Beyond Beauty - Taiwan from Above / Tajvan a magasból (online is nézhető)

Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. március 25. 15:58

Rita! Csodálatos és egyben rémísztő is volt ez a film. A gyönyörű képeket látva az első gondolatom az volt, hogy a legjobb képzőművész és alkotó a természet. Az ember ezt teszi tönkre. Indingó nagyon szépen összefoglalta az egészet, nem akarok ismételgetni. Milyen jó lett volna a "fejlődést" is látni a film folytatásában, sajnálom a tragikus balesetet szenvedett stábot.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 25. 18:14

andingo írta:Húúúú!!!! Ez egy brutális katasztrófafilm csodás köntösben. Megmondom őszintén, nem erre számítottam, mivel semmit nem olvastam el róla. Gondoltam, h a reggeli kv-m mellett szépen bóbiskolva nézegetem a táj szépségeit. Hát nem egészen ez történt. Menet közben jegyzeteltem, nehogy elfelejtsem, mit is akarok írni (1 oldal lett :-o ).

Andi! Új műfajt találtak fel a tajvaniak, aminek te megtaláltad a nevét is: brutális katasztrófafilm
csodás köntösben. Jót nevettem rajta. Nagyon találó!
Amikor a kezdeti lassúságról és bealvásról írtál az első hsz.-ben, már sejtettem, hogy nem láttál
mindent. Később írtad is, hogy majd visszajössz, ha megnézted. Az a kezdeti "örömfilmezés" azért
kellett, hogy még jobban lesokkoljon, ami utána jön. Hatásvadászat áldozatai lettünk. Jól tették!
Ha a természetről, a környezetről van szó, ütős módszerek kelljenek. És még ezek sem elég hatásosak!
andingo írta:Megpróbálom összefoglalni, bocsi, ha hosszúra sikeredik a hsz-em.

Minél hosszabb, annál jobb!
andingo írta:Ez a film is igazolja, hogy az ember a saját maga ellensége, ahogy a végén is mondja: "a fellendülés csúcspontja a hanyatlás kezdete" , "gátat kell szabni végtelen vágyainknak", ami valljuk be őszintén, nagyon nehéz. Most már én is hiányolnám pl a netet, pedig milyen jól elvoltam nélküle.

Így van! Már nem tudunk net, elektromos áram, fa, szén, víz, nélkül meglenni, de mégis vissza lehet
venni bizonyos dolgokból. Például magashegyi teára nincs szükség, sőt magashegyi káposztára sem.
A cikkben, aminek a linkjét betettem, olvasható, hogy könyörtelenül kivágják a híres tajvani teát
adó cserjéket, hogy visszafásítsanak. Tudják, hogy per pillanat rosszat tesznek, mert a csemeték
gyökere még nem fogja meg úgy a talajt, mint a teacserjéé, de hosszú távon gondolkodnak, és ez a
helyes. Ez persze csak a magas hegyeken lévő teacserjékre vonatkozik. Hát majd alacsonyabb helyről
származó teát isznak az emberek.
andingo írta:Fentről nézve nem is gondolja az ember, milyen katasztrófa áll a táj szépsége mögött. Hiszen turistaként én is csak azt gondolom, de jó lenne oda elmenni, fotózni, megmászni stb. De amíg én csak eddig jutok, addig mások már továbbgondolták, hogy akkor mutassuk meg másoknak, ahhoz, hogy könnyen, gyorsan ide tudjanak jönni, út, szálloda stb kell. "Ha a profit a tét, kit érdekel a környezet?"
Nem is tudom, melyik volt a legborzalmasabb kép. Talán nem is kell rangsorolni.

Addig, amíg meg nem néztem a filmet, nem értékeltem igazán ezt a "fentrőlnézős" módszert. Azt
gondoltam, hogy veszíteni fog a film az élvezeti értékéből. Hiszen mi látszik madártávlatból? A
részletek nem, pedig az ördög abban rejlik. Gyorsan kiderült, hogy az ördög az egészben is benne
rejtőzik... mindenben, amibe az ember beavatkozik.
Számomra a legmegdöbbentőbb az a tény volt, hogy süllyed a sziget. Belegondoltam a következményeibe.
Ha a völgyekben nincs már elég hely, az ember a dombok és hegyek ellen indít harcot, ahogy a filmben
is megfogalmazták. Akkor újabb erdőirtás -> földcsuszamlás -> sárlavina... csak remélni tudom, hogy
mégsem ez a forgatókönyv érvényesül. A fekete, sárga és piros folyók látványa volt a másik, ami miatt
sírni tudtam volna. És folynak bele a tengerbe, szivárognak bele a talajba....
andingo írta:A hullámtörők építése, mely eróziót okoz, ez ellen újabb betontömbök lerakása (55,56% ????!!!!), mely miatt nem is lehet már a parton sétálni? Ezért pl haragszom az Emirátusokra is. Csodálatos mesterséges szigeteket hoztak létre a part mentén, befolyásolva az áramlatokat.

Mindenbe bele kell avatkoznia az embernek: hullázás, áramlás... persze a következményekkel
senki nem számol, vagy számol, de magasról tesz rá.
Köszi az Aral-tóról a képeket! Az is megdöbbentő!
andingo írta:Tudom, hogy sokan vannak, a hegyvidékes terület miatt, nehéz építkezni, de valahol meg kellene találni a megoldást.

Azt is fel kell fogni ésszel, ha kinőtték a szigetet. Vagy ha nem ez a gond, akkor dugják össze a tudósok
a fejüket, és találjanak ki valamit a modern technikák segítségével. Még magasabb házak... vagy mint
a hollandok hódítsanak területeket a tengertől... vagy... építkezzenek a hegyre, de cikkcakk alakban,
vagy mit tudom én. Tuti, hogy van megoldás.
andingo írta:Azt hiszem ez az idézet tökéletes ide:
“Jegyezd vele az égre
Örök tanúságul:
Habár fölül a gálya,
S alul a víznek árja,
Azért a víz az úr!”...

Igen, tökéletes!
andingo írta:Köszönöm mégegyszer a feliratot.Bocsi, hogy hosszúra sikeredtem, de muszáj volt kiírnom ;) Most elmegyek csillámpónikat nézni, hogy helyrehozzam a lelkibékémet :D :D

Nagyon szívesen! Ahogy a fb-on is írtam, a legbiztosabb lelki béke helyrebillentő, energiaszint emelő a
az Ázsia ösvény a mennyben. Apropó! Ők nem okoznak semmiféle katasztrófát. És még netjük sincs!
Máskor is add ki magadból, ami kikívánkozik! Nagyon szeretem olvasni mások véleményét.
andingo írta:Ez most jutott eszembe. Volt egy rajzfilm: Az Albert mondja... a természet jobban tudja magyar–német televíziós rajzfilmsorozat, amiben egy varjú(?) mutatott be dolgokat a gyerekek számára. Nagyon érthetően és már akkor figyelmeztetően '96-ban. Én imádtam felnőttként is nézni. Megrendítő és tanulságos volt

Ismerősnek tűnt ez a rajzfilm, de nem tudtam hová tenni, ezért utána néztem. A yt-on és a Dailymotion-ön
is fent vannak a részei. Nem nagyon láttam ezt a sorozatot, de ha lesz unokám, nézni fogjuk!!

Kép
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: virag1 » 2018. március 25. 18:16

Köszönet ezért az újabb érdekes és elgondolkoztató filmért.
Sajnos amit taglal azt látjuk másutt is akár kis hazánkba is.
A viz és a környezetünk védelméért sokan még anyit se hajlandóak tenni amit már lehet. szelektiv hulladékgyüjtés,vagy már nálunk is elérhető áron kapható jó minőségű magyar ÖKO moso és mosogató szer valamint testápló szerek.
A lefolyóba nem öntünk olajat és igy tovább.
Ahogy elnéztem a filmet még egy jutott eszembe ami ázsiára ugy néz ki jellemző az a hirtelen iparosodás és annak következményei. Hatalmas toronyházak lakóparkok. Itt nálunk a " nagyfaluban" nincs ilyen méretű épületek mint amiket láttunk. Igaz ott meg nincs a mult században épült házak. A napokban néztem egy magyar lány Lilla vlogját ( anyit kell tudni róla kinn tanult 6 évet kinban most jött haza ) ahol azt meséli, hogy kinában hogy lett egy halászfaluból 40 év alatt millós város.
akit érdekel itt megnézheti a régebbi bejegyzései is érdekesek.
Köszönet mégegyszer ezért a filmért is. Nagyon köszönöm hogy ilyeneket is fordítasz.
. :flower1: :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 25. 19:07

Szia Cicus! Olyan nehezen indult meg a topik, de beindult végre! Amikor ilyen van, mindig elbizonytalanodom.
Azt gondolom, biztosan kifacsart ízlésem van, hogy csak nekem tetszik, amit fordítottam, másnak nem.
Most már nagyon jó érzés, hogy többen is nagyon jókat írtatok róla. Nőtt is egy kicsit a letöltési hajlam.
Sokan csak arra várnak, hogy mások véleményéből kiolvassák, érdemes-e leszedniük a filmet vagy sem.
Csodásak voltak a bevezető képsorok. Jól kitalálták, hogy sokáig mutogatják nekünk, essünk csak egyik
ámulatból a másikba, hogy aztán jól képen töröljenek bennünket a valósággal. Megrázó volt! Még jó, hogy
jöttek a záróképsorok! És milyen hosszan azok is!

Nagyon szépen fogalmaztad meg a véleményedet. A tiéd már egy magasabb szint, amit a fb-on nem mindig
értek, mert nem is ástam magam bele ezekbe a dolgokba olyan mélyen, mint te, de most mindent értettem,
és teljes mértékben azonosulni tudok vele.


Ahogy már írtam, azt én is látom, hogy itt a földön mi vagyunk a legfeleslegesebbek, és a legkártékonyabbak.
Nélkülünk is mozog a föld, nem áll meg az élet, mégis elszemtelenedtünk, el vagyunk telve magunktól. Az állatok
soha nem pusztítanak önös érdekből, nem szaporodnak túl, még a ragadozók sem mészárolnak feleslegesen,
annyi zsákmányt kapnak el, amennyitől jóllaknak, egy kicsivel sem többet... nekünk viszont semmi sem elég.
Ez annyira szörnyű! Nem véletlen, hogy olyan boldogság fog el, ha a Himalájában élő törzsek életébe leshetek
bele.

Az igazi reményt a te írásodból olvastam ki. Nagyon köszönöm neked!!!

Kép
Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. március 26. 15:25

Nagyon várom már hogy én is nézhessem, mindenesetre legalább már a gépemen pihen. Tegnap odáig eljutottam, hogy a letöltött filmeket a feliratokkal összeraktam, és mentek a helyükre.! Veszek pendraydot és letöltöm, ez lesz a húsvéti és egyéb ajándékom Katáéknak és Feróéknak!
Olyan álmos vagyok, biztos az időtől is hogy muszáj ledőlnöm, ma már nem iszom több kávét, a napit már megittam 3.-at. Jövök majd a többi dolgokért is, de még egy feliratért rohanok, hogy az is a helyén legyen.
Nagyon élveztem az olvasmányokat, úgyhogy még inkább vágyom a megnézésére! :D :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 26. 17:54

virag1 írta:Köszönet ezért az újabb érdekes és elgondolkoztató filmért.
Sajnos amit taglal azt látjuk másutt is akár kis hazánkba is.
A viz és a környezetünk védelméért sokan még anyit se hajlandóak tenni amit már lehet. szelektiv hulladékgyüjtés,vagy már nálunk is elérhető áron kapható jó minőségű magyar ÖKO moso és mosogató szer valamint testápló szerek.
A lefolyóba nem öntünk olajat és igy tovább.
Ahogy elnéztem a filmet még egy jutott eszembe ami ázsiára ugy néz ki jellemző az a hirtelen iparosodás és annak következményei. Hatalmas toronyházak lakóparkok. Itt nálunk a " nagyfaluban" nincs ilyen méretű épületek mint amiket láttunk. Igaz ott meg nincs a mult században épült házak. A napokban néztem egy magyar lány Lilla vlogját ( anyit kell tudni róla kinn tanult 6 évet kinban most jött haza ) ahol azt meséli, hogy kinában hogy lett egy halászfaluból 40 év alatt millós város. akit érdekel itt megnézheti a régebbi bejegyzései is érdekesek.
Köszönet mégegyszer ezért a filmért is. Nagyon köszönöm hogy ilyeneket is fordítasz.
. :flower1: :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:

Kedves Virág! Neked is nagyon szívesen! Épp a videónézésből jövök, mármint a Lilláéból,
amit belinkeltél. Nagyon értelmes, jópofa, humoros lány, és nagyon élvezetes amit csinál.
Fogok többet is nézni tőle. Köszönöm, hogy belinkelted!

Igen, nálunk is, és máshol is a világban hatalmas probléma a környezetszennyezés és a
természet semmibe vétele, de itt olyan gondokkal szembesültünk, amiket a mi földrajzi
elhelyezkedésünk és adottságaink miatt nem annyira ismertünk. Gondolok itt a meredek
lejtőkön megcsúszó földekre, sárfolyamokra, a tengerpartokon tönkretételére, a talaj
süllyedésére... ilyeneket még nem láttam, ezért ezek nagyon érdekesek voltak számomra.

Nagyon igazad van abban, hogy ott gyors városiasodás van toronyházakkal, nálunk meg
ez egy sokkal lassabb folyamat. Én nagyon szeretem, hogy nálunk nincsenek felhőkarcolók,
és ugyanígy szeretem az érzést, amikor Angliában vagyok. A legnagyobb városokban is
alacsony építésűek az épületek.

Én is nagyon boldog vagyok, ha találok lefordítható dokumentumfilmet. A kedvenceim!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 26. 17:58

Kata58 írta:Nagyon várom már hogy én is nézhessem, mindenesetre legalább már a gépemen pihen. Tegnap odáig eljutottam, hogy a letöltött filmeket a feliratokkal összeraktam, és mentek a helyükre.! Veszek pendraydot és letöltöm, ez lesz a húsvéti és egyéb ajándékom Katáéknak és Feróéknak!
Olyan álmos vagyok, biztos az időtől is hogy muszáj ledőlnöm, ma már nem iszom több kávét, a napit már megittam 3.-at. Jövök majd a többi dolgokért is, de még egy feliratért rohanok, hogy az is a helyén legyen.
Nagyon élveztem az olvasmányokat, úgyhogy még inkább vágyom a megnézésére! :D :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Szia Kata! Nagyszerű a film, te is élvezni fogod!

Lehet, hogy tavaszi fáradságban szenvedsz? Esetleg az óra átállítás viselt meg a kelleténél jobban?
Ha úgy érzed pihenned kell, tedd azt! Kis szendergés után máris jobban fogod érezni magad.

Kép
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2018. március 27. 21:00

Kedves Rita! Megnéztük tegnap a filmet.Nagyon,nagyon tetszett.Csodáltuk a gyönyörű tájakat.A fokozatosságot,ahogy ez a hazáját szerető ember megcsinálta a légi felvételeket.Milyen jól látja,hogy Tajvan is,mint felénk is történik csak az azonnali profitra gondol.Mindig eszembe jutott amíg néztük,valahol olvastam "Fáj a földnek az ember" Sokat nem írok,elolvastam a hozzászólásokat.Nálam jobban már megírták.Jó volt látni a végén,hogy családok biogazdálkodásba kezdtek.Szép gondolatokat fordítottál,nagyon meghatódtam.Köszönöm ,még egyszer a munkádat. :-bd ^:)^ :-h Nagyi
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 29. 19:30

Kedves Nagyi! Olyan jó volt olvasni a te véleményedet is, és persze a fordításról írottakat is!
A dokumentumfilmekben mindig más a szókészlet és a stílus, mint a hétköznapi sorozatokban,
amit nekem is követnem kell, és ez jól megdolgoztatja az agysejtjeimet. Ez nagy élvezetet
okoz nekem.

Jó lenne, ha a szerencsétlenül járt rendező helyett valaki átvállalná a folytatás befejezését.
Talán már fejlődést is fel tudnának mutatni.


A rendező: Chi Po Lin:

Kép
vica5059
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017. október 26. 15:50

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: vica5059 » 2018. március 31. 19:22

Kedves Rita ! Bár még nem volt érkezésem a filmet végignézni, de már előre köszönöm az élményt. A sok komment áradozása biztosítja, hogy valódi élményben lesz részem, illetve nagyon örülök, a hozzászólók természetszeretetének, ill. természetféltésének, örülök, hogy ebben egyre többen egyetértünk. Egyuttal nagyon kellemes ünnepeket kívánok Neked és kedves családodnak. Üdv. Éva
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 11. 15:12

vica5059 írta:Kedves Rita ! Bár még nem volt érkezésem a filmet végignézni, de már előre köszönöm az élményt. A sok komment áradozása biztosítja, hogy valódi élményben lesz részem, illetve nagyon örülök, a hozzászólók természetszeretetének, ill. természetféltésének, örülök, hogy ebben egyre többen egyetértünk. Egyuttal nagyon kellemes ünnepeket kívánok Neked és kedves családodnak. Üdv. Éva

Kedves Éva! Nagyon szégyellem magam! Valahogy elkerülte a figyelmemet a hozzászólásod.
Mindig rosszul érzem magam, ha ilyen történik, de most még inkább. Nem tudtam viszonozni
a húsvéti jókívánságodat. :( Remélem, hogy a tiéd is kellemesen telt.

Lehet, hogy már meg is nézted a filmet. ha igen, bízom benne, hogy olyan volt, amilyennek a
hozzászólások olvasása után elképzelted! Ha még nem kezdtél bele, akkor ugyanezt kívánom:
bízom benne, hogy olyan lesz, amilyennek elképelted a hsz.-ok olvasása közben!

Imádom a dokumentumfilmeket, de legfőképpen azokat, amik a természettel a környezettel,
és a természet közeli népek, törzsek életével foglalkozik. Nem vagyok hangos természet- és
környezetvédő, de a gyerekeimet és az iskolában a tanítványaimat is a természet szeretetére,
a környezetünk megóvására neveltem, nevelem.

Én is nagyon szeretem, amikor a hozzám hasonlóan lelkes társaimmal találkozom a dokumentum
sorozataim és filmjeim topikjában.

Kép
vica5059
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017. október 26. 15:50

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: vica5059 » 2018. április 16. 16:44

Kedveys Rita ! Igazán nincs miért szégyelld magad, nagyon kedves vagy, hogy minden reagálásra előbb, vagy utóbb, de mindig válaszolsz. Sajnos, mint láthatod én magam is elég hektikusan tudok jelen lenni, van hogy sűrűn, van hogy hosszabb kihagyással. Így sajnos a filmhez sem volt még szerencsém, de feltétlen megnézem és jelentkezem. Üdv. Éva

Vissza: “Tajvan”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég