Two & Two

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Two & Two

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 4. 21:14

Kép

Műfaj: rövidfilm / dráma
Részek száma: 1
Premier: 2011.
Hossza: 8 perc
Ország: Irán
Nyelv: perzsa

Két mongol dokumentumfilm, és az orosz Oscar-díjas üvegfestéses technikával készült The Old Man and the Sea (Az öreg halász és a tenger) című
animációs film lefordítása után felmerült az ötlet, hogy a filmek egyes részleteit be lehetne építeni a tanítási órákba. Egyik társunk Zsu (mikaz) a
The Story of The Weeping Camelből vetített is részleteket, színesítve a történelem óráját. Az Öreg halász és a tengert ő az egyik etika órán, én
pedig osztályfőnöki órán mutattam be a tanítványaimnak.

Pedagógusnapra három olyan új történetet hoztam, amit kifejezetten azért fordítottam le, mert oktatási segédanyagként is tökéletesen megállja
a helyét. Látnia kell diáknak, tanárnak, és mindenkinek, aki felelősen gondolkodik. Rövidek, figyelemfelkeltőek, elgondolkodtatóak, hatással
vannak. Tanítási órákon, versenyeken, jeles napokon kiválóan felhasználhatóak.

A Two & Two c. rövidfilmet középiskolai történelem, esetleg osztályfőnöki órákra ajánlom a diktatúra tanításához. 15 éven felülieknek!

Történet:

Egy iráni középiskola diákjai arról értesülnek, hogy változásokat vezetnek be az iskolájukban, és hogy bővebbet a tanáraiktól fognak megtudni.
Az egyik osztálynak épp matematika órája van. A tanár felírja a táblára, hogy 2+2=5. A diákok először meghökkennek, jeleznék a hibát, de a tanár
csírájában elfojtja a reklamálást, és kétséget sem hagy a felől, hogy aki nem fogadja el az új eredményt, az nagyon megbánja. A többség
meghunyászkodik, nem keresi a bajt, de renitensek mindig akadnak.

A másik két történet:

The Majestic Plastic Bag:
http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=56&t=93

The Baghdad Messi:
http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=55&t=94


Fordította: ezoritu
Időzítette, formázta: Kriszti

Videó letöltése:

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: Two & Two

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2016. június 5. 16:27

Kedves Rita! :x
Mindhárom filmet és a feliratot Letöltöttem.Én is nagyon szeretek tanulni valami mást,valami újat.Köszönöm. :littlehearth: :-bd :movingflower:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Two & Two

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 5. 18:05

Magdimama írta:Kedves Rita! :x
Mindhárom filmet és a feliratot Letöltöttem.Én is nagyon szeretek tanulni valami mást,valami újat.Köszönöm. :littlehearth: :-bd :movingflower:

Kedves Nagyi! Nagyon szívesen mindhármat! Ezek a filmek nem csak pedagógusoknak valók,
sőt nem nekik vagy a diákoknak készültek, csak jól be lehet iktatni az órákba.

Sajnos, egyik sem örömteli eseményről szól.

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Two & Two

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. június 5. 21:40

Kedves Rita, Kriszti!

Ezt a filmet is köszönöm. #:-s A diktatúra az agymosással kezdődik és eljut/hat a terrorizmusig. :-q
Ha fájdalmas is, szerencsére mindig vannak akik kitartanak a meggyőződésük mellett. *-:)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Two & Two

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 6. 6:21

Gabóci5 írta:Kedves Rita, Kriszti!

Ezt a filmet is köszönöm. #:-s A diktatúra az agymosással kezdődik és eljut/hat a terrorizmusig. :-q
Ha fájdalmas is, szerencsére mindig vannak akik kitartanak a meggyőződésük mellett. *-:)

Gabi! Ezt is nagyon szívesen! Ez a kisfilm annyira jól mutatja be a diktatúra
kialakulását, és a lényegét, és mindezt pár percben, hogy ez után a videó után
fogalmazódott meg bennem, hogy még több ilyen jellegű rövidfilmet keresek
és pedagógusnapra előállok vele.

Örülök, hogy megnézted!

Ezt a fiút még sikerült visszanyomni a sorba, hogy ne lógjon ki:

Kép
Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Two & Two

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. június 7. 21:22

Kedves Rita! Ilyen nagyszerűen összefoglalva az autokratikus rendszerek jellemzése -ez oktatófilmnek is tökéletes. Pár percben bármikor bevethető, ha az anyag úgy kívánja.Talán általános iskolában még nem értik a puska nélküli lövések szimbolikáját. Nálunk is volt,aki értetlenül kérdezett rá a jelenetre, de a társai azonnal megválaszolták, hogy ez jelkép, és fikció. Összességében minden fontos dolog benne van a totális diktatúrák lényegéről, s ezt maguk a diákok fejtették meg.

Köszönöm, ez is többször használatos lesz! Nagyon nagy segítség!
KépKép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Two & Two

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 8. 15:45

Köszönöm vittem mindhárom kisfilmet! :movingflower:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Two & Two

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 8. 17:41

Kedves Zsu! Tudtam, hogy tőled nagyon jó híreket fogok kapni! Biztos voltam benne,
hogy ha jónak látod a három kisfilmet, Te fel fogod használni az órádon, ahogy eddig
is, ha valamiben fantáziát láttál. Ha kollégák olvassák a soraidat, hátha ők is tesznek
egy próbát.


Igen! Én is úgy éreztem, hogy a három közül ez a legtöményebb, legsűrűbb. A német
The Presentnél is elámultam, hogy 4 percben úgy el tudott mondani valamit a készítője,
hogy leesett az állam. Itt is csodáltam, hogy a szerzője egy egyszerű matek példán
keresztül ki sem mozdulva a teremből 8 perc alatt úgy beleveri a fejekbe a diktatúra
lényegét, hogy nem felejtjük el soha.

Köszönöm Zsu, hogy elvitted, és próbára tetted az első OS csomagot! Írtam neked,
hogy akkor is lefordítom ezt a három kisfilmet, ha alig fogják letölteni, de akkor még
nem is gondoltam abba bele, hogy egy pedagógus hány diákkal van kapcsolatban, vagyis
hogy egy letöltéssel, hány emberhez tudja eljuttatni e kisfilmek üzenetét. Nagyon is
megérte foglalkozni velük. Az újabb csomaggal már nem várom meg a pedagógusnapot,
folyamatosan fogom feltölteni a szerzeményeimet.

Nagyon köszönöm, és nagyon szívesen!


Kép
Kép
Avatar
Bria
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016. március 2. 21:43

Re: Two & Two

HozzászólásSzerző: Bria » 2016. június 10. 13:51

Kedves Rita!

Köszönöm szépen.
Nagyon ütős, pár perces alkotás.
Saját tapasztalat:
Negyedikes keresztlányomat fura bogárként kezelik a társai, mert nem csak bemagolja, majd papagájként visszamondja az órán tanultakat, hanem gondolkodik is, és kérdéseket tesz fel.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Two & Two

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 10. 18:10

Bria írta:Kedves Rita!

Köszönöm szépen.
Nagyon ütős, pár perces alkotás.
Saját tapasztalat:
Negyedikes keresztlányomat fura bogárként kezelik a társai, mert nem csak bemagolja, majd papagájként visszamondja az órán tanultakat, hanem gondolkodik is, és kérdéseket tesz fel.


Kedves Bria! Nagyon szívesen!

Mit mondjak? Nekem is van bőven ilyen tapasztalatom. Lassan már alig lehet megdicsérni
egy gyereket valamiért, mert azonnal elkezdik gúnyolni miatta. Ki nem állhatom! Annak a
gyereknek van szerencséje, aki el tudja engedni a füle mellett a megjegyzéseket. Sajnos,
nem mindegyik képes rá.

Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Two & Two

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 11. 15:44

Az agymosás magasiskolája...valahol itt kezdődik a fanatizmus kinevelése... :-w..és igen meg kell tanulni csendben lázadni,de vajon meddig marad életben?
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Two & Two

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 11. 16:03

Szia Kata!
Szerencse, hogy mindig vannak lázadók, az reményt ad a diktatúra ellen.
Az a fiú most még csak a füzetébe írta be a jó eredményt, de holnap ő
veheti át a likvidált lázadó helyét.

Kép
Kati424
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2016. október 4. 15:17
Kapcsolat:

Re: Two & Two

HozzászólásSzerző: Kati424 » 2016. november 2. 12:04

Kedves Rita!
A három kisfilmes csokorból ez tette rám a legnagyobb hatást, egyetlen egyszer néztem meg, de mai napig nem tudom kiverni a fejemből. Nem is a tartalma, hanem a képi világ megvalósítása miatt. Nagyon megdöbbentő, olyan alkotás, ami után percekig néma csendben ül az ember. Megdöbbentő, ahogy a láthatatlan fegyverek megszólalnak és működnek. Brutális! De ennél többről szól, komoly tartalma van, és nemcsak az iráni társadalom számára kellene levetíteni, hanem más országokban is. Akár az iskolában, de megfelelően érett osztályban. Köszönöm, hogy elkészítetted hozzá a feliratot - bár nekem nem okoz gondot az angol, de - ennek köszönhetően jutott el hozzám is.
Lee Seung Gi (이승기) magyar rajongói oldal: http://lsghungarianfanpage.blogspot.hu
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Two & Two

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 2. 18:56

Kedves Kati! Ide is követtelek! Ezért szeretem a rövidfilmeket! Gondold el ez a témát
másfél órában. Biztos, hogy nagyszerű filmet lehetne kihozni belőle, de milyen ütős volt,
mekkora hatást tudott elérni ez a videó a tömörségével, lényegre törésével. Vannak
témák, amiket egy klasszul megcsinált rövid filmmel lehet a legjobban nyomatékosítani.
Egyre jobban szeretem ezt a műfajt! van is a gyűjteményemben még pár darab!

Ezt a fordítást is nagyon szívesen!

Kép

Vissza: “Irán”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég