Insight on Asia: Noodle Road / Tésztaút (online is nézhető)

Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2016. február 28. 13:28

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (0/6)

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2016. március 26. 18:32

Rita írta:A tészta nálam minden nap jöhetne. Édes vagy sós, nekem mindegy. Édesben a rakott tészta,
és a stíriai metélt, sósban a káposztás cvekedli, és a krumplis tészta a legnagyobb kedvenc.

Na, én is megéheztem! Megyek reggelizni. Jöhet a sonka és a tojás!

Rita, nekem is nagy kedvenceim az általad megemlítettek, annyi kiegészítéssel, hogy az édesekhez jöhet még a kajszilekváros-diós, és a mákos tészta is.
Ezeket még desszertként is szívesen fogyasztom. :lol:
A reggelid látványa ínycsiklandozó volt. Aig vártam, hogy én is ehessek a finomságokból, miután a tegnap este betett fotómon lévő nyuszi, még nagyban böjtölt. :lol:
Még a tésztára visszatérve, tán 2 éve kapott el egy olyan makacs vírus, hogy semmit sem tudtam enni, mert mindentől undorodtam. :shock:
A család kétségbeesetten sorolta a kedvenceimet, hogy mit készítsenek el nekem. :roll: Na, amikor a diós-lekis tésztához értek, akkor felcsillant a szemem. :D Már annak is örültek, hogy 3 napig ezt ettem, igaz egy kis maréknyi mennyiségnél ebből sem tudtam többet enni egyszerre, de ezzel tört meg az ételundorom.
Közben látom, hogy meg is érkezett az első felirat, melyet hálásan köszönök Neked és Krisztinek :) .

Rajtunk kívül is sokan szeretik... :lol: :lol:
Kép
Kép
KépKépKép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 26. 18:38

Unni! Nálam is jöhet minden formában a tészta, kicsit szaftosabbra csinálom a húst és annak a levével kicsit meglocsolom + tejföl...au megint éhes lettem.
De az a kis állatka brrr...még a hátamon is felállt a szőr! Van amit nehezen viselek bár itt igen bájos de azzal együtt is... :lol: :lol: :lol: jól megtréfáltál. :lol:
Á a lényeget meg majdnem elfelejtem...még csak most lett kitéve a felirat nemrég és a hozzászólások már a 2. oldalnál tartanak! :lol: :lol:
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2016. február 28. 13:28

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2016. március 26. 19:03

Kata58 írta:De az a kis állatka brrr...még a hátamon is felállt a szőr! Van amit nehezen viselek bár itt igen bájos de azzal együtt is... :lol: :lol: :lol: jól megtréfáltál. :lol:

Bocsika! Kata, engem a fiam hozzászoktatott már az aranyhörcsögökhöz. :) Először egy volt, de aztán egy házaspár lett, hogy ne unatkozzanak. :lol: /Egyébként eltelt néhány hét, mire én is eljutottam odáig, hogy megsimogassam őket.../
Aranyosak voltak, szépen tisztán tartotta őket. Az utódokat mindig kutyakajára cserélte be. ;)

Most halakat tart. Az akváriumokban "kertészkedik". Gyönyörűek a növényei is. Ezekből a felesleget, és a halszaporulatot is mindig becseréli akvarisztikai kellékekre, ezáltal már nem kerül pénzbe a hobbija. :D
A szobájában sokszor van kupi, :shock: de az akváriumait maximálisan rendben tartja. :lol:
Kép
KépKépKép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2016. március 26. 19:05

Sajnos rossz hírem van! Nem jó az avistazról letölthető verzióhoz a felirat.
Remélem, azért csak meg tudod valahogy nézni! Még két másik javaslatot
tettem a letöltésre, hátha sikerül valamelyikről leszedni!

Köszönöm Ritám,már túl vagyok rajta, észrevettem. Próbáltam a G H-val de nem lett jó.
Remélem le tudom tölteni a tiédről,csak akkor az összes cuccot át kell vinnem a chrom-ra.
Össze is tudom rakni. Most megpróbálom akkor onnét.
Köszönöm szépen, hogy vesződtél velem.
Puszi.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (0/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 26. 19:06

Unni! A kajszibarack lekiről (nálunk is ez a lekvár beceneve) eszembe jutott a grízes tészta!
Ja, és az elfelejtettem mondani, hogy én úgy szeretem a tésztákat, ha ahelyett, hogy ... tészta,
azt a nevet lehet neki adni, hogy tésztás... Magyarul, káposztás tészta helyett, tésztás káposzta,
vagy mákos tészta helyett, tésztás mák. Nem szoktam sajnálni a rávalót.

Anyukám mindig gyúrta a tésztát, én meg mindig veszem, pedig a házi tésztától nincs jobb.

A képen nem a saját reggelim volt látható, de az enyém is hasonló volt. Amivel több volt az a
majonézes torma, amit nagyon szeretek.

Egyszer pontosan úgy jártam, mint te. Magas lázam volt, semmit nem kívántam enni, és ez már
napok óta így ment. Tőlem is kérdezgette anyukám, hogy mit szeretnék. Arra nem számított,
amit kinyögtem. Csörögét kértem. Szegény nekiállt sütni.

Nagyon szívesen a feliratot!

Az a gif annyira cuki! Rögtön megirigyeltem tőled, és én is keresni kezdtem tésztás-állatosat.


Mi mindenre jó a tészta:

Jóllakat:

Kép
Kép

Összehozza az ellenségeket:

Kép

És a szerelmeseket:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 26. 19:12

Kata58 írta:Á a lényeget meg majdnem elfelejtem...még csak most lett kitéve a felirat nemrég és a hozzászólások már a 2. oldalnál tartanak! :lol: :lol:

Nálam később telik meg egy oldal, mint ahogy a DFF-en megszokhattuk. Úgy állította be a fiam,
hogy 25 hsz. férjen el egy oldalra. Ott meg úgy hiszem 10 után lapozni kellett. Jobbra fent, és
jobbra lent, az oldalszámok mellett az is látható, hogy hányadik hsz.-nál tartunk.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 26. 19:21

Unni2011 írta:Bocsika! Kata, engem a fiam hozzászoktatott már az aranyhörcsögökhöz. :) Először egy volt, de aztán egy házaspár lett, hogy ne unatkozzanak.

Hát ezen jót nevettem! Ha egy hörcsögfiú és egy hörcsöglány összekerül,
tuti, hogy nem unatkoznak. Jó sok kutyakaját összedolgozhattak Zoltánnak.


Unni2011 írta:Most halakat tart. Az akváriumokban "kertészkedik". Gyönyörűek a növényei is. Ezekből a felesleget, és a halszaporulatot is mindig becseréli akvarisztikai kellékekre, ezáltal már nem kerül pénzbe a hobbija. :D
A szobájában sokszor van kupi, :shock: de az akváriumait maximálisan rendben tartja. :lol:

Szépek lehetnek az akváriumai!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 26. 19:27

nildiko írta:Köszönöm Ritám,már túl vagyok rajta, észrevettem. Próbáltam a G H-val de nem lett jó.
Remélem le tudom tölteni a tiédről,csak akkor az összes cuccot át kell vinnem a chrom-ra.
Össze is tudom rakni. Most megpróbálom akkor onnét.
Köszönöm szépen, hogy vesződtél velem.
Puszi.

Ildikó! Szólj, ha valami mégsem sikerül. Igaz, nem tudom, hogy mit tudnék érted tenni,
de csak kitalálunk valamit! Nem maradhatsz ki ebből a sorozatból sem!

A Kickass linket nem próbáltad meg? Mindig a mágnesre szoktam klikkelni letöltéskor.


Kép
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2016. február 28. 13:28

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2016. március 26. 19:41

Rita írta:
Unni2011 írta:Bocsika! Kata, engem a fiam hozzászoktatott már az aranyhörcsögökhöz. :) Először egy volt, de aztán egy házaspár lett, hogy ne unatkozzanak.

Hát ezen jót nevettem! Ha egy hörcsögfiú és egy hörcsöglány összekerül,
tuti, hogy nem unatkoznak. Jó sok kutyakaját összedolgozhattak Zoltánnak.


Rita, igen, jól "futtatta" őket, :lol: de aztán a hörilány beteg lett. :( Többe került az állatorvos, mintha 2 új hörit vett volna, de hát úgy a szívünkhöz nőtt.
A hörifiú 3 évig élt, szeretett nálunk lenni. :D Ő volt a vigaszunk, amikor elveszítettük a kutyusunkat. :cry:

Egyébként Zoltán mindig jól kimagyarázza magát, hogy mit miért csinál. :lol:
Most jutott eszembe, hogy első osztályos korában még Batman-nek öltözött a jelmezbálon, de másodikban már üzletembernek. :lol:

Cukik a te állatos gifjeid is. :D
Kép
KépKépKép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2016. március 26. 21:50

]Ildikó! Szólj, ha valami mégsem sikerül. Igaz, nem tudom, hogy mit tudnék érted tenni,
de csak kitalálunk valamit! Nem maradhatsz ki ebből a sorozatból sem!

A Kickass linket nem próbáltad meg? Mindig a mágnesre szoktam klikkelni letöltéskor. [/color][/b]

Köszönöm szépen rendben van minden. Sikerült. Legalábbis 2 részt letöltöttem, a többi még vár rám. Talán holnap késő délután letöltöm.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 26. 22:04

nildiko írta:Köszönöm szépen rendben van minden. Sikerült. Legalábbis 2 részt letöltöttem, a többi még vár rám. Talán holnap késő délután letöltöm.

Ildikó! Hála az istennek, akkor meg tudod nézni az első részt!

Jó szórakozást hozzá!

Hamarosan kikerül a Loving újabb hármas csomagja is!


Kép
Kép
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2016. február 28. 13:28

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2016. március 26. 23:14

Rita, én is megnéztem most az első részt. Miután tegnap este belekuksiztam, nagyon kíváncsi voltam rá. :D Veletek tartok az időn és téren átívelő kulináris expedícióban.
Nem gondoltam volna, hogy a tésztaféléknek ilyen múltjuk van. :roll: Izgalmas volt ahogy az egyes nemzeteknél történő megjelenését is bemutatta.
Hirtelen annyi ismeretanyag zúdult rám, hogy később majd újra elő kell vennem. :D

Rita írta:Unni! A kajszibarack lekiről (nálunk is ez a lekvár beceneve) eszembe jutott a grízes tészta!
Ja, és az elfelejtettem mondani, hogy én úgy szeretem a tésztákat, ha ahelyett, hogy ... tészta,
azt a nevet lehet neki adni, hogy tésztás... Magyarul, káposztás tészta helyett, tésztás káposzta,
vagy mákos tészta helyett, tésztás mák. Nem szoktam sajnálni a rávalót.

Anyukám mindig gyúrta a tésztát, én meg mindig veszem, pedig a házi tésztától nincs jobb.


Ezzel a tésztás elnevezéssel is teljesen egyetértek... ezek szerint hasonló az ízlésünk. :D
A nagymamám is mindig saját gyúrású tésztát készített. Anyukám is zömében, de pl. csigatésztát már ritkábban csinál.
Most bevillant egy emlék is gyermekkoromból, amikor is egy baráti házaspár megjelent nálunk a tésztacsináló masinájukkal, amit külföldről, tán Olaszországból hoztak.
Több mint fél napon át készítették a felnőttek a tésztákat, mi gyerek már alig tudtunk játszani, mert mindenhová köteleket húztak, amiken a tészták száradtak. :o
Aztán mi is vettünk ilyen gépet. :)

Én már csak ritkán gyúrok tisztát, max. csipetkéhez, vagy reszelt tésztához. (Ezeket hívják felénk a "lusta asszony tésztájának".) :roll:
A galuskát viszont mindig magam készítem, az pikk-pakk megvan, és nagyon finom. :D
A ragulevesekbe vajgaluskát szoktam készíteni, és az ún. nokedlit pl. tejfölös gombapörkölthöz, csirkepaprikáshoz, vagy egyszerűen tojásos nokedlihez.
Bámulatos volt egyébként a filmben az a rugalmas tészta, amely 16000 szálra bomlott szét a "mozgatása során", kés nélkül. :roll:
Csak lestem, de ezek szerint a lúgosításban rejlik a válasz.

Köszönöm a fordítást még egyszer! Nagy szerencsénk, hogy rátaláltál erre a sorira. :D

Kép
Kép
KépKépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 27. 9:51

Unni2011 írta:Rita, én is megnéztem most az első részt. Miután tegnap este belekuksiztam, nagyon kíváncsi voltam rá. :D Veletek tartok az időn és téren átívelő kulináris expedícióban.
Nem gondoltam volna, hogy a tésztaféléknek ilyen múltjuk van. :roll: Izgalmas volt ahogy az egyes nemzeteknél történő megjelenését is bemutatta.

Szia Unni! Annyira örülök a te visszajelzésednek is! Az írásotok alapján, ti is azt láttátok,
amit én, és ez megnyugtató! Ennyi pozitív vélemény már elég is, hogy a bizonytalanság
érzete elmúljon belőlem.
Jó, hogy újra együtt kalandozhatunk! Még nem láttam a következő részeket, mert most
a Loving jövő heti epizódjait fordítom, de hogy fogunk nézni még nagyokat, az biztos!

Unni2011 írta:Hirtelen annyi ismeretanyag zúdult rám, hogy később majd újra elő kell vennem. :D

Unni2011 írta:Köszönöm a fordítást még egyszer! Nagy szerencsénk, hogy rátaláltál erre a sorira.

Volt is kínom a fordítás alatt! Annyi kanyar, visszautalás, visszakanyarodás történt ebben
az egy szem epizódban is, hogy többször elveszítettem a fonalat. Már írtam, hogy nagyon
rosszul tájékozódom, emiatt én még jobban belegabalyodom az ilyen szitukba, mint más.
Állandóan vissza kellett tekergetnem a videót az elejére, hogy "ki, kivel van". Ezt nem
panaszként mondom, mert nagyon-nagyon jólesett fordítanom! Sokkal másabb az angol
felirat, mint egy nem dokumentumfilm sorozatnál. Tekervényesebb körmondatok, komolyabb
megfogalmazások, és egyáltalán a környezet, a sztori is annyira más. Az ilyen "kiruccanások"
inspirálnak, újabb lendületet adnak, így négy év után sem unom a fordítást, és felfrissülve
térek vissza a sorozatokhoz.

Nagyon szívesen a fordítást! Ha egy kicsit utolérem magam a Lovinggal, megcsinálom a
második részt is!


Többször hangsúlyozta műsorvezető, hogy a minél hosszabb, és vékonyabb tésztát kedvelik
az emberek. Nálam ez nincs így. A húslevesbe csigát, eperlevelet vagy a rombusz alakú
tésztát szoktam venni, esetleg kis kockát. A cérnametéltet valamiért nem szeretem. Ha
spagettit készítek, a tésztát kettétörve teszem a főzővízbe. Mondjuk a vékonyság, a házi
jelleg az nálam is alapkövetelmény.

Kép
Avatar
Hayako
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016. február 29. 18:06

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Hayako » 2016. március 27. 10:37

Szia Rita! Szeretem a dokumentumfilmeket és a képekkel illetve az ismertetővel felkeltetted az érdeklődésem. :D A tévében sajnos nincs semmi, de örülök, hogy van internet! ;)
Folyamatban: Ando Lloyd, Run, Bigbang Scout, MTNY
Tervezettek: Hot Road, Love, lies
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 27. 10:49

Sziasztok! Jókat derültem a hozzászólásokon és a képeken! Nagyon tetszettek! Lehet Unni kinevet..de azt a szürke állatkát én nem hörcsögnek gondoltam.! Ekkorát tévedni. :lol: :lol: :lol: .
Sikerült valakinek kideríteni, hogy mi lehet az a fehér por amivel lugosítanak? Egyébként annyira tetszik a dok film, hogy már előre beharangoztam a pesti barátnőmnek, hogy ezt mindenképp kiírom neki mert ezt látni kell.
További kellemes kikapcsolódást, pihenést! :D :D :lol: :lol:
Darinka
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2016. március 27. 10:29

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Darinka » 2016. március 27. 11:11

Nagyon szépen köszönöm.:)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 27. 11:21

Hayako írta:Szia Rita! Szeretem a dokumentumfilmeket és a képekkel illetve az ismertetővel felkeltetted az érdeklődésem. :D A tévében sajnos nincs semmi, de örülök, hogy van internet! ;)

Kedves Hayako! Én pont így vagyok! Inkább fizetek havi 10 000 forintot, de legyen gyors,
és stabil internetem. Tévét már nagyon régóta nem nézek.

Mániákusan pakolom ki a képeket. Nagy rajongója vagyok a jó fotóknak, órákig el tudnám
nézegetni őket, ezért tetszenek a te avatarjaid és aláírásaid is. Most voltam az oldaladon
a húsvéti jókívánságommal, de az írás helyett, először a honlap képeit nézegettem. Szépek!
Jólesett a szememnek!

Ez a sorozat a történelem, a földrajz és a konyhaművészet iránt érdeklődők igényeit is
kielégíti. Jó szórakozást nyújt!


Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 27. 11:39

Kata58 írta:Sziasztok! Jókat derültem a hozzászólásokon és a képeken! Nagyon tetszettek! Lehet Unni kinevet..de azt a szürke állatkát én nem hörcsögnek gondoltam.! Ekkorát tévedni. :lol: :lol: :lol: .
Sikerült valakinek kideríteni, hogy mi lehet az a fehér por amivel lugosítanak? Egyébként annyira tetszik a dok film, hogy már előre beharangoztam a pesti barátnőmnek, hogy ezt mindenképp kiírom neki mert ezt látni kell.
További kellemes kikapcsolódást, pihenést! :D :D :lol: :lol:

Kata! Az előző oldalon válaszoltam neked a fehér porral kapcsolatban.
Egyetlen egy cikket találtam csak, azt belinkeltem neked, de itt is
kiteszem, hátha mást is érdekel:


http://www.foodandwine.hu/2010/03/23/a- ... lugositas/

Köszi, Kata! Szeretem, ha hoztok magatokkal nézőket! Hadd legyünk
minél többen! Üdvözlöm a barátnődet is!


Samukának (a kezdőlapon a kosárra kell klikkelni, hogy elinduljon):

http://www.jacquielawson.com/preview.asp?cont=1&hdn=0&pv=3111883&path=83557

Ez is micsoda hely lehet!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 27. 11:47

Darinka írta:Nagyon szépen köszönöm.:)

Nagyon szívesen!

Kép
Agacska
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:57

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Agacska » 2016. március 27. 20:20

Nagyon izgalmas a téma. Köszönöm az első rész feliratát.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 27. 20:27

Agacska írta:Nagyon izgalmas a téma. Köszönöm az első rész feliratát.

Nagyon szívesen! Ki gondolná, hogy a tésztáról valaki kitalál egy hat részes sorozatot?
Az első részt megnézve, már értem, miért hat részes. Rettentő alaposan körbejárják
a témát. Le a kalappal a készítők előtt!


Igényes, ötletes animációkkal kezdődik a sorozat:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 27. 23:55

Köszönöm itt is a kedvességedet! Samukának holnap mutatom meg amit neki küldtél ő már ezerrel alszik! Én is megyek! :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2016. február 28. 13:28

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2016. március 28. 0:16

Rita, ma a nagy családi ebéden meséltem a Tésztaútról. Sikerült jól felcsigáznom az érdeklődést, ezért ha befejezed a sorit, nálunk is több nézője lesz, mint ahány letöltője. :D
Rita írta: A cérnametéltet valamiért nem szeretem. Ha spagettit készítek, a tésztát kettétörve teszem a főzővízbe. Mondjuk a vékonyság, a házi
jelleg az nálam is alapkövetelmény.

A cérnametéltért én sem vagyok oda, mert nem szeretek szürcsölni, és akkor is lecsúszkál a kanálról, ha kisebb darabokra törjük. :o
"Úgy jár, mint ez a kis elefánt..." :lol:
Kép
KépKépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Insight Asia: Noddle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 28. 8:18

Unni2011 írta:Rita, ma a nagy családi ebéden meséltem a Tésztaútról. Sikerült jól felcsigáznom az érdeklődést, ezért ha befejezed a sorit, nálunk is több nézője lesz, mint ahány letöltője. :D

Unni! Ez nagyon jó hír! Köszi!

Unni2011 írta:A cérnametéltért én sem vagyok oda, mert nem szeretek szürcsölni, és akkor is lecsúszkál a kanálról, ha kisebb darabokra törjük. :o

Igen, én is akkor szoktam rá teljesen az apróbb tésztákra, amikor a gyerekek kicsik
voltak, és nehezen tudtak megbirkózni a cérnametélttel, de egy felnőttnek is kihívás.

A szürcsölésről eszembe jutottak a buddhista szerzetesek, akik boldogan, talán túl
hangosan is, szürcsölték a tésztát. Igaza lehet a narrátornak, hogy a szigorú szabályok
mellett a tészta, azzal, hogy ez az egyetlen étel, aminek a fogyasztása közben zajt
csaphatnak, a szabadság megtestesítője is egyben. Érdekes nagyon!

Kép
Kép

A kis elefánt nagyon-nagyon édes! Látszik rajta, hogy produkálja magát a nézőseregnek.

Joe küldte az előbb ezt a gifet. Itt a nyuszi produkálja magát:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Insight Asia: Noodle Road / Tésztaút (1/6)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 28. 9:14

Szia Rita! Elmentettem a tésztás oldalt, amit a linken megadtál. Milyen izgalmas dolgokra tud fény derülni :lol: :lol:
A kis kosárka is nagyon bájos, ha Samuka felébred mert visszaaludt, megmutatom neki! Az utolsó tojás nagyon édes lett ahogy kikelt! :lol: :lol: :lol: Még egyszer köszönök mindent!

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég