The Journey / Az utazás

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 16. 21:17

MinGi írta:Kedves Rita! Ma többször jártam nálad, de eddig valamiért elkerülte a figyelmemet, ezért csak most vittem a feliratot, a film az Avistáról már robog is le. Nagyon szépen köszönöm az újabb fordításodat, nélküled valószínűleg nem láttam volna maláj filmet.

Kedves Zsike! Ha fordítok valamit, azt mindig kiírom a Doramajomra a "Napi frissek"-be.

Nagyon szívesen a filmet!
Az elérhető maláj filmek műfaja horror, azt mégsem akartam
első maláj filmélményünknek. Szerencsére ráakadtam a The Journey-re, ami azonnal
belopta magát a szívembe. Remélem, a tiétekbe is! Örülök, hogy rám bíztad magad, és
teszel egy próbát vele!

Nagyon szívesen a feliratot!

Már biztosan te is tudod, mit néztek ilyen ijedten a gyerekek:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 17. 6:30

szildor írta:Kedves Rita! Megint találtál valami szépet, érdekeset.
Szép tájak... máris megvett a film és vittem a feliratot.
Köszönöm szépen, hogy ilyen dolgokkal halmozol el minket.
Ennek a filmnek is még látatlanban nagyon örülök.

Kedves Ildorka! Tudom, hogy te a koreai sorikat, filmeket szoktad nézni, ezért nagyon
ritkán találkozunk sajnos. Nagyon örülök, hogy egy maláj filmmel kivételt teszel!
Szeretném, ha a megnézése után is ugyanilyen lelkesedéssel gondolnál rá. Megírod
pár szóban, hogy tetszett?

Nagyon szívesen a filmet! Jó szórakozást hozzá!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 17. 7:45

Kriszti007 írta:Szia Rita!

Köszönjük ezt az aranyos kis filmecskét. :) Még szerencse, hogy fordítás nélkül maradtál az Easy Fortune feliratainak hamarabbi kitétele miatt.
Nagyon édes kis történet volt, a szereplők is azok voltak, a táj is nagyon szép volt. Sokat nevettünk, míg néztük. Igazán szórakoztató volt, de érdekes is. Jó volt látni, ahogy ünnepelt a nagy tömeg, szeretem az ilyen nem mindennapi látványosságokat.

A gyerekszereplők is nagyon cukik voltak. Mindjárt felfigyeltek a "betörőkre". A kis tolmács is, ahogy a lényeget fordította. Azt hittem, megzabálom. Az esküvő érdekessége a piros szín volt, nagyon tetszett, ahogy az is, hogy a régi cimborák, illetve az unoka, valamint a vő összekerültek egy csoportkép erejéig.

Remélem, látunk még ehhez hasonlóan jó maláj filmet. :)

Szia Kriszti! Szeretem, hogy minél nagyobb csemege valami, annál nagyobb kíváncsisággal
veted bele magad, lásd a vietnámi filmek és az indonéz is. A sok fordítani valód mellett ezt
is vártad, hogy megnézhesd. Annyira örülök, hogy nem okozott csalódást!


Szerintem is jó volt, hogy a hold újév köré szervezték az egész sztorit, így egy csomó azzal
kapcsolatos hagyományt és hiedelmet is megismerhettünk a többi mellett. Az első babona a
csirkefejhez kötődött. Annyira röhögtem, hogy a papa azt is a csirkefej számlájára írta, hogy
a rendőrök elvitték a motelból és összezárták a stricikkel és az örömlányokkal.

Kép
Kép

Az osztályelnök unokáját alakító kisfiú kifejezett tehetség, és nagyon bájos gyermek.
Haltam meg én is a tolmácsolásán. Nem csak a "minimál" fordítás tetszett, hanem az is,
ahogy izgult, hogy elfelejti a lényeget, amikor Benji túl sokat mondott, és nem állt meg,
hogy ő fordíthasson. Komoly kétségbeesés ült ki az arcára. Édes volt nagyon!

Én is meglepődtem az esküvői piros színeken! Azt már megfigyeltem, hogy Kínában az
ünnepekhez gyakran kapcsolódik a piros szín. A piros boríték, amiben pénzt adnak
ajándékba, vagy a piros lampionok, de hogy még az esküvőn is! Aztán megtudtam, hogy
a piros a szerencse színe. (Igaz, hogy a film maláj, de a szereplők hangsúlyozzák az ő
kínai származásukat, azért néztem utána a kínai hagyományoknak.)

Itt olvastam róla, hogy is nézett ki régen egy hagyományos esküvő, és ott is csupa piros
minden:
http://www.menyegzolap.hu/cikkek/nemzetisegi-eskuvok/kinai-eskuvo-1555.html

Itt viszont a mai modern kínai esküvőről egy cikk. Elég lehangoló. Úgy látszik Ázsiában
minden lány herceghez akar hozzámenni:
http://shanghaibanelni.blog.hu/2014/12/15/eskuvo_kinaban

Még a torta is piros:
Kép

A csoportkép több szempontból is érdekes és emlékezetes volt számomra. Egyrészt, amit írtál,
hogy az unoka ülhetett be a nagyapa helyére. Aztán aranyos volt, ahogy az idős Fatimah újra
elismételte, hogy ő nem kígyó akar lenni, hanem cica, ami ugye nincs a 12 zodiákus jegyben,
és gyerek korukban is miatta nem volt teljes a 12 jegy. Ráadásul ő maláj volt, nem kínai, akit
egyébként is hidegen hagyott a kínai horoszkóp. És cuki volt, ahogy a kígyó helyére a papa
azonnal Benjit ajánlotta. Egyrészről azért, mert abban a jegyben született, de ez azt is jelezte,
hogy teljes mértékben elfogadta a fiút.

Kép
Kép

Kép

Nagyon szívesen az élményt! Én is szeretnék még ilyen jó maláj filmet találni! Egyelőre horror
filmekbe botlottam csak, de keresgélek még, az mindig eredményre szokott vezetni.


A másodikként ajánlott cikkben olvastam, hogy a csoportkép mögött lévő jel fele boldogságot
jelent, de esküvőkön duplán teszik ki, ami értelem szerűen dupla boldogságot jelent:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 17. 7:52

Gabóci5 írta:Rita! :littlehearth: :flower1: :movingflower:

A 83 vagy a 111 ugyan nem mindegy, de nagyon szép teljesítmény ez is. \m/ ;) :x Csak gratulálni tudok. \m/ Akkor a 100.-nál nagy bulit csapunk!!! :)) :ymparty: :o)

Köszi Gabi! Benne vagyok! Addigra keresek valami "jó kis kínait"!

Ideillő képet keresve ezt találtam. Marcipánból készült esküvői
tortadísz:

Kép
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: virag1 » 2016. július 17. 12:16

Kedves Rita !

Amit eddig forditottál filmeket azok általában nem átlagosak. Ahogy olvasom a kommenteket ez is biztos szívmelengető lessz.

Köszi :flower1:
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. július 17. 13:08

Ritam,tovabb maradtam,mint terveztem,pedig var a melo.Muszaj volt letoltenem ezt a filmet,tudod,vevo vagyok minden,szamomra ismeretlen nep torteneteire.Meglesz az ejjeli "csemegem",majd referalok holnap.Koszonom.
Kikapcs,irany a konyha,az a muhelyem is. :))
Avatar
Kriszti007
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:15

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Kriszti007 » 2016. július 17. 14:44

Rita írta:Szia Kriszti! Szeretem, hogy minél nagyobb csemege valami, annál nagyobb kíváncsisággal
veted bele magad, lásd a vietnámi filmek és az indonéz is. A sok fordítani valód mellett ezt
is vártad, hogy megnézhesd. Annyira örülök, hogy nem okozott csalódást!


Szerintem is jó volt, hogy a hold újév köré szervezték az egész sztorit, így egy csomó azzal
kapcsolatos hagyományt és hiedelmet is megismerhettünk a többi mellett. Az első babona a
csirkefejhez kötődött. Annyira röhögtem, hogy a papa azt is a csirkefej számlájára írta, hogy
a rendőrök elvitték a motelból és összezárták a stricikkel és az örömlányokkal.

Az osztályelnök unokáját alakító kisfiú kifejezett tehetség, és nagyon bájos gyermek.
Haltam meg én is a tolmácsolásán. Nem csak a "minimál" fordítás tetszett, hanem az is,
ahogy izgult, hogy elfelejti a lényeget, amikor Benji túl sokat mondott, és nem állt meg,
hogy ő fordíthasson. Komoly kétségbeesés ült ki az arcára. Édes volt nagyon!

Én is meglepődtem az esküvői piros színeken! Azt már megfigyeltem, hogy Kínában az
ünnepekhez gyakran kapcsolódik a piros szín. A piros boríték, amiben pénzt adnak
ajándékba, vagy a piros lampionok, de hogy még az esküvőn is! Aztán megtudtam, hogy
a piros a szerencse színe. (Igaz, hogy a film maláj, de a szereplők hangsúlyozzák az ő
kínai származásukat, azért néztem utána a kínai hagyományoknak.)

Itt olvastam róla, hogy is nézett ki régen egy hagyományos esküvő, és ott is csupa piros
minden: http://www.menyegzolap.hu/cikkek/nemzetisegi-eskuvok/kinai-eskuvo-1555.html

Még a torta is piros:

Nagyon szívesen az élményt! Én is szeretnék még ilyen jó maláj filmet találni! Egyelőre horror
filmekbe botlottam csak, de keresgélek még, az mindig eredményre szokott vezetni.


Rita!

Horror filmre nem vágyom valahogy, de biztos vagyok benne, hogy találni fogsz még más, hasonlóan érdekes, lenyűgöző filmecskéket.
Igen, a vietnámi és indonéz filmjeid is nagyon jók voltak, de az indiaiak is maradandó élményt okoztak. (Jól ismered a kedvenceimet.)
Nagyon szeretem, amikor a hagyományokba engednek betekintést. A piros boríték nem volt meglepő számomra, mert azzal már találkoztam, viszont az esküvői piros igen, de nagyon tetszett. Micsoda piros, sárkánymotívumos esküvői tortát tálalnak! :) És a jelentése is érdekes, alulról kezdik vágni.
A lampionok mindig is tetszettek. Szívesen megnézném a lámpás eregetést is élőben.

Az is jó volt ebben a filmben, hogy újra együtt nézhettük az én kis drágámmal. :)

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. július 17. 19:38

Szia Rita!
Maláj film..., hmmm. :-) Na kiváncsian fogom majd belevetni magam.Köszönöm a feliratot!
Avatar
csabamama2
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2016. február 29. 7:49

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: csabamama2 » 2016. július 18. 7:13

Szervusz Rita Kedves!

Köszönöm szépen a The Journey film feliratát és a videó letöltési lehetőséget, én is vittem a Megá-ról. Kiváncsi vagyok rá nagyon, bár még nem végeztem az Easy-vel. Az is tetszik. :-)) Üdv. csabamama2 Ekkora ölelés érte:-)) :ymhug:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 18. 8:48

virag1 írta:Kedves Rita !

Amit eddig forditottál filmeket azok általában nem átlagosak. Ahogy olvasom a kommenteket ez is biztos szívmelengető lessz.

Köszi :flower1:

Kedves Virág! Igaz, szívmelengető, de egyben nagyon humoros is. Ahogy írtam fentebb,
nem akartak bennünket minden percben megsiratni, te a humoros szituációkat sem vitték
túlzásba. Aranyos, kedves, tanulságos film. Nagyban növeli az értékét, hogy az amatőr
szereplők (mind az) milyen jól játszanak. Szinte hihetetlen!

Jól fogsz rajta szórakozni. Nagyon szívesen!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 18. 8:54

f.ági írta:Szia Rita!
Maláj film..., hmmm. :-) Na kiváncsian fogom majd belevetni magam.Köszönöm a feliratot!

Szia Ági! Igaz, te is úgy vagy vele, mint én, és még sokan, hogy azonnal gyanakodni
kezdünk, ha kevésbé ismert ország filmjével találkozunk. Én már a két vietnámi és
a három mongol után megtanultam, hogy nem csak Amerika tud jó filmeket készíteni.
Számomra meg főleg nem, mert nem is nézem őket.

Megígérem, jól fogod magad érezni, miközben nézed!

Nagyon szívesen!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 18. 9:02

boszorkany írta:Ritam,tovabb maradtam,mint terveztem,pedig var a melo.Muszaj volt letoltenem ezt a filmet,tudod,vevo vagyok minden,szamomra ismeretlen nep torteneteire.Meglesz az ejjeli "csemegem",majd referalok holnap.Koszonom.
Kikapcs,irany a konyha,az a muhelyem is. :))

Szia Éva! Először is jó készülődést! Jó munkát!

Már biztosan túl vagy a filmen, remélem tetszett! Ez egy olyan film, hogy
alvás előtt is megnézheti az ember, mert nem fog tőle rosszat álmodni.
Sőt, jó érzésekkel hunyhatja le a szemét.

Olyan jó, hogy közénk csöppentél! Eggyel többen vagyunk, akik kedvelik
a különlegességeket!

Nagyon szívesen a feliratot!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 18. 9:16

Kriszti007 írta:
Rita!

Horror filmre nem vágyom valahogy, de biztos vagyok benne, hogy találni fogsz még más, hasonlóan érdekes, lenyűgöző filmecskéket.
Igen, a vietnámi és indonéz filmjeid is nagyon jók voltak, de az indiaiak is maradandó élményt okoztak. (Jól ismered a kedvenceimet.)
Nagyon szeretem, amikor a hagyományokba engednek betekintést. A piros boríték nem volt meglepő számomra, mert azzal már találkoztam, viszont az esküvői piros igen, de nagyon tetszett. Micsoda piros, sárkánymotívumos esküvői tortát tálalnak! :) És a jelentése is érdekes, alulról kezdik vágni.
A lampionok mindig is tetszettek. Szívesen megnézném a lámpás eregetést is élőben.

Az is jó volt ebben a filmben, hogy újra együtt nézhettük az én kis drágámmal. :)

Kriszti! A horror még hiányzik a műfajok közül, olyat még nem fordítottam.
Mindenféleképpen ki fogom próbálni azt is, de tolom még egy ideig.

Igazad van, az indiaiakkal kapcsolatban! Nagy élmény volt mindkettővel
találkozni. Az Ustad Hotel még mindig a kedvencek közt is a legkedvencebb
filmem!

Látod a két sori mellett egyre inkább háttérbe szorul, hogy együtt filmezzetek
Marikával. Ha közös soritok most nincs is, legalább a The Journey összehozott
újra benneteket. Örülök, hogy részem lehetett benne!

Jót röhögtem, amikor Benji szülei méltó módon, kínaiul akarták köszönteni
leendő nászurukat. A nagy igyekezetben felcserélték a "Ni Hao Ma" szavak
sorrendjét:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 18. 9:24

csabamama2 írta:Szervusz Rita Kedves!

Köszönöm szépen a The Journey film feliratát és a videó letöltési lehetőséget, én is vittem a Megá-ról. Kiváncsi vagyok rá nagyon, bár még nem végeztem az Easy-vel. Az is tetszik. :-)) Üdv. csabamama2 Ekkora ölelés érte:-)) :ymhug:

Kedves Ildikó! Boldog vagyok, hogy a The Journeyt is elvitted, és hogy az Easy
is tetszik!

Nem fogod megbánni, ha megnézed a filmet! Engem örömmel tölt el az a tudat,
hogy most már azt is tudom, hogy Malajziában is ugyanolyan jó filmkészítők
vannak, mint nyugaton.

Nagyon szívesen a feliratot is, és a videót is! Köszönöm az ölelést! Küldöm vissza!

Kép

Kép
ajussi
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:37

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: ajussi » 2016. július 18. 14:32

Kedves Rita!
Nagyon szépen köszönöm a feliratot és a jó választást, maláj filmet még én sem láttam soha, nagy érdeklődéssel várom :)

Legyen szép heted! :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 18. 14:48

ajussi írta:Kedves Rita!
Nagyon szépen köszönöm a feliratot és a jó választást, maláj filmet még én sem láttam soha, nagy érdeklődéssel várom :)

Legyen szép heted! :)

Kedves ajussi! De jó, hogy te is kedvet kaptál egy kis különlegességre!

A nyelv miatt számomra nem volt olyan fura, mint amire számítottam. Inkább az lepett
meg, hogy nem a mandarint hallottam ki a legtöbbet, hanem a kantoni nyelvet. A két
hongkongi filmemben, és a hongkongi sorozatomban beszélnek így, ahogy ők. A miértre
majd meg fogom keresni a választ. Már az is érdekes, hogy Malajziában a mandarin mellett
az angol a hivatalos nyelv. Majd te is meglátod, kicsi-nagy jól beszél angolul. Sajnos a film
előtt nem volt idő utánanézni Malajziának, pedig biztosan sok érdekességet fogok megtudni.

Nagyon szívesen a filmet! Szerintem részedről is jó választás volt! Neked is szép hetet
kívánok!

Írtad régen, hogy kedvencetek a Mása. Szombaton jön az első tíz része a második évadnak!
Aztán még két hétvégén kerülnek ki az újabb részek, összesen 26 darab!


Hamarosan te is meg fogod tudni, hogyan csúfolták Benjit Fatimah unokái:

Kép
Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2016. július 19. 19:20

Kedves Rita!
A "csodálatosan" esős vasárnap nagyon megörültem a filmnek,amit kitettél.Rögtön vittem is.Nem is olvastam el,miről szól,csak vittem.Nagyon tetszett a téma is és a szereplők is.Most olvastam,hogy nem hivatásosak voltak.Nagyon jól játszottak.Meglepődtem,amikor meghallottam a kínai beszédet.Én nem gondoltam,hogy itt is kíniul beszélnek.Gyönyörű tájakon jártam a szereplőkkel.Érdekes hagyományokkal ismerkedtem meg.Egyik kedvenc jelenetem,amikor úgy fényképezték a motorozást,hogy a néző is szinte úgy érzi ő is ott ül a motoron.Aranyos volt,amikor Benji lecserélte a motorját egy autóra,mert az kényelmesebb.Nagyon sok megható jelenet volt.Nagyon tetszett ez a film.Köszönöm,hogy lefordítottad.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 19. 21:01

Vaskica06 írta:Kedves Rita!
A "csodálatosan" esős vasárnap nagyon megörültem a filmnek,amit kitettél.Rögtön vittem is.Nem is olvastam el,miről szól,csak vittem.Nagyon tetszett a téma is és a szereplők is.Most olvastam,hogy nem hivatásosak voltak.Nagyon jól játszottak.Meglepődtem,amikor meghallottam a kínai beszédet.Én nem gondoltam,hogy itt is kíniul beszélnek.Gyönyörű tájakon jártam a szereplőkkel.Érdekes hagyományokkal ismerkedtem meg.Egyik kedvenc jelenetem,amikor úgy fényképezték a motorozást,hogy a néző is szinte úgy érzi ő is ott ül a motoron.Aranyos volt,amikor Benji lecserélte a motorját egy autóra,mert az kényelmesebb.Nagyon sok megható jelenet volt.Nagyon tetszett ez a film.Köszönöm,hogy lefordítottad.

Kedves Ica! Olyan nagy örömmel olvastam a te lelkes véleményedet is! Annyira jó érzés,
ha valaki ugyanazt érzi egy film vagy sori nézése közben, amit én is! A csemegékre ez
duplán vonatkozik! Ezekre a különlegességekre nem sokan kíváncsiak, ezért Ti, akik itt
is velem tartotok, nagyon kedvesek vagytok számomra.


Időhiány miatt még semeddig sem jutottam el Malajzia feltérképezésében, de be fogom
pótolni, és ha találok valami érdekeset, ami a film megértéséhez segítséget jelent, ide
is be fogom tenni. Szingapúrral együtt olyan messze van Kínától, egyelőre én sem értem,
miért beszélnek mandarinul mindkét országban.

Nagyon szívesen a filmet! Boldog vagyok, hogy tettél vele egy próbát!

Ez az a jelenet, amikor meglátja Benji, hogy a papa milyen okos megoldással teszi fel
magának a tapaszt:

Kép

Rögtön kapcsolt, hogy az apósának fájhat a háta, ezért a motort, autóra cseréli:

Kép
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2016. július 20. 23:40

Kedves Rita!

Ma volt egyszerre időnk,/na és kedvünk/ megnézni ezt a CSODÁS :-bd filmet.A hozzászólásokat végig böngésztem,már szinte mindent elmondtak helyettem.
Nekünk is nagyon tetszett.
A történet esküvővel kezdődött és fejeződött be.IGEN végig néztük,az utolsó rovott betűig.Az utazás során a gyönyörű tájak. Láthattunk esküvőt az lánykérés bonyodalmával /miért olyan sürgős a násznépnek,hogy a szegény motorosnak félre kell húzódnia/ Később az öreg cimborák csodálatos hangulata szinte ránk ragadt.Velünk is előfordul,mert még megértük,hogy ritkán látott régi ismerőssel összefutunk és bizony sorba,szóba jönnek akik már elmentek.
Tovább a filmről.Olyan volt az egész történet,mint a léghajó készítés,egyre jobban élveztük,a tarkabarkaságát,ami aztán végül komplett egésszé formálódott.Az iskolába besomfordálást,a nincs előttünk zárt kaput.A felszállás pillanata az arcokon.A "szerencsés"fára földre érkezés.
Aki tehette,mert megtehette,mindenki eljött az esküvőre.Megvolt a névsorolvasás.
Spoiler: mutasd
/Én eleinte sem ódzkodtam a nem koreai filmektől,sorozatoktól,csak itt nem messze volt egy ember akinek már kezd megváltozni a véleménye,bár Ő a koreait sem...Legfeljebb a szamurájok,ha keleti.ez kis kitérő volt./
x_x
Kedves Rita!Köszönöm a filmet a fordítást,a ma esti kikapcsolódást. ^:)^ Üdv.Nagyi :ymhug: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 21. 8:55

Kedves Nagyi! Csak úgy siklott a szemem a lelkes soraidon! De örülök, hogy téged is ennyire megfogott
életünk első maláj filmje!


Jó, hogy írtad, hogy esküvővel kezdődik, és esküvővel is zárul a történet. Az elején lévő modern verzió
szolgálja megmutatni, hogy Malajziában sem mindenki ragaszkodik a hagyományokhoz, de azért jó, hogy
egy hagyományosan modern esküvőt is láttunk a végén.

Igen, én is azt éreztem, hogy ahogy a szereplők, úgy mi is egyre inkább belelendülünk a történetbe. Bár
a sztori szerint, az esküvő az, ami összehozza majd a régi osztálytársakat, de végül is az osztályelnök halála
hamarabb egyesíti őket. Jó volt nézni, ahogy visszaváltoznak pajkos gyerekekké, és rosszalkodnak a papák.

Kriszti óhaja az volt, hogy reméli, nézhet még hasonlóan jó maláj filmeket. De lehet, hogy Ti is, akik voltatok
olyan kedvesek, hogy megírtátok a véleményeteket, szeretnétek még maláj mozira kikapcsolódni. Örömmel
jelentem, hogy talán találtam egy megfelelőt. Ez a film a diákkorba visz vissza, és az első szerelem szép
emlékét eleveníti fel. Két kritikát olvastam eddig róla. Mind nagyon pozitív volt. Az egyik azt írta, hogy
méltó utódja a The Journey-nek. Már alig várom, hogy megnézhessem, és ha jó, átnyújthassam nektek.
Jó lenne, ha a spoilerben említett "embernek" is tetszene majd!

Jót nevettem az iskolába somfordálásos jeleneten. Ott apuka már annyira "laza" volt, hogy szemet hunyt
a "betörés" felett is:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. július 21. 12:14

Rita jót nevettem az utolsó képen! Olyan aranyosak voltak ahogy majdnem guggolva beosontak hátra, és az apuka felfelé néz, hogy ne lásson semmit! :)) :)) :)) =)) =)) =))
zsuzsianyu2
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:39

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: zsuzsianyu2 » 2016. július 21. 16:37

Kedves Rita ! Köszönöm ennek a kedves kis filmnek a fordítását ..tetszett nagyon Kanapéman története .. :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 22. 6:41

Kata58 írta:Rita jót nevettem az utolsó képen! Olyan aranyosak voltak ahogy majdnem guggolva beosontak hátra, és az apuka felfelé néz, hogy ne lásson semmit! :)) :)) :)) =)) =)) =))

Igen! Itt már sokat engedett a szigorából, és a túl merev elveiből. Még a film elején van
az a jelenet, hogy véletlenül meghallja, hogy terhes a lánya. Nem szól semmit, csak nagy
hirtelen beleegyezik a házasságba.

Bee számára is - és számunkra is - csak a végén, amikor kéri a lányt, hogy engedje kijjebb
a fűzőjét lesz világos, hogy tudott a születendő gyermekről. Szóval nem volt ő olyan kemény
szívű, mint amilyennek mutatta magát:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. július 22. 6:51

zsuzsianyu2 írta:Kedves Rita ! Köszönöm ennek a kedves kis filmnek a fordítását ..tetszett nagyon Kanapéman története .. :)

Kedves Zsuzsi! Nagyon szívesen! Annak is örülök, hogy tetszett, és annak is,
hogy hangot is adtál neki!
A filmeknél még inkább kellenek a jó vélemények,
mint a sorozatoknál, mert csak itt, a mozifilmeknél van alkalmam csemegéket
fordítani, tehát ezek azok, amiket csak kevesen nézünk meg. Viszont többen
is úgy vannak vele - én is - hogy mielőtt belekezdenének, elolvassák, mit
írtak a többiek, akik már látták a filmet.

Nagyon szívesen a fordítást!

Igen! Kanapémannek csúfolták a gyerekek Benjit!

Kép
Avatar
mkatinka
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016. február 29. 17:22

Re: The Journey / Az utazás

HozzászólásSzerző: mkatinka » 2016. július 22. 22:56

Rita viszem ezt a filmet is( most mindent begyűjtök ).Köszönet a kiváncsiságodért, ami által mi is kalandozhatunk nagyon távoli és igazán egzotikus helyeken. Igazán klassz, hogy mindig lelsz egy-egy gyöngyszemet.Én lelkes vagyok,és megnézetem a családommal,
sőt a barátnémmal is, aki szintén vevő minden ilyesmire. :) :ymhug:
( Annyira jó,hogy itt vannak ezek a kis emotikumok,mert eddig soha nem tudtam a sima szövegen kívül mást küldeni, most pedig olyan jól esik válogatni közülük!) :-h

Vissza: “Malajzia”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég