Beyond Beauty - Taiwan from Above / Tajvan a magasból (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Beyond Beauty - Taiwan from Above / Tajvan a magasból (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 22. 18:44

Kép

Műfaj: dokumentumfilm
Részek száma: 1
Hossza: 98 perc
Vetítés kezdete: 2013. 11.01.
Ország: Tajvan
Nyelv: mandarin
Rendezte: Chi Po Lin
Zene: Ricky Ho, Nolay Piho

Történet:

Chi Po Lin, a jól ismert tajvani rendező rendhagyó perspektívából, helikopterből filmezve mutatja be hazáját, Tajvant. Az ok, a magasban
olyan dolgokat is látni, amik odalentről nem, vagy alig észrevehetők. Ezek lehetnek örömteli szép dolgok, és lehetnek elszomorítóak is.

A filmből megismerhetjük Tajvan csodálatos természeti értékeit épp úgy, mint a környezeti károk következményeit, az erdőkre, a hegyekre,
a vizes élőhelyekre, a folyókra, a tengerre, és nem utolsó sorban magára az elkövetőre, vagyis az emberre gyakorolt negatív hatásait.

A film utolsó képsorai a reményt is megcsillantják. Talán még nem késő, és élhető szigetet sikerül örökül hagyni a következő generációnak.

„Mert e földet nem örököltük, hanem kölcsön kaptuk.”


A Beyond Beauty – Taiwan from Above 2013-ban a Golden Horse Awardson elnyerte a legjobb dokumentumfilmnek járó díjat.

A film már az első héten annyi bevételt hozott, hogy a mai napig Tajvan legsikeresebb dokumentumfilmje.

A magával ragadó filmzene Ricky Ho szingapúri zeneszerző érdeme. Nolay Piho bennszülött művész-lelkipásztor pedig saját dalát adja elő
a filmben.

Kisebb (1,88 GB) és nagyobb (2,8 GB) méretben is feltöltöttem a videókat a Megára. A kisebb méretűhöz át kell nevezni a feliratot!

Köszönöm Pirmajer Kornéliának az online feltöltést!

Kellemes repülést, jó szórakozást kívánok!


Fordította: ezoritu


Online nézhetőség:


Videók letöltése:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 22. 18:53

Jó szórakozást kívánok ehhez a nem mindennapi dokumentumfilmhez!

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. március 22. 19:01

Rita! Nagyon örülök ennek az újabb dok. filmnek. Köszönöm szépen. Most csak letöltöm, a hétvégén lesz időm megnézni. ^:)^ :ymapplause:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. március 22. 20:52

Szia Rita! Most értem ide, kisebb kalandozással. Máris viszem a nagyobbik megásat, gondoltam képileg is szebb. Én is örülök, hogy megint gazdagabbak leszünk egy izgalmas dokumentumfilmmel. JÓL tetted, hogy máris kitetted, addig is a másik sorit is nyugodtabban fogod tudni fordítani. Kellemes estét, remélem holnaptól már tényleg tavaszias idő lesz. Bár ide eső van ígérve... :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2018. március 23. 0:02

Kedves Rita!Köszönöm a filmet.Nagyon örülök neki,mert ezt a műfajt nem egyedül fogom nézni.A hétvégén biztosan megnézzük a párommal.Üdv.nagyi ^:)^ :-h :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 23. 5:24

Gabóci5 írta:Rita! Nagyon örülök ennek az újabb dok. filmnek. Köszönöm szépen. Most csak letöltöm, a hétvégén lesz időm megnézni. ^:)^ :ymapplause:

Szia Gabi! Jó lesz hétvégén is! Nagyon fog tetszeni ez a dokumentumfilm is!
Tetszik, ahogy becsomagolták a rosszat két jó közé szendvicsként! Először kapunk egy szemet
kápráztató képsorozatot a gyönyörű természeti környezetről, majd jön a feketeleves, amit
persze az embereknek köszönhetnek, majd újra örülhetünk... van remény, hogy az ember jóvá
tudja tenni a korábbi ostobaságait.

Holnapra jó időt, kellemes kastélylátogatást kívánok!

Nagyon szívesen!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 23. 5:31

Kata58 írta:Szia Rita! Most értem ide, kisebb kalandozással. Máris viszem a nagyobbik megásat, gondoltam képileg is szebb. Én is örülök, hogy megint gazdagabbak leszünk egy izgalmas dokumentumfilmmel. JÓL tetted, hogy máris kitetted, addig is a másik sorit is nyugodtabban fogod tudni fordítani. Kellemes estét, remélem holnaptól már tényleg tavaszias idő lesz. Bár ide eső van ígérve... :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Szia Kata! Nagyon szívesen a filmet! Jól tetted, hogy a nagyobb videót szedted le! Annyira csodálatos
tájakra repítenek el bennünket, hogy megérdemli a jó minőséget. Én is a nagyobbat néztem fordítás
közben és azt is tettem el magamnak.

Mától folytatom a Woman of Dignity-t!

Most reggel még mindig -4 fok van, de ez már semmi a tegnapi -7-hez képest!

Jó szórakozást kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 23. 5:35

Magdimama írta:Kedves Rita!Köszönöm a filmet.Nagyon örülök neki,mert ezt a műfajt nem egyedül fogom nézni.A hétvégén biztosan megnézzük a párommal.Üdv.nagyi ^:)^ :-h :-bd

Kedves Nagyi! Nagyon szívesen a filmet! Sem te, sem a párod nem fogtok benne csalódni!
Méltán lett kategóriájának legjobbja! Élveztem minden pillanatát. Azt is szerettem, hogy
kendőzetlenül, őszintén mutatják be a problémákat is.

Jó szórakozást kívánok!

Kép
zsuzsianyu2
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:39

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: zsuzsianyu2 » 2018. március 23. 13:41

Kedves Rita ! Mivel itt szakad hó most ! Megnéztem ezt a különleges filmet ! Fantasztikus volt bevallom többször megálltam és vissza néztem a csodák :) miatt és a szörnyűségek :( miatt is és igen olyan szendvicsre készítették el a filmet ..de vajon 2013 óta van e pozitív változás az életükben ? Köszönöm szépen a fordítást ! :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 23. 17:46

Kedves Zsuzsi! Köszönöm a visszajelzésedet! Te vagy az első, aki megírta, milyennek látta a filmet.
Minden új filmnél, sorozatnál izgatottan várom, hogy megjelenjenek az első vélemények. Kíváncsi
vagyok, másnak is annyira tetszett-e, mint nekem.

Nagyon örülök, hogy te is fantasztikusnak találtad a filmet! Nem értem, miért gatyáztam vele eddig!
Már réges-régen letöltöttem az AvistaZról, de csak pár nappal ezelőtt néztem bele. Tajvan nem érdekel
annyira, mint Kína - legalábbis ezt hittem eddig - emiatt nem éreztem elég erős késztetést a fordításhoz.
De amikor végignéztem, szinte azonnal bele is kezdtem, annyira magával ragadott.

Igen, történtek változások. Már a film előtt is elkezdődött, és azóta is tart. Folyik a visszaerdősítés.
Felszámolják a magashegyi teaültetvényeket. Itt olvastam erről:

http://www.teautja.hu/teazine/high-tea/cha-qi-a-tea-ereje/tajvani%20organikus%20oolong%20te%C3%A1k%20alkonya

Kép
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. március 24. 9:59

Szia Rita!
Nagyon megörültem ennek a filmnek,pedig még nem is néztem meg,de alig várom,hogy
ma délután sort kerítsek rá.Az első "találkozásom" Tajvannal talán 25 éve egy filmsorozat
volt,ami a 2.Világháború alatt játszódik és egy gazdag tajvani család lányáról és egy szintén
gazdag angol fiúról szól,aki Tajvanon élt.Nemcsak a történet volt nagyon érdekes és szép,
hanem a tájak is csodálatosak voltak.Sajnos nem tudom a címet,pedig már kerestem a neten,
de eddig nem találtam.A Tajpan szóra emlékszem a film címéből,de lehet ez is csak a képzelet
játéka ;;)
Ezért is örülök annyira a filmnek,amit nagyon szépen köszönök,hogy lefordítottál :x
Ha megnéztem jövök majd vissza!
Gyönyörű hétvégét


A képen Tajvan Nanya Rock

Kép
Avatar
Cherry17
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018. március 22. 23:22

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Cherry17 » 2018. március 24. 11:07

Kedves Ezoritu!

Lenyűgöző volt ez a természetfilm és mivel fülhallgatóval néztem a dolby még megsokszorozta az élményt, legyen az a tenger hullámzása vagy az égő tűz ropogása, a csodálatosan szép zenéről, zenékről nem is beszélve. Reggelente csak ilyen témájú filmeket nézek egy bizonyos csatornán, ezért sajnos tisztában vagyok azzal, mennyire mérgezi, pusztítja az emberiség a földet. Szerencsére sokan vannak, akik reményt adnak azzal, hogy harcolnak ellene és a gyermekeiket is erre szemléletmódra tanítják. Maga a film csodálatos, bámulatba ejtő tájakkal halmoz el és még én sem láttam Tajvant ilyen mivoltában. A fordításod nagyon tetszett (mindig is), úgyhogy enélkül úgy érzem, most egy kicsit szegényebb lettem volna. A végén a hatalmas hegy tetején éneklő kórus rendesen könnyeket csalt a szemembe. A hatalmas lábnyomok a szántóföldeken, az integető emberek, a vízben szántó bácsikák, mind mind sokáig még megmaradnak az emlékezetemben, ha meg elfelejteném, újra nézem, mert ezek azok a filmek, amik megunhatatlanok. KÖSZÖNÖM ^:)^ :D
emocha
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. február 28. 18:01

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: emocha » 2018. március 24. 15:04

Kedves Rita!
Most töltöm le a filmet. Régebben a tv-ben ment, már nem tudom melyik csatornán, egy dokumentum film Tajvanról, de már nem igazán emlékszem rá. Annyi maradt meg belőle, hogy magyar szerzetesi missziót is bemutattak, ami a hegyekben volt valahol a nemzetiségi területen. Az esti programom meg lesz ezzel. Köszönöm! :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 24. 17:10

cicus írta:Szia Rita!
Nagyon megörültem ennek a filmnek,pedig még nem is néztem meg,de alig várom,hogy
ma délután sort kerítsek rá.Az első "találkozásom" Tajvannal talán 25 éve egy filmsorozat
volt,ami a 2.Világháború alatt játszódik és egy gazdag tajvani család lányáról és egy szintén
gazdag angol fiúról szól,aki Tajvanon élt.Nemcsak a történet volt nagyon érdekes és szép,
hanem a tájak is csodálatosak voltak.Sajnos nem tudom a címet,pedig már kerestem a neten,
de eddig nem találtam.A Tajpan szóra emlékszem a film címéből,de lehet ez is csak a képzelet
játéka ;;)
Ezért is örülök annyira a filmnek,amit nagyon szépen köszönök,hogy lefordítottál :x
Ha megnéztem jövök majd vissza!
Gyönyörű hétvégét!


Szia Cicus!
Gondoltam is rád, mert tudom, hogy te is mennyire szereted a természetet. Nem fog csalódás okozni!

Elsőre furcsának tűnt, hogy tajvani sorozatot vetítettek valaha is a TV-ben, aztán rájöttem, hogy angol
film lehetett, amit láttál, ha angol fiú is szerepelt benne.

Jó szórakozást kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 24. 17:55

Cherry17 írta:Kedves Ezoritu!

Lenyűgöző volt ez a természetfilm és mivel fülhallgatóval néztem a dolby még megsokszorozta az élményt, legyen az a tenger hullámzása vagy az égő tűz ropogása, a csodálatosan szép zenéről, zenékről nem is beszélve. Reggelente csak ilyen témájú filmeket nézek egy bizonyos csatornán, ezért sajnos tisztában vagyok azzal, mennyire mérgezi, pusztítja az emberiség a földet. Szerencsére sokan vannak, akik reményt adnak azzal, hogy harcolnak ellene és a gyermekeiket is erre szemléletmódra tanítják. Maga a film csodálatos, bámulatba ejtő tájakkal halmoz el és még én sem láttam Tajvant ilyen mivoltában. A fordításod nagyon tetszett (mindig is), úgyhogy enélkül úgy érzem, most egy kicsit szegényebb lettem volna. A végén a hatalmas hegy tetején éneklő kórus rendesen könnyeket csalt a szemembe. A hatalmas lábnyomok a szántóföldeken, az integető emberek, a vízben szántó bácsikák, mind mind sokáig még megmaradnak az emlékezetemben, ha meg elfelejteném, újra nézem, mert ezek azok a filmek, amik megunhatatlanok. KÖSZÖNÖM ^:)^ :D

Kedves Cherry! Köszöntelek a fórumomban! Érezd otthon magad!

Boldog vagyok, hogy ennyire tetszett a Beyond Beauty! Köszönöm a dicséretet! Nemcsak azért vágyok
dokumentumfilmeket fordítani, mert imádom őket, hanem azért is, mert nagyobb kihívás, mint a sorik.
Komolyabb a szókészlete, és bizony jócskán megdolgoztatja az agyamat. Néha percekig forgatom a
számban a mondatokat, amíg a legodaillőbb szavakat előkotrom az buksim legmélyéből. Komoly agytorna,
de nagyon jólesik.

Nagy bajban vagyunk, mert mohóságunkban és mélységes beképzeltségünkben azt hittük, hogy miénk a
világ, és uralkodhatunk a természet felett. Pocsékolunk, pusztítunk, szennyezünk... Pedig nem tudunk
életben maradni növények és állatok nélkül, ők viszont boldogan, sőt sokkal boldogabban eléldegélnek
nélkülünk. Hát akkor kire van nagyobb szükség?

Nagyon jó kis léleksimogató, energiaszint növelő szokásod van reggelente. Én fordítok, vagy válaszolgatok
a fórumban, mielőtt munkába mennék. Ezek is örömmel töltenek el, jólesnek. Híreket már régóta nem nézek,
de reggelenként amúgy sem engedném magamhoz azt a sok rosszat, amit ott hallani.

Imádok magasban lenni, ezért az integető diákok látványáról az jutott eszembe, milyen jó lenne közöttük
lenni. De igazad van, felemelő érzés volt a látványuk.

Nagyon szívesen!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 24. 18:06

emocha írta:Kedves Rita!
Most töltöm le a filmet. Régebben a tv-ben ment, már nem tudom melyik csatornán, egy dokumentum film Tajvanról, de már nem igazán emlékszem rá. Annyi maradt meg belőle, hogy magyar szerzetesi missziót is bemutattak, ami a hegyekben volt valahol a nemzetiségi területen. Az esti programom meg lesz ezzel. Köszönöm! :flower1:

Kedves Emocha! Míg néztem TV-t, leginkább az utazós, természetfilmes és főzős csatornákat szerettem,
de Tajvanról még soha nem láttam egy filmet sem. Most az következne, hogy "ezért is örülök neki, hogy
végre láthattam egyet", ami igaz is, de nem így kezdődött. Tajvan nem mozgatta meg a fantáziámat,
emiatt nem igyekeztem megnézni ezt a filmet. De miután végre előszedtem és nekiültem, már boldogan
álltam neki a fordításának.

Remélem neked is örömet fog majd okozni! nagyon szívesen!

Kép
Marcsi34
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:49
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Kapcsolat:

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Marcsi34 » 2018. március 24. 18:15

Kedves Rita!
Nagyon érdekes volt a dokumentum film amit fordítottál és tanulságos is egyben. Nem gondolná az ember, hogy milyen pusztítást vittek véghez az ottani emberek azon a gyönyörű szigeten. Csodálatos felvételek voltak, érdekes módon nem sok volt a narráció a filmben,nekem leginkább is :x :x :x ez tűnt fel. Ettől függetlenül az értékéből semmit nem veszített, méltán tüntették ki a rendezőt ezért az alkotásért. Köszönet érte neked, hogy láthattam ezt a csodálatos filmet. Üdv.: Marcsi ^:)^
andingo
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. március 1. 11:52

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: andingo » 2018. március 24. 20:40

Szia Rita!
Végre eljutottam, hogy megnézzem, mert imádom a természetet. De egy kis csalódás ért. Nekem nagyon lassú volt az első 10 perc. Tudom, hogy a fotós, videós mindent meg akar részletesen mutatni, hogy a néző is kényelmesen tjon nézelődni, de ettől még én is bealudtam. (-| A másik, amin meglepődtem, hogy nagyon sokáig se hang, se felirat. Már megnéztem a feliratot külön, h esetleg elállítottam vmit. De azt vettem észre, hogy ritkán fűz hsz-t. Ami nekem azért furcsa, mert én szeretem tudni, hogy éppen hol járunk. Akár oldalt egy szó: x hegy, y folyó már elég is. Persze a látványtól nem vesz el semmit, mert az így is csodás, ezek csak az én nézői nyűgjeim .
A feliratot köszönöm, amint a végére értem, visszajövök elmondani, milyen volt :littlehearth: :movingflower:
Marika44
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2016. február 29. 11:55

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Marika44 » 2018. március 24. 22:36

Kedves Rita!
Köszönöm szépen. hogy megmutattad ezt a dokumentum filmet. Ha valaki megkérdezte volna ,hogy hova szeretnék eljutni még ebben az életben az egyik hely biztos Taiwan lett volna, de mire a végére ért a film csak a döbbenet maradt bennem. Nem is tudom, hogy tudja az ember igy tönkre tenni az élőhelyét, ezt a csodálatos szigetet. Szóval a látottak nagyon felzaklattak, mindamellett hogy gyönyörű filmkockákat is láttam.

Mindenkinek jó éjszakát kívánok .
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 25. 7:38

Marcsi34 írta:Kedves Rita!
Nagyon érdekes volt a dokumentum film amit fordítottál és tanulságos is egyben. Nem gondolná az ember, hogy milyen pusztítást vittek véghez az ottani emberek azon a gyönyörű szigeten. Csodálatos felvételek voltak, érdekes módon nem sok volt a narráció a filmben,nekem leginkább is :x :x :x ez tűnt fel. Ettől függetlenül az értékéből semmit nem veszített, méltán tüntették ki a rendezőt ezért az alkotásért. Köszönet érte neked, hogy láthattam ezt a csodálatos filmet. Üdv.: Marcsi ^:)^

Kedves Marcsi! Nagyon örülök, hogy megnézted, és annak is, hogy kellemes élményben részesített.
Ahogy írtam fentebb, olyan volt számomra ez a film, mint egy szendvics. A gyönyörű és a reményteli
közé betették a rosszat, Úgy gondolták, hogy a gyönyörű önmagáért beszél, a rossznál meg elmondták,
mi okozta, hátha a fejéhez kap mindenki. Elérték a céljukat. Olvastam, hogy a kormány bizonyos
területek kapcsán felhasználta a környezetvédő-rendező Chi Po Lin észrevételeit.

Nagyon szívesen az élményt!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 25. 7:54

andingo írta:Szia Rita!
Végre eljutottam, hogy megnézzem, mert imádom a természetet. De egy kis csalódás ért. Nekem nagyon lassú volt az első 10 perc. Tudom, hogy a fotós, videós mindent meg akar részletesen mutatni, hogy a néző is kényelmesen tjon nézelődni, de ettől még én is bealudtam. (-| A másik, amin meglepődtem, hogy nagyon sokáig se hang, se felirat. Már megnéztem a feliratot külön, h esetleg elállítottam vmit. De azt vettem észre, hogy ritkán fűz hsz-t. Ami nekem azért furcsa, mert én szeretem tudni, hogy éppen hol járunk. Akár oldalt egy szó: x hegy, y folyó már elég is. Persze a látványtól nem vesz el semmit, mert az így is csodás, ezek csak az én nézői nyűgjeim .
A feliratot köszönöm, amint a végére értem, visszajövök elmondani, milyen volt :littlehearth: :movingflower:

Szia Andi! De jó, hogy el tudtad kezdeni a filmet! Csak az eleje "néma", a folytatás igen csak beszédes,
több szempontból is. A látvány, az ember kártékony hatása a környezetére, is magáért beszél.

Engem nem zavart a szótlanság, legalább zavartalanul legeltethettem a szemem. Nemcsak a táj, a nekünk
szokatlan, de számomra oly varázslatos magas hegyek, hanem a színek is elvarázsoltak. Mondjuk a folyók
színei már kevésbé. Még soha nem láttam ennyire szennyezett folyókat.

Nagyon szívesen!

Fekete és piros víz a folyókban:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 25. 8:18

Marika44 írta:Kedves Rita!
Köszönöm szépen. hogy megmutattad ezt a dokumentum filmet. Ha valaki megkérdezte volna ,hogy hova szeretnék eljutni még ebben az életben az egyik hely biztos Taiwan lett volna, de mire a végére ért a film csak a döbbenet maradt bennem. Nem is tudom, hogy tudja az ember igy tönkre tenni az élőhelyét, ezt a csodálatos szigetet. Szóval a látottak nagyon felzaklattak, mindamellett hogy gyönyörű filmkockákat is láttam.

Mindenkinek jó éjszakát kívánok .

Kedves Marika! Igen, gyönyörűséges az a sziget!
Mikor ott jártam a fordításban, hogy területének háromnegyedét hegységek borítják, utána néztem,
és kiderült, hogy több, mint 22 millióan lakják! Persze, hogy nem férnek el. Nem csoda, hogy az
ottaniak "magukévá" akarják tenni a hegyoldalakat és a hegytetőket is. És még ezt sem látom olyan
nagy tragédiának, ha ésszel tennék. De így rengeteget ártottak saját maguknak. Ahogy olvastam,
tanultak belőle, és ez nagyon-nagyon fontos.

Nem írtam az ismertetőben, hogy a rendező, Chi Po Lin, 2017-ben elkezdte forgatni a film folytatását,
de a helikopterükkel egy sziklának csapódtak. Senki nem élte túl. 2019-ben mutatták volna be a filmet.

Nagyon szívesen a fordítást és a filmet!

A remény:

Kép
Kép
andingo
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. március 1. 11:52

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: andingo » 2018. március 25. 9:22

Húúúú!!!! Ez egy brutális katasztrófafilm csodás köntösben. Megmondom őszintén, nem erre számítottam, mivel semmit nem olvastam el róla. Gondoltam, h a reggeli kv-m mellett szépen bóbiskolva nézegetem a táj szépségeit. Hát nem egészen ez történt. Menet közben jegyzeteltem, nehogy elfelejtsem, mit is akarok írni (1 oldal lett :-o ). Megpróbálom összefoglalni, bocsi, ha hosszúra sikeredik a hsz-em.
Ez a film is igazolja, hogy az ember a saját maga ellensége, ahogy a végén is mondja: "a fellendülés csúcspontja a hanyatlás kezdete" , "gátat kell szabni végtelen vágyainknak", ami valljuk be őszintén, nagyon nehéz.
Most már én is hiányolnám pl a netet, pedig milyen jól elvoltam nélküle. De hogy-hogy? Mert, amiről nem tudom, hogy létezik, annak hiánya sem fáj. Ez ilyen egyszerű.
Fentről nézve nem is gondolja az ember, milyen katasztrófa áll a táj szépsége mögött. Hiszen turistaként én is csak azt gondolom, de jó lenne oda elmenni, fotózni, megmászni stb. De amíg én csak eddig jutok, addig mások már továbbgondolták, hogy akkor mutassuk meg másoknak, ahhoz, hogy könnyen, gyorsan ide tudjanak jönni, út, szálloda stb kell. "Ha a profit a tét, kit érdekel a környezet?"
Nem is tudom, melyik volt a legborzalmasabb kép. Talán nem is kell rangsorolni.
A hullámtörők építése, mely eróziót okoz, ez ellen újabb betontömbök lerakása (55,56% ????!!!!), mely miatt nem is lehet már a parton sétálni? Ezért pl haragszom az Emirátusokra is. Csodálatos mesterséges szigeteket hoztak létre a part mentén, befolyásolva az áramlatokat.
A Wanda vízgyűjtő, amely Zöld-tóként szerepel eredetileg, 70%-a már sár, kő. Meg lehet nézni az Aral-tó hova jutott. Kép
A dél-nyugati haltenyésztés vízvezetékeinek tömegén nagyon meglepődtem, nem is gondoltam vna, hogy ezzel jár.
Taoyuannál, ahol a szennyezett és egészséges víz még elkülönül egymástól, nem is gondolná az ember, amikor fentről látja, hogy a sötét és világosabb szín mit jelent.
Mégis a legdurvább az az élettelen folyó volt, mely át is halad a városon Pffffff
"Az ember mindent mag akar hódítani" - mennyire igaz . Mindegy, hogy mekkora veszélyt jelenthet ránk az omlásveszély, nem érdekes, csak elmondhassuk, szép környéken élek. Igen, de meddig?
Kína is végre rájött, hogy ha nem akar megfulladni, muszáj fákat ültetnie. Csakhogy ezek a fák is igazi magasságukat 20 év múlva érik el. Talán Tajvan korábban kap észhez. A fák ugye nem csak oxigént, de árnyékot is adnak a hőségben , jól eső szellőt a kánikulában, gyökereik megfogják a hegyomlást.
A Japánban tanuló fiatalember és a néni, akik nem hajoltak meg a "gépek" előtt, reméljük, nem is kell, nem teszik tönkre őket az óriások.
Az elején azt mondja, hogy a turistáknak szükségük van / volt a hegyi teára. Azért ne kenjünk mindent ránk. Már írtam, amiről nem tudom, hogy létezik, annak hiánya nem fáj.
Tudom, hogy sokan vannak, a hegyvidékes terület miatt, nehéz építkezni, de valahol meg kellene találni a megoldást.
De (kicsit gonosz dolog tudom, hogy vhol örülök neki) a természet megbosszulja magát: Yunlin térségében Tajvan folyamatosan süllyed 7 cm / év, most 2 m-nél tart.
Azt hiszem ez az idézet tökéletes ide:
“Jegyezd vele az égre
Örök tanúságul:
Habár fölül a gálya,
S alul a víznek árja,
Azért a víz az úr!”...
Köszönöm mégegyszer a feliratot.Bocsi, hogy hosszúra sikeredtem, de muszáj volt kiírnom ;) Most elmegyek csillámpónikat nézni, hogy helyrehozzam a lelkibékémet :D :D
(én is gondolkodtam, hogy képeket készítek belőle, de szinte folyamatosan mindent ki lehetne vágni és albumozni :( )

Ez most jutott eszembe. Volt egy rajzfilm: Az Albert mondja... a természet jobban tudja magyar–német televíziós rajzfilmsorozat, amiben egy varjú(?) mutatott be dolgokat a gyerekek számára. Nagyon érthetően és már akkor figyelmeztetően '96-ban. Én imádtam felnőttként is nézni. Megrendítő és tanulságos volt
andingo
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. március 1. 11:52

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: andingo » 2018. március 25. 9:29

Rita írta:Nem írtam az ismertetőben, hogy a rendező, Chi Po Lin, 2017-ben elkezdte forgatni a film folytatását,
de a helikopterükkel egy sziklának csapódtak. Senki nem élte túl. 2019-ben mutatták volna be a filmet.


Oh, ezt most szomorúan olvastam. Csodás munkát végzett
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Beyond Beauty - Taiwan from Above / A szépségen túl - Tajvan a magasból

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. március 25. 11:27

Szia Rita!
Szép jó reggelt :) Tegnap megnéztem a filmet és annyi minden kavargott a fejemben,gondoltam alszom rá egyet
és most látom sokan írtak már,de mielőtt elolvasnám megpróbálom megfogalmazni az érzéseimet.
Amíg csak a gyönyörű tájakat mutatták elvarázsolt a folyók látványa,hogy milyen csodálatos ez a hely ahol élünk.
Felülről olyanok voltak mint az ereink amik behálózzák a testünket és ezek a formák mindenütt jelen vannak az
élőlényekben.Mára már tudom,hogy az ember nem tudja elpusztítani a természetet,csak ideig óráig és ezzel is
magának árt a legjobban,mert az az Intelligencia aki létrehozta gondoskodik róla.A természet egyensúlyra törekszik
folyamatosan,ha figyelünk észre vehetjük saját testünknél is,mert a betegség és minden ami megjelenik kívül rajta
és még a balesetek is ezt jelzik.Lehet ezt hinni vagy nem hinni,de ez az igazság,bárki tapasztalhatja.Én már 50 éve
ahogy visszaemlékszem azt hallom baj van,tenni kell valamit,meg kell állítani a pusztítást,mert kihal az emberiség
és hasonlókat ,de mi történt azóta...semmi változás,csak rohanás a vesztünkbe,mert van egy réteg akit csak a haszon
és a mások feletti uralom vezérel és képtelenek leállni.Azt hiszem ezt is láthatja aki látni akar.Hiába a sok jel,mert a
Föld folyamatosan próbálja visszaállítani az egyensúlyt,megrázza magát és minél jobban eltávolodunk a természettől
annál keményebb a próbálkozás.Ez pedig hatalmas csapás az embereknek,de mégsem tanulnak belőle.Változnunk kell,
visszatérni a természethez és nem számít mit csinálnak azok akik irányítják itt a dolgokat.Mindenkinek a saját életében
kell rendet rakni és akármilyen apró lépésekkel változtatni azon amin tud a mindennapokban.Az ember mást nem tehet,
de ez indítja el a változást és az egyensúly meg fog teremtődni,mert az evolúció folytatódik,hiszen az élet változás
és nem mindegy velünk vagy nélkülünk folytatódik tovább itt az élet.Ahogy néztem a pusztítást a rengeteg szemetet,
mert felülről ez is tisztábban látszik,itt lent csak kis részeket látunk belőle és az is elborzaszt,hogy tele az erdő,az
árokpartok és amerre csak nézünk szeméttel,de ha látnánk az egész Földet felülről mint most Taiwant még jobban
elszörnyednénk.Mégis jó,hogy van kiút és most már évek óta a helyreállítás folyik,ha nem is látjuk még itt az anyagi
világban,mert segítség nélkül már nem megy,hiszen az ember nem akar változni.Bízom benne,hogy eljön az az idő amikor
már úgy élünk itt,hogy harmóniában leszünk a természettel.
Ezt így látom és ezek a gondolatok fogalmazódtak meg bennem amíg néztem a filmet.
Drága Rita a tavasz pedig már itt kopogtat és egyszer csak be is toppan :) Minden ami történik az egyensúly helyreállítása
miatt van így és bízzunk abban az Intelligenciában aki ilyen csodákat hozott létre mint az egész világegyetem,hogy tudja
mit csinál,mert mi csak káoszt tudtunk,ez eléggé egyértelmű :)
Csodás napot ma is.


Kép

Vissza: “Tajvan”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég