Cobra Gypsies / Kobra cigányok (online is nézhető)

Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. június 10. 20:20

Szia Rita!
Kicsit bekukkantottam, mert mostanában depressziós vagyok. Nem fogod elhinni, pont az Ázsia ösvényeinért akartam jönni, és pont az említett célból. Búfelejtő gyanánt.
Jó duma ez a sminkelt szöcske.)))
Elnézést, nem tudom, hogy mikor indulsz a gyerekekhez angliába, de sok szép élményt és jó nyaralást. Töltődj fel.
Éva
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 10. 20:29

Szia Éva! Kívánom, hogy nálad is fejtse ki a sori a kívánt hatást! Drukkolok!

Július 8-án indulok, és 29-én jövök majd haza. Addig biztosan találkozunk még.

Minden jót kívánok!

Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2018. június 17. 9:23

Szia Rita!
Nem hiszem, hogy Indiába el mernék indulni. :-? Attól jobban féltem ezt az 1xem kis rongyos 1xű életem. Őszintén? A legkaotikusabb vallás és világnézet épp az övéké, bármennyire is követem a történéseket, bármennyit is olvassak róluk, nagyon összetett, túl változatos, nehezen követhető és nehezen kiszámítható számomra az ő világuk. Érdekel, mint minden a világon, de nem választanám úticélnak, azt hiszem. Elég kirekesztő kultúra és most nem annyira a kasztrdsz-re gondoltam, mint inkább arra, hogy a társadalmukban csak az indiaiak, a hindusztániak lehetnek tagok, mindenki más idegen, kívülálló marad, bármennyi évet töltsön is ott közöttük, velük. A világlátásuk nekem túlságosan determinisztikus, számomra furcsa felfogás. Ezt most értsd úgy, hogy az összes vallást, kontinenst, kultúrát figyelembe véve mondom ezt. Mindezzel együtt tisztelem, elég csak a védikus irodalomra vagy Mohendzso Darora gondolni ^:)^ Ehhez az is hozzátartozik, hogy van egy higiéniai szint, ami alatt nem tdok normál üzemmódban működni :-?? és a biztonságomhoz is ragaszkodom :-ss . Ez olyan kispolgári, de már elfogadtam, h hozzám tartozó szükségletek :)) Ez van...talán pont ezért vok még hálásabb, h a munkádnak köszönhetően mégis láthattam ezt a filmecskét, ezt a népet. :movingflower: :littlehearth:
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 20. 17:11

Szia Ir-csi! Nagyon keveset tudok a vallásokról vagy a kasztokról, ezért ehhez sajnos nem is tudok hozzászólni.
Indiában is elsősorban a természet vonz. Nem vágyok városokba, inkább mennék a Himalája (már megint!!!)
környékére és elugranék Nepálba is.

Én a cél érdekében bírnám egy darabig a higiéniai hiányosságokat, nekem a kajával lenne nagy gondom. Csak
azt vagyok képes megenni, amiben tudom, hogy mi van, és még azok közt is nagyon válogatok... szóval jól
lefogyva megcsinosodva jönnék haza. =))

Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2018. június 20. 22:57

Rita írta:Szia Ir-csi! ...Nem vágyok városokba, inkább mennék a Himalája (már megint!!!)
környékére és elugranék Nepálba is.

Ezzel teljes mértékben egyetértek. Mikor indulunk? :-bd :ymdaydream:
Rita írta:Én a cél érdekében bírnám egy darabig a higiéniai hiányosságokat, nekem a kajával lenne nagy gondom.

Itt nem annyira a fürdésre és vécére gondoltam, hanem a csatornázatlanságra, a főzéshez való alapanyagok higiéniájára, a víz minőségére és olyan fertőzésekre, amelyekre születetten fogékony vok. Pl. Jó kis masszív hányós-hasmenéses enterovírus és tsai x_x
Rita írta: Csak
azt vagyok képes megenni, amiben tudom, hogy mi van, és még azok közt is nagyon válogatok... szóval jól
lefogyva megcsinosodva jönnék haza. =))

:)) Hát egy masszív súlyvesztés nekem sem ártana :D
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 27. 5:21

Ir-csi, mivel jövőre is kinéz egy esküvő nálunk (az idei két és fél hét múlva lesz)
ezért Kína elmarad, de erre talán lesz lehetőségem jövőre, ha nem jövőre, akkor
azután. Ezt néztük ki a lányommal bevezetésként Ázsiába:

https://ikaland.hu/turak/kaland-light/gruziai-korutazas

Kép
Kép
DreamTrekker
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018. december 29. 17:55

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: DreamTrekker » 2019. január 3. 12:05

Halihó. Nem tudom, hogy hova és hogyan írjam, amit szeretnék. :)
Vannak még nagyon érdekes filmek indiáról, amikhez nem találok feliratot.. :( Valakinek esetleg nincs kedve elkészíteni? :)
Az egyik a Mystic India (2005), a másik pedig az It's a girl! (2012). Nem is értem, hogyhogy senki nem fordította még le ezeket. :O
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. január 5. 7:30

Kedves DreamTrekker! Én sem találok hozzá feliratot, ami alapján fordítani lehetne.
Angolra gondolok. Az AvistaZ nevű torrent oldalon kerestem a videókat, ahol egyébként
rengeteg indiai alkotás van, de azokat sem találtam.

Lehet, hogy a nehéz beszerezhetőség miatt nem fordították még le eddig?

Vissza: “Franciaország”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég