Soul Reaper / Kaszás (2016)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 13. 17:29

virag1 írta:Kedves Rita !

Köszi ezt a "nyúlfarknyi" sorozatot ( a többihez képest ) letöltöm megnézem és .................
Addig is Áldott Husvéti ünnepeket.

Tobábbi szép hétvégét.

:flower1: :flower1: :flower1:

Kedves Virág! Valóban nyúlfarknyi ez a sorozat! Miért pont ilyenek jönnek hozzám?
Vagy 40 vagy 4 rész! Pedig én csak egy kellemes 20-24 részesre vágyódom! Talán majd
a thai Goong!

Már nem is kell mondanod! Tudom, hogy megnézed és........... jössz! Várom!

Neked is Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok!


Olyan érdekesek voltak ezek a szobrok(?)!

Kép
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: virag1 » 2017. április 13. 19:04

kedves Rita !

Köszi ezt a kis elgondolkoztató sorozatocskát, nekem vegyes érzésem volt vele kapcsolatban.
A Halál nagy kérdés sok ember fél a haláltól de közben minden nap meghal egy kicsit elvégre az alvást kis halálnak hívják.
Az az érdekes, hogy ki, hogy döntene ha lenne lehetősége. Különboző megoldásokat láttunk.
A másik mit jelent a SZERETET és az ÖNFELÁLDOZÁS ez lett itt boncolgatva.
A KASZÁS szerepe számomra kicsit fura volt főleg, hogy az apa és a fia is az.
Spoiler: mutasd
Sszerencsére ODAÁT ez nem így működik, de arről elég sok film készült és könyvekben is leírták már azoknak az elményét akik a klinikai halál állapotát megélték. De a kedvenc filmem egy kicsit régi " Egyenesen át " ez negyon jól tükrözi a valóságot.

Köszi mégegyszer és további szép hétvégét.
:movingflower: :movingflower: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2017. április 13. 21:12

Kedves Rita.
Micsoda "csemegét" kaptunk. Köszönöm szépen.
Most töltögetem.
Érdekes téma lesz.
Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok.

Kép
Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2017. április 13. 23:08

Kedves Rita!
Köszönöm a húsvéti ajándékot.Érdekesnek ígérkezik a történet.Szeretem a hasonló jellegű történeteket.Kíváncsi vagyok ,milyen lesz.
Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 14. 11:31

virag1 írta:kedves Rita !

Köszi ezt a kis elgondolkoztató sorozatocskát, nekem vegyes érzésem volt vele kapcsolatban.
A Halál nagy kérdés sok ember fél a haláltól de közben minden nap meghal egy kicsit elvégre az alvást kis halálnak hívják.
Az az érdekes, hogy ki, hogy döntene ha lenne lehetősége. Különboző megoldásokat láttunk.
A másik mit jelent a SZERETET és az ÖNFELÁLDOZÁS ez lett itt boncolgatva.
A KASZÁS szerepe számomra kicsit fura volt főleg, hogy az apa és a fia is az.
Spoiler: mutasd
Sszerencsére ODAÁT ez nem így működik, de arről elég sok film készült és könyvekben is leírták már azoknak az elményét akik a klinikai halál állapotát megélték. De a kedvenc filmem egy kicsit régi " Egyenesen át " ez negyon jól tükrözi a valóságot.

Köszi mégegyszer és további szép hétvégét.
:movingflower: :movingflower: :littlehearth:

Kedves Virág! Olyan filmet vagy sorozatot, amiben a megszemélyesített halál, vagyis
kaszás játszott volna, én még nem láttam, nincs összehasonlítási alapom, de nem is
ez izgatott igazán, engem az érdekelt a legjobban, ki hogyan múlatja el a hét napját,
és mit kezd a felkínált két lehetőséggel. Mind a négy hét napot élvezettel figyeltem,
igen tanulságosak voltak. Szívesen néztem volna tovább is.

A másik, ami még nagyon érdekelt, hogy kedvelni fogom-e a szingapúri sorozatokat,
vagy azonnal ellenérzést vált ki belőlem, mint a japánoké. Hála istennek, nagyon jól
sikerült a debütálás! Még bele sem néztem a másik betervezett szingapúri sorozatba,
a Mystic Whispersbe, de érzem, hogy azzal is meg leszek elégedve.

Spoiler: mutasd
Én is olvastam könyvet a klinikai halál állapotából visszajött emberek elbeszéléseiről.
Nekem az egyik nagy élményem Zemlényi Zoltán: Hoppárézimi c. könyve volt, amiben
a klinikai halál, és az egy hónapig tartó kóma utáni életéről is ír.


Nagyon szívesen a feliratokat!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 14. 11:38

nildiko írta:Kedves Rita.
Micsoda "csemegét" kaptunk. Köszönöm szépen.
Most töltögetem.
Érdekes téma lesz.
Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok.

Kedves Ildikó! Nagyon szívesen a csemegét! Remélem elnyeri a tetszésedet!

Én is Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok!


A tiédhez nagyon haszonló, csak más színű primulám van, nőnapra kaptam.
Nagyon hálás, folyamatosan hozza a virágokat:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 14. 11:49

Vaskica06 írta:Kedves Rita!
Köszönöm a húsvéti ajándékot.Érdekesnek ígérkezik a történet.Szeretem a hasonló jellegű történeteket.Kíváncsi vagyok ,milyen lesz.
Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok.

Kedves Ica! Neked is nagyon szívesen e sorozatkát! Amint írtam fentebb,
örülök nagyon, hogy az első komolyabb találkozásom egy szingapúri drámával
ilyen jól sikerült. Ez fontos, mert még kiaknázatlan terület, és néha jól jön
egy kis kiruccanás, kitekintés Ázsia más területeire is.

Szeretném, ha te is azt mondanád majd, hogy érdemes volt megnézni.

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok!


A hamvas gyöngyvessző virága közelről:

Spoiler: mutasd
Kép


Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2017. április 14. 22:58

Szia Rita!

Köszönöm szépen a munkádat és a lehetőséget! Az ember nem sűrűn láthat szingapúri filmet. A legutóbbi infó amit olvastam, hogy Szingapúrt a legzöldebb városok között tartják számon. Megnéztem a filmet, még délelőtt. Nagyon újszerű, friss volt. Egészen szokatlan elgondolással és megközelítéssel :-?

1. A Kaszások nem teremtett lények (angyalok), nem meghalt bűnös emberek lelkei, hanem élő emberek. Ez teljesen új elgondolás, ilyennel még nem találkoztam. Jó lenne, ha Isten képesnek tartana bennünket erre a munkára, ill. ha képesek lennénk. De sztem rövid idő alatt nyilvántartásba venné ezt a foglalkozást az adóhivatal és azután nyomoznának, hogy vajon ki mennyi fizetést kap és kitől, továbbá, hogy ki áll közvetlen kapcsolatban Istennel. Nekem elég lesújtó véleményem van az emberi nemről és ilyen téren ÉRETLENNEK tartom magunkat. Ezentúl mennyiben lehet etikus egy mentesség engedélyezése vkinek a megmentésére, majd utána az újabb dobás csak a halál lehet vki megmentésére, vagy vki mást gyilkossá teszünk? Lehet, hogy jobb, hogy nem tehetjük ezt meg? :-?
Annyi kérdést felvet a film.

2. Megragadott a halál pillanatának ábrázolása: ahogyan a kis lélekfonalak kijönnek a testből és a sok kékes között egy aranyszál kapcsolódik a fizikai testet halványan mutató lélekhez, majd egy gyűrűforgatással: NYISSZ és végleg elhagytad a testedet, majd fény kíséretében a fizikai világot.

3. Tetszett a kaszások közötti telepatikus kommunikáció és annak grafikai megjelenítése. Fantasztikusan jó ötlet.

4. Miért pont hét nap? A bűvös hetesünk. Hetedhét ország, hét vezér stb. Vagy a teremtés hét napja, a hetedik a megpihenés? A szimbolika is elgondolkodtató :-?

5. Hogy a történetről is írjak: nem véletlen, hogy a sérült öcs és a kislány áldozata volt a legtisztább és a szeretet legnyilvánvalóbb megjelenése. Ezt nem is kívánom tovább ragozni, annyira szép volt. Csak itt utalnék vissza, hogy miért is nem vagyunk alkalmasak kaszásoknak lenni.

6. Soul döntése: lemond a szerelemről, csak nehogy meg kelljen élnie, hogy le kell majd mondjon róla. De ettől még így is lehetséges az, hogy a szerelme lesz a következő munkája. Ha emberek vagyunk és szeretünk a veszteség érzését nem tudjuk megspórolni vagy elkerülni. Bármilyen döntést hozhatunk, ez az emberi élet velejárója. (%)
Ez a második indok arra, hogy miért nem vagyunk alkalmasak kaszásnak lenni.

Mindenesetre a film nagyon tetszett, elgondolkodtató volt. :littlehearth:

Köszönöm szépen!
^:)^ ^:)^ ^:)^
Kép
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2017. április 14. 23:10

Rita, én is néztem volna tovább!!! Bevallom félve kezdtem hozzá mert azt gondoltam hasonló a Goblinhoz, de kellemesen csalódtam. Minden részben volt valami megható. Gratulálok az első szingapúri sorozatodhoz! Olvastam lesz folytatás is, kíváncsian várom!
Köszönöm szépen a fordítást! :movingflower: :movingflower: :movingflower:

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 15. 12:42

Szia Ir-csi! De örülök, hogy megnézted a Kaszást! Általában filmeknél szoktunk találkozni,
kicsit meglepett, amikor láttam, hogy írtál. Aztán az jutott eszembe, talán a címe, majd
a tartalom elolvasása volt az, ami kedvet adott a megnézéséhez. Tőled nem áll messze ez
a téma, és a hsz.-dat olvasva, már nem is lepődöm meg, hogy itt jártál.

Tavaly anyák napjára fordítottam egy szingapúri rövidfilmet, már azt is kedveltem, bár
teljesen más, mint ez a webdráma.

Mint írtam feljebb, eddig se nem olvastam, se nem láttam kaszásokkal foglalkozó műveket,
úgyhogy nálam addig ilyen lesz a kaszás, amíg másikat nem látok. Azt én is furcsálltam,
hogy egyszerre élhet úgy, mint egy ember, és úgy, mint egy nem földi lény, de ha ilyen egy
kaszás, hát ilyen. Elfogadó ember vagyok.

Nekem is azonnal szemet szúrt a hét nap, és én is elmerengtem a mágikus jelentésén.

Egyetértek! Nem vagyunk alkalmasak kaszásnak! Ahogy olvastam az indokaidat, nekem az
ugrott be elsőnek, hogy hányan próbálnának kenőpénzt adni a kaszásnak, csak ne vigye el
még őket. Vagy esetleg azért, hogy mondjuk az anyóst soron kívül vigye el.

A kaszástól függetlenül, én is azt éreztem, hogy már csak azért is jó volt látni egy szingapúri
sorozatot, mert nem a már megszokott ázsiai klisék köszöntek vissza. Attól még lehet, hogy
ők is cipelgetik egymást a hátukon, és állandóan vedelnek... de sem ezekből, sem a többiből
nem láttam egyet sem. Élveztem, hogy nem ugrott be előre, hogy kinek mi lesz a következő
lépése, mondata, cselekedete. Kifejezetten tetszett, hogy nem vettem észre a jeleit a szépség
és a soványság alapján történt színész válogatásnak sem, és hálás vagyok a plasztikázatlannak
tűnő arcokért is!

A másik szingapúri webdráma, a Mystic Whisper szellemes lesz. Kíváncsi vagyok rá, nagyon!

Nagyon szívesen az élményt!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 15. 12:52

B.Marika írta:Rita, én is néztem volna tovább!!! Bevallom félve kezdtem hozzá mert azt gondoltam hasonló a Goblinhoz, de kellemesen csalódtam. Minden részben volt valami megható. Gratulálok az első szingapúri sorozatodhoz! Olvastam lesz folytatás is, kíváncsian várom!
Köszönöm szépen a fordítást! :movingflower: :movingflower: :movingflower:

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!

Szia Marika! Ugye! Lehetett volna 10 részes is!

Meglepődtem, hogy a Goblint említed! Nem láttam, de azt hittem, hogy a nagy sztárokkal
valami nagyszerű sorozatot hoztak létre. Nem tetszett neked? A kaszás téma volt ijesztő?
Mi volt vele a baj?

Köszönöm szépen a kedves szavaidat! Örülök, hogy a másik sorihoz is elígérkeztél! Ha jön
a thai Goong, akkor azt veszem előre, ha késik a fordítása, vagy más probléma merül fel,
akkor a Mystic Whisper lesz a következő fordításom a Pretty után.

Nektek is Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok!

Ma délelőtt kreáltam. Még nincs kinyílva az orgona, ezért sötétebb színűnek néz ki, mint
amilyen valójában:

Kép
Kép
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2017. április 15. 16:02

Rita! Leírom,ha megköveznek is, nem tetszett a Goblin. Húsz részen keresztül ment a huzavona. Annyit szenvedett szegény lány, hogy 13 embernek is elég lett volna. Sokáig húzták, az utolsó 7-rész szerintem felesleges volt, untatott. Nem a színészek hibája volt, az író esett túlzásokba, de ez csak az én véleményem!
A Soul Reaper másképpen közelítette meg a témát, számomra sokkal érdekesebb volt!
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2017. április 15. 16:11

Szia Rita!
Valóban a cím, a tartalom és a rövidség vonzott be ;)
Kíváncsi voltam, hogy náluk hogyan keverednek a dolgok, de meglepő módon nem keverték bele a saját vallásukat, bár ez is lehet sokatmondó. Szédítő ütemben alakul ki a kevert világ, közismertebb nevén a globalizált világ :-? Biztosan sok tényező bejátszik: földrajzi elhelyezkedés, sokszínű népesség, fejlett gazdaság.
A kistigris felnőtt :))
Mindenki feloldódik előbb-utóbb a nagy katyvaszban :))
A Szárnyas fejvadász világa egyre csak közelít... :-o

Mivel ahogyan többx írtam, mostanában az életemben nincsenek véletlenek, éppen C. G. Jung (1875-1961) A nyugati és a keleti vallások lélektanáról című rendkívül érdekes könyvét olvasom:
"...A tüzet és a vizet nem lehet összekeverni. A keleti attitűd elbutítja a nyugati embert és vice versa. Nem lehet valaki jó keresztény úgy, hogy önmagát váltja meg, s Buddha sem lehet úgy, hogy közben Istent imádja. Sokkal jobb, ha elfogadjuk az ellentmondást; mert ha van is feloldás, az csak irracionális lehet." (483. oldal)
Nagy koponya volt, korát jóval meghaladta, de sztem meglepődne :-o , ha ma körbenézne a világban. Min. újra kellene gondolnia ezt a fejezetet a művében =))

Előjött a Goblin. A DA-n az egyik kommentemben éppen ezt boncolgattam, hogy az a sori mennyiben sámánista és mennyiben keresztényi...Ők még a saját hitvilágukból táplálkoznak, de az értékrend már kevert, keresztény elemekkel, értékekkel átszőtt. Amerika sokkal erősebben van jelen az élet minden szférájában, mint amiről a szingapúri film tanulságot tett, ill. sejtet.
Kérdés: a szingapúri film egy 1xi mutatvány, érdekesség és ők maguk, a vallásuk és értékrendjük érintetlenebb, mint a koreaiaknál, ahol már a társadalmi átalakulás előrébb van (ez nem feltétlenül pozitív), ez nyilvánul meg a nők emancipációját megmutatni hivatott részegség, gyermekelhelyezési perek stb. formájában.
Szóval van min gondolkodni egy ilyen film után :-?
Na jó, tovább nem fárasztok senkit :))
Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánok, a hívőknek pedig áldott ünnepet!
Rita szép az orgonád és a kankalinod! :-h
Ja, láttam tavaly a Little Note-ot és tetszett. Még mindig van vagy 15 fil, amire még nem írtam :(
Ami késik nem múlik. Majd 1x csak elkap a hév, aztán megint győzheted olvasni :))
Kép
Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: gyomar » 2017. április 15. 20:55

Kedves Rita!
Nagyon szépen köszönöm neked ennek a kis sorozatnak a fordítását. ^:)^
Megnéztem, és valóban a végére megtudtuk, hogy mi lett anyuval és apuval, sőt a kis barátnőnek is mi köze volt az eseményekhez.
Nekem a második rész volt a igazán szívhez szóló, mert itt a testvérek viszonya, az egy nap alatt olyat fejlődött, hogy öröm volt nézni.Nagyon megható volt. A nyelv nekem rendben van, vagy már kezdek megedződni.
Köszönöm szépen még egyszer. Marcsi :)
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2017. április 15. 22:44

Köszönöm szépen ITT is a sorozatot!!
Az ismertetőt olvasva rögtön beugrott hogy honnan jöhetett ennek a "nyúlfarknyi" sorozatnak az ötlete!!
Nem akarok butaságot mondani,de kísértetiesen hasonlít a Japán anime sorozathoz,a Deat Note-hoz,vagyis a Halál listához,csak ott Kaszások helyett Halálistenek voltak!!
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 16. 20:08

Szia Ir-csi! A vallásos, hitvilágos dolgokhoz nem tudok hozzászólni. Nem érdem, de ez van.
Talán az írón múlott csak, hogy milyennek lett ábrázolva a halál. Lehet, hogy más valaki, egy
homlok egyenest más kaszással jött volna elő. Végül is ez "csak" egy webdráma, ami a metrón
a munkába utazókat hívatott szórakoztatni, ezek nem szoktak halálosan (csak hogy stílusos
legyek) komolyak lenni, arra ott vannak az a "nagyok".

Az jutott még eszembe, hogy 18 webdrámát fordítottam eddig le, amiből egy japán, egy tajvani,
egy szingapúri, négy kínai és tizenegy darab koreai. Webdrámában messze a koreaikat tartom
a legrosszabbaknak. Talán minden 10.-t ha érdemes lefordítani. Pedig az a réteg, akiknek eleve
ezeket a webdrámákat szánták, vagyis a tömegközlekedésen ingázók, nem idióták, semmi
szükségük a gagyira. A többi országénál azt vettem észre, hogy csak a részek számával, vagy
a hosszával próbálnak igazodni az utazóközönséghez, a tartalom marad minőségi. A kínaiaknál
pedig határozottan szembeötlő volt a cenzúra hiánya. Sokkal több mindent megengedtek maguknak,
mint a tévében vetített sorozatokban, szinte lubickoltak a szabadságban. Ma már, ahogy olvastam,
a Go, Princess Go óta a webdrámákat is cenzúrázzák.

Csak írj nyugodtan, annyit, amennyit a kedved tartja, mindig örömmel olvasom a véleményedet!
Csak akkor szégyellem kicsit magam, ha már egy régebbi filmhez írsz, mert ott a kisebb részletek
elvesztek már, csak a nagyja maradt meg a hangulattal, és az érzésekkel, amit kiváltottak.

Neked is kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!

Köszi a dicséretet! És mit szólsz a vérehulló fecskefűhöz? A kertben fotóztam.


Érdemes nagyban is megnézni:

Spoiler: mutasd
Kép


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 16. 20:23

Kedves Marcsi! Nagyon szívesen a fordítást! Ez most egyféle teszter volt, hogy érdemes-e
fontolóra venni, komolyan elgondolkodni azon, hogy néha szingapúri sorozatot is fordítsak.
Azért is választottam két rövidebb lélegzetűt, mert így többünknek van kedve próbát tenni
velük, mintha nagy sorozat lenne.

Érdekes, hogy te is a második részt említed, mint ami nagyon tetszett, nekem meg ez volt
az, ami a legkevésbé tetszett. Ahogy fentebb írtam már, csak azért, mert nem hittem el,
hogy Jude egy nap alatt ekkorát változzon. De azzal egyetértek, hogy szívbemarkoló volt.
Szerintem Justin nem volt annyira buta, hiszen a számítógéppel is milyen jól elboldogult,
inkább autista, vagy valami ehhez hasonló lehetett. Mindenesetre szégyen, ahogy bántak
vele a családtagjai.

A mandarint már megszoktuk, nem is volt furcsa, csak inkább más, mint a többiek, de azok
sem hasonlítanak teljesen egymásra.

Itt lesz nekünk a thai Goong! Elég lesz újra hozzászoknunk a thai nyelvhez!

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 16. 20:30

Szilvia333 írta:Köszönöm szépen ITT is a sorozatot!!
Az ismertetőt olvasva rögtön beugrott hogy honnan jöhetett ennek a "nyúlfarknyi" sorozatnak az ötlete!!
Nem akarok butaságot mondani,de kísértetiesen hasonlít a Japán anime sorozathoz,a Deat Note-hoz,vagyis a Halál listához,csak ott Kaszások helyett Halálistenek voltak!!


Szia Szilvia! Nagyon szívesen az újdonságot!

Sajnos nem láttam azt az animét, amit megemlítettél, ezért hozzászólni sem tudok,
de kíváncsi leszek, hogy ugyanez lesz-e a véleményed, miután megnézted a sorit.

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. április 16. 21:30

Rita!
Ez a vérehulló fecskefű ebből a szögből lekapva valami csoda. Meg nem modntam volna, hogy azt látom.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 17. 19:53

f.ági írta:Rita!
Ez a vérehulló fecskefű ebből a szögből lekapva valami csoda. Meg nem modntam volna, hogy azt látom.

Ági! Mindjárt kiteszem a fotósarokba a többivel együtt. Összegyűlt pár szépség.

Ma a fény és az árnyék játékát próbáltam lefotózni, de ezt még gyakorolnom kell!

Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2017. április 17. 21:41

Rita írta:Szia Ir-csi! A vallásos, hitvilágos dolgokhoz nem tudok hozzászólni. Nem érdem, de ez van.
Talán az írón múlott csak, hogy milyennek lett ábrázolva a halál. Lehet, hogy más valaki, egy
homlok egyenest más kaszással jött volna elő. Végül is ez "csak" egy webdráma, ami a metrón
a munkába utazókat hívatott szórakoztatni, ezek nem szoktak halálosan (csak hogy stílusos
legyek) komolyak lenni, arra ott vannak az a "nagyok".

Igen a film művészet is egyben és az alkotói szabadság olyan sokszínű, ahány alkotóról beszélhetünk, mégis minden kontinens, és azon belül is minden nemzet művészetének vannak felismerhető jegyei, amelyek persze korszakonként is változnak. Ezeket a spec. nemzeti jellegzetességeket a saját kultúra, hitvilág, gazdasági fejlettség, társadalmi problémák, más kultúrák áthallása stb. adja.
Az már az én bogaram, hogy a filmet arra is használom, hogy nemcsak sztorit "olvasok" (nézek), hanem a fenti sajátosságokra is vadászom, mert a filmekben azok a plusz infók is benne vannak, amelyekről a napi hírek vagy a régi útikönyvek, beszámolók nem írnak...A film olyan is, mint egy kortörténeti lenyomat, még akkor is, ha a témája miatt nem gondolná az ember elsőre.

Rita írta:Az jutott még eszembe, hogy 18 webdrámát fordítottam eddig le, amiből egy japán, egy tajvani,
egy szingapúri, négy kínai és tizenegy darab koreai. Webdrámában messze a koreaikat tartom
a legrosszabbaknak. Talán minden 10.-t ha érdemes lefordítani. Pedig az a réteg, akiknek eleve
ezeket a webdrámákat szánták, vagyis a tömegközlekedésen ingázók, nem idióták, semmi
szükségük a gagyira. A többi országénál azt vettem észre, hogy csak a részek számával, vagy
a hosszával próbálnak igazodni az utazóközönséghez, a tartalom marad minőségi. A kínaiaknál
pedig határozottan szembeötlő volt a cenzúra hiánya. Sokkal több mindent megengedtek maguknak,
mint a tévében vetített sorozatokban, szinte lubickoltak a szabadságban. Ma már, ahogy olvastam,
a Go, Princess Go óta a webdrámákat is cenzúrázzák.

Azért 18 webdráma már nagyon szép menniység ^:)^
Neked biztos nagyobb a rálátásod, mint nekem...
Bár híve vok a korlátlan és minden szempontból lehetséges összehasonlításnak, sztem Kínát célszerű teljesen külön kezelni ebből a szempontból, hiszen a többiekhez képest az "amerikai" kultúrától még egyfajta védettséget élvez pontosan az eltérő politikai berendezkedése és erős cenzúra miatt. Egyrészt így eleve kisebb az esély a gagyi-gyárra, másrészt kevesebb a merítési lehetőség, míg a hallyu kulturális termékei Ázsiában dömpingtermékek. Ha több készül, a minőség nagyobb eséllyel mutat jelentős szórást.
Ha még azt is figyelembe vesszük, hogy a tömegkultúra termékeinek elsődleges feladata a szórakoztatás, s hogy erre iparágak épültek minden országban... A műsorkészítőknek, különösen, ha nem közszolgálatiakról van szó, nem feltétlenül áll érdekükben a minőségi termékek iránti kereslet kiszolgálása, sokkal inkább a közízlés kiszolgálása és a nézettségi mutatók emelése.

Rita írta:Csak írj nyugodtan, annyit, amennyit a kedved tartja, mindig örömmel olvasom a véleményedet!
Csak akkor szégyellem kicsit magam, ha már egy régebbi filmhez írsz, mert ott a kisebb részletek
elvesztek már, csak a nagyja maradt meg a hangulattal, és az érzésekkel, amit kiváltottak.

Írok, a következő biztosan az Ustad Hotel lesz, mert már a múlt hét elején elkezdtem írni... :ympeace:
Tudom, hogy nem lehet ennyi filmet fejben tartani úgy, mintha mindegyiket épp tegnap láttad volna, nem is várom el :D

Rita írta:És mit szólsz a vérehulló fecskefűhöz?

Hú, nagyon jók a fényviszonyok, még a szőröcskék is jó láthatók, szép fotó! A szüleim kertjében becsben tartott növény, egy-két árnyékosabb szegletben nagy védettségben burjánzik, mert hatékony szemölcsök eltávolítására, nagyobb anyajegyek kordában tartására. :)
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 18. 6:45

Szia Ir-csi!

Nagyon szívesen olvasom, amit a filmekről írsz, látszik, hogy nagyon szereted őket, és tudom is,
hogy tudsz lelkesedni értük. Valamiért nálam a film nagyon hátraszorult az életemben. Az olvasási
szenvedélyemmel tudnám csak magyarázni, mással nem. Másodikos koromtól faltam a könyveket,
ha volt öt percem máris olvastam. Felnőttként is úgy néztem tv-t, hogy közben olvastam - három
gyerekes anyának nem nehéz megosztania a figyelmét.

Nagyon szerettem a Legyen ön is milliomos c. műsort. Pár rész megnézése után döbbentem rá, hogy
a filmes kérdésekre egyáltalán nem tudok válaszolni, mert egyiket sem láttam, ami szóba kerül.
Akkor eszembe jutott, hogy kamasz koromban imádtak moziba járni a kortársaim, és órákig csevegtek
az élményeikről - akkor még könnyű volt hasra esni az amerikai filmektől - amiből én totál kimaradtam.

Néha elmentem moziba, ha nagyon kérleltek, de állandóan elaludtam.

Viszont ha kedvencem lett egy film, azt ezerszer is meg tudtam nézni, ilyen volt az Ötödik elem, vagy
a Columbo, amit a csatornák folyamatosan adtak, és én folyamatosan néztem.

A mai napig is könnyebben kezdek hozzá egy sorozat fordításához, mint egy filméhez. Nagyon sokat
kell keresgélnem, míg egy Ustad Hotelhez eljutok.

A webdrámákra visszatérve: amikor először láttam a kínai Sex and the City-t és a Never Give Up, Dodo-t,
állandóan azt kérdezgettem, hogy hol volt a cenzúra, hogy ez a két alkotás elkészülhetett? Akkor még
nem tudtam, hogy a webdrámákat nem cenzúrázzák. Szerencsére ez a kettő megúszta. Imádtam őket.
Néha látszik, hogy a nagy szabadságban sikerült átesni a ló másik oldalára, de az, hogy egy alkotó
kihozhatta magából azt, ami benne van, az nagyon jót tett mindkettőnek.
A Go Princess Go nemcsak Kínában, hanem nemzetközileg is hatalmas sikert aratott, ami igazán váratlan
volt, egy ismeretlen és jelentéktelen online videómegosztó oldal és egy rettentő kis költségvetéssel
készült webdráma esetében. Ekkor kapták fel az illetékesek a fejüket. Már lement több, mint a fele a
sorozatnak, amikor leállították a vetítését, megvágták az összes részt, ezután lehetett folytatni.

Ez a három webdráma abban nagyon hasonlít egymásra, hogy a szexhez, és annak minden kapcsolódó
területéhez bátran nyúlnak hozzá - szerencsére még így is kismiskák egy átlag amerikai filmhez képest.
A másik hasonlóság a humor. Mindháromban más-más, de egytől-egyig imádtam. A humort is tiltanák
a cenzorok? Olyan érzésem volt, mintha igyekeztek volna beleadni apait-anyait, örülve, hogy senki nem
látja, hallja őket a nagy hatalmú illetékesek közül.

Szép napot kívánok Mindannyiunknak!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. április 18. 7:41

Milyen klassz az aláírás montázs...bár lehet nem azt a szót kellett volna használnom :)) ..szép napot itt is! :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. április 18. 7:43

Rita írta:
f.ági írta:Rita!
Ez a vérehulló fecskefű ebből a szögből lekapva valami csoda. Meg nem modntam volna, hogy azt látom.

Ági! Mindjárt kiteszem a fotósarokba a többivel együtt. Összegyűlt pár szépség.

Ma a fény és az árnyék játékát próbáltam lefotózni, de ezt még gyakorolnom kell!

Kép

Szerintem ez a fotó is nagyon klassz lett...Ritám, nem vagy kicsit néha elégedetlen magaddal? Nekem nagyon tetszik ahogy átjön a fény.... \:D/ :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. április 18. 9:53

Szia Rita! Elmúltak az ünnepek, van egy kis lemaradásom, igyekszem pótolni.

Kétszer is megnéztem ezt a kis sorozatot, tetszett, minden részben volt ami elgondolkodtatott ezekről már ti is írtatok, nem ismétlem meg. ;)

Kép

Ezen kívül két mellékes gondolatom volt,
- az egyik, hogy a tánc műfajával két szingapúri filmben is találkoztam. A másik Jang Hyuknak a Dance of the Dragon c, filmje volt.
- a másik meg, hogy időlegesen mindig van egy-egy téma amit felkapnak a mozik készítői. Most úgy látszik ez a kaszások története, mert a Goblinon kívül egy másik 2017-es koreai webdráma is ezzel foglalkozik, a The Universe's Star. A koreaiak abban különböznek, hogy mindegyikből a haláluk után lett kaszás.

Vissza: “Szingapúr”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég