CODA (2014)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: CODA (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 1. 21:57

Unni2011 írta:Rita, köszönöm mindkettő kisfilmet, igazi kuriózumok. ^:)^ Elgondolkodtatóak. A számunkra egyelőre ismeretlen világba kerülés rejtelmeinek kérdéseit feszegetik.
Pár évvel ezelőtt ez a téma már szóba került közöttünk, valamelyik fórumotokon. Akkor említettem, hogy én is sokat olvasgattam e témakörben, sőt a Nagyikám kb. 35 évvel ezelőtti halálközeli élményeiről is beszámoltam. ;;) Amit Nagyival is kielemeztünk, és inkább érdekesnek találtunk, mintsem félelmetesnek. ;;) @};-
Nyilván mindannyian más kérdéseket tennénk fel... bár, a fókuszban biztos, hogy közös elemként jelenne meg mindannyiunk boldogság keresésére irányuló kérdéseink. :x A válaszok tanulságként is szolgálnának az újabb jövőre nézve... az újjászületés utáni megoldandó feladatainkra. ;;) A hsz-ből látszik, hogy előbb néztem meg a The Answers-t. :D

Áginak, Szokolának
is köszönöm a közreműködését, valamint a fórumozótársaknak is hálával tartozom a sok szép, érdekes, értékes gondolatért. ^:)^ @};- @};- ;;)

Szia Unni! Végre ideértem! Nagyon szívesen mindkét kisfilmet! Nagyon örülök, hogy
megnézted és, hogy különlegeseknek tartod őket!
Tudod, sokat vadászok, kutatok,
matatok utánuk. A CODA-ra már régen rátaláltam, a The Answer meg csak magától
az ölembe pottyant tegnap, mintha érezte volna, hogy aktualitása van, és még el sem
késett a felbukkanásával.

Arra már sajnos nem emlékszem, hogy milyen élménye volt Nagyidnak, ha lesz időd
és kedved megírod? Lehet, hogy már az első sorok olvasásakor beugrik, mi is volt az.

Fogalmam sincs, ha hirtelen lehetőségem nyílna kérdezni az életemről, mire lennék
kíváncsi. Töröm a fejem, de egy olyan sem jut eszembe, amire nagyon-nagyon szeretnék
választ kapni. Ebben a pillanatban úgy érzem, hogy nem szeretném bolygatni a múltamat,
nem vagyok kíváncsi arra, hogy mi lett volna, ha... Nem gondoltam volna, hogy ide
lyukadok ki!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: CODA (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 1. 22:08

Blackfield írta:Kedves Rita!
Kár lett volna, ha nem látjuk ezt a filmet - izgalmas és elgondolkodtató volt. Pont tegnap(?) este láttam egy dokumentum filmet arról, hogy néhány gazdag "lefagyasztatja" a testét, vagy csak a fejét, hogy majd egyszer, ha felfedezik a halál ellenszerét, akkor (újra) élhessenek. Döbbenet volt. Minek? Kivel? Kiért? ... mikor már semmi/senki sincs, ami volt.
Tetszett, köszönöm a munkát!

Kedves Blackfield! De jó, hogy ismét restancialedolgozásba lendültél! Ha rövidfilmet,
vagy animációt fordítok, mindig eszembe jutsz, mert te ezeket nagyon kedveled, és
ha sorinál nem is, filmnél mindig találkoztunk.


Látod, hozzád is került egy film, mint ahogy hozzám is. Véletlenek nincsenek, este már
nem, de kora reggel azonnal neki is láttam a fordításnak, és tettem kifele, mert utána
csak délután lett volna lehetőségem rá.

Ez a lefagyasztásos dolog valóban nagy marhaság! Ha esetleg ötven év múlva fel tudnák
őket éleszteni, úgy éreznék magukat, mintha korábban dzsungelben éltek volna.
Rohamtempóban halad a világ!

Boldog vagyok, hogy tetszett a filmecske! Nagyon szívesen!

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: CODA (2014)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. november 5. 7:04

Szia Rita!

Megragadott az egyik mondat: Miért nem beszélgettünk soha?
Szerintem nagyon sok ember felteszi magának ezt a kérdést, mikor elveszit valakit. Vagy legalábbis többet, miért nem beszélgettünk többet?
A halál fekete angyala itt olyan békés, megnyugtató volt. Tényleg lepereg az ember élete saját maga előtt, amikor elérkezik a pillanat, vagy nagyon közel van hozzá?
Azt mondják van élet a halál után. Nem mindenki hisz benne, én igen, bár nem vagyok vallásos a szó szoros értelmében.
Érdekes volt, hogy kitértek arra is,ahogy a róka érzékelte a lélek jelenlétét. Az állatok sok mindent megéreznek...
Hú, és ahogy vége lett!

Nem lehet azt mondani,hogy egy kedves történetet találtál, de valamilyen formában az volt, szerintem. Ebben a megvilágitásban az elmúlás kicsit tompitja a fájdalmat - talán - , amit éreznek az itt maradottak. Kár,hogy ezek a dijjazott filmek nem kapnak nagyobb nyilvánosságot!

Köszönöm, hogy rátaláltál és leforditottad!
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2016. február 28. 13:28

Re: CODA (2014)

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2016. november 5. 12:32

f.ági írta:Szia Rita!

A halál fekete angyala itt olyan békés, megnyugtató volt. Tényleg lepereg az ember élete saját maga előtt, amikor elérkezik a pillanat, vagy nagyon közel van hozzá?
Azt mondják van élet a halál után. Nem mindenki hisz benne, én igen, bár nem vagyok vallásos a szó szoros értelmében.

Ági, megírtad mindazt, amit én is gondolok erről a kisfilmről. :)
A kérdésedre, és Rita korábban feltett kérdésére csak annyit tudok mondani, hogy a Nagyikám több mint 35 évvel ezelőtt megélte ezt az élményt, amikor a klinikai halál állapotába került. ;;) Lepergett előtte az élete, ugyanakkor kellemes érzés járta át. Akkor mesélte el nekem, mikor medica lettem. Akkoriban a Nagyi ezekről a dolgokról nemigen olvashatott, ezért nem kérdőjelezem meg a valóságtartalmát.
Én is hiszek benne... - és én sem vagyok a szó szoros értelmében vallásos - O:-) de hiszek az emberből-emberbe történő reinkarnációban is. :)
Amit viszont már az olvasmányaimból tudok, hogy ez az érzés állítólag az öngyilkosságot elkövetőknél elmarad. :-o
Kép
KépKépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: CODA (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 5. 13:41

Sziasztok Ági, Unni! Én is átéltem már, hogy lepergett előttem az életem, és még csak nem is
voltam a klinikai halál állapotában, mint a te Nagyid, Unni, hanem egy nagyon erős, határozott
és biztos "Most fogok meghalni!" gondolat is elég volt hozzá, hogy kiváltsa.
18 éves voltam, amikor Egerbe autóztunk a volt férjemmel. Egy beláthatatlan kanyarban hirtelen
két nagy teherautó bukkant elénk. Az egyik előzte a másikat, és elég nagy sebességgel jöttek, az
egyik a mi sávunkban, velünk szemben. A mi oldalunkon az út mellett nagyon keskeny padka volt,
mellette azonnal az hegy emelkedett. A szembejövők oldalán pedig szalagkorlát, és azon túl egy
szakadék volt. Lehúzódtunk annyira, amennyire lehetett, és az utolsó pillanatban az egyik autó
elengedte a másikat, így épp megúsztuk a frontális ütközést, de egy pillanattal előtte még annyira
biztos voltam benne, hogy meghalok, hogy ez kiváltotta, hogy leperegjen előttem az életem. Én
csak rémületre a emlékszem, arra nem, hogy kellemes érzés kísérte volna a folyamatot. Viszont
arra határozottan emlékszem, hogy egy pillanatig tartott az egész, mégis minden egyes képet, amit
láttam, tisztán láttam, onnan is tudom, hogy az életem pillanatai voltak.

Hát igen, nem egy kedves történet. Ahogy írtam, kétszer is kitöröltem, pedig nagyon sajnáltam.
Aztán egyszer csak eszembe jutott, hogy milyen jó lesz Mindenszentekre, és boldogan töltöttem
le újra. Legközelebb Mikulásra hozok kisfilm bonbonokat, azok már könnyedebbek lesznek.

Igazad van Ági, nagyon kevés nyilvánosságot kapnak a rövidfilmek, szinte csak a szakma ismeri
őket. Fesztiválról, fesztiválra viszik őket, nyerik a sok díjat, de mintha itt megállna a dolog. Nincs
utánuk kereslet. Nézd meg milyen kevesen töltik le tőlem is. Kevesen vagyunk kíváncsiak rájuk.

Unni! Azt én is olvastam valahol, hogy az öngyilkosok más elbírálás alá esnek, mint a többiek, akik
nem önkezükkel vetettek véget az életüknek.

Itt is kellemes hétvégét kívánok Mindannyiunknak!

Kép
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: CODA (2014)

HozzászólásSzerző: virag1 » 2016. november 8. 14:11

Kedves Rita!

Köszi a filmet, ez is egy megközelitése az élet halál változásnak.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: CODA (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 9. 5:35

virag1 írta:Kedves Rita!

Köszi a filmet, ez is egy megközelitése az élet halál változásnak.

Kedves Virág! Nagyon szívesen! Amíg biztosat nem tudunk, addig ezek
kisfilmek is megteszik. Ha így fog minden történni, akkor nem is lesz
olyan félelmetes.

Kép

Vissza: “Írország”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég