Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 6. 5:47

Vaskica06 írta:Kedves Rita!
Köszönöm ezt az édes kis filmet és a werkfilmet.Nagyon tetszett.
Sok boldog születés napot kívánok!

Kedves Ica! Nagyon szívesen a "kis édest", és a werkfilmet is!
Legközelebb egy hosszabbal szeretnék majd jelentkezni.

Köszönöm szépen, hogy felköszöntöttél!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 6. 5:49

nildiko írta:Köszönöm Rita, nagyon tetszett. Nagyon aranyos film volt.
:flower1:

Nagyon szívesen, Ildikó! Örülök, hogy tetszett!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 6. 6:13

mikaz írta:Kedves Rita! Aranyos ötlet volt a rendezőtől ez a kisfilm. Tetszett,ahogy Gabi is fogalmazta
a felnőtt élet lemodellezése
illetve a szöveg iróniája, amit nagyon hangulatosan közvetítettél a fordítással. Pl mit nem adhat meg a kislány, amit a babysitter igen.
Nagyon jó a werkfilm is. El tudom képzelni, milyen nehéz lehetett beállítani ezeket a kis csimotákat.
Köszönöm, üdítő volt a hosszú, fárasztó nap után!
Boldog születésnapot kívánok! Még sok-sok ilyen meglepetéssel kedveskedj magadnak, és így nekünk is! Klassz így együtt ünnepelni! :ymparty:
Mamóca, bár megkésve, Neked is nagyon sok boldogságot kívánok!


Szeretettel: Zsu

Kedves Zsu! Örülök, hogy te is megnézted ezt a kis rövidfilmecskét! Egy nepáli filmet
szerettem volna megcsinálni, de mostanában annyira nincs időm fordítani, hogy az már
félelmetes. Az Üldözőből az 5.-6. részt szeretném kitenni vasárnap, de még az 5. sincs
befejezve, holott múlt vasárnaptól fordítom. Ilyen eddig még soha nem volt.

Nem lehetett a két csöppséget irányítani egyszerre, ezért is vették fel külön-külön az
együttes jeleneteket is. Négy hónapig készült ez a 12 perc. A werkfilmben is látszik,
hogy mennyi mindent kitaláltak, bevetettek, hogy a gyerekek figyelmét oda irányítsák,
ahová kell, illetve olyan mozdulatokat tegyenek, amire épp szükség van. Először azt
gondoltam, hogy ezt a sok munkát, technikai trükköt díjazták, a fesztiválokon de nem.
A legtöbb, a legjobb rövidfilmnek, a legjobb vígjátéknak járó díj, és közönségdíj is
van pár.

Köszönöm szépen a szülinapi köszöntést, és nagyon szívesen az "üdítőt"!

Kép
Avatar
keszler57
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2016. február 27. 22:31

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: keszler57 » 2016. október 6. 11:18

Szia Rita!
Köszi a szülinapod ajándékát!
Nagyon aranyos.
Nagyon boldog szülinapot! :ymparty: 8 napig még ér! :) :movingflower: :movingflower:
Judit
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 6. 18:48

keszler57 írta:Szia Rita!
Köszi a szülinapod ajándékát!
Nagyon aranyos.
Nagyon boldog szülinapot! :ymparty: 8 napig még ér! :) :movingflower: :movingflower:
Judit

Szia Judit! Neked is nagyon szívesen a rövidfilmet!

Nem késtél el! Köszönöm szépen, hogy felköszöntöttél,
és neked is hálás vagyok a fb-os törődésért!


Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. október 6. 18:55

Kedves Rita!
Nagyon együtt érzek veled. Talán a tanév eleji tennivalók okozzák, de fárasztó ez az évkezdés. Sok iskolai munka mellett még az itthoni teendők. Szinte alig nézek filmeket, mert mire odaérek, már inkább aludnék.
Végzős, érettségiző osztályom van, tegnap az értekezlet után még szülőit is tartottam. Hét óra is elmúlt, mire beléptem a lakásba. Előtte nap viszont Operakalandon voltunk Pesten. Ez fantasztikus nap volt! A Bohéméletet néztük 37 diákkal, egy kolléganő segített. Még a dunai hajózás is belefért a programunkba. Kellenek ilyen napok is, de most egyáltalán nem vagyok friss. A hétvégén a kései szőlőt szüreteljük,ha az idő engedi.
Összefoglalva, én nem sürgetlek az Üldözővel. Ha egy rész készül el, az is nagyon király lesz!
Megértelek, s hálásan köszönök minden erőfeszítést, amit értünk teszel! ^:)^

A kis srácról készült film fantasztikus munka volt. A két unokámat látva (3 és 1 évesek) el tudom képzelni,hogy ezeket a csöpp manókat beállítani, mozgatni, terelgetni, az érdeklődésüket fenntartani, s még profin filmezni is bátor vállalkozás, s minden elismerést megérdemel. Nem beszélve a ragyogó ötletről.
De, ha semmilyen elismerést sem kapna, már az is jutalom,hogy pár év múlva együtt újra megnézhetik, s jókat derülhetnek családilag.
KépKép
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2016. október 6. 19:28

Szia Rita! Köszönöm ennek a kedves kis filmek a fordítását. Bájosak voltak a gyerekek, néztem volna még tovább. :movingflower: :movingflower: :movingflower:
Kellemes hétvégét, reméljük javul az idő!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 6. 19:58

Szia Zsu! Kicsit irigykedve olvastam, hogy kalandoztatok az osztályoddal, de bármilyen furcsa,
a szülői értekezletért is irigyellek, mert nálunk még csak hétfőn lesz.


Nem szoktam, és nem is akartam beszélni róla, de ha már így szóba került, annyit elmondok,
hogy a mi iskolánkban nagyon nem egyszerű az élet. Más iskolákban mindenféle papírt, amit
ki kell tölteni, hazaküldenek a gyerekekkel, a szülő kitölti, aláírja, a gyerek visszaviszi, és kész.
Nálunk ez úgy működik, hogy mi mindent megcsinálunk, hogy a szülőnek már csak alá kelljen
írni, aztán megkérjük őket, hogy jöjjenek be, és adják az aláírásukat. Sajnos a mi gyerekeink
nagy részével nem lehet hazaküldeni semmit. Most négyféle papír miatt kellett bejönniük.
Mondanom sem kell, mindig van olyan szülő, aki nem jön aláírni, azokhoz nekünk kell elmennünk.

Nagyon sok az igazolatlan mulasztás is, de mielőtt elküldenénk a felszólításokat, feljelentéseket,
előtte megint csak menni kell a családokhoz, elbeszélgetni velük. Van olyan, akinél már harmadszor
voltam, és még csak október eleje van, nem beszélve arról, hogy már mennyi papírt kitöltöttem
a gyerekük igazolatlan mulasztása miatt.

Most épp ilyenekkel múlatom én is, és a kollégák is az időt. Csak gyártjuk a sok papírt, koptatjuk
a szánkat és a lábunkat, eredménye meg semmi! Mivel szívesebben csinálom ezeket a munkákat
itthon, haza szoktam hozni. Ezért van kevesebb szabadidőm most.

Nem régen fejeztem be az 5. részt, már csak átnézésre vár. Azonnal kezdek is hozzá.

Hétvégére jó időt, gyors munkát, és sok pihenést kívánok!


A kislány, Mazzy, anyukája annyira büszke volt, hogy a lánya, egy ilyen sikeres produkcióban
szerepelt, hogy csinált egy blogot amiben a filmről, és az azzal kapcsolatos dolgokról ejt szót, és
persze Mazzyról is. Legutóbb a kislány koszorús lány volt egy esküvőn. Onnan valók a fotók:

A blog:
http://www.mommyshorts.com/2013/11/mazzys-movie-premiere-in-harry-grows-up.html

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 6. 20:08

B.Marika írta:Szia Rita! Köszönöm ennek a kedves kis filmek a fordítását. Bájosak voltak a gyerekek, néztem volna még tovább. :movingflower: :movingflower: :movingflower:
Kellemes hétvégét, reméljük javul az idő!

Szia Marika! Nagyon szívesen a feliratot és a csöppségeket is!
Örülök, hogy tetszett a film! Szerintem is kedves volt.


Leiszom magam a sárga földig!

Kép
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2016. február 28. 13:28

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2016. október 6. 21:10

Rita írta:Kedves Unni! Épp itt jártam, amikor te is, és most jövök utánad mindenhová.

Írtam épp az "Örömhírekbe", hogy keveset aludhattál, te későig fenn szoktál
maradni. Nagyon szívesen ezt a kis apróságot! Apróságok játszanak főszerepet
egy apró filmecskében. Ezt be tudod illeszteni a sűrű programjaid közé. Mintha
neked készült volna.

Nagyon szívesen! Jó szórakozást kívánok hozzá!

Ritám, még akkor frissiben meg is néztem. Ezt a rövidke kis cukiságot tényleg be tudtam illeszteni a sűrű programjaim közé. :) :x Igaz, hogy nem ázsiai, de ez is egy kuriózum volt a maga nemében. :-bd
Köszönöm a háttérinfókat is!
Sejthető volt, hogy nem lehetett könnyű az apróságokat irányítani, de arra azért nem gondoltam volna, hogy a "közös jeleneteik" is külön készültek. ;;) Persze, ez az értékéből egyáltalán nem von le semmit, mert sikerült úgy összevágniuk, hogy a néző ezt észre se vegye.
Köszönöm, hogy rátaláltál, és elérhetővé tetted nekünk!
Kép
KépKépKép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. október 6. 21:30

Kedves Rita! Szomorú,hogy ilyen családokkal kell bajlódnotok. Fárasztó és lehangoló ez a fajta pedagógiai munka.

Akkor neked is felüdülés a cukiságok fordítása, nemcsak nekünk nézőknek!

Köszi a kislányról készült képeket! Gyönyörű gyerek, nem csodálom,ha büszke az anyukája. Főleg,hogy az alsó képen ő a "legnormálisabb" is.
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 7. 5:08

Unni2011 írta:Ritám, még akkor frissiben meg is néztem. Ezt a rövidke kis cukiságot tényleg be tudtam illeszteni a sűrű programjaim közé. :) :x Igaz, hogy nem ázsiai, de ez is egy kuriózum volt a maga nemében. :-bd
Köszönöm a háttérinfókat is!
Sejthető volt, hogy nem lehetett könnyű az apróságokat irányítani, de arra azért nem gondoltam volna, hogy a "közös jeleneteik" is külön készültek. ;;) Persze, ez az értékéből egyáltalán nem von le semmit, mert sikerült úgy összevágniuk, hogy a néző ezt észre se vegye.
Köszönöm, hogy rátaláltál, és elérhetővé tetted nekünk!

Kedves Unni! Nagyon örülök, hogy megnézted, és hogy tetszett is! Nagyon szívesen
a háttér-információkat is!
Kerestem a kis Lucasról is aktualitásokat, de nem találtam.
Szívesen megnéztem volna "nagy fiúként" is.

De jó, hogy megemlíted, hogy nem Ázsiából származik a film! Mindig ázsiai alkotások
között keresgélek, aztán ha találok utalásokat, linkeket, akkor elérek pár nem ázsiait
is. Ha ezek megtetszenek nekem, és van hozzájuk angol felirat is (sok film eleve angol
nyelvű, ezért nem készítenek hozzájuk angol feliratot is), akkor lefordítom. Legalább
ilyet is látunk.

Mark Nickelsburg reklámfilmeket is készít. Megnéztem párat, a legrövidebbet teszem
be. Egyébként mind tetszett:

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 7. 5:22

mikaz írta:Kedves Rita! Szomorú,hogy ilyen családokkal kell bajlódnotok. Fárasztó és lehangoló ez a fajta pedagógiai munka.

Akkor neked is felüdülés a cukiságok fordítása, nemcsak nekünk nézőknek!

Köszi a kislányról készült képeket! Gyönyörű gyerek, nem csodálom,ha büszke az anyukája. Főleg,hogy az alsó képen ő a "legnormálisabb" is.

Kedves Zsu! Nagyon jól látod! De nemcsak a cukiságok fordítása, hanem maga a
művelet az, ami kikapcsol, megnyugtat, a sokféleség pedig feldob, azért keresgélek
állandóan.

Jót nevettem az utolsó megjegyzéseden. Amerikában nagy divatja van a "szédült" esküvői
fotóknak:

Kép
Kép
Avatar
Anyecska
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016. február 29. 20:53

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: Anyecska » 2016. október 7. 14:08

Kedves Rita!
Boldog Születésnapot kívánok Neked!
A filmet pedig - amivel megörvendeztetted magad, minket - majd amikor tudom megnézem.
Ancsa46
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 29. 9:16

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: Ancsa46 » 2016. október 7. 15:49

Kedves Rita!
Köszönöm a kisfilmet.
Kissé megkésve kívánok boldog szülinapot, hasonló szépet B.Marikának is.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 7. 16:05

Anyecska írta:Kedves Rita!
Boldog Születésnapot kívánok Neked!
A filmet pedig - amivel megörvendeztetted magad, minket - majd amikor tudom megnézem.

Kedves Anyecska! Köszönöm szépen a köszöntést!

A filmhez nem kell sok idő, csak 12 perces az egész! Jó szórakozást kívánok hozzá,
amikor majd nézed!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 7. 16:08

Ancsa46 írta:Kedves Rita!
Köszönöm a kisfilmet.
Kissé megkésve kívánok boldog szülinapot, hasonló szépet B.Marikának is.

Kedves Ancsa! Nagyon szívesen a kisfilmet! Köszönöm szépen, hogy felköszöntöttél!

Kép
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. október 17. 18:13

Szia Rita!

Jót mosolyogtam már az elején a szerelemmel kapcsolatban. Háát, van izlése Harrynak, az is biztos. :-)
Az egyik ismerősöm mesélte, hogy a 4.-es fiának nyáron úszótáborban választania kellett az oktatók között. Hát persze, hogy a legjobb csajt szúrta ki magának. :-)
Kicsit nekem félelmetesnek tűnt, ahogy a kis törpe totyogott egyedül a néptelen utcán, de amit ki akartak vele fejezni, ahhoz tökéletes volt!
Jajj, azok a cumisüvegek! Mit nem tesz a szerelmi bánat! Hogy is mondják az okosok? Kutyaharapást szőrével kell gyógyitani! :-)
Milyen érdekesen oldották meg a történetet fekete fehérrel. Mennyit jelent a szin! Egész más lett volna, ha szinesben gondolkodik az iró.
Hiába gyerekek voltak a szereplők, a szin miatt a megfelelő komolysága megvolt a " mesének "
A kis " szinészek " haláli aranyosak voltak. Nekik még nem lehet megmondani, hogy most fintorogj, nézz csodálkozva a hatalmas szemeiddel.... , viszont úgy tették a dolgukat, mint a profik.
Tetszett, hogy hogy is lett a " kis " szerelmi történetből " nagy " szerelmi történet.

Megvallom, kétségeim voltak a film felől, mit lehet kihozni belőle a leirás alapján. Hát, ez a tömör 12 perc jóra, velősre sikeredett! Jó kis tanmese volt szerintem.
Csak az igazi szerelem tart egy életen át! Hát igen, vagy mégsem? :-)
Köszönöm Rita! Különleges érzéked van a különlegességek kiválasztásában! Nem tudom , hogy csinálod!! :-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 18. 6:07

Szia Ági! Látom, elkezdted felgöngyölni az lemaradásaidat! Nagyon örülök neki!
Ez a kis filmecske nem több - de nem is kevesebb - mint amit te és mi leírtunk róla.
Már csak annyit tudnék hozzátenni, talán azt még nem írtam le, hogy a rendező azért
választotta a fekete-fehér színt, hogy így is hangsúlyozza, hogy egy hatalmas városban
mennyire egyedül tud lenni az ember, mennyire kétségbeesve vágyik a szeretetre, és
mennyire nehezen tud rátalálni.

Köszönöm szépen a dicséretet! Mindenfelé járok, keresgélek, turkálok, de a legjobban
a díjnyertes alkotások keltik fel a figyelmemet, mert azt gondolom, hogy ha már időt,
szánok rá, akkor minőséget tegyek le elétek. Persze volt már olyan, nem is egyszer, hogy
a sok díj ellenére a hideg rázott az alkotástól, azt nem csináltam meg. Most is van egy
ilyenem, még gondolkodom rajta, hogy végleg kitöröljem-e.

Mikulásra van már vagy négy rövid animációs filmem, egyik jobb, mint a másik. Már
alig várom, hogy megmutathassam!

Nagyon szívesen a fordítást!

Legyen szép napunk!


Kép
Avatar
Hayako
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016. február 29. 18:06

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: Hayako » 2016. október 21. 6:40

Kedves Rita! Először is és utólag, boldog szülinapot kívánok neked! :ymparty: Nagyon meglepődtem, mikor megláttam, hogy egy amerikai filmet választottál, de kellemesen csalódtam, miután megnéztem. Furcsa, de mégis aranyos volt, ahogy a felnőtt problémákat a gyerekek szemszögéből mutatták be. Köszönöm a feliratot! ;)
Folyamatban: Ando Lloyd, Run, Bigbang Scout, MTNY
Tervezettek: Hot Road, Love, lies
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 21. 21:55

Kedves Hayako! Nem is olyan régen döntöttem úgy, hogy végleg felhagyok a
diszkriminációval, és ha elém kerül egy nem ázsiai film, nem fogom sutba
vágni, hanem, ha arra érdemes, le fogom fordítani. Így volt eltéve nekem
ez az amerikai rövidfilm Valentin napra. Szülinapomra egy kambodzsai filmet
szántam, de nem volt rá időm, ezért vettem elő a Harry Grows Up-ot.

Nagyon örülök, hogy megnézted, és hogy kedvedre való volt! Nagyon szívesen!

Kép
Avatar
Blackfield
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2016. február 29. 14:24

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: Blackfield » 2016. november 1. 22:01

Kedves Rita!

Jobb későn, mint soha - így utólag is Isten éltessen születésnapod alkalmából! :movingflower: :movingflower: :movingflower:

Most néztem meg a Coda-című filmet, majd ezt az alkotást. Hihetetlen a kettő egymás után - kontraszt és párhuzam. Mintha összetartoznának - felerősítik egymás hatását - elképesztő.
Igazán nagy élmény volt, másnak is csak ajánlani tudom - köszönöm! :ymapplause:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Harry Grows Up / Harry felnő (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 1. 22:16

Blackfield írta:Kedves Rita!

Jobb későn, mint soha - így utólag is Isten éltessen születésnapod alkalmából! :movingflower: :movingflower: :movingflower:

Most néztem meg a Coda-című filmet, majd ezt az alkotást. Hihetetlen a kettő egymás után - kontraszt és párhuzam. Mintha összetartoznának - felerősítik egymás hatását - elképesztő.
Igazán nagy élmény volt, másnak is csak ajánlani tudom - köszönöm! :ymapplause:

Kedves Blackfield! Nagyon tetszik, amit írtál! Igazad van! A kezdet és a vég! Biztosan
ez sem véletlen, hogy így jött össze nálad ez a két kis rövidke! Örülök nagyon, hogy
Harry története is tetszett!

Köszönöm szépen a köszöntést! Nagyon szívesen az élményt!


Kép

Vissza: “Amerikai Egyesült Államok”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég