The Journey / Az utazás

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 23. 7:00

Szia Katinka! Aranyos vagy! Igen, te is lelkes néző vagy, elég, ha csak a Tésztaútra gondolok!
Azt is megnézetted a családdal is, és milyen jó volt megismerni a ti szokásaitokat is a főzéssel
kapcsolatban.


Sok minden hajt az unikumok felé. Amellett, hogy végtelenül izgalmas belelátni más nációk
életébe, nagyon érdekel az öltözködésük, a bútoraik, a házaik, az ételeik, a hétköznapi, és
az ünnepi szokásaik, az emberek arca, testformája, magassága, a domborzat, a táj, a színek,
a formák... végül, de nem utolsó sorban a nyelvük is. Már annyi nyelvből fordítottam, hogy
komoly megfigyeléseket tudtam tenni. Élvezem nagyon!

Remélem tetszeni fog a családodnak is a film! Nem szeretném, hogy "bajba kerülj" miattam.
Azon nevetek magamban, hogy ha nem tetszik nekik valami, akkor nem engem szidnak, hanem
téged. Te vagy a pajzsom!

Nagyon szívesen a feliratot!


Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. július 24. 1:03

Rita írta:
boszorkany írta:Ritam,tovabb maradtam,mint terveztem,pedig var a melo.Muszaj volt letoltenem ezt a filmet,tudod,vevo vagyok minden,szamomra ismeretlen nep torteneteire.Meglesz az ejjeli "csemegem",majd referalok holnap.Koszonom.
Kikapcs,irany a konyha,az a muhelyem is. :))

Szia Éva! Először is jó készülődést! Jó munkát!

Már biztosan túl vagy a filmen, remélem tetszett! Ez egy olyan film, hogy
alvás előtt is megnézheti az ember, mert nem fog tőle rosszat álmodni.
Sőt, jó érzésekkel hunyhatja le a szemét.

Olyan jó, hogy közénk csöppentél! Eggyel többen vagyunk, akik kedvelik
a különlegességeket!

Nagyon szívesen a feliratot!


Kép

Szia Rita,igen megneztem meg akkor ejjel,csak forumozni nem volt idom.
Koszonom szepen,nagyon tetszett.Itt is szep tajakra vittel,nagyon jok voltak a szereplok,ki gondolna;ha nem irod,hogy civilek.Tetszett a papa es a Benji kettose,na es a kanapes jelenet meg a fiu szulei"Kossunk beket,de csak mara" :))
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. július 24. 15:24

Szia Rita!

Most egy kicsit nehezen ment a filmre hangolódás elinditása. Olyat akartam, ami csak úgy sodor magával, nézi az ember és ki is kapcsol.
Hááát itt minden megvolt amit szerettem volna. :) Éjszaka kezdtem neki és jókat vihorásztam közben annak ellenére, hogy nagyon fáradt voltam. Folytatás azért másnapra maradt, mert az álom közbeszólt.
Micsoda történet kerekedett egy esküvői meghivó kézbesitéséből!
Régen emlékszem az volt a divat, hogy személyesen lett meghívva mindenki. Nemrég a fiam közölte, hogy az egyik ismerősénél aki nősül az interneten blog van nyitva a meghivottaknak. Na ezt azért túlzásnak tartottam, annak ellenére, hogy haladni kell a korral. Jó pár évvel ezelőtt a fiam VB-je miatt nem tudtunk egy nagyon kedves ismerős esküvőjére elmenni. Amikor hazaértünk eljöttek, megköszönték az ajándékot, még süteményt is kaptunk. Szép gesztus volt tőlük.
Micsoda megpróbáltatásokon kellett átmenniük az esküvőn a férfiaknak. lufi tejfejés, fekvőtámasz…

A legelején nem igazán volt szimpatikus a srác, ez akkor változott meg, amikor az apósával elindultak kettesben. Kezdetben túl sok volt neki a hagyomány, azt hittem nem is fogja elfogadni.
Igazán élvezetes volt nézni a sok kalamajkát amin keresztül mentek. De hogy miért kellett meghivni a volt osztálytársakat, arra nem jöttem rá.
A szolárballon felemelkedésénél, a kötél kidobásánál már csak fogtam a fejem. A csúcs pedig a leérkezés volt, de még előtte a hamvszórás. Gondolom nem éppen úgy tervezték. :))
A kórházi jeleneten már csak röhögni tudtam, bocs, ez nem nevetés volt részemről, ahogy ott bénán , mégis nem felfogva a helyzet súlyosságát, elvoltak. Jól elvigyorogtak, etették őket, aztán végre le lehetett rajzolni az apát, mert nem hagyta ott a bandát.
Amikor a srác kiboritotta a kiscipőket, az jutott eszembe, igazi előrelátóan gondolkodó és gondoskodó férfi. :)
Szép jelenet volt, amikor a menyasszony felöltözött, húztak még a fűzőn hátul és az apa rászólt, engedjen vissza belőle, meg vegyen fel lapos cipőt. És még ő tetette magát tök süketnek a vejével szemben, mikor angolul beszélt.
A srácnak volt egy nagyon szép gondolata az esküvő előtti éjszaka, amikor kettesben beszélgettek Bee-vel. Miszerint: A kinai kultúra nem csak a hagyományról szól, hanem olyasmiről is, ami eredendően a szeretetből következik. A szülő és gyerek közti kötelék kicsit másabb, mint az európai világban. Saját példáját látta maga előtt. Tényleg nagy változáson ment keresztül. Megnyilt, tudott beszélni olyan dolgokról, amiről eddig nem, elfogadta a más gondolkodást, kultúrát, megtanulta tisztelni az öregeket, felnőtt a gyerekvállaláshoz.
Ez az esküvő Benjit és családját is közelebb hozta egymáshoz. Szerintem nekik is jót tett egy kis más világ. :) Még kinaiul is megtanulhattak a végére.

Ahogy a végére értem, keresnem kellett egy zsepit. Az jutott még eszembe, egynémely párnak nem ártana jegyesoktatásnál vagy időpontkérésnél kötelezővé tenni ezt a filmet.

Nagyon szép, tartalmas témát dolgozott fel.
Köszönöm szépen a feliratot!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 25. 10:39

Szia Ági! Micsoda öröm volt olvasni a véleményedet a filmről! Már a hozzászólásod eleje is jó érzéssel
töltött el: "Most egy kicsit nehezen ment a filmre hangolódás elinditása. Olyat akartam, ami csak úgy
sodor magával, nézi az ember és ki is kapcsol.Hááát itt minden megvolt amit szerettem volna. :)"
.
Már ezért a mondatért is megérte bíbelődni a filmmel, a fordítással! Különben hasonlót éltem át én is
a nézése, de a fordítása közben is. Picit, de csak egy nagyon picit, félve kezdtem neki, annak ellenére,
hogy csupa jó kritikát olvastam róla. Talán azért, mert maláj filmmel még nem volt dolgom, és nagyon
szerettem volna, ha kellemes élménnyel állok fel a képernyő elől, mert ez azt is jelenti, hogy a fordításnak
sincs akadálya. Fontos, hogy az első találkozások jól sikerüljenek! Szerencsére jól szoktak, különben
nem lenne ilyen hosszú a filmeknél az országok listája.

Amiket írtál, azzal mind egyetértek, és ahogy említettem, az érzéseim is hasonlóak voltak a tiédhez.
Ültem, és nagyon kellemesen éreztem magam, miközben ment a film, mert nem csak a mondanivaló,
és a megvalósítás volt élvezetes, hanem az angol felirat is, ami szintén nagyon fontos, mert jó angol
nélkül fordítás sincs.

Köszönöm, hogy szokásodhoz híven, most sem sajnáltad az időt a hozzászólásodtól! Ahogy írtam fentebb,
sokat jelent nekem a Ti örökös jelenlétetek a nem szokványos filmjeimnél! Egy maláj amatőrökből
álló szereplőgárda soha nem fogja tudni Kim Wo Binnel felvenni a versenyt, de szerencsére Ti/Mi rájuk is
kíváncsiak vagyunk!


Itt vagyok Angliában, és épp ma van a kisebbik fiam szülinapja. Együtt fogjuk megvenni az ajándékot
neki, úgyhogy készülünk nyakunkba venni a várost.

Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. július 25. 13:50

Nagyon boldog szuletesnapot kivanok a fiadnak es jo unneplest Nektek! :)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. július 25. 18:32

Szia Rita!

Boldog szülinapot kivánok a fiadnak és örömteli ünneplést! :-)
Olvastam, hogy vasárnap mész ki , gondoltam is Rád! :-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 26. 6:14

Kedves Éva és Ági! Köszönjük szépen!

:littlehearth: %%- :littlehearth: %%- :littlehearth: %%- :littlehearth: %%-
Darinka
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2016. március 27. 10:29

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Darinka » 2016. augusztus 6. 13:58

Köszönöm szépen.:)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. augusztus 6. 15:01

Darinka írta:Köszönöm szépen.:)

:D Nagyon szívesen!
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2016. augusztus 14. 18:03

Szia Rita

Letöltöttem a feliratát ennek a filmek de amikor kiakartam csomagolni
valamilyen hibát jelzett: talán nem is csomagolt.
Ha megkérhetnélek,elküldenéd nekem, nagyon kíváncsi vagyok a filmre.
Most fedeztem fel, hogy ilyet is fordítottál. Azt hiszem amikor nem volt gépem,
akkor készítetted. :)
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. augusztus 14. 18:22

Szia Dolores! Elküldtem emailben a feliratot.
Nekem könnyen kicsomagolódott. Nem tudom
nálad miért rendetlenkedett!


%%- @};- %%- :littlehearth: %%- @};- %%- :littlehearth:
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2016. augusztus 16. 10:01

Ritám, megnéztem ezt filmcsodát is maláj nyelvvel fűszerezve. :)
Nekem kicsit hasonlított a bhutáni utazós filmre.
Élvezettel hallgattam ezt az éneklős beszédet kínai jövevényszavakkal megspékelve.
A film végig lekötött, élvezettel bámultam a színes kavalkádot.
Az emberek ott is nyugodtak, a régi osztálytársak jókat nevetgéltek magukon és egymáson.
Az,hogy apa lassan elfogadta az idegen embert vőnek, szerintem nagyban hozzájárult az osztálytársak
véleménye.
Nagy kedvencem volt a kisgyerek tolmács aki olyan fáintosan adta vissza a lefordított mondanivaló lényegét.
" Azt csinál amit akar"
Ági hozzászólására is reflektálva:
Az apukák nem hülyék, csak "vakok" amikor a lányukról van szó.
Az a férjjelölt aki képes elfogadni a hagyományokat, tisztelni felesége szüleit
nagyszerű férj lesz.
Köszönöm a fordítását ennek a filmnek is. :littlehearth:
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. augusztus 17. 8:59

Szia Doloes! Nagyon jó volt olvasni, amit írtál! Örülök, hogy ennyire tetszett a film!

Engem is emlékeztetett a bhutánira, és kezd megfogalmazódni bennem egy gondolat,
amit elég félelmetes kimondani: egy jó rendező mellett, az amatőrök néha nagyobb
csodákra képesek, mint a profik. Ezt igazolja az összes eddigi dokumentumfilmem,
de akár a Go Princess Go-t is idesorolhatnám. A két mongolnak még igazi forgatókönyve
sem volt.

Mikor olvasgattam a filmmel kapcsolatos kritikákat, véleményeket, akkor az egyik
helyen felsorolták, hogy a mandarin mellett még hányféle nyelvet, nyelvjárást lehet
hallani a filmben. Már nem emlékszem, csak a kantonira, mert azt én is azonnal
felfedeztem (a Silver Spoon, Sterling Shackles óta jól az agyamba ivódott a nyelv),
de legalább ötöt megemlítettek.

Van még egy maláj filmem, még csak belenéztem, de azt hiszem, azt is nagyon fogjuk
szeretni. Már alig várom, hogy lefordítsam.

Nagyon szívesen a feliratot és az élményt is!

Csak két perc, de olyan jó emlékezni:


Vissza: “Malajzia”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég