:D ;) :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 21. 20:41

Kép
Kép
Kép
:-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 22. 16:59

Sziasztok Kislányok!
Hétvége van, újból tudok jelentkezni. Hétvége a "szabadnapom", ekkor egész nap a fiamnál vagyok, így
van időm a neten csüngeni. :D

Kata, jól láttad, a csúszdát is nagyon szereti Lilyke. Ez bizony kétemberes munka egyelőre. Egy felmegy
vele, a másik meg lecsúsztatja. :D

Online rendelték a fogkefét. Minden baba dolog, ami nagyon jó, boltban nem kapható, de ezt most nagyon
komolyan mondom. Olyan dolgok vannak, a neten, amikről nem is tud az ember, hogy létezik.

Én is hozok még felhőképeket, bár mostanában csak esik, meg esik, meg fúj a szél és hideg van.

Igen, a kőrisre gondoltam! Köszi!

Persze, az altatás is simán megy. Jól összeszokott páros vagyunk már. :littlehearth: :D

Milyen jó, hogy nekiduráltad magad! Szép kenyérke lett a jutalmad. Igencsak jól néz ki, biztosan finom is
volt.

Jövő hét keddre nagyon drukkolok nektek! Remélem, gyorsan meggyógyul Samuka! Nagyon levitte a gyógyszer
a vérnyomását.

Emlékszem az egyen zöld kabátotokra, és arra is, hogy Ági is megmutatta a magáét. Imádom ezt a színt.

A második kenyérke is nagyon gusztusos lett kívül is és belül is. Másabb lisztből vagy arányokkal csináltad, mint
az előzőt?

Palacsinta! Jó, hogy eszembe juttattad. Régen sütöttem már.

Ildikó, örülni fogok a kiskerti növényekről készült fotóidnak. Én már olyan régen kertészkedtem, pedig valamikor
nagyon szerettem. Akkor hagytam abba, amikor már csak magamnak ültetgettem volna. Ahhoz nem volt kedvem.
Most a volt férjem műveli nálam a kertet. Az a föld, amin a közös építésű házunk áll (a válásunk után ő marad
benne), nem volt olyan jó minőségű, mint az, ami az én kertemben van. Örültem neki, amikor kitalálta, hogy
művelné, mert így mozgás van a ház körül, nincs teljesen magára hagyva. Nyírja is a füvet, meg fákat is akar
bele ültetni- Mondtam neki, hogy szabad kezet kap.

Úgy emlékeszem, hogy egyszer már tettél be fotót a hagymavirágodról, de lehet, hogy tévedek. Nagyon szép!

Jó ég! Most olvasom, hogy Kata tornádóról ír! Meg károkról! Látszik, hogy nem vagyok jelen a neten. Mindjárt
utána nézek.

Paggy, neked is drukkolok, hogy minél hamarabb meggyógyulj! A dupla frézia gyönyörű, nézegesd minél többet.
Az öröm is gyógyhatású.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 22. 17:00

Még hozok fotókat is egy kicsit később.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 22. 18:13

Készül Lilyke egyik kedvenc reggelije, a hummuszos pirítós. Az uborkából nem sok fogyott. :D
Végül a körte érkezik, ami soha nem maradhat el, úgy mint vacsora után a mézdinnye. A spoilerek alá
is kukkantsatok be! A legvégén is van egy.

Kép

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Ugyanilyen nagy kedvenc a pirított szójaszószos tofu és a lencse- vagy a babfasírt is. Egyik nap párolt édes és rendes
krumplit, másnap borsós krumplipürét kapott hozzá.

Ha van tofu a tányérjában, mindig azt eszi meg elsőként, utána jön a fasírt, és csak a végén a többi. :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Nagyjából ezt látjuk a nappali ablakából.

Kép

Kép

Kép

Tegnap ez a karbantartó férfi a füvet és a bokrokat nyírta, majd összefújta a nyesedéket. Jó kis néznivaló
volt.

Kép

Ezt az aranyos zöldséges és gyümölcskosarat az IKEA-ban vettük Lilykének. Szeret velük játszani nézelődés
közben.

Kép

Spoiler: mutasd
Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 22. 18:23

Jöjjenek a felhők! Az első kettő a város folyója, a Mersey partjáról készült.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 22. 19:01

Angliában minden túlzóan nagy ahhoz képest, amit otthon megszoktam. Ez a chips is túlzás, több szempontból is.
Egyrészt miért kell ennyit megvenni egyszerre. A nagy zacskóban 30 darab kis zacsiban vannak a különféle ízesítésű
chipsek. Egyenként 2,5 dekásak. Tehát a nagy műanyagban van még harminc kis műanyag!!! Nesze neked környezet!
Összehasonlításként az itthoni chio chips 7 dekás, szóval el tudjátok képzelni, hogy a kicsi zacsikban milyen kevés
chips fityeg. Aki megeszik egyet, biztosan nem éri be vele, minimum még egyet fel fog bontani, de lehet, hogy még
többet. Mennyi szemét már ez! De a legszebb az ára. Otthon a Tescoban 289 forintba kerül egy hét dekás. Ez a nagy
zacskó, ami 30X2,5=75 dekás, vagyis több, mint 10-szerese az otthoninak, 2,85 font, ami mai áron átszámítva 1158 forint!
Az otthoni 7 dekásból 10 darab, ami még mindig nincs 75 deka, 2900 forint. Majdnem háromszor több!
Mondanom se kell, hogy még a magyar ár se sok az itteni keresetek mellett, nemhogy a 2,85 font. Persze, hogy mindenki
veszi és viszi ezeket a hatalmas zacskókat. Ilyenek miatt van itt ennyi nagyon kövér ember. Ez a fotó az itteni Tescoban
készült egyébként.
(Lilykét csak mércének tettük a zacskó mellé)

Spoiler: mutasd
Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 22. 20:32

Kép
Kép
Kép
gyorsan betettem a mai esti képeket! :x

Köszönöm a csodás beszámolókat! Édes ez a kislány akár eszik akár nézeget! :)) :D :littlehearth:
A sok esőtől meg nem sokat tudtok játszani a játszón, esetleg marad a séta, már ha kimentek!
Mi nagyon ritkán veszünk chipszet, mondjuk egy évben 1-szer...mert túl sós!
De igazából elszörnyedtem a méretektől és az áraktól! Na és igen persze hogy ott a leghangosabbak közben a környezetvédelemmel kapcsolatban.
Várom majd a további beszámolókat.! Megyek az örömhírekhez.. :x :D :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. május 23. 16:38

Lányok!
Rég jártam itt, de most talán mindent megnéztem. Nagyon szépek a képek, mégis nekem Paggy fréziája tetszett a legjobban.

Túl lettem ma ez első Pfizer oltáson, keresztlányommal együtt jártunk ott. Véletlenségből közeli percekre regisztráltunk. Szerencsénk volt, nagyon gyorsan végeztünk, egy órán belül otthon is voltam, igaz autóval mentünk. Semmi különös eddig, picit érzem a bal karomat, de ez izomba adott injekció esetén érthető.

Samukának és Paggynek jobbulást kívánok, remélem mihamarabb visszatér a normális állapot.

Azt hiszem, Rita írta Paggynek, hogy az övsömör nem fertőz. Csak megerősíteni szeretném, hogy így van, az immunrendszerünk valamilyen gyengülése okozza. A bárányhimlő vírusa, épp mint a herpesz vírus, velünk van, ha valamikor megfertőződtünk vele. Immungyengeségkor előtör.
Anno, autoimmun betegségben szenvedő barátnőmnél jött elő az övsömör (az immunrendszert visszaszorítják ennek a betegségnek a kezelésekor). Jómagam legyengülve a herpesszel szoktam küzdeni. Ma már tudom, hogy ilyenkor nagy dózisú C-vitamint vegyek be (napi 2000-est), ez mindig segít. Persze rendszeresen is pótolom a C-vitamint, annak ellenére, hogy sok gyümölcsöt és zöldfélét fogyasztok.

Képet nem hoztam, de egy kis mosolyt szeretnék lopni az arcotokra, nekem vidámabbá vált a délután, miután elolvastam az itt következő apró "eposz"-t.
Spoiler: mutasd
Lackfi János – Egy cipőben

A repülőn a whisky-szakosztály nagyban osztotta az észt. Mind régiek a zenekarnál, többször jártak már Japánban, most legfőbb gondjuk, hogy a gésákkal vajon toratorát vagy funefunét játsszanak majd.
Tudnivaló, hogy nem, ezek egyáltalán nem prostik. Persze izgi masszázsok is akadnak a szigetországban, az más tészta. Tudnivaló, hogy Japánban hazudni nem érdemes, mert levágják a kisujjadat, ha pedig az ivóvízhálózatot szennyezed vagy elsüllyesztesz egy hajót, azért meg halálbüntetés is kiszabható.
Tudnivaló, hogy a cipőt vendéglőkben, templomokban meg múzeumokban le kell venni, vécézéshez pedig külön papucs jár.
Tudnivaló, hogy egy japán sosem fog neked nemet mondani, irtó kínosnak érezné. Inkább hosszan elbeszélget veled, az a helyzet, ő még előbb átgondolja, tízes skálán mennyire tűnik lehetségesnek a kérésed teljesítése, már amennyiben mindenképpen ragaszkodsz hozzá, és nem látod semmiképpen módját, hogy más megoldást keress a problémára, melynek kapcsán felvetetted neki ezt a dilemmát, amelyre nem is tudja, mit válaszoljon hirtelen. Ha mindebből a magad felszínes európai módján azt a következtetést vonod le, hogy ezek szerint ő nem árul öngyújtót, nagyon megkönnyebbül.

Kocsival jöttek értünk, hoztak-vittek, tolmácsunk, Kavaszaki vagy Nagaszaki (nem tudtuk megjegyezni), folyton jött velünk, hajlongva fordított és mosolygott rendületlenül. Kedves népek a japánok, de persze turnényi időre minden nép kedves, a díszlet mögé látni meg lehetetlen.
Tettük volna fel a kérdést, hogy tényleg annyi kamasz lesz itt öngyilkos, olyan állatiak az iskolai és otthoni elvárások? Vagy, hogy tényleg földön kúszva kell-e a főnöktől bocsánatot kérni, s akár meg is üthet, le is köphet, olyan merev a hierarchia?
Pazar épületek, remek sushi-bárok, patinás templomok, no meg főleg próba, gyakorlás, koncertteremből próbaterembe, próbateremből koncertterembe. Tolmácsunk egyszer esett ki a szerepéből. Kérdeztük, tényleg ennyire szeretik a japánok a komolyzenét? Elképesztőek ezek a teltházak… Elnevette magát, és közölte, ki nem hagynák, hogy ennyi nagyorrút lássanak egy rakáson. Aztán nagyon sokszor, hajlongva bocsánatot kért.
A csellószólamból Zolit, mert szőke és kékszemű, lépten-nyomon megállították utcán, hotelben, vendéglőben, és szelfiket akartak vele csinálni. “Bradu Pitu” – mondogatták, bár Brad Pittre legfeljebb a haja színében emlékeztetett.
Mikor azonban volt egy délelőttünk vásárolni, és nagy lelkesen nekivágtunk az utcáknak, leesett, hogy néhány Shell-, Coca-cola-, Sony- vagy Jack Daniels-feliraton kívül itt aztán az égvilágon semmi sem igazít útba. Az utcatáblák és fényreklámok olvashatatlanok, az első sarkon elborít a közlekedési káosz, a sikító pánik. Ha eltévedsz, az életben nem találsz vissza többé. Mégis mit magyaráznál nekik? Hogy a hoteled neve az ékezetes kisszék plusz rojtos végű L-betű plusz kisablak plusz háztető plusz fogasok plusz tetőantenna? Ha meg kiejted, az egyáltalán nem hasonlít arra, ahogy ők mondanák.
Szerencsére szembejött Pista lelkesen, hogy nézzük csak, száz méterre talált egy fura boltot, művirágot árulnak, ajándéktárgyakat meg szöveteket, de semmi pénzért remek fekete fellépő-cipőket lehet venni. Vele mentünk, és tényleg, mindenki bevásárolt, forgolódtunk, próbálgattunk, a tulaj zavart képpel toporgott körülöttünk. Fel is vettük az új cipőket, itt a hotel a közelben, legalább bejáratjuk egy kicsit. Viszont ahogy kiléptünk, nyakunkba szakadt az eső, eszelősen rohantunk a szállásig, de így is bőrig áztunk. Döbbenten vettük észre, hogy a cipők festéke már ennyi idő alatt megfolyt, a talpak szétmállanak. Ez meg mi a fene? Tolmácsunk, Okazaki (vagy mégis inkább Nagaszaki?), elszürkült arccal bámult ránk. Halott emberek cipője nem jó jel! – magyarázta dadogva – Japánban nagyon tiszteljük halottakat, külön kapnak cipőt utolsó útra. Nem vicces élő embernek halott cipőt felvenni. Halott emberek vagytok. Úristen! Csuromvizesen röhögtünk: halott emberek vagyunk, de örültünk, hogy élünk.


Az én utóiratom: Szinte illik Dél-Koreára is, egy kevéssé áttranszponálva.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 24. 8:10

Dorina hogy te miket találsz...huh a vége! :)) :)) :)) :)) :)) :x :ymhug: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 24. 13:50

:-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 24. 14:13


:)) :flower1: :-h
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 24. 14:31

drága Paggy, te meg elkényeztetsz bennünket a sok finomsággal! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég