Baghdad Messi

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Baghdad Messi

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 4. 20:52

Kép

Műfaj: rövidfilm / dráma
Részek száma: 1
Premier: 2012.
Hossza: 18 perc
Ország: Iraki Köztársaság
Nyelv: arab

Két mongol dokumentumfilm, és az orosz Oscar-díjas üvegfestéses technikával készült The Old Man and the Sea (Az öreg halász és a tenger)
című animációs film lefordítása után felmerült az ötlet, hogy a filmek egyes részleteit be lehetne építeni a tanítási órákba.
Egyik társunk Zsu (mikaz), a The Story of The Weeping Camelből vetített is részleteket, színesítve a történelem óráját, míg az Öreg halász
és a tengert ő az egyik etika órán, én pedig osztályfőnöki órán mutattam be a tanítványaimnak.

Pedagógusnapra három olyan új történetet hoztam, amit kifejezetten azért fordítottam le, mert oktatási segédanyagként is tökéletesen megállja
a helyét. Látnia kell diáknak, tanárnak, és mindenkinek, aki felelősen gondolkodik. Rövidek, figyelemfelkeltőek, elgondolkodtatóak, hatással
vannak. Tanítási órákon, versenyeken, jeles napokon kiválóan felhasználhatóak.

A Baghdad Messi c. rövidfilmet középiskolai történelem, esetleg osztályfőnöki órákra ajánlom a terror tanításához.

Történet:

Hamoudi, a 10 éves iraki srác, a barátaival együtt megőrül a fociért, és az argentin focistáért, Messiért. Hamoudinak az egyik lába hiányzik,
ennek ellenére a társai beveszik a focicsapatba, mert cserébe ingyen nézhetik a fiú családjánál a futballmeccseket.
Eljött a várva várt nap, a Bajnokok Ligájának döntője, ahol a srácok kedvence Messi is játszani fog, ám Hamoudiék tévéje elromlik. A fiú
megkéri az apját, hogy menjenek be Bagdadba megjavíttatni. Az apa először nem akar menni, mert robbantások vannak a városban, aztán
mégis beleegyezik, mert tudja, milyen szerepet játszik a készülék a fia életében…

A filmet Iraki Kurdisztánban forgatták, ahol az író-rendező Sahim Omar Kalifa élte a gyermekkorát. Gyerekként a futball iránti szenvedély
segített neki túlélni és elfelejteni a körülötte dúló állandó harcokat. Ezért választotta a film mottójának: „Élj a szenvedélyednek, és felejtsd
el a világot magad körül.”

A Hamoudit alakító Ali al-Zaidawi egy terrortámadás alkalmával veszítette el az egyik lábát.

A rövidfilm facebook oldala szerint 2015. novemberében az Augsburgi Rövidfilm Fesztiválon már az 59. díját seperte be a Baghdad Messi.

A másik két történet:

The Majestic Plastic Bag:
http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=56&t=93

Two & Two:
http://forum.ezoritusubs.com/posting.php?mode=post&f=54#preview

Fordította: ezoritu
Időzítette, formázta: Kriszti

Videó letöltése:

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Baghdad Messi

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. június 5. 22:39

Kedves Rita, Kriszti!

Köszönöm ezt a rövid filmet is. :ymapplause: már a plakátja elég nyomasztó, egy fél lábú fiú áll a kapuban, ahol a két mankója a kapufa. :( Bevallom szorongva néztem a kis Hamoudinak a történetét. :( :( :(
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Baghdad Messi

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 6. 6:36

Kedves Gabi! De jó, hogy ide is írtál! Azt hittem ez a téma parlagon marad. Rossz lett volna!

Mivel a terrorizmusról, a kurdok üldözéséről, legyilkolásáról is szól a kisfilm,
valóban nyomasztó a hangulata, de még nyomasztóbb látni, hogy a halál mennyire
mindennapi, megszokott részévé vált az emberek életének. Hátborzongató!

Nagyon szívesen a fordítást!

Ali a film vetítése után találkozott Messivel. A fiú nagyon nehéz körülmények közt
él a családjával. Igen tehetséges:

http://english.alarabiya.net/en/life-style/entertainment/2013/05/28/-Baghdad-Messi-Iraqi-child-actor-meets-football-superstar.html

Kép
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: Baghdad Messi

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2016. június 6. 10:38

Kedves Rita!
Megható,elgondolkodtató ilyen testközelben látni ezeknek az embereknek a NEM mindennapi életét.Ez a néhány perc talán először is azt juttatja eszünkbe,hogy milyen jó,hogy máshova születtünk.Kiváló ötletnek tartjuk párommal együtt megismertetni a mi gyermekeinkkel. :ymapplause: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Baghdad Messi

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 6. 18:22

Magdimama írta:Kedves Rita!
Megható,elgondolkodtató ilyen testközelben látni ezeknek az embereknek a NEM mindennapi életét.Ez a néhány perc talán először is azt juttatja eszünkbe,hogy milyen jó,hogy máshova születtünk.Kiváló ötletnek tartjuk párommal együtt megismertetni a mi gyermekeinkkel. :ymapplause: :flower1:

Kedves Nagyi! Azért is örülök nagyon, hogy Ti "civilek" is megnéztétek, mert alapvetően nem
a tanároknak, vagy a diákoknak készült, attól, hogy felhívtam rá a figyelmet, hogy nagyon jól
fel lehet használni az órákon.


Ennek a filmnek szerintem is több üzenete van. Amit te említettél, hogy szerencsések vagyunk,
hogy nem Irakba születtünk. Aztán az is, hogy ahol állandóan puska ropog, és robbantások zaja
hallatszik, ott ehhez hozzászoknak, és a halál minden napi társául szegődik az embereknek.
Szinte természetes, hogy valaki nem tér haza egy útról. Vagy megfordítom, ha nem tér haza,
már sejtik, mi történhetett vele. Az pedig egyenesen elviselhetetlen számomra, hogy úgy kell
embercsoportoknak - jelen esetben a kurdoknak - élniük, hogy egy pillanatra sem hagy alább az
üldözésük.

Kép
Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Baghdad Messi

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. június 7. 21:15

Kedves Rita! Ez olyan megdöbbentő kisfilm, hogy néma csönd követte, bárhol néztük. Lassan lehetett szólásra bírni a diákokat, de ebben a filmben nagyon sok probléma felmerül, amit ki kellett elemzeni. Az Irakban jelenlévő terrorizmus csak egy parányi szelete a filmnek. A körülmények, a Messi kultusz globális jellege, az emberi kapcsolatok, legyen az a szülők, vagy a barátok(!?) viselkedése, rezdülése. A kisfiú mély tüzű tekintete, a benne fortyogó indulat, az ott is szokásos "lebuzizás", stb. mind indok a beszélgetésre. Azt gondolom ez a kisfilm nyugodtan tekinthető művészfilmnek, ami sok-sok rétegben,de általában az EMBER-rel foglalkozik. A sokkoló képek szerepe éppen az,hogy meglássuk, bárhol élünk is világban, a szülői szeretet áldozatossága, a fanatizmus, az eltökéltség, a hálátlanság, stb. mindenütt egyformán meglévő és minden közösségre jellemző.

Köszönöm, nagyon szép film, s bizony többször megnézve is találok benne új üzenetet!
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Baghdad Messi

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 8. 17:18

mikaz írta:Kedves Rita! Ez olyan megdöbbentő kisfilm, hogy néma csönd követte, bárhol néztük. Lassan lehetett szólásra bírni a diákokat, de ebben a filmben nagyon sok probléma felmerül, amit ki kellett elemzeni. Az Irakban jelenlévő terrorizmus csak egy parányi szelete a filmnek. A körülmények, a Messi kultusz globális jellege, az emberi kapcsolatok, legyen az a szülők, vagy a barátok(!?) viselkedése, rezdülése. A kisfiú mély tüzű tekintete, a benne fortyogó indulat, az ott is szokásos "lebuzizás", stb. mind indok a beszélgetésre. Azt gondolom ez a kisfilm nyugodtan tekinthető művészfilmnek, ami sok-sok rétegben,de általában az EMBER-rel foglalkozik. A sokkoló képek szerepe éppen az,hogy meglássuk, bárhol élünk is világban, a szülői szeretet áldozatossága, a fanatizmus, az eltökéltség, a hálátlanság, stb. mindenütt egyformán meglévő és minden közösségre jellemző.

Köszönöm, nagyon szép film, s bizony többször megnézve is találok benne új üzenetet!

Kedves Zsu! Tudtam, hogy tőled nagyon jó híreket fogok kapni! Biztos voltam benne,
hogy ha jónak látod a három kisfilmet, Te fel fogod használni az órádon, ahogy eddig
is, ha valamiben fantáziát láttál. Ha kollégák olvassák a soraidat, hátha ők is tesznek
egy próbát.


Olyan jól összefoglaltad, hogy mi mindenről esik szó ebben a 18 percben! Nekem a
legmegdöbbentőbb az volt, hogy a bagdadi bombarobbantások hírére senkinek sem
mozdul a pillája sem annyira megszokott, hozzátartozik a mindennapjaikhoz.
Szívderítő és ugyanakkor szívszorító is volt látni, hogy Irakban is, ilyen körülmények
között is, a szülőknek a gyermekük az első. Az apa és az anya nagyon szerette egy
szem gyermekét.

Hihetetlen, hogy a főszereplő 10 éves kisfiú is a folytonos harcok áldozata. Nagyon
tehetséges, mintha csak magát adta volna.

Köszönöm Zsu, hogy elvitted, és próbára tetted az első OS csomagot! Írtam neked,
hogy akkor is lefordítom ezt a három kisfilmet, ha alig fogják letölteni, de akkor még
nem is gondoltam abba bele, hogy egy pedagógus hány diákkal van kapcsolatban, vagyis
hogy egy letöltéssel, hány emberhez tudja eljuttatni e kisfilmek üzenetét. Nagyon is
megérte foglalkozni velük. Az újabb csomaggal már nem várom meg a pedagógusnapot,
folyamatosan fogom feltölteni a szerzeményeimet.

Nagyon köszönöm, és nagyon szívesen!


Sahim Omar Kalifa író-rendezőnek ez a harmadik kisfilmje, amit díjesővel jutalmaznak.
Annyira szerettem volna a másik kettőt is lefordítani, de nincs hozzá angol felirat. :(

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Baghdad Messi

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. június 10. 22:33

Kedves Rita! Nagyon sokat tanulhatunk tőled mindannyian! Örömmel olvasom,hogy foglalkozol további kisfilmek felkutatásával. Én sem nézek tévét, így a magyar nyelvű dokumentumfilmek elkerülik a figyelmem. Ezek a csemegék nem hiszem,hogy másképp előkerülnének, hisz általában nem az 5-10 perces dokumentumfilmek miatt ülnek a családok tévé elé.

Először aggódtam a felirat miatt,hisz a mai gyerekek nem szeretik a feliratos filmeket. De meglepődve tapasztaltam,hogy ez a tény semmit sem von le a filmek értékéből. Sőt a 2+2 esetében még az angol feliratnak is örültek néhányan.
Az Öreg halász és a tenger vetítésekor direkt kihangsúlyoztam a film művészi értékét, s hogy nyelvgyakorlás miatt is érdemes hallgatni.

Magdimama, igazad van! Ezek a kisfilmek olyan világot mutatnak nekünk, hogy sokkal jobban értékelhetjük a saját valóságunkat. Jó,ha beszédtéma lesz a családokban. Szerintem sem csak diákoknak kellene megnézni, de nekik még a nevelés érdekében is célszerű.

Köszönöm, és további jó kedvet a kutatáshoz :movingflower:! Zsu
KépKép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Baghdad Messi

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 11. 15:42

Megrendítő volt ez a kisfilm..Milyen korán meg kellett tanulnia a kisfiúnak , hogy a golyó nem válogat...és mennyire igyekezett a barátainak megfelelni..csak az ár lett túl magas, nagyon nagy. :-w
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Baghdad Messi

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 11. 15:48

Kedves Zsu! Nagyon aranyos vagy! Nem hiszed el, hogy a rövidfilmek utáni keresgélés,
máris egy másik nagyszerű ötletet juttatott eszembe. Ilyenkor nem bírok magammal, és
azonnal szeretném kilocsogni, kifecsegni, és főleg kezdeni az ötlettel valamit, de nem
lehet, mindennek megvan a sora, nem kaphatok bele mindenbe.

Igen, kutatok, és rengeteg kisfilm, rövidfilm van, ami használható lenne, de a legtöbbje
angolul van, vagy ha nem angol nyelvű, sincs hozzá felirat. Mindig a felirat hiánya okozza
a legnagyobb gondot. Sokszor a legjobb ötleteimet is emiatt kell elvetnem.

A szomszédom lánya Hollandiában él, és azt mondja, hogy ott nincs szinkronizált műsor
a tévében. Vagy elolvassák a feliratot, vagy kinyitják a fülüket és villámgyorsan megtanulják
a német és az angolt a gyerekek és a felnőttek is.

Ha a mi gyermekeink és felnőttjeink sem kapnák készen a filmeket, jobban menne az olvasás,
ezáltal a szövegértés, ami kihatna a tanulásra és a nyelvtanulásra is.

Még van valami! Képzeld el, most tették fel az Avistazra a The Story of the Weeping Camel
és a The Cave of the Yellow Dog forgatókönyvíró-rendezőjének, Byambasuren Davaa-nak
egy 2010-es filmjét.


https://avistaz.to/torrent/47571-two-horses-of-genghis-khan-2010-1080p-bdremux

Kivételesen angol feliratom van, és film is van, mégsem jön össze a fordítás. Az Avistazon
lévő verzió 13,58GB(!) méretű. Ezt senki nem töltené le, kisebb méretben pedig nem találtam
meg eddig.

Két kép a filmből:

Kép Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Baghdad Messi

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 11. 15:59

Kata58 írta:Megrendítő volt ez a kisfilm..Milyen korán meg kellett tanulnia a kisfiúnak , hogy a golyó nem válogat...és mennyire igyekezett a barátainak megfelelni..csak az ár lett túl magas, nagyon nagy. :-w

Kata! Tudom, hogy te sem szívesen nézed az olyan filmeket, sorozatokat, amik
megviselnek, ezért örülök, hogy mégis tettél ezzel egy próbát.


Nagyon szomorú, hogy ez az egész sztori nem kitaláció, hanem a valóság. Ahogy
írtam a főszereplő fiú is terrortámadás során veszített el a fél lábát.
Annak nagyon örülök, hogy találkozhatott Messivel, mert a valóságban is Messi
rajongó.

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Baghdad Messi

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. június 11. 21:20

Kedves Rita! Nagyon megörültem az újabb mongol filmnek. Ha már AT-n megjelent, akkor előbb-utóbb lesz kisebb változata is. Francia szinkronnal láttam a Kickasson kisebb változatot, tehát létezik ilyen. De inkább ragaszkodj az eredeti mongol nyelvhez, az az igazi élmény!
Örömmel várakozom, mert bízom benne,hogy elérhető lesz. Bár, ahogy látom a nagy ezüstcsillaggal letölthető. Nem lehetne átkonvertálni kisebbre? Ehhez nem nagyon értek, csak egy gondolatmorzsa.

Messi és a kis srác találkozása ez nekem is új! Valóban nagyszerű ajándék!

Köszönöm a jó híreket!
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Baghdad Messi

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 12. 12:36

Zsu! Nagyon szívesen! Én sem értek a konvertáláshoz, de tudom, hogy előbb-utóbb felteszik
kisebb méretben is.
Különben ez a film, mintha nem is létezne. Biztosan nem nyert annyi díjat, mint az előző kettő,
mert direktben sem tudom sehonnan leszedni.

Láttam a francia nyelvű feltöltéseket a kickasson. Nem is kéne, és nem is seedeli már senki.

Mindegy, kivárjuk a sorát! További szép napot kívánok!

A bagdadi és az igazi Messi találkozása 2013-ban:

http://english.alarabiya.net/en/life-st ... rstar.html

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Baghdad Messi

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 12. 14:36

A képen levő kérdésről jut eszembe, ha nincs az az omniózus kizárás, nem lett volna árvává---milyen pech, hogy apjának a mondata bejött a nem biztonságosról...és ez ez esetben végzeteset jelentett...még most is borzolja a kedélyemet...Az izraeli gyerekek is ugyanezt élik át napi szinten főleg Szderot városában...rémes...napi szinten mennek az aknák és a különféle lövedékek.. x_x
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Baghdad Messi

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 12. 18:10

A sorsdöntő kérdés:

Kép

A válasz:

Kép

Aztán csak elindulnak:

Kép
Avatar
Bria
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016. március 2. 21:43

Re: Baghdad Messi

HozzászólásSzerző: Bria » 2016. június 13. 10:51

Kedves Rita!

Köszönöm szépen a munkádat.
Mint ahogy többen is írták előttem,valóban döbbenetes, szívszorító élmény volt volt ez a kisfilm. Sokáig elgondolkodtatott még az után is, hogy végignéztem. Nem szeretnék egy ilyen országban élni, ezekkel a gondolatokkal, a napi élethez, túléléshez való hozzáállással, mert túl borzasztó, elkeserítő, szíve-lelket (testet) megnyomorító.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Baghdad Messi

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 14. 5:48

Kedves Bria!

Mindenben igazad van, nekem is hasonló gondolatok jártak a fejemben, amikor először
végignéztem, nem is tudok a tiédhez mit hozzátenni.
Viszont a második gondolatom az volt, hogy milyen jó lesz ez a film a másik kettő mellé,
hadd lássák a gyerekek is, milyen a terror, az üldözések, hogy van, aki a halál árnyékában
él, amióta megszületett.

Nagyon szívesen a fordítást!

Kép
zoltan970
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016. augusztus 4. 15:39

Re: Baghdad Messi

HozzászólásSzerző: zoltan970 » 2016. augusztus 4. 15:59

Sziasztok szép napot. Én most regisztráltam egy ismerősöm által.Tőle kaptam a linket.
Hálás is vagyok érte,mert amit látom sok érdekes film és sorozat van amit lehet nézni.
Nagyon szépen köszönöm ezt a páratlan lehetőséget.
Tisztelettel: zoltan970 @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Baghdad Messi

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. augusztus 4. 16:54

Kedves Zoltán! Nagyon örülök, hogy valaki volt olyan kedves, és megadta a fórumom
linkjét Neked! Annak még jobban örülök, hogy itt vagy közöttünk! Érezd jól magad!
Remélem sok kedvedre való filmet és sorozatot fogsz találni a fordításaim között!

Jó szórakozást!

További szép napot kívánok!


A Baghdad Messi rendezője:

Kép

Vissza: “Irak”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég