Soul Reaper / Kaszás (2016)

Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2017. április 18. 13:47

Rita írta:...Viszont ha kedvencem lett egy film, azt ezerszer is meg tudtam nézni, ilyen volt az Ötödik elem, vagy
a Columbo, amit a csatornák folyamatosan adtak, és én folyamatosan néztem.

Luc Besson Ötödik eleme? DVD-én van meg és nálam is az ezerx nézős kategória. Besson bármihez nyúl, arany lesz belőle. Szédítő rendező, az a fajta, aki nem tud rossz filmet csinálni és mindig vmi eredeti lesz belőle.

Rita írta:A mai napig is könnyebben kezdek hozzá egy sorozat fordításához, mint egy filméhez. Nagyon sokat
kell keresgélnem, míg egy Ustad Hotelhez eljutok.

Megértem, mert ilyen kategóriájú és mondanivalójú filmek nem csücsülnek minden bokor alján. A mondanivalóját azóta is emésztgetem és kb. hatszor néztem meg. Nem mindig elejétől a végéig, de számtalanszor előszedtem, hogy vmit leellenőrizzek benne... :-?

Rita írta:A webdrámákra visszatérve: amikor először láttam a kínai Sex and the City-t és a Never Give Up, Dodo-t,
állandóan azt kérdezgettem, hogy hol volt a cenzúra, hogy ez a két alkotás elkészülhetett? Akkor még
nem tudtam, hogy a webdrámákat nem cenzúrázzák. Szerencsére ez a kettő megúszta. Imádtam őket.
Néha látszik, hogy a nagy szabadságban sikerült átesni a ló másik oldalára, de az, hogy egy alkotó
kihozhatta magából azt, ami benne van, az nagyon jót tett mindkettőnek.
A Go Princess Go nemcsak Kínában, hanem nemzetközileg is hatalmas sikert aratott, ami igazán váratlan
volt, egy ismeretlen és jelentéktelen online videómegosztó oldal és egy rettentő kis költségvetéssel
készült webdráma esetében. Ekkor kapták fel az illetékesek a fejüket. Már lement több, mint a fele a
sorozatnak, amikor leállították a vetítését, megvágták az összes részt, ezután lehetett folytatni.

Kíváncsivá tettél. Ezekből melyiket ajánlanád elsőre, melyiket nézzem meg először?

Mindenkinek szép napot! :flower1:
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 18. 17:07

Ir-csi, mielőtt ajánlanék, ide kell vennem a Li Jun Kai-t is, a negyedik kínai webdrámámat,
ami csak azért nem került szóba, mert a másik háromhoz semmiben sem hasonlítható.
Kőkemény dráma 9x15 percben. De egy szempontból beillik a többi közé. Ez is, és a többi
is végletesen megosztja a közönséget. vagy odavannak érte, vagy nem bírják végignézni.

Nem tudok ajánlani, mert annyira, de annyira szeretem mindegyiket. Ha egyet kiemelek,
megcsalom a másikat. Ha a rövidség lesz a szempontod, akkor kiesik a Go PG, ha humort
szeretnél, akkor a Li Jun Kai, szóval dönts te. Sokat segít, ha elolvasod az ismertetőjüket.

Én egyébként imádom a megosztó sorozatokat. Ha már befejezett soriba kezdenék bele,
el tudom olvasni a kritikákat. Ha azt látom, hogy az egyik szapulja, a másik agyon dicséri,
akkor abba nekem feltétlenül bele kell néznem. Tudni akarom, hogy én melyik oldalhoz
tartozom. Ezeket a sorozatokat szinte kivétel nélkül lefordítottam. Ezen a négyen kívül
ide tartozik még a Summer's Desire, a Hayate the Combat Butler, és a The Moon Embraces
The Sun is. Most több nem jut eszembe. Ja, a You're Beautiful is.

Nagyon örülök, ha próbát teszel eggyel. Izgatottan várom, hogy mit fogsz hozzá szólni.
Ha esetleg minket is megosztana a választottad, nem számít! Abban az esetben is nagyon
kíváncsi leszek a véleményedre!

Nem tudom jártál-e már a honlapomon? Csak rá kell klikkelni a képekre, és itt találod magad
a fórumban a sori topikjában:

http://ezoritusubs.com/category/2webdramak/kina-3webdramak/

Jó válogatást kívánok!

Ennek a képemnek azt a címet adtam, hogy "Így múlik el a világ dicsősége":

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 18. 17:10

Kata58 írta:Milyen klassz az aláírás montázs...bár lehet nem azt a szót kellett volna használnom :)) ..szép napot itt is! :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Kata! Ez egy gif, és tényleg nagyon szép!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 18. 17:25

Gabóci5 írta:Szia Rita! Elmúltak az ünnepek, van egy kis lemaradásom, igyekszem pótolni.

Kétszer is megnéztem ezt a kis sorozatot, tetszett, minden részben volt ami elgondolkodtatott ezekről már ti is írtatok, nem ismétlem meg. ;)

Ezen kívül két mellékes gondolatom volt,
- az egyik, hogy a tánc műfajával két szingapúri filmben is találkoztam. A másik Jang Hyuknak a Dance of the Dragon c, filmje volt.
- a másik meg, hogy időlegesen mindig van egy-egy téma amit felkapnak a mozik készítői. Most úgy látszik ez a kaszások története, mert a Goblinon kívül egy másik 2017-es koreai webdráma is ezzel foglalkozik, a The Universe's Star. A koreaiak abban különböznek, hogy mindegyikből a haláluk után lett kaszás.

Szia Gabi! Már vártalak, de tudtam, hogy ha szünet van, akkor unokák is vannak, és
keveset jutsz a géphez.

Nem mertem javasolni a kétszeri nézést, pedig érdemes. Először én össze-vissza mindenre
figyeltem, mert ugye új hús volt a drága. Hallgattam a nyelvet, néztem az arcokat, az utcákat,
a bútorokat, a ruhákat, de persze a történeteket is. Aztán mikor belekezdtem a fordításba
vettem észre, hogy hány mondatot elbámészkodtam a párbeszédekből.

Egyetértek veled, én is úgy képzeltem el eddig a halált, mint már nem élő személyt. De végül
ez a megoldás sem volt zavaró, mivel ez volt az első kaszás élményem.

Nagyon keveset, szinte semmit nem tudtam Szingapúrról, nem rég okosodtam ki a wikipédiából.
Érdemes elolvasni, több helyen eltátottam a számat:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Szingap%C3%BAr

Romeo Tan a Mystic Whisperben is főszereplő lesz, mint hozzá nem értő szellemirtó:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. április 18. 21:01

Rita írta:
Kata58 írta:Milyen klassz az aláírás montázs...bár lehet nem azt a szót kellett volna használnom :)) ..szép napot itt is! :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Kata! Ez egy gif, és tényleg nagyon szép!

Kép

hiába reggel még nem voltam önmagam :)) :)) :)) :)) nem jutott eszembe a gif szó :)) :)) :))
:ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
csabamama2
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2016. február 29. 7:49

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: csabamama2 » 2017. április 20. 5:55

Szervusz Rita Kedves!

Régen jártam Nálad, felkeltette az érdeklődésemet a Soul ezért vittem is. Köszönöm szépen a feliratokat és a Megás videókat is. Üdv.szeretettel: csabamama2 :) :-h
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 20. 15:27

csabamama2 írta:Szervusz Rita Kedves!

Régen jártam Nálad, felkeltette az érdeklődésemet a Soul ezért vittem is. Köszönöm szépen a feliratokat és a Megás videókat is. Üdv.szeretettel: csabamama2 :) :-h

Szia Ildikó! Örülök, hogy újra erre jártál, és annak is, hogy próbát
teszel egy szingapúri sorozattal!

Azt kívánom, hogy kellemes legyen az első találkozás!


Kép
Darinka
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2016. március 27. 10:29

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Darinka » 2017. április 22. 15:00

Nagyon szépen köszönöm.:)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 22. 15:01

Darinka írta:Nagyon szépen köszönöm.:)

Nagyon szívesen!

:littlehearth: :flower1: :D :flower1: :littlehearth:
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. április 23. 16:51

Kedves Rita! Gratulálok az első szingapúri sorozathoz!
Sokan írták előttem,hogy elgondolkodtató volt. Igen, én is ezt tudom elsőre mondani.
Elgondolkodtatott, főleg olyan szempontból, hogy én mit tennék hasonló esetben. Így elsőre kapásból elvetném,hogy más áldozza fel magát helyettem. Nem hiszem,hogy tudnám kezelni, ha túlélnék egy ilyen helyzetet. Azért viszont hálás lennék,ha kapnék hét napot, hogy lezárjam a dolgaimat.
S persze elgondolkodtató,hogy hányfélék vagyunk. Most négy példát láttunk, de szerintem végtelen sok lehetőség van.
S elgondolkodtató a kaszás -ember párhuzam is. Nem csodálom,hogy a titok miatt megromlanak a kapcsolatok. Ilyen szempontból is kezelhetetlen helyzet lenne,hogy egy élő ember kaszás legyen.
Persze nekem is beugrott a Goblin kaszása. Bár nagyszerű színészek játszottak abban a sorozatban, igazán nem tudtam mit kezdeni a történet misztikus vonalával.
De szerencsére ezek csak a fantázia játékai! Tőlem annyira távol áll a mi van a halál után elemzés, hogy nem tudnék érdemben hozzászólni. Sosem olvastam semmit arról,hogy mi történt klinikai halál állapotában lévőkkel,akik visszatértek.

Szórakoztató és érdekes volt, tehetségesek és szépek a színészek.
Köszönöm az élményt!
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. április 24. 19:20

Kedves Zsu!

Nagyon örülök, hogy bevállaltad ezt webdrámát!
Tudom, hogy a koreai alkotásokat preferálod,
de biztosan neked is érdekes volt bepillantást nyerni egy szingapúri drámába. Ez még köztünk,
Ázsia kedvelő nézők közt is kuriózumnak számít. Örülök annak is, hogy az első benyomás nem
volt kellemetlen.

Spoiler: mutasd
Én sem tudnám a későbbiekben kezelni, ha helyettem vállalná valaki a halált. Még az is nagyon
hosszan tartó lelkiismeret furdalást jelentett, amikor ki kellett mondanom, drága kutyámra a
halálos ítéletet. Az állatorvos már egy hónappal előtte el akarta altatni, de a heti adag injekciója
után mindig jobban lett pár napra, és bennem újra és újra feléledt a remény. Aztán amikor már
nyilvánvaló volt, hogy el kell altatni, hogy ne szenvedjen tovább, és belelegyeztem, hogy legyen
vége az életének, hónapokig nem tudtam megnyugodni, csak sírtam, ha egy pillanatra is eszembe
jutott, márpedig állandóan eszembe jutott.

Én nem szeretném, ha lenne hét napom, nagy ijedtemben úgysem tudnék mit kezdeni vele. Inkább
azt szeretném, ha menni kell, akkor azonnal menni kelljen. Csapjon le a halál, de én ne tudjak róla
előre.

Korábban írtam, hogy kedvemre való volt, hogy a színészek nem csontsoványak, és szépészeti
beavatkozásoknak sem sok nyomát láttam.

Nagyon szívesen az élményt!

Kép
Avatar
Anyecska
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016. február 29. 20:53

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Anyecska » 2017. május 16. 9:13

Kedves Rita!
Már az idejét sem tudom, hogy mikor jártam erre. Igen érdekesek a hozzászólások, így nagyon kíváncsi lettem és vittem a sorozatot. Köszönöm szépen a fordítást és remélem hamarosan meg is tudom nézni.
Üdv: Anyecska
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. május 20. 6:43

Anyecska írta:Kedves Rita!
Már az idejét sem tudom, hogy mikor jártam erre. Igen érdekesek a hozzászólások, így nagyon kíváncsi lettem és vittem a sorozatot. Köszönöm szépen a fordítást és remélem hamarosan meg is tudom nézni.
Üdv: Anyecska

Kedves Anyecska! Most erre jártál és ez a lényeg! Jó döntés volt, hogy teszel egy
próbát ezzel a sorozattal is! Érdekes lesz látni, hogy milyen egy szingapúri sori.
Másabb, mint amihez szokva vagyunk, de nem rossz ez sem, sőt... Már alig várom,
hogy a második szingapúrit, amit ezzel egy időben terveztem be, is lefordíthassam.

Jó szórakozást! Kíváncsi vagyok, mi lesz a véleményed róla!

Kellemes hétvégét kívánok!


Kép
Avatar
varkgabr
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2016. június 17. 19:54

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: varkgabr » 2018. március 28. 23:50

Kedves Rita!
Köszönöm, hogy a figyelmembe ajánlottad ezt a minisorozatot. Érdemes volt megnézni, mert különleges volt. Ami megragadott, az a keserédes hangulat. Néha ez is kell az ember lelkének :)
Köszönöm a fordítást. :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Soul Reaper / Kaszás (2016)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. március 29. 19:20

Kedves Gabi! De örülök, hogy érdemesnek tartottad megnézni! Igen, érdekes volt.
Ezelőtt soha nem láttam ilyen témájú sorozatot. Ha ez nem szingapúri lett volna,
talán még most sem akartam volna ilyen műfajú sorit látni.

Nagyon szívesen! Kellemes ünnepeket! És pihenéssel teli tavaszi szünetet kívánok!

Kép

Vissza: “Szingapúr”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég