Van képem hozzá

Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. június 5. 12:57

Kedves Rita,orulok,hogy meg nem untad meg a dolgaimat.:)
Szeretem a kihivasokat es torekszek is a megvalositasokra.Valoban,a gyakorlat sokat szamit.
Nemcsak kepkent lehet ezeket a himzeseket felhasznalni,mutatok ra peldat is.
Kép
Kép
Kép
Kép
Koszi az egerket,nagyon cuki. :D
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. június 5. 13:54

Kedves Boszorkány/Éva! :-h

Gyönyörűek a kézimunkáid, gratulálok, nagyon ügyes vagy. :ymapplause: :-bd Van tehetséged meglátni a szépet és formába önteni. ^:)^ Az sem lehet véletlen, hogy olyan gyönyörű várost választottál lakhelyedül, mint ahol most élsz. :flower1: :flower1: :flower1:
Valamikor divat volt a subázás. Egy faliképen örökítettem meg az akkori foxi kutyánkat. Sajnos már a kép nincs meg. Fotó valahol van, de nagyon keresgélnem kellene. :) ;;)
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. június 5. 14:59

Gabóci5 írta:Kedves Boszorkány/Éva! :-h

Gyönyörűek a kézimunkáid, gratulálok, nagyon ügyes vagy. :ymapplause: :-bd Van tehetséged meglátni a szépet és formába önteni. ^:)^ Az sem lehet véletlen, hogy olyan gyönyörű várost választottál lakhelyedül, mint ahol most élsz. :flower1: :flower1: :flower1:
Valamikor divat volt a subázás. Egy faliképen örökítettem meg az akkori foxi kutyánkat. Sajnos már a kép nincs meg. Fotó valahol van, de nagyon keresgélnem kellene. :) ;;)

Kedves Gabi!
Koszonom az elismero szavaidat.A tehetseget illetoen mindket szulom tehetseges volt,de csak bennem csapodott le a sokfele hobbi.(3-ik gyerek vagyok a sorban)Ez oriasi es gazdag orokseg,tobbet er,barmennyi penznel!
Nem en valasztottam a lakhelyemet,a szivem szavat kovettem,akkor meg nem tudtam,hogy mind az orszag es a varos is ilyen szep. :)
Igen,nagy divat volt a subazas,nalam se maradt ki.Ketto meg ma is megvan,hoztam magammal.
Falikep
Kép
Falvedo
Kép
Mivel Te is kezimunkaztal,ezert tudod ennyire ertekelni azokat. ;)
Szep napot kivanok.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 5. 17:27

boszorkany írta:Kedves Rita,orulok,hogy meg nem untad meg a dolgaimat.:)
Szeretem a kihivasokat es torekszek is a megvalositasokra.Valoban,a gyakorlat sokat szamit.
Nemcsak kepkent lehet ezeket a himzeseket felhasznalni,mutatok ra peldat is.

Éva!
Hogy unnám meg, amikor mindig újabb érdekességekkel szolgálsz!
Valóban mindent fel lehet
dobni egy kis hímzéssel, néha elég egy szép monogram. Nagyanyám stafírungjának darabjai
voltak a nevének a kezdőbetűivel díszítve. Olyan klassz vászon anyagok voltak, hogy idős koráig
maradtak meg a lepedőkből, konyharuhákból, zsebkendőkből, száraztésztás zsákocskákból.

A bekeretezéssel arra akartam utalni, hogy így hosszú időre meg lehet óvni azokat a munkáidat,
amelyek nem napi használatra készültek. Míg a kötésnél ilyesmi nem jöhet szóba.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 5. 20:30

Jöttem, most csak jó éjszakát kívánni, mert sikerült elmennem Istentiszteletre...és nem rég értem haza. :littlehearth: Annyira örültem a közösségnek, a prédikációnak, éppen mindig sikerült megúsznom a zivatart...csak a zaja ért utol,de mások megáztak....Úgyhogy nagyon sikeres volt minden téren a kiruccanásom! Reggel majd jövök... :flower1: i-)
ui: Gyönyörűek a munkák! a himzett tornacipő legalább 2o-at érne a piacon! :)
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. június 6. 0:56

Rita írta:Éva!
Hogy unnám meg, amikor mindig újabb érdekességekkel szolgálsz!
Valóban mindent fel lehet
dobni egy kis hímzéssel, néha elég egy szép monogram. Nagyanyám stafírungjának darabjai
voltak a nevének a kezdőbetűivel díszítve. Olyan klassz vászon anyagok voltak, hogy idős koráig
maradtak meg a lepedőkből, konyharuhákból, zsebkendőkből, száraztésztás zsákocskákból.

A bekeretezéssel arra akartam utalni, hogy így hosszú időre meg lehet óvni azokat a munkáidat,
amelyek nem napi használatra készültek. Míg a kötésnél ilyesmi nem jöhet szóba.

Ez igaz Rita,a kepek orokre megmaradnak.Viszont a kotes se "kutya",nekem meg az elso pulcsim is megvan,igaz,nemregen tonkretettem a mosogepben.Figyelmetlen voltam es a normal cuccokkal egyutt tettem be. :(
Kép
Nagyon sajnaltam,mert meg viseltem telente,pedig tobb,mint 40 eve kotottem.(kasmir volt a fonal neve,3szallal keszitettem.)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 6. 6:54

Sajnálom, Éva! Összement, igaz? Én is jártam már így. Mindig megnézem a címkén
lévő utasításokat, egyszer nem tettem meg, mert biztos voltam a dolgomban. Nem
is tudtam többé felvenni az új pulcsimat.

Szép napot kívánok a mai napfelkeltémmel. Semmi különös nincs benne, voltak ettől
különlegesebbek is, de olyan szépre színezte az odaszemtelenkedő szürke felhőpamacsot:


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 6. 7:08

Nagyon szép a pulóver...nem tudom apué megvan e még, igazi erdélyi gyapjúból kötöttem...sokáig büszkén hordta...
Rita! Úgy rákaptam arra, hogy azt figyelem, hogy van e megörökítendő... :)) hogy már majdnem gyanús lettem egyeseknek hogy mit akarok lekapni.../lehet egyeseknek vaj van itt a fején/ hogy gond, ha felismerik,? ;) Ha minden igaz ma kijutunk a papához, van dolga Győrben és kivisz bennünket! Ha sikerül küldök képet! Annyira nem jutok ki hogy már az is unicum.... :) Legyen szép napotok ma is! :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 6. 17:36

Kata58 írta:Nagyon szép a pulóver...nem tudom apué megvan e még, igazi erdélyi gyapjúból kötöttem...sokáig büszkén hordta...
Rita! Úgy rákaptam arra, hogy azt figyelem, hogy van e megörökítendő... :)) hogy már majdnem gyanús lettem egyeseknek hogy mit akarok lekapni.../lehet egyeseknek vaj van itt a fején/ hogy gond, ha felismerik,? ;) Ha minden igaz ma kijutunk a papához, van dolga Győrben és kivisz bennünket! Ha sikerül küldök képet! Annyira nem jutok ki hogy már az is unicum.... :) Legyen szép napotok ma is! :flower1: :littlehearth:

Szia Kata! Szerencsére kijutottatok apukádhoz, és már teszem is ki a képeket, amiket
küldtél!


Ugyanúgy vagyok, mint te, én is ugrásra készen várom, hogy valamit lefényképezhessek.
Azt hiszem, majd a nyári szünetben fogok tudni több képet készíteni. Angliába is megyek
a gyerekekhez, és itthon is több helyre.

Apukád igazi vidéki életet él. Ilyen helyen lenne jó nektek is lakni, igaz?

A rózsa és a ropogós cseresznye:

Kép Kép

Kicsik és nagyok:

Kép Kép

Samunál nagy sikere van a kacsáknak:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 6. 19:49

Köszönöm Rita, hogy kitetted a képeket! Nem sokáig voltam ott kint, mert rekkenő hőség lett fél11-re és apu úgy döntött hogy inkább hazahoz bennünket, mert az állatok is bemenekültek a hűsre....de azért nagyon örültünk hogy kijutottunk. :D Szegénykém nem sokáig tudja feltalálni magát...de a nyári jó időt kihasználjuk hogy amint tudunk kimenjünk....legalább addig is buszozik! :D :flower1: :littlehearth: :-h
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. június 6. 23:24

Rita írta:Sajnálom, Éva! Összement, igaz? Én is jártam már így. Mindig megnézem a címkén
lévő utasításokat, egyszer nem tettem meg, mert biztos voltam a dolgomban. Nem
is tudtam többé felvenni az új pulcsimat.

Szép napot kívánok a mai napfelkeltémmel. Semmi különös nincs benne, voltak ettől
különlegesebbek is, de olyan szépre színezte az odaszemtelenkedő szürke felhőpamacsot:


Szia Rita,nem ment ossze,regen ezek a feltekeros(motringos) fonalak jol birtak a strapat.Inkabb ellagyult,olyan plötty lett es a nyaka kinyult. :(
Viszont a maradek fonalakbol(ugyaz a fonal)kotott bluzom meg allja a sarat. :))
ez az:
Kép
Szep a fotod,tetszik.
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. június 6. 23:50

Kata58 írta:Nagyon szép a pulóver...nem tudom apué megvan e még, igazi erdélyi gyapjúból kötöttem...sokáig büszkén hordta...
Rita! Úgy rákaptam arra, hogy azt figyelem, hogy van e megörökítendő... :)) hogy már majdnem gyanús lettem egyeseknek hogy mit akarok lekapni.../lehet egyeseknek vaj van itt a fején/ hogy gond, ha felismerik,? ;) Ha minden igaz ma kijutunk a papához, van dolga Győrben és kivisz bennünket! Ha sikerül küldök képet! Annyira nem jutok ki hogy már az is unicum.... :) Legyen szép napotok ma is! :flower1: :littlehearth:

Koszonom Kata,biztosan szepet kotottel Te is az apukadnak. :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 7. 6:32

boszorkany írta:Szia Rita,nem ment ossze,regen ezek a feltekeros(motringos) fonalak jol birtak a strapat.Inkabb ellagyult,olyan plötty lett es a nyaka kinyult. :(
Viszont a maradek fonalakbol(ugyaz a fonal)kotott bluzom meg allja a sarat. :))
ez az:
Kép
Szep a fotod,tetszik.

Köszi, Éva! Én nem gyapjúhoz való mosószerrel mostam ki az új pulcsit, azért ment össze.
Egyszer jártam úgy is, hogy a mosószer megfelelő volt, de a program nem. Szerencsére
ritkán csinálok ilyen butaságokat, mert tényleg be szoktam tartani az előírásokat, csak
azt ne kérjék tőlem, hogy mossak kézzel, mert arra nem vagyok hajlandó.

Itt sem látom a képet, és a Csevegőben sem, sajnos. Én is jártam már úgy, hogy rajtam
kívül más nem látta, amit kitettem.

Szép napot Mindannyiunknak!

A mai kapásnak gyönyörűek a színei:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 7. 6:45

Kata58 írta:Köszönöm Rita, hogy kitetted a képeket! Nem sokáig voltam ott kint, mert rekkenő hőség lett fél11-re és apu úgy döntött hogy inkább hazahoz bennünket, mert az állatok is bemenekültek a hűsre....de azért nagyon örültünk hogy kijutottunk. :D Szegénykém nem sokáig tudja feltalálni magát...de a nyári jó időt kihasználjuk hogy amint tudunk kimenjünk....legalább addig is buszozik! :D :flower1: :littlehearth: :-h

Nagyon szívesen, máskor is! Csak kimozdultatok a négy fal közül, ha csak egy kis időre is.
Hány éves apukád, hogy ilyen jól bírja magát?

Szép napot kívánok!

Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. június 7. 9:10

Rita írta:Köszi, Éva! Én nem gyapjúhoz való mosószerrel mostam ki az új pulcsit, azért ment össze.
Egyszer jártam úgy is, hogy a mosószer megfelelő volt, de a program nem. Szerencsére
ritkán csinálok ilyen butaságokat, mert tényleg be szoktam tartani az előírásokat, csak
azt ne kérjék tőlem, hogy mossak kézzel, mert arra nem vagyok hajlandó.

Itt sem látom a képet, és a Csevegőben sem, sajnos. Én is jártam már úgy, hogy rajtam
kívül más nem látta, amit kitettem.

Szép napot Mindannyiunknak!

A mai kapásnak gyönyörűek a színei:

Wow,ez nagyon szep kep lett Rita! ;)
Sajnalom,hogy csak en latom,lehet kesobb elojon ,majd ujra probalkozok vele.
Addig is gyonyorkodj(-jetek)egyik szlovak internetes ismerosom munkaiban.Magamban a "decoupage kiralynojenek" nevezem. ;)Probalkoztam ebben a technikaban is,de elbujhatok mellette. Csinal mas dolgokat is,de ez a legujabb munkaja,amivel nyilik a link a blogjahoz.
Jo bongeszest kivanok hozza es szep napot is. :)
http://marikabeneova.blog.cz/
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 7. 18:19

Köszi Éva a linket! Még csak bekukucskáltam, de már
most látom, hogy fogom folytatni! A neten is olyan jó
dolgokat találni "decoupage" címszó alatt:

Kép
Avatar
Kriszti007
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:15

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kriszti007 » 2016. június 7. 22:35

Rita írta:Köszi Éva a linket! Még csak bekukucskáltam, de már
most látom, hogy fogom folytatni! A neten is olyan jó
dolgokat találni "decoupage" címszó alatt:


Rita! Azért ez a telefon nem semmi! Ilyenre még én sem gondoltam, pedig már sok mást becsomagoltam dekupázs technikával. Viszont a mobilom hátlapja már eszembe jutott, hogy fel kellene dobni valami jóval. Nem nehéz a dekupázs, csak türelem és kedv kell hozzá. Nagyon szép dolgokat lehet vele kihozni.
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. június 7. 23:24

Rita írta:Köszi Éva a linket! Még csak bekukucskáltam, de már
most látom, hogy fogom folytatni! A neten is olyan jó
dolgokat találni "decoupage" címszó alatt:

Nagyon szivesen Rita! :)
Krisztinek igaza van,hogy nem nehez,de nekem nemigen "all a kezemre";ezert ritkan keszitek vmit ezzel a tecnhikaval.
Lathato a hibam a kepen,nem tudom szepen eldolgozni a kepet.
Kép
Van mas,ami sokkal jobban megy,igy azokat "muvelem". :D
Karpitozasaim egyike:
Kép
Remelem ezuttal lathatoak a fotok.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 8. 12:01

Sziasztok! Tegnap nem voltam...így most válaszolok a kérdésre..Apu most lett 86. éves...tegnap volt a szülinapja... :)
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. június 8. 12:54

Kedves Kata!

Isten éltesse még nagyon sokáig Apukádat, erőben egészségben.


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 8. 15:24

Kedves Gabóci....köszönöm a :ymblushing: kedvességedet!Átadom neki! :movingflower:
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. június 8. 16:20

Kata58 írta:Sziasztok! Tegnap nem voltam...így most válaszolok a kérdésre..Apu most lett 86. éves...tegnap volt a szülinapja... :)

Szia Kata,kivanok boldog szuletesnapot Apukadnak en is,bar idegen vagyok szamara,legyen meg sokaig Veletek. :)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 8. 21:26

köszönöm kedves boszorkány átadom a jókívánságot! :movingflower:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 8. 21:31

Éva! Nem mondod komolyan, hogy egy egész fotelt áthúztál?
Amikor megemlítetted a kárpitozás szót, azt hittem, hogy
szék ülőkéjéhez hasonló kisebb darabokat kárpitozol, dehogy
egy fotelt! Nem semmi!


:ymapplause: :-bd ^:)^ #:-s
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 8. 21:36

Kedves Kata! Én is azt kívánom, hogy még hosszú ideig legyetek meg egymásnak
édesapáddal! Isten éltesse sokáig!


Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 11 vendég