Soul Reaper / Kaszás (2016)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 12. 18:00

Kép

Kép

Műfaj: webdráma / misztikus / fantasztikus /
Részek száma: 4
Időtartam: 4X25 perc
Vetítési időszak: 2016. október
Vetítette: toggle
Ország: Szingapúr
Nyelv: mandarin

Főbb szereplők:

Ian Fang – Soul
Romeo Tan – Főnök
Jayley Woo – Yuna
Yao Wen Long – Soul apja

Történet:

Soul a fiatalok átlagos életét éli, amikor apja titokzatos módon meghal. Ekkor találkozik a „Főnökkel”, aki megígéri neki, ha kaszásnak áll,
minden sikeresen befejezett munkája után ad egy-egy segítséget, amellyel a fiú kiderítheti, hogyan is halt meg az apja. Soul kötélnek áll,
és elkezdi a kaszások nem is oly könnyű életét.

Bár a téma nem tűnik könnyűnek, mégsem nehéz végignézni a sorozatot. Úgy írták meg, hogy kellemesen izgalmas és érdekfeszítő legyen,
de a természetfelettiség és a halál téma, ne legyen nyomasztó benne.

Remélem nektek is tetszeni fog ez a rövidke sorozat! Érdemes lesz szoknunk az arcokat, a nyelvet, amely hiába mandarin, mégis különbözik
mind a kínaiak, mind a tajvaniak, mind a malájok mandarinjától (eddig ezeket ismerhettem meg a fordításaim során), ugyanis egy másik,
13 részes, szingapúri webdráma fordítását is beterveztem, aminek a műfaja, szintén misztikus és fantasztikus.

Kellemes húsvéti készülődést, és jó szórakozást kívánok az első magyarra lefordított szingapúri sorozat(om)hoz!

Fordította: ezoritu


Videók letöltése:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 12. 18:00

Jó szórakozást kívánok az első szingapúri sorozatomhoz, ami gondolom, nem csak nekem az első,
hanem közületek is sokaknak.


Miután letöltöttem nagy izgalommal vártam, hogy milyen lesz. Szerencsére nagyon tetszettek a
részek. A végén oyan érzés volt, mintha friss szellő érintett volna meg. Semmi jól ismert klisé,
egy színész arca sem ismerős, mégis jól szórakoztam. A nyelv nagyon érdekes! Át van szőve
angol szavakkal és kifejezésekkel. Van, hogy a mondat fele mandarin, a másik fele angol. Ebből
a szempontból a hindi nyelvre (Aashiqui 2.) emlékeztet.


Mindig fontos az első találkozás. Szerencsére ez jól sikerült!

Soul és a Főnök:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. április 12. 18:26

Köszönöm, vittem! Neked is és mindenkinek kellemes Húsvéti Ünnepeket! :) :x :ymhug: :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. április 12. 18:50

Rita! Meglepetés volt, hogy már itt a húsvétra szánt webdráma. Köszönöm szépen, gyorsan le is töltöttem.

Kellemes ünnepi készülődést kívánok mindenkinek!

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. április 12. 19:07

Szia Rita!
Micsoda meglepi! Nagyon köszönöm!
Szeretem az ilyen témát, meg a tervezettét is.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 12. 19:26

Kata58 írta:Köszönöm, vittem! Neked is és mindenkinek kellemes Húsvéti Ünnepeket! :) :x :ymhug: :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Nagyon szívesen, Kata! Már úgy várom, hogy mit fogtok írni róla!

Az a jó, hogy gyorsan végig lehet nézni ezt a 4-szer 25 percet.

Neked is kellemes készülődést!

Soul első munkája egy színésznő, Angela:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 12. 19:35

Gabóci5 írta:Rita! Meglepetés volt, hogy már itt a húsvétra szánt webdráma. Köszönöm szépen, gyorsan le is töltöttem.

]Kellemes ünnepi készülődést kívánok mindenkinek!

Szia Gabi! Nagyon szívesen! Ma reggel az utolsó simításokkal is elkészültem, ezért
úgy döntöttem, nem ülök rajta, kiteszem, úgyis esz a penész, hogy mi lesz róla a
véleményetek, legalább hamarabb megtudom.

Kellemes készülődést kívánok!


A második "munka" Jude, aki Soul barátja:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. április 12. 19:47

Érdekes megközelítés, de maga a kivitelezés tetszik...hogy nem horrorisztikus.!Nagyon megrenditő volt az öcskös halála...Neki volt a legnagyobb szíve...tele szeretettel! :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 12. 19:50

f.ági írta:Szia Rita!
Micsoda meglepi! Nagyon köszönöm!
Szeretem az ilyen témát, meg a tervezettét is.


Szia Ági! Milyen jó, hogy ez a sori teljesen készen van, legalább újra találkoztunk,
nem kell megvárni a Pretty végét!

A Mystic Whispernek a témája szellemes, de amolyan humoros formában. Romeo Tan,
aki itt a Főnököt alakítja, abban is főszereplő, egy botcsinálta, elfuserált szelleműző
lesz.

Nagyon szívesen!

A harmadik delikvens: Haotian

Kép
Emma11
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2016. február 29. 17:44

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Emma11 » 2017. április 12. 19:59

Köszönöm a feliratokat!!! :flower1: :) :flower1: :) :flower1: :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 12. 20:03

Kata58 írta:Érdekes megközelítés, de maga a kivitelezés tetszik...hogy nem horrorisztikus.!Nagyon megrenditő volt az öcskös halála...Neki volt a legnagyobb szíve...tele szeretettel! :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd

Nekem is az tetszett, hogy nem horrorisztikus, hanem nyugodtan, hátradőlve lehet
nézni.
Engem minden részben az izgatott a legjobban, hogy az áldozatok közül, ki mit
választ a kaszás által felkínált két lehetőség közül, és mihez kezd a hét nappal,
amit "ajándékba" kapott.

Igen, Justin volt a legönfeláldozóbb, de Qingqing utolsó kívánsága is megdobogtatta
a szívem. Még akkor, a legnehezebb pillanatban is a szüleire gondolt, akik meg sem
érdemelték a törődését.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 12. 20:04

Emma11 írta:Köszönöm a feliratokat!!! :flower1: :) :flower1: :) :flower1: :)

Nagyon szívesen!

:littlehearth: :littlehearth: :D :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
novcsi6
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2016. február 28. 22:21

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: novcsi6 » 2017. április 12. 20:14

NAgyon szépen köszönöm :)
Tetszik a történet :) :D :D :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 12. 20:21

novcsi6 írta:NAgyon szépen köszönöm :)
Tetszik a történet :) :D :D :D


Nagyon szívesen! Azt kívánom, hogy azután is ez legyen a véleményed, ha megnézted
a négy részt!


Justin, aki egy kis kedvességért cserébe azonnal felajánlotta az életét a testvéréé helyett:

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. április 12. 23:32

Szia Rita!
Ahogy vége lett az első résznek és elkezdődött a második azt gondoltam, na most feladták nekem a leckét. :-)
Négy rész, különálló, de mégsem. Micsoda végkifejlet!
Legjobban a két testvér története tetszett, akik mint két jó testvér váltak el a végén.
Mindegyik részben volt valami megható.
Az elsőben, ahogy a szinésznő megkérte az anyját, hogy a következő életükben is egy család legyene, ahogy felajánlotta az aszisztensének a pénzt a gyógykezelésre...
A másodiknál összeszorult a szivem, mikor arról volt szó, hogy az anyja nem törődik a fiával, a barátainak sem fog hiányozni, és hiába volt csak egy napra kedves a testvére, neki elég ez ahhoz, hogy feláldozza magát.
A negyediknél a kislány kérése volt ami nagyon megragadt, miszerint csak arra vágyik, hogy a szülei boldogok legyenek együtt, ne veszekedjenek és legyen egy kistestvére.
Itt kiderültek dolgok. Hova tünt az anya, miért halt meg az apa, és lehet-e boldog egy kaszás? Lehet, csak nem biztos, hogy úgy, ahogy mi gondoljuk.
Nem tudom miért, de ez az egy óra jól fejbevágott engem. :-) Úgyhogy meg is nézem a következő részt a Gu Am Heo Junból még elalvás előtt.
Köszönöm Rita a feliratot és azt is, hogy ismét egy új ország nyelvezetét fedezhettük fel. Ja és persze a kaszását is. :-)
Majd elfelejtettem. Tetszett a telepatikus képességük, bár először a hanghatást amivel kapcsolatba kerültek egymással a Jedik fénykarjának hangjával azonositottam. :-)
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2017. április 13. 6:45

Ritám , köszönöm szépen a feliratokat! :movingflower: :movingflower: :movingflower:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 13. 7:32

Szia Ági! Köszönöm, hogy ilyen bőségesen írtál! Szerencsére nem hagyod el ezt a jó szokásodat!
Örömmel olvastam, bár nekem kicsit más a véleményem, más jelenetek a hangsúlyosak.

Az első résznél még nem tudtam, mire számíthatok, ezért nagyon meglepett, és igazán tetszett
a színésznő végső döntése. Azt gondoltam, mert a klisék ezt diktálják, hogy a hét napot vad pót
áldozat keresésben fogja eltölteni. Meg is örült, amikor Hazel felajánlotta, hogy meghal helyette,
de amikor a lány meggondolta magát, beletörődött a sorsába, és igyekezett jó lánya lenni az anyjának.
Nem volt benne semmi erőlködés, nyugodtan, szépen intézte a dolgait a fennmaradó időben, ezért
természetesnek hatott a halála, nem okozott nagy megrázkódtatást. Nekem is nagyon tetszett a
végső gondoskodása.
Ezután már tudtam, hogy nem szokvány sorozatot látok, és még kíváncsibb voltam a második részre,
ami annyiból okozott csak csalódást, hogy el akarták velem hitetni, hogy Jude egy nap alatt igaz
testvére lett Justinnak, de nem tudtam elhinni. Ha szegény Justin nem hal meg a balesetben, Jude
simán elnézte volna, hogy az öccse az életét adja helyette, talán lelkiismeret furdalása lett volna,
ami már fejlődés, mert korábban még azt sem érzett volna. Ettől függetlenül nagyon tetszett, hogy
a Főnök nem engedte, hogy Jude csak úgy kikerülje a halált. Abban a végső hét napban többet
tanult, mint előtte. Például azt is, hogy a pénz nem minden.

A többi véleményeddel egyet értek. A negyedik részben annyira szíven ütött, amikor a kislány azt
mondta, hogy angyalka szeretne lenni, és minden kívánsága a szüleivel volt kapcsolatos. Már életében
is egy kis angyalka volt.

A harmadik részben igazán érdekes volt a három ember bonyolult szerelmi viszonya, a kezdete, és
a vége is. Haotian bátran vállalta a halált, nem fogadta el Carol áldozatát, mintha még meg is
könnyebbült volna. Nagyon nyomhatta a lelkét, hogy a felesége miatta lett beteg. Az utolsó jelenetek
megleptek (Carol csak elvállalta, hogy vigyáz Ailingre), de ez csak azt mutatja, hogy Carol valóban
tiszta szívből, őszintén szerette Haotiant, tényleg meghalt volna helyette.

Szerintem egy kaszás csak egy másik kaszással lehetne boldog, ha egyáltalán létezik ilyen. Talán
olyan feladatot nem kap, hogy egy másik kaszás életét vegye el.

Ha ennyivel beéri, így is lehet boldog:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 13. 7:34

B.Marika írta:Ritám , köszönöm szépen a feliratokat! :movingflower: :movingflower: :movingflower:

Marika, nagyon szívesen!

:movingflower: %%- :D %%- :movingflower:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. április 13. 7:40

Sziasztok! Most fejeztem be, mert tegnap félbe kellett hagyjam. Érdekes volt, ahogy kibontották az apja halálának indokát és körülményeit! :(

A kislány halála és annak kívánsága nagyon szépen teljesült, és a kivitelezés is nagyon szépre sikeredett. :) A szerelmi háromszögből szerintem így lehetett a legjobban kijönni, ez valahogy olyan sorsszerű lett. Érdekes, hogy mennyire szeretnek emlékeket teljesen kitörölni az elméből. :( .
Nem tudom ez tényleg a legjobb változat e. Bár egy emlékezet vesztés ami végleges, bizonyos esetekben áldás lehet.

Képletesen nem rossz film, és jó hogy ilyen tömören tudták kifejezni, de
Spoiler: mutasd
a bibliai értékrendemmel nem tudom elfogadni.
. De mesének, az emberi lét befejezésének bármely pillanatban történő eseményeként mint feldolgozás elfogadható :) .

Kellemes volt a történet ellenére a környezetük, a színészek játéka, úgyhogy kíváncsian várom majd a tőlük való sorozatot is. :ymhug: :ymblushing: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-h
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2017. április 13. 8:54

Kedves Rita!
Ezt a sorozatot is meg fogom nézni.Érdekes lehet.Most letöltöttem ,köszönöm a fordítást és a figyelem felkeltést./És a megát!/
A hozzászólásokat is csak akkor olvasom el,ha megnéztem.Üdv.Nagyi :)
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: virag1 » 2017. április 13. 10:45

Kedves Rita !

Köszi ezt a "nyúlfarknyi" sorozatot ( a többihez képest ) letöltöm megnézem és .................
Addig is Áldott Husvéti ünnepeket.

Tobábbi szép hétvégét.

:flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. április 13. 13:12

Szia Rita!

Egyetértünk a második réssszel kapcsolatban, csak nem fejtettem ki bővebben a mondandóm, mert már késő volt és emészteni kellett azért a történéseket. Rövidek voltak a részek, de azért tömör volt a tartalma, ha az ember mélyen a fenekére nézett a dolgoknak.
Amivel nem nagyon tudtam mit kezdeni, az a halál pillanatában ott kavargó sok vékonyka szál. Viszont ahogy elvágták a test és a lélek közötti kapcsolatot, az a halál szemléltetésére nálam tökéletes volt. Nem kegyetlen, de tényszerű.
Kaszás pár, na ezen elgondolkodtam. Ha depis lenne valamelyik a munkája miatt, legalább lenne kivel megbeszélni és lelket önteni a másikba.
A kaszássá válás folyamatát is megnéztem volna, mert gondolom nem ripsz, ropsz lesz valakiből ilyen mesterember.
Ennyit az agyalásról másnap még. :-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 13. 15:59

Kata58 írta:Sziasztok! Most fejeztem be, mert tegnap félbe kellett hagyjam. Érdekes volt, ahogy kibontották az apja halálának indokát és körülményeit! :(

A kislány halála és annak kívánsága nagyon szépen teljesült, és a kivitelezés is nagyon szépre sikeredett. :) A szerelmi háromszögből szerintem így lehetett a legjobban kijönni, ez valahogy olyan sorsszerű lett. Érdekes, hogy mennyire szeretnek emlékeket teljesen kitörölni az elméből. :( .
Nem tudom ez tényleg a legjobb változat e. Bár egy emlékezet vesztés ami végleges, bizonyos esetekben áldás lehet.

Képletesen nem rossz film, és jó hogy ilyen tömören tudták kifejezni, de
Spoiler: mutasd
a bibliai értékrendemmel nem tudom elfogadni.
. De mesének, az emberi lét befejezésének bármely pillanatban történő eseményeként mint feldolgozás elfogadható :) .

Kellemes volt a történet ellenére a környezetük, a színészek játéka, úgyhogy kíváncsian várom majd a tőlük való sorozatot is. :ymhug: :ymblushing: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-h

Kata! Én úgy fogtam fel, hogy ez is csak egy sorozat ami nem a valóságon alapul, hanem
fikció. Sárkányok, és manók sincsenek, mégis jól elvagyunk velük egy fantázia sorozatban.
Számomra annak a bemutatása volt érdekes, hogy ki hogy viselkedik, ha megtudja, hogy
meg fog halni, a kaszás, mint olyan kevésbé izgatta a fantáziámat. És arra is jó volt ez a
sori, hogy rájöjjek, nem szeretném előre tudni, mikor üt az utolsó órám.

A kislány halála nagyon szép volt, ahogy mosolyogva konstatálta, hogy teljesült a vágya.
Boldogan ment angyalkának. Szorongás, és sírás nélkül tudtam végignézni, ez a készítők
érdeme!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 13. 16:07

f.ági írta:Szia Rita!

Egyetértünk a második réssszel kapcsolatban, csak nem fejtettem ki bővebben a mondandóm, mert már késő volt és emészteni kellett azért a történéseket. Rövidek voltak a részek, de azért tömör volt a tartalma, ha az ember mélyen a fenekére nézett a dolgoknak.
Amivel nem nagyon tudtam mit kezdeni, az a halál pillanatában ott kavargó sok vékonyka szál. Viszont ahogy elvágták a test és a lélek közötti kapcsolatot, az a halál szemléltetésére nálam tökéletes volt. Nem kegyetlen, de tényszerű.
Kaszás pár, na ezen elgondolkodtam. Ha depis lenne valamelyik a munkája miatt, legalább lenne kivel megbeszélni és lelket önteni a másikba.
A kaszássá válás folyamatát is megnéztem volna, mert gondolom nem ripsz, ropsz lesz valakiből ilyen mesterember.
Ennyit az agyalásról másnap még. :-)


Szia Ági! Azóta gondolkodtam a dolgon, és a kaszás-kaszás párosítás sem az igazi.

Spoiler: mutasd
Soul apja is inkább a halált választotta, hogy ne kelljen a fia életét elvennie.
Szóval a kaszás sincs biztonságban.

De az igaz, hogy nem kéne titkolóznia, még szakmai tanácsokkal is el tudnák
látni egymást. Ez jó!
Én is szívesen megnézném, hogy hogyan választják ki a kaszásnak valókat, és
hogy mi lesz azzal, aki nem válik be. Gondolom, kitörlik a kaszás élményeit
a memóriájából.

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 13. 17:21

Magdimama írta:Kedves Rita!
Ezt a sorozatot is meg fogom nézni.Érdekes lehet.Most letöltöttem ,köszönöm a fordítást és a figyelem felkeltést./És a megát!/
A hozzászólásokat is csak akkor olvasom el,ha megnéztem.Üdv.Nagyi :)

Kedves Nagyi! Mindent nagyon szívesen! Úgy érzem, tetszeni fog neked is a négy
rövidke történet!

Jó szórakozást!


Majdnem ugyanilyen képet fotóztam ki a thai Full House-ból annak idején, amikor
Mike és Om-Am koreába mentek nászútra:

Kép

Vissza: “Szingapúr”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég