Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 12. 21:54

Hirtelen 3 rész ..pedálozhatok majd holnap..köszönöm szépen, és szép estét és kellemes vasárnapot! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
szilagyongyi
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2016. augusztus 11. 14:05

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (8/11)

HozzászólásSzerző: szilagyongyi » 2020. szeptember 14. 14:04

Rita írta:
szilagyongyi írta:Sziasztok! Kedves Ritám! Nagyon szépen köszönöm a nyolcadik rész fordítását is.
Spoiler: mutasd
Pár napja volt, hogy én is újranéztem a My Sunshine-t :D egyszerűen nem tudom megunni. De ha te is elő-előszedegeted, akkor megnyugodtam, nincs velem akkora baj. :D Muszáj vagyok ilyen léleksimogató szépségeket nézni, mert nagyon nehéz mostanában már nekem. Tudod az anyukámat ápolom, és mostmár nagyon nehéz. Állandó stresszben vagyok, mert sosem tudom mi történik. Mostanában sokszor elesik, és rettegek, mikor történik valami nagy baj. Tényleg alig-alig akad egy-egy nyugodtabb napunk. Sajnos az orvosok sem segítenek, tanácsot sem tudnak adni. Ezért is vagyok kevesebbet itt is, és máshol is. Szerencsémre nem vagyok depresszióra hajlamos természet, viszont nagyon tudok aggódni, félni. Nem terhelni akarlak a nyavajáimmal, csak újra megköszönni a munkádat. Tényleg nem sok olyan sorozat akad, mint a Napfényem. Vigyázok is rá nagyon. :littlehearth:

:x

Kedves Györgyi! Nagyon szívesen!

Spoiler: mutasd
Nagyon megértelek! Nekem öt évvel ezelőtt lett egyik napról a másikra nagyon beteg apukám.
Villámgyorsan haladt a demencia felé, aminek az lett a következménye, hogy állandóan mellette
kellett lenni. Ez az időszak a nyári szünetre esett, de rettegtem attól, hogy mi lesz, ha elkezdődik
a suli, hogy megyek vissza dolgozni. Magam vagyok, dolgoznom kell, nincs mese. Aztán augusztus
31-én meghalt. Mintha segíteni akart volna rajtam, pedig akkor már fel se ismert.

Nem terheltél, jó, hogy kiöntötted a szíved. Otthon úgyis erősnek kötelező mutatni magad. Nem
is tudom, mit mondhatnék. Annyit mindenféleképpen, hogy nagyon sok erőt és kitartást kívánok.
És amikor csak van időd, nézz meg egy-egy részt egy klassz sorozatból. Tapasztaltuk már, hogy az
sokat tud segíteni.


A mai rész egy elfeledett meséről és meséskönyvről fog szólni.

Kép


Sziasztok! Kedves Ritám! Hálásan köszönöm az utolsó három részt. és szívemből gratulálok e a kitűnő sorozat befejezett fordításához. Most begyűjtöm, aztán ha kicsit megnyugszik körülöttem a világ első dolgom lesz, hogy megnézzem. :littlehearth:

Spoiler: mutasd
Sajnos bárhogy vigyáztam, anyu csütörtökön újra elesett, ráadásul olyan csúnyán beverte a fejét, hogy mentőt kellett hívjak. Olyan szerencsétlenül, hogy az ajtó előtt feküdt, amit ki sem tudtam nyitni. Szerencsére a férjem itthon volt, így megoldotta. A kórházban hiába tiltakoztam, bent kellett maradnia kontroll CT miatt. Szerencsére semmi komoly nem volt, csak az arca véraláfutásos. Viszont a két és fél napos kórházi tartózkodás teljesen leamortizálta. A lábán lépett be a mentőautóba, most viszont annyira gyenge, hogy nem tud lábra állni. Nem ismert meg még engem sem. Ráadásul súlyos hasmenése lett, tartok tőle összeszedett valami fertőzést is bent. Most nagyon tehetetlen, és elkeseredett vagyok, el sem igen bírom, egy rémálom a fürdetés. Tegnap a vejem elrohant venni egy használt motoros betegágyat, és szerencsére van itthon egy kerekes székünk. Nagyon el keseredtem most, fogalmam sincs mi lesz ezután. Most jól rád borítottam megint a bánatomat, de ígérem nem lesz ebből rendszer. #:-s

:littlehearth:
"Optimistákra és pesszimistákra is szükség van egy országban. Az optimisták kitalálják a repülőgépet, a pesszimisták pedig az ejtőernyőt."
(G.B. Stern)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 14. 19:52

Megrendítően szép volt a 3. rész is. A végén egy picit mosolyogtam, mert az összeillenek mondat után azzal a kedves mosollyal az arcán éppen csak azt nem mondta hogy ahogy mi is összeillenénk, ha észrevennéd! :))

Mindenesetre milyen impulzust tud kiváltani egy téves hasonlóság, még jó hogy nem rá hívták ki a rendőrséget, viszont a rejtély miatt meg milyen jó lépéseket tettek, s most nem vár irányból segítséggel. :D
Úgy látszik egy ez olyan sorozat a számomra, hogy ezzel nem lehet rohanni, hagyni kell időt hogy "leülepedjen".
Köszönöm Ritám ezt a részt is tényleg gyönyörű volt! /fájdalmasan Gyönyörű/ :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: cicus » 2020. szeptember 14. 21:23

:ymhug: Drága Rita ! Hálás köszönet az utolsó részekért,azért csak ideértem :x
Örülök,hogy lefordítottad,igazán jó kis sorozat volt és azért ilyenkor mindig konstatálom,
hogy jó időnként a japán hangulatban elidőzni és jó,hogy vannak ilyen szeretnivaló történetek.
Úgy,hogy várom a következőt majd,amit kinéztél.Addig is jó pihenést :) :-h :ymhug:
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: virag1 » 2020. szeptember 16. 10:39

Kedves Rita !
Köszönöm ezt az aranyos sorozat forditását.
Tetszett hogy minegyik egy önálló történet volt.
Ami számomra kérdéses volt a vége. A főszereplőnk anyja otthagyta a családját egy könyvért.
Számomra ez.......fura bár nagyon szeretem a könyveket de nem ilyen elvakultan mint ahogy más tárgyaimat se,
De igy irták meg.

Köszi mégegyszer :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:
Örülök, hogy ujra elkezdtél forditani. :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (8/11)

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. szeptember 21. 5:18

Kedves Gyöngyi!

Spoiler: mutasd
Sokáig gondolkodtam, hogy megírjam-e, amit gondolok, de mivel megtiszteltél a bizalmaddal, hát úgy
érzem őszintén kell válaszolnom neked. Fel kell készülnöd a legrosszabbra, ami édesanyáddal történhet.
Annyira ismerős amit írtál, sok ismerősöm, szomszédom, kollégám járt már hozzád hasonló cipőben, és
mindegyik esetben ugyanaz lett a vég. A legrosszabb, a legszomorúbb. Ez már egy végjáték, amit még
senki sem tudott innen visszafordítani.
Mindezek ellenére azt mondom, hogy milyen szerencsés vagy, hogy ennyi idősen is még mondhattad
valakinek, hogy "anya", "anyukám", hogy ilyen szép kort megért édesanyád, hogy megérhette a dédunokák
születését is, hogy ilyen sokáig gyereknek érezhetted magad. Én ezt csak 26 éves koromig tehettem, és
a legjobban az fáj, ha belegondolok, hogy a hatból csak egy unokáját érhette meg anyukám, és hogy még
Lilykét is láthatná elvileg, hiszen "csak" 82 éves lenne, ha élne.

Remélem nem fájdítottam meg nagyon a szíved, de hidd el, túl sok ilyet láttam ahhoz, hogy ne ezt a
következtetést vonjam le. Nagyon-nagyon sok erőt és kitartást kívánok neked!

Köszönöm szépen! Jó szórakozást kívánok a befejezéshez!

:flower1: :flower1: %%- %%- :littlehearth: :littlehearth: %%- %%- :flower1: :flower1: %%- %%- :littlehearth: :littlehearth: %%- %%- :flower1: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. szeptember 21. 5:27

Kata58 írta:Megrendítően szép volt a 3. rész is. A végén egy picit mosolyogtam, mert az összeillenek mondat után azzal a kedves mosollyal az arcán éppen csak azt nem mondta hogy ahogy mi is összeillenénk, ha észrevennéd! :))

Mindenesetre milyen impulzust tud kiváltani egy téves hasonlóság, még jó hogy nem rá hívták ki a rendőrséget, viszont a rejtély miatt meg milyen jó lépéseket tettek, s most nem vár irányból segítséggel. :D
Úgy látszik egy ez olyan sorozat a számomra, hogy ezzel nem lehet rohanni, hagyni kell időt hogy "leülepedjen".
Köszönöm Ritám ezt a részt is tényleg gyönyörű volt! /fájdalmasan Gyönyörű/ :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Szia Kata!

Én is ugyanezt éreztem, mint te, az "összeillenek" után. És ahogy haladunk előre, egyre inkább az
a meggyőződése az embernek, hogy a sorozat műfajának felsorolásához a "romantikus" szó is odaillene.
Pedig semmi "olyan" dolog nem történik Daisuke és Shioroko között, de ahogy egy-egy jól sikerült
nyomozás után egymásra mosolyognak, az ezt sejteti. Nagyon szeretem az ilyen nem direktbe nyomuló
romantikus megnyilvánulásokat. Én először a thai Full House-t nézve éreztem ezt először. A két főszereplő
körül izzott, sőt szikrázott körülöttük a levegő, pedig az utolsó részig még csak nem is ölelkeztek, vagy
csókolóztak.

Jó szórakozást kívánok a többi részhez is!

%%- %%- %%- %%- :movingflower: %%- %%- %%- %%- :movingflower: %%- %%- %%- %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. szeptember 21. 5:35

cicus írta::ymhug: Drága Rita ! Hálás köszönet az utolsó részekért,azért csak ideértem :x
Örülök,hogy lefordítottad,igazán jó kis sorozat volt és azért ilyenkor mindig konstatálom,
hogy jó időnként a japán hangulatban elidőzni és jó,hogy vannak ilyen szeretnivaló történetek.
Úgy,hogy várom a következőt majd,amit kinéztél.Addig is jó pihenést :) :-h :ymhug:

Szia Cicus! Mindent nagyon szívesen! Örömmel fordítottam, mint ahogy Gin bébiszitter kalandjait is,
amit szintén nagyon élvezek, és csak remélni tudom, hogy nektek is hasonló élményt fog nyújtani.
Amellett, hogy cukik a gyerekek, tanulságosak a történetek is, és bár nem úgy tűnt, az első rész
nézése közben, nagyon-nagyon bírom Gin családját is. Szóval minden oldalról érdekes a történet.
Hamarosan jelentkezek az első két résszel.

Kellemes hetet kívánok!

:littlehearth: :littlehearth: (%) (%) (%) :littlehearth: :littlehearth: (%) (%) (%) :littlehearth: :littlehearth: (%) (%) (%) :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. szeptember 21. 5:50

virag1 írta:Kedves Rita !
Köszönöm ezt az aranyos sorozat forditását.
Tetszett hogy minegyik egy önálló történet volt.
Ami számomra kérdéses volt a vége. A főszereplőnk anyja otthagyta a családját egy könyvért.
Számomra ez.......fura bár nagyon szeretem a könyveket de nem ilyen elvakultan mint ahogy más tárgyaimat se,
De igy irták meg.

Köszi mégegyszer :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:
Örülök, hogy ujra elkezdtél forditani. :littlehearth:

Kedves Virág!
Egyetértek veled. Néha olyan nagy jelentőséget tulajdonítottak egy-egy könyvnek, ami számomra
sem értelmezhető, de azt nagyon is el tudom képzelni, hogy egy értő gyűjtőt meg tud bolondítani
egy-egy ritka példány. Az viszont tetszett, hogy nem borították egymás nyakába anyát és lányát,
pedig számítottam valami hasonló klisés megoldásra.

Nagyon szívesen az élményt!
Addig mindenképpen fordítok, amíg nyugdíjba nem megyek, azután
unokázni fogok, hogy a lányom visszamehessen dolgozni.

:flower1: :littlehearth: %%- :flower1: :littlehearth: %%- :flower1: :littlehearth: %%- :flower1: :littlehearth: %%- :flower1: :littlehearth: %%- :flower1:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 25. 15:16

Szuper volt a 4. rész is! De jó hogy hagytam egy kis szünetet más sori után, mert ez annyira sajátos, hogy külön oda kell figyelni rá! De ahogy a mókust is visszakérték =)) . Hát igen az ital általában nem jó tanácsadó! ;) :)) .Micsoda rejtett képességek derültek ki :)) :)) .
Közben persze ment a nyomozás a maga érdekes hangulatával. S minden jó ha jó a vége...csak közelebb hozta az ellenségnek hitt nagynénit. viszont a következő rész sejtelmessége x_x :-?? valami nem jót sugall! Ha láttam ismét jövök referálni! :x :ymhug: ;;) :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Krisztina
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018. augusztus 16. 18:45

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Krisztina » 2020. szeptember 26. 19:31

Kedves Rita! Az Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files on-line linkjei közül az 5. résznél nincs elérhető magyar felirat. Biztosan csak véletlen, ha időd engedi légyszíves nézd meg. Köszönöm! Üdv. Krisztina
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. szeptember 26. 19:38

Kedves Krisztina! Köszönöm, hogy szóltál! Javítottam a hibát.
További jó szórakozást kívánok!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 28. 14:08

Na megnéztem az 5. részt is, nagyon érdekes volt. Micsoda finom rezdülések vannak a színészek arcán, időnként szinte megáll a levegő, ahogy bontakozik ki az igazság! Mekkora súlya is van az író mondatának, hogy
elpusztithatjuk az írást, de nem tehetjük meg nem történtté! Minél többet elhangzott, annál nagyobb lett a súlya! :-bd
A befejező képsorok igencsak sokkolók voltak! azt majd legközelebb folytatom.! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 29. 14:18

A 6-7. rész! valahogy úgy alakult hogy most egyben megnéztem. :D
Ugyan a balesettel végződött az 5. rész vége, s folytatódott a 6.-al, de nem semmi csavarral derült ki hogy ki az igazi tettes. Így viszont szegény alkalmazottunk is egy picit becsapva érzi magát. Mindenesetre egy könyvért így megőrülni hát nem semmi. Vajon a későbbiek során nem szül e majd ez a helyzet egy másikfajta bosszút? :-o :-??
A 7.rész meg egy más vonatkozású szintén nagyon ritka könyv előkerülése, a kibékülés, és egy titok kiderülése újabb ajtót nyit meg kettejük kapcsolatában. Jó lett a vége, hogy végre egy kicsit fellélegezhetnek, s a zárómondatok megint annyira inspirálóak tudnak lenni! :x :D :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

"Már az is nagyszerű dolog , ha az ember megpróbálkozik valamivel" ami eddig nehézséget okozott. Részbeni kiemelés tőlem :))
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. szeptember 29. 17:25

Szia Kata! De örülök, hogy ennyire tetszettek ezek a részek is. A 6. és a 7. részt direkt együtt
tettem ki, mert nagy izgalmakkal ért véget a 6., muszáj volt tovább nézni.

Igen, Daisuke kicsit becsapva érzi magát. Úgy gondolja, hogy ő annyi mindent megtesz a lányért,
és az nem bízik eléggé benne. De aztán kibékülnek, és együtt, vállvetve nyomoznak tovább.
Nagyon tetszett, sokat sejtető volt, hogy egyre szélesebb a mosolyuk, ha egymásra néznek.
Innentől mindig az volt az érzésem, hogy ők már megmaradnak egymásnak.

Jó szórakozást a többi részhez is!

:flower1: :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: %%- %%- %%- :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 7. 19:18

Most végeztem a 9. -el is, és nagyon tetszett hogy a kezdeti nehézségek ellenére, mert feloldhatatlannak érzett kapcsolat végül is remek befejezéssel ért véget, de azért egypár pillanatra megállt bennem az ütő!
Milyen érdekes érzéseket és gondolatokat tud előhozni egy mesekönyv. Örülök a végső döntésnek szerintem minden körülmények között ez a helyes. S végül nagyon kellemes happy end lett a vége. Még bele is borzongtam, mert annyira szorítottam hogy ne a rossz felé hozza meg a döntését. [-x \:D/
És igen, én is úgy látom hogy kis könyvtásornőnk és hősünk egyre inkább egymásra talál. A nagymama tényleg prófétikus kijelentést tett! :D :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 15. 16:07

Kivégeztem a 1o-11. részt! Olyan mérges voltam a lány anyjára, ahogy csak úgy megjelent a bibliakönyvtárban, hogy kirázott a hideg. Hogy válhat valaki ennyire eszement fanatikussá egy könyv miatt, hogy ezért képes mindent eldobni!
A végén a lányát is majdnem elcsábítja erre a keresésre, de hála Istennek, hogy az ő habitusához ez a fajta mentalitás már hiányzott! Pedig igencsak érdekes pillanataink voltak oda vissza, még a nézőt is megvezetve egy kicsit.

De az a halk köszöntő szó mindent helyretett! Csodálatos volt az a bájos, szelid mosoly a végén,s ahogy elkezdett a regényről mesélni! Ezzel szerintem szép lett a vége! ;) :D

Köszönöm újra hogy láthattam! Érdemes volt megnézni! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Zsenilla
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2019. május 2. 15:14

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Zsenilla » 2020. október 15. 20:42

Na, most néztem az első részt. Nagyon tetszik, imádok olvasni, egy ilyen antikváriumos állást nagyon jól el tudnék magamnak képzelni!
Az Onizuka-t is már láttam, tök fura, hogy teljesen más a karaktere.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 15. 20:46

Zsenilla írta:Na, most néztem az első részt. Nagyon tetszik, imádok olvasni, egy ilyen antikváriumos állást nagyon jól el tudnék magamnak képzelni!
Az Onizuka-t is már láttam, tök fura, hogy teljesen más a karaktere.


Nahát Zsenilia, egyfolytában azon agyaltam ahogy figyeltem a srácot hogy miért olyan ismerős, miben láttam! :)) :))
Hát tényleg az Onizuka! Na képben vagyok :)) :)) :)) :-h :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. október 16. 4:59

Szia Kata! Örömmel olvasom, hogy neked is mennyire tetszett a sori! Annyira szeretnék valami
ehhez hasonlót találni még. Imádom, amikor egy sorozatban agyalnak, és úgy haladnak előre.
Ezért szerettem nagyon Agatha Christie regényeit is. É bár nagyon távolinak és erőltetettnek
tűnik a hasonlat, de ugyanilyen agyalásos volt a Love Me If You Dare, vagy a Memory Lost is, amit
szintén imádtam.

Nagyon szívesen a fordítást!

És igen! Szerintem is egyértelmű lett a végére, hogy ők ketten szeretik egymást. Nagyon kedvemre
valók voltak a finom utalások:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. október 16. 5:05

Zsenilla írta:Na, most néztem az első részt. Nagyon tetszik, imádok olvasni, egy ilyen antikváriumos állást nagyon jól el tudnék magamnak képzelni!
Az Onizuka-t is már láttam, tök fura, hogy teljesen más a karaktere.

Annak idején nekem is elég volt az első rész ahhoz, hogy teljesen levegyen a lábamról
a sorozat, de főleg a Shiorikót alakító színésznő. Olyan bájos, légies, törékeny, halk,
de mégis erőteljes a jelenléte az epizódokban.

Én is jól eldolgozgatnék egy hatalmas könyvgyűjteménnyel körülvéve. Nagyon jó érzés
volt a könyvek és a szerzők után olvasgatni, nehogy butaságot fordítsak. Jó lenne akkora
tudással rendelkezni a könyvek terén, amekkora Shiorikónak volt.

Kép
Zsenilla
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2019. május 2. 15:14

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Zsenilla » 2020. október 16. 18:55

Rita írta:
Zsenilla írta:Na, most néztem az első részt. Nagyon tetszik, imádok olvasni, egy ilyen antikváriumos állást nagyon jól el tudnék magamnak képzelni!
Az Onizuka-t is már láttam, tök fura, hogy teljesen más a karaktere.

Annak idején nekem is elég volt az első rész ahhoz, hogy teljesen levegyen a lábamról
a sorozat, de főleg a Shiorikót alakító színésznő. Olyan bájos, légies, törékeny, halk,
de mégis erőteljes a jelenléte az epizódokban.

Én is jól eldolgozgatnék egy hatalmas könyvgyűjteménnyel körülvéve. Nagyon jó érzés
volt a könyvek és a szerzők után olvasgatni, nehogy butaságot fordítsak. Jó lenne akkora
tudással rendelkezni a könyvek terén, amekkora Shiorikónak volt.

Kép


A színésznő nekem is tetszik. Utánanéztem, 21 éves volt a forgatás idején!
Zsenilla
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2019. május 2. 15:14

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Zsenilla » 2020. október 17. 12:54

Egyre jobban belerázódok a leányzó gondolatmenetébe, ezért a 3. rész felénél már sejtettem, mi lesz a titok nyitja.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. október 17. 12:57

:D :D :D Kíváncsi leszek! :flower1: :littlehearth: :flower1:
Zsenilla
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2019. május 2. 15:14

Re: Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Zsenilla » 2020. október 17. 15:07

Az 5. rész nagyon érdekes volt. Mármint, a regény élete. Hogy egy kis változtatással mennyire más hatású lesz valami, akár a fogadtatása, vagy megítélése, vagy utóélete...
Köszönöm!

Vissza: “Japán”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég