Love Me, If You Dare (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 14. 13:50

bori írta:Szia Rita!

Új tag lennék ezen a fórumon, bár a fordításaidat ismerem és nagyon szeretem, még nem "beszélgettem" veled sehol... Kérem a megértésedet, ha esetleg valamit nem jól értek, vagy csinálok itt - még ismerkedem a technikával is... :)
Én most nézem ezt a kínai sorozatot, már majdnem a végén járok ... Nem értem, hogy tudta megmenteni Bo a lányt - azt a szabadítási jelenetet meg fogják magyarázni???

Szia Bori! Üdvözöllek a fórumomban! Örülök, hogy beregisztráltál! Érezd jól magad!

Nem mondok semmit, hogy ne lőjem le a poént, de meg fogod tudni, pontosan mi is
történt! Ne aggódj túlságosan!

Ez a fórum is ugyanúgy működik, mint a D-Addicts, nem tudom, hogy oda írtál-e már.
ha valami nem megy, szívesen segítek!

További jó szórakozást! Nagy kedvencem ez a sorozat!

Kép
bori
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2017. augusztus 14. 11:39

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: bori » 2017. augusztus 14. 15:19

Köszönöm a fogadtatást...
D-A-n csak olvasó üzemmódban működöm, vagy tán 1-2-szer szóltam Rhubarb valamelyik fordításához....
Leginkább a port.hu fóruma kötött le ezidáig, ott több topikban elemezgetjük, vetítjük a koreai sorozatokat - már évek óta.
Kínai filmet már többet láttam, sorozatot még nem igen. Ez az első, totál elvarázsol - pedig itt is vannak lapos részek és klisék is, de mégis valahogy más az "utcakép" is.... De az elképesztő luxus bemutatása hasonló.
Szóval akkor ma talán befejezem és megvilágosodom.... ;)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 14. 15:45

bori írta:Köszönöm a fogadtatást...
D-A-n csak olvasó üzemmódban működöm, vagy tán 1-2-szer szóltam Rhubarb valamelyik fordításához....
Leginkább a port.hu fóruma kötött le ezidáig, ott több topikban elemezgetjük, vetítjük a koreai sorozatokat - már évek óta.
Kínai filmet már többet láttam, sorozatot még nem igen. Ez az első, totál elvarázsol - pedig itt is vannak lapos részek és klisék is, de mégis valahogy más az "utcakép" is.... De az elképesztő luxus bemutatása hasonló.
Szóval akkor ma talán befejezem és megvilágosodom.... ;)

Érdekes, amit mondasz, mert én a Port.hu-t csak "TV újság"-ként ismertem, de csak öt évvel
ezelőttig, mert akkor kezdtem el fordítani, és nagyjából azóta TV-t sem nézek. Ne sejtettem,
hogy ilyen élet is van ott.

Jó szórakozást kívánok a maradék részekhez, és kellemes "nem koreai" sorozatokkal, filmekkel
való ismerkedést!


Kép
bori
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2017. augusztus 14. 11:39

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: bori » 2017. augusztus 14. 17:07

Van a portnak fóruma, annak a Film rovata - na ott található A Shilla királyság ékköve és a Királyi ház titkai c. topik, amit annak idején amikor a magyar TV adta ezeket a sorozatokat, akkor nyitottak és azóta folyik a dumcsi - jórészt persze már minden koreai sorozatról, aktualitásról.
És vannak a kedvenceknek a "személy" oldalon FAN topikok - Junki, So Ji Sub, Ah In, Kim Nam Gil stb-stb.....
bori
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2017. augusztus 14. 11:39

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: bori » 2017. augusztus 15. 11:12

Végére értem, annyira nem is lepődtem meg - valahogy éreztem, hogy a "sógornak" több feladata van itt....
Viszont amit tegnap említettem, hogy nem tudom, Bo hogyan mentette ki a barátnőjét - azt így a végére sem tudtam meg. Láttam, de nem tudom, mikor és hogy csinálta??? Az őrült nem volt jelen abban az elhagyatott üzemcsarnokban (vagy miben)??? Csak kamerán keresztül figyelte az áldozatát? És fel is robbant a végén a gyár, de aztán mégsem mert az utolsó részben Bo-t megint ott láncolta meg a sógorjelölt .... vagy nem???
Én amondó vagyok, hogy nem véletlenül mutatták a végén Bo-t ahogy egyedül a teraszon áll - miközben a felesége bent főz..... Ennek csak akkor volt ezzel a beállítással értelme, ha azt akarják érzékeltetni, hogy két énje van... Miért mosolygott volna olyan elégedetten ott magában??? Az nem a boldogság mosolya volt - fantasztikusan csinálta ez a színész....
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. augusztus 15. 13:01

Szeretem a lány megmentési körülményeit, fantasztikus volt!Nemrég kezdtem újranézni...ki tudja hányadszor. :-ss :-w \:D/ :D és az az igazság, hogy hiába tudom hol mi van úgy nagyjából, mindig meglep a hangulata és alig enged. Kedves bori, üdv. a beszélgetésben itt, tudom ezzel kellett volna kezdenem...de így jött ki a lépés! Amúgy tényleg abban igazad van, hogy nagyon talányos volt a mosolya, és mi a nagy többség bizony nagyon várjuk ennek a sorozatnak a folytatását! mert muszáj hogy ennek a sorinak legyen 2. évadja! :D \:D/ :-bd :-t :-h :movingflower: :flower1: :D
:-h :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-h
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 15. 18:51

bori írta:Van a portnak fóruma, annak a Film rovata - na ott található A Shilla királyság ékköve és a Királyi ház titkai c. topik, amit annak idején amikor a magyar TV adta ezeket a sorozatokat, akkor nyitottak és azóta folyik a dumcsi - jórészt persze már minden koreai sorozatról, aktualitásról.
És vannak a kedvenceknek a "személy" oldalon FAN topikok - Junki, So Ji Sub, Ah In, Kim Nam Gil stb-stb.....

Egyszer majd bekukkantok hozzátok. Adnál egy linket? Még az este felmentem a Port.hura,
de nem láttam sehol olyan opciót, hogy "Fórum" vagy valami hasonló. Kíváncsi vagyok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 15. 19:08

bori írta:Végére értem, annyira nem is lepődtem meg - valahogy éreztem, hogy a "sógornak" több feladata van itt....
Viszont amit tegnap említettem, hogy nem tudom, Bo hogyan mentette ki a barátnőjét - azt így a végére sem tudtam meg. Láttam, de nem tudom, mikor és hogy csinálta??? Az őrült nem volt jelen abban az elhagyatott üzemcsarnokban (vagy miben)??? Csak kamerán keresztül figyelte az áldozatát? És fel is robbant a végén a gyár, de aztán mégsem mert az utolsó részben Bo-t megint ott láncolta meg a sógorjelölt .... vagy nem???
Én amondó vagyok, hogy nem véletlenül mutatták a végén Bo-t ahogy egyedül a teraszon áll - miközben a felesége bent főz..... Ennek csak akkor volt ezzel a beállítással értelme, ha azt akarják érzékeltetni, hogy két énje van... Miért mosolygott volna olyan elégedetten ott magában??? Az nem a boldogság mosolya volt - fantasztikusan csinálta ez a színész....

Újra kéne néznem a végét ahhoz, hogy visszaemlékezzem, mit is gondoltam ezekről a jelenetekről,
amikor fordítottam a sorit.
Igen, az nekem is fura volt, hogy a végén már minden ment, mint a karikacsapás, de olyan gyorsan
történtek egymás után az események, és én annyira imádtam ezt a sorozatot, hogy nem törődtem
ilyen "semmiségekkel".
Voltak olyanok, akik szintén pedzették, hogy Bo Jinyan beteg, kettős személyisége van, de én ezt
annyira nem szeretném, hogy abba a hitbe ringattam magam akkor is, és most is, hogy az utolsó
pillanatban megejtett titokzatos-félmosolyos nézése, csak a második évad sejtetése volt. De azóta
sincs második évad. Én inkább homokba dugom a fejem, nekem jobb így.

Nagyon örülök, hogy megnézted ezt a klassz sorozatot! Választottál már másik néznivalót, vagy más,
nem kínai vizekre evezel most?


Kép
el Topo

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: el Topo » 2017. augusztus 15. 19:31

Sziasztok
milyen érdekes én hajnalban fejeztem be a sorozatot. Egyetértek a fentiekkel, az utolsó rész furcsaságaival.
De én már megszoktam ezeket a megoldásokat :o ))

Kedves Rita! a kért link a port fórumra: http://forum.port.hu/viewtopic.php?topic_id=32769

http://forum.port.hu/viewtopic.php?topic_id=39970
bori
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2017. augusztus 14. 11:39

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: bori » 2017. augusztus 15. 20:11

Rita írta:
bori írta:Van a portnak fóruma, annak a Film rovata - na ott található A Shilla királyság ékköve és a Királyi ház titkai c. topik, amit annak idején amikor a magyar TV adta ezeket a sorozatokat, akkor nyitottak és azóta folyik a dumcsi - jórészt persze már minden koreai sorozatról, aktualitásról.
És vannak a kedvenceknek a "személy" oldalon FAN topikok - Junki, So Ji Sub, Ah In, Kim Nam Gil stb-stb.....

Egyszer majd bekukkantok hozzátok. Adnál egy linket? Még az este felmentem a Port.hura,
de nem láttam sehol olyan opciót, hogy "Fórum" vagy valami hasonló. Kíváncsi vagyok!

Kép


Itt vagyunk koreai topikokban ....

http://forum.port.hu/viewforum.php?forum_id=1
bori
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2017. augusztus 14. 11:39

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: bori » 2017. augusztus 15. 20:15

Kata58 írta:Szeretem a lány megmentési körülményeit, fantasztikus volt!Nemrég kezdtem újranézni...ki tudja hányadszor. :-ss :-w \:D/ :D és az az igazság, hogy hiába tudom hol mi van úgy nagyjából, mindig meglep a hangulata és alig enged. Kedves bori, üdv. a beszélgetésben itt, tudom ezzel kellett volna kezdenem...de így jött ki a lépés! Amúgy tényleg abban igazad van, hogy nagyon talányos volt a mosolya, és mi a nagy többség bizony nagyon várjuk ennek a sorozatnak a folytatását! mert muszáj hogy ennek a sorinak legyen 2. évadja! :D \:D/ :-bd :-t :-h :movingflower: :flower1: :D
:-h :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-h


Szia, köszi az üdvözlést ....
Szerintem nem kéne második évad - így tökéletesen titokzatos a dolog, igen stílszerűen .... :D
bori
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2017. augusztus 14. 11:39

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: bori » 2017. augusztus 15. 20:20

[/quote]Nagyon örülök, hogy megnézted ezt a klassz sorozatot! Választottál már másik néznivalót, vagy más,
nem kínai vizekre evezel most?


Kép[/quote]

Éppen Tőled választottam egy másikat - A gentleman's dignity-t :)
Kínait is töltök éppen, a Lang Ling Wang-ot....
(Képet hogy lehet csatolni? )
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 15. 20:31

Kedves el Topo és Bori! Köszönöm a linkeket!

A Borié volt alul, rá is mentem, erre pont az A Gentleman's Dignityvel találom szembe magam.
Azt is én fordítottam! Szerintem tetszeni fog! Ez volt az első olyan fordításom, ami nyilvános
volt. Az előzőeket a fióknak fordítottam. Aztán azok is kikerültek (You're Beautiful, The Moon
Embraces the Sun...)

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 15. 20:37

Na, épp egyre gondoltunk! Csak akkor láttam, hogy írtál, amikor elküldtem a hsz.t.

Én a G+-on kerezstül teszem fel a képeket, amik a gépemen vannak. A netről, ha nem
túl nagy méretű, akkor a "Kép címének másolása"-val, vagy a kephost.com segítségével.

http://kephost.com/

Ez utóbbi azért jó, mert háromféle méretben teszi fel a képet, lehet választani.

Ez a használati utasítás el van nekem mentve, hogy csak előkapjam, ha szükség
van rá. A kephost használatához készült:

Spoiler: mutasd
http://www.kephost.com/
Ha találsz a neten megfelelő képet, akkor mentsd le a gépedre, és kövesd a következőket!
Kattints rá a fenti linkre, akkor az oldal közepén fogsz egy olyat látni, hogy kép feltöltése.
Kattints rá, és keresd meg azt a helyet a gépeden, ahová elmentetted a képet. Ha megvan,
ráklikkelsz. Lesz egy felugró ablak, hogy válassz kategóriát, azzal ne foglalkozz, csak nyomd
meg a zöld "Feltöltés" gombot! Ekkor a képed feltöltődik a http://www.képhost.com oldalra. Úgy
tudod hozzánk áthozni, hogy a megjelenő sok "Beillesztő kódok" közül kiválasztod a megfelelőt:
(a feltöltött kép alatt egy olyat fogsz látni, hogy "Beillesztő kódok, arra ráklikkelsz, akkor le
fog nyílni egy ablak, és ott lesz egy csomó kód)
A legfelső kódkupacból nem muszáj választani. Az alatta lévő „Full image”-ből klikkelj
a BBCode-ra, és másold be a fórumba. Ezek nagyon-nagy képek lesznek, ezt nem ajánlom.
Ha az alatta lévő „Medium image”-ben klikkelsz a BBCode-ra, akkor közepes képet kapsz,
olyasmit, mint amiket én szoktam betenni, a legalsó „Thumbnail image”-nél pedig kicsi képed
lesz.
Ezzel a programmal is nagyon jól lehet méretezni:
http://www.kepatmeretezes.hu/

Amikor feltöltöd a képet, akkor a nagy ablak mellett a kis ablakban is megjelenik,
és ha a Szerkesztésre mész, akkor nagyon könnyen az egérrel méretezheted. Ha az
„Aránytartást” bepipálod, akkor már tényleg gyerekjáték az egész.

Kép
bori
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2017. augusztus 14. 11:39

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: bori » 2017. augusztus 15. 20:57

Kép
Kép
bori
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2017. augusztus 14. 11:39

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: bori » 2017. augusztus 15. 21:02

Rita! Ugye csak a kép látszik akkor is, ha ráklikkelsz??? Az én bongésző sorom nem - remélem :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 15. 21:33

Sikerült! Ügyes vagy! Ez látszik, ha ráklikkelek a képre. Azért van a jobb felső sarokban
a felhasználónevem, mert soha nem lépek ki a kephostból:

Spoiler: mutasd
Kép
bori
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2017. augusztus 14. 11:39

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: bori » 2017. augusztus 16. 8:25

Leírnád nekem részletesen a műveletet, ha a gépemről szeretnék képet csatolni??
köszönet előre is...
(aztán majd ezeket a bénázásaimat nyugodtan töröld ám.... :ymblushing:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 16. 8:28

Pár hsz.-sal feljebb részletesen leírtam, ott van a spoiler alatt. Azt hittem, azt elolvasva
tudtad feltenni a képet!

Akkor a nem sikerülteket törlöm!
bori
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2017. augusztus 14. 11:39

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: bori » 2017. augusztus 16. 9:46

Igen, azt részletesen követtem, de a G+-ot, amikor a gépemen lévő képet szeretném, azt nem tudom, vagy nem értem...
bocsánat...
Ha most ehhez a hsz-hez szeretnék mondjuk egy virágot a gépemről küldeni Neked, akkor most hogyan tovább? Nem látom a lehetőségét, pl. kép feltöltése, vagy ilyesmi...
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 16. 10:05

Vagy a kephoston keresztül, ahogy leírtam (azt a menetet írtam le, hogy kell a gépeden lévő
képet feltenned) vagy bemész a G+-ba, és ott már látni fogod szerintem. Azért nem tudom
pontosan leírni, mert nagyon régen, amikor először töltöttem fel a g+-ról, még másképp nézett
ki, mint most, és ott valamit állítani is kellett. Most nem tudom mi a helyzet.

Nekem most így néz ki a G+-om, ha belelépek. Ezt a fotót tettem be legutóbb a fórumra a
gépemről.

Spoiler: mutasd
Kép


E kép felett látsz egy kis fekete fényképezőgépet. Ha arra ráklikkelsz, akkor ez jön ki. Itt a
"Fotó feltöltése"-re kell menni. Ha nem akarod, hogy mindenki lássa a fotóidat, aki a G+-on
ismerősöd, akkor itt lehet valamit állítani, hogy privát legyen:

Spoiler: mutasd
Kép


Várom a virágot! Hihi!
bori
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2017. augusztus 14. 11:39

HozzászólásSzerző: bori » 2017. augusztus 16. 10:46

:x
bori
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2017. augusztus 14. 11:39

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: bori » 2017. augusztus 16. 10:49

Hát nem olyan, amit szeretnék, nem sűrűn fogok itt képezni úgy érzem.... :D
Ha a képre klikkelünk, neked nincs fekete keret meg egyebek - nekem meg igen... Valami nem stimmel még, de majd hosszabban is tanulmányozom a dolgot....
Köszönöm a türelmedet!
bori
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2017. augusztus 14. 11:39

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: bori » 2017. augusztus 18. 8:26

Kedves Rita!
Nyugodtan töröld a Jisub képet és a köriíést, már biztos kigyönyörködted magad.... :D
Jóbi Éva
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2017. október 5. 23:10

Re: Love Me, If You Dare (2015)

HozzászólásSzerző: Jóbi Éva » 2017. október 27. 18:24

Szeretném meg köszönni a munkádat. Szeretem a fordításaidat nagyon jó a téma a sorozatok választásánál Köszönöm még egyszer. :x :x :x :x

Vissza: “Kína”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég