1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 16. 21:58

Kép
Kép

Műfaj: rövidfilm / reklám
Részek száma: 2
Premier: 2014.
Hossza: 2x3-4 perc
Ország: Nagy Britannia
Nyelv: angol

Történet:
Az I. világháborúban, 1914. karácsonyán történt egy emlékezetes esemény. Brit és német katonák 48 órás helyi fegyverszünetet kötöttek,
együtt ünnepeltek, fociztak, és amit tudtak megosztottak egymással.

Az első videó egy karácsonyi reklám, amit 2014-ben korabeli napló és levélrészletek felhasználásával készített a Sainsbury's, Nagy Britannia
második legnagyobb üzletlánca, az esemény 100. évfordulójára.

A második videóban pedig részletesebben beszélnek a karácsonyi tűzszünetről a levelekből, naplókból idézve. A mondatok, amik a videóban
idézőjelben láthatóak, eredetiek.

Nagyon szép, mély emberi érzéseket megmozgató rövidfilm mind a kettő. Nem lehet meghatottság és könnyek nélkül végignézni. És mindez
2x3 percben!

A Sainsbury's nem szent, és nem is angyal, nem is akar annak látszani. Reklámjait a profit érdekében készíti. Itt is piacra dobták azt a csokit,
amit az angol katona becsempész a német kabátzsebébe, de a hasznot, ami csokinként 50 penny volt, a Brit Királyi Hadseregnek ajánlották fel,
aki özvegyeket, hadiárvákat támogatott belőle.

Miközben keresgéltem ebben a témában, rátaláltam a Fegyverszünet karácsonyra c. több ország által koprodukcióban készített filmre, amely
erről az eseményről szól. Nálunk is megjelent DVD-n. Letöltöttem a magyar nyelvű változatot, és feltettem ide, hátha meg szeretnétek nézni:



Jó szórakozást kívánok!


Fordította: ezoritu


Ezen a linken mind a négy adventi ajándék egyszerre elérhető:




Videók letöltése:

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 16. 23:00

Négy megható, vidám, kedves történettel szerettem volna kedveskedni
Nektek ádvent utolsó vasárnapján... szombatján. Fogadjátok szeretettel!
Kellemes karácsonyi készülődést!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 17. 8:18

Ezzel a két videóval ugyanúgy vagyok, mint a Dream / Álom című animációval voltam.
Ahányszor megnézem, annyiszor potyognak a könnyeim, mégis újra és újra látnom kell.


Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: nildiko » 2016. december 17. 13:26

Kedves Rita, köszönöm szépen a karácsonyi ajándékot.

Kívánok neked nagyon szép meghitt karácsonyi ünnepeket.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 17. 14:35

Kedves Ildikó! nagyon szívesen a meglepetést! Ezeket adventre készítettem,
a karácsonyi még odébb van!

Kellemes Ünnepeket Neked is, de előtte még jó készülődést!


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. december 17. 17:00

Kedves Rita! :ymblushing: :D :movingflower: :flower1: :littlehearth: Már a képkockáktól is meghatódik az ember...köszönöm a kis csomagot innen is vittem mindent!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 17. 18:49

Kata58 írta:Kedves Rita! :ymblushing: :D :movingflower: :flower1: :littlehearth: Már a képkockáktól is meghatódik az ember...köszönöm a kis csomagot innen is vittem mindent!

Kedves Kata! Minden pillanata megható! Már az, ahogy elkezdődik. A német lövészárokban
megszólal a Csendes éj németül, ekkor rájönnek az angolok, hogy ezt ők is ismerik, ezért
bekapcsolódnak angolul. És a két lövészárokban zeng a dal, a harcedzett, kemény férfiak
arca felderül, ahogy együtt énekelnek a szögesdrótokkal elkerített lövészárkokban. Már itt
homályosodik az ember szeme, aztán folyik a könny rendesen.

Nagyon szívesen a szeretetcsomagot!

Kép
zsuzsianyu2
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:39

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: zsuzsianyu2 » 2016. december 17. 19:11

Köszönöm szépen ! Hihetetlen ! O:-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 17. 20:14

zsuzsianyu2 írta:Köszönöm szépen ! Hihetetlen ! O:-)

Nagyon szívesen!

Kép
Kati424
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2016. október 4. 15:17
Kapcsolat:

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: Kati424 » 2016. december 18. 10:07

Rita! Nagyon vártam a már beharangozott rövidfilmeket, mindegyik kis ajándék szép meglepetés.
Ez a rövid kis videó nagyon megindító. Ahogy felcsendült a Csendes éj dallama, máris a hatása alá kerültem. Olyan jó, hogy vannak olyan dalok, amiknek különböző nyelvű változatai léteznek, jó volt hallgatni. A háttértörténet elgondolkodtatott, hogy valóban megtörténhetett-e egy ilyen ideiglenes fegyverszünet, és arra jutottam, hogy az így igaz, ahogy bemutatták. Nem tudhatjuk, pontosan hogyan történt minden, de mégis nevezhetjük karácsonyi csodának. Ha Te nem fordítanád le, talán sosem láttam volna, köszönet érte!
Lee Seung Gi (이승기) magyar rajongói oldal: http://lsghungarianfanpage.blogspot.hu
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 18. 14:48

Kedves Kati! Olyan boldog vagyok, hogy csináltál magadnak aláírást, mert így rájöttem,
hogy te vagy az a nagyon kedves Kati, akinek a dalszövege bekerült az All About Eve
egyik részébe, hála Zsu közbenjárásának. Utólag is nagyon szépen köszönöm!!!!


Zsu és Gabi is említette a közös LSG rajongásotokat, és a blogodat, amire most fel is
mentem. Még nem néztem meg mindent, de máris leesett az állam, amikor a katonai
könyvtárról szóló cikkbe olvastam bele. Sok idődet elveheti a kutatás, a cikkek fordítása,
és a megosztásuk. Csodálom a lelkesedésedet, kitartásodat!

Én nem vagyok rajongó típus. Ha megkedvelek egy színészt, és esetleg utána is nézek
a szerepeinek, nem vágyom különösebben rá, hogy másban is lássam, mert sokszor ért
már csalódás. Nem feltétlenül arra gondolok, hogy nem játszott jól más szerepben,
hanem arra, hogy nem kedveltem azt, akit alakítania kellett. A hiba bennem van, tudom.

Gratulálok a blogodhoz!

Én is nagy szerencsének tartom, hogy ráakadtam erre a két videóra. Először csak a reklám
jött velem szembe, aztán másnap a yt magától felkínálta a háttérről szólót is. Megduplázódott
az örömöm!

Ez a két videó szintén lehet oktatási segédanyag is. Zsunak el is küldtem korábban, hátha
még a szünet előtt fel tudja használni valamelyik történelem óráján.

Nagyon szívesen a fordítást! Kellemes ünnepi készülődést!

Azon nevettem, hogy a foci mellett volt nemzetközi borotválás...

Kép

...és fodrászat is (jobbra, a széken ülő férfi haját nyírják):

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. december 18. 21:33

Kedves Rita! Itt köszönöm meg ezt az ajándék csomagot, meert ez a film tette rám a legnagyobb hatást. :-? Összeszorult gyomorral néztem a háborús jeleneteket, aztán amikor felcsendült a Stille Nacht, kezdett oldódni a görcs. Nagyon jó volt látni, hogy a harcban megfáradt katonák a szeretet ünnepén csodát tettek. A megható jelenetek kicsalták az én könnyeimet is :(( de nem tudom elfelejteni a másik nemezet iránti gyűlöletkeltést, és hogy a vezérkar és az egyház szemében ez a fegyverszünet megtorlandó bűnnek számított. :-q
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 19. 17:06

Gabóci5 írta:Kedves Rita! Itt köszönöm meg ezt az ajándék csomagot, meert ez a film tette rám a legnagyobb hatást. :-? Összeszorult gyomorral néztem a háborús jeleneteket, aztán amikor felcsendült a Stille Nacht, kezdett oldódni a görcs. Nagyon jó volt látni, hogy a harcban megfáradt katonák a szeretet ünnepén csodát tettek. A megható jelenetek kicsalták az én könnyeimet is :(( de nem tudom elfelejteni a másik nemezet iránti gyűlöletkeltést, és hogy a vezérkar és az egyház szemében ez a fegyverszünet megtorlandó bűnnek számított. :-q

Kedves Gabi! Nagyon szívesen! Ez a két rövidfilm volt a főmeglepetés. A rövidségük
ellenére, hatalmas erővel csaptak le rám, a szívembe, a lelkembe. Sírás közben ismét
éreztem azt, amit a Dreamnél, hogy a szívem mélyében erednek a könnyeim.

Az utolsó mondataidból arra következtetek, hogy megnézted a mozifilmet is? Annyira
jó lenne, ha valaki elárulná, hogy milyen volt!

Nagyon szívesen a meglepit is, és az élményt is!

Kép
Kép
Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. december 21. 20:16

Kedves Rita! Köszönöm a karácsonyi meglepetéseket! Nagyon örülök,hogy lefordítottad!
Látom a fórumot olvasva,hogy mindenkire nagy hatással van ez a pár percnyi emberség. Ugyanígy voltam a diákokkal is. Több osztállyal megnéztük. Mindenhol elképedve mondták,hogy érthetetlen, miként tudtak lőni egymásra ezek után a barátságos órák után.
De sajnos még három évig tartott az a borzalom.

A háttérről szóló kisfilmet is köszönöm. Így együtt volt igazán jól hasznosítható, hisz tényekkel is igazolja a "reklámfilm" meghitt hangulatát.
Az eseményről szóló nagyfilmet is begyűjtöttem, de még nem volt időm megnézni. Most a szünetben sorra kerül. Ígérem jelzem,hogy milyennek találtam.

Itt írok a többiről is. Mog karácsonya olyan bájos, és olyan pozitív a vége, hogy vidám karácsonyi hangulatot varázsolt az utolsó órákra. Nagyon szeretik a diákok. Ugyanígy felhasználtam a Színekről szóló kisfilmet is, hisz annak is a szeretet ereje a fő mondanivalója.

Az álom, A zacskó útja és az óceán megtisztításáról szóló filmecske együtt szintén nagyon jól használható. Ilyen sorrendben vetítettem etika órán. Az animáció érzelmileg ráhangolt, a zacskó útjában látható valóságos fotók pedig ráerősítettek az ember felelősségére. A diákokat elgondolkodtatta,hogy szinte velük egyidős társuk milyen nagyszerű felfedezést tett. Engem viszont az gondolkodtat el, minél többször nézem újra, hogy mekkora különbség van a lehetőségeik között. Amit a nyugat-európai fiatal a legtermészetesebb dolognak tart, vagyis búvárkodik, kísérletezik, országokon ide-oda átrepül, egyetemi tanárokkal konzultál középiskolásként, előadást tart, új megközelítésben vizsgálhatja a dolgokat: az még csak nem is álom a magyar ,főleg vidéki diákoknak. Sajnos a mieinknek még az is nagy dolog,ha feljuthat a fővárosba. S ez nem csupán a pénz kérdése.Sokkal inkább felfogás, beidegződés, félelem, önbizalom és a gyakorlat hiánya. Olyan nagyon le vagyunk maradva még mindig,hogy szinte fáj! Csupa értékes fiatal, de még mindig "ércfalak közé" zárva.

Köszönöm a meghitt perceket, amit megoszthattam a gyerekekkel is!

Áldott, békés karácsonyi ünnepeket kívánok!
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 22. 7:30

Kedves Zsu! Nagyon boldog vagyok, hogy ezekből a videókból is vittél az óráidra! Tudtam, hogy így lesz,
ezért írtam neked a múltkoriban, hogy amíg te dolgozol, addig biztos, hogy keresek és fordítok oktatásban
hasznosítható rövidfilmeket, mert te örömmel színesíted, és teszed még emlékezetesebbé, tanulságosabbá
velük az óráidat. Mi pedagógusok nap mint nap tapasztaljuk, hogy némelyik gyermek milyen érzelmi sivárságban
él, legalább az iskolában, tőlünk kapjon néha érzelmi fröccsöket.

Amikor először láttam a videót, én is elgondolkodtam, hogy hogy lehet a nagy örömködés után visszamenni a
lövészárokba, és öldökölni egymást. Így még szörnyűbb, mert már tudod, kire lősz. Pszichikailag biztos, hogy
az a jobb, ha nem látják egymást az ellenfelek, személytelenek maradnak. A háború szörnyű, úgy ahogy van!

Milyen igazad van arról, amit a különböző országok diákjainak lehetőségeiről írsz! Amely országtól fényévekre
le vagyunk maradva, annak az oktatási rendszere biztos, hogy fényévekkel jobb a miénktől.

Spoiler: mutasd
Kicsit más: az Amerikában élő öcsémnek mind a három gyermeke kint végezte el az iskoláit. Figyelemre méltó,
hogy ott nincs harc, hogy ki milyen iskolába kerüljön az óvoda után, sem az általános iskola után. Nem kell
stresszes felvételiken megfelelni a gyerekeknek, akiket emiatt nem is hajszolnak a szülők. Ugyanis ott az
állami iskolákban az van, mint régen nálunk volt. Mindenki ugyanabból a könyvből, ugyanabból a tanmenetből
ugyanazt tanulja. A középiskolák is hasonlóan működnek. Év közben és év végén vannak vizsgák, amiknek
az eredményei nagyot nyomnak a későbbi egyetemi felvételiknél. Az év végiek hasonlóak a mi kompetencia
mérésünkhöz. Akik az országos összesítésben az első X százalékban benne vannak, azok válogathatnak az
ország legmenőbb egyetemei között.
Nincs érettségi, és nincs az egyetemeken vizsgaidőszak. Minden oktatási szinten az év közbeni és az év végi
vizsgák eredményei a mérvadóak, azok adódnak össze.

Az egyik volt kollégám kint él Angliában a fiáékkal, ő pesztrálja az unokát, aki másodikos most. Az ő elmondása
szerint, a gyerek minden nap boldogan megy, és boldogan jön haza az iskolából. Nincsenek úgy leterhelve a
kisgyerekek, mint nálunk.


Mindent nagyon szívesen! Én is köszönöm, hogy felhasználod a "találmányaimat"!

Kellemes Karácsonyi ünnepeket kívánok! Még találkozunk az idén, mert nemsokára előállok a Lovas karavánút
első részével, aminek a hivatalos címe: Ázsiai ösvény a mennyben (az angol cím: Asian Corridor in Heaven) lesz.
És egy koreai filmmel is, ami több szempontból is érdekes.


Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. december 22. 9:55

Köszönöm, Rita! Most csak röviden. Nagyon várom a lovas karavánútról szóló filmet!

Kellemes szünetet, készülődést az ünnepekre! :) Zsu
KépKép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. december 22. 9:59

szia Rita! Úgy örülök, hogy megosztjátok pedagógiai tapasztalataitokat is..nagyon érdekes volt a kinti tanítási módszer megjelenítése is. Ezt a módszert nagyon szerettem a "Farm ahol élünk" c. sorozat kapcsán vagy akár a 7. mennyország c sorozat kapcsán!lehetett látni az ottani fiatalok akkor és mostani életét, mégis fényévekkel járnak előttünk. Pont a napokban láttam egy videót a felmérésről interjúban kérdeztek diákokat, hogy Csehországot északról mely tenger határolja...még az egyetemi tanár is elbukott...vagy miért áll az egyetem aulájában Lenin..ezek beugratós kérdések voltak az illető szobor Marx...és nem tudtak különbséget tenni Marx Károly és Marx Karl között..vagy nem tudták itthon hány volton megy az áramszolgáltatás...De a tanár sem tudta... :-o .xdddd :-?? grrr.ez a jövő értelmiségije...Az egész rendszer úgy ahogy van egy katyvasz.
Na nem rontom a hangulatot...mentem..... ~o) :flower1: :littlehearth:
A beharangozott meglepiknek már előre örülök, szeretem a lovakat nagyon! :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 23. 7:47

Kedves Zsu és Kata!

Már elkészültem az első résszel! karácsonyi ajándék lesz!


A lovas karaván első pihenőhelyén sem maradhat el a szentelés, ami teával és jakvajjal
történik. Ők így isszák a teát, mert így ad sok energiát:

Kép

Ez a világ legveszélyesebb ösvénye. Kőomlások is veszélyeztetik a karavánt:

Kép

Egy újabb pihenő 5000 méteren, háttérben a felhőkkel... csodálatos! Egy nap alatt kell
felérniük 2000 méterről 5000-re! Nem tudnak hol megpihenni, csak menni és menni lehet...

Kép
Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. december 23. 19:35

Kedves Rita!
Köszönöm szépen a háborús karácsonyt. Ez az ünnep az, amelyik képes az ellenségeket baráttá tenni, egyesíteni és nem megosztani.
Békés karácsonyt kívánok Neked és szeretteidnek! O:-)
Ui: nagyon örülök, hogy jön a Lovas karaván :ymapplause:
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 24. 7:46

Ir-csi írta:Kedves Rita!
Köszönöm szépen a háborús karácsonyt. Ez az ünnep az, amelyik képes az ellenségeket baráttá tenni, egyesíteni és nem megosztani.
Békés karácsonyt kívánok Neked és szeretteidnek! O:-)
Ui: nagyon örülök, hogy jön a Lovas karaván :ymapplause:

Kedves Ir-csi! Nagyon szívesen ezt a rövidfilmet is!

Ma mindenki sürög-forog, ezért holnap reggel fogom kitenni a "Lóvasút" (hihi)
első részét. Szerintem örülni fogtok a következő napi ajándéknak is, amiről
korábban már beszélgettünk a Present Perfect thai rövidfilm kapcsán. Ugyanaz
a rendező, ugyanaz a csoda: The Library / A könyvtár

Kép

A könyvtár és a könyvtáros fiú ismerős a Present Perfectből:

Kép
Avatar
Hayako
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016. február 29. 18:06

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: Hayako » 2016. december 24. 16:06

Köszönöm a filmet és az egész éves munkádat, Rita! Kellemes karácsonyt és boldog új évet! :ymparty: Kép
Folyamatban: Ando Lloyd, Run, Bigbang Scout, MTNY
Tervezettek: Hot Road, Love, lies
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 24. 16:58

Hayako írta:Köszönöm a filmet és az egész éves munkádat, Rita! Kellemes karácsonyt és boldog új évet! :ymparty:

Kedves Hayako! Köszönöm szépen!

Én is Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok Neked!


Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. december 24. 17:08

Drága Rita!
Köszönöm azt a sok szép élményt,amivel megajándékoztál az idén is! Örömmel várom a beharangozott ajándék filmeket!
Neked és minden kedves fórumozótársamnak áldott ünnepeket,
Kép

és sikeres, boldog új esztendőt kívánok!
Kép

Szeretettel: Zsu
KépKép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. december 24. 18:54

Rita, ez a karácsonyi fegyverszünet fogalma, megvalósulása szinte hihetetlen.
Belegondolni is borzalmas, miután vége volt, ugyanott folytatódott ahol abbamaradt az egész. Lelkileg nem bonyolódhattak bele, mert az életük volt a tét. - ennyit az előzményről.
A film maga csodálatos volt. Felállt az ember hátán a szőr, ahogy hallgatta a karácsonyi zenét énekelni mindkét oldalon, aztán pedig a végén, amikor gyorsan mindenki a saját területére sietett, az apró, de mégis " kincs " ajándék, amit egymás kabátjába rejtettek. Jó volt látni a két fiatalt - akiket belekényszeritettek ebbe az egészbe -, ahogy félredobva mindent barátkoztak egymással.
Számomra olyan megható volt, ahogy azt a kevés időt , mint normális emberek együtt töltötték.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: 1914 - Karácsonyi fegyverszünet és a háttértörténet

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 25. 8:01

mikaz írta:Drága Rita!

Köszönöm azt a sok szép élményt,amivel megajándékoztál az idén is! Örömmel várom a beharangozott ajándék filmeket!

Neked és minden kedves fórumozótársamnak áldott ünnepeket,

és sikeres, boldog új esztendőt kívánok!

Szeretettel: Zsu

Kedves Zsu! Mindent nagyon szívesen! Én is köszönöm, hogy felhasználod,
és népszerűsíted a fordításaimat!

A Lovas karavánút első része már ki is került! Jó szórakozást hozzá!

Neked is Békés Boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánok!


Kép

Vissza: “Nagy Britannia”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég