Cobra Gypsies / Kobra cigányok (online is nézhető)

Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. május 27. 11:03

Szia Rita!
Tegnap este meg is néztem és nem csalódtam benne,egyszerűen lenyűgöző volt
ahogy mozognak bennük van a ritmus,ők erre születtek és élik is,mert ez a lényeg.
Az úgynevezett civilizált világban,ha rá is jön valaki,hogy miért van itt,élni már
csak kevesen hajlandóak,hiszen lemondással jár olyan dolgokról amihez már
ragaszkodnak és képtelenek elengedni.A zenét imádtam,volt amit órákig tudtam
volna hallgatni.Na és a színek :) a Holi ünnepen még színes porokat is szórnak
magukra és egész India szórakozik,táncol.Van két barátnőm akik át is élték ezt és
nagyon tetszett nekik.A fűszeres csáj pedig a kedvenc italom,már előtte ismertem
az angolok szokását,akik tejjel isszák a teát és nekem is ízlett.Szerintem Indiából
hozták ezt a szokást de nem vesződtek a fűszerekkel,pedig úgy valami csoda.
És azok a gyönyörű színes szöcskékhez hasonló rovarok! Alkalmazkodnak a hely
szelleméhez :) Persze a pávák is szabadon élnek.Kedvenceim még a hosszú fülű
kecskék is,annyira aranyosak.Én sem szeretem a nagy városokat pláne a XX.XXI.
században épülteket,mert az nem is embernek való,viszont jobban tudja ellenőrizni
a hatalom.Ezeken a helyeken van a legtöbb boldogtalan ember,ha csak Dél Koreára
Japánra stb.gondolok ahol az emberek akkora városokban élnek amiket 6 sávos utak
szelnek át és tele van hatalmas felhőkarcolókkal.A Himalája is csodálatos és Tibetről
nem is beszélve.Gyűjtöm is a képeket róluk az albumomban.Azt tudtam,hogy a szülők
még gyermekkorban kiválasszák a gyerekeik párját és nyilván a nomádoknál ez a szokás
erősebb mint India többi részén,de még ott sem ritka,ahogy mesélték az ismerőseim.
Volt aki egy hónapig utazott ott és családoknál lakott,mert itthon egy indiai cégnél
dolgozik és sok ismerőse van India több területén.Tetszik az is,hogy mindent együtt
csinálnak,megosszák amijük van Pl.a mézet amit a vadméhektől elcsentek.
Figyeltem,ahogy a boksát készítették nem látszott rajtuk,milyen nehéz munka,pedig
nem villanyfűrésszel dolgoztak,mégis olyan könnyednek tűnt.Köszönöm még egyszer,
hogy lefordítottad nekünk :x
Csodás napot ma is!


Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. május 27. 14:51

Szia Rita!
Én nagyon sokszor olvastam, hogy indiában csak az esküvőn találkozik egymással a férj és a feleség. Akkor látják először egymást. Hát én el sem tudnám képzelni. Milyen rossz lehet a lánynak így egy idegen családba bekerülni. Nekünk is milyen nehéz a férj családjához illeszkedni, hát még nekik. Nyilván az ilyen kis népcsoportokon belül házasodás miatt korcs utódok születnének. Ezt akarták megelőzni ezzel. Én erre gondolok.
Én el szoktam gondolkodni azon, hogy a világ ilyen távoli pontján pont úgy égetik a faszenet ahogy felénk szokás. Hogy alakulhatott ki ez pont egyformán? Vagy a kereskedők révén alakultak ki azonos szokások? Ők ismetették meg a távoli népcsoporttal?
A ruhák tényleg szépek voltak. Én is néztem az esküvő kapcsán, meg szöget ütött a fejembe, hogy eltervezik és valaki meg megvarrja, elkészíti nekik az egyedi ruhákat. Mert varrógépet nem láttam sehol. Viszont tv volt náluk, azt közösségben nézték, mint nálunk falun, amikor divatba jöttek a tv-k. De arra nem derült fény, hogy honnan tudtak angolul? Mert többször emlegették, hogy kezdetleges angolsággal beszélgettek velük. Vagy csak én siklottam át rajta? Iskolát sem mutattak.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. május 27. 14:57

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 28. 5:09

cicus írta:Szia Rita!
Tegnap este meg is néztem és nem csalódtam benne,egyszerűen lenyűgöző volt
ahogy mozognak bennük van a ritmus,ők erre születtek és élik is,mert ez a lényeg.
A zenét imádtam,volt amit órákig tudtam
volna hallgatni.

De örülök Cicus, hogy téged is lenyűgözött a film!
Raphael Treza elsősorban zenész, akit itt is a zene foghatott meg legelsőnek, mert ennek a filmnek
egy videoklip az elődje, és majd csak utána született meg a film. Ezt RT saját honlapján olvastam.
Két klipet teszek be. Az első az eredeti, a második az új verzió:

Ahogy írtam, az összes filmzenét ő komponálta. Azt írta a honlapján, hogy szereti az ősi, hagyományos
hangszereket beleszőni a muzsikájába. Ki is lehet hallani. A teljes OST fent van a youtube-on.

cicus írta:Na és a színek :) a Holi ünnepen még színes porokat is szórnak
magukra és egész India szórakozik,táncol.Van két barátnőm akik át is élték ezt és
nagyon tetszett nekik.A fűszeres csáj pedig a kedvenc italom,már előtte ismertem
az angolok szokását,akik tejjel isszák a teát és nekem is ízlett.Szerintem Indiából
hozták ezt a szokást de nem vesződtek a fűszerekkel,pedig úgy valami csoda.

Jó, hogy említed a Holi fesztivált. Mikor először megnéztem a filmet, mindent kiírtam belőle, aminek
utána kell néznem. Köztük volt a Holi és csaj is például. Kár, hogy a Holiról nem esik több szó a filmben,
pedig olyan jó kis színes fotókat gyűjtöttem ki róla:
Kép
Érdekes volt látni, hogy készül a csaj. Szívesen megkóstolnám. A mongol filmekben is így, a tejjel
összefőzve itták, a Lovas karavánútban jakvajjal dúsították. Érdekes nagyon. Biztos, hogy az angolokhoz
a gyarmat Indiából került el ez a szokás.
cicus írta:És azok a gyönyörű színes szöcskékhez hasonló rovarok! Alkalmazkodnak a hely
szelleméhez :) Persze a pávák is szabadon élnek.Kedvenceim még a hosszú fülű
kecskék is,annyira aranyosak.

Keresgéltem mi lehet ennek a csodaszép színes rovarnak a neve, de nem találtam meg sajnos:

Kép

A kecskéknek nem csak a lógó fülük, hanem a fényes barna szőrük is olyan érdekes volt.
cicus írta:Azt tudtam,hogy a szülők
még gyermekkorban kiválasszák a gyerekeik párját és nyilván a nomádoknál ez a szokás
erősebb mint India többi részén,de még ott sem ritka,ahogy mesélték az ismerőseim.

Érdekes volt látni az Ustad Hotelben, hogy India déli részén, Keralában hogy is módosult ez a hagyomány.
Ott is a szülők összeismertették Shananát Faizival, de a lány nyugodtan nemet mondhatott, ha úgy ítélte
meg, hogy az a fiú nem tetszik valamiért neki. Mondjuk itt nem gyerekkorukban döntöttek a gyerekek
sorsa felett.
Volt aki egy hónapig utazott ott és családoknál lakott,mert itthon egy indiai cégnél
dolgozik és sok ismerőse van India több területén.Tetszik az is,hogy mindent együtt
csinálnak,megosszák amijük van Pl.a mézet amit a vadméhektől elcsentek.
cicus írta:Figyeltem,ahogy a boksát készítették nem látszott rajtuk,milyen nehéz munka,pedig
nem villanyfűrésszel dolgoztak,mégis olyan könnyednek tűnt.Köszönöm még egyszer,
hogy lefordítottad nekünk
Csodás napot ma is!

A boksával kapcsolatban az jutott eszembe, hogy volt egy kollégámnak volt erdeje, és ő is égetett
faszenet, mégpedig Erdélyből jött emberek készítették neki. Én is láttam, hogy készül a boksa (a filmben
lévőtől jóval nagyobb volt), bükk fából készült, és kb. 12 napig égették. Igaz, azok vastagabb fadarabok
voltak.

Nagyon szívesen az élményt! Neked is legyen szép napod!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 28. 5:32

VidékiÉva írta:Szia Rita!
Én nagyon sokszor olvastam, hogy indiában csak az esküvőn találkozik egymással a férj és a feleség. Akkor látják először egymást. Hát én el sem tudnám képzelni. Milyen rossz lehet a lánynak így egy idegen családba bekerülni. Nekünk is milyen nehéz a férj családjához illeszkedni, hát még nekik. Nyilván az ilyen kis népcsoportokon belül házasodás miatt korcs utódok születnének. Ezt akarták megelőzni ezzel. Én erre gondolok.
Én el szoktam gondolkodni azon, hogy a világ ilyen távoli pontján pont úgy égetik a faszenet ahogy felénk szokás. Hogy alakulhatott ki ez pont egyformán? Vagy a kereskedők révén alakultak ki azonos szokások? Ők ismetették meg a távoli népcsoporttal?
A ruhák tényleg szépek voltak. Én is néztem az esküvő kapcsán, meg szöget ütött a fejembe, hogy eltervezik és valaki meg megvarrja, elkészíti nekik az egyedi ruhákat. Mert varrógépet nem láttam sehol. Viszont tv volt náluk, azt közösségben nézték, mint nálunk falun, amikor divatba jöttek a tv-k. De arra nem derült fény, hogy honnan tudtak angolul? Mert többször emlegették, hogy kezdetleges angolsággal beszélgettek velük. Vagy csak én siklottam át rajta? Iskolát sem mutattak.

Szia Éva! Itt a környékünkön is az a szokás, hogy a lány költözik a fiú családjához. Sajnos néha annyira
fiatalon, hogy az anyósnak is sokat kell még tanítania.

Nagy titkok ezek, hogy a világ különböző pontjain hogyan alakulhatnak ki ugyanazok a szokások, ugyanúgy.
Legutóbb a Lovas karavánútban megismert szvasztikán csodálkoztam el a legjobban, amikor kiderült, hogy
nem csak Tibetben, hanem mindenütt a világban ősi szimbólum, sőt Magyarországon is találtak agyag
edényeken szvasztikát.
Ki tudja, hogy a faszénégetés egyforma szokásának is mi lehet az oka, de ezek olyan csodálatos dolgok.

Csak a nomád törzsek vándorolnak, de a filmben is külön megemlítették, hogy vannak olyan törzstagok,
akik már letelepedtek. Azok falvakban, házakban élnek. Ott van áram is, és tv-t is tudnak nézni, és
biztosan van, akinek varrógépe is van.

Két indiai filmet fordítottam, az egyik hindi, a másik malajálam nyelvű volt. De mindkettő megegyezett
abban, hogy rengeteg angol szót használtak. Volt, hogy egy teljes mondat csak angol szavakból állt. Ez az
angol gyarmatosításnak köszönhető.
Olvastam, hogy Indiában két hivatalos nyelv van, a hindi és az angol, de további 21 nyelv bír hivatalos
státusszal. A felsőbb törvényhozásban és a szövetségi államok közötti érintkezésben az angol az egyetlen
hivatalos nyelv.
Forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/India

Ezt a képet a papagájok miatt direkt neked szántam:

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. május 28. 14:31

Szia Rita! Igazi élmény volt megnézni ezt a filmet. Ismét új ismeretekkel lettem gazdagabb. Nam hallottam még a Kobra cigányokról. Mindig öröm nézni ezeket a szabadon és boldogan élő törzseket. Ez a színes világ ezt sugallja. A tradiciók mellett a modern kor is nyomon követhető. A szárik mindig elbűvöltek, csodás viselet minden helyen és időben. A koncertre készülő saját tervezésű színes ruhák látványosak. A ritmus, a tánc a vérükben van szinte minden lélegzetvételük tükrözi. Élvezettel néztem a mozgásukat. Érdekes állatokat is láttunk. Pl. a szivárvány tücsök

Kép


Nekem is azonnal feltünt ennek a lánynak a szeme, és hasonlósága az NG címlapjára.

Kép


Raphael Treza látszik, hogy fotográfus, mert sok álló képet csinált, amiről nekem a múlt század elején divatos fotók jutottak az eszembe.

Nellinek köszönet az online legetőségért, mert mostanában nem töltök le semmit, igyekszem a meglévők közül is takarítani, mert úgy érzem egy időre szüneteltetem a sorozatok nézését, egyenlőre a fórumba is csak olvasni jövök. :(
Bocsánat, nincs semmi baj, csak pihenek egy kicsit.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 29. 5:36

Szia Gabi! Teljes mértékben megértelek! Nálam is érik már egy ideje a "pihenés" gondolata.
Ha nagyon akartam volna, belekezdhettem volna még az utazásomig egy rövidebb sorozatba,
de megállj parancsoltam magamnak. Ezt csak akkor tudom megtenni, ha épp két sorozat
közt vagyok, mert egyébként csak hajtom magam, sokszor eszetlenül. Ilyen vagyok, nem tudok
magammal mit kezdeni. Most augusztusig csak filmeket fogok fordítani, illetve amíg Angliában
vagyok, addig fotókat hozok majd.

Boldog vagyok, hogy megnézted a filmet! Annyira más világ a miénkhez képest mentalitásban,
életfelfogásban, stílusban, mindenben. Az ilyenek amellett, hogy elvarázsolnak, gondolkodásra
is késztetnek, épp úgy, mint a Lovas karavánútban megismert törzsek is. Mitől ilyen boldogok,
amikor "semmijük" sincs? Ez egy nagyon jó és fontos kérdés.

Említetted az álló képeket. Nekem is nagyon tetszettek, ki is fotóztam mindet. Most csak párat
teszek be:

Kép Kép Kép

Pihenj csak nyugodtan, ameddig jólesik! Aztán ha kezdenek jönni az elvonási tünetek térj
vissza hozzánk! Szép napot kívánok!


A fiatalok ötvözik a hagyományost, a modernnel:

Kép
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. május 29. 16:25

Szia Rita!

Köszönöm szépen,hogy elküldted az Ost-ot és a két verziót,most is azt hallgatom :)
Volt itt a városunkban olyan 10 évvel ezelőtt egy német srác aki imádta Magyarországot
érezte,hogy vannak itt gyökerei és élt itt valamikor évszázadokkal ezelőtt a Pilisben.
Nagyon érdekelték az ősi hangszerek és elment Mongóliába aztán onnan jött vissza
ide közben megállt azokon a helyeken ahol az őseink is éltek és még most is vannak
leszármazottaik.Emlékezett a különböző hangszerekre és ledöbbent,hogy ezek tényleg
úgy néznek ki ahogy ő lerajzolta őket.Rengeteg hangszeren tud játszani és megtanulta
a torokhang éneklést is.Csodálatos élmény volt őt hallgatni itt egy régi malom gyönyörű
kertjében és nemcsak a zenéit ami persze varázslatos volt,hanem az élményeit is.
Azóta itt él Magyarországon.Ezek a zenék itt a filmben eszembe juttatták ezeket az élményeket,
amit külön köszönök Neked.
Találtam is egy torokhang énekest,de lehet már Neked sem újdonság


Spoiler: mutasd
https://www.youtube.com/watch?v=LOEsVpGKl_M


Kép
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2018. május 29. 17:48

Szia Rita! Végre meg tudtam nézni a filmet, nagyon tetszett! Érdekes életet élnek, de a modern dolgok is megtalálhatók náluk. Szépek a maguk tervezett ruháik, a tánctudásuk lenyűgöző. A csúszómászókért nem rajongom, attól féltem valakit megmarnak. A zene nagyon tetszett, jó volt hallgatni. Aranyosak voltak ahogy pózoltak a kamerának.
Köszönöm, hogy lefordítottad, nagy élmény volt látni! :littlehearth: :x
:flower1: %%- :movingflower: %%- :littlehearth: %%- :movingflower: %%- :flower1:
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. május 29. 18:29

Szia Rita.
Köszönöm, hogy gondoltál rám a papagájokat látva. Nagy sándor papagájok. Én is néztem és hogy nem repültek el. Én nem merném kivinni az enyémet, mert minden hirtelen vagy váratlan hangtól megijed és repül pár kört a szobában is. Kint esélytelen lenne elkapni. A teás filmet még nem néztem meg. Mindig elcsábulok.
Bevallom én azt hittem, hogy ki vannak festve a szöcskék.))))
Nem tudtam, hogy itt is szokásban van még az anyóshoz költözés. Én azt hittem csak a szükség vitte rá őket, mert nem tudtak külön költözni rögtön.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. május 29. 18:34

cicus írta:Szia Rita!

Köszönöm szépen,hogy elküldted az Ost-ot és a két verziót,most is azt hallgatom :)
Volt itt a városunkban olyan 10 évvel ezelőtt egy német srác aki imádta Magyarországot
érezte,hogy vannak itt gyökerei és élt itt valamikor évszázadokkal ezelőtt a Pilisben.
Nagyon érdekelték az ősi hangszerek és elment Mongóliába aztán onnan jött vissza
ide közben megállt azokon a helyeken ahol az őseink is éltek és még most is vannak
leszármazottaik.Emlékezett a különböző hangszerekre és ledöbbent,hogy ezek tényleg
úgy néznek ki ahogy ő lerajzolta őket.Rengeteg hangszeren tud játszani és megtanulta
a torokhang éneklést is.Csodálatos élmény volt őt hallgatni itt egy régi malom gyönyörű
kertjében és nemcsak a zenéit ami persze varázslatos volt,hanem az élményeit is.
Azóta itt él Magyarországon.Ezek a zenék itt a filmben eszembe juttatták ezeket az élményeket,
amit külön köszönök Neked.
Találtam is egy torokhang énekest,de lehet már Neked sem újdonság


Spoiler: mutasd
https://www.youtube.com/watch?v=LOEsVpGKl_M


Kép

Szia Cicus.
Nekem újdonság volt ez a torokhang énekes, de nagyon tetszik. Mi az orosz laktanya mellett laktunk gyerekkoromban. Voltak ott a szovjetúnió minden területéről katonák. Néha hallottuk őket énekelni. Volt egy kirgiz katona, na ő gyönyörűeket énekelt.
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. május 29. 21:07

VidékiÉva írta:

Szia Cicus.
Nekem újdonság volt ez a torokhang énekes, de nagyon tetszik. Mi az orosz laktanya mellett laktunk gyerekkoromban.
Voltak ott a szovjetúnió minden területéről katonák. Néha hallottuk őket énekelni. Volt egy kirgiz katona, na ő gyönyörűeket énekelt.


Szia Éva,örülök,hogy Neked is tetszik :) Az oroszoknak is gyönyörű dalaik vannak és Szibériában él egy nép
a hantik,akik szintén rokonaink.A férjem találkozott is velük és azt mondta nagyon kedves emberek.Sokat beszélgetett velük
és amiket meséltek magukról nagyon megérintette őt.Szeretem még az orosz ortodox pópák énekét,van hasonlóság a torok
énekléshez.Találtam egy írást is a hantikról,de ott vannak az újgúrok is és lehetne sorolni és nem csak Ázsiát.Így igazán érthető
a hasonló zene,hangszerek és a többi :)

Spoiler: mutasd
http://fu.nytud.hu/kn/nepek/nephan.htm
Avatar
Mamka44
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2016. március 1. 15:29

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: Mamka44 » 2018. május 30. 16:10

Kedves Rita!
Nagyon köszönöm a film fordítását, igazán nagy élmény volt! Minden része tetszett, szeretek ismerkedni különböző népekkel, kultúrákkal. :littlehearth: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 30. 19:47

cicus írta:Szia Rita!

Köszönöm szépen,hogy elküldted az Ost-ot és a két verziót,most is azt hallgatom :)
Volt itt a városunkban olyan 10 évvel ezelőtt egy német srác aki imádta Magyarországot
érezte,hogy vannak itt gyökerei és élt itt valamikor évszázadokkal ezelőtt a Pilisben.
Nagyon érdekelték az ősi hangszerek és elment Mongóliába aztán onnan jött vissza
ide közben megállt azokon a helyeken ahol az őseink is éltek és még most is vannak
leszármazottaik.Emlékezett a különböző hangszerekre és ledöbbent,hogy ezek tényleg
úgy néznek ki ahogy ő lerajzolta őket.Rengeteg hangszeren tud játszani és megtanulta
a torokhang éneklést is.Csodálatos élmény volt őt hallgatni itt egy régi malom gyönyörű
kertjében és nemcsak a zenéit ami persze varázslatos volt,hanem az élményeit is.
Azóta itt él Magyarországon.Ezek a zenék itt a filmben eszembe juttatták ezeket az élményeket,
amit külön köszönök Neked.
Találtam is egy torokhang énekest,de lehet már Neked sem újdonság

Spoiler: mutasd
https://www.youtube.com/watch?v=LOEsVpGKl_M


Köszi Cicus ezt az érdekes történetet és a videót is! Amikor a mongol filmjeimet fordítottam, akkor
keresgéltünk és tettünk be mi is torokhangon előadott dalokat, mert hogy Mongóliában is énekelnek
ezzel a technikával. Ott a lófejes hegedűvel, a moorin khurral kísérték az éneket.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 30. 20:16

B.Marika írta:Szia Rita! Végre meg tudtam nézni a filmet, nagyon tetszett! Érdekes életet élnek, de a modern dolgok is megtalálhatók náluk. Szépek a maguk tervezett ruháik, a tánctudásuk lenyűgöző. A csúszómászókért nem rajongom, attól féltem valakit megmarnak. A zene nagyon tetszett, jó volt hallgatni. Aranyosak voltak ahogy pózoltak a kamerának.
Köszönöm, hogy lefordítottad, nagy élmény volt látni!

Szia Marika! Már megint írhatnám, hogy "tudtam, hogy nagyon fog tetszeni a film", de ez már
unalmas lenne, annyiszor felhasználtam már. Valami mást kell kitalálnom.

Milyen érdekes volt, hogy mennyire adnak az egyedi stílusra! Talán a ruha az egyetlen, amivel
meg tudják különböztetni magukat a többi törzstől a hagyományos foglalkozásaikon kívül.
Az is érdekes volt, hogy csak a fesztiválra vették fel azokat a saját tervezésű holmikat. Az
esküvőn konszolidáltabb ruha volt rajtuk, de látszott, hogy azok is vadonatújak és színesek.

Nagyon szívesen az élményt!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 30. 20:32

VidékiÉva írta:Szia Rita.
Köszönöm, hogy gondoltál rám a papagájokat látva. Nagy sándor papagájok. Én is néztem és hogy nem repültek el. Én nem merném kivinni az enyémet, mert minden hirtelen vagy váratlan hangtól megijed és repül pár kört a szobában is. Kint esélytelen lenne elkapni. A teás filmet még nem néztem meg. Mindig elcsábulok.
Bevallom én azt hittem, hogy ki vannak festve a szöcskék.))))
Nem tudtam, hogy itt is szokásban van még az anyóshoz költözés. Én azt hittem csak a szükség vitte rá őket, mert nem tudtak külön költözni rögtön.

Szia Éva! Nagyon-nagyon nevettem a kifestett szöcskén! Látom magam előtt, ahogy a lányok
el-elkapnak egyet, és kisminkelik őket. :D

Amikor az öcsém nem volt jó passzban, azt mondtam neki, hogy nézze meg az Ázsiai Ösvény
a mennyben című sorozatomat, mert attól emelkedni fog az energiaszintje. Megnézte (falta),
és azt mondta, igazam volt. Ez egy ilyen sorozat! Ez az első aminél nem tudom megfogalmazni,
milyen érzések kerítettek hatalmukba, amikor fordítottam. Egyet tudok, hogy nagyon jól éreztem
magam közben, és állandóan a Himalájába vágytam. De rettentő erősen. A mai napig is tart.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 30. 20:37

Mamka44 írta:Kedves Rita!
Nagyon köszönöm a film fordítását, igazán nagy élmény volt! Minden része tetszett, szeretek ismerkedni különböző népekkel, kultúrákkal. :littlehearth: :flower1:

Kedves Mamka! Nagy örömmel fordítottam a filmet! Boldog vagyok, hogy neked is
élményt jelentett a megnézése. Én is így voltam vele. Még a felénél sem jártam ,
amikor már tudtam, hogy ezt nekem le kell fordítanom.
Én is nagyon szeretek más országok hagyományaival, kultúrájával ismerkedni.

Hamarosan jövök Raphael Treza első dokumentumfilmjével!

Kép
Avatar
Cherry17
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018. március 22. 23:22

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: Cherry17 » 2018. június 1. 0:10

Kedves Ezoritu!

Este volt egy kis szabadidőm és úgy döntöttem, hogy amíg letöltöm a Kobra Cigányok dokumentumfilmet, bele nézek online az elejébe. Hihetetlenül magával ragadott, de annyira, hogy mire letöltött a film, már meg is néztem online, mert elmozdulni nem tudtam mellőle. :) A többiek megint csak megírtak mindent, ami egyezik az én gondolataimmal, úgyhogy csak annyit még, hogy nem egy helyen hangosan felnevettem, annyira mókás jelenetek tarkítják. :) (A lóidomár vagy a vége felé a pilóta napszemüveges kisöreg)... Úgy tudom, hogy jó pár éve sok nagyvárosi ember ráunva a civilizációra, egy közösséget alkotva, szintén törzsekbe verődtek a világ néhány táján. Sajnos én egy napig sem bírnám ki tisztálkodás, rendesen megterített asztal és internet nélkül, szégyen ide, szégyen oda. Mindig csodálom ezeket a rendezőket, újságírókat, hogy értünk bevállalják ezt az életmódot, veszélyt pár hónapra. Itt most nem is a nomád életvitelre gondolok teljességgel, hanem kígyóvadászatra, vadméhektől mézet csórni, ilyesmik :). Néha csak azt vettem észre, hogy a lélegzetem is elállt. Például, amikor benyúlt a kígyófészekbe vagy a mérges gyíkért. Szerencsére nincs olyan állat, amelytől undorodnék, sőt kígyókat is simogattam már. Láttam sok törzs életéről filmet, főleg a dél-amerikai földrészről, de a kalbélia cigányok még számomra is újdonság volt. KÖSZÖNÖM és a tegnapi válaszodat is nagyon köszönöm. Egy kérdés a végére, hogy hol érhetem el az általad említett és lefordított dokumentumfilmjeidet? (Himalája, Mongólia)
További szép hetet kívánok! :x
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 1. 6:28

Kedves Cherry! Most már nálad is azt tudom írni, amit sok társamnál, hogy "gondoltam, hogy tetszeni
fog a film", mert már kezdem az ízlésedet - a dokumentumfilmek terén - megismerni, aminek persze
nagyon örülök!

Én akár mosdás nélkül is kibírnám pár napig és koszos kézzel is képes lennék enni, csak legyen internetem,
és egy laptopom. Ha ezek nincsenek, semmi sincs. Függő vagyok, nem tagadom. Most jut eszembe,
a fényképezőgépem is kéne, az mindig nálam van, bárhová megyek. Na, össze is állt, mit vinnék magammal
egy lakatlan szigetre.

A honlapom ad a legjobb tájékoztatást a sorozataimról és a filmjeimről, mert ott nem csak országok
szerint lehet csoportosítani őket, hanem kategóriák szerint is. Ha jobb oldalon a "Fordításaim" alatt a
"Dokumentumfilmek"-re kattintasz, az összes film és sorozat előjön, amit ebben a kategóriában feliratoztam.
Ha a képekre klikkelsz, a fórumom megfelelő topikjában találod magad. Mindegyiknél ott a felirat és a
videók letöltési lehetősége is. Jó szórakozást kívánok!

http://ezoritusubs.com/

Nagyon szívesen az élményt, és a többit is, ami ezután vár rád, például a Himalájában!

Kép
Avatar
Cherry17
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018. március 22. 23:22

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: Cherry17 » 2018. június 1. 22:17

Nagyon szépen köszönöm! Egy angyalka vagy! Akkor jövő hétre belevetem magam a filmjeidbe \:D/ Annyo :-h @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 2. 7:20

Nagyon szívesen! Annyit beszéltem mostanában a Himalájáról (titkos úti célom), hogy én
abba fogom belevetni magam. Újranézem... talán ötödször...


Kép
Avatar
mara55
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2016. február 28. 18:59

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: mara55 » 2018. június 8. 13:29

Kedves Rita ! :flower1:
Örülök, hogy megnézhettem, és megnéztem !
Hálás köszönetem ezért a filmért. :)
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2018. június 9. 16:48

Szia Rita!
Köszönöm szépen a munkádat ^:)^
Nagyon tetszett a dokumentumfilm. Érdekes volt eredeti környezetükben látni a cigányokat. Egyszer régen láttam egy filmet a városban élő páriákról, akik a szennyet, szemetet takarították, az nem szabadított fel bennem semmilyen pozitív érzést, csak a mély döbbenetet. Nagyon eredeti volt az operatőr látásmódja és kamerahasználata. Csak utána olvastam az információidat, hogy egy fotós készítette. Ezzel együtt nagyon friss, üde volt mindkét ember, hiszen uerről a népcsoportról negatívabb hangvitelű filmet is készíthetett volna más. Örülök, hogy egy csepp ilyen szándék sem volt fellelhető, sőt! Életigenlő, a szabadság, a természet szerete járta át a filmet.
Még1x köszönöm szépen! :littlehearth:
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 10. 15:36

mara55 írta:Kedves Rita ! :flower1:
Örülök, hogy megnézhettem, és megnéztem !
Hálás köszönetem ezért a filmért. :)

Kedves Mara! Én is örülök, hogy eljöttél a filmért, és hogy tetszett neked is!

Olyan fura volt tevét látni befogva a "lovaskocsi" elé:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Cobra Gypsies / Kobra cigányok

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 10. 16:16

Ir-csi írta:Szia Rita!
Köszönöm szépen a munkádat ^:)^
Nagyon tetszett a dokumentumfilm. Érdekes volt eredeti környezetükben látni a cigányokat. Egyszer régen láttam egy filmet a városban élő páriákról, akik a szennyet, szemetet takarították, az nem szabadított fel bennem semmilyen pozitív érzést, csak a mély döbbenetet. Nagyon eredeti volt az operatőr látásmódja és kamerahasználata. Csak utána olvastam az információidat, hogy egy fotós készítette. Ezzel együtt nagyon friss, üde volt mindkét ember, hiszen uerről a népcsoportról negatívabb hangvitelű filmet is készíthetett volna más. Örülök, hogy egy csepp ilyen szándék sem volt fellelhető, sőt! Életigenlő, a szabadság, a természet szerete járta át a filmet.
Még1x köszönöm szépen! :littlehearth:

Szia Ir-csi! Olyan jó volt meglátni az avatarodat (hihetetlen, hogy ez a mondat 30 évvel ezelőtt
még nem hangozhatott volna el)! Hiányoztál!


Egyetértek veled, szinte kedvet kaptam, hogy a Khár-sivatagba is ellátogassak, pedig eddig csak
a Góbi-sivatagról álmodoztam. Engem a színek varázsoltak el nagyon, és a sok jókedvű ember.

Nagyon szívesen a fordítást!

Kép

Vissza: “Franciaország”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég