The Highest Mark / A legjobb eredmény (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

The Highest Mark / A legjobb eredmény (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. június 4. 13:49

Kép

Műfaj: rövidfilm / családi
Részek száma: 1
Premier: 2012.
Hossza: 11 perc
Rendezte: Sherman Lai
Ország: Kína
Nyelv: mandarin

Főbb szereplők:
Bo Zhang – Xiao Hiu
Liang Gu – Liang
Hui Xie – apa

Történet:
Sanghaj szegények lakta negyedében egy apa szomorú bejelentésre készül. Két gyermeke közül csak az egyik mehet másnap
iskolába, mert nincs pénz mindkettő tandíjára. A film megtörtént eseményen alapszik.

Mindenkinek, de mivel pedagógusnap van, a kedves pedagógus kollégának külön szeretettel ajánlom-e rövidfilmet!
Osztályfőnöki órán akár a tanítványoknak is meg lehet mutatni.

Fordította: ezoritu
Online feltöltés: bearbear


Online nézhetőség:

Videó letöltési lehetőségek:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2017. június 4. 14:35

Kedves Rita! Viszem a filmet és a fordítást!
Köszönöm szépen.
Minden pedagógusnak tiszteletem ! ^:)^ :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. június 4. 14:51

Kedves Rita!Köszönöm szépen a film fordítását.Üdv.Paggy
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. június 4. 16:09

Rita! Köszönöm a filmet és a fordítását. ^:)^
Gondolkoztam, vajon mi fogott meg benne? A témája? Az elején a fotók? Naplemente, repülő, kondenzcsíkkal? Nappal szemben fotózott kép? :-? Akár a mi képeink is lehettek volna. hihi :D
Szerintem a lány volt az okosabb, az ő dolgozata 100 %-os lehetett, az öccséé pedig 2%-os, így jöhetett ki a 98%. :ymdaydream: De mivel nem volt pénz csak egyikük tovább tanítására, az apuka ezt a trükköt választotta, nem választhatott közülük nyíltan. Mindkét gombóc töltött volt, de hát szokásjog alapján mégis csak a fiúnak kell tovább tanulni a boldogulása miatt, a lány majd legfeljebb úgyis férjhez megy.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. június 4. 16:12

Magdimama írta:Kedves Rita! Viszem a filmet és a fordítást!
Köszönöm szépen.
Minden pedagógusnak tiszteletem ! ^:)^ :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:


Kedves Nagyi! Jó, hogy beugrottál értük!

Nagyon szívesen!


Jót nevettem, hogy Ling csak úgy merte bevallani az apjának a matek eredményét,
hogy átlagolta a nővéréével. Mennyivel szebben hangzik a 80%, mint az 56? Mondjuk
nem csoda, hogy csak annyit kapott, nem tud számolni:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. június 4. 16:14

Paggy írta:Kedves Rita!Köszönöm szépen a film fordítását.Üdv.Paggy

Kedves Paggy! Nagyon szívesen! Boldog Pedagógusnapot!

Itt kezdődnek a bajok:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. június 4. 16:17

vittem ezt a kis bájos történetet... :D ;) :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. június 4. 16:36

Gabóci5 írta:Rita! Köszönöm a filmet és a fordítását. ^:)^
Gondolkoztam, vajon mi fogott meg benne? A témája? Az elején a fotók? Naplemente, repülő, kondenzcsíkkal? Nappal szemben fotózott kép? :-? Akár a mi képeink is lehettek volna. hihi :D
Szerintem a lány volt az okosabb, az ő dolgozata 100 %-os lehetett, az öccséé pedig 2%-os, így jöhetett ki a 98%. :ymdaydream: De mivel nem volt pénz csak egyikük tovább tanítására, az apuka ezt a trükköt választotta, nem választhatott közülük nyíltan. Mindkét gombóc töltött volt, de hát szokásjog alapján mégis csak a fiúnak kell tovább tanulni a boldogulása miatt, a lány majd legfeljebb úgyis férjhez megy.


Gabi! Egyetértek! Nagyon tetszettek az elején lévő képek! Ez a verebes is a miénk lehetne:

Kép

A lány sokkal okosabb volt, mint az öccse, mert az övé 100% lett, míg a fiúé csak 56%, és
már ez is jobb volt, mint az előző!

Spoiler: mutasd
A fordítás miatt háromszor láttam a filmet. Különböző érzelmi stációkon mentem keresztül.
Először haragudtam az apára, ki ne tette volna. Haragudtam rá, amiért úgy rendezte a dolgokat,
hogy a lányának ne kelljen iskolába mennie. Egyik gombóc sem volt húsos, tehát valóban az
apa választott a lánya helyett. És ráadásul tudta, hogy a testvérek szeretik annyira egymást,
hogy húzódozni fognak a választástól, és ekkor majd ő előjöhet a "Te vagy a nagyobb, mutass
példát az öcsédnek!" szöveggel. A lánya majd kiválasztja a két nem húsos gombóc közül az
egyiket, tehát ő fog kimaradni az iskolából. Csak arra nem számított, hogy a lány nyomozni
fog a szemétben.

Később azért megértettem az apát is. Annyira nem volt okos, hogy kiszámolja, hogy hány
százalékot kapott a lánya a dolgozatra, de azt tudta, hogy a fiának egyetlen esélye arra, hogy
ne járjon úgy, mint ő, ha tanul. A lányát pedig a férje úgyis el fogja tartani, vagy ha nem,
van annyi esze, hogy valahogy boldogulni fog. Mire ezt megbeszélték, a lánya is megértette
az apja szándékát.


Nagyon szívesen a fordítást! Ez is olyan rövidfilm volt, hogy minél többször láttam, annál
többet mutatott meg magából:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. június 4. 16:45

Kata58 írta:vittem ezt a kis bájos történetet... :D ;) :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Sajnos nem mondható bájosnak, viszont annak ellenére, hogy munkanélküliségről,
szegény sorsokról szól, sokkal nyomasztóbb is lehetne. Ez a film viszont, a téma
és a sötét színei ellenére sem vált nyomasztóvá, sőt optimistává tett a lány utolsó
képsorokban mutatott magatartása. Ezért javasoltam a kollégáknak, hogy akár a
diákjaiknak is bemutathatnák.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. június 4. 18:06

Kedves Rita! Valóban nem megfelelő szó hogy bájos, viszont a kislány utolsó mondata fantasztikus volt, ahogy az apját bátorítja! :ymblushing: :movingflower: :flower1:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: nildiko » 2017. június 4. 21:02

Kedves Rita.Köszönöm szépen a kisfilmet.
Pedagógus nap alkalmából szeretettel köszöntelek. @};-
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. június 4. 22:30

Kedves Rita! Köszönöm! S mivel megszólítva is éreztem magam, azonnal megnéztem. A pedagógusnapot sosem tartottam számon, így ismét kiesett a tudatomból, de ezzel a kisfilmmel figyelmeztettél. Ezt is köszönöm! (Írtam már korábban,hogy az évszámokkal, ünnepekkel hadilábon állok.)

A filmet többször fogom megnézni, hisz valóban suliba, órákra való téma. A diákjaim már várják tőlem ezeket az elgondolkodtató történeteket.

Spoiler: mutasd
"A Kettő meg kettő" az egyik osztályban már szállóige lett. Annyira megérintette a csoportot, hogy kérték az ismétlését. Valamelyiket szóban megfenyítettem most az utolsó órák egyikén, mert rendetlenkedett. A filmet már régen néztük. Ennek ellenére beszóltak neki a többiek,hogy 2+2=5. Tetszett,hogy ilyen ironikus humorral kezelték az egyébként feszült pillanatot. Gondolhatod,hogy az én mérgem is elpárolgott!


Ebben a filmben is nagyon tanulságos sok minden. Különösen ma, amikor az ingyen tankönyvek osztogatása miatt már szinte semmi tekintélye nincs az iskolának. Semmiért sem kell megküzdeni, minden természetes, a tanár van a gyerekért és a szülőért. Még a saját gyerekeimnél is azt tapasztalom,hogy amiért nem kell erőfeszítéseket tenni, annak nincs is becsülete. Hogyne lenne ez így a társadalom egyéb színterein.
Valahol nagyon el van szúrva a magyar oktatás ügye, s ez így pedagógusnap tájékán különösen kikívánkozik.
De mindannyian, akik érintettek vagyunk, tudjuk ezt. Nem is szeretnék vitát nyitni, vagy elmélyülni a témában. Hisz mellé tehetné a panaszát bárki, aki az élet egyéb területein tapasztal hasonló anomáliákat.
Itt pedig Nálad, a filmek világában a menekülés, túlélés szigete van, ne fájdítsuk egymás szívét!

Minden fentebb leírt gondolattal egyetértek. Az apa viselkedése, az indoka is érthető.
Megbeszélés kiindulópontja lehet órán az egyenjogúság, a szegénység, a munkanélküliség, a tanulás jelentősége nálunk és más kultúrákban. De biztos vagyok benne,hogy sok egyéb dolog is felszínre kerül.
Spoiler: mutasd
Pl. a választással kapcsolatos fondorlat gusztustalansága. Nekem is azonnal beugrott,hogy a másik gombóc sem húsos.

A filmhez volna egy kérdésem:
Spoiler: mutasd
Jól értelmezem,hogy a kiváló eredmény a folytatásra jogosította a leányt? Milyen borítékkal szaladt az utolsó képkockákon? Úgy gyanítom,kapott valamiféle ösztöndíjat. Erről lehetne tudni valamit, hogy arrafelé ez,hogy történik?
KépKép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2017. június 5. 16:37

Szia Rita!
Kicsit elkésve én is szeretnélek köszönteni pedagógusnap alkalmából.
Megnéztem ezt az elgondolkodtató filmet. Ismét jó választás volt. Először én is kibuktam az apán, de ahogy tovább néztem a végére megértettem, hogy csakis így cselekedhetett. Nem volt más választása. Szerette a gyerekeit és ismerte is őket. Tisztában volt a reakciójukkal is. Szerintem példás apa volt aki minden tőle telhetőt meg akart adni a családjának. Megfőzött a gyerekeknek, munkát keresett és még a vacsorájáról is lemondott a gyerekek javára. Tudta magáról, hogy a tudatlansága, tanulatlansága miatt nem kap munkát. Csak így tudta a fiát kiragadni ebből az ördögi körből. Nagyon jól megcsinált film volt. Pár perc alatt mennyi sok gondolatot ébresztett a nézőkben. Az első reakciót az elítélést és az ellenkezőjét is megéltük a film rövidsége ellenére. Ugyanígy pár perc alatt láttuk a lányt elítélni és megérteni majd vigasztalni is az apját.
Köszönöm szépen.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2017. június 5. 17:07

Ez nálunk nem hiszem, hogy megvalósítható lenne.(((
http://bouvet.cafeblog.hu/2017/06/04/el ... skolakban/
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. június 5. 18:42

nildiko írta:Kedves Rita.Köszönöm szépen a kisfilmet.
Pedagógus nap alkalmából szeretettel köszöntelek. @};-

Kedves Ildikó! Nagyon szívesen!

Köszöntöm a köszöntést!


Kép
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: virag1 » 2017. június 5. 18:54

Kedves Rita !

Utólag is minden pedagógusnak nagy nagy tisztelet, mert a mai világban még nehezebb tanitani hallom az unokáim álltal.( pedig még csak álltalánosba járnak)
A filmről csak annyi, hogy meg lehetett érteni az apát, tudtam, hogy a gombócok közül egyik sem volt húsos.
De ilyenkor mindig az jut eszembe miért nem beszélte meg rendesen előtte a gyerekeivel milyen az anyagi helyzet mit miért tesz. Az élet inkább az ilyen hozzáállás dijazza nem pedig " Te döntesz" de már Én eldöntöttem helyetted, mert ez becsapás és később az apa vissza kapja a gyerekétől ugyanazt a viselkedést esetleg.
:flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. június 5. 19:26

Kedves Zsu! Annyira örülök neki, hogy fáradhatatlanul nézed, viszed és felhasználod
ezeket a kisfilmeket, videókat! Csak páran lehettek, akik éltek a lehetőséggel, de csak
te vagy az, aki rendszeresen beszámol róla, milyen reakciókat váltottak ki a gyerekek
körében, illetve milyen tanulságokat lehetett levonatni velük. De semmi gond, írtam
már neked, ha csak te lennél az egyetlen, aki felhasználja az oktató-nevelő munkája
során, akkor is megérte időt szánni rá. Nálad értő kezekben vannak!


Jót nevettem, hogy fenyegetés lett a 2+2=5-ből! De ez is azt mutatja, hogy célba ért
ennek a kis nyolc percesnek az üzenete. Látom magam előtt, ahogy megjelennek a
fegyveres diákok és ráemelik a képzeletbeli fegyvereiket a te renitens tanulódra.

Spoiler: mutasd
Az ingyen tankönyv mellett ingyen tízórai, gyümölcs, tejtermék, és ebéd is van, amit
a gyerekek nem esznek meg, vagy a falra kennek, vagy elhajigálnak, vagy szétpocsolnak.
De ezt tényleg hagyjuk, mert ha erre gondolok, lilulni kezd a fejem.

Amikor először végignéztem a kisfilmet, az utolsó két mondata miatt dobni akartam.
Nem értettem a lényegét, majd addig forgattam a számban a lány két utolsó mondatát,
az összes többivel és a történésekkel, amíg rá nem jöttem az értelmére. Akkor nagyon
boldog lettem, és abban a pillanatban hozzá is fogtam a fordításhoz. Mikor végeztem,
jött az ellenőrzés. Újra megnéztem a videóval hibák, javítani való után kutatva. Erre
mit látok? Egy újabb dolgot, amit nem értek. A lány kezében ott egy sárga boríték, egy
pont olyan, amilyen az öccse kezében is volt, és a hátán iskolatáska van, ami mondjuk
lehet egyszerű hátizsák is. Mi van? Az előtt pár perccel, mintha le akart volna ugorni a
házuk tetejéről. Ha pénz lenne a borítékban, és ő folytathatná a tanulást, miért akarta
megölni magát? Vagy csak rá akart ijeszteni az apjára, hogy színt valljon? De ki adta
neki a borítékot? Előző este még abban bíztak az öccsével, hogy az apjának lesz pénze
a tandíjra. Egy szóval sem mondta a lány, hogy neki lenne pénze. Szóval nem értem, de
mivel ez kisebb problémának tűnt, mint annak a két fontos mondatnak a nem értése,
ezért szemet hunytam fölötte. De ettől még létezik! Te is észre vetted! Jó lenne tudni!

Egyébként erről a kisfilmről szinte semmit nem találtam a neten. Ha beírom a keresőbe
a címét, akkor kiadja azt a Viki oldalt, ahol én is rátaláltam, és a clermonti nemzetközi
filmfesztivál honlapját, ahol vetítették ezt a filmet. Semmi több!


Nagyon szívesen a feliratot! Remélem a diákok is ráéreznek majd az ízére!

Kép
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. június 5. 19:48

VidékiÉva írta:Szia Rita!
Kicsit elkésve én is szeretnélek köszönteni pedagógusnap alkalmából.
Megnéztem ezt az elgondolkodtató filmet. Ismét jó választás volt. Először én is kibuktam az apán, de ahogy tovább néztem a végére megértettem, hogy csakis így cselekedhetett. Nem volt más választása. Szerette a gyerekeit és ismerte is őket. Tisztában volt a reakciójukkal is. Szerintem példás apa volt aki minden tőle telhetőt meg akart adni a családjának. Megfőzött a gyerekeknek, munkát keresett és még a vacsorájáról is lemondott a gyerekek javára. Tudta magáról, hogy a tudatlansága, tanulatlansága miatt nem kap munkát. Csak így tudta a fiát kiragadni ebből az ördögi körből. Nagyon jól megcsinált film volt. Pár perc alatt mennyi sok gondolatot ébresztett a nézőkben. Az első reakciót az elítélést és az ellenkezőjét is megéltük a film rövidsége ellenére. Ugyanígy pár perc alatt láttuk a lányt elítélni és megérteni majd vigasztalni is az apját.
Köszönöm szépen.

Szia Éva! Szívem szerint szóltál! Ezt az összefoglalót, akár én is írhattam volna! Minden benne
van, ami nekem is eszembe jutott e kis filmecske megnézése kapcsán. Kezdeti haragomat az is
feledtette velem, amit te is említesz, hogy egy rossz apa nem tud ilyen jó testvéreket nevelni a
gyermekeiből. És az is látszott, hogy gondoskodó, hogy fontosnak tartja a gyermekei taníttatását,
még azon az áron is, hogy adósságba veri magát.

Én is úgy jártam, mint te, hogy az elítélést és az ellenkezőjét is nagyon gyorsan átéltem, ahogy
a lány is, sőt ő még az apja vigasztalásáig is eljutott. Végül is az apjának is köze van az ő eszéhez,
és ahhoz, hogy jól tanul. A többi már tényleg csak rajta múlik. Aki értelmes, az ezt a helyzetet is
a maga javára tudja fordítani.

Írtam már többször, hogy mennyire örülök, hogy eltaláltam a rövidfilmekig. Egy jól megalkotott
pár perces kisfilm képes nagyobbat szólni, erőteljesebb hatást kifejteni a nézőre, mint az egész
estés társa. Lásd: The Present, de felsorolhatnám az összeset!


Nagyon szívesen az élményt! Én is köszönöm szépen a köszöntést!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. június 5. 19:57

VidékiÉva írta:Ez nálunk nem hiszem, hogy megvalósítható lenne.(((
http://bouvet.cafeblog.hu/2017/06/04/el ... skolakban/

Éva! Már évekkel ezelőtt hallottam, hogy Hollandiában is a gyakorlaton alapuló
oktatásban részesítik a gyerekeket. Meg is van az eredménye. Ilyen középiskolások
kerülnek ki az iskolapadból, mint ez a fiatalember:

http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=56&t=107
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. június 5. 20:17

virag1 írta:Kedves Rita !

Utólag is minden pedagógusnak nagy nagy tisztelet, mert a mai világban még nehezebb tanitani hallom az unokáim álltal.( pedig még csak álltalánosba járnak)
A filmről csak annyi, hogy meg lehetett érteni az apát, tudtam, hogy a gombócok közül egyik sem volt húsos.
De ilyenkor mindig az jut eszembe miért nem beszélte meg rendesen előtte a gyerekeivel milyen az anyagi helyzet mit miért tesz. Az élet inkább az ilyen hozzáállás dijazza nem pedig " Te döntesz" de már Én eldöntöttem helyetted, mert ez becsapás és később az apa vissza kapja a gyerekétől ugyanazt a viselkedést esetleg.

Kedves Virág! Már többszörös nagymama vagy? De jó neked! Én is vágyom már rá!

Igazad van! Volt olyan jó apa, hogy akár meg is beszélhette volna a gyermekeivel
ezt az egész dolgot. De akkor nem biztos, hogy az az eredmény született volna, amit
ő el szeretett volna érni. (El tudom képzelni, hogy Ling, aki amúgy sem rajongott a
suliért felajánlotta volna, hogy tanuljon a nővére, ő meg elmegy dolgozni.) Arra meg
nem vitte rá a lélek, hogy a lánya arcába mondja, hogy ő azt szeretné, ha az öccse
tanulna tovább. A gombócos trükkel akarta elleplezni, hogy előre eldöntötte a kérdést.

36 éve vagyok a pályán, és igazolhatom, hogy valami nagyon-nagyon csúszik félre,
rossz irányba az oktatásunkban. Szakmai dolgokról nem beszélek most, de azt muszáj
megemlítenem, hogy lassan a gyerek és a szülő irányítja az iskolában folyó munkát,
és a gyerek minden problémájáért is a pedagógus a hibás. Fordítva ülünk a lovon!

Nagyon szívesen a fordítást! Én is köszönöm a kedves szavaidat!

Kép
Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. június 5. 21:25

Kedves Rita, csak nem hagy nyugodni az a boríték! Szerintem van emögött valami ösztöndíjrendszer. Lehet,hogy szociális alapon működik, s a lány szeméremből, vagy más okból nem akarta felhasználni ezt a lehetőséget, bízott az apjában.
A tetőn zajló jelenet egyáltalán nem lehetett komoly, szerintem is ez csak az apának szánt színjáték.

Kicsit utánaolvastam a kínai oktatásnak. Bár konkrétan nem találtam ösztöndíjra utaló adatokat, egy-két jelenség mégis arra enged következtetni,hogy a jól tanuló, de szegény diák értékes, érdemes a támogatásra. Kína érdeke ugyanis,hogy támogassa az oktatást, felkarolja az elmaradott térségek iskoláit pl. közétkeztetés, szociális védőháló, stb.
A legújabb ötéves tervükben a középfokú oktatás ingyenessé tétele szerepel.
A közlemény az oktatásra is fontos szempontként hivatkozik: a szegény családból származó diákok számára ingyenessé tenné a középfokú oktatást, és segélyről is gondoskodna számukra.


A pisa felmérés szerint 2011-ben Sanghajban voltak a legjobbak a diákok.
S egy 2014-es tanulmány a Könyv és Nevelés folyóiratból a kínai oktatás rendszeréről.

:-? Egy újabb ablak a világra. Köszönöm! ^:)^
KépKép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2017. június 6. 14:52

Rita írta:
VidékiÉva írta:Ez nálunk nem hiszem, hogy megvalósítható lenne.(((
http://bouvet.cafeblog.hu/2017/06/04/el ... skolakban/

Éva! Már évekkel ezelőtt hallottam, hogy Hollandiában is a gyakorlaton alapuló
oktatásban részesítik a gyerekeket. Meg is van az eredménye. Ilyen középiskolások
kerülnek ki az iskolapadból, mint ez a fiatalember:

http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=56&t=107

Még régebben a Tv-ben hallottam róla. Majd megnézem ezt is. Köszi: Éva
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. június 6. 17:17

VidékiÉva írta:
Rita írta:
VidékiÉva írta:Ez nálunk nem hiszem, hogy megvalósítható lenne.(((
http://bouvet.cafeblog.hu/2017/06/04/el ... skolakban/

Éva! Már évekkel ezelőtt hallottam, hogy Hollandiában is a gyakorlaton alapuló
oktatásban részesítik a gyerekeket. Meg is van az eredménye. Ilyen középiskolások
kerülnek ki az iskolapadból, mint ez a fiatalember:

http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=56&t=107

Még régebben a Tv-ben hallottam róla. Majd megnézem ezt is. Köszi: Éva

nem mindennapi élményben lesz részed, én kötelezővé tenném ott fent a fejeseknél, akik hozzák a mindenféle határozatokat ...és a tanárok már lassan mindent tudnak csak tanítani nem ...mert arra hagynak lassan a legkevesebb időt! :-q :-??
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2017. június 6. 22:54

http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=56&t=107[/quote]
Még régebben a Tv-ben hallottam róla. Majd megnézem ezt is. Köszi: Éva[/quote]
nem mindennapi élményben lesz részed, én kötelezővé tenném ott fent a fejeseknél, akik hozzák a mindenféle határozatokat ...és a tanárok már lassan mindent tudnak csak tanítani nem ...mert arra hagynak lassan a legkevesebb időt! :-q :-??[/quote]
Szia Kata!
Majd holnap megnézem. Ma néztem meg az Ustad hotelt, még a hatása alatt vagyok.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Highest Mark / A legjobb eredmény

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. június 11. 19:24

mikaz írta:Kedves Rita, csak nem hagy nyugodni az a boríték! Szerintem van emögött valami ösztöndíjrendszer. Lehet,hogy szociális alapon működik, s a lány szeméremből, vagy más okból nem akarta felhasználni ezt a lehetőséget, bízott az apjában.
A tetőn zajló jelenet egyáltalán nem lehetett komoly, szerintem is ez csak az apának szánt színjáték.

Kicsit utánaolvastam a kínai oktatásnak. Bár konkrétan nem találtam ösztöndíjra utaló adatokat, egy-két jelenség mégis arra enged következtetni,hogy a jól tanuló, de szegény diák értékes, érdemes a támogatásra. Kína érdeke ugyanis,hogy támogassa az oktatást, felkarolja az elmaradott térségek iskoláit pl. közétkeztetés, szociális védőháló, stb.
A legújabb ötéves tervükben a középfokú oktatás ingyenessé tétele szerepel.
A közlemény az oktatásra is fontos szempontként hivatkozik: a szegény családból származó diákok számára ingyenessé tenné a középfokú oktatást, és segélyről is gondoskodna számukra.


A pisa felmérés szerint 2011-ben Sanghajban voltak a legjobbak a diákok.
S egy 2014-es tanulmány a Könyv és Nevelés folyóiratból a kínai oktatás rendszeréről.

:-? Egy újabb ablak a világra. Köszönöm! ^:)^

Kedves Zsu! Jó, hogy írtad, hogy ez a kisfilm egy újabb ablak volt a világra, mert nekem ez
így ilyen formában eszembe sem jutott. Annyiszor írtuk már, de olyan nagy igazság, hogy
szívesen írom újra meg újra, hogy a sorozatokkal, filmekkel mennyi mindent lehet tanulni,
és az sem utolsó szempont, hogy milyen szórakoztatóan.

Nem tudok megfejtést a borítékra, bárhogy töröm a fejem, úgyhogy elengedem ezt a kérdést.
Igazat adok az apának. A lány megfogja állni a helyét, bármibe kezd, most már csak azért is.

Köszönöm a linkeket!
Az ötéves terveset már majdnem elolvastam. Hihetetlen volt, amikor
arról írnak, hogy a rengetegféle írásjel miatt, egy 9-10 éves gyerek még csak egy egyszerűbb
meséskönyvet tudna elolvasni. Az alsó középiskolások, vagyis a 9.-10. osztályosok egy regénnyel
is elboldogulnak már. Emellett már elsőtől tanulják pinjint is, a kínai nyelv fonetikus, latin betűs
átírását is. Írni is és olvasni is. Nem könnyű kínai diákoknak!

Szép estét kívánok!

Kép

Vissza: “Kína”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég