One Perfect Day / Egy tökéletes nap

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 7. 15:33

eleva írta:Köszönöm szépen

Szívesen!
%%- :D %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 7. 15:37

mikaz írta:Köszönöm Rita mindkét kisfilmet! Kellemes percek voltak. Az amerikai vicces, és aranyos. Itt a kő-papír-olló játék volt tanulságos.

További kellemes szüneti időszakot. Még van egy kevés.

Kedves Zsu! Mind a két filmecskét nagyon szívesen!

Neked is kellemes maradék nyári szünetet kívánok!
Mi 21-én kezdünk.


Mi mindenre jó a KPO:

Kép
Avatar
szilagyongyi
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2016. augusztus 11. 14:05

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: szilagyongyi » 2017. augusztus 9. 8:10

Köszönöm szépen a filmet Ritám! Park Shin Hye nekem is kedvencem, szívesen nézem a munkáit. Szerintem az egyik legszebb, legkarakteresebb koreai színésznő. Szép napot kívánok! :x :flower1: :-*
"Optimistákra és pesszimistákra is szükség van egy országban. Az optimisták kitalálják a repülőgépet, a pesszimisták pedig az ejtőernyőt."
(G.B. Stern)
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2017. augusztus 9. 12:25

Kedves Rita!
Nekem is nagyon tettszett az "Egy tökéletes nap "Mivel Te leírtad a Kő,papír,ollóval kapcsolatos tudnivalókat jól szórakoztam. Nagyon tettszett Yoon Kye-Sang játéka.Lehet,ha én lettem volna /na persze!/ a vakrandi leányzók helyében nem igazán kedveltem volna a hirtelen jópofizó özönt.Kevesebb több lett volna,vagy némi fokozatosság.Helyes ez a fiú.Nincs bajom a nézésével sőt a mosolyát látva újra én is mosolygok,amikor azt mondja,"Tud másképp sétálni?"Szerettem azt is,hogy a szereplők gondolatai megjelentek a szövegben.Így tudott ez a rövidke film kerek egész lenni.Üdv. Nagyi :-h
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 9. 19:47

szilagyongyi írta:Köszönöm szépen a filmet Ritám! Park Shin Hye nekem is kedvencem, szívesen nézem a munkáit. Szerintem az egyik legszebb, legkarakteresebb koreai színésznő. Szép napot kívánok! :x :flower1: :-*

Szia Gyöngyi! Amennyire szeretem Park Shin Hye-t színésznőként, annyira szeretem
modellként is. Van pár színész, akik teljesen elvarázsolnak a magazinfotóikkal. Ő az
egyik.

Nagyon szívesen a filmet! Szép estét kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 9. 19:57

Magdimama írta:Kedves Rita!
Nekem is nagyon tettszett az "Egy tökéletes nap "Mivel Te leírtad a Kő,papír,ollóval kapcsolatos tudnivalókat jól szórakoztam. Nagyon tettszett Yoon Kye-Sang játéka.Lehet,ha én lettem volna /na persze!/ a vakrandi leányzók helyében nem igazán kedveltem volna a hirtelen jópofizó özönt.Kevesebb több lett volna,vagy némi fokozatosság.Helyes ez a fiú.Nincs bajom a nézésével sőt a mosolyát látva újra én is mosolygok,amikor azt mondja,"Tud másképp sétálni?"Szerettem azt is,hogy a szereplők gondolatai megjelentek a szövegben.Így tudott ez a rövidke film kerek egész lenni.Üdv. Nagyi :-h

Kedves Nagyi! Örömmel olvasom, hogy neked is tetszett a filmecske!

Számomra is túlzás volt, amit az utolsó randin csinált Woo Chul, de látszott, hogy neki sem esik jól,
igazából ő nem ilyen. Csak a sok idétlen libával való vakrandik után, Yoo Jinban láthatott valamit,
és a nagy akarásnak ez lett a vége. Ahelyett, hogy megszerettette volna vele magát, eltaszította
maga mellől. Amikor Yoo Jin lelépett, ő meg leült a lépcsőre, látszott is, hogy mennyire belefáradt
a bohóckodásba, talán még az is, hogy ő mit gondol saját magáról.

Nagyon szívesen! Szép estét kívánok!


A legtöbb lány csak buta volt, de a chicagóinak az arca rettenetesen szét volt műtve. Szörnyű volt:

Kép
Avatar
Anyecska
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016. február 29. 20:53

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Anyecska » 2017. augusztus 11. 16:39

Kedves Rita!
Köszönöm a filmet, olyan jó kis üdítő volt.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 14. 6:33

Anyecska írta:Kedves Rita!
Köszönöm a filmet, olyan jó kis üdítő volt.

Kedves Anyecska! Igazad van, üdítő volt! Örülök, hogy te is megnézted!

Nagyon szívesen! Szép napot kívánok!


Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. augusztus 14. 20:48

Kedves Rita!Köszönöm szépen film fordítását.Megnéztem,jó volt!Üdv:Paggy
Darinka
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2016. március 27. 10:29

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Darinka » 2017. augusztus 16. 13:25

Nagyon szépen köszönöm.:)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 16. 13:52

Paggy írta:Kedves Rita!Köszönöm szépen film fordítását.Megnéztem,jó volt!Üdv:Paggy

Kedves Paggy! Örülök, hogy itt is találkozunk, és annak is, hogy tetszett a film!

Nagyon szívesen! További szép napot!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 16. 13:52

Darinka írta:Nagyon szépen köszönöm.:)

Nagyon szívesen!

:movingflower: :D :movingflower:
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2017. augusztus 20. 20:19

Szia Rita!
Köszönöm szépen a filmecskét ^:)^
Ari volt. Kicsit furi az ilyen típusú férfi, de van ilyen is :))
Nem is tudom milyennek nevezzem :-? Az örök gyermeklelkű :-? :))
A fenti macskás gifed teljesen rabul ejtett.. Azt hittem csak az én egyik macskám reszortja az "úgyis mindent ledobálok", hátha vmelyik végre nagyobbat puffan c. játék :)) de látom a faj számos tagjának okoz e tevékenység örömteli pillanatokat :))
Kép
Avatar
novcsi6
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2016. február 28. 22:21

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: novcsi6 » 2017. augusztus 23. 19:46

Rita írta:
novcsi6 írta:Szia! NAgyon szépen köszönöm e rövidke filmeske feliratát. :)
Úgy örülök, ho9gy a te feliratoddal is élvezhetem;) ;) ;)

Szia! Neked is nagyon szívesen a filmet!

Csak nem azt mondod, hogy volt már magyar felirata? Tűvé tettem mindent, de én nem találtam,
ezért is örültem nagyon, hogy enyém lehet Park Shin Hye egyik filmje.

Kép


Szia!
Hát nem is tudom, most elbizonytalanodtam. #:-s Lehet, hogy tévedek, nem ez lenne az első eset. :) 8-| 8-| 8-|
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 25. 19:39

Ir-csi írta:Szia Rita!
Köszönöm szépen a filmecskét ^:)^
Ari volt. Kicsit furi az ilyen típusú férfi, de van ilyen is :))
Nem is tudom milyennek nevezzem :-? Az örök gyermeklelkű :-? :))
A fenti macskás gifed teljesen rabul ejtett.. Azt hittem csak az én egyik macskám reszortja az "úgyis mindent ledobálok", hátha vmelyik végre nagyobbat puffan c. játék :)) de látom a faj számos tagjának okoz e tevékenység örömteli pillanatokat :))

Szia Ir-csi! Láttam, hogy írtál (és el is olvastam) a My Sunshine-hoz, és akkor eszembe jutott,
hogy ide még nem tértem vissza válaszolni neked. Bocsánat! Nagyon-nagyon benne vagyok a
fordításban, ahogy készen vagyok az egyik résszel, már megyek is a másikra. Annyira szeretem!

Igazad van, ez a típus egy kicsit megmarad gyermeknek, épp ezért az ilyenekből nagyon jó apák tudnak
válni. A légynek sem ártanak, és soha nem veszítik el az optimizmusukat. Nem mondom, az ilyen emberek
közelében néha azt érzi az ember, hogy a mókából is megárt a sok.

Nagyon szívesen!

Ha az én dolgaimat dobálnák ideges lennék, de így cukik! Ja, és van egy kakukktojás is köztük:

Kép Kép Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2017. augusztus 25. 20:05

Szia Rita!
Amilyen ütemben fordítasz! Tudom, hogy ilyenkor teljesen elmerülsz :))
Amit írtál, h jó apa-típus a szórakozott ffi, felvéstem magamban, hátha még jól jön :ymblushing:
A macsekos gifekért :ymhug: a papagájosért :-*
Évtizedekig menhelyszerűen működött a szüleim háza, mert mindenféle sérült, kirakott, beteg állatot hozzám hoztak az ismerősök. Így került hozzám egy hullámos papagáj, későbbi nevén Emődi Reska Piri. A párját halálra szorongatták a gyerekek, ő meg nagyon agresszívvé vált. Hozzám került, ott is ragadt, meg időnként a poharamba szorulva. A könyveim hivatalos cakkozójává vált. A fejemen aludt, a vállamon közlekedett és együtt fürödtünk :D persze habfürdő nélkül :))
És igen! Ő is imádott rámolni és dobálózni: ceruza, radír, filc, toll. És élvezettel lyukasztott ki mindent, újságlapot, füzet-és könyvlapot, ami hangosan sercegett, imádta ezt a tevékenységet... :-o :))
A macskáim sokkal kártékonyabbak :D
Szép hétvégét!
Köszönettel vittem a sorid újabb 3 részét! ^:)^ :movingflower: :-h
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 29. 5:04

Szia Ir-csi! Cicákkal sem és papagájjal sem éltem együtt eddig, és azt hiszem nem is
fogok már, pedig biz' isten kedvet hoztál hozzá. Biztosan bosszús vagy néha, de mókában
sincs hiány. Eddig csak Dundi kutyus volt az, akivel majd 11 évig osztoztunk a családi
életünkön, lakáson, ételen, búban, örömben és a gyermekeim az ágyukon is. Én voltam
az anyukája, de a volt férjem volt a falkavezér. Neki gondolkodás nélkül szót fogadott,
ezért a végső regulázás feladata mindig reá hárult. Már nem éltünk együtt, de Dundit
együtt vittük orvoshoz, mert akkor nem volt hiszti, szó nélkül tűrte a vizsgálatot, vagy a
szurit.
Oda akarok kilyukadni (ha Dundiról van szó ömlengőssé válok), hogy ő is néha kiakasztott,
de mint ahogy az ember a saját gyerekére sem tud sokáig haragudni, rá sem lehetett.
Ráadásul olyan kis szemtelen volt, tudta, ha eljátssza mennyire szégyelli magát, akkor
hamar túl esik a szidáson.

Kasza Tibi tette közre ezt a videót. Letöltöttem magamnak, most meg feltettem a youtube-ra,
hogy neked is megmutassam. Nagyon sokszor megnéztem már. Nem tudok betelni vele.
Imádom!

bori
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2017. augusztus 14. 11:39

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: bori » 2017. szeptember 3. 13:26

Rita!
Amolyan vasárnapi matinéként megnéztem ezt a rövidfilmet.... nagyon tetszett! Köszönet érte.....
Kis filozófia néhány percben - remekül értik a módját.
Yoon Kye Sang-ot-t én a Road namber one-ban láttam először, ott igazán felejthetetlen alakítást nyújtott - nem mellesleg nagyon csinos katona volt :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. szeptember 5. 19:12

bori írta:Rita!
Amolyan vasárnapi matinéként megnéztem ezt a rövidfilmet.... nagyon tetszett! Köszönet érte.....
Kis filozófia néhány percben - remekül értik a módját.
Yoon Kye Sang-ot-t én a Road namber one-ban láttam először, ott igazán felejthetetlen alakítást nyújtott - nem mellesleg nagyon csinos katona volt :)

Kedves Bori! Örülök nagyon, hogy itt jártál, letöltötted, és megnézted ezt a filmecskét! Az már a hab
a tortán, hogy a tetszésedet is elnyerte. Nekem a végén lévő csavar a kedvenc jelenetem. Persze elsőre
nem értettem, le kellett állítanom a videót, hogy megemésszem, ki, mit mutatott, és milyen szándékok
mozgatták, de utána annyira jó volt, amikor összeállt minden. Mondjuk a végéig elvezető út is aranyos
volt.

Nagyon szívesen!

Szép estét kívánok!


Kép
Kati424
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2016. október 4. 15:17
Kapcsolat:

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Kati424 » 2017. november 18. 20:22

Kedves Rita!
A film címe ragadta meg a figyelmem, gondoltam, valami aranyos rövidke lesz, meg kell nézni. Annál azért több. Sosem gondoltam volna, hogy a kő-papír-olló sokkal több játéknál. Döntéshelyzetekben nálunk is használjuk, pl. amikor táboroztattam így döntöttük el, ki legyen a következő, vagy hogy melyik csapatkapitány választhat magának elsőként csapattagot. De sosem mélyedtünk el a játék filozófiájában. Azt jól tudom, hogy Koreában sokkal többet játsszák, variety-kben is milyen sokat láttam... Kissé meglepett, hogy a filmben milyen szerepet kapott a kő-papír-olló, de érdekes. A végén lévő váratlanságot sajnáltam, mert az alapján, amit a szereplők gondoltak, ők is más eredményre számítottak. Ez van, amikor az ember túlgondolkodja a dolgokat.
A muk-jji-bba-t is ismerem, van egy variety, amit nagyon kedveltem, minden részét láttam, és ott figyeltem fel erre a változatra. Nyomozgattam a játék után és meg is tanultam, hogyan kell így játszani a kő-papír-ollót, tesómnak is megtanítottam, vele párszor játszottam is, de még messze vagyunk a koreaiak szintjétől, a legjobbak valóban előre megjósolják a másik lépését. Bámulatos.
Nos, ha mi játszunk, az tényleg csak játék, vagy nem életbevágó kérdéseknél vetjük be, így nem okoz nagy csalódást a vesztes félnek sem.
Köszönet a fordításért, jó volt megnézni a filmet!
Még valami, a fórumot végigolvasva láttam, hogy azt írtad: "Park Soo-Jint elvileg látnom kellett a Boys Over Flowersben, de nem emlékszem rá." Nem a Flower Boy Next Door-ra gondoltál? Nem tudom, hogy annak a sorozatban van-e több angol változatú címe, de én onnan (is) ismerem a színésznőt. És abban Park Shin Hye a főszereplő.
Lee Seung Gi (이승기) magyar rajongói oldal: http://lsghungarianfanpage.blogspot.hu
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 21. 5:12

Kedves Kati! Nagyon szívesen ezt a rövidfilmecskét is! Örülök, hogy tetszett!

Egy másik rövidfilm, a Night Fishing kapcsán jutottam el hozzá, és Park Shin Hye miatt figyeltem fel rá.
Nem is akartam elhinni, hogy még nem készült hozzá magyar fordítás, úgyhogy miután megnéztem, és
tisztába tettem a tudásomat a kő-papír-olló" témában, neki is álltam a fordításának.

Nekem semmilyen kapcsolatom nincs a k-p-o-val, mert ezeket a gyorsaságot igénylő játékokat nem nekem
találták ki. Nem tudok olyan gyorsan mutogatni és gondolkodni, ahogy ezt a játék igényelné. Az activityzés
sem megy nekem. Sem mutogatni, sem kitalálni nem tudok gyorsan. Azt sem tudtam eddig, hogy Koreában
ennyire népszerű, de amióta erről tudomást szereztem, azóta már két filmnek is olvastam a tartalmát,
amiben szerepel a k-p-o, sőt az egyiknek a címében is utalnak rá.

Azt azért el kell ismernem, hogy azt én is nagy érdeklődéssel olvastam, amikor a pszichológiájáról írtak, és
engem is nagyon meglepett, hogy ennyire komolyan, tudományos szinten foglalkoznak vele. Valóban sokkal
több játéknál. Örülök, hogy legalább egy rövidfilmnyi kapcsolatom lett vele.

Amikor Park Soo Jinnek utánanéztem, akkor a felsorolt filmjei és sorozatai közül csak a Boys Over Flowers
volt az, amiben elvileg láthattam (ezt sem láttam végig, számomra szörnyű sorozat volt), mert a többihez
nem volt szerencsém. Láttam, hogy szerepelt a Flowerboy Next Door-ban is, de azt a sorit sem láttam.
Park Shin Hye miatt gondolkodtam annak idején a fordításán, de épp két sorit vittem egyszerre, és nem
akartam még egy harmadikat is bevállalni, így lemaradtam róla.

Szép hetet kívánok!

Kép
Kati424
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2016. október 4. 15:17
Kapcsolat:

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Kati424 » 2017. november 24. 19:28

Rita írta:Azt azért el kell ismernem, hogy azt én is nagy érdeklődéssel olvastam, amikor a pszichológiájáról írtak, és
engem is nagyon meglepett, hogy ennyire komolyan, tudományos szinten foglalkoznak vele. Valóban sokkal
több játéknál. Örülök, hogy legalább egy rövidfilmnyi kapcsolatom lett vele.


Az is milyen érdekes, hogy többféleképpen is mutathatják az ollót. Nálunk ugye a kinyújtott mutató- és középsőujj az ismert formája, elsőre nagyon furcsa volt számomra, amikor egy koreai műsorban hüvelykujj és mutatóujj formában láttam. Azt nem gondoltam, hogy még ennél is változatosabb lehet.

Rita írta:Amikor Park Soo Jinnek utánanéztem, akkor a felsorolt filmjei és sorozatai közül csak a Boys Over Flowers
volt az, amiben elvileg láthattam (ezt sem láttam végig, számomra szörnyű sorozat volt), mert a többihez
nem volt szerencsém. Láttam, hogy szerepelt a Flowerboy Next Door-ban is, de azt a sorit sem láttam.
Park Shin Hye miatt gondolkodtam annak idején a fordításán, de épp két sorit vittem egyszerre, és nem
akartam még egy harmadikat is bevállalni, így lemaradtam róla.


Eszembe sem jutott, hogy Park Soo Jin a Boys Over Flowersben is játszott, azt nem láttam, így a boys és a flower szavakról nekem a másik sorozat ugrott be...
Lee Seung Gi (이승기) magyar rajongói oldal: http://lsghungarianfanpage.blogspot.hu
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 27. 5:33

Kati424 írta:Az is milyen érdekes, hogy többféleképpen is mutathatják az ollót. Nálunk ugye a kinyújtott mutató- és középsőujj az ismert formája, elsőre nagyon furcsa volt számomra, amikor egy koreai műsorban hüvelykujj és mutatóujj formában láttam.

És mennyivel könnyebb a hüvelyk és a mutató ujjal mutatni! Ha játszanám, én ezt a változatot
használnám.
Kati424 írta:Eszembe sem jutott, hogy Park Soo Jin a Boys Over Flowersben is játszott, azt nem láttam, így a boys és a flower szavakról nekem a másik sorozat ugrott be...

:D
Kati424
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2016. október 4. 15:17
Kapcsolat:

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Kati424 » 2017. december 2. 19:27

Ha szabad egy kis érdekességet mutatnom a kő-papír-olló játékhoz, akkor ajánlom az alábbi videót:

Reggel hallottam, ahogy tesóm nézte, gondoltam, ha már ebben a filmben fontos, döntő szerepe van a játéknak, látni kell hozzá ezt a startégiai útmutatót is.
Lee Seung Gi (이승기) magyar rajongói oldal: http://lsghungarianfanpage.blogspot.hu
Avatar
Acsk
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021. január 1. 13:01

Re: One Perfect Day / Egy tökéletes nap

HozzászólásSzerző: Acsk » 2021. január 1. 18:04

Kedves Rita! Kellemes kis történet némi filozófiával, és az egész szépen egyben van. Köszönöm, hogy megnézhettem :) Anna

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég