Mása és a medve (1. évad)

Avatar
mkatinka
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016. február 29. 17:22

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: mkatinka » 2016. március 14. 19:03

Üdv mindenkinek aki a Másenykát nézi!
Tegnap 7 részt néztem meg belőle egyszerre, ( pedig már nem vagyok gyerek ),a 10 részt fejeztem eddig be.
Annyira aranyos ez az égetnivaló kis nőszemély, nem bírtam abbahagyni.Azért is írok, hogy aki eddig nem vágott bele,nézze felnőtt fejjel is!
Persze nagyon tanulságos a gyerekeknek is,és csodaszép a kivitele, tökéletes időtöltés és élmény minden korosztálynak.
Rita nagyon jó ötlet volt a fordítása, köszönet neked is!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 14. 20:10

Szia dolores! Hát ez a nap is eljött! Bezárult Mása mókatára! De semmi gond, ki fogjuk
szépen nyitni.


Se ez a nézés, se a szekrényből való kikukucskálás nem szokott semmi jót jelenteni:

Kép
Kép

Mikor Mása nagyon szépen, jógyerekesen viselkedik, akkor vagy takargat valamit,
vagy készül valamire. Itt takargatni próbálta az intarziásra gyalult parkettát:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 14. 20:12

Szia Katinka! Köszi a hírverést! Szükség is van rá, mert nem valami sok az a 34 letöltő.
Pedig egy páran minden nap írunk, képeket teszünk ki, véleményt cserélünk, vagyis
aktívan rajongunk, de valahogy süket fülekre talál.
Mindegy, nem szomorkodom. Örülök, hogy annak a 34 letöltőnek jó perceket, órákat,
napokat sikerült szereznem/szereznünk!
De ami a legszebb, és már csak ezért megérte, az Kata ötlete, amit kicsivel feljebb
olvashatsz, de ide is bemásolom:


Kata58 írta:Ki fogom írni lemezre, hogy mást is megajándékozhassak ezzel az aranyos mesesorozattal...Viszek majd be a kórház gyerekosztályára is...ennek a nézése már fél gyógyulás lesz a bent tartózkodó gyerekeknek... :lol: :lol:


Csodálatos, nem?

Nagyon szívesen a fordítást! Örülök, hogy téged is elvarázsolt Másenyka!

Kép
Avatar
Anyecska
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016. február 29. 20:53

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: Anyecska » 2016. március 16. 7:42

Kedves Rita!
Nagy meglepetéssel és örömmel fedeztem fel ezt a bűbájos mesét itt a fórumon. Ez a kicsi unokám nagy kedvence. Eddig az orosz eredetiben nézte a Youtube-on a „sírós Mását”, a „jeges Mását”, stb. Ezután már tudni fogja, hogy mit is mond Mása, mert fel fogom neki olvasni. Elcsipegetjük. Mása tündéri kis figura, szerintem tőle jobbat már nem lehet kitalálni. Az orosz mesék mindig jók voltak. Itt a Fórumon is emlegetve van Szutyejev. Nálunk rongyosra van olvasva a Vidám mesék könyv, de, ha nincs éppen kéznél, akkor „Mama! Magadtól (fejből) mesélj!” (a három kiscica még megy).
Szóval nagy örömöt okoztál nekünk a sorozattal és a fordítással. Köszönjük szépen.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 16. 15:43

Szia Anyecska! Hogy milyen nagy örömmel olvastam a soraidat! Igaz, hogy mennyire könnyű
Mását szeretni? Már magára a mesére gondolok Miskástól, farkasostól, nyuszistól...
A kisunokád már lehet, hogy pár szót el is sajátított oroszból! Azt, hogy "Miska!" azt biztosan.
Az évad vége felé, már nem is Miskának szólította a macit Mása, hanem csak "Mis"-nek.
Annyira bírtam!
De jó, hogy elolvasod a drágádnak magyarul is!

Nagyon szívesen a sorit is és a fordítást is!


A második évad első részében festeni fog Mása:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 18. 16:40

Már kétharmadát megnéztük Samukával, 4- részt simán végigül.. :lol: :lol: .Én is élvezem amikor ideülök hozzá és az ismétlés sem unalmas! :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 18. 19:21

Kata58 írta:Már kétharmadát megnéztük Samukával, 4- részt simán végigül.. :lol: :lol: .Én is élvezem amikor ideülök hozzá és az ismétlés sem unalmas! :lol:

Kata! Ma töltögettem le egy pár szép színes és jópofa animációs rövidfilmet.
A múltkori fantasztikus ötleted juttatta eszembe, hogy ilyeneket keresgéljek.
Még várólistán vannak, de ha elkészülök velük, újabb ajándékot vihetsz be a
gyerekeknek. Szerintem Samukának is fog tetszeni!

Lassan húsvét!


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 18. 20:55

Köszönjük a kedves meglepetést már előre is! :lol: :lol: hát a nyuszi várhatott volna még egy hónapot, hogy igazi tavasz legyen... :lol: :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 19. 6:30

Kata58 írta:Köszönjük a kedves meglepetést már előre is! :lol: :lol: hát a nyuszi várhatott volna még egy hónapot, hogy igazi tavasz legyen... :lol: :lol:

Nyílik a nárcisz! Ez már tavasz! És a szünet is jól jön!

Kép
koreaifilmek
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. március 12. 8:38

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: koreaifilmek » 2016. március 21. 9:22

Kedves Rita!
Nagyon szépen köszönöm ezt a kedves mese sorozatot. Nagyon tetszett a családban mindenkinek. Azt írtad , hogy első évad; van több is?
(Csak zárójelben javasolnám, ha gond van az orosz angolosításával - amiből fordítasz - esetleg megkérdezheted "Yeva814"-et, ő oroszból fordít és biztos segít. Legalább is a d-addicts fóruma alapján úgy gondolom.)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 21. 21:06

koreaifilmek írta:Kedves Rita!
Nagyon szépen köszönöm ezt a kedves mese sorozatot. Nagyon tetszett a családban mindenkinek. Azt írtad , hogy első évad; van több is?
(Csak zárójelben javasolnám, ha gond van az orosz angolosításával - amiből fordítasz - esetleg megkérdezheted "Yeva814"-et, ő oroszból fordít és biztos segít. Legalább is a d-addicts fóruma alapján úgy gondolom.)

Kedves koreaifilmek! (Megírod a keresztnevedet? De csak ha szeretnéd!)
Nagy örömmel olvastam, hogy te is hoztál magaddal még nézőket! Boldog vagyok,
hogy nekik is tetszett Mása és Miska kalandjai!


Igen, van még egy teljes második évad, azt hiszem az is 26 részes, és belekezdtek
a harmadik évadba is, de felfüggesztették a munkálatokat pénzhiányra hivatkozva.
Lehet, hogy azóta már folytatják, nem néztem utána még. Előreláthatólag nyáron
kezdek bele a folytatás fordításába.

Köszönöm az ötletet! Olyan keveset beszél Mása, hogy annyira nagy elfordítások
nem lehetnek az angolban, inkább csak az angol fordító fordítói szabadságáról
beszélhetünk. Ahogy haladtam, egyre több orosz szóra ismertem rá, és javítottam,
ahol kellett.

Nagyon szívesen a feliratokat!

Mása és Miska torta:

Kép
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2016. március 23. 18:38

Szia Rita

Ma meglátogatott Bence kis unokám és sok szeretettel átnyújtottam ajándékképpen ezt a klassz kis sorozatot.
Egyébként benne is el van veszve Másenyka. :lol: :lol: Kíváncsi leszek a véleményére, majd beszámolok róla. :D
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 23. 18:56

Szia Dolores! Úgye úgy érted, hogy nagyon hasonlít a kis unokád Masenykára a huncutkodásai miatt?! Istenem de aranyos lehet! :lol: :lol: :lol:
El tudom képzelni otthon a sok vidámságot amit a kis lurkó produkál! Már a gondolatától fülig ér a szám! :lol:
Olyan jó, mikor a gyerekek egészségesen elevenek, szerethetőek. Remélem a húsvéti szünet minden percét ki tudjátok ti is használni! :lol:
Sok örömöt az oldalon! :lol:
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2016. március 23. 19:04

Kata58 írta:Szia Dolores! Úgye úgy érted, hogy nagyon hasonlít a kis unokád Masenykára a huncutkodásai miatt?! Istenem de aranyos lehet! :lol: :lol: :lol:
El tudom képzelni otthon a sok vidámságot amit a kis lurkó produkál! Már a gondolatától fülig ér a szám! :lol:
Olyan jó, mikor a gyerekek egészségesen elevenek, szerethetőek. Remélem a húsvéti szünet minden percét ki tudjátok ti is használni! :lol:
Sok örömöt az oldalon! :lol:


Szia Kata

Úgy-úgy, ahogy mondod, lepipálja Másenykát. Lacika baba még csak nyolc hónapos , de nagyon figyeli a bátyust.
Félek tőle, hogy a rossz példa ragadós. :lol: :lol: :lol:
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 23. 21:04

dolores953 írta:Szia Rita

Ma meglátogatott Bence kis unokám és sok szeretettel átnyújtottam ajándékképpen ezt a klassz kis sorozatot.
Egyébként benne is el van veszve Másenyka. :lol: :lol: Kíváncsi leszek a véleményére, majd beszámolok róla. :D

Dolores! Hány éves a kis Bence? El tudja már olvasni a feliratot? Vagy valaki felolvassa majd neki?

Nem akarok vészmadárkodni, de a második gyerekek eleve elevenebbek, mint az elsők, Másenyka
nélkül is. Mi lesz, ha benne meg két Másenyka fog elveszni?

Ha ránézek, máris hallani vélem a kacagását is:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. április 28. 11:25

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. április 28. 11:25

http://www.nosalty.hu/ajanlo/14-dolog-a ... a=1&kep=13
ezt érdemes megnézni az utolsó :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nem ismerős? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 28. 17:25

Kata! Ez jó nagyon! Ha jól sejtem, ez a kép a második éved legelső epizódjából való.
Mása festeni fog, és persze Miska is.


Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. május 7. 9:55

A kommenteket eppolyan elvezetes volt olvasni,mint maga a sorozat. :D
Ket dolgot olvastam,ami engem is erint,oroszbol erettsegiztem('67-ben),mint Rita,persze nagyon sokat felejtettem azota.
A masik a Szutyejev mesei,gyerekkorunkban mi is sokat olvastuk,nagyon szerettem.
Nagyon nepszeru mesek,nemcsak videoban,keresztszemesben is megtalahato nehany figura beloluk. :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 7. 13:21

Éva! Sajnos nem látszik! Azt kéne csinálnod, hogy a te fórumodban ráviszed a képre az egeret,
majd jobb klikk --> A felugró ablakból kiválasztod a "A kép címének másolása"-t és ráklikkelsz.
Átjössz ebbe a fórumba, és a hozzászólásodba beilleszted a képet a következő képpen: odaviszed
az egeret, ahol szeretnéd, hogy megjelenjen a kép. Jobb klikk, a felugró ablakból kikeresed a
"Beillesztés"-t, és arra is egy klikk. Ekkor egy betű és számsor fog megjelenni, amiből úgy lesz
kép, hogy az egészed kijelölöd, és a szövegdoboz felett lévő sok kis szürke "gomb" közül megnyomod
azt, amelyiken az "Img" látható. Még ekkor sem látható képként, csak ha elküldöd a hsz.-t.

Ezzel a módszerrel mindig fogsz tudni képet betenni. Csak arra kéne vigyázni, ne legyen túlságosan
nagy a kép, ne húzza szét az oldalt. Ha mégis nagyra sikerülne, majd én lekicsinyítem neked, vagy
tedd spoilerbe. Ne haragudj Éva, ha olyat írok, amit te is meg tudsz csinálni. Nincs szándékomban
okoskodni.

Közben visszajöttem, mert nem látom a hozzászólásodban a spoilert! Hová tűnt? Pedig ott volt!

Már alig várom, hogy folytassam Másenka történeteit!

Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. május 15. 21:23

Rita írta:Éva! Sajnos nem látszik! Azt kéne csinálnod, hogy a te fórumodban ráviszed a képre az egeret,
majd jobb klikk --> A felugró ablakból kiválasztod a "A kép címének másolása"-t és ráklikkelsz.
Átjössz ebbe a fórumba, és a hozzászólásodba beilleszted a képet a következő képen: odaviszed
az egeret, ahol szeretnéd, hogy megjelenjen a kép. Jobb klikk, a felugró ablakból kikeresed a
"Beillesztés"-t, és arra is egy klikk. Ekkor egy betű és számsor fog megjelenni, amiből úgy lesz
kép, hogy az egészed kijelölöd, és a szövegdoboz felett lévő sok kis szürke "gomb" közül megnyomod
azt, amelyiken az "Img" látható. Még ekkor sem látható képként, csak ha elküldöd a hsz.-t.

Ezzel a módszerrel mindig fogsz tudni képet betenni. Csak arra kéne vigyázni, ne legyen túlságosan
nagy a kép, ne húzza szét az oldalt. Ha mégis nagyra sikerülne, majd én lekicsinyítem neked, vagy
tedd spoilerbe. Ne haragudj Éva, ha olyat írok, amit te is meg tudsz csinálni. Nincs szándékomban
okoskodni.

Közben visszajöttem, mert nem látom a hozzászólásodban a spoilert! Hová tűnt? Pedig ott volt!

Már alig várom, hogy folytassam Másenka történeteit!

Kép

Szia Rita!
A spoiler-t en vontam visza,mert tapasztaltam,hogy nem lathato.
Ezt a kep feltoltesi modot ismerem,en a sajat geprol valo feltoltest nem talaltam Nalad.
A Masha-t is vegig neztem mar,pedig "csepegtettem",mikor keves idom volt akkor neztem belole egy-egy reszt.
Penteken voltunk a fiammal egy bolgar marketben es mit gondolsz,mit talaltam(illetve e fiam vette eszre)Masa es a medve kukorica "hernyot". :D
Tudtam,hogy cukros(sosat is vettem),de vettem egyet,megha kiboritom is a tartalmat,mert kellett az a kis huncut. :lol:
Spoiler: mutasd
http://canadahun.com/galeria/albums/anime.842/
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 15. 22:45

Éva! Annyira nevettem, hogy legyőzött egy zacskó kukorica hernyó!
Nem is tudom, hogy hívják itthon. Talán pufi vagy kuki? Valami ilyesmi.

Nem baj, ha ide beteszem a képet, amit a canadára tettél fel? Ha nem
szeretnéd, csak szólj, és leveszem. Így mindenki azonnal láthatja. Értem,
miért akartad birtokolni őket:

Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. május 15. 23:00

Rita írta:Éva! Annyira nevettem, hogy legyőzött egy zacskó kukorica hernyó!
Nem is tudom, hogy hívják itthon. Talán pufi vagy kuki? Valami ilyesmi.

Nem baj, ha ide beteszem a képet, amit a canadára tettél fel? Ha nem
szeretnéd, csak szólj, és leveszem. Így mindenki azonnal láthatja. Értem,
miért akartad birtokolni őket:

Kép

Hat igen,valoban legyozott,mert inkabb a sos dolgokat szeretem. :lol:
Semmi baj,nyugodtan hagyd fenn,azert tettem spoiler-be,mert az img nem akart mukodni ,pedig szabalyosan csinaltam.
Szep almokat kivanok.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 16. 19:07

Láttam egy másik topikban, hogy már sikerült a képbeillesztés! Örülök neki nagyon!
Én imádok kipakolni mindent, ami szépet és jót találok.


Pacik, csak mert szereted:

Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Masha and the Bear

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. május 17. 0:55

Rita írta:Láttam egy másik topikban, hogy már sikerült a képbeillesztés! Örülök neki nagyon!
Én imádok kipakolni mindent, ami szépet és jót találok.


Pacik, csak mert szereted:

Kép

Nagyon koszonom Rita a kepet,kulonosen orulok ,hogy csiko is van rajta! :)

Vissza: “Oroszország”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég