The Majestic Plastic Bag

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

The Majestic Plastic Bag

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 4. 20:44

Kép

Műfaj: áldokumentumfilm (mockumentary)
Részek száma: 1
Premier: 2010.
Hossza: 4 perc
Ország: USA
Nyelv: angol
Narrátor: Jeremy Irons

Két mongol dokumentumfilm, és az orosz Oscar-díjas üvegfestéses technikával készült The Old Man and the Sea (Az öreg halász és a tenger)
című animációs film lefordítása után felmerült az ötlet, hogy a filmek egyes részleteit be lehetne építeni a tanítási órákba.
Egyik társunk Zsu (mikaz), a The Story of The Weeping Camelből vetített is részleteket, színesítve a történelem óráját, míg az Öreg halász
és a tengert ő az egyik etika órán, én pedig osztályfőnöki órán mutattam be a tanítványaimnak.

Pedagógusnapra három olyan új történetet hoztam, amit kifejezetten azért fordítottam le, mert oktatási segédanyagként is tökéletesen megállja
a helyét. Látnia kell diáknak, tanárnak, és mindenkinek, aki felelősen gondolkodik. Rövidek, figyelemfelkeltőek, elgondolkodtatóak, hatással
vannak. Tanítási órákon, versenyeken, jeles napokon kiválóan felhasználhatóak.

A Fenséges műanyag zacskó c. történetet biológia, kémia, természetismeret, osztályfőnöki órákra, és jeles napokra, pl. Föld napja, ajánlom.

A kaliforniai HealtheBay.com internetes oldal készítette a videót, mely önkéntesek bevonásával tengerparti szakaszok tisztításával foglalkozik.

Történet:

Egy elszabadult, és a széllel tovahömpölygő műanyag szatyor kalandos útját ismerhetjük meg, a bevásárlóközpont parkolójától a végcélig, a
csendes-óceáni szemétszigetig, ahol a szatyor katartikus hangulatban egyesül a többi le nem bomló műanyag társával.

A szemétszigetről bővebben:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Nagy_csendes-%C3%B3ce%C3%A1ni_szem%C3%A9tsziget

Egy 19 éves holland fiú ötletének köszönhetően talán meg lehet tisztítani az óceánokat az 1000 Eiffel-torony nagyságú, le nem bomló, de egyre
kisebb darabokra hulló szeméttől.

http://ecolounge.hu/zoldmotor/igy-tisztitana-meg-az-oceanokat-egy-19-eves-diak

A másik két történet:

Baghdad Messi:
http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=55&t=94

Two & Two:
http://forum.ezoritusubs.com/posting.php?mode=post&f=54#preview


Fordította:ezoritu
Időzítette, formázta: Kriszti

Videó letöltése:

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: The Majestic Plastic Bag

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. június 4. 21:30

Kedves Rita! Köszönöm ezeket az érdekes videókat! Most így év végén mindenképpen meg fogom mutatni diákoknak is. Új tananyaggal már nem érdemes foglalkozni. A jegyek lezárása és az ismétlés közben felüdülés, ha beszélgethetünk olyan komolyabb témákról, ami napjainkat meghatározza, s a diákok is érzékelik a mindennapjaikban.
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Majestic Plastic Bag

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 5. 9:16

Kedves Zsu! Abban 100%-ig biztos voltam, hogy téged érdekelni fog! Az ötletet is neked köszönhetem!

Ha annak idején nem nézed meg a két mongol filmemet, és nem jut eszedbe, hogy a jurtát, és egyebeket
megmutass a tanítványaidnak, akkor most én sem figyeltem volna fel ebben a három kisfilmben rejlő
lehetőségre.
Már van újabb három kiszemeltem, úgyhogy hamarosan folytatom az "oktatási segédanyagok" fordítását.

Kíváncsian várom, mennyire aratott sikert a három kisfilm a gyerekek körében.

A tengerben lebegő-úszkáló nylon darabkákat a teknősök és egyéb élőlények medúzának nézik, és megeszik
őket. A végét el lehet képzelni:

Kép
Kép
Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: The Majestic Plastic Bag

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2016. június 5. 11:12

Kedves Rita!
Köszönöm ezt a három kisfilmet.További szép napot kívánok.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Majestic Plastic Bag

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 5. 16:53

Kedves Ica! Nagyon szívesen! Szép napot neked is!

Kép
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2016. február 28. 13:28

Re: The Majestic Plastic Bag

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2016. június 5. 20:29

Rita és Kriszti, köszönöm szépen Nektek a Pedagógusnapi meglepetéseteket! :movingflower: @};-
Később majd erre is sort kerítek. :)
Kép
KépKépKép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: The Majestic Plastic Bag

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. június 5. 21:30

Kedves Rita és Kriszti!

Köszönöm a pedagógusnapi meglepetés kisfilmeket. :x Érdekes ötlete volt a film készítőinek egy nylon zacskó megszemélyesítésén keresztül bemutatni egy nagyon komoly környezeti problémát. A tengerben úszó sok szemétről már sokat hallottam, de hogy ezek szigeteket alkotnak, és milyen nagyokat, csak most értesültem. :-o

A 19 éves holland fiúnak drukkolok, hogy az ötletét megvalósítsák, de sajnos a "kinek az érdeke?" világ tudjuk, hogy működik. :-?
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Majestic Plastic Bag

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 6. 5:57

Unni2011 írta:Rita és Kriszti, köszönöm szépen Nektek a Pedagógusnapi meglepetéseteket! :movingflower: @};-
Később majd erre is sort kerítek. :)

Szia Unni! Nagyon szívesen a "tananyagot"!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Majestic Plastic Bag

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 6. 6:12

Gabóci5 írta:Kedves Rita és Kriszti!

Köszönöm a pedagógusnapi meglepetés kisfilmeket. :x Érdekes ötlete volt a film készítőinek egy nylon zacskó megszemélyesítésén keresztül bemutatni egy nagyon komoly környezeti problémát. A tengerben úszó sok szemétről már sokat hallottam, de hogy ezek szigeteket alkotnak, és milyen nagyokat, csak most értesültem. :-o

A 19 éves holland fiúnak drukkolok, hogy az ötletét megvalósítsák, de sajnos a "kinek az érdeke?" világ tudjuk, hogy működik. :-?

Kedves Gabi! Én sem tudtam róla! Azt írják a kutatók, hogy a szemét nagy része a vízben lebeg,
a felszínen kevesebb látszik belőlük, ezért még nem is tudtak műholdas felvételt készíteni róluk,
Pedig több szigetről van szó. Van, aki pont erre hivatkozva akarja tagadni a létét, azt állítva,
hogy mesterségesen keltenek pánikot az emberek közt.

Nagyon szívesen a filmecskét!

Az idén startol a holland fiatalember projektje:

http://ecolounge.hu/zoldmotor/startol-a-vilag-elso-oceantisztito-rendszere-az-ocean-cleanup-felveszi-a-harcot-az-evi-8-millio-tonna-muanyag-szemettel

Videó Boyan Slatról és a kezdetekről:

Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: The Majestic Plastic Bag

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. június 7. 21:03

Kedves Rita! Nagyon jó fogadtatása volt a kisfilmnek. 11. évfolyamon, etikából, a környezetvédelem témához kapcsolódva néztük. Most utólag lementettem a makettről készült kisfilmet is, ezt majd jövőre még megnézzük a film után az akkori 11. évfolyammal. Most csak elmeséltem az elgondolás lényegét. A diákok is megdöbbentek a szigetté sűrűsödő szemét jelenségén.
Szerintem ezek a témák nem csupán iskolába illenek. Ezt a médiában kellene sűrűbben megmutatni, mintegy nevelni a környezettudatos életre. Értelmes emberek külön-külön is tehetnek a Földért.De ha a lebutítás a mérce és a cél,s a pénz hatalma felülír minden ésszerűséget, akkor közösen rohanunk az apokaliptikus vég felé.
Az osztályfőnöki munkaközösséggel is megosztottam, több kolléga is érdeklődik.

Az ő nevükben is köszönöm!
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Majestic Plastic Bag

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 8. 6:29

Kedves Zsu! Tudtam, hogy tőled nagyon jó híreket fogok kapni! Biztos voltam benne,
hogy ha jónak látod a három kisfilmet, Te fel fogod használni az órádon, ahogy eddig
is, ha valamiben fantáziát láttál. Ha kollégák olvassák a soraidat, hátha ők is tesznek
egy próbát.


Azóta megtaláltam Boyan Slat videóját is, amiben felvázolja a probléma, és a terve
lényegét. Az is csak 10 perc körüli. A második OS (oktatási segédanyag) csomagban
már az is benne lesz.

A Majestic Plastic Bag angol nyelvű, vagyis a nyelv gyakorlásához is hozzájárulhat.
A holland fiú is angolul tartja az előadását, ami jó inspirációt adhat a mi fiataljainknak,
és mivel neki sem az anyanyelve az angol, nagyon jól érthető amit mond.

Köszönöm Zsu, hogy elvitted, és próbára tetted az első OS csomagot! Írtam neked,
hogy akkor is lefordítom ezt a három kisfilmet, ha alig fogják letölteni, de akkor még
nem is gondoltam abba bele, hogy egy pedagógus hány diákkal van kapcsolatban, vagyis
hogy egy letöltéssel, hány emberhez tudja eljuttatni e kisfilmek üzenetét. Nagyon is
megérte foglalkozni velük. Az újabb csomaggal már nem várom meg a pedagógusnapot,
folyamatosan fogom feltölteni a szerzeményeimet.

Nagyon köszönöm, és nagyon szívesen!

E szimpatikus fiatalember is jó példa a diákok előtt:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Majestic Plastic Bag

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 8. 15:35

Köszönöm ezt a kisfilmet és persze a többit is! Erről a nagyszerű fiatalemberről hallottam már, és nagyszerű, hgoy valóban megvalósítják az elképzelését!példaértékű az elképzelése! remélem sok ilyen és ehhez hasonló van még a tarsolyában...
Köszönettel vittem! :movingflower:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Majestic Plastic Bag

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 8. 18:42

Kata58 írta:Köszönöm ezt a kisfilmet és persze a többit is! Erről a nagyszerű fiatalemberről hallottam már, és nagyszerű, hgoy valóban megvalósítják az elképzelését!példaértékű az elképzelése! remélem sok ilyen és ehhez hasonló van még a tarsolyában...
Köszönettel vittem! :movingflower:

Nagyon szívesen, Kata! Ahogy írtam fentebb, az előadását is megtaláltam,
már alig várom, hogy lefordítsam.


Kép
Avatar
Bria
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016. március 2. 21:43

Re: The Majestic Plastic Bag

HozzászólásSzerző: Bria » 2016. június 10. 13:30

Kedves Rita!

Köszönöm a fordítást és a videó letöltési lehetőségét.
Sokatmondó képek, jó kísérőszöveg, hasonlót már láttam a NGC-n is.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Majestic Plastic Bag

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 10. 17:42

Kedves Bria! Nagyon szívesen mindkettőt!

Néha hátrányomra válik, hogy nem nézek TV-t, mert olyat is letöltök, és lefordítandónak
ítélek meg, amit már adnak a különféle csatornák. Legutóbb a Paul Hollywood's Bread-del
jártam így. Timbo hívta fel rá a figyelmemet, hogy Mindennapi kenyerünk vagy valami
hasonló címen adják a TV paprikán. De a Masha and the Bear-ről sem tudtam előre, hogy
vetíti a Minimax.
Annyiból, jó, hogy ez itt van, hogy bármikor le lehet tölteni, és fel lehet használni az órákon.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Majestic Plastic Bag

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 11. 15:50

Rita ...én sem igen nézek tv...-t vagyis inkább ritkán. Van amit nem is tudok befogni..és azért az egy csatornáéért nem vagyok hajlandó havi + 1oooFt-ot kiadni..De a kenyereset sajnálom tegnap is itt ragadtam és azt néztem.../szájtátva../...még nem döntöttem el majd melyiket csinálom meg..de van olyan adalék, amire sehogy nem jöttem rá látvány alapján mi lehet...olyan mint egy folyékony kátrány...


de visszatérve ide..ez a műanyag zacskós történet is rövid de velős...aki akar, tehet ellene a hétköznapokban is...
Itt köszönöm meg a 3 kisfilmet újra és egyszerre.. :movingflower:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Majestic Plastic Bag

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 11. 16:11

Szia Kata! Mondtam, hogy nyugodtan írd meg, hogy hányadik rész, hányadik percében
láttad, amit szeretnél megtudni, és lefordítom neked.

A Baghdad Messi témájában utaltam Zsunak arra, hogy már megint kitaláltam valamit,
amit még nem akarok nagy dobra verni, mert ha nem lesz belőle semmi, akkor nem
csak én, hanem az is hoppon marad, aki beleélte már magát.
Annyit mondhatok, hogy Te is örülni fogsz neki. Tudom! Illetve azt hiszem.

Nagyon szívesen a kisfilmeket!

Kép
Kati424
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2016. október 4. 15:17
Kapcsolat:

Re: The Majestic Plastic Bag

HozzászólásSzerző: Kati424 » 2016. november 2. 11:55

Kedves Rita! Tartozásaimat pótlom feléd. Már hónapokkal ezelőtt láttam a három filmecskéből álló csokrot, de akkor még nem regisztráltam, és elmarad a köszönöm. Most megteszem: köszönöm a szorgos és szép munkádat! Én is iskolában dolgozom, bár csak könyvtárosként, de valóban jól hasznosítható ez az oktatásban. Valahol megdöbbentő, hogy dokumentumfilm készíthető egy nejlontáska életéről, de ez a szomorú igazság. Ha megfelelően van tálalva, ez akár általános iskolásoknál is bevethető, akár már alsóban is. Én megmutattam a 10 éves Húgomnak.
Örülök, hogy ilyen éles szemed van és ilyen fantasztikus és jól hasznosítható alkotásokat találsz nekünk. Talán nem dönt nézői rekordokat, de mi, akik megnézzük és jónak tartjuk, és még megmutatjuk másnak is pl. az iskolában, mind hálásak vagyunk Neked!
Lee Seung Gi (이승기) magyar rajongói oldal: http://lsghungarianfanpage.blogspot.hu
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Majestic Plastic Bag

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 2. 19:11

Kedves Kati! Úgy látom, ide írtál legelőször, én meg ide reagálok legutoljára. De nem baj,
a lényeg, hogy ez a kisfilm is felkeltette az érdeklődésedet! Igen, ezt valóban meg lehet
mutatni a kisebbeknek is. A reklámtáskákat ők is ismerik, a videó segítségével tudatosabbá
lehet tenni a használatukat. Jó, ha minél korábban elkezdődik a környezettudatosságra
nevelés.

Nagyon örülök, hogy te is elgondolkodol a filmek felhasználásán. Ahogy írtam egy másik
topikba, ha csak Zsu lenne az egyetlen, aki hasznát veszi a felirataimnak, akkor is csinálnám,
de hogy ketten vagytok, így még nagyobb lelkesedéssel vetem magam a keresésbe!

Nagyon szívesen a feliratokat és a videókat!


Bár a képre az van írva, hogy használj papírt, én már évtizedek óta textil szatyrokat veszek:

Kép

Vissza: “Amerikai Egyesült Államok”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég