Thaiföldön

Moderátor: Wu Xing

Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2019. június 24. 17:22

Ülök a gépen visszafelé,
a zürichi érkezésig hátra van még 7 és fél óra.

Egy dologban egészen biztos vagyok, semmi kedvem visszamenni Európába, de muszáj. Még… egyelőre…
Kedvetlen vagyok, hogy ott kellett hagynom a kedvenc helyeimet, a dzsungelt, a kedvenc éttermemet, a strandot és őőő...
Szóval sok mindent, ami kedves a szívemnek.
Viszont megint sok mindent megismertem, tapasztalatot gyűjtöttem és sok minden jó is történt, vagyis egy szavam sem lehet.

Ebben a fórumban megpróbállak elkalauzolni benneteket a Távol-Keletre, hogy egy kicsit másképp
--made in Wu Xing-- ismerhessétek meg a számunkra oly kedves világot.
Nem a kivagyiság, nem a menőzés vagy valami hasonló ostobaság vezérel, csak is a jószándék. Írták páran, hogy kíváncsiak lennének. És tudom, hogy sajnos sokan, ilyen-olyan okoknál fogva nem utazhatnak.

Nem lesz rendszer az irományaimban, arról írok ami éppen az eszembe jut vagy amiről éppen kedvem van,
ha valaki olvassa ezt esetleg, és kérdez valamit, akkor arra -ha tudok- válaszolok.

Egyedül utazom, az utazást, szállást, összes hasonló biszbaszt egyedül tervezem meg, foglalom le és próbálok felkészülni az "ázsiai napokra" : ))))
Na, de elég a szövegből induljunk már végre!

Kép

Elvégre ki tudja mi minden vár még rám??? :) :ymblushing:

Cabin Crew,
take off.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 1. 19:52

Kedves Wu Xing! Nagyon jó ötletnek tartom, hogy megosztod velünk a thaiföldi nyaralásaid
emlékeit. Számomra ez egy egzotikus ország, amit csak annyira ismerek, amennyire három
darab thai sorozatból meglehetett, ami valljuk be nem sok.

Kíváncsian várom, hogy milyen képeket fogsz feltenni. Örülök, hogy hiteles forrásból, egy
olyan ember élményein keresztül ismerhetem meg ezt az országot, aki már többször is járt
ott.

Kép
bearbear

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. július 1. 22:18

Ma a "kínaiban" thai nyelven beszéltek az eladók :D rögtön rád gondoltam.
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2019. július 4. 11:10

Egy kép a az augusztusban induló sorozatból
Kép
és egy kép Thaiföldről.
Kép
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2019. július 4. 11:40

bearbear írta:Ma a "kínaiban" thai nyelven beszéltek az eladók :D rögtön rád gondoltam.


Ragadt rám valamennyi és hogy mennyire fontos?

A kedvenc zöldségesnénimmel sokáig angolul beszéltem, odaadta a előre
elkészített lefóliázott szeletelt ananászomat, - Thank you. – Thank you.
Mentem a dolgomra. Egyszer meggondoltam magam és Sawadika- val köszöntöttem
erre kivette a kezemből a előre elkészített ananászt. Kiválasztott egy friss,
hámozatlan ananászt és eltűnt. 2 perc múlva kaptam egy frissen hámozott-szeleteltet.
Kép
Kop Kun Ka-val köszöntem meg. Jóba lettünk.
bearbear

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. július 4. 12:22

Legközelebb bevetem én is. Tehát a Sawadika a köszönöm. Ezt így is kell kiejteni?
Ezeket a műanyag tálcákat és villákat lehet szelektíven gyűjteni ott?
Mekkora hangsúlyt fektetnek a környezetvédelemre?
bearbear

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. július 4. 13:04

A Zhao Yao bemutatójának elején is hasonló csengők vannak. Nem tudtam róla éles képet készíteni.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 4. 14:06

Aúúú, micsoda habos-babos felhők a csengős képen! Nagyon tetszik az ananászos felvétel is!

Hinnye, de cseles az a piacos néni! Már egy ananász esetében is bennfentesnek kell lenni, hogy
jót kapj? Kivételezés mindenütt... :))

Spoiler: mutasd
Legközelebb úgy köszönj meg valamit, hogy "kop kun krap" vagy úgy is láttam már, hogy
"kop khun krab". A lányoké a "kop kun ka". Ennek még a thai Full house fordításakor néztem
utána, mert a fordító itt-ott benne hagyta a szövegben, mint a koreai sorik esetében az
unni, oppa... stb.

Nelli, Angliában, ott, ahol a gyerekek élnek, nincs szelektív szemétgyűjtés. De a lányomék Skóciában
is laktak egy évig, ott viszont nagyon szigorúan vették. Időnként ellenőrizték a kukákat is, és
büntettek, ha nem szelektáltál rendesen.

Lassan adagolod a képeket, de nem baj, így sokkal érdekesebb, hogy várni kell rájuk. :))

Másfél nap, és én is repülök!

Milyen programmal szoktad a gifeket készíteni? Ki kéne próbálni. Imádom őket.
bearbear

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. július 4. 16:05

Most láttam a sparban (illetve csak a reklámját láttam) hogy árulnak többször használatos zöldséges zacskókat, amit következő vásárlásnál magassal tudsz vinni és abba rakod a terméket a nejlon zacskó helyett. Már három spárban voltam, de sehol a zacskójuk...
http://trademagazin.hu/hu/ujrahasznalhato-zoldseg-es-gyumolcstarolo-tasakok-a-spar-ban/
Ez lenne az. Most nagyon ráálltam a szelektívre. Szégyellem már ezt a sok műanyagot. E miatt jutott ez eszembe hirtelen.
Bár, elnézve a lenti szelektív kukát, az összes műanyag flakont összenyomás nélkül rakják bele a lakók. Pizzás doboz, egészben stb.
Azt hiszem, van hova fejlődni.
Az meglepő, hogy Angliában nincs szelektív gyűjtés. Azt hittem mindenhol van már...
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2019. július 4. 22:14

Sa was de - Szia! Üdv.
Khop Kun – Köszönöm; Rita szerint neked Khop Kun Ka, nekem Khon Kun Krap.
A-roi - Finom

Ha a kivételezésről beszélünk, nem panaszkodhatok, ez az igazság.

Vannak szelektív kukák. Sárga és kék. De a turisták tojnak rá, nem érdekli őket.
Sajnos a szelektív szemét gyűjtés másképp működik. Vannak akik ebből élnek. Van aki a pet palackokat gyűjti, van aki üveget és fém üdítős, sörös
dobozt. Van aki mást.
Egyszer facsarodott össze a szívem, de nagyon. Amikor egy nagymama jött az unokájával és nézték át a szemetet. A nagyi – unoka felállásban
csak bízni tudok.

A szemetet a szemétszállítók éjjel viszik el, hogy ne zavarják a turistákat. De ne csodálkozz azon 23 óra után, ha a szemeteszsák mozog.
A patkányok is átnézik a zsákokat. Nagyon félnek az embertől, elszaladnak, ha a közelükbe érsz. Nekem semmi bajom nem volt velük, ugyanolyan állatok, mint a többi, csak rossz a PR-juk.

Ezt képet nem méretezem át, naplemente. Klassz este lett belőle.

Kép
A kötél a kép bal sarkától tart az ernyőig : )
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2019. július 9. 3:56

Az esős évszakban érkeztem meg. Miért hívják így?

Hát ezért.
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2019. július 9. 3:58

Holnap illetve ma, szeretném bemutatni a családomat. Különösen a 3 idősebb bátyámat.
De most menjünk aludni.
Kép
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2019. július 9. 19:48

Itt vannak a bátyáim :)

Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2019. július 14. 3:53

Mit egyek? Hol szabad enni? Hasmenést kapok?

Ivás-ital. Na, ez fontos. Csapvizet NE! Ha nem vagy ügyes, semmi baj, moss fogat boltban kapható vízzel. Én a megérkezésemkor veszek egy nagy pufi vizet, kb. 6-9 Liter tényleg nem tudom mennyi. Az ára pedig szóra sem érdemes. 40 Bhat vagy 90? Nem tudom. Vedd meg és kész.

Wu Xing nyelviskolája: purified water (tiszta víz, ivóvíz, tisztított víz)(az én fordításomban: megiható víz)

Szerintem nem kell srtesszelni az evéssel.
Azok, akik a puccos éttermeket szeretik ugyanúgy megtalálják a nekik való helyeket.
Én a Rejtő könyvek világát idéző helyeket kedveltem mindig is. Egyszer Pattayán vacsoráztam egy sikátorban, amit egy szál villanykörte világított meg, egyszerű, kétkezi betörők és durva nénik társaságában. Fényképezni nem mertem, ki tudja miért? : )
Az átlagos helyekről jönnek mindjárt a fényképek.
Szerintem ugyanúgy működik a dolog, mint bárhol a világon, ha étteremről, vendéglátásról van szó. Az ütött-kopott hely előtt mindig 23 robogó áll és a helyiek ott esznek? Igen, itt a helyem. A csili-vili étteremben 2. napja nem látok vendéget, szerinted bemegyek oda enni?
Ugye tudod, hogy a panír alatt, szójaszósz alatt nem látszik a hús színe?

Hasmenést -szerintem- kis odafigyeléssel el lehet kerülni.
-Sült, grillezet, wok-ban készült húsok. Finomak! Nem lesz bajod.
-Gyümölcsöt, amit meg lehet hámozni.
-Zöldséget, ua. ha nincs a kabátjában, rajta! Amit csak megmostak, azt inkább ne.

Utcai árusok, Street Food. Nem szabad kihagyni. Teljesen más, mint Európában.

Nehezemre esik az irkálás, annyi sok klassz emlék jut az eszembe. A lényeg, enni is és inni is jó Thaiföldön. Nem iszom alkoholt, nekem a friss gyümölcsökből készített turmixok a kedvenceim, naaagyon finomak. Ja, és nem eszem semmit aminek nincs lába, vagyis halakat, tenger gyümölcseit.
Ez van.
Viszont a négylábúakat szeretem,de nem eszem kutyát, macskát, lovat. A kétlábúak pedig kimondottan a kedvenceim.
Én a csirkére, pulykára gondoltam. :^O
Na elég!
Képek, mert többet mondanak mindennél.

Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2019. július 14. 17:04

Ma néhány képpel a templomokat, szent helyeket szeretném bemutatni.
Sajnos a képekkel a hely, helyek hangulata nem „megy át” ezért ezt rátok bízom.
A videót 05:13-tól Nellinek ajánlom.

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 16. 6:54

Nelli, lükeségeket beszéltem a szelektív szemétgyűjtéssel kapcsolatban. Itt is van, hogyne
lenne David Attenborough hazájában, csak a lakóparkban valahogy nem csinálják az emberek.
Úgy lehet ez, hogy ha egy elkezdi összevissza dobálni a konténerekbe a szét nem választott
szemetet, akkor a többi sem csinálja. Nem látja értelmét. Pedig a konténerekre is rá van írva,
mi való beléjük, és a színük is külöböző. A sorházaknál, ikerházaknál három színű kuka van
mindenütt.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 16. 7:15

Szia Wu Xing! Bennem a majmok félelmet keltenek. Túl sokan vannak, és szemtelenek. Tudom, az
ember is az... ők is félelmet keltenek bennem.

Thaiföldön a majmok olyanok, mint itt Angliában a tenger mellett a sirályok. Ők is félelmet keltenek
bennem, sokan vannak, szemtelenek, erőszakosak és lerázhatatlanok. Vasárnap Walesben, Llandudnoban
voltunk. Csodaszép tengerparti város. A rengeteg rikácsoló, torzsalkodó sirályt egy idő után meg lehet
szokni, sőt még azt is mondhatnám, hogy a hangjuk úgy hozzátartozik a tengerhez, mint nyáron a
fűnyíró, tavasszal a kerti kapa, ősszel és télen a motoros fűrészek hangja az én kis falumhoz.

Délután vettünk egy fagyit és lassan andalogtunk a partról a városba, amikor három sirály kifejezetten
megtámadott bennünket. A fagyink kellett volna nekik, egyre lejjebb és lejjebb szálltak és úgy zúgtak
el a fejünk felett, hogy a szárnyuk érte a hajunkat. Az egyik jól meg is suhintotta a fejemet. Nagyon
félelmetes volt, mert közben még izgatottan rikácsoltak is. Beszaladtunk egy lépcsősor alá, oda nem
tudtak utánunk jönni.

Van, aki visz egy kis pálinkát magával az útra, és este vagy reggel egy kupicával indítja vagy fejezi be
a napot. A pálinka fertőtlenít, meg lehet vele előzni a hasmenést.

De egy görög orvos kólát "írt fel receptre" a fiam barátnőjének, amikor hasmenést kapott. Használt!

Annyira sajnálom, hogy nem működnek a videók! De képeket is ígértél... légyszi... légyszi...
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 16. 7:18

Annyira tetszenek az avatarjaid!
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2019. július 16. 12:59

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. július 16. 13:58

Kedves Wu Xing!

Hát én most totál meglepődtem, mikor véletlenül az írásaidra akadtam itt! Hú, szuper!!
De jó Neked! Teljesen megértem, hogy nem akarsz Európába visszajönni. Szerintem kétféle ember van. Akit elvarázsol Kelet, és akit nem. Köztes megoldás nincs.
Az elsőbe tartozom pekingi kintlétem után, visszavágyom ezerrel, hivnak is, de a lábaim most nem az igaziak, igy maradok a fenekemen.
Bár arra is hajlandó lennék, hogy trombózis ellen gyógyszert vegyek be a repülőn, én, aki normál esetben egyáltalán nem használ ilyesmi szereket.Most nem érek rá, de jövök élvezkedni a képeken és leirásokon még ma este.
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2019. július 17. 1:37

Rita írta:Szia Wu Xing! Bennem a majmok félelmet keltenek. Túl sokan vannak, és szemtelenek. Tudom, az
ember is az... ők is félelmet keltenek bennem.

Thaiföldön a majmok olyanok, mint itt Angliában a tenger mellett a sirályok. Ők is félelmet keltenek
bennem, sokan vannak, szemtelenek, erőszakosak és lerázhatatlanok. Vasárnap Walesben, Llandudnoban
voltunk. Csodaszép tengerparti város. A rengeteg rikácsoló, torzsalkodó sirályt egy idő után meg lehet
szokni, sőt még azt is mondhatnám, hogy a hangjuk úgy hozzátartozik a tengerhez, mint nyáron a
fűnyíró, tavasszal a kerti kapa, ősszel és télen a motoros fűrészek hangja az én kis falumhoz.

Délután vettünk egy fagyit és lassan andalogtunk a partról a városba, amikor három sirály kifejezetten
megtámadott bennünket. A fagyink kellett volna nekik, egyre lejjebb és lejjebb szálltak és úgy zúgtak
el a fejünk felett, hogy a szárnyuk érte a hajunkat. Az egyik jól meg is suhintotta a fejemet. Nagyon
félelmetes volt, mert közben még izgatottan rikácsoltak is. Beszaladtunk egy lépcsősor alá, oda nem
tudtak utánunk jönni.

Van, aki visz egy kis pálinkát magával az útra, és este vagy reggel egy kupicával indítja vagy fejezi be
a napot. A pálinka fertőtlenít, meg lehet vele előzni a hasmenést.

De egy görög orvos kólát "írt fel receptre" a fiam barátnőjének, amikor hasmenést kapott. Használt!

Annyira sajnálom, hogy nem működnek a videók! De képeket is ígértél... légyszi... légyszi...


Szia Rita,
valóban az én orvosom is a tiszta, 40% körüli alkoholt javasolta, esténként
gyomorfertőtlenítésre. Nem is volt hajlandó gyógyszert felírni. Természetesen egy max. két
korty alkoholról beszélünk, nem minden este egy üveg whisky megivásáról.
A Cola is jó, én is használom. (Cola Zero-t)

A majmok aranyosak, csak békén kell hagyni őket.
Kép
Mindenesetre nagyon meglepő, hogy egy 2-3 kg-os majom” kisasszonynak” milyen elképesztő ereje van.
És a pimaszsága is.
Kép
Róla beszélek, aki megpróbálja elvenni a mobiltelefont. Úgy szaladt fel rám hátulról, hogy észre sem vettem…
Csak, amikor kiderült, hogy érdeklődése nem nekem szól, hanem a hátizsákomnak. A csecsemő méretű kezecskéje ne tévesszen meg,
az ujjacskái egy zongoraművészbe oltott zsebtolvaj motorikus képességével bírnak.

Nem értem a videó dolgot, nálam mindegyik tökéletesen működik...

Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
bearbear

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. július 17. 15:41

Rita írta:Annyira tetszenek az avatarjaid!


Rita, amikor az első videó elindul, akkor van rajta egy adsence reklám, azt a jobb sarokban ki lehet ikszelni.
Vagy amiatt nem látod a videót, vagy pedig eleve az ottani neted letiltja.
Wu-Xing, hová raktad fel ezeket a videókat? Feliratot lehet hozzá csatolni?
bearbear

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. július 17. 15:42

Mert, ugyanúgy jeleníti meg a weboldal a videókat, mint a youtubeot. Például a videa videókat már nem jeleníti meg így. Rögtön jött az ötlet, hogy feltolok pár terrányi online anyagot a megosztóra :D =))
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2019. július 17. 21:25

Lecseréltem az összes videót. Remélem most már mindenki el tudja indítani.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. július 17. 22:27

Kedves Wu Xing!
Nálam sem működött minden videó, de most viszont tökéletes, köszönöm, hogy dolgoztál vele és újra felraktad!
Élmény nézni a képeket.
Az a naplemente a nagy képen valami fantasztikus!
A kék farkú halakon jót csodálkoztam. Nem láttam még ilyet. Én sem szeretem, főleg nem idegen országban elkezdeni kóstolgatni őket. Nyersen meg aztán pláne nem. Fú, mikor eszik nyersen a pokipot! Brrrr
azok a kigyószerűségek kigyók, vagy angolnák voltak?
Meddig voltál kint?

Vissza: “Távol-Keleten”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég