Little Note (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Little Note (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 30. 13:38

Kép

Műfaj: rövidfilm / dráma
Részek száma: 1
Időtartam: 15 perc
Vetítési időszak: 2009
Ország: Szingapúr
Nyelv: mandarin
Rendező: Royston Tan

Szereplők:
Anya – Chua En Jye
Zhiren (kis gyerek) – Chen Jing Jun
Zhiren (felnőtt) – Desmond Tan


A rendező, Royston Tan megjegyzése a filmhez:
„Ha el tudnánk engedni az ismeretlentől való félelmünket, lenne bátorságunk elérni az elképzelhetetlent.”

A történet nagyon egyszerű: egy özvegy édesanya, és a fia egymás iránt érzett feltétel nélküli szeretetéről szól,
akik kis lapocskákra írt megjegyzésekkel bátorítják egymást életük nehéz pillanataiban.

A leírás, és a műfaji besorolás alapján könnyű azt gondolni, hogy a Little Note egy szenvedős-sírós-fájdalmas
történet, de ez nagy tévedés, annak ellenére is, hogy egy özvegynek és egy apa nélküli gyermeknek még mindig
sok sérelmet kell lenyelnie Ázsiában.
Az anya, aki igyekszik optimistán, derűsen élni, egy percre sem engedi, hogy a fia, Zhiren, a nehézségek előtt
meghajoljon, megtörjön. Bátorításával, támogatásával erőt, önbizalmat ad a fiúnak, aki felnővén, egy európai
ösztöndíjat megszerezve, egyedül is neki mer vágni az ismeretlennek. Egy dolog tartja csak vissza, fél egyedül
hagyni édesanyját. De ekkor neki is eszébe jutnak a jól bevált kis lapocskák.

Boldog Anyák napját kívánok!

Két érdekesség:
A forgatókönyv erényeit felismerve, a buddhista Kong Meng San Phor Kark See kolostor lett a film fő szponzora.
A bemutatón a Szingapúri Kínai Zenekar élőben játszotta a kivetítőn vetített film alá a csodálatos filmzenét.

Spoiler: mutasd
https://www.youtube.com/watch?v=LIbED2BO978


Fordította: ezoritu
Időzítette, javította: Kriszti
Online feltöltés: bearbear


Online nézhetőség:

Videó letöltés:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 30. 13:51

Már télen letöltöttem ezt a filmet, de már akkor tudtam, hogy meghagyom Anyák napjára.
Most jött el az ideje ennek a nagyon kedves történetnek. Remélem, mindenkinek nagyon
fog tetszeni!

Örülök, hogy a Little Note lett életem első szingapúri filmje!

A film letölthetőségét és a feliratot este fogom kitenni.


Az anya:

Kép

A fia:

Kép

Egy bátorító lapocska:

Kép
Avatar
keszler57
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2016. február 27. 22:31

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: keszler57 » 2016. április 30. 19:26

Szia Rita!
Megnéztem, és köszönöm!
Most csak ennyit tudok irni. :cry:
Judit
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. április 30. 19:46

Nagyon aranyos kis történetnek tűnik...még ma megnézem! Kellemes meglepetés anyák napjára! Köszönöm! :lol: :lol:
Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: gyomar » 2016. április 30. 19:59

Drága Rita és Kriszti!
Hálásan köszönöm, és szép estét kívánok.
Már meg is néztem.Nagyon aranyos, valóban igazi anyák napi csemege volt.Nagyon szeretem amikor akár anya, akár fia vagy lánya kimutatja, hogy mennyire szereti a másikat.
A végére még egy kis tupperware reklám is becsúszott.
Nekem olyan érzésem volt mintha a nyelv hasonlított volna Kiss Me sorozatban hallotthoz.

Marcsi :)
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 30. 20:29

Kedves Judit, Kata és Marcsi!

Örülök, hogy eljöttetek a feliratért! Néha szükség van lélekmelegítő filmekre is.
A Little Note ilyen! Aki megnézi, érzelmileg feltöltődve áll fel a képernyő elől.

Jó szórakozást hozzá! Nagyon szívesen a feliratot!


A két kép közt eltelt pár év. Szép felvételek:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 30. 20:34

keszler57 írta:Szia Rita!
Megnéztem, és köszönöm!
Most csak ennyit tudok irni. :cry:
Judit

Szia Judit! De jó, hogy már is megnézted! Mondjuk nem nagy kunszt, 15 perc az egész.
Nagyon szívesen! Ennyi is elég!


Az ázsiai felfogás az elvált, és az özvegy nőket illetően több száz éves lemaradást mutat
a nyugatihoz képest:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 30. 20:41

Kata58 írta:Nagyon aranyos kis történetnek tűnik...még ma megnézem! Kellemes meglepetés anyák napjára! Köszönöm! :lol: :lol:

Kata! Valóban az! Kedves, aranyos szívet melengető történet.
Mivel nehezebb sorsú anya vagy, mint a legtöbbünk, neked duplán is nagyon szívesen!


Bánat ellen a legjobb egy anyai ölelés, vagy megölelni anyát:

Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. április 30. 20:48

Végén nekem is eleredtek a könnyeim, de nagyon szép volt...nincs mit elvenni, vagy hozzátenni. Ez így volt jó! :(
lehet, hogy duplán kijut a nehézségekből, mégsem bántam meg a döntésemet semmilyen szinten. :) Az én Istenem pedig megerősít, megvigasztal ha kell, és itt vagytok ti is nagy örömömre! :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 30. 20:49

gyomar írta:Drága Rita és Kriszti!
Hálásan köszönöm, és szép estét kívánok.
Már meg is néztem.Nagyon aranyos, valóban igazi anyák napi csemege volt.Nagyon szeretem amikor akár anya, akár fia vagy lánya kimutatja, hogy mennyire szereti a másikat.
A végére még egy kis tupperware reklám is becsúszott.
Nekem olyan érzésem volt mintha a nyelv hasonlított volna Kiss Me sorozatban hallotthoz.

Marcsi :)

Marcsi! De ügyes vagy! Mire hozzád értem, már meg is nézted! Boldog vagyok, hogy tetszett!

Igen! Igen! Én is ezt mondom, hogy bátran ki kell mutatni a szeretetünket, és akkor lehet
szegény valaki vagy gazdag, boldog az élete, mert tudja, hogy szeretik.

Pedagógusként azt tapasztalom, hogy egyre inkább rosszul értelmezik a szülők a szeretet
szót.

Nagyon szívesen a fordítást! Boldog anyák napját nekünk!

Mandarinul beszélnek, de azon belül is a kínai mandarinhoz hasonlított nekem, nem a
tajvanihoz. Sok szót meg is értettem, de például a "Megértetted?"-et nem úgy mondták,
ahogy megszoktam a kínai sorikban.

Én is észrevettem a tupperware reklámot! És a motoron utazó kutyust is:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. április 30. 20:56

máris nő a kis közösség érdeklődése...olyan jó, hogy mindent "kibeszélhetünk"...
Igen, Rita, sajnos kívűl állóként is azt tapasztalom, hogy sokan egyáltalán nem értik mi a szeretet még nem hívőként is. A mai 3 éves már jobban kezeli az internetet mint bármelyik felnőtt...de nem tudja mi az adni csak kapni és akarni akar persze nem jó értelemben. Nagyon félrecsúszott a nevelés. ma már rászólni sem lehet a gyerekre...mert a végén még úgy jár az ember mint norvégiában...direkt kisbetűvel irtam. :o
Ott Ellopják a keresztény gyerekeket a családjaiktól mert hogy túl keresztények....
:evil:
:o
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 30. 21:04

Kata58 írta:Végén nekem is eleredtek a könnyeim, de nagyon szép volt...nincs mit elvenni, vagy hozzátenni. Ez így volt jó! :(
lehet, hogy duplán kijut a nehézségekből, mégsem bántam meg a döntésemet semmilyen szinten. :) Az én Istenem pedig megerősít, megvigasztal ha kell, és itt vagytok ti is nagy örömömre! :D

Kata!
A te történeted épp olyan lélekemelő lehet, mint ez. A hozzászólásaidból,
az elejtett megjegyzéseidből, és a Samukáról küldött képekből raktam ki
a puzzle-t, abból vagyok ilyen okos. Ennyi is elég volt ahhoz, hogy tudjam,
nem könnyű a te anyaságod sem. De mindig derűs vagy, és ahogy beszélsz
a fiadról, az elárulja, hogy téged sem tudtak leteperni a nehézségek. Nem
is engedheted meg magadnak. Ez, és a hited megerősít.

Örülök nagyon, hogy tetszett a filmecske! Szerintem is így volt kerek ez
a történet.


Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 30. 21:13

Kata58 írta:máris nő a kis közösség érdeklődése...olyan jó, hogy mindent "kibeszélhetünk"...
Igen, Rita, sajnos kívűl állóként is azt tapasztalom, hogy sokan egyáltalán nem értik mi a szeretet még nem hívőként is. A mai 3 éves már jobban kezeli az internetet mint bármelyik felnőtt...de nem tudja mi az adni csak kapni és akarni akar persze nem jó értelemben. Nagyon félrecsúszott a nevelés. ma már rászólni sem lehet a gyerekre...mert a végén még úgy jár az ember mint norvégiában...direkt kisbetűvel irtam. :o
Ott Ellopják a keresztény gyerekeket a családjaiktól mert hogy túl keresztények....
:evil:
:o

Az a fő baj, hogy a szülő vagy majomszeretettel csüng a csemetéjén vagy csak rángatja,
türelmetlenül ordítozik vele, vagy bármit csinál elégedetlenkedik, rászól, ráüt, vagy mindent
ráhagy... Ezeket látom mostanában.

Én is a kis közösségünk miatt szeretek nagyon fórumozni!

Kép
Kép
Avatar
VuVej
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:06

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: VuVej » 2016. április 30. 21:22

Rita!
Nagyon köszönöm ezt a szép történetet.
Ildi
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2016. május 1. 12:41

Kedves Rita! Neked is boldog anyák napját kívánok.Köszönöm a filmet.Ezután fogom megnézni.mert a MEGA igy akarta.Üdv.Nagyi :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 1. 16:21

VuVej írta:Rita!
Nagyon köszönöm ezt a szép történetet.
Ildi

Kedves Ildi! Nagyon szívesen!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 1. 16:25

Magdimama írta:Kedves Rita! Neked is boldog anyák napját kívánok.Köszönöm a filmet.Ezután fogom megnézni.mert a MEGA igy akarta.Üdv.Nagyi :D

Kedves Nagyi! Neked duplán jár a köszöntés, mert nagymama is vagy.
Jó szórakozást! Remélem, tetszeni fog! Boldog anyák napját!


Kép
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. május 1. 18:36

Szia Rita!
Úgy elgondolkodtam ezalatt a kisfilm alatt.
Amikor az anya a kis cetlijeivel bátoritotta a fiát, amikor fürdette, vitte biciklivel és a fiú tartotta árnyékként felette a lapulevelet. - tudom nem az volt, de elkereszteltem :-)
Aztán a gyerek felnőtt és megfordult a helyzet: Már ő vitte anyát biciklivel, törődött vele.
Az indulás előtti pillanatokat, napokat akik átéltek már hasonló helyzetet, tudják, hogy nehéz a gyereket elinditani. Vagyis azt hiszem. Az anya nem mutatta, hogy félti, a fiú pedig próbálta nem mutatni, hogy nehéz az elválás.
Nagyon sokan nem merik kimondani azt a szót, hogy szeretlek, vagy hiányzol. Nem merik kimondani, de nem is merik éreztetni, vagy talán nincs igényük arra, hogy igy legyen.
A legelső képkockákon jót mosolyogtam. Eszembe jutott, mikor a fiamat skype-on keresztül tanitottam a tojásleves főzés rejtelmeibe, vagy az apjával éjszaka ugyanigy kazánt szereltek. :-)
Régen, mikor ő még pici volt, nem értettem miért is mondják: kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.
Ez igy van. Az élet rendje, hogy felnőjenek és saját életet kezdjenek.
Olyan szép anyák napi kisfilm volt ez Rita! :-)
Köszönöm szépen a forditást!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 1. 19:27

f.ági írta:Szia Rita!
Úgy elgondolkodtam ezalatt a kisfilm alatt.
Amikor az anya a kis cetlijeivel bátoritotta a fiát, amikor fürdette, vitte biciklivel és a fiú tartotta árnyékként felette a lapulevelet. - tudom nem az volt, de elkereszteltem :-)
Aztán a gyerek felnőtt és megfordult a helyzet: Már ő vitte anyát biciklivel, törődött vele.
Az indulás előtti pillanatokat, napokat akik átéltek már hasonló helyzetet, tudják, hogy nehéz a gyereket elinditani. Vagyis azt hiszem. Az anya nem mutatta, hogy félti, a fiú pedig próbálta nem mutatni, hogy nehéz az elválás.
Nagyon sokan nem merik kimondani azt a szót, hogy szeretlek, vagy hiányzol. Nem merik kimondani, de nem is merik éreztetni, vagy talán nincs igényük arra, hogy igy legyen.
A legelső képkockákon jót mosolyogtam. Eszembe jutott, mikor a fiamat skype-on keresztül tanitottam a tojásleves főzés rejtelmeibe, vagy az apjával éjszaka ugyanigy kazánt szereltek. :-)
Régen, mikor ő még pici volt, nem értettem miért is mondják: kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.
Ez igy van. Az élet rendje, hogy felnőjenek és saját életet kezdjenek.
Olyan szép anyák napi kisfilm volt ez Rita! :-)
Köszönöm szépen a forditást!

Szia Ági! Nagyon szívesen! Ahogy olvastam a soraidat, a magam gondolatait láttam viszont bennük.
Nagyon-nagyon örülök, hogy tetszett ez a kisfilm! Szívesen a fordítást!


Annyira kiakadok azon, hogy egy özvegy asszonyt, akinek elég nagy baj, hogy meghalt a férje, miért
bántanak??? Lenézik, kiközösítik, megvetik, nagyon nehezen talál társat magának... ezt láthatjuk az
ázsiai sorozatokban. Mindez igaz az elvált asszonyra is, és az árva, vagy más miatt apátlan gyerekre
is.

Én két dolgot csináltam volna másként a filmben. Az egyik, nem kezdtem volna "Ne"-vel a mondatokat.
Az, hogy "Ne félj!", negatívabb, mintha az lett volna a papíron, hogy "Menni fog!", "Meg tudod csinálni!",
"Ügyes vagy!", "Bízom benned!". A másik, hogy a fiú helyében nem az anya kezébe adtam volna a lapot,
hanem olyan helyre tettem volna, ahol hamar felfedezte volna, miután a srác elutazott.

Legutóbb a lányomnak a hólabdát tanítottam skype-on keresztül. Mindig segédkezett a konyhában, nagyjából
tisztában volt vele, hogyan is készül, de kellett a megerősítés.

Ebben a dalban az is benne volt, hogy nem baj, ha az önállósodás útján nem sikerül minden úgy, ahogy
eltervezzük, mindig haza lehet térni, erőt gyűjteni, és újra próbálkozni:

Kép
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2016. május 1. 20:24

Köszönöm szépen Rita, ezután fogom megnézni.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 2. 5:20

nildiko írta:Köszönöm szépen Rita, ezután fogom megnézni.

Nagyon szívesen, Ildikó! Jó szórakozást!

Szép napot kívánok Magunknak!


Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. május 2. 14:34

Szia Rita!
Csak ma tudtam letölteni és megnézni ezt a nagyon szép szívhez szóló mozit. Sok gondolat járt a fejemben a film kapcsán, gyermek, anya kapcsolatról, gyerek nevelésről, felelősségről.
Üzenete, hogy a legfontosabb dolog a világon a szeretet.
Köszönöm a lehetőséget, egy ilyen szép film megismerésére.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 2. 17:31

Gabóci5 írta:Szia Rita!
Csak ma tudtam letölteni és megnézni ezt a nagyon szép szívhez szóló mozit. Sok gondolat járt a fejemben a film kapcsán, gyermek, anya kapcsolatról, gyerek nevelésről, felelősségről.
Üzenete, hogy a legfontosabb dolog a világon a szeretet.
Köszönöm a lehetőséget, egy ilyen szép film megismerésére.

Szia Gabi! Nagy örömmel fordítottam le Anyák napjára ezt a kisfilmet.
Az anyai szeretet ábrázolása könnyen lehet túlerőltetett, túlcsorduló,
túl könnyes, túl giccses, túlszerető... szerencsére ez a filmecske nem
ilyen volt.

Köszönöm szépen a gifet!! Olvastam, hogy ez egy kínai gyerekdal.
Nagyon örültem a dal videójának is, amit kivágtál a filmből, és
elküldtél. Nem tudtam jobbat kitalálni, minthogy feltöltöttem a Megára
a film mellé, de ugyanabba a mappába, hogy a link ne változzon.

Nagyon szívesen a fordítást! Boldog vagyok, hogy ennyire tetszett!

Kép
Avatar
Blackfield
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2016. február 29. 14:24

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: Blackfield » 2016. május 3. 21:36

Kedves Rita!
... csak egy pillanatra tudtam benézni és gyorsan begyűjtöttem az animációs filmet és ezt a szösszenetet! Önző módon, most ezzel a legutolsóval kezdem, mivel a másik két animációt el kell tolnom - ne haragudj érte!
Spoiler: mutasd
Koncertek, kórustalálkozók, cd felvétel, kórusminősítő... és a munkáról még nem is volt szó. Sajnos hátrébb kellett mindent tolnom, elsősorban a szórakozást - sajnálom, de ígérem, hogy majd jövök. :oops:


Köszönöm ezt a kedves filmet - sajnos én nem vagyok anyuka, de a tesóm gyerekeivel nagyon szoros a kapcsolatom (hála Istennek) - most, hogy a nagyfiú érettségizik és néhány hónap múlva kirepül, egy kicsit én is átérzem az "elengedni és a távolabbról izgulni érte" érzést. ... milyen nehéz lehet ez egy igazi szülőnek - de a szeretet (és az energia :mrgreen: ) nem vész el, csak átalakul. A változások időszaka is csodálatos és ahogy "öregszik" a gyermek, úgy kerül egyre közelebb (korban) a szülőhöz és érti meg, hogy mit-miért tett akkor... vagy utasítja el végleg, hogy ő sohasem... aztán lehet, hogy mégis úgy tesz...
Bocsánat az ömlengésért - örülök, hogy láttam, köszönöm.

Nem akartam szomorkásat, és igazából csak részben passzol, de kedvelem ezt a számot:



... és egy kis magyart is:



8-)

Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Little Note (2009)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 4. 6:12

Kedves Blackfield! Már írtam neked, hogy nem kell szabadkoznod! Mindenkinél a munka az első,
aztán jöhet az összes többi. Úgyis megírod a véleményedet a filmekről, ha meg tudtad nézni.
Emiatt egyáltalán nem izgulok. Tudom, hogy jössz, ha tudsz!

Ez a mondatod nagyon igaz, sok minden eszembe jutott a gyerek és a kamaszkoromról, ahogy
elolvastam:
"A változások időszaka is csodálatos és ahogy "öregszik" a gyermek, úgy kerül egyre közelebb
(korban) a szülőhöz és érti meg, hogy mit-miért tett akkor... vagy utasítja el végleg, hogy ő
sohasem... aztán lehet, hogy mégis úgy tesz... "

Én örülök, ha valaki ömlengős, mert én is ilyen vagyok. Tegnap óta nincs hangom, emiatt csak
írásban tudom kiélni magam, a beszéd nem megy. Izgalmas így tanítani.

Milyen jó, hogy csak 15 perces volt a Little Note, és találkozhattunk egy kis időre! Örülök, hogy
megnézted, és hogy tetszett! Köszi a videókat! Most fogom megnézni őket.

Jó munkát, jó eredményeket kívánok!

Legyen szép napunk!


Kép

Vissza: “Szingapúr”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég