Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem, Szudán (online is nézhető)

Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2016. február 28. 13:28

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2018. május 8. 23:47

Köszönöm szépen a fordítását, Rita! :x Igazi gyöngyszemre bukkantál megint. :movingflower:
Nelli, hálásan köszönöm az online lehetőséget is.
Megható, szép, tartalmas élettörténetet láthattunk, amit megkönnyeztem én is rendesen. Együtt sírdogáltam a dinka törzs gyermekeivel.
Micsoda elhivatottság kellett ehhez. :littlehearth: Minden tiszteletem Jolly orvos- tiszteletesé. ^:)^ Szerintem csak idő kérdése, és őt is szentté avatják, mint a dán példaképét. :-bd
Ami meglepett, hogy a 10 testvérből hárman is Isten szolgálatába léptek. A legnagyobb kihívást mégis Jolly atya választotta közülük.
Még ázsiai mércével nézve is, a nagyon nehéz körülmények között élők megsegítését, gyógyítását, tanítását választotta.
Igazi csillag volt, és még most is az Dél-Szudán sötét egén, aki fénysugárként utat mutatott a béke felé a felnövekvő nemzedéknek. :littlehearth:
Kép
KépKépKép
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2018. május 9. 9:48

Kedves Rita! :littlehearth: Köszönöm a filmet,köszönöm a fordítást! Kicsit belenéztem,nagyon tetszik!
Spoiler: mutasd
Hamarosan végig nézem,csak most egy letehetetlen könyvet olvasok,amit tanítani kellene.Kós Károly:Az országépítő.Mindenkinek ajánlom,akit érdekel István Királyunk élete!Nem tudok róla,hogy megfilmesítették volna,pedig kellene.Micsoda nyelvezete van!Hatalmas,homályba került szókinccsel,kifejezéssel!
:-h
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2018. május 9. 17:10

Szia Rita! Csodálatos filmet találtál! Magával ragadott az első perctől. Sok ilyen rendkívüli emberre lenne szükség, mint amilyen az atya volt. Együtt sírtam a gyerekekkel, megható volt nagyon!
Köszönöm szépen, hogy lefordítottad! :littlehearth:
:flower1: %%- :littlehearth: %%- :littlehearth: %%- :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 9. 19:56

Unni2011 írta:Köszönöm szépen a fordítását, Rita! :x Igazi gyöngyszemre bukkantál megint. :movingflower:
Nelli, hálásan köszönöm az online lehetőséget is.
Megható, szép, tartalmas élettörténetet láthattunk, amit megkönnyeztem én is rendesen. Együtt sírdogáltam a dinka törzs gyermekeivel.
Micsoda elhivatottság kellett ehhez. :littlehearth: Minden tiszteletem Jolly orvos- tiszteletesé. ^:)^ Szerintem csak idő kérdése, és őt is szentté avatják, mint a dán példaképét. :-bd
Ami meglepett, hogy a 10 testvérből hárman is Isten szolgálatába léptek. A legnagyobb kihívást mégis Jolly atya választotta közülük.
Még ázsiai mércével nézve is, a nagyon nehéz körülmények között élők megsegítését, gyógyítását, tanítását választotta.
Igazi csillag volt, és még most is az Dél-Szudán sötét egén, aki fénysugárként utat mutatott a béke felé a felnövekvő nemzedéknek. :littlehearth:

Kedves Unni! Mindent nagyon szívesen, Nelli nevében is!

Az nekem is szöget ütött a fejemben, hogy a tíz testvérből kettő pap lett egy meg apáca.
Mélyen hívő lehetett a család, és az is nagy hatással lehetett a gyerekekre, hogy kiskoruktól a
templomban élték az életüket. Bár úgy szólt a fordítás, hogy a fiatal Tae-seok legjobb játszótere
a templom volt, nyilván a "játék" a szereplés, éneklés, zenélés lehetett.

Az szintén eszembe jutott, hogy majd egyszer biztosan szentté fogják avatni. Azt olvastam
legutóbb, hogy a dél-szudáni általános és középiskolás tankönyvekben már szerepel.

Ezt a fiút is ő vetette fel az orvosi egyetemre. El is végezte, és azonnal vissza akart térni Tonjba,
de még marad Koreában, mert Szudánban nem biztos, hogy le tudott volna szakvizsgázni... vagy
valami hasonló - te ezt jobban tudod - így azt még Koreában megcsinálja. A háttérben az atya
szobra látható:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 9. 20:01

Magdimama írta:Kedves Rita! :littlehearth: Köszönöm a filmet,köszönöm a fordítást! Kicsit belenéztem,nagyon tetszik!
Spoiler: mutasd
Hamarosan végig nézem,csak most egy letehetetlen könyvet olvasok,amit tanítani kellene.Kós Károly:Az országépítő.Mindenkinek ajánlom,akit érdekel István Királyunk élete!Nem tudok róla,hogy megfilmesítették volna,pedig kellene.Micsoda nyelvezete van!Hatalmas,homályba került szókinccsel,kifejezéssel!
:-h

Kedves Nagyi! Te, amit csak lehet, szereted a pároddal megnézni. Ezt a filmet is ajánlom
mindkettőtöknek. Nagyon fog nektek tetszeni.

Jó olvasást! Még lehet, hogy egyszer a magyarok is rájönnek, hogy fel kéne dolgozniuk a
múltjukat! Jó lenne!

A halálos ágyán még megírta a dél-szudáni élményeit, Leszel a barátom? címmel:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 9. 20:17

B.Marika írta:Szia Rita! Csodálatos filmet találtál! Magával ragadott az első perctől. Sok ilyen rendkívüli emberre lenne szükség, mint amilyen az atya volt. Együtt sírtam a gyerekekkel, megható volt nagyon!
Köszönöm szépen, hogy lefordítottad!

Szia Marika! Annyira örülök, hogy neked is ennyire tetszett a film! Mondjuk nem ért
meglepetésként, mert annyira már ismerlek, hogy szinte biztos voltam benne, hogy
hasonló lesz a véleményünk.

Sokszor nem is a szomorúság miatt sírtam, hanem a meghatódottságtól. Kellemes
megkönnyebbülést éreztem utána. Szóval az a fajta sírás volt, ami megtisztítja az
ember lelkét. Jó volt nagyon!

Egy mozgó rendelés alkalmával:

Kép
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2018. május 9. 22:34

Rita írta:
Magdimama írta:Kedves Rita! :littlehearth: Köszönöm a filmet,köszönöm a fordítást! Kicsit belenéztem,nagyon tetszik!
Spoiler: mutasd
Hamarosan végig nézem,csak most egy letehetetlen könyvet olvasok,amit tanítani kellene.Kós Károly:Az országépítő.Mindenkinek ajánlom,akit érdekel István Királyunk élete!Nem tudok róla,hogy megfilmesítették volna,pedig kellene.Micsoda nyelvezete van!Hatalmas,homályba került szókinccsel,kifejezéssel!
:-h

Kedves Nagyi!
Te, amit csak lehet, szereted a pároddal megnézni. Ezt a filmet is ajánlom
mindkettőtöknek. Nagyon fog nektek tetszeni.

Jó olvasást! Még lehet, hogy egyszer a magyarok is rájönnek, hogy fel kéne dolgozniuk a
múltjukat! Jó lenne!

A halálos ágyán még megírta a dél-szudáni élményeit, Leszel a barátom? címmel:

Kép

x_x
Megnéztük,kedves Rita pár perce lett vége.Nagyszerű élete volt ennek az embernek.Nem csak Szudán sírt érte,hanem én is!Milyen sokirányú tehetséggel született.Orvosi diploma,zenei tehetség,könyvírás.Ami a legnagyobb tehetsége,szerette az embereket.A vidám természetével is gyógyított.Szimpatikusak voltak a megszólaló testvérek is.A szudáni emberek,abban a nyomorban?! Nagyon megható volt a másfél év után készített befejező rész , a zenekarral,újra sírtam . x_x Köszönöm a filmet és a fordítást! Nagyi
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 10. 20:10

Magdimama írta:Megnéztük,kedves Rita pár perce lett vége.Nagyszerű élete volt ennek az embernek.Nem csak Szudán sírt érte,hanem én is!Milyen sokirányú tehetséggel született.Orvosi diploma,zenei tehetség,könyvírás.Ami a legnagyobb tehetsége,szerette az embereket.A vidám természetével is gyógyított.Szimpatikusak voltak a megszólaló testvérek is.A szudáni emberek,abban a nyomorban?! Nagyon megható volt a másfél év után készített befejező rész , a zenekarral,újra sírtam . x_x Köszönöm a filmet és a fordítást! Nagyi

Kedves Nagyi!
Nagyon örülök, hogy megnéztétek a filmet! Igen, a legnagyobb erénye, hogy szerette az embereket.
Csak így jutnak az embernek eszébe világmegváltó gondolatok, ötletek, és csak így végtelen a
teherbírása. Szeretettel mindent el lehet érni, ez is itt is bebizonyosodott. Így volt teljes az élete.
Felhőtlenül boldog volt Tonjban. Szeretett és szeretve volt.

Ezt most találtam. Koreai diákoknak angol nyelvet oktató film, amely Lee Tae-seok atya történetén
keresztül tanít meg szavakat:

Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. május 10. 20:49

Szia Rita!
Megnéztem én is a filmet és bár készültem lelkileg,mert tudtam nem lesz könnyű
téma,de így sem bírtam ki sírás nélkül.Az ember hallja olvassa,milyen szörnyű
körülmények között élnek az emberek Szudánban,de nagyon sok helyen ezen a
földgolyón,mégis más látni a valóságban,hát még önként oda menni és vállalni a
megpróbáltatásokat.
Ezt csak úgy lehet,hogy mint az atyában is már ott van az együttérzés és az
elhivatottság.Ezért nem volt véletlen,hogy az orvosi egyetemet is elvégezte,mert
nagy szükség volt ott erre a tudásra.
Ahogy néztem sok minden megfogalmazódott bennem,mint ahogy gondolom mindenkiben
és megerősített abban amiben eddig is hittem.Köszönöm,hogy láthattam,mert lefordítottad
nekünk.
Szép estét Mindenkinek :x


Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. május 10. 21:38

Szia Rita!

Nagyon örültem, mikor láttam ismét , hogy dokumentumfilm forditásra adtad a fejed.
Különleges érzékkel találod meg a jobbnál jobb témákat.
Nem volt időm egyben megnézni, de talán jobb is, mert sok lett volna igy egyszerre a jóból is, meg a rosszból is.
Sokszor halljuk, hogy emberek mennek a világ másik végébe elmaradott településeken, régiókban segiteni.
Még nem találkoztam olyan anyaggal, ami ilyen részletességgel taglalta volna a helyzetet. Minden tiszteletem azoknak, akik fel merik vállalni az ezzel járó nehézségeket.
Ami azonnal feltünkt az az atya mindig mosolygós arca volt. Micsoda " szerencse ", hogy nem csak hivő ember volt, hanem orvos is, meg még sok minden más, aminek birtokában véghez tudta vinni ezt a sokmindent ott.
Amikor a gyerekek megnézték a róla készitett felvételt, hát nem csak ők szipogtak, hanem én is. Az a sok szeretet amit kapott amig élt, és amikor már nem, hát kellett a zsepi hozzá. Hatalmas távolságok vannak arrafelé, még a leprás betegek is négy órát gyalogoltak, hogy ott legyenek az ünnepségen.
Elültetett valamit, ami remélhetőleg tovább is fejlődik. Igaz az, ha az ember szeretetet ad, azt is kap vissza.
Miért mindig a jó emberek mennek el? Ki tudja.
Nagyon sok szép részlete volt a filmnek, amin önkéntelenül mosolyogtam én is, mint a benne résztvevők. Pl. mikor a kisgyerek trombitálni tanult.
Köszönöm Rita! Szomorú volt a vége, de nem tartom igazán szomorú történetnek. A lényeg az atya csodás, önzetlen jellemén volt számomra.
Köszönöm Nellinek is az online nézhetőséget. Mindig letöltöm a néznivalót, most az életvitelemhez ez totálisan passzolt igy.
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2018. május 12. 10:03

Kedves Rita!
Viszem az ujabb forditasodat,szeretem az eletrajzi regenyeket,filmeket.Kicsit varok vele,ra kell hangolodnom,mostanaban egyebkent is eleg gyakran elerzekenyulok,talan az oregseg okan?
Koszonom a munkadat.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 13. 7:14

cicus írta:Szia Rita!
Megnéztem én is a filmet és bár készültem lelkileg,mert tudtam nem lesz könnyű
téma,de így sem bírtam ki sírás nélkül.Az ember hallja olvassa,milyen szörnyű
körülmények között élnek az emberek Szudánban,de nagyon sok helyen ezen a
földgolyón,mégis más látni a valóságban,hát még önként oda menni és vállalni a
megpróbáltatásokat.
Ezt csak úgy lehet,hogy mint az atyában is már ott van az együttérzés és az
elhivatottság.Ezért nem volt véletlen,hogy az orvosi egyetemet is elvégezte,mert
nagy szükség volt ott erre a tudásra.
Ahogy néztem sok minden megfogalmazódott bennem,mint ahogy gondolom mindenkiben
és megerősített abban amiben eddig is hittem.Köszönöm,hogy láthattam,mert lefordítottad
nekünk.
Szép estét Mindenkinek :x

Szia Cicus! Bocsánatot kérek, de nagyon elmerültem a kis négyrészesem fordításába. Még ma
szeretném kitenni, ezért nagyon igyekszem befejezni.

Én is felfedeztem azt az ok-okozati összefüggést, amiről te írsz. Én is úgy gondolom, hogy az atya
kiskorától erre a feladatra készült, csak még ő sem tudott róla. Nem véletlen, hogy nem lett azonnal
pap, hanem előtte egy kitérőt tett az orvosi egyetemen, és az sem volt véletlen, hogy utána mégis
pap lett, de az sem, hogy a templomban ráragadt a zene szeretete, és hangszereken is megtanult
játszani. Ennek így kellett lennie, hogy a későbbiekben minden tudásával, tehetségével a szudáni
emberek segítségére legyen.

Nagyon szívesen az élményt! Kellemes vasárnapot kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 13. 7:28

f.ági írta:Szia Rita!
Nagyon örültem, mikor láttam ismét , hogy dokumentumfilm forditásra adtad a fejed.
Különleges érzékkel találod meg a jobbnál jobb témákat.
Nem volt időm egyben megnézni, de talán jobb is, mert sok lett volna igy egyszerre a jóból is, meg a rosszból is.
Sokszor halljuk, hogy emberek mennek a világ másik végébe elmaradott településeken, régiókban segiteni.
Még nem találkoztam olyan anyaggal, ami ilyen részletességgel taglalta volna a helyzetet. Minden tiszteletem azoknak, akik fel merik vállalni az ezzel járó nehézségeket.
Ami azonnal feltünkt az az atya mindig mosolygós arca volt. Micsoda " szerencse ", hogy nem csak hivő ember volt, hanem orvos is, meg még sok minden más, aminek birtokában véghez tudta vinni ezt a sokmindent ott.
Amikor a gyerekek megnézték a róla készitett felvételt, hát nem csak ők szipogtak, hanem én is. Az a sok szeretet amit kapott amig élt, és amikor már nem, hát kellett a zsepi hozzá. Hatalmas távolságok vannak arrafelé, még a leprás betegek is négy órát gyalogoltak, hogy ott legyenek az ünnepségen.
Elültetett valamit, ami remélhetőleg tovább is fejlődik. Igaz az, ha az ember szeretetet ad, azt is kap vissza.
Miért mindig a jó emberek mennek el? Ki tudja.
Nagyon sok szép részlete volt a filmnek, amin önkéntelenül mosolyogtam én is, mint a benne résztvevők. Pl. mikor a kisgyerek trombitálni tanult.
Köszönöm Rita! Szomorú volt a vége, de nem tartom igazán szomorú történetnek. A lényeg az atya csodás, önzetlen jellemén volt számomra.
Köszönöm Nellinek is az online nézhetőséget. Mindig letöltöm a néznivalót, most az életvitelemhez ez totálisan passzolt igy.

Szia Ági! Fentebb írtam Cicusnak, hogy belefeledkeztem a kis új négyrészesem fordításába,
de itt vagyok, és végre válaszolok nektek.

Mindent nagyon szívesen!

A dokumentum műfaj a kedvencem, rettentő sokat kereskedek köztük, de ahogy már írtam,
nagyon nehéz olyat találni, amit ne adtak volna már le a tévében, tehát szinkronosan is elérhető.
Csak olyanokat szoktam lefordítani, amik még vagy már nem találhatóak meg a neten lefordított
változatban. Ezt sem találtam meg például. Örültem is nagyon.

Én sem láttam még soha ehhez hasonló filmet. Hallottam már a misszionáriusokról, de abba, hogy
pontosan mi is a munkájuk, nem mélyedtem el. Azt hittem, hogy engem ez nem is érdekel, egészen
addig, amíg rá nem bukkantam erre a filmre.

Én nem vagyok bizakodó. Ahogy látni lehetett, másfél évvel a halála után még mindig nem volt senki,
aki folytatta volna a munkáját, és ezért nem is lehet senkit hibáztatni. Tőle is sokszor megkérdezték,
hogy miért lett pap, amikor orvosként is segíthetett volna, illetve miért nem maradt Koreában, hisz
ott is sok a segítségre szoruló. A legtöbb ember, aki akar segíteni, szintén így gondolkodik, és ezzel
nincs is semmi baj. Kevesen vállalják be azt, amit ő. Cserébe csodálatos kilenc évet kapott, amikor
a világ legboldogabb emberének érezhette magát.

Kellemes hétvégét kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 13. 7:36

boszorkany írta:Kedves Rita!
Viszem az ujabb forditasodat,szeretem az eletrajzi regenyeket,filmeket.Kicsit varok vele,ra kell hangolodnom,mostanaban egyebkent is eleg gyakran elerzekenyulok,talan az oregseg okan?
Koszonom a munkadat.

Kedves Éva! Nem muszáj ráhangolódnod a filmre, úgy van felépítve, hogy ők ráhangolnak
minket. Bár az atya halálával ér véget a történet, mégsem csak a bánat vagy a szomorúság
az, amit érzünk a végén (az is), hanem a csodálat, és valamiféle magasztosság. Szeretem
ezt az érzést.

Jó szórakozást kívánok! Nagyon szívesen!

Kép
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: virag1 » 2018. május 13. 20:15

Kedves Rita !

Köszönöm ennek a csodás filmnek a forditását.
Igen sok ilyen ember kellene a földbolygó több sarkába.
Hogy miért ment Szudánba az ezt nehéz ésszel megmagyaráni ezt hivják KÜLDETÉSnek.
Csodás volt látni mennyi embert gyógyitott segített és tanitott. A gyermekeknek meg egy új lehetőséget mutatott a változásra.
Nekem többször Böjte Csaba atya jutott eszembe bár Ő országon belül csinálja ezt, de Lee Tea Seok atyának sokkal nehezebb volt.
Remélem Lee Tae Seok ayát mielőbb az egyház is elismeri.
Szomorú volt látni, hogy halála után senki nem vette át a staféta botot tőle az egyház részéről, hogy segitse a Szudániakat.
Mégegyszer köszönet a filmért.
:flower1: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Anyecska
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016. február 29. 20:53

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: Anyecska » 2018. május 15. 14:17

Köszönöm szépen Rita!
Most csak letöltöttem, de remélem hamarosan meg is tudom nézni.
:flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 15. 16:08

virag1 írta:Kedves Rita !

Köszönöm ennek a csodás filmnek a forditását.
Igen sok ilyen ember kellene a földbolygó több sarkába.
Hogy miért ment Szudánba az ezt nehéz ésszel megmagyaráni ezt hivják KÜLDETÉSnek.
Csodás volt látni mennyi embert gyógyitott segített és tanitott. A gyermekeknek meg egy új lehetőséget mutatott a változásra.
Nekem többször Böjte Csaba atya jutott eszembe bár Ő országon belül csinálja ezt, de Lee Tea Seok atyának sokkal nehezebb volt.
Remélem Lee Tae Seok ayát mielőbb az egyház is elismeri.
Szomorú volt látni, hogy halála után senki nem vette át a staféta botot tőle az egyház részéről, hogy segitse a Szudániakat.
Mégegyszer köszönet a filmért.
:flower1: :flower1: :littlehearth:

Kedves Virág! Nagyon szívesen az élményt!

Igen, KÜLDETÉS! Ez a szó nem jutott eszembe. Először arra érzett késztetést, hogy pap legyen,
és a kerülő ellenére az is lett. Utána jött az újabb késztetés, hogy újra visszamenjen Szudánba,
és vissza is ment... ez mind azért volt, mert ez volt a KÜLDETÉSE.

Már szobra is van, és a tananyagba is bekerült, és még annyi más is lehet, amiről mi nem tudunk.
Nem volt több időm utána járni. Biztos vagyok benne, hogy előbb utóbb boldoggá avatják, aztán
talán szentté is.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 15. 16:13

Anyecska írta:Köszönöm szépen Rita!
Most csak letöltöttem, de remélem hamarosan meg is tudom nézni.
:flower1:

Nagyon szívesen Anyecska! Nagyon szép ez a film, és tényleg úgy érzem,
hogy aki megnézi, az jobbá válik, ha csak kicsit is.

Jó szórakozást kívánok!


Kép
Avatar
Anyecska
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016. február 29. 20:53

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: Anyecska » 2018. május 17. 14:24

Drága Rita!
Nem tudom eléggé megköszönni neked ezt a filmet. Egy nagyszerű alkotás egy rendkívüli, csodálatos emberről, aki hihetetlen lelkierővel végezte a dolgát a maga választotta úton. Milyen tehetséges volt! Egyszerre gyógyított, tanított, lelki támaszt nyújtott, legfőképp szívén viselte a gyerekek sorsát. Óriási veszteség, hogy ilyen korán elment. A filmben is megfogalmazta az egyik pap a kérdést, hogy miért éppen ő kellett Istennek, mikor még annyi dolga lett volna itt a földön. Remélem, egyszer őt is elismeri a világ, mint egykor Teréz anyát!
Már régen volt, hogy végig itt volt a kezem ügyében a zsebkendő. Nagyon megható film volt, együtt pityeregtem a szereplőkkel.
Mégegyszer köszönöm. :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 18. 5:58

Anyecska írta:Drága Rita!
Nem tudom eléggé megköszönni neked ezt a filmet. Egy nagyszerű alkotás egy rendkívüli, csodálatos emberről, aki hihetetlen lelkierővel végezte a dolgát a maga választotta úton. Milyen tehetséges volt! Egyszerre gyógyított, tanított, lelki támaszt nyújtott, legfőképp szívén viselte a gyerekek sorsát. Óriási veszteség, hogy ilyen korán elment. A filmben is megfogalmazta az egyik pap a kérdést, hogy miért éppen ő kellett Istennek, mikor még annyi dolga lett volna itt a földön. Remélem, egyszer őt is elismeri a világ, mint egykor Teréz anyát!
Már régen volt, hogy végig itt volt a kezem ügyében a zsebkendő. Nagyon megható film volt, együtt pityeregtem a szereplőkkel.
Mégegyszer köszönöm. :littlehearth:

Kedves Anyecska! Nagyon örülök, hogy meg tudtad nézni a filmet, és hogy ekkora élményt
jelentett! Ezért szeretem én a dokumentumfilmeket, akár életrajzi, akár a természetről
vagy emberek életéről szól. Nagy hatással tudnak lenni. És ez a hatás nem hasonlítható a
az írók fejéből kipattanó történetekéhez. Az élet írja a legjobb forgatókönyveket.

Szép napot kívánok!

Mindig mosolygott:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. május 25. 20:32

Végre én is megnéztem, és nem lehet megrendülés nélkül nézni, figyelni.Isten elhívta egy olyan szolgálatra, melyre kevesek képesek, és kevesen alkalmasak. Akkora odaszánás kell az ilyen sokoldalú munkához, mely valóban kizár szinte minden magánéletet. A legszomorúbb hogy még két három ember sem tudja kipótolni azt amit ő véghezvitt. Csírájában maradt valami az elképzelésekből, de ugyanolyan ember nincs még egy a földön. Fejet hajtok az emléke, munkája és az emberek felé való szeretete, és Isten felé való elköteleződése mellett. Mert mindaz a talentum amellyel az Úr megajándékozta hogy ezerszeresen kamatoztatta. Pál szavaival élve...Ha minden vagyonomat feletetem is, de szeretet nincs bennem akkor semmi vagyok .... :) :ymhug: :ympray: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
parkMinmi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017. december 21. 20:44

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem Szudán

HozzászólásSzerző: parkMinmi » 2018. augusztus 23. 10:14

Köszönöm a fordítást és a Megás film letöltési lehetőséget is, mert az AvistaZ-ról nem jött. Hamarost a megnézés is sorrakerül. ^:)^ :ymhug: :-h
Avatar
jutka12
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2016. március 1. 23:20

Re: Don't Cry for Me Sudan / Ne sírj értem, Szudán (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: jutka12 » 2020. október 25. 17:06

Drága Rita!

most jött el az ideje, hogy megnézhettem csendes vasárnap délután ezt a csodálatos filmet.
mélységes tiszteletem az atyának, orvosnak, tanítónak egy személyben.
ilyen igaz elkötelezettséget látni kell, mert valóban megérinti a lelkünket és letörli róla a gyarlóságok mázát.

köszönöm mégegyszer h láthattam.

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég