The Journey / Az utazás

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 16. 7:56

Kép

Műfaj: családi / komédia / dráma
Részek száma: 1
Premier: 2014. január 30.
Hossza: 97 perc
Ország: Malajzia
Nyelv: mandarin, angol

Szereplők:
Sai Peng Lee – Chuan
Ben Pfeiffer – Benji
Joanne Yew – Bee

Történet:
Miután meghalt a felesége, Chuan Angliába küldi a lányát, ő maga pedig farmgazdálkodásba kezd. A nehéz természetű ember,
megrögzötten őrzi kínai felmenői hagyományait.

El lehet képzelni mit érez, amikor egy szem lánya, Bee, hosszú idő után hazalátogat Angliából, és magával hozza Benjit, az angol
vőlegényét is. Látva az ő, és a Benji közt lévő óriási kulturális különbséget, Chuan kijelenti, hogy nem egyezik bele a házasságba.
Aztán mégiscsak meggondolja magát, és Benjivel kettesben motoron útra kelnek, hogy a meghívókat személyesen vigyék el Chuan
régi osztálytársainak.

Miközben keresztül-kasul utazgatnak Malajzián, sok közös élményben lesz részük. Ezek hatására a két férfi, akik nem is beszélik
egymás nyelvét, megismerik, megértik, ezáltal elfogadják, és megkedvelik egymást.

A film érdekessége, hogy bekerült a maláj Rekordok Könyvébe, mint a legrövidebb idő alatt, a legtöbb bevételt produkáló maláj
mozifilm.

A film minden szereplője amatőr. Egyedüli profi a Benjit alakító ausztrál színházi színész, Ben Pfeiffer.

A The Journey-t három nemzetközi díjjal jutalmazták.

Senkit ne zavarjon meg a stáblista, a filmet az utolsó másodpercig kell nézni.

Még soha nem láttam maláj filmet, izgatottan vártam, hogy milyen lesz. Gyönyörű tájak, érdekes hagyományok, és sok gondolkodni
való színesítik a nem mindennapi alap sztorit. Jó volt nagyon!

Nektek is jó szórakozást kívánok hozzá!

Fordította: ezoritu

Videó letöltése:

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. július 16. 8:07

Köszönöm Rita, máris vittem! :-h @};- csak lemaradt, hogy honnan vegyük le a filmet...Avista?
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 16. 8:17

Még nem vagyok kész a topikkal, de te olyan ügyes voltál, hogy máris megtaláltad!
Azonnal kiteszek mindent!

:) %%- :) :) %%-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. július 16. 8:22

Köszönöm! Samu még aludt, és ilyenkor tudok egy kicsit nyugodtan barangolni.... Milyen volt kimenni? Arrafelé nincsenek kidőlt fák?
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 16. 8:50

Mivel a mostani hétvégére szánt Easy Fortune részeket egy héttel hamarabb kitettem,
itt maradtam felirat nélkül. De olyan még nem volt a négy év alatt, hogy úgy teljen el
egy hét, hogy ne kerüljön ki valami tőlem, ezért ki kellett találnom valamit.

Ez a film már egy ideje a gépemen volt, a megfelelő alkalomra várt. Most végre eljött
az ő ideje is. Érdemes volt lefordítani!


Jó szórakozást hozzá!

Benji és Bee megérkezik Bee szülőföldjére:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. július 16. 9:04

A képek alapján máris megszerettem...micsoda vidék! ;) :D :movingflower: :flower1: :littlehearth:
A megás link mellett döntöttem...már jön is lefelé! Közben meg prószarecepteket vadásztam...találtam is párat! :D :))
Avatar
RiziBizi
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: RiziBizi » 2016. július 16. 10:12

Kedves Rita!
Köszönöm szépen ezt a különlegesnek ígérkező filmet.
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2016. július 16. 10:56

Kedves Rita!
Köszönöm a fáradhatatlan megszállottságod,hogy mi ne nézzünk a semmibe.Kíváncsi vagyok erre a filmre.Köszönöm a fordításodat és a videót.Nagyi :-h :x :ymhug:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: nildiko » 2016. július 16. 13:34

Kedves Rita, vittem a feliratot, a filmet az Avistáról.
Biztos nagyon jó és szép lesz. Alig várom, hogy lejöjjön.
Nagyon jó az ismertetőd is.
Köszönöm szépen. @};-
Avatar
VuVej
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:06

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: VuVej » 2016. július 16. 14:44

Szia Rita,
Nagyon köszönöm a fordítást.
Ildi
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. július 16. 15:08

Ez egy nagyon megható, aranyosra sikeredett film volt! Érdekes a két kultúra találkozása, egymás megismerése, elfogadása, és formálódása! :-bd Nagyon hasonlított de mégis más mint a Magichan volt. A kezdeti ellenkezés, dacoskodás egyre jobban a másik és mások odafigyelésére, értékeinek megbecsülésére, elfogadására hangolódott. Természetességében volt nagyon szép és izgalmas! Az apa igyekezete, a lánya esküvőjére, hogy osztálytársait meghívja egy régi igéret s talán hagyomány miatt is nagyon megkapó-a lelendő vejének egyre előretörő figyelmessége is megható volt a film végén ő maga is bevallja, hogy elfogadóbb lett, készen áll olyan dolgokra, amire pár héttel korábban még nem tartotta magát képesnek!
Na és a hőlégballon elkészítése, és kipróbálása is izgalmas lett.! Mekkora összetartás volt közöttük, pedig sokan évekig nem látták egymást, most mégis mindent beleadtak, hogy méltó búcsút tudjanak venni egyik társuktól...Nagyon meghatódtam-
Köszönöm Rita ezt a gyöngyszemet is hogy láthattuk és érthettük is segítségeddel! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: / Az utazás

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. július 16. 17:22

Kedves Rita! Köszönöm ezt a gondolat ébresztő filmet. Nem csak a hagyományőrzésről, összetartásról, a kulturális különbségek elfogadásáról, az alkalmazkodásról, megértésről és szeretetről szólt, hanem, hogy az emberi élet kiszámíthatatlan, és úgy kell élni, hogy ne bánjuk meg tetteinket. Ne keljen soha ezt mondani: Bárcsak tudtam volna, hogy az utolsó lehetőségem volt!

Imár ez a 111. projekted, ami ismét egy új nemzethez hozott közelebb minket. Ha jól összeszámolom ez volt a tizenkilencedik náció. Örülök, hogy ezt veled élhettem át.

Frankie Lee Sai Peng 75 évesen a legjobb színész díjjal
Kép

Spoiler: mutasd
Kép Kép Kép Kép KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 16. 17:59

Kedves Kata, RiziBizi, Nagyi, Ildikó, Ildi és Gabi!

Nagyon szívesen a videót és a feliratot is! Örömmel készítettem. Valószínűleg csak a
csemegekedvelők fogják megnézni, de nem számít. Kár lenne egy jó filmet kihagyni,
csak azért, mert maláj.


Chuan kezdetben makacs-nyakas ember benyomását keltette, de már a film elején
bebizonyította, hogy fel tud adni az elveiből, ha szükségesnek látja. Viszont mi ezt,
csak a film vége felé tudjuk meg.

Itt még határozottan nemet mond:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 16. 18:06

RiziBizi írta:Kedves Rita!
Köszönöm szépen ezt a különlegesnek ígérkező filmet.

Kedves RiziBizi! Nagyon szívesen! Remélem, neked is annyira tetszik majd, amennyire
Katának, Gabinak és nekem!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 16. 18:14

Magdimama írta:Kedves Rita!
Köszönöm a fáradhatatlan megszállottságod,hogy mi ne nézzünk a semmibe.Kíváncsi vagyok erre a filmre.Köszönöm a fordításodat és a videót.Nagyi :-h :x :ymhug:

Kedves Nagyi! Igazad van! Van bennem egyfajta megszállottság, ha a fordításról van szó.
Nagyon szeretném, ha sokáig így maradna, hogy minél tovább együtt lehessünk!

Mindent, videót is, és feliratot is nagyon szívesen!


Itt még szó nélkül tűrte Benji, hogy nem maradhat együtt a barátnőjével:

Kép
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: MinGi » 2016. július 16. 18:19

Kedves Rita! Ma többször jártam nálad, de eddig valamiért elkerülte a figyelmemet, ezért csak most vittem a feliratot, a film az Avistáról már robog is le. Nagyon szépen köszönöm az újabb fordításodat, nélküled valószínűleg nem láttam volna maláj filmet.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 16. 18:21

nildiko írta:Kedves Rita, vittem a feliratot, a filmet az Avistáról.
Biztos nagyon jó és szép lesz. Alig várom, hogy lejöjjön.
Nagyon jó az ismertetőd is.
Köszönöm szépen. @};-

Kedves Ildikó! Te is mindig kapható vagy a különcségeimre, tudtam, hogy
találkozni fogunk itt is.

Szerintem nagyon fog neked is tetszeni. Kíváncsi leszek a véleményedre!

Nagyon szívesen !


Szegény Benjit leendő apósa beparancsolta egy lomosnak szánt kamrába.
Az lett a szobája:

Kép
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2016. július 16. 18:24

Szia Rita! Most néztük meg Krisztivel a filmet, mind kettőknek nagyon tetszett! Aranyosak voltak a szereplők, nem gondoltam, hogy amatőr színészeket látok. Jól szórakoztunk, jókat nevettünk. Tudtam én, hogy nem maradunk film nélkül, kitalálsz valamit! :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
Köszönöm a fordítást!
Kellemes hétvégét kívánok!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 16. 18:26

VuVej írta:Szia Rita,
Nagyon köszönöm a fordítást.
Ildi

Szia Ildi! Nagyon szívesen!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 16. 18:48

Kata58 írta:Ez egy nagyon megható, aranyosra sikeredett film volt! Érdekes a két kultúra találkozása, egymás megismerése, elfogadása, és formálódása! :-bd Nagyon hasonlított de mégis más mint a Magichan volt. A kezdeti ellenkezés, dacoskodás egyre jobban a másik és mások odafigyelésére, értékeinek megbecsülésére, elfogadására hangolódott. Természetességében volt nagyon szép és izgalmas! Az apa igyekezete, a lánya esküvőjére, hogy osztálytársait meghívja egy régi igéret s talán hagyomány miatt is nagyon megkapó-a lelendő vejének egyre előretörő figyelmessége is megható volt a film végén ő maga is bevallja, hogy elfogadóbb lett, készen áll olyan dolgokra, amire pár héttel korábban még nem tartotta magát képesnek!
Na és a hőlégballon elkészítése, és kipróbálása is izgalmas lett.! Mekkora összetartás volt közöttük, pedig sokan évekig nem látták egymást, most mégis mindent beleadtak, hogy méltó búcsút tudjanak venni egyik társuktól...Nagyon meghatódtam-
Köszönöm Rita ezt a gyöngyszemet is hogy láthattuk és érthettük is segítségeddel! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:

Szia Kata! Érdekes, amit mondasz, a leírás alapján valóban eszünkbe juthat a
Travellers & Magicians, de szinte semmi köze nincs egymáshoz a kettőnek.

Benjinek biztosan egyszerűbb volt alkalmazkodnia, mert fiatalember, az apának
viszont nemcsak az jelentett nehézséget, hogy az angolok szokásait elfogadja,
hanem hogy a saját lányáét is, aki ugyan nem angol, de túl régóta él külföldön.

Mindkettő alakulása nagyon tetszett. A végén a hőlégballon készítésénél, még
Bee is néz nagyokat, nem ismer rá Benjire. De én meg az apára nem, amikor
kiderül, hogy tud a lánya "gondjáról". Tetszett, ahogy még arra is kiterjedt a
figyelme, hogy levetesse Bee-vel a magassarkút, és lazíttasson a fűzőn, vállalva,
hogy mások is rájöhetnek Bee titkára.

Nagyon szívesen a feliratot! Köszönöm, hogy ilyen bőségesen írtál a filmről!


A halott társuknak rendezett légballon túra nagyon aranyos volt, csak szegény
Osztályelnök járt rosszul nem került el a kolumbáriumba:

Kép
Kép
szildor
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:51

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: szildor » 2016. július 16. 19:23

Kedves Rita! Megint találtál valami szépet, érdekeset.
Szép tájak... máris megvett a film és vittem a feliratot.
Köszönöm szépen, hogy ilyen dolgokkal halmozol el minket.
Ennek a filmnek is még látatlanban nagyon örülök.
Avatar
Kriszti007
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:15

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Kriszti007 » 2016. július 16. 19:25

Szia Rita!

Köszönjük ezt az aranyos kis filmecskét. :) Még szerencse, hogy fordítás nélkül maradtál az Easy Fortune feliratainak hamarabbi kitétele miatt.
Nagyon édes kis történet volt, a szereplők is azok voltak, a táj is nagyon szép volt. Sokat nevettünk, míg néztük. Igazán szórakoztató volt, de érdekes is. Jó volt látni, ahogy ünnepelt a nagy tömeg, szeretem az ilyen nem mindennapi látványosságokat.

A gyerekszereplők is nagyon cukik voltak. Mindjárt felfigyeltek a "betörőkre". A kis tolmács is, ahogy a lényeget fordította. Azt hittem, megzabálom. Az esküvő érdekessége a piros szín volt, nagyon tetszett, ahogy az is, hogy a régi cimborák, illetve az unoka, valamint a vő összekerültek egy csoportkép erejéig.

Remélem, látunk még ehhez hasonlóan jó maláj filmet. :)


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 16. 19:39

Gabóci5 írta:Kedves Rita! Köszönöm ezt a gondolat ébresztő filmet. Nem csak a hagyományőrzésről, összetartásról, a kulturális különbségek elfogadásáról, az alkalmazkodásról, megértésről és szeretetről szólt, hanem, hogy az emberi élet kiszámíthatatlan, és úgy kell élni, hogy ne bánjuk meg tetteinket. Ne keljen soha ezt mondani: Bárcsak tudtam volna, hogy az utolsó lehetőségem volt!

Imár ez a 111. projekted, ami ismét egy új nemzethez hozott közelebb minket. Ha jól összeszámolom ez volt a tizenkilencedik náció. Örülök, hogy ezt veled élhettem át.

Frankie Lee Sai Peng 75 évesen a legjobb színész díjjal


Kedves Gabi! Nagyon cuki vagy, de sajnos még "csak" a 83. projektnél tartok. Biztosan
a honlapon adtad össze, de ott csalóka, mert a webdrámák már egyszer a sorozatokba
is be vannak számolva, mint ahogy a dokumentumfilmek és az animációk is a filmekbe.
A pontos érték akkor jön ki, ha csak a "Sorozatok", és a "Filmek" mögött szereplő számokat
adjuk össze. Ezt gyorsan tisztázni akartam, de nagyon szeretnék a 111.-hez is eljutni!
Remélem, arról is együtt emlékezünk meg!

A 19 náció az igaz! Szinte magam sem hiszem! Amikor elkezdtem "nyílni", nem gondoltam,
hogy ennyire szabadon és örömmel fogok utazgatni szerte Ázsiában. Az viszont meglep,
hogy nem nőtt a velünk utazók száma. Azt gondoltam, kedvet hozok a nem koreai filmekhez,
de nem így történt. Ez azonban egyáltalán nem szegi a kedvemet. Ha ennyien tartunk együtt,
hát ennyiünknek örülök. Már megvan a 20. náció filmje is. Hamarosan lefordítom.

Köszönöm a jó kis összefoglalót! Nem is kell semmit hozzátennem. Talán csak annyit, hogy
könnyű lett volna elvinni a sztorit a hatásvadász siratós, és a szintén hatásvadász túl komikus
irányba is. Nagyon örülök, hogy maradtak az arany középútnál!

Mielőtt válaszoltam volna neked, akkor olvastam el ezt a cikket. Ebben azt nyilatkozza a
rendező, hogy Ben kivételével mindenki teljesen amatőr volt, úgyhogy ki is javítom majd az
ismertetőben. Később le fogom fordítani. A 73 évesen sztárrá lett teljesen civil Lee Sai Peng
is beszél a forgatásról:

http://news.asiaone.com/news/showbiz/first-time-actor-hot-star-73

Mindent nagyon szívesen!

Jókat nevettem, amikor Benjin volt a sor, hogy beolvasson a papának. A kisfiú fordításán
pedig hahotáztam:

Kép
Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. július 16. 19:49

Rita! :littlehearth: :flower1: :movingflower:

A 83 vagy a 111 ugyan nem mindegy, de nagyon szép teljesítmény ez is. \m/ ;) :x Csak gratulálni tudok. \m/ Akkor a 100.-nál nagy bulit csapunk!!! :)) :ymparty: :o)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 16. 20:04

B.Marika írta:Szia Rita! Most néztük meg Krisztivel a filmet, mind kettőknek nagyon tetszett! Aranyosak voltak a szereplők, nem gondoltam, hogy amatőr színészeket látok. Jól szórakoztunk, jókat nevettünk. Tudtam én, hogy nem maradunk film nélkül, kitalálsz valamit! :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
Köszönöm a fordítást!
Kellemes hétvégét kívánok!

Szia Marika! Bíztam benned is, hogy eljössz a feliratért! Neked is köszönöm a pozitív
visszajelzést!
Katával és Gabival már hárman vagytok, akiknek tetszett a film. Örülnék,
ha a véleményetek másokat is segítene meggyőzni, hogy érdemes belevágni egy maláj
utazásba.

Egyetértek! A két mongol és a bhutáni film után itt is fantasztikusan játszottak a civil
szereplők.

Nagyon szívesen a fordítást! Nektek is kellemes hétvégét kívánok!

Annyira nevettem a mindig morc papát! Itt még így tűrte, hogy rácsatolják a hevedereket:

Kép

De ahogy egy kicsit felemelkedtek, végre mosolyra húzódott a szája:

Kép

Vissza: “Malajzia”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég