How the Ocean Clean Themselves / Hogyan tisztítják meg magukat az óceánok

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

How the Ocean Clean Themselves / Hogyan tisztítják meg magukat az óceánok

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 13. 7:39

Kép

Műfaj: TEDx előadás
Részek száma: 1
Premier: 2012.
Hossza: 11 perc
Ország: USA
Nyelv: angol

Két mongol dokumentumfilm, és az orosz Oscar-díjas üvegfestéses technikával készült The Old Man and the Sea (Az öreg halász és a tenger)
című animációs film lefordítása után felmerült az ötlet, hogy a filmek egyes részleteit be lehetne építeni a tanítási órákba. Egyik társunk Zsu (mikaz) a The Story of The Weeping Camelből vetített is részleteket, színesítve a történelem óráját. Az Öreg halász és a tengert ő az egyik
etika órán, én pedig osztályfőnöki órán mutattam be a tanítványaimnak.

Azóta még három rövidfilm feliratát készítettem el, és most itt a folytatás.

A „How the Oceans Clean Themselves” c. előadás kapcsolódik az általam már korábban lefordított The Majestic Plastic Bag c. áldokumentumfilmhez. Az abban bemutatott nagy csendes-óceáni szemétsziget olyan nagy ütemben nő, hogy hamarosan az űrből is látható lesz.

Négy évvel ezelőtt az akkor 18 éves holland Boyan Slatnak eszébe jutott egy ötlet, hogyan lehetne kevés pénzből, rövid időn belül úgy megtisztítani az óceánokat, hogy a tenger élőlényei ne sérüljenek, és még profit is keletkezzen.

Az OceanCleanup prototípusát idén nyáron kezdték el tesztelni, és a tervek szerint 2020-ban kezdi el a Csendes-óceán megtisztítását és a szemétszigetek felszámolását.

A ma 22 éves Boyan Slat az OceanCleanup nevű saját cégének elnöke. Munkásságáért legfiatalabb kitüntetettként megkapta az ENSZ „Champion of the Erth , V. Harald norvég királytól pedig a tengeri ágazat „Fiatal vállalkozója” díjat. 2015-ben a Forbes a harminc év alattiak közt beválasztotta az első harminc „globálisan gondolkodó” közé. Az ördög rája alakú OceanCleanup-nak a londoni Design múzeum 2015-ben „Az év dizájnja” címet adományozta, míg a Time magazin a 2015-ös év legjobb találmányának kiáltotta ki.

Ajánlom biológia, osztályfőnöki és etika órákra, versenyek, előadások, bemutatók, jeles napok színesítésére.

A többi oktatási segédanyagként használható film, videó:



Fordította: ezoritu

Videó letöltése:

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: How the Ocean Clean Themselves

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2016. november 13. 10:02

Kedves Rita! Köszönöm a film ajánlót,a fordítást,a videót.A fiatal feltaláló munkássága és érdemei dicséretesek.Letöltöttem a fordítást és a filmet.
Napsütéses szép vasárnapot Neked.Üdv.Nagyi :-h
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: How the Ocean Clean Themselves

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. november 13. 10:50

Köszönöm Rita, hogy magyarul "hallgathattam" meg ezt a remek előadást. Bízom benne, hogy ez a nagyszerű ötlet akadálytalanul megvalósul a közeljövőben. :ymapplause:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: How the Ocean Clean Themselves

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. november 13. 14:13

Kedves Rita, olyan jó hogy fordítással újra láthatom ezt a dok. filmet...nagyon inspiráló, felemelő érzés..hogy van még a mai fiatalokban spiritusz! :)) :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: How the Ocean Clean Themselves

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 13. 14:18

Magdimama írta:Kedves Rita! Köszönöm a film ajánlót,a fordítást,a videót.A fiatal feltaláló munkássága és érdemei dicséretesek.Letöltöttem a fordítást és a filmet.
Napsütéses szép vasárnapot Neked.Üdv.Nagyi :-h

Kedves Nagyi! Mindent nagyon szívesen!

A Fenséges műanyag zacskó fordítása előtt keresgéltem információkat a rövidfilmről, akkor
találkoztam először Boyan Slat nevével, és munkásságával. Mindig jóérzés, ha tehetséges
fiatalembereket látok, akik képesek felelősségteljesen gondolkodni, tenni, alkotni, akarni.
Mikor megtaláltam ezt az előadást, rögtön tudtam, hogy le fogom fordítani. Azért ajánlom
a tanár kollégáknak, mert amellett, hogy környezetvédelmi problémákat feszeget, a diákok
könnyen tudnak azonosulni a hasonló korú Boyannal, példaképpé válhat.

Neked is szép vasárnapot kívánok! A napnak csak a sugarát láttam, le is fotóztam, majd
este kiteszem a fotósarokba.


Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: How the Ocean Clean Themselves

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 13. 14:29

Gabóci5 írta:Köszönöm Rita, hogy magyarul "hallgathattam" meg ezt a remek előadást. Bízom benne, hogy ez a nagyszerű ötlet akadálytalanul megvalósul a közeljövőben. :ymapplause:

Szia Gabi! Neked is nagyon szívesen a fordítást! Szeretem nagyon ezeket a témákat.
Ez a videó annyira közérthető, hogy a diákok számára is fogyasztható, és nem vesz
el benne a lényeg, maga a feltaláló Boyan Slat. Jó lenne, ha minél több fiatal láthatná
lelkesedését, elkötelezettségét, tenni akarását.

Fog sikerülni a terve! Olvastam, hogy amióta kiállt a nyilvánosság elé a tervével, egy
adományozó honlapot is nyitottak, ahol pénzt lehetett felajánlani, hogy minél hamarabb
munkához láthassanak. Az első rájára villámgyorsan összejött a pénz. Most viszont
már olyan ismertsége van, hogy a támogatással nem lehet gondja.

Gabi! Garfield nagyon fotogén! Újabb nagyszerű kép róla! Olyan, mintha montázs lenne.

Kép
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: How the Ocean Clean Themselves

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 13. 15:03

Kata58 írta:Kedves Rita, olyan jó hogy fordítással újra láthatom ezt a dok. filmet...nagyon inspiráló, felemelő érzés..hogy van még a mai fiatalokban spiritusz! :)) :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Kedves Kata! Nagyon örülök, hogy neked is tetszett!

Tökéletesen egyetértek ezzel a mondatoddal:

"...nagyon inspiráló, felemelő érzés..hogy van még a mai fiatalokban spiritusz!"

Van hát! A maiak sem érnek kevesebbet, mint a régiek. Vannak, akik maguktól
képesek nekilódulni és véghez vinni azt, amit elképzelnek maguknak, amiről
álmodoztak, és van olyan is, akit inspirálni, motiválni, esetleg nógatni kell.
Boyan Slat története eléggé inspiráló, és még csak 22 éves (1994-ben született)!

Kép
Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: How the Ocean Clean Themselves

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. november 13. 20:53

Kedves Rita, mindkét kisfilmet vittem. Nagyon köszönöm! A The Majestic Plastic Bag filmmel együtt egy komoly környezetvédelmi feldolgozás része lehet mindkét film, akár osztályfőnöki, akár társadalmi ismeretek, akár etika órán. Hamarosan megnézem, de már látatlanban is az iskolai pendrive-ra mentem. Gondolom még az angol nyelvű beszédnek is hasznos szerepe lesz az angolul tanuló diákok számára.

Hálás köszönet! Ne add fel ezt a jó szokásodat, hogy ilyesmit keresgélsz! ^:)^ ^:)^ ^:)^ Zsu
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: How the Ocean Clean Themselves

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 14. 6:10

mikaz írta:Kedves Rita, mindkét kisfilmet vittem. Nagyon köszönöm! A The Majestic Plastic Bag filmmel együtt egy komoly környezetvédelmi feldolgozás része lehet mindkét film, akár osztályfőnöki, akár társadalmi ismeretek, akár etika órán. Hamarosan megnézem, de már látatlanban is az iskolai pendrive-ra mentem. Gondolom még az angol nyelvű beszédnek is hasznos szerepe lesz az angolul tanuló diákok számára.

Hálás köszönet! Ne add fel ezt a jó szokásodat, hogy ilyesmit keresgélsz! ^:)^ ^:)^ ^:)^ Zsu

Kedves Zsu! Milyen igazad van! Én csak a Fenséges műanyag zacskót és Boyan előadását tartottam
összetartozónak, de nagyon is idepasszol a Dream is! És a három videó összesen még mindig nincs
húsz perces, és máris egy nagyon hatásos, megdöbbentő, további gondolkodásra késztető feldolgozást
lehet belőlük összehozni. Na, ezért szeretem a jól megkomponált rövidfilmeket!

De jó, hogy mondod az angol nyelvet! Volt eszemben, hogy ezt is megemlítsem. Mi, akiknek nem az
angol az anyanyelvünk, mindig azoknak az angolját értjük meg a legjobban, akik szintén nem angol
anyanyelvűek. Boyan beszédét is nagyon szépen lehet érteni. Ez is inspiráló lehet a diákoknak, hogy
egy 18 éves holland srác (ennyi idős volt a videó készültekor), milyen angol nyelvtudással rendelkezik,
és annak a felismerése is fontos, hogy az angol nyelv ismerete nélkülözhetetlen a mai fiatalok számára.

A Dream egy műfordítás, aminek a lényege megegyezik az angol dalszöveg lényegével, de ahogy egy
verset sem lehet szó szerint lefordítani, mert figyelni kell a ritmusra, a rímekre... így ez is jobban
eltér az eredetitől, mint mondjuk egy előadás fordítása.

Nagyon szívesen, Zsu! Amíg te dolgozol, addig mindig lesz, egy pedagógus, aki vevő lesz az ilyen
"találmányaimra". Bár Kati is említette a korábbiaknál, hogy ha lehetősége lesz rá, ő is vetít belőlük.
Ha csak ketten használjátok fel őket, már akkor is megérte megkeresni és lefordítani!!! Legközelebb
újabb kettőt hozok, az egyik a táplálékainkról szól, és egy 11 éves fiú adja elő ugyanebben a TEDx
előadássorozatban. Nagyon értelmes, és lelkes a drágám.


Kép
Avatar
ququcs
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016. április 20. 18:43

Re: How the Ocean Clean Themselves / Hogyan tisztítják meg magukat az óceánok

HozzászólásSzerző: ququcs » 2016. november 14. 19:14

Szerbusz Rita, Vittem a rövideket! Köszönöm és az unokahúgom is! Ő nagyon szereti az ilyen ismertető filmeket és könyveket. ^:)^ :movingflower: :movingflower: :movingflower:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: How the Ocean Clean Themselves / Hogyan tisztítják meg magukat az óceánok

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 14. 20:55

ququcs írta:Szerbusz Rita, Vittem a rövideket! Köszönöm és az unokahúgom is! Ő nagyon szereti az ilyen ismertető filmeket és könyveket. ^:)^ :movingflower: :movingflower: :movingflower:

Szia Éva! De örülök neki! Nagyon szívesen! Hamarosan jön egy táplálékos is!

Nem is rossz megoldás! Ha a tanár nem viszi, vigye a diák magának a videókat.
Szuper! Üdvözlöm az unokahúgit!

Szép estét kívánok!


Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: How the Ocean Clean Themselves / Hogyan tisztítják meg magukat az óceánok

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. november 15. 12:37

Kedves Rita, megnéztem a három filmet együtt. Valóban ütős lesz, ha egy tanórán belül kerülnek vetítésre.
Már bevittem a suli gépeire is. A kollégáknak is felhívom a figyelmét, hogy használják ezeket a rövid figyelemfelkeltő anyagokat.

A fiú angolja valóban nagyszerűen követhető. Mivel nálunk az angol az egyik tanulható nyelv, minden osztályban vannak diákok,akiknek ilyen szempontból is fontos lesz.
Nagyon sok mindent meg lehet beszélni a filmecskék kapcsán. Még az általad említett dolgot is,hogy a nyelvtudás mennyire fontos a mai világban.
Én úgy képzelem,hogy az animációval kezdem. Ez kedves ráhangolás. Szép a film, a zene és a szövege is. A képek pedig magukért beszélnek.


Hálásan köszönöm! Zsu
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: How the Ocean Clean Themselves / Hogyan tisztítják meg magukat az óceánok

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 15. 18:14

Kedves Zsu! Nagyon szívesen! Én is köszönöm, hogy népszerűsíted őket! Már beszéltünk
róla, hogy csak rajtad keresztül hány emberhez eljuthatnak e kisfilmek. Nagyon örülök neki!


Holnap hozok újabb két rövid, 11 és 5 perces, videót (aztán leállok egy időre). Az öt perces
az élelmiszereinkről szól, és vitaindítónak tökéletesen megfelel. Szándékosan olyan videót
választottam ismét, ahol egy gyerek az előadó, hogy lássák a diákok, nem lehet elég korán
elkezdeni a tudatos gondolkodást, bármiről legyen szó.

A másik egy meglepetés! Szerintem nagyon fogsz örülni neki. Közvetve már volt is erről a
valakiről szó a fórumban. Kata is említést tett róla. Töri, társadalom ismeret, etika órákon,
de osztályfőnökin is jól lehet hasznosítani szerintem.

Holnap jövök!

Kép
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: How the Ocean Clean Themselves / Hogyan tisztítják meg magukat az óceánok

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2016. november 15. 18:46

Ritám! Köszönöm ezt a megdöbbentő és tanulságos kisfilmet. Ajánlottam az unokámnak! Velünk együtt nagy környezet védő!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: How the Ocean Clean Themselves / Hogyan tisztítják meg magukat az óceánok

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 16. 18:00

B.Marika írta:Ritám! Köszönöm ezt a megdöbbentő és tanulságos kisfilmet. Ajánlottam az unokámnak! Velünk együtt nagy környezet védő!

Szia Marika! Akkor te is hoztál még egy embert! Boldog vagyok!
A fiataloknak kulcsfontosságú szerepük van ezekben a témákban.

Nagyon szívesen!


Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: How the Ocean Clean Themselves / Hogyan tisztítják meg magukat az óceánok

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. november 17. 19:46

Szia Rita!
Bénító volt számomra már a plasztik szatyor útjának követése az óceáni szemétszigetekig, teljesen elképedtem, hogy mitől fulladozik az óceánok és a tengerek élővilága...A mérték volt a legborzasztóbb x_x . Ez a kissrác fantasztikus!!! Addig, amíg a mögöttünk lévő generációkban ilyen emberkék vannak, reménye is van ennek a bolygónak a jövőre %%- :ympray: .
Komolyan, a lazasága, az elhivatottsága, a problémamegoldó-képessége teljesen lenyűgözött. ^:)^ Élmény volt nézni! Azt kívánom, hogy mindenben sikeres legyen a vállalkozása, hogy a célját meg tudja valósítani, hogy tiszta tengerekben búvárkodhasson mielőbb ő is és az unokái is....
A TED-es filmekről nagyon jó tapasztalataim vannak, tényleg megosztandóak ezek az ismeretek szélesebb körben is, mert gondolkodásformáló hatással bírnak.
KÖSZÖNÖM SZÉPEN AZ ÉLMÉNYT! :movingflower:
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: How the Ocean Clean Themselves / Hogyan tisztítják meg magukat az óceánok

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 17. 20:52

Szia Ir-csi! Én is azt mondom, hogy a fiatalokra nagyon sok mindenben lehet számítani.
Okosak, tehetségesek, és minél fiatalabbak, annál eredetibben tudnak gondolkodni.

Nagyon tetszik, ahogy felsorakoztak mögé a támogatók, és a pénz, hogy minél hamarabb
elkezdődhessen a munka. Az egyik youtube videón lehet látni, hogy felszállnak a magasba,
és onnan próbálnak méréseket, becsléseket végezni mekkora lehet az egyik szemétsziget
mérete. A repülőgépen ott a NASA felirat, de a gép teljes egészében fehér-kékre van festve,
rajta hatalmas betűkkel Boyan cégének a neve az "OceanCleanup". Komolyan veszik, és
támogatják.

Azt is jó volt megfigyelni, hogy egy nagyon szerény fiatalemberről van szó. Remélem, meg
is marad ilyennek.

Folyamatosan keresgélek még. Örülök, hogy rájuk bukkantam, ez is Boyan érdeme, az övé
volt az első TED videóm.

Ezt az élményt is nagyon szívesen!

Kép
Kép
Avatar
Bria
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016. március 2. 21:43

Re: How the Ocean Clean Themselves / Hogyan tisztítják meg magukat az óceánok

HozzászólásSzerző: Bria » 2016. november 19. 13:40

Kedves Rita!!

Köszönöm szépem ezt is. Megdöbbentő és nagyon érdekes.
Üdvözölendő az ötlet, elismerésre méltó a lelkesedése, remélem,a találmány beváltja majd a hozzá fűzött reményeket.
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: How the Ocean Clean Themselves / Hogyan tisztítják meg magukat az óceánok

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. november 20. 8:54

Rita írta:Folyamatosan keresgélek még. Örülök, hogy rájuk bukkantam, ez is Boyan érdeme, az övé
volt az első TED videóm.

Nagyon szeretem az ismeretterjesztést, különösen a filmbeli műfaját. Emlékszel a "Hang alakja" c. kisfilmre, amit az első kommentjeim egyikénél betettem a Pityergő teve történeténél? Az is egy TED-es film volt. Akkor botlottam ezekbe a filmes előadásokba, amikor a kvantumfizika kutatási eredményei kapcsán kezdtem el módszeresen keresni a neten.
Számomra Garrett Lisi, a szörfös matematikus-fizikus előadása volt a nagy mérföldkő a TED-es videókban https://youtu.be/y-Gk_Ddhr0M, aki az ismert részecskéket az E8 geometriai csoportba helyezte, bejósolja a még ismeretleneket és ezzel kísérli meg leírni a Mindenséget.
Annyi jó motivációjú, érdekes gondolkodású, fantasztikus ember van, akik jó felé vihetnék az emberiséget.. Ha vhogyan a megtévedt, beteg lelkűeket terelni lehetne, hogy ne a konfliktusokat, az erőszakot és a háborúkat szorgalmazzák...sokkal jobb világban élhetne mindenki, nemcsak mi európaiak.
Biztos vok benne, hogy ahogyan Boyan mindenre talált megoldást, úgy lehetne nagyon gyakorlatiasan az éhínség, a vízhiány és más kihívásokra is megoldást találni... Ez az erős pozitív gondolkodás, tetterő, elszántság "ragadós". Az ilyen karizmatikusan gyakorlatias embereket kellene összegyűjteni, hogy agyaljanak közösen a nagy problémák megoldásán...
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: How the Ocean Clean Themselves / Hogyan tisztítják meg magukat az óceánok

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 20. 9:08

Bria írta:Kedves Rita!!

Köszönöm szépem ezt is. Megdöbbentő és nagyon érdekes.
Üdvözölendő az ötlet, elismerésre méltó a lelkesedése, remélem,a találmány beváltja majd a hozzá fűzött reményeket.

Kedves Bria!

Nagyon szívesen ezt a videót és fordítást is! Annyi érdekes, izgalmas TED videó van még,
amit le lehetne fordítani, csak idő kéne hozzá.

Én is nagyon szeretném, ha sikerrel járna ez a tiszteletre méltó fiatalember!

Kellemes hétvégét kívánok!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: How the Ocean Clean Themselves / Hogyan tisztítják meg magukat az óceánok

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 20. 10:09

Ir-csi írta:
Rita írta:Folyamatosan keresgélek még. Örülök, hogy rájuk bukkantam, ez is Boyan érdeme, az övé
volt az első TED videóm.

Nagyon szeretem az ismeretterjesztést, különösen a filmbeli műfaját. Emlékszel a "Hang alakja" c. kisfilmre, amit az első kommentjeim egyikénél betettem a Pityergő teve történeténél? Az is egy TED-es film volt. Akkor botlottam ezekbe a filmes előadásokba, amikor a kvantumfizika kutatási eredményei kapcsán kezdtem el módszeresen keresni a neten.
Számomra Garrett Lisi, a szörfös matematikus-fizikus előadása volt a nagy mérföldkő a TED-es videókban https://youtu.be/y-Gk_Ddhr0M, aki az ismert részecskéket az E8 geometriai csoportba helyezte, bejósolja a még ismeretleneket és ezzel kísérli meg leírni a Mindenséget.
Annyi jó motivációjú, érdekes gondolkodású, fantasztikus ember van, akik jó felé vihetnék az emberiséget.. Ha vhogyan a megtévedt, beteg lelkűeket terelni lehetne, hogy ne a konfliktusokat, az erőszakot és a háborúkat szorgalmazzák...sokkal jobb világban élhetne mindenki, nemcsak mi európaiak.
Biztos vok benne, hogy ahogyan Boyan mindenre talált megoldást, úgy lehetne nagyon gyakorlatiasan az éhínség, a vízhiány és más kihívásokra is megoldást találni... Ez az erős pozitív gondolkodás, tetterő, elszántság "ragadós". Az ilyen karizmatikusan gyakorlatias embereket kellene összegyűjteni, hogy agyaljanak közösen a nagy problémák megoldásán...

Én is nagyon szeretem! Egy dologgal lehetett elrettenteni az ismeretterjesztő filmektől, a narrátor
hangjával. Ez most hülyeségnek tűnhet, de nem az, tanúsíthatom. Itt szerencsére mindenki a saját
hangjával szerepel.

Jó, hogy említed az éhezést! Ha ilyesmit látok, mindig az a szülő jut eszembe, aki nem foglalkozik
a csemetéjével, cserébe pénzzel tömi, hogy a lelkiismeretét megnyugtassa.
Mennyi adomány, felajánlás folyt már az afrikai éhezőkhöz, mégis ugyanannyi, ha nem több, ember
hal éhhalált. A pénz arra jó, hogy ne kelljen gondolkodni a megoldáson.

Tovább gondolva az ötletedet, amihez egy újabb TED videó is lökést adott, ahol egy 10 éves fiú
mutatja be a saját tervezésű iPod applikációját, a "karizmatikus gyakorlatias embereket" 10 éves
kortól, 20 éves korig kéne összegyűjteni, hogy friss, befolyásoktól mentes aggyal kezdjenek az
agyaláshoz.

Lefordításra vár ez is. Az előbb említett srác:

Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: How the Ocean Clean Themselves / Hogyan tisztítják meg magukat az óceánok

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2016. november 20. 11:34

Kedves Rita!
Nagyon érdekes volt ez a film is.Lehengerlő stílusban adta elő a fiatal feltaláló.Sok és bőséges hozzászólások vannak itt a fórumon. Ezért csak azt a mondatot emelném ki,"ha változtatni akarunk valamit,akkor elsősorban az addigi gondolkodást kellene megváltoztatni."Nem pontosan idéztem.Még ami nagyon tettszett az előadásban,nem elég a problémát szajkózni,itt konkrét megoldások felsorolása is megtörtént.Mindenre kiterjedő figyelemmel.Én is nagyon szeretem amikor friss gondolatokkal lépnek elő a fiatalok,szerencsére olyan országban is él ahol ilyen korán elő állhatott a találmányával.
Köszönöm Rita ! A többit is meg fogom nézni!Üdv.Nagyi :ympeace:

Spoiler: mutasd
Ui: Másodjára a férjemmel néztük meg.Ő 8 évig élt Hollandiában,állampolgárságot is kapott,az akkori,90-es évek eleji,Szerbiából,Szabadkáról sietett el külföldre politikai menekültként,/akkor sem szerették ott a magyarokat/ és Hollandiában talált pár évre otthonra./Sok a rizsa!/Ő mondta,hogy a fiú ősei ,de legalább az apja nem holland.Talán szerb,vagy más szláv a családneve alapján.Kis kitérőként,amiért azt is írtam,hogy nem elhanyagolható hogy a fiatal tehetségek melyik országban élnek.Ezt talán nem is ragoznám!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: How the Ocean Clean Themselves / Hogyan tisztítják meg magukat az óceánok

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 20. 17:15

Kedves Nagyi! Ezzel a hozzászólásoddal is egyetértek! Igazán érdekes volt,
amit a spoilerben írtál! Igaza van a párodnak. Szerintem sem holland a neve.
És neked is igazad van, hogy nem mindegy, hogy hol él egy tehetség.

Örülök, hogy ezeket a kisfilmecskéket is végignézed, és hogy időnként még
a párodat is sikerül bevonnod!


Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: How the Ocean Clean Themselves / Hogyan tisztítják meg magukat az óceánok

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. november 21. 7:45

Rita írta:Lefordításra vár ez is. Az előbb említett srác:

Ha majd sorra kerül a fordítói listádon, örömmel fogom nézni.
Addig is a többi munkádhoz sok sikert kívánok!
Szép napot! :-h :movingflower:
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: How the Ocean Clean Themselves / Hogyan tisztítják meg magukat az óceánok

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 21. 20:50

Ir-csi írta:Addig is a többi munkádhoz sok sikert kívánok!
Szép napot! :-h :movingflower:


Köszi! Neked is!

Kép

Vissza: “Amerikai Egyesült Államok”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég